FEUILLETON. PKUZEN VAN EFFECTEN. Afghanistan. Een officieel telegram nit Cal cutta meldde, dat de berichten uit Afghanistan van geen bijzondere reden tot ongerustheid melding maakten. Maar tegelijk kwam de reeds vermelde officieele verklaring van de Russische regeering over de veel besproken troepenzending. Waarom deze opheldering ons weinig af doende scheen, teekenden wij reeds aan. Een proef betreffende de snelheid van het troepen vervoer heeft alleen waarde als met groote massa's wordt gewerkt. Bovendien vraagt de Köln. Z.t waarom, als het alleen een proefneming is, men dan niet heeft gehoord van een tweede proef in omgekeerde richting, welke de soldaten weer op hun uit gangspunt bracht. Te Londen is men natuurlijk al zeer slecht over deze zaak te sprekenen daar is het wantrouwen in de bedoelingen en in de op rechtheid van Rusland natuurlijk het grootst. Wel doet men het natuurlijk voorkomen, alsof men niet gelooft, dat Rusland plannen tegen Afghanistan heeft. Maar de Times acht het toch maar vast geraden, voort te gaan met de mobilisatie der Engelsehe vloot. Over de beteekenis van een eventueel® bezet ting van Hervat door de RusBen, hebben wij onze opvatting voor een paar dagen reeds uit eengezet, zoodat wij voor heden met deze mededeeliug kunnen volstaan. Beknopte Mededeelingen. Op eon heden te Le Mans te houden kies- vergadering der conservatieven, zou gesproken worden ovor een candidatenlijst, bestaande uit Boisdeffre, Judet en Quesnay de Beaurepaire. Het sohynt waarlijk ernstig bedoeld 1 Een broeder van Buffet, die een hooge positie aan het ministerie van finantiën be kleedde, heeft zijn ontslag gevraagd in een brief, die in voor de regeering zeer beleedi- gende termen was geschreven. Het verzoek bleef daarom bniten beschikking, terwijl de man niet op verzoek en niet eervol is ontslagen. Zaterdagavond hielden weder de vereer ders van Gambetta ban jaarlijksehe bedevaart naar diens monument te Villa d'Avray. De ministers Waldeck-Rousaeau en generaal Gallifefc Heten zich vertegenwoordigen by deze plech tigheid, waarby door verschillende redenaars het woord werd gevoerd en aangedrongen op aaneensluiting en eendracht, wat in deze tyden vooral noodig is. Namens allen, die zich by deze huldiging aansloten, werd een adres gezonden aan den minister-president Waldeck-Rousseau, waarin deze werd geluk- gewenscht met hetgeen hg voor de beveiliging der republiek had gedaan. Eau Fransche „wetenschappelijke" expe ditie heeft, na een paar worstelingen, de plaats Inssalah, zuideiyk van de kolonie Algiers, bezet. Aan bet ministerie van bnitenlandsche zaken te Londen heerscht de laatste dagen groote drukte door conferenties van Salisbury met do rechtsgeleerde leden van het kabinet, en door de ontvangst van de Amerikaansche en Portngeesche gezanten. De keizer van Duitschland zal met zijn eohtgenoote in het begin van April naar Rome vertrekken. Daarna zullen zij zich inschepen op de Hohenzollernom eea bezoek te brengen aan Egypte. Tegen de door den Zwitserschen Bonds raad aangenomen wet op da verzekering tegen ziekte en ongeval, zijn meer dan 30.000 aan vragen om een referendnm ingekomen, zoodat daarvoor een volksstemming noodig is. Koning Humbert heeft het door generaal Mirri gevraagde ontslag aangenomen en Pelloux met de waarneming van het departement belast. De Temps brengt ons heden weer een halve kolom beschouwingen van Italiaanaohe bladen over de beweerde samenwerking met Engeland. De pers is over het denkbeeld zeer verdeeld. Zon men Italië niet kunnen aantoouen, dat het begaan van een laagheid nooit de eerste stap kan zyn op den weg naar toekomstige grootheid In Catalonië dreigt volgens de Liberal een algemeene werkstaking. Bit Pi Uit het Fransch. van ANATOLE FRANCE. IV. Do tweo kleermakers. Als Mons. Debas een dronkaard zag waggelen en vallen, zette hy hem weer overeind en diende hem een vermaning toe. Hy greep hollende paarden in den tengel en vervolgde dolle bonden. Zyn voorzienigheid strekte zich ook uit tot de ryken en gelukkigen. Hy tapte hun wijn af, zonder er iets voor te krygen. En eens toen eene dame op le quai Malaquais jammerde omdat haar papagaai of baar kanarievogel weg gevlogen was, klom hy op het dak, klouterde tegen den schoorsteen op en ving den vogel, ten aanschouwe eener groote, verbaasde menig te. De catalogus zyner werken zon iets hebben van het dwergengedicht van Hesiode. Mons. Debas beoefende alle knnsten uit liefde tot de menschheid. Maar zyn grootste bezigheid was het waken voor het openbaar welzyn. In dat opzicht leefde by als een man van Plutarchus. Begaafd met eeu edelmoedige ziel, zyne dagen door brengende in de open lucht, ontbytende en etende op een bank, waren zyne zeden een Athener waardig. De grootheid en het heil des vaderlands maakten elk nur van den dag zyn byzonfiere zorg uit. De keizer kon hem De dezer dageu vermelde moord op het Servische kamerlid Constantinowitoh is ver moedeiyk eeu wraakneming van vroegere tegenstanders aan de stembus. De oorlog in Zuid-Airika. DE STRIJD BIJ LADYSMITH. „Er is geen zon meer," zoo seinde generaal Boller Zaterdag avond, toen de heliograaf het werk staakte, na het gewichtige woord van White te hebben overgebracht: I am very hard pressed. Maar de Westminster Gazette vat dit woord in wijder zin op en zegt, dat eigenlijk nergens zon te zien is. En met die woorden van bet blad was tevens aangegeven de stemming van het Londensche publiek, die deu geheeleu dag aanhield. Want terwyi men wist hoe White Zaterdag middag over zyn eigeu toestand oordeelde, terwijl men gehoord bad dat den- zelfden dag een nieuwe strijd bij Colenso was uitgebroken; noch de regeering, noch de bladen bleken iets te weten over wat in ruim 48 uur was gebeurd Eerst later kreeg men toch iets te hooren, en wel het voor de Engelschen geruststellende bericht, dat de aanval op Ladysmith was afge- Generaal White, die Zaterdag een zeldzame kortheid in acht nam, heeft Zondagmiddag te 2 uur nl. het volgende geheliografeerd „De Boeren vielen myn stelling aan, en richt ten den aanval hoofdzakelijk op Ceasarakamp en Waggonhenvel. De vyand was zeer sterk en deed den aanval met den grootsten moed en zeer veel beleid. Eenige van onze verschansingen by Waggon heuvel werden driemaal genomen door den vyand en driemaal hernomen door de onzen. De aanval dnurde tot half acht in den avond. Een punt van onze stelling was den ge heeleu dag door den vyand bezet gehouden, doch nadat bet donker geworden was en een hevige regenstorm heerscbte, werd hy daaruit, verjaagd met de bajonet door het Devonshire regiment, dat zich onder kolonel Parke kranig gedroeg. Kolonel Hamelton voerde bevel op Waggon henvel en bewees daar belangryke diensten. Da troepen werden zwaar op de proef ge steld, doch gedroegen zich uitmuntend. Zij waren trotsch op den aan de KoniDgin bewezen dienst. Da vyand is overal met zware verliezen teruggeslagen. Deze verliezen overtreffen zeer de myne, die zullen gemeld worden zoodra de lijsten gereed zyn." Als alles waar is, wat de generaal bier.seint» dan is het voor hem jammer, dat by en zyn collega's zoowat alle vertrouwen in Engelsehe overwinningaberichten hebben doen verloren gaan. Het telegram in alle bijzonderheden te ont leden ÏB onnoodig, te minder omdat men niet weet, of het niet verminkt is. Positief verdacht is de omstandigheid dat bet bericht eerst Maandagavond werd openbaar gemaakt. Maar wachten wij nadere berichten af. Over den aanval op Colenso is niets naders vernomen, zoodat men zon kunnen aannemen, dat het doel van het uitrukken minder was de Boeren aan te vallen, dan wel afleiding te geven aan de commando's, die Ladysmith aan vielen. Dat Buller of zyn onderbevelhebber Ciéry een ernstige nederlaag heeft geleden, werd hier en daar verteld en geloofd. Waarom ook zoo spaarzaam met de afzending of de openbaarmaking van telegrammen BIJ GOLESBERG. Na den grooten stroom van oorlogsnieuws op gister, was het beden zeer kalm. Uit de Kaap kolonie geen ander nieuws dau eeu Times- bericht, dat de verliezen van French by het bekende gevecht iu het geheel 7 officieren en minderen bedroegen. Verder wordt erkend, dat de Boeren by gedurende zyn twintigjarige regeering geen enkele maal bevredigen. Mons. Debas voer uit tegen den tiran, met een natuurlijke wel sprekendheid, versierd met enkele brokstukken van rederykerstalent, want hy was geletterd en las somtyds de boeken, die hy nooit ver kocht. Ofschoon edel van aard, gaf by vaak een huiselijke tint aan zyn verontwaardiging. Slechts door de rivier gescheiden van het pa leis, waarop de driekleur de tegenwoordigheid van den soaverein aankondigde, bevond hy zich door die nabuurschap op een voet van gemeenzaamheid met den man, dien hy den boorder der Tuileriën noemde. Octavo Uzaue heeft voor ons bewaard de heiinnering aan een wandeling, welke de keizer eens op de quai Voltaire deed,$vergezeld van een adjudant. Het was een koude, sombere win terdag. De oude boeken ver kooper, wiens stal- letj e zich uitstrekte tusscben eeu van de beelden der kade des Saints Pferea en het stalletje van Mons. Debas, was destyds een oud wysgeer, veel geiy kende in karakter op de cynieken uit den vervaltijd van het Grieksche rijk. Hy had met zyn buurman de verachting voor winst en eeu groote wysheid gemeen. Maar de zyne was werkeloos en stil. Toen de keizer hem voorby ging, verbrandde die goede man een boek in een pan, om zyne handen te warmen, net als dat mooie marmeren beeld, dat men onder een kastanjeboom in den tuin der Tnileriën ziet, een grijsaard voorstellende die zyn hand uitspreidt boven de vlam van een komfoor, dat by tegen zyn borst drnkt. Benieuwd om te weten met welke boeken die koopman zich verwarmde gelastte Napoléon Colesberg niet zyn ingesloten, en de naar den Vrystaat voerende wegeD, o. a. die by Achter tang, bezet honden. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Voor eenigen tyd had de hertog van Devonshire het ongunstig oordeel van de bui- tenlandsche pers daaraan toegeschreven, dat de vreemdelingen niet op de hoogte waren en alleen werden ingelicht door de door dr Leyds geïnspireerde pers. De beer Charles Boissevain, hoofdredacteur van het Ebldheeft den hertog nu van repliek gediend. Uit het stuk biykt, zoo afdoende mogelyk, dat men waarlyk niet by dr Lsyds ter markt behoeft te gaan, om een ongunstig oordeel over de Zuid-Afrikaanaohe politiek van Engeland te vellen. De brief is voorloopig aan een aantal staats lieden in Earopa verzonden, en zal als bro chure een nog ruimer verspreiding vinden. De Siècle toont zich, na zoo lang de bladen van den generalen staf te hebben be streden, meer en meer het orgaan van den flnancieelen „état-m&jor" te Londen. Uit het zwygen der groote Engelsehe bladen over de mededeelingen van de Ind. Beige bleek vol- doeade, hoe men daar met de eompromitteerende briefwisseling verlegen zat. Maar de Siècle weet raad. Om dat zwygen te verklaren, deelt het blad mede, dat de publicatie in de Ind Beige Zaterdag ochtend plaats had iets dat onwaar is, want reeds Vrijdag werd ons een overzicht geseind, zoodat de Londensche pers, die natuuriyk op geen paar honderd woorden heeft te zien, het verhaal Zaterdag in zyn geheel had kannen hebben. Nog verdient gereleveerd, dat volgens ge noemd blad dr Leyds achter deze openbaar making zit. In een brief nit Transvaal wordt vermeld het volgend merkwaardig voorval, dat plaats had hy de bezetting van Dnndee door de Boeren. Toen de Boeren op het kerkhof by Dundee kwamen, viel het hun op, dat er zooveel nienwe graven waren en allen voorzien vau een boid, waarop geschreven stond„ter her innering aan.het Bchrift was op alle borden van dezelfde hand, Nieuwsgierig geworden, gingen de Boeren aan het graven, en nu bleek, dat er geen lyken ia waren, maar ammunitie, die de Engelschen, voordat zy de plaats verlieten, daarin' begra ven hadden. Generaal ¥ule ia Zaterdag middag met de Dunvegan Castle te Southampton aange komen. Een byzondere trein bracht hem naar Londen, waar hy dadeiyk naar huis reed. De generaal moet erg grijs geworden en nog zwak zyn. Uit Gibraltar wordt gemeld, dat de Boeren ook agenten hebben aan boord van de Dun- notar Castle en dat een hunner, een passagier 2e kl., is gevangen genomen, toen hy 's nachts met een geladen revolver rondsloop iu de bunrt van de hut van lord Roberts. Natnuriyk is dit verbaal weer een verzinsel. Het handelshuis Wernhetr, Beit Co te Londen, waarvan de voornaamste chef, Alfred Beit, een groote rol heeft gespeeld in de Ja- meson-zaak, beeft een som van 50.000 pond aterling beschikbaar gesteld voor de nierns- ting van vry willigera voor bet Engelsehe leger in Znid-Afrika. De Deensche Boeren nemen, in het belang van den boterhandel, een zeer Engelscb ge zinde houding aan, en gaven 12000 Kg. be- hooriyk verpakte boter, voor de Engelsehe soldaten. Tbans heeft zich te Kopenhagen een comité gevormd, dat gelyke zending aan de sympathieke Boeren zal doen toekomen. Jam mer, slechts dat de zeeroovers van Hare Brit- ache Majesteit wel weg weten met alles wat voor de Boeren is bestemd. In den Amerikaanschen senaat is een motie voorgesteld, om de regeering te mach tigen haar bemiddeling aaa te bieden. Het centraal-oomité der democratische party in Massachusetts uam een motie ten gunste vau de Boeren aan. De bevelhebber te Frankfurt heeft den zyn adjudant om er naar te vragen. Deze gehoorzaamde en kwam by César terug met de boodschap: „Het zyn de Zegepralen en Veroveringen 1" Dien dag waren Napoléon en Mons. Debas heel dicht by eikaar; maar zij spraken niet samen. Als ik niet zoo bijzonder waar heidlievend was, zou ik het een of ander avontuur bedenken, van deu keizer, zyn adjudant en de twee kooplieden in onde boeken, ongetwyfeid waardig om gelyk gesteld te worden met de wonderbaarlyke geschiede nissen van den kalif Haroun al-Kaschid en zyn groot-vizier, die des nachts door de straten van Bagdad doolden. Om nauwkeurig de waarheid te vermelden moet ik zeggen dat particulieren van erkende verdienste gaarne met Mons. Debas praatten. Ik noem slechts Eduard Fournier, Xavier Marnier, Amédée Hoont quia, maar zy leven niet meer. De meeste getrouwe bezoekers van Mons. Debas waren twee priesters, beste men- sohen allebei, wat zeden en leer betreft, doch zeer verschillend van aard en karakter. De een, Mons. Frèvonn, kanunnik van Notre-Dame, was klein en gezet. Hy legde er zich op toe kleine Bretonscbe heiligen te ontdekken, en zyn ziel was vol zalveade biymoedigheid. De ander, de abt Lc Plastier, aalmoezenier ineen vrouwenklooster, was groot enforsch. Streng, ernstig, en welsprekend, troostte by zich met lange eenzame wandelingen voor zyn gedwon gen eelibaat. Beiden maakten, wanneer zy langs de harde kade gingen, met de zakken hunner soutanen vol oude boeken, gaarne een praatje met Mons, Debas, militairen muziekcorpsen verboden het Trans- vaalsche volkslied op concert-programma's te plaatsen. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. Mededeellng van wege de Plaatselijke Gezondheids-Commissie in zake MELKONDERZOEK. De sub-commissie voor bovengemeld onderzoek geeft hierna het resnltaat der laatste door haar verrichte reeks onderzoekingen van melkmon- sters in 1899. Wederom wordt hierby opge merkt dat van normale melk het soortelijk gewicht niet beneden 1,030 daalt, terwyl als laagste grenscyfers moeten worden aangenomen: voor vaste stoffen 10 en voor vet 2,5 Leverancier. Soort gew. Vaste stoffen. Vet. G. V. 1,0279 11,5 2,8 C. R. 1,0311 12,04 3,4 L. L. 1,031 11,9 3,55 J. B. 1,0321 12,2 3,4 B. M, B. 1,0296 11,08 3,08 E. P. 1,032 11,88 3,18 P. M. 1,0303 11,7 3,46 W. D. 1,0332 11,3 2,59 J. H. 1,0322 10,96 2,5 L. D. 1,0318 11,96 3,44 J. K. 1,032 12,9 3,52 J. D. 1,0292 10,7 2,75 P. B. 1,031 12,— 2,54 De scheikundige sub-commisBie, A. J. WIJNNE. J. C. VAN DER HARST JJzn. Middelburg, 8 Januari 1900. Vertrokken en aangekomen schepen. Hr Ms instruotiesohip Nautilus is 7 dezer te Las Palmas aangekomen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. VussaresH, 9 Jan. Boter f 1.05 A f 0.95 Eieren f 7.20 per 104 stuks. Goes, 9 Jan. Ter graanmarkt van heden waren tarme, gerst en haver 20 cent lager; anders onveranderd. Boter f 0.96, f 1.— a f 0.98 per kilo. Eieren f 5.60, f 6.— a f 5.80 per 104 stuks. Rotterdam, 9 Jan. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd: 3992 runderen, 371 vette, 131 nuchtere, 640 kalveren, 46 schapen, varkens, biggen. Run deren le quai. 64, 2e quai. 54, üq qaal. 40, kalveren le qnai. 92, 2e quai. 80, 3e anaL 70, schapen le quai. 54, 2e quai. 40, 3e quaL varkeus le quai. 36, 2e quai. 34, 3e quai. "1 ceut. Rotterdam, 8 Jan. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was in binnen land s o h e granen de handel als volgt Tarwe. Jarige- kwam by na niet voor. Van nieuwe- was het aanbod te ruim voor de beperkte vraag, waardoor al ras eene flauwe stemming intrad. Per heet. werd verkocht van f 5.50 tot f 6.20, en extra puike kwal. nog daarboven, en per 100 kilo van f 7.25 tot f 7.50 en uitgezochte partijtjes van f 7.65 tot f 7.80. Canada-tarwe bleef onverkocht. Rogge, waarvoor eveneens geringe vraag bestond, werd slechts gedeeltelijk naar deugd verkocht van f 5 tot f 5.70. Gerst werd per 100 kilo afgedaan als volgt: Winter- f 8.25 a f 8.90. Zomer- f 8.10 a f 8.40 en Chevalier- f 8.25 a f 8.75. Haver vond slechts matige vraag en werd verhandeld per heet. van f 2.60 tot f 3.40 en per 100 kilo van f 6.40 a f 6.75. Witteboonen, met weinig aanbod, werden verkocht van 9.50 tot 10 50. Bruineboonen zyn afgegeven van f 7.50 tot f 8.75 en extra puike partytjes nog daarboven. Blauwe erwten, met zeer weinig vraag, zyn slechts gedeelteiyk op de kook verkoebt van f 6.75 tot f 7.25 en vertrouwde kook nog daarboven. Voetstoots brachten van f 6.25 tot f 6.75 op. Kanariezaad wordt genoteerd van f 6 tot f 7.75. L y n z a a d. Aanvoer gewoon, meer vraag. Vlas- Op het land was er in deafgeloopen week zeer ievendigejjvraag naar alle soorten, en werd al bet aangebodene vlug opgeruimd. Heden ter markt aangevoerd 10.998 steen blauw Hollandsch, 793 steen wit Zeeuwsch en 5000 steen Groningseb. Er heerscbte goede Mons. Le Plastier erkende met éen enkel woord den zielenadel van den boekenkoopmau. „Monsieur Debas, alleen uw naam is laag. Wanneer de heeren vroegen of zyne zaken goed gingen, antwoordde Mons. Debas. „Zoet- aan. De zekerheid ontbreekt. Dat is de schuld der regeering", en dan wees hij met een groot gebaar op de Tuileriën. Het is nu reeds tien jaren geleden dat Mons. Debas is heengegaan, heel stil, in den lijk wagen der armen, op een garen winterdag. En misschien zyn er met my nog twee of drie over die zich iets herinneren van dat kleine mannetje, in zyn lange verschoten blauwe kiel, die ons Griekscbe en Latycsche klassieken verkocht, en zuchtende zei: „Er zyn geen Staatslieden meerdat is het ongeluk, van Frankryk Misschien zullen de oude boekenverkoopers, als ze weer vau de kaden verdreven worden, uiet meer terug komen eu zullen hunne stal letjes het rantsoen van deu vooruitgang zyn. Evenals ten tyde van Etienne Balure zullen zy betreurd worden door vele nederige en eenvoudige geleerden. Ik voor my zal altyd met groote biydschap denken aan de vele uren, voor die stalletjes doorgebracht; want ik keu geen grooter genot dau het snuffelen in die stalletjes. Met het stof van die dubbeltjeskraampjes woelt men tallooze liefelijke of sombere herinneringen om. Men spreekt met de dooden, die men er in menigte aantreft. Volgens my vonden de ouden in hunne veelgeroemde Elyseesohe velden, na hun dood, niets wat de Paryzenaar niet op deze kaden vraag en werden de mindere soorten wederom duurder verkocht, terwyi het beste vlas on- véranderd iu pays bleef. Aardappelen. Zeouwsche blauwe f 1.70 a 2, dito Spuische jammen f 2.20 a f 2.40, Flakkeesche jammen f 1.60 a f 1.80, magnus bonus f 1.70 a f 1.90, poters f 0.90 a f 1.10, per beet. Geen aanvoer en geen vraag. Zeenwsohe eieren 6.60 a 6.80 de 100 stuks. Ter veemarkt waren Maandag de eerste Zeeuwsehe runderen van dit seizoen aangevoerd. Het grootste aandeel leverde Zevenbergen,ter wijl pe overige runderen uit Groningen en omlig gende plaatsen afkomstig waren. De handel in Groningsche is traag; terwyl reeds Zondag op de stallen Zeeuwsehe ossen voor Louden waren gekocht, en men ook Maandag een groot aantal koopt, komt dit den handel ten goede. Bnitenlandsche granen waren weinig veranderd. Rogge per 2100 kilo: 73/74 kilo Helena 144uit zeeboot; 72/73 kilo Taganrog f 140. H a v e r per 100 kilo Libau r 5.75Amerik. f 6.65. Boekweitgruttenper2100kilogrove Libau 237. Ma is per 2000 kiloAmerik. Mixed f 98, f 101dito langs lichter f 96, f 98dito nit stoomboot 94, f 94.50dito stoomend f 94, en f 92 contant; Odessa f 111, f 113; dito uit zeeboot f 108.50, f 109. Meel. Sedert ons bericht van 18 December is de binnenscheepvaart heropend, zoodat aan de vraag voor dadeiyke behoefte op de gewone verzendingawyze wederom kan worden vol daan. De noteeringen bleven geheel onveran derd. Heden ter beurze bleef meel redelijk gevraagd tot vorige prijzen. Prima Inlandsch 10.50 a 11.25, eerste kwaliteit Inlandsoh 9.50 a f 10.25, eerste Duitsoh f 10.75 a f 10.90, tweede Duitseh f a f prima kwal. Belgisch f 11.25 a f 12.25, eerste kwal. Belgisch f 10.25 a f 11.extra puike kwal. Hongaarsoh 13.50 a J 14.50, eerste kwal. Hongaarsch 11.50 a 12.75, ordinaire kwal. Hongaarsch a prima Ameri- kaansch patent f 10.50 a f 11.50, eerste kwal. Amerikaansch Bakers f 8.25 a f 8.75, tweede dito f 7.25 a f 8.—, Duitsche rogge bloem 9.75 a 10.50, Inlandsche roggebloem 10.25 a f 11.50. Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto inclusief zak. Antwerpen, 8 Jau. Ter veemarkt van heden (Maandag) werden verkocht 122 ossen, 145 koeien, 38 vaarzen, 35 stieren, 9 kalveren en schapen. Betaald werd per kilo voor: oasen le kwal. 0.86, 2e kwal. 0.76, 3e kwal 0.66 francs. Koeien le kwal. 0.76, 2e kwal. 0.66 3e kwal. 0.56, free. Vaarzen le kwal. 0.82, 2e kwal. 0.72, 3e kwal. 0.62 francs. Stieren le kwal. 0.75, 2e kwal. 0.65, 3e kwal. 0.55 francs. Kalveren le kwal. 1.08 2e kwal. 0.98, 3e kwal. 0.88 francs. Schapen le kwal. 2e kwal. 3e kwal. francs. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Maandag 8 Januari. Antwerpen. Tarwe flanw; Amerikaaueh mode no. 2 lr. i57/s. Parys. Tarwe pry eh.; loop. md. tr 18.05. Pesth. Tarwe flauw.Maandagfl.7.79; Vrfl- dag fl. 7.78. B e r 1 y n. Uit Engeland waren de berich ten tameiyk vast, uit het overige buitenland daarentegen over bet geheel flauw, onder den invloed waarvan de kooplust hier natuuriyk niet is toegenomen. Tarwe beeft zich onge veer kunnen handhaven op de noteering van eergisteren, maar rogge is 25 a 50pf.gedaald. Per telegraoèf Vorige Koers Staatsleeniugeii. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. f 1000 dito Obl3 1000 dito Cert. 3 1000 HONG. Gondleening 1881-934> 1000 ITALIË. lus. 62/81 5 Lire 100-00000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November 5 fl. 1000 dito Jan.-Juli 5 u 1000 PORT. O. B. 53/84 met ticket 3 dito dito 1888/89 met ticket 41/o fr. 600 RUSLAND. Obl. 1880 gecons Z.R 626 dito 1889 Hope 625 dito 1894 6e Em. 4 625 4 100 79/ia 797/g 921/4 923/16 913/4 91% - 871/a SU/2 816/g 221/4 8H/2 816/g 221/s 321/2 827/e 943/4 953/8 951/4 961/g 97 ontmoet; en dan die kleine platanen langs de Munt, waaronder de paeres maten en die men gaat uitroeienJa, zy zyn kleinmaar zoo liefeiyk. Zonder hen zou het fraaie munt- gebouw, in den stijl van Lodewyk XVI, veel miuder aantrekkelijk zyn. De mooist gebeeld houwde steeu sohynt hard als er geen gebla derte by beweegt. Eu dan moeten er tooh boomen by de paleizen staan om de men sehen aan de natuur te herinneren. Eenige brommige, oude boekenliefhebbers, die ik op mjjne langzame wandelingen ont moette, klaagden my hun nood„Men vindt niets meer, in het dubbeltjeskraampje." Eu dan begonnen zy den goeden ouden tyd op hemelen,, toen de heer de la Rochebilière eiken morgen tnssehen den Point-nenf en het paleis Royal een eerste uitgaaf van een der klassieken ontdekte. Ik voor my heb op de kaden nooit een oorspronkeiyke uitgaaf van Molière of Racine gevonden, maar wat veel meer waard is dan Tartufe of Athalie in 4o ik heb er lessen van wysheid opgedaan. Al dat bekladde papier heeft my de ydelheid van het voorbyaand succes eu den vluohtigeu roem doen inzien. Ik kan niet in zoo'n stalletje snuffelen zonder overvallen te worden door een zekeren weemoed en zonder tot my zei ven te zeggenWaartoe dient het om by al dat bedrukte papier nog een paar bladzyden te voegen. Het zou veel beter zyn om uiet te schrijven. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3