BUITENLAND. FEUILLETON. Frapeffin uit Pierre Mm. Kruiningen, door een misstap, van het tweede perron op de epoorwegrails, waardoor zij ern stige wonden aan het hootd bekwam. De zoon van den stationaehet legde het eerste verband. Zlerlkzee. Op de voordracht voor een hoofd der school alhier zijn geplaatst de heeren A. C. Hack te Zaidzande, O. J. Rei- ainger te Haamstede, L. B. Van der Slikke te Oudelande, F. J. Brnggoman te Alkmaar, H.P. Boelhouwors te Gorinchem en J. Van Bal- legooien te Zierikzee. 's Gravenhage. Wegeus benoeming van het Kamerlid De Ras tot militiecommissaris, is een verkiezing voor lid der Tweede Kamer voor Maastricht noodig. Op eene expeditie in Atjeh is overleden sergeant D. A. de Ras. Db oorlog In ZuU-Afrlka. London. Het eenige oorlogsnieuws inde ochtendbladen is het bericht, dat de Boeren ook Molteno ontruimden, by de nadering van Gataore met infanterie en artillerie. Volgens de Standard vaardigde president ftteyn een proclamatie uit, dat iedere blanke in de Republiek, onafhankelijk van welke uationaliteit, zal beschouwd worden als iuhet volle bezit van zyn burgerrechten en dus ver plicht de wapens op te vatten voor de ver dediging des lands. flensburg. (Vrydag). De Booren vielen by het aanbreken van don dag plotseling den lin kervleugel der Engelsoheu aan, maar werden teruggeslagen. Zij bezetten daarop de heuvels in het Noor den, waaruit zij verdreven werden. De Boeren houden de heuvels vlak by de stad bezet en beletten do Engelschen langs de spoorlijn op te rukken. Generaal French heeft Colesberg nog niet bezet. Kaapstad* Ju(a, de hoofdbaljuw iu de Transvaal, is aan boord eeuer stoomboot naar Delagoa-baai gearresteerd, en op eerewooid vrygelaten. By Sunnyside stonden slechts 180 Boeren waarvan 43 gevangen en waarschijuiyk 30 gedood eu gewond werden. Brussel. De Independance Beige bevat de reeds vermelde brieven en telegrammen van 1896/97, waaruit duidelijk biykt de directe tusschenkomst van Chamberlain en belangheb benden by de Chartered Company in de voor bereiding van Jameson's inval. Verder de brieven, gewisseld tusschen den rechtsgeleerden raadsman der Chartered Cy den particulieren advooaat van Rhodes en den chef der afdeeling Zuid-Afrika aan het minis terie van koloniën. Ook geeft het blad brieven aan Chamberlain van zekeren Macheuve, wien een zetel in het Lagerhuis was beloofd, daar Farnell daarvoor 10.000 pond beschikbaar had gesteld. Na het mislnkken van den inval werd door Chamberlain alles gedaan, om te verkrygen dat de Johannesburger samenzweerders aan de Engelsehe rechtspraak zouden worden onder worpen. Algemeen Uverzicht. De toou der Duitsche pers wordt in de laatste dagen steeds bitterder tegen Engeland, en de invloed daarvan is te bespeuren. De regeeriug te Beriyn gaat met die stemming rekening honden, en deed reeds een stap om de openbare meening tevreden te stellen. Beuter had nit Londen geseind, dat inzake de inbeslagneming van de Bundesrath te Ber iyn onderhandelingen zouden worden gevoerd en dat Dnitschland niet geprotesteerd, maar slechts op snelle beslissing aangedrongen heett. Onmiddellijk kwam daarop Wolffs bureau mededeelen, dat volgens vertrouwbare inlich tingen in de eerste plaats de onderhandelingen niet te Beriyn, maar te Londen plaatB hebben, en ten tweede, dat de Dnitsche regeering ter stond opgekonien is tegen de handelwyze der Engelsehe marine-overheden jegens schepen der Dnitsche Oost-Afrika lyn. In dit eommnniqné staat het meervond schepen. Of men dien vorm reeds by het Uit het Fransch. VAN ANATOLE FRANCE. IV. De straatschrijver. Toen wy om die kerk heengegaan waren, sloegen wy een straat in met gebeeldhouwde poorten en oude muren waarde aceaoias hunne takken overheen lieten hangen. Links inden hoek was een klein winkeltje met bet uit hangbord; Openbaar a c h r ij v e r, terwyi er brieven en enveloppen tegen de ruiten geplakt waren. Uit het zinken dak stak een aohoorsteenpyp met een grooten kap er op. Mad. Matbiaa draaide de kruk om, duwde mij voor zich uit en ging het winkeltje binnen. Een grysaard, die over de tafel gebogen zat hief bet hoofd op. Uitstaande bakkebaarden afzenden er van mocht gebruiken, weten wij niet. Maar latere berichten bewyzen, dat Engeland zich van Duitschland's vertogen niets aantrekt. Te Aden is geiyk wy gister avond nog mededeelden weer een boot, van dezelfde lyn, de General aangehouden. En het H. v. A. gewaagt van de heersohende onge rustheid over de Herzog, de boot die de 2e Nederlandsche en de Belgische ambulance aan boord heeft en die Dinsdag te Lorenzo-Marques had moeten zijn. Dat er 48 nnr na de vermoedelijke aankomst reeds reden tot ongerustheid zon bestaan, gelooven wy niet. Maar by de heerschende stemming ziet men in alles kwaad. Volgens de Temps was te Beriyn een ant woord ontvangen, op de Dnitsche nota, maar dit zou onbevredigend zyn. Jammer, dat wy den laatsten tijd meer dan eens reden hebben gehad, te gaan twyfelen aan het gezag van het Fransche blad, dat vroeger zoo hoog stond aangeschreven, ook wat zjjn buitenlandsche correspondenties betrof. De overmoedige houding van Engeland zou zeker te verklaren zyn, als waar is wat een groot Engelsoh blad mededeelt over de gezind heid van den czaar. De Stand, verneemt nl. dat keizer NicolaaB den Engelsehen gezant de verzekering deed geven, dat Engeland op dit oogenblik van Rusland niets tegvreezen had, noch door in menging, noch door het opwerpen van moei lijkheden. Wy voor ons hechten daaraan even weinig, als aan de sensatieherichten van een ander deel der pers oyer de agressieve plannen van den Czaar. Het jongste bericht over de krijgstoe rustingen van Rusland is afkomstig van de Berl. Lokal Anzeiger, eu meldt dat een in den Caucasus gelegerd bataljon grenadiers met zooveel spoed is gemobiliseerd en naar de golf van Perzië gezonden, dat men zelfs geen tyd had op den aiwezigeu chef te wachten. In Frankrijk kan men, dankt ons, weer adem balen, want voor wie het wel meent met zyn land, moet het een drukkende last zijn ge weest, die eindeiyk is weggenomen. Het hooggerechtshof heett zyn taak ten einde gebracht. Voor de vaststelling van de straf hadden de veroordeelden gelegenheid nog enkele opmer kingen te maken of te doen maken. Buffet protesteerde tegen een eventueel gebruik maken van de wet-Berenger, Déroulède verklaarde dat de mate van straf hem onverschillig was, omdat hij die toch niet tot het einde zou onder gaan, wyi de republiek niet de kracht heeft lang te leven. Hy eindigde met de kreten „leve het Fransche leger"; „levede volksrepubliek". Gnérin zei de er trotsch op te wezen, zijn zaak een dienst te hebben bewezen. Tot slot vroeg Déroulède de medeveroor- deelden de hand te mogen drukken, waarop Buffet en Gnérin omarmde, roepende „Dat is nn het complot." Met deze comedievertooning was de zaak afgeloopen, en werd in raadkamer het vonnis vastgesteld dat in het publiek is voorgelezen. Déroulède is veroordeeld tot 10 jaar ver banning, te verminderen met de hem wegens heleediging van bet hof opgelegde 2 jaar ge vangenisstraf. Gnérin kreeg 10 jaar vestingstraf; Bnffot, de secretaris van den hertog van Orleans, 10 jaar verbanning, evenals De Sar Saluce, die by verstek werd veroordeeld. De straffen lijken zwaar. Maar d tout peeher imséricorde, en het zal wel niet lang duren of een amnestiewet doet de laatste herinneiiog aan dit treurige zaakje verdwynen. Beknopte Mededeelingen. Uit St Etieune komt bericht van een weinig beteekenend opstootje, dat door de werkstakers streng wordt afgekeurd, onder verzekering, dat de bedryvers er van niets met de stakers te maken hebben. Duitsche bladen beweren, dat keizer Wil heim dezen zomer met een eskader Havre zal bezoeken, en dan een nitstapje naar Parys zal maken. Het nieuwe Oostenryksche kabinet onder v. Koerben is gereed, en zon den 9en optreden. Wie wil kan waarde hechten aan de volgende zinsnede uit de troonrede van den koniog van Portugal, die, wyzende op de expeditie naar bet gebied in het noorden van Mozambique om er de rnst en Portugal's pres tige te handhaven, zeide: „De heldhaftige krachtsinspanning is met goed gevolg bekroond en nogmaals is gestaafd omiystten zyne blozende wangen, zyn wit w hwr Blond overeind op sijn voorhoofd, nliof J Ce wfo'wM itert. ietté"er*Bi|n lippen den wind had geloopen. Zijn zwarte jas was hier en daar kaal en glimmend- Hy had een ruikertje viooltjes in het knoopsgat. „Kyk, daar is mgn oudje", zei hy zonder op te staan en, met weinig ingenomenheid op my wyzende, vroeg hy„Zeg, is dat nw jong heertje?" „01 het is een heel aardig kind, al maakt hy my dikwijls turelnursch," antwoordde zy. „HmHy is bleek en mager. Er zal geen flink soldaat nit groeien," bromde de schryver. Mad. Mathias zag den onden man vol tee- derheid aan en zei op een zachten toon, dien ik niet van haar kende. „En hoe gaat het nu, Hippolyte, zeg?" „O, myn gezondheid is niet kwaad. De romp is bestmaar de zaken gaan niet. Drie of vier brieven, van een kwartje het stuk, op een morgen, dat is al." Hij haalde de sohonders op, als om de zor gen af te schudden, kreeg onder de tafel een flesch en glazen en schonk ons witten wynin. „Op uw gezondheid, oudje!" „Op uw gezondheid, Hippolyte 1" dat het volk, hetwelk die landstreken voorde beschaving veroverde, de noodige krachten niet mist om die te behonden en te verdedigen". Een Rnssiseh kolonel, die als militair commissaris was werkzaam geweest, had zich in die betrekking doen omkoopen. Door een krygsraad is hy thans veroordeeld tot verban ning naar Siberië en tot verlies van zyn rang en van zyn adeiyken titel. De Sultan heeft alle eischen van Mah- noed pacha afgewezen. De Servische minister van openbare wer ken is tot minister van oorlog benoemd. Te Medwedja is het lid der Skoeptschina, Janko Constantinorwtch vermoord. De huwelgksplannen van Alexander van Servië worden weer tegengesproken. Uit Uskub komen berichten over nieuwe woelingen, waarby o. a. de kolonel Ali-Bey werd vermoord.jTwee compagnieën infanterie en een escadron cavalerie gingen derwaartB, terwyi nog een bataljon infanterie wordt ge reed gehouden. Italiaansehe bladen hebben het weer drnk over het plan de Engelsehe troepen in Egypte af te lossen. De Dnitsche pers waarschuwt tegen de ernstige gevolgen, die de uitvoering van het plan zou kunnen hebben. In Shantnog, het achterland der Dnitsche kolonie in China is weer een Britsche zende ling vermoord. Dit zal China weer heel wat concessies kosten De oorlog in Zuid-Alrika. Geen nieuws van eenige beteekenis, ten minste op dit oogenblik niet, een bijvoeging die zeker niet overbodig is, als men op het algemeen gevoelen let. In de Kaapkolonie vorderen de beide gene raals maar zeer weinig. De afdeeling van bet corps van Gataore, die Dordrecht bezet had, is daar weer nitgetrokkeu om een plaatBje aan den spoorweg naar de kolenmijnen te bezetten. Over de voorwaartsche beweging van Gataore zelf ia niets naders, zoodat Molteno nog wel niet bezet zal zyn. By het lezen dezer berichten honde men echter in het oog, dat doorgaans geen sprake is van een eigenlijke bezetting. In den regel zyn het kleine commando's of sterke patrouilles, die zich in deze plaatsen nes telen, en die bestemd zyn om terng te trekken, zoodra ze onraad bemerken. Wat French betrett, ia er ook geen nieuws. Volgens de Times is de gevraagde versterking hem uit De Aar toegezonden, zoodat nn een aanval op de positie der Boeren te wachten iB. Over den toestand zyner colonne na de verovering van den proviandtrein, is er niet» bekend. Op de Westeiyke grens is er ook geen nieuws. De Engelschen zyn na hun bezoek aan Don- glas weer ternggekeerd. Het doel van den toeht daarheen was de.boelleeg te halen, en nu de voor raden met „ËDgelach gezinde" bewoners naar het Engelsehe kamp zyn ternggebraoht, was het om militaire redenen niet gewensoht daar troepen te honden, aldus een Engelsoh telegram. De berichten nit Natal bevestigen den indruk, dat men daar aan den vooravond van een beslissenden slag staat. Da zware Engelsehe batteryen onderhonden een krachtig vuur op de Boerenstellingen, en de Engelschen worden blij gemaakt met ver halen over de groote uitwerking daarvan. De lyddiet-bommen vernielden de versterkingen links van de kraal op de vlakte. Da vyand verplaatste zyn stelling, zyn paarden sloegen op hol enz. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Een officieel bericht meldt dat generaal Jonbert ontkent, dat hy by generaal While geprotesteerd zou hebben tegen het gebrnik van lyddiet; hy verklaart dat de Boeren tot dnsver geen enkel man hebben verloren tenge volge van het gebrnik van lyddiet. Luoas Meyer is hersteld en hernam zyn bevel in den omtrek van Ladysmith. Twee kleinzoons van Krnger, die zioh na het uitbreken van den oorlog naar Znid- Afrika begaven, zyn te Kaapstad gevangen genomen. De ratten verlaten het sehip! Uit het hoofdkwartier by Ladysmith wordt gemeld, dat zes ruitere de stad onbemerkt hebben verlaten. Men gelooft dat Jameson en kol. Rhodes er by waren. Vandaag zullen 4700 man van de 7de divisie worden ingescheept. Waren er nog zooveel soldaten over? Wij hadden juist ge hoord dat de 7de en volgende divisies maar gemarqneerd zonden worden. even aan en trok een leeiyk gezicht. „Dat is een jonge jnftrouw," zei de grysaard, „op zijn leettyd was ik al dol op wyn en op de meisjes. Maar men maakt geen mannen mser zoo als ik ben. De vorm er voor is gebroken." Hg legde zyn hand zwaar op myn schonder en ging voort: „Gy weet niet, vriendje, dat ik onder den kleinen korpo raal gediend heb, en al zyne veldtochten heb meegemaakt. Ik ben te Craonne en te Flère- Champenoise geweest. En den morgen van Athis heeft Napoléon mg een snuifje gevraagd. Ik zie hem nog. Hy was kiein, gezet, met een geel gelaat, oogen vol vnnr en een kalm niteriyk. Oals zg bem niet bedrogen hadden Maar de blanken zijn alle schurken." Hij schonk zioh weer in en Mad. Mathias schudde hare stomme bewondering af, stond op en zei: „Ik moet weg, om het kind!" Daarop haalde zy twee franken nit haar zak en liet die in de hand van den schryver giyden, die ze met fiere onverschilligheid aannam. Toen wy bniten waren, vroeg ik wie die mynheer was en zy antwoordde op een toon waaruit liefde en trots spraken: „Het ia Mathias, mijn kind, bet is Mathias," Te Brussel wil men het initiatief nemen voor een adresbeweging aan Mae Kinley om dezen te bewegen zyn bemiddeling aan te bieden. Naar aanleiding van het geruoht, dat Krnger zich tot den president der Unie wendde, zegt de N. Y. H. dat Mae Kinley alleen iets wil doen als beide partyen het hem vragen. O, die vredelievendheid der staatshoofden! By de Amerikaansehe kamer is weer een motie van sympathie met de Boeren ingekomen. De Ind. Beige kondigt tegen heden een groote onthulling aan, documenten die de me deplichtigheid van Chamberlain aan den inval van Jameson bewyzen. 't Is jammer dat het blad ook niet de bewyzen tegen den prins van Wales heeft. Te Lorenzo Marques werd verteld, dat de koningin der Swazies was overleden. —Aaneen Londensohe correspondentie van het U. D. ontleenen wy de merkwaardige by- zonderheid, dat lord Methnen de eenige is in zyn geheele familie, die nog niet in een krank zinnigengesticht is verpleegd geworden. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden «takken worden in geen geval teruggezonden. EENE OPMERKING. Mynheer de Redacteur Naar aanleiding vau de opmerking, voorko mende in het slot van het verslag over de laatste schouwburgvoorstelliog, zou onderge- teekende in overweging willen geven, dat er in de koffiekamer van den schouwburg vóór 't einde van da groote panze, behooriyk worde gescheld, of, wanneer het gebouw daarop niet is ingericht, althans tydig worde gewaarsehnwd. Woensdag avond kwam een kelner een twin tigtal aanwezigen heel lahoniek meedeelen, dat „het scherm al een pooBje op" was; welke onvoldoende maatregel oorzaak is geweest, dat genoemde personen uiet alleen het publiek lastig moesten vallen, doch zeiven een deel der eerste scène van het laatste bedrijf moesten missen. Is er wel gescheld, dan zeer zeker onhoor baar in de koffiekamer. Me dankt dat, wanneer oen eleotriache schei wordt aangebracht, dergeiyke storing zooniet geheel vermeden, dan toch zeker beperkt zal worden. U dankzeggend voor de verleende plaats ruimte, Een schouwburgbezoeker. Middelburg, 5 Jan. 1900. ERCELIJKE TOE8TANOEN. Mijnheer de Redacteur, Ik was heden (Donderdag) een passagier op de tram van 5 unr 15 minuten nit Middel burg, maar schandeiyker toestanden, dan die welke heden middag op deze reisgelegenheid heeraohten, zijn moeieiyk denkbaar. Dat jonge boeren en meiden de tram alt- kiezen voor hunne aanstoot gevende vryages, is misschien in deze streek 's lands wys,maar dat het gewone publiek moet dalden dat de tram geheel bezet wordt door de hossende, zingende, rookende vloekende (om niet meer te zeggen) jonge menschendat slechts een halve wagen voor de eerste klasse passagiers en een halve wagen voor de tweede klasse passagiers in de tram zyn, welke natnnriyk evenzeer bezet zyn door het rumoerige volkje, is meer dan ergeriyk. Men wordt gedwongen ia den winter op een overvol balcon te Btasn. Gebeurt er ten gevolge van dergeiyke overlading een onge lok, het zal te laat zyn voor dengenen dien het treft, als men dan verbetering aanbrengt. Men kan in deze niet de eerste schuld geven aan een aninig bestuur van de trammaatschappy maar wel aan de autoriteiten, die van derge iyke toestanden niet de minste notitie sehynen te nemen. Znlke toestanden komen immers meer dan eenmaal per jaar voor en de dagen, waarop dit het geval is, zyn immers aan de autoriteiten hekend? Het beheer van den tramdienst op dergeiyke dagen is inderdaad een schande voor degenen, die hier hebben toe te zien. Mr C. BAKKER Czn. Vlissingen, 4 Januari 1900. VEILIGHEID OP REIS. Het is ieder bekend, dat men op reis aan allerlei ongevallen blootstaat. Maar dat de kans voor ongelukken onnoodig vergroot wordt, zal menig reiziger minder aangenaam vinden. Zoo trof me deze week iets. 't Was in Vlissingen, toen de boot van Breskeos aan gekomen was, en de mailboot voor Engeland „Maar Papa en Mama zeggen dat hy dood is." Zy schudde biymoedig het hoofd. „01 hy zal my begraven en nog velen na my, onden en jongen, hy overleeft ze altemaal J" Daarop zag zy my bezorgd aan en zei: „Pierre, gy moogt aan niemand vertellen, dat gy Mathias gezien hebt." De twee kleermakers. De tuniek ïykt my niet geschikt voor schooljongens, omdat het geen bnrgerkleeding- stnk is en men inbreuk maakt op ban onaf hankelijkheid door hen daarin te steken. Ik heb de tuniek gedragen en er een onaangename herinnering aan behouden. Ik moet n vertellen dat er in myn tyd op de sohool, waar ik heel weinig geleerd heb, een knap kleermaker was, die mons. Grégoire heette. Hy had zgns gelijke niet in het ver vaardigen van tuniekenwant hy wist aan een tuniek te geven wat haar toekwam: schouders, een borst en heupen. Mons. Grégoire bad een byzondere gave om geladen werd. Nu had het 's nachts een wei-, nig geregend, waardoor de weg van de boot naar 't station zeer vuil en glibberig gewor den was. Jnist op 't oogenblik dat vele rei zigers zich naar 't station spoedden, kwamen eenige werklieden met een geladen vleesch- wagen achter zich de bellende brug afryden. Natnnriyk kreeg de wagen een flinke vaart; maar ziet, op 't zelfde oogenblik gleed een dame nit en was het alleen aan de hnlp van eenige omstanders te danken, datzy niet onder het voertuig terecht kwam. Niet dat ik het werkvolk een terechtwyzing wil geven, maar toch zou het m. i. dringend noodzakelijk zyn dat er maatregelen getroffen werden, waardoor ook daar de veiligheid van het pnbliek beter verzekerd was. U, M. de Red., voor de plaatsrnimte dan kend, ben ik UEds dw. dr HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. VusaiMMN, 5 Jan. Boter f 1.15 A f 1.05. Eieren f 7.20 h f per 104 stuks. Amsterdam, 5 Jan. Lynolie f 26%. Raapolie f 24a contant. Cubbosek-Andskijscht, bij Bbussbl, 4 Jan. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1675 stnks runderen aangevoerd, waarvan 626 ossen, 215 stieren en 833 koeien eu vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor: iaën 0.70 tot 0.85 francsstieren 0.55 tot 68 francskoeien en vaarzen 0.55 tot 0.68 francs. Marktprijzen van Tarwe en Heel. Donderdag 4 Januari. Antwerpen. TarweprijBh.Amerikauaieh roode no. 2 nr. 16. Parys. Tarwe prysh.; loop. md. fr 18.25. Peath. Tarwe zeer stil. Donderdag fi.7.79; Woensdag fl. 7.85. Beriyn. De stemming was hier bedes eenigszins weifelend,omdat tegenover de flauwere telegrammen nit Noord-Amerika vastere be richten nit Engeland stonden. Er ging zeer weinig om en zoowel voor tarwe als rogge bleven de prijzen op levering nagenoeg on; veranderd. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Per telegraaf JvüeM heden 4 Jan. Jan. Staatsleeningen. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stnkken Cert. N. W. Sch. 2% f 1000 dito Ohl3 1000 dito Cert, S 1000 HONG. Goudleening 1881-934- 1000 ITALIË. Ina. 63/81 5 Lire 100-00000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-Noyember 5 fl. 1000 dito Jan.-Jnli 5 n 1000 PORT. O. B. 53/84 met ticket 3 dito dito 1888/89 met ticket 41/o fr. 500 RUSLAND. Obl. 1880 gecona 4 Z.R 635 dito 1889 Hope 4 635 dito 1894 6e Em. 4 635 dito 1867/69 4 100 dito 1-884 goud 6 G.R. 135-1000 SPANJE. O. buitenl. Perpetneelen 4 Pea. 1000-34000 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-35030 TURKIJE. Gepriy. 4 fr 500.3600 891/2 Cecony, serie D. 30-300 dito dito C. 30-100 EGYPTE O.L. 1876 4 30-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1883 41/o 100 dito Obl. 18894 100 10SNEZUELA1881 4 100-500 Indnstrieele en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N. W. Pee. Pbr. Sl/a 500-1000 981/» Ned. Hand. Mij A. N.-I. Handelab. A. 1000 83 Zeeland Pr. dito u 350 dito Obl. 18861000 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor A. 1000 Mij tot Expl. yan St. Spw. Aand. 350 1051/g Ned. Ctr. Spw. A. 350 dito Obligation. 8 1000 88 N.-I. Spw. Aand. 350-1000 N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 u 130 89 89 dito 3e hypotheek 350-1000 183/j ITALIË. Spoorweg leeningen 1887/89 3 Lir. 600-3500 641/a 641/« Zuid Ital. Sp. O. 3 500-5000 561/4 POLEN. W. W. A. Z.R. 100 RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 1888 4 100 Kurk Ch. Az. O. 4 100 991/s Moak. Smol. dito 4 1000 Z. W. Spoormij 4 Z.R. 635 965/o AMERIKA. Atch. 7913/18 7713/ie 933/8 931/2 936/18 921/; 8 U/3 8II/0 811/2 813/4 331/9 239/16 961/fi 946/8 971/4 971/4 ü1" 1%. 6ÏI/2 63 221/4 236/ie aB1/55 - 1031/S 57% 673/e 357/a 251/q de panden te doen nit staan. Hy knipte de pantalons even maoirnim op de heupen en eenigszins als slobkousen op de laarzen. En als men gekleed was door Mons. Grégoire zag men er altyd goed nit, wanneer men althans den slag er van had om zijn képi goed op te zetten, met den klep een weinig opgeslagen, zooals destyds mode was. Mens. Gregoire was een artist. Wanneer hy 's Maandags in het spreekuur op het binnenplein versoheen, met zyn groen zeildoek onder den arm, waarin twee of drie meester stukken van tunieken gewikkeld waren, ver lieten de leerlingen, voor wie die kunstwerken bestemd waren, het gymnastiekrek of bet haasje overspel en begaven zioh met Mons. Grégoire in een der benedenzalen, om den nieuwen uniform aan te passen. Peinzend en aandachtig maakte Mons. Grégoire met kryt allerlei geheimzinnige teekens op het laken. En aoht dagen later bracht by in betselfde groene zeildoek een onberispelijk pak terng. (.Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3