BUITENLAND. PRIJZEN VAN EFFECTEN. D8 oorlog In Zull-Afrlka. KAAPKOLONIE. Sterkstroom 3 Januari. Molteno (welke plaats volgens een telegram in ons vorig nom- mer door de Boeren werd aangevallen) is even als Gyphergat door ken bezet. Generaal Gatacre is daarop in Noordeiyke richting uitgerukt en trof de Boeren aan in een kamp bij Bushmanhoek, dicht bö de En- gelsche voorposten. De Eogelsche artillerie opende hot vuur, waarop de Boeren overhaast terugtrokken, en hun stelling verlieten, nog vóór de infanterie ze kon bereiken. De atdeeling van generaal Gataore heeft daarop Cyphergat weder bezet. (Cyphergat is de plaats waar van den East-Londen spoorweg een zijtak uitgaat naar Rosmaed, aan den Port-Elizabeth-spoorweg.) Rensburg. De Boeren zijn te Golesberg bijna ingesloten door de Engelschen, maar honden de Engelschen nog buiten de stad. In de heuvels wordt voortdurend gevuurd. WESTELIJKE GRENS. Klmberley. Onder de bezetting nemeu de typheuse koortsen en de scheurbuik toe. Modderrlvler. De oavalerie-brigade is van Douglas hier teruggekeerd. Belmont. Woensdag. Pitcher's kolonue is met de vluchtelingen eu de buitgemaakte tenteu en wagens behouden uit Douglas aan gekomen en is dicht by Belmont. 600 Boeren staan 25 mijlen van Doverfarm. Frère. Een afdeeling ruiters deed eeu ver kenning in de richting van Springfield. Een luitenant en 5 man zijn niet teruggekeerd. NAGEKOMEN BERICHTEN. Aden. De Duitsohe mailboot General is hier aangehouden. Om de lading te doorzoeken is bet Bohip door Eogelsohe troepen bezet. De lading moet bier gelost worden. New-York. Da correspondent van de Herald te Washington gelooft dat de Znid- Afrikaansebe republiek door tnssohenkomst van den Amerikaanschen consul te Pretoria aan de regeering der Vereenigde Staten ver zocht haar goede diensten voor het herstel van den vrede te willen verleenen. Verzending en laatste busliohting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke t\jd.) Oost-Indië. Amsterdam (Nederl.)5 Jan. 6.05 's avonds Brindisi (Eng. dienst). 5 Jan. 12.53 's namid. Napcis (Duitaohe dst.) 8 Jan. 12.53 'a namid. Marseille (Lloyd) 9 Jan. 6.05 's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 12 Jan. 12.53 'e namid. Rotterdam Lloyd12 Jan. 6.05's avonds. Marsaille(Fr. dienst)13 Jan. 5.30 'smorgeni. Genua (Nederl.) 16 Jau. 6.05 's avonds Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heef t te 6.30 's avonds. Over Brindisi Britsehe booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.20 's avonds en een snppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.80 's avonds. Met de Nederlandsche booten via Genna en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh eu de residentie Sumatra's Oostkust. Over Napels, met Duttsche booten, uitsluitend voor de correspondentie, waarvan de verzending met deze gelegenheid op de adressen is aange geven. West-Iïidië. Curasao over Queens- town5 Jan. 10.03 'i avond* Suriname via St. Na- saire 8 Jan. 5.30 's morgen- Suriname via Sout hampton9 Jan. 5.30's morgenf Curasao met K.W.I. maildienst9 Jan. 6.05 'a avonds Suriname via Amsterdam. Den laatsten en 1 ien elke maand 6.05av. Algemeen Overzicht. t Gaat niet vlagMaar toch zal de Fransche Senaat beden wel gereed komen, dus juist op den dag, waarop het mandaat vau het aftredende '/3 gedeelte der senatoren verstrijkt. De openbare zitting, waarin de uitspraak zal worden medegedeeld, heeft eerst heden middag plaats. Maar da bladen weten natuurlijk alles wat in raadkamer is voorgevallen. In het kort komen de verschillende mede- deelingen hierop neder. Ten aanzien van Buffet, den secretaris van den hertog van Orleans, werd de vraag van de sohnld aan bet oompiot met 148 tegen 48 stemmen bevestigend beantwoord en met bijna dezelfde meerderheid zijn schuld aan feitelijken aanslag tegen de republiek. Met algemeene stemmen werden hem verzachtende omstandig heden toegekend. Graai Sabran Pontevós werd met een meer derheid van 25 stemmen vrijgesproken, terwijl Godefroy werd vrijgesproken bij minoriU de faveur (meer dam de helft, maar minder dan 2/3 van de stemmen. Over Deroulède is zeer lang beraadslaagd. Een motie om dezen beklaagde bniten vervol ging te stellen, wijl een chose jugée bestaat, in zake het gebeurde na de begrafenis van Felix Faure, werd verworpen met 137 tegen 61 stemmen. Met 136 tegen 61 stemmen werd daarna beslist dat de plannen van Deroulède tot een begin van uitvoering waren gekomen, maar met 202 tegen 1 stem ook hem verzachtende omstandigheden toegekend. Dubme werd vrijgesproken met 100 tegen 93 stemmen. De Lur Salnces werd by meerderheid van stemmen veroordeeld. Daarna werd de zaak van Guórin behandeld. Er waren drie vragen gesteld lo is Guérin schuldig aan poging tot moord 2o aan heleediging van agenten 3o aan verberging van wapens, eu eindelijk bestaan er verzachtende omstan digheden Guèrim werd met groote meerderheid schul dig verklaard aan de sub 2 eu 3 genoemde feiten, terwijl vóór de verzachtende omstan digheden 125 en tegen 59 stemmen wer den uitgebracht. Ook hier was dns de ver- eischte meerderheid Diet uitgebracht. Het hof zon daarna bealiasen over de mate van straf en over de toepassing der wet Bérenger (voorwaardelijke veroordeeling). 't Was pas zoo difcwjjls door de Engelache bladen vermeld, dat wij de laatate dagen maar hebben gezwegen over de nieuwe mededeelingeu vau Engelache bladen over de concentratie van Russische troepen op de grens van Afgha nistan. 't Was anders weer een dagelQkache verschijning geweest, dat telegram uit Moskou of Weenen, waarin deze tijding werd gemeld. Maar toch heeft de Amsterdamsche bears Woensdag verkeerd onder den indruk, dat de lang aangekondigde gebeurtenis eindelijk haa plaats gehad, terwijl naar het Hbld meldt, laatbenrs de markt verflauwde op eeu daling van Console te Londen, op bet berioht dat in Engeisch-Indië ernstige onlusten zouden uit gebroken zijn. Wij voor ons gelooven, dat voor dergelijk alarm geen reden bestaat. Dat Rusland Herat bezetten wil, is natnnrlijk en tot dasver heeft het er zich alleen maat van laten weerhouden door vrees voor een conflict met Engeland. Maar men behoeft geen profeet te wezen om te weten, dat Engeland op dit oogenblik den grooten stap van Rusland niet als een casus belli zal beschouwen. Na 19 jaar geleden, tydens den eersten Transvaaloorlog, heeft Engeland wel Khan dahar ontruimd een maatregel die zelfs door het parlement werd goedgekenrd. Niets natunriyker, dan dat het in de tegenwoordige omstandigheden zal toelaten, dat RuBland Herat jzet. Bedriegen wij ons niet, dan ligt het poli tieke gevaar alleen in het feit, dat de RuaseD de atad nemen, niet dat zij die bezet hebben. leeftyd getrouwd met kapitein Mathias, een heel knap man, die door de Bourbon op halve soldy was gesteld en erg afgaf op de ridders van de Lelie, die hij heel beleefd de makkers van Ulysses noemde. Myne ouders warenden beetje meer op de hoogte. Zy wisten wel dat kapitein Mathias het geld der boerin bad op gemaakt en dat by zijn arme vrouwjhad laten zitten, om de jonge meisjes na te loopen. In de eerste jaren der Julimonarchie had Mad. Mathias hem geheel toevallig terug gevonden, terwyi hij een herberg in de rue de Rambntean verliet, waar hij netjes geschoren, met een frlasohe kleur, die heel goed stond bij zyn witte haar, eiken dag raad gaf aan kooplie den, die door deurwaarders vervolgd werden. Hy stelde stnkken op voor een flesch witten wyn; nit herinnering aan zijn vroeger beroep, want eer hy ingelijfd werd, was hy kantoor klerk geweest. Toen had zy hem weer tot zich genomen en met groote biydsobap zege vierend naar huis gebracht. Hij was er ech ter niet lang gebleven; op zekeren dag was by weer verdwenen en had, naar men zeide, een twaalftal goudstukken, die mad. Mathias onder baar matras verstopt had, meegenomen. Sedert had zy niets meer van hem gehoord. Men meende dat hij in een hospitaal gestorven was on vond dat heel gelnkkig. „Het is een groote verlossing voor u", had mijn vader tegen mad. Matthias ge zegd. Zij antwoordde niet en heete tranen De Btad behoort niet aan Engeland, zoodat geen schending van grondgebied plaats heeft, die gewroken moet wordeo. Eenmaal deze teleurstelling geleden, zal Engeland het gelaten aanzien, terwijl de Emir van Afghanistan wel genoeg op de hoogte zal zyn, van wat Enge- land weervaart, om van die zyde geen stenn te verwachten by een eventueel verzet. Een bezetting van Herat heeft op dit oogen blik dns het karakter van een den vrede bedreigende daad verloren. Natuuriyk, dat daarmede niet gezegd is, dat Rnsiand dien stap zal doen. Ook hier kan Rusland zijn politien van wachten blijven volgen. Engeland heeft tocb jaren noodig eer het hersteld is van den slag, dien het nu in Zuid-Afrika ontvangt. Of Rusland echter reden heeft om niet na, maar later toe te tasten, is ons onbekend. Dat het 's winters op de grenzen van Afgha nistan ruw weer kan wezen, hebben de Engelachen tydens den jongsten opstand onder vonden. Maar of dit bezwaar ook voor Rus land geldt? sprongen baar uit de oogen, terwijl bare lippen trilden. Op zekeren voorjaarsdag had mad. MathigB haar ieelijken zwarten shawl om gedaan en was op het gewone uur met mij gaan wan delen. Maar dien dag bracht zij my niet naar de Tuilleriën, onzen bekenden koninklijken tuin, waar ik zoo vaak myn tol en mijn knik kers in den steek liet, om myn oor te leggen tegen het voetstuk van het standbeeld van de Tiber, en naar geheimzinnige stemmen te luisteren. Zy bracht my niet naar de kalme, deftige boulevards, van waar men overdeiyn der bestoven boomen heen den vergulden koepel ziet, waaronder Napoleon in zyn graf rust, zy bracht my niet naar eentonige lanen, waarvan zy zooveel hield, en waar zy zoo gaarne op een bankje zat te praten met den een of andere invalide, terwyi ik in den vochtigen grond tuintjes maakte. Op dien voorjaarsdag sloeg zy een onge- wonen weg in, door Dauwe straten, vol met rijtuigen en voetgangers langs mooie winkels, waar allerlei fraais uitgestald was, waarvan ik den vorm bewonderde, zonder bet gebruik er van te begrijpen. Vooral de apotheken trokken myn aandacht, door hunne groote sohitterende flesscben. Sommigen van die ma gazijnen waren vol met geschilderde en ver galde beelden. Ik vroeg„Wat zyn dat Mme Mathias." En zij antwoordde met de vastberadenheid eener Beknopte Mededeelingen. Te Weenen verwacht men het optreden van een nieuw kabinet, dat door Von Eoeber zon worden gevormd. Reeds voor eenige jaren hebben de ge meentebesturen in een ontevreden deel van Oostenryk het werk gestaakt. Op bet oogenblik wordt dit voorbeeld ge volgd door de raadsleden in 57 steden en rnim 100 dorpen in Bobemen, die op deze wyze protesteeren tegen de toepassing van 34 der grondwet. - De gevluchte zwager van den sultan, Mabmoud Pacba, heeft door den Turkschen gezant te Parys, Munir Bay de voorwaarden doen kenbaar maken, op welke hy wil terug- keeren. Hy vraagt zyn benoeming tot minister zonder portefeuille en levenslange zitting en stem in den ministerraad. Verder wenscht hij zyn persooniyke veiligheid, zoo ook de vaste nitkeering van zyn traktement en het jaar geld van zijn echtgenoote, verzekerd te zien. Dan wil hy nog zyn zoons tot staatsraden benoemd zien en^een concessie verkrijgen tot het droogmaken van eenige moerassen in Mcsopotamië. De drie Russische compsgniën, die nog altgd op Kreta vertoetden, zullen morgen naar Odessa vertrekken. Na de thuiskomst van zyn zoon heeft Milan Servië verlaten, om bij graaf Zicky te gaan logeeren tot bywoning der jacht. Ia de Spaansche politieke kringen is mes algemeen van gevoelen, dat de regeering in de Cortes nog groote moeiiykheden te wachten staan. In den Senaat tracht de party van den hertog van Tetnan een crisis te bewerken, voordat de begrootiDg wordt iD stemming gebracht. De debatten over de begrooting zullen in ieder geval zeer stormachtig zijn en eenige bladen meenen, dat de Cortes wel niet voor Juli nit elkaar zal kunnen gaan. - De jongste mail nit ludië meldt, dat te Laboean geruchten loopen, dat onder de inlan ders in Britsch Noord-Borneo een algemeene opstand is uitgebroken, die zich van de West kust Baar het binnenland heeft verspreid. Er is gewapende politie heen gezonden. Welk een heeriyke gelegenheid voor Enge land om ons te beschuldigen daarin de hand te hebben! De oorlog in Zuid-Airika. GOLESBERG. Geen Engelache overwinning! Een officieel telegram uit Pretoria meldt het volgende aangaande het gebeurde by Golesberg. „Een groot aantal Engelachen heeft Zondag avond een aanval gedaan op het commando van Shoeman in het district Golesberg. De Engelschen trachtten de stelling der onzen stormerderhand te nemen. Maandag werd de aanval hernieuwd, waarbij de Engelachen tot den aftocht werden ge dwongen. De Boeren behonden hunne stelling." Een officieel telegram uit Kaapstad bevestigt, dat Golesberg nog niet genomen burgeres, die in de voorsteden van Parys is opgevoed. „Dat is niets, dat zyn Onze Lieve Heers beelden." De nauwe straat waarin wy ons bevonden, liep eensklaps uit op een groot plein, beplant met kleine boompjes. Ik herkende heten dacht aan myn goede Nanette by het zien van die steenen hoeren, gezeten onder het zonderlinge tentje, met de voeten in het bekken eener fontein. Met Nanette had ik voor onheuge lijke tijden diezelfde dingen aanschouwd en by het weerzien er van bekroop my bitter verdriet, dat ik haar verloren had. Ik had wel willen wegloopen en al huilende uitroepen„Nanette, Nanette 1" Maar ik sprak niet over Nanette met Mad. Mathias, 't zy nit zwakheid van karakter, of uit onbewuate fijngevoeligheid, of uit gebrek aan geest kracht. Wy staken de straat over en begaven ons in steegjes met puntige steenen geplaveid, waar een groote kerk een donkere schaduw afwierp. Op den gevel, versierd met pyramiden en mosgroene ballen, stond bier en daar een beeld, dat met groote armgebaren naar de lncht wees, terwyi koppels duiven voor ons opvlogen. (Wordt vervolgd.) is, en dat generaal French kleine versterkingen noodig beett. Ook uit de telegrammen der Engelsche bladen blijkt, dat de Boeren Colesberg nog steeds bezet bonden. De Engelschen hebben alleen maar posities ingenomen, welke die der Boeren bestryken. Generaal French heeft versterkingen noodig, zoo seinde hy, maar een hartversterking krygt niet, want de Boeren zyn geslaagd in een eersten aanval op de Engelsche commu- nicatieiy d, die, naar wij hopen, door vele, even goedge slaagde pogingen zal worden gevolgd, niet alleen omdat het voor een vooruitgeschoven troep lastig is, als het proviand uitbiyft, maar ook, omdat elke aanval den Engelschen ver plicht hun kolonnes te verzwakken, door detacheering van afdeelingen langs de ver bindingslijn. Het nu bedoelde geval bestond uit de vernieling van een Engelachen proviand trein. Volgens particuliere berichten is een met munitie en levensmiddelen beladen trein door verraad" op verkeerd spoor gebracht, en regelrecht naar de Boerenstelling doorgereden. Toen de Engelschen bemerkten, dat de trein aldus toch verloren was, hebben zij dien met arteljerievuur geheel vernield. Zoo luidde het verhaal heal aardig. Maar een later bericht geeft er een nog ernstiger beteekenis aan, en wei die van een bepaald hec voor de Engelschen. Bedoelde trein bestond uit 26 wagens (in een ander bericht wordt zelfs 56 genoemd) en stond by Rensburg op een hellend gedeelte van den weg. Of het toeval, dan wel het werk van een „verrader" was, blijkt niet. Maar de trein kwam in beweging en reed de helling af naar de Boeren, die jnist een gedeelte van den spoorweg hadden vernield, zoodat de trein ontspoorde. De Boeren wilden zich natuuriyk terstond in het bezit van den buit stellen. Maar na zonden de Engelschen een trein met een compagnie infanterie en kaffer-werklieden naar de plaats der ontsporing. Maar de Boeren namen de Engelschen zóo onder vuur dat deze in de buurt dekking moesten zoeken achter een nabygelegen water gang. De Boeren zetten toen de beschieting van de beide treinen met granaten voort, waar door vele dragers gedood of gekwetst werden. Het berioht zwygt over de verliezen der Engelsche soldaten. Wel vernamen wij dat de tweede trein ten slotte naar Arundel terug keerde. Maar het bUjkt niet, of de infanterie gelegenheid had de terugreis mede te maken wel lezen wy dat de trein 16 gewonden naar Arundel bracht. Maar dat kunnen wel Kaffers geweest zyn, of soldaten die by het eerste vuur gekwetst waren. Afgescheiden van het verlies aan soldaten en aan materieel, dat de Engelschen hier lyden, achten wy dit krygebediyf van bijzonder gewicht met het oog op den toestand der kolonne French. Deze was van at zyn operatiebasis, Arnndel, via Rensburg naar Colesberg opgerukt. Zgn marscb was vry haastig, waaruit valt af te leiden, dat hy niet door een grooten trein werd gehinderd. Zijn „vliegende" kolonne kan dns in ernstige ongelegenheid geraken, nu zy een zoo groote hoeveelheid proviand en ver- moedeiyk ook anderen voorraad moet missen. En daar by komt, dat nit het gebeurde onom- Btooteiyk blykt dat French in den rug een sterk Boereneommando heeft, dat behooriyk van artillerie is voorzien Het is das waar, dat de Boeren zyn weg getrokken toen French met zyn brigade naderde, maar hun „wanordelijke aftocht" is geëindigd ia een stelling in den rug van den vyand! Een erg aangename positie achten wy dat niet voor een veldheer. WESTELIJKE GRENS. Lord Methuen begint weer een beetje bru taal te worden en zond de laatste dagen ko lonnes in Zuideiyke- en Westeiyke richting, kenneiyk met het doel scbrik te verspreiden onder de Hollandsche bevolking. Want eigen aardig genoeg voor den opgeblazen John Buil, zelfs Betchoeanaland zon al heel dan bevolkt zyn zonder de Hollandsche kolonisten, die al net als de anderen een ingekankerden baat tegen de Engelschen hebben. Als het waar blijkt, dat jnist zy, bg Bel mont door de Engelachen overvallen zyn, dan ziet bet er slecht nit voor de 40 mandie ge vangen werden genomen, en nu, naar te vreezen is, niet als krygsgevangenen zullen worden beschouwd. Dat Douglas weder bezet is, beteebent niet veel. De plaats ligt een heel eind Westelijk aan de Rietrivier, ongeveer bg de samen vloeiing met de Vaal, maar was door Boeren niet versterkt, zelfs niet bezet. Dat tegelijk een tweede kolonne den Noor- deiyken oever volgde, stond natuuriyk in verband met de vrees, dat Piet Gronjé van die zyde wel iets zou kunnen ondernemen. Officieel wordt gemeld, dat deze kolonne, die hoofdzakelijk uit cavalerie bestond, daar gebleven is. NATAL. De Westni. Gag. bevat een vry gunstig telegram over Ladysmith. Wel nam het bombardement de jongste 8 dagen in hevigheid toe. Maar het vunr der Boeren veroorzaakt geen groote verliezen. Men had hoop het te kunnen uithouden tot aan de aankomst van het ontzettingsleger. De sterfte tengevolge van typheuse koorts en dysenterie neemt toe. De St. James'e Gazette meldt, dat de artil lerie der Boeren de westzyde van de Engelsche stellingen domineert. Een telegram nit Kaapstad deelt mede, dat de belegeringstrein van generaal Buller thans ter bestemder plaatse is aangekomen en dat de stukken ia positie zijn gebracht. KORTE OORLOGSBERICHTEN. By het eerste optreden by Colesberg is luitenant Hedger van het 10e regiment hu zaren vermist. Wy vermeldden onlangs het woord van Methuen, die het een onwaardig werk noemde een dapperen vijand te belasterea. 't Bevreemdde ons wel een weinig van Methuen, die ons zelf niet erg zniver op de graat seheen. Meer aan nemelijk is het, dat de Kaapsche berichten gelijk hebben, die deze woorden aan Bulier toeschrijven. Van het restant der Sohotsche hooglan ders, dat naar Southampton werd gevoerd, ter inscheping naar Znid-Afrika, werden 12 man gewond door een spoorwegbotsing. Naar een der Engelsche correspondenten meldt, hebben de Londensohe omnibuspaardeu de reis beter volbracht dan de oavaleriepaar- den, en beeft men van deze dieren meer nut. In het Poctageesobe Hoogerhaia zeide de minister van buitenlandBohe zaken, in ant woord op een vraag, omtrent den oorlog in Znid-Afrika, dat de houding door Portugal aangenomen deze was, te beletten, dat geen der oorlogvoerenden hulp of steun vond te Loren «o-Marquez. De minister bad geen be richt ontvangen over het doorvoeren van manschappen of oorlogsmaterieel. Iedere sclies- ding der bevelen, aan de Portugeesohe autori teiten gegeven, zal streng gestraft worden. De minister voegde er nog aan toe, dat Por tugal geen reden had te twyfelen aan da loyanteit en de correcte houding van Engeland. De officiense pers in beide landen doei een gemakkeiyke oplossing van het Engelsoh- Dnitsohe geschil voorzien. Graanmarkten enz. Middelbtoo, 4 Jan. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer nit Walcheren met uitzondering van ronde brnineboonen, nog al rnim van granen en peulvrachten. Door de heropening der vaart ging in den handel dan ook wat meer om. De noteering is als volgtPuike jarige tarwe f 6nienwe dito f 5.90 a f 6rogge niet ter veilwintergerst f 5.50 zomer dito f 4.90 a f 5 Walck. witteboonen f 10.25 a f 10.50j ronde brnineboonen f 10.75 a f 11lange dito f 850 a f 9paardenboonen f 6groene kookerwten 7.75 a 8kroonerwten f 8.50 a f 8.75 naar kwaliteit; koolzaad niet ter markt. Boter 0.95 a 1.05 per kilo. Eieren/6.— per 100 stuks. HANDELSBERICHTEN. Marktprijzen ?an Tarwe en Meel. Woensdag S Januari. Parys. Tarwe gedrukt; loop. mi. tr 18.50. Pesth. Tarwe stil. Woensdag fl. 7.85: Dinsdag fl. 7.82. Per telegraaf Vorige Koers Staatsleeningeii. 4 Jan. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. 2% f I00O 80 7913/ia dito OM8 1000 92% 92% dito Cert. 3 1000 921/™ 926/ia HONG. Goudleening 1881-934> 1000 971/a ITALIË. Ins. 62/81 5 Lire 100-00000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November 6 fl. 1000 819/jg 81Wj dito Jan.-Juli 5 w 1000 819/i« 811/a PORT. O. B. 53/84 met ticket 3 227Ie 22% dito dito 1888/89 met ticket 41/» fr. 500 3211/ib 32 RUSLAND. Obl. 1880 gecons 4 Z.R 625 943L dito 1889 Hope ,4 625 951/. 961/s dito 1894 6e Em. 4 625 96&/8 971/* dito 1867/69 4 100 995/16 991/* dito 1884 goud 5 G.R. 125-1000 1001/a SPANJE. O. buitenl. Perpetueelen 4 Pes. 1000-24000 6213/IC 61% dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-25030 TURKIJE. Gepriv. 4 fr 500.2500 89S/8 891/g Ceconv. serie D. 20-300 221/g 221/1 dito dito C. h 20-100 EGYPTE O. L. 1876 4 20-100 101% BRAZILIË. Obl. Londen 1883 4% 100 dito OM. 18894 100 671/s 571/* 267/8 VENEZUELA 1881 4 100-500 Imlnstrieele en Financieel© ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N. W. &Pec.Pbr. 31/2 500-1000 r981/» 98tyo Ned. Hand. Mij A. 1498/» N.-I. Handelsb. A. 1000 - Zeeland Pr. dito u 250 dito Obl 18861000 Spoorwegleeningen, NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor A. 1000 109 Mij tot Esp], ran St. Spw. Aand. 250 1061/s Ned. Ctr. Spw. A. 250 - dito Obligatien. 3 1000 881/* N.-I. Spw. Aand. 250-1000 316 N.-B. Bost. Obl. gestemp. 1875/80 130 89 dito 2e hypotheek 250-1000 183/* ITALIË. Spoorweg leeningen 1887/89 3 Lir. 500-2500 641/» 541/* Zuid Ital. Sp. O. 3 500-5000 663/R 561/* POLEN. W. W. A. Z.R. 100 RUSLAND. Gr. Sp. Maats. Obl. 1888 4 100 Kurk Ch. Az. O. 4 100 99% 991/e Mosk. Smol. dito 4 1000 Z. W. Spoormij 4 Z.R. 625 963/, AMERIKA. Atch. Top S. E. Cert. van pref. aand. 600-1000 616/g 59 dito Alg. Hyp. O. 4 500-1000 971/* 961/a Centr. Pac. Obl. 6 1000 N. Y. Pensylv. Ohio prior Obl. 4 500-1000 107S/g Hlinois Cert. y. A. 500-1000 dit. Leas L. St. Ct. 4, 600-1000 Miss. Kans. Tex. Ie Hyp. Obl. 4 500-1000 Oreg. Short. Line Inc. Bondt B. 6 500-1000 St. Paul Minn. Manit. 2e hyp. O. 6 Union Pac. Rr. Comp. Crt. v. pref. 500-1000 78 Union Pac. goudO. 4 1000 1001/a WeBt. New. Y. Panns.Aig.hyp.O. 3 1000 653/, ld. ld. Inc. Mort. gage GoJdJj,6 100Q «83/«. 818/«J

Middelburgsche Courant | 1900 | | pagina 3