BUITENLAND. LAATSTE BERICHTE». a B bestaat om de vergunning aan laatstgenoemde personen te geven. Het bezwaar is echter voorzien en daarom is in bet voorstel gespro ken van de aanvragers en hunne rechtverkrij genden. Op voorstel van den voorzitter wordt uu de vergunning verleend aan de heeren Von Br ii eken Fock en Zip. Op voorstel van burg. en weth. wordt ook besloten duinwater te verstrekken aan E. J van Nederveen voor zijne woning te Serooskerke Aangenomen wordt bet voorstel van bnrg. en wetb. tot uitgifte van grond aan bet Smida- bolwerk in erfpacht aan J. J. van der Leyé. Met betrekking tot het voorstel van burg. 0b wetb. tot het afstaan van grond in de St. Janstraat, in erfpacht aan S. van Os, zegt de oommissie van financiën daartegen geen be zwaar te hebben mits de erfpachtssom iets worde verhoogd, si. tot f 29.50, Van den heer Van Os is een schry ven inge komen dat h£ zioh met die bezwarende voor waarde niet kan vereenigen en by verzoekt, wanneer de raad bet voorstel der commissie van fiaanoien mocht aannemen, zijn aanvraag als niet gedaan te beschouwen. De heer Van der Swalme zet uiteen dat de oommissie van financiën bet billik zou achten dat waar de gemeente zioh by inwilliging van bet verzoek voor lange jaren bindt een tooh maar klein bedrag meer zou wordeu be taald dan tot dusver. De heer Den Bouwmeester herinnert aan vroegere besluiten, waarbg de raad verlenging van erfpacht toestond en alleen een verhooging werd gevorderd over de verlenging. De heer De Veer sluit zioh aan by de com missie van financiën. Hy acht bot biliyk dat de verhooging direot inga. Dat er vroeger wel eens anders is gehandeld, geeft een ander geen recht om een gelijke behandeling te eischen. De heer Dan Bouwmeester wyst or op dat Van Os nog recht van erfpacht heeft tot 1915. Veor de loopende erfpacht mag uit een bil- ïykaoogpunt geen hooger recht geheven worden. De heer A. P. Saouck Har grooje vindt in het feit dat de gemeente zich voor zooveel langer tyd binden zal, aanleiding om de aan vrager iets meer te doen betalen dan tot duiver. De tegenwoordige erfpacht is bespottelijk klein en de gemeente kan, naar spreker meent, van de nieuwe aanvraag profiteeren. Het amendement van de commissie van fiaaneiën komt alsnu in stemming en wordt aangenomen met 11 tegen 4 stemmen. Tegen stemmen de heeren De Waal, Van Teijlingen, Den Bouwmeester en jhr mrW. H. Snouok Hurgronje. la verband met de mededeeliDg van den heer Van Os is nu het verzoek vervallen. Zonder discussie wordt aangenomen het voor stel van burg. en weth. tot verharing van grond by het Oostkerkplein aan G.Jongepier. (Slot volgt). TweedeKamer. By de voortzetting van de behandeling der onderdeelen van de be grooting voor Oorlog deelde de minister mede, dat een onderzoek wordt gedaan naar ont worpen plannen voor een meer eenvoudige en lichtere kleeding der militairen. Naar aanleiding van ingekomen klachten over te zware manoeuvres, zeide de minister, dat hy het geheel ermede eens was, dat deze niet mogen worden opgedreven. Manoeuvres mogen geen hardingsoefeniugen zya en niet gevolgd worden door wachtdiensten. De heer Troelstra protesteerde tegen de uitsluiting van den predikant Van den Berg van Eysinga te Zutphen, van het geven van gods- dienstonderwys aan soldateo, wegens socialisti sche denk wy ze. De minister verklaarde zich niet verant- antwoord te aohten dit onderwys toe te ver trouwen aan een geesteiyke, die in heftige bewoordingen tot dienstweigering aanspoort, zoodat hy veroordeeling kan uitlokken van hem, die zyne leerstellingen volgt. De heer Troelstra protesteerde heftig tegen ize aanranding der gewetenBvryheid van personen buiten hunne ambtsbetrekkingen. Op een antwoord van den heer De Savornin Lohman sloot de heer Van der Zwaag zich daarby aan. Het optreden der heeren Troelstra en Van der Zwaag lokte veel rumoer in de Kamer uit. Washington. Dinsdag. Uit Manilla wordt gemeld dat de Amerikaansche generaal Law ton door de Philippino's uit San Mateo, teD noorden van Manilla, is doodgesohoten. In de heden te Middelburg gehouden raadszitting zyn benoemd tot onderdirecteur der gasfabriek en duin waterleiding de heer H. T. van Heyniogen, te Utrecht, met 12 stemmen tot onderwyzerea in de handwerken aan school A mej. R- Meertens met 14 stemmen tot helpster aan dezelfde school mej. A. M. de la Coer. Arnhem. De bekende ZegerB uit Horskamp, veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf, is Dinsdagavond nit het hnis van bewaring alhier ontvluoht. Terwyizljn oei werd schoongemaakt, is hy weggeloopen. fly is van het dak ge sprongen ea daarna overeen muur geklommen. Hy is nog niet gevonden. Cravenhage. Door den Hoogen Raad werd heden, onder meer dan gewone belang stelling, de revisie van de zaak-Hoogerhnia be handeld. Hierbij betoogde de advocaat-generaal, mr Patyn, dat de bekende mededeelingen omtrent het lantaarntje, alsook de verklaringen van Dykstra over de verwonding door den kogel en over de opening ia het venster geen nieuwe feiten geven, die zouden kunnen doen twijfelen aan de juistheid van de rechterlyke uitspraak. Dat, na ernstig en nauwkeurig onderzoek, een onjuiste uitspraak gesohied.zou zyn, en by nieuw gebleken omstandigheden de rechter zou vol harden in zyn dwaliog, acht de advocaat- generaal eenvoudig onmogeiyk. Hy schetste het ontstaan van de Hoogerhuis-beweging als een socialistische agitatie. Na een nauwgezet onderzoek aeht de offi- oier de verklaringen door Stienstra enRingma afgelegd in het prooes-Troelstra, ofschoon toegaf dat deze indruk moesten maken, toch zeer lichtvaardig. Na vervolgens hulde gebracht te hebbeu aan den officier van justitie te Leeuwarden voor diens onpartydig onderzoek, concludeerde de advooaat-generaal tot afwyzing van het ver zoek om revisie. De beer mr Z. van den Bergh van AmBter dam, optredende als gemachtigde der Gebr. Hogerhuis, betoogde dat in elk geval onzeker heid omtrent de schuld dier broeders bestaat, daargelaten dan wie de daders van de inbraak «ijn. Als nieuwe feiten noemde pleiter den sprong door het raam, zooals die thans verklaard is, het niet verwond zyn van Marten, de lantaarn waarvan thans eerst na het proces de herkomst vaststaat en de buitenrechteiyke bekentenissen. Pleiter achtte genoegzamen grond aanwezig voor den Hoogen Raad om de revisie te gelasten. Da oorlog in Zuid-Afrtfea. Pretoria. Vrydagmiddag. (Officieel.) ij Colenso woedt een hevige strijd. Vier Engelsche kanonnen, die over de Tagela ge bracht wareD, zyn door hetjdooden van de paar den en van de bedieningsmanschappen buiten gevecht gesteld. De Engelsohen beschieten de stellingen der Boeren met granaten. ('s avonds 6 uurj. Aan de Modderrivier had een artilleriegevecht plaats, dat 2 uur duurde. De Boeren hebben de Engelsche troepen te Mafeking nauwer ingesloten. Lissabon. In overeenstemming met de openbare meening is de geheele pers zeer opgewonden over de overwinningen der Boeren. Alleen de regeeriDg en een paar door hsar ge- inspireerde bladen trachten den anti-Engolschen geest te smoren. ENGELSCHE VERSTERKINGEN. Londen, 20 Deo. (Officieel.) De regee ring heeft voor den dienst in Zuid-Afrika een afdeeling bereden infanterie onder de wapens geroepen, bestaande nit compagnieën van 120 man. Daarby kunnen vrywilligers nit de bur gerij zich verbinden. Da manschappen moeten voor eigen paarden en eigen uitrusting zorgen. De leeftyd is van 20 tot 35 jaar. Voorts zullen uitgezochte Volunteers-com- pagniëu van 114 man opgeroepen worden, voor- ameiyk bestemd om in de liniebataljons de compagniën te vervangen, die als bereden in fanterie dienst doen. Malta. (Times). Da kruiser Isis is Dinsdag voor lord Kitchener naar Alexandrië vertrokken, om met een snelheid van 16 knoopen naar de Kaapkolonie te stoomen. Ottawa. (Times.) De oproeping van vrywil ligers wordt in Canada overal geestdriftig be antwoord. Verkoopiigen on VtrpachtiigM in Zeebad. Ba hun Pluta. Toorwerpan. Information 21 Deo. Middelburg, Vliiiingen, Weghalen spoeling,Roelofia. 22 Hout, W.S. Boach 22 Arnemaiden, Boomen, Gemeenteb. 22 Ooatkapellop Hout, Hout, De Vos. 22 Domburg, De Voa. 27 Vliuingen, Huizen, Maret Tak 27 Ooatkapelle, Meubelen, Kaphout, W.Verategen 29 Ooitkapelle, Verhulat. 8 Jen. Wolfaartadijk, Hofatede, Pilaar. 10 Brigdamme, Timmerm.-affaire, Tak. 10 Ellemeet, Korenmolen, V4 d. Lek de Clercq. 17 Nieuwvliet, Korenmolen, V. d. Lek de Clercq. De Middelburgsche courant wordt 's avonds te zeven uur in Yliasingen uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent O. N. J. DB YEY MEST DARM aldaar. Algemeen Uverzicht. Dapperder dan de dapperste Hooglanders Hjken ons een drietal Engel- schen, die den moed hebben openiyk hun afkeuring over den oorlog uit te spreken en de redactie van het Engelsche blad, dat aan die uitingen een plaats verleent. Want waariyk, de zedeiyke moed om in dagen als deze pal te staan voor wat recht is, staat hooger, dan de moed die op het slagveld wordt getoond. En toch ze staan daar in de Westminster Gazette, samen een kolom vullende, die uitingen van het parlementslid Charles H. Wilson, J. Bryn Roberts van de Reform Cluben H. W. Massitgham, denjour- nalist, die zyn betrekking aan de Daily Chro nicle moest verlaten. Wel moge nu een Engelsch minister in een openbare vergadering de bultenlandsohe pers verwyten, dat zij zoo ongunstig oordeelt over Engeland, wyi zy geen EDgelsche bladen leest. Maar dat éene nummer van dit éene Engel sche blad moet zelfs den besten vriend van Engeland overtuigen, boe groot het onrecht van Engeland, hoe misdadig de oorlog in Zuid- Afrika wel ie. Wilson wijst er op, dat da oorlog heet te worden gevoerd voor de uitlanders met het doel deze Britsohe onderdanen in onderdanen van de Boerenrepublieken te herscheppen. Hy zegt dat de oorlog nu reeds be wyst, dat, als dat gelukt ware, diezelfde uitlanders bitter der vyanden van de Engelschen zouden zyn gewordeD, dan de Boeren zyn. Dan herinnert hy hoe het Chamberlains plicht was geweest om den Jameson-tocht te doen staken, en de taak van dien minister en van het departement van oorlog om te weten, wat in elke haven van het vaste iand bekend was, hoe reusachtig de krygsvoorraad wel was, dien Transvaal opdeed. Dan zegt hy dat, als de Engelschen zich niet hadden gemengd in de zaken van de Trans vaal, de oorlog niet zou zyn uitgebroken. Wat moet nu gebeuren? Door de hulpbronnen van het landjuuit te putten, kan men de Boeren overwinnen. Maar wat dan Zijn het de goudvelden en de diamantmynen, waarvoor men strydt? Zoo niet, waarom dan niet, waar mogelijk, den broederstryd gestaakt,? Aan beide zyden is moed en vastberadenheid getoond. Aan bet einde der 19e eeuw zieu wij twee blanke rassen stryden tot den dood, omringd door het vier- of vijfvoud van inboorlingen, tot wie wy zendelingen doen gaan, die de leef van Christus prediken van vrede op aarde. De tweede schryver wyst op de algemeene sympathie, die de Boeren door heel de wereld ondervinden, een gevolg van het feit, dat het Britsche volk en de regeering van den aan vang af misleid zyn door de leugens van een Zuid-Afrikaansche oorlogspartij en de pers der kapitalisten. Elke verzekering, die ons gegeven werdom tot den oorlog uit te lokken was valsch. Men verzekerde ons, dat de uitlanders zóo leden en zóo werden onderdrukt, dat, als wy niet tnsschenbeide kwamen, ons prestige in Zuid-Afrika vernietigd werd. En wat big kt nu Een deel dier nitlanders strydt in de gelederen der Boeren, een afdoend bewijs dat de lieden, die zoo onderdrukt heeten, in dat beweren het bewys zagen, dat het een voor wendsel was, om de Transvaal aan te vallen. Men vertelde ons dat de Boeren niet zouden vechten, en dat Kruger, als hy zag dat wy maar flink waren, wel zou bydraaien. Wy bluften er op, eenigen tyd zelfs met succes, want Kruger deed conceBBie op concessie, en verdroeg zelfs beleedigingen. Maar wy bluften te veel, en vonden ons tot onze verbazing ten alotte genoodzaakt onze kanten te laten zien. Toen de Boeren daarop de commandos op riepen, werden wy overladen met verzekerin gen dat de Boeren maar domme Boeren waren, die geen maand in het veld zouden biyven en dan naar huis zouden gaan 5 dat zy geen goede scherpschutters meer waren, en geen transport middelen hadden; dat zy wel goed waren voor den guerilla-oorlog en geen weerstand konden bieden aan gedisciplineerde wetenschap peiyk aangevoerde troepen. Dat alles is verteld ea wordt geloofd. Ea nu ziet de wereld, dat die onwetende Boeren ons sloegen in diplomatie, in argumen ten, in voorbereiding, in aanvoering ea mili taire bekwaamheid, in bewegeHjkheid en op het slagveld. Zy hebben drie onzer generaals verslagen en belegeren twee of drie andere De schrijver meent daarom, dat het beter zou zyn geen aanvallen te doen op het mi nisterie van oorlog en de generaals, maar wel om uit te vorschen door welke bende meu misleid werd, boe de ministers er in lieper. en hoe de regeering by den neus werd genomen Ook Massinghan stelt de vraag„Wie mis leidde onB?" en wyst daarby vooral op de Daily Mail. Dit blad had voorspeld, dat men met Kerstmis te Pretoria zou zgn, en dat men als een „steamroller'7 de beide republieken zou binnengaan. Dit blad had den 21en Sept. geschreven, dat een Boeren-commando op de vlucht zou gaan. zoodra er twee man gedood werden. Drie we ken later schreef het blad, dat niet te ver wachten was dat de Boeren een aanval zondea durven doen op de geregelde troepen in Natal, en dat dezen sterk genoeg waren om den aanval te beginnen. Dezelfde militaire medewerker van de D. M. schreef, dat de beide republie ken over niet mèer dat 22 of 25.000 zouden kunnen beschikken. En het Engelsche pnbliek kreeg de verzekering, dat geen onge lukken aan de Britsche vlag zouden overkomen MasBingham wyst op deze bombast, waar mede Chamberlain's pers het land in de dagen vóór de oorlogsverklaring voedde. Beknopte Mededeelingen, De Fransche regeering heeft aan de Kamer een crediet van ruim 6 miljoen ge vraagd, tot dekking van uitgaven tot beveili ging van koloniën tydens de Faehoda-kwestie. Er gaat tegenwoordig geen week voor by, of er worden in Frankryk processen verdaagd in verband met de amnestiewet. Het is zeker zonderling dat een rechtbank rekening houdt met een in behandeling zynde wet. Maar het allerzonderlingste is wel, dat wordt gelet op een ontwerp, hetwelk niet eens door de regeering ia ingediend en dan nog geamendeerd moet worden, wil het een vorm krygen, welke uitstel noodig maakt. Op dit oogenblik zyn weer uitgesteld het proces Picquart-Ls Jour, terwyi heden geiyk besluit wordt verwacht in zake Haret-Emile De consols zyn Dinsdag weer iets gedaald. Dit fonds, het puikje van alle staatspapieren, heeft nu in enkele weken 4 verloren. De politie te Dublin heeft ten slotte toch een einde gemaakt aan de betoogingen der studenten. Chamberlain heeft des avonds met gezin ongedeerd de stad kunnen verlaten. - Marcel Habert, de medeplichtige van Paul Deroulède, is te Parys teruggekeerd en daar onmiddellijk gevangen genomen. De Deensche linkerzyde wil by de be grooting een conflict met de regeering uitlok ken, en zal daartoe alle niet strikt noodige aanvragen voor oorlog weigeren. Dinsdag had te Weenen een kroonraad plaats. Men verwachtte algemeen, dat het ministerie zyn ontslag zou nemen. Wellicht dat een beslissing eerst morgen officieel be kend wordt. Als opvolger van Clary wordt genoemd de minister van spoorwegen v. Wittek. In de Ryksraadcommissie voor het ver- geiyk heeft een der Czechen een heelen dag doen verloren gaan, door Óen rede te houden. De parlementaire toestand van Spanje biyft beden keiyk. De regeering wil niet wg ken voor de minderheid, waardoor een tgdig aan nemen der begrooting onwasrschynlijk wordt. Men wil nu in den Senaat trachten de ma- rinebe grooting wat te besnoeien. De Sultan heeft ook aan ConBtans (die zioh met verlof te Parys bevindt) geseind, om zyn invloed by de regeering aan te wenden opdat de voortvluchtige prins Mahmud worde uitgeleverd. Men beweert dat koning Alexander ter gelegenheid van het ferviach St. Nicolaasfeest gratie heeft verleend aan vele veroordeelden nit de jongste processen. De Venezuelaansche troepen hebben Mara- eaibo weer bezet. Engeland» moeilijkheden. In enkele buitenlandsche bladen wordt de kans besproken, dat de Khedive Abbas pacha van do tegenwoordige omstandigheden zal ge bruik maken, om het Eagelsche juk af te werpen en de Eagelsche troepen uit zyn land te verwyderen. Reeds vroeger heeft de jonge vorst biyken gegeven, gaarne geheel onafhan- keiyk te zyn. Uit Kaïro wordt reeds geeeind, dat Mostapha Ismail, een der leiders van de onafhankeiyk- heidsparty, voor een talryk publiek een voor dracht over deze zaak hield en zeide dat men minder dan ooit de hoop moest opgeven, het vaderland bevryd te zien. Alleen willen wy herhalen wat wjj gister reeds schreven, en wel dat, terwyi de ilsche censuur de laatste weken telkens officieele berichten van de Boeren doorliet, daarin nu verandering is gekomen. Sedert Vrydag is geen enkel telegram van Lorenzo Maiques ontvangen, waaruit blijkt dat de censuur weer zeer verscherpt is, iets dat na- tuuriyk geen vertrouwen wekt. EEN ÉCHEC VAN GENERAAL FRENCH. 't Is wel geen neerlaag, maar 't hindert je toch", znllen dej Engelschen wel zeggen, nu weer hun eeoige nog niet verslagen veldoverste, generaal French, verplicht ia geweest terug te trekken op Arnndenl, en Vaalkop aan de Boeren te laten. Uit de Engelsche bladen biykt, dat dit daarvan het gevolg is, dat de Boeren veel beter geschut hebben dan de Engelschen, die daardoor op een eerbiedigen afstand moesten bUjven. COLENSO. De Engelsche bladen hebben telegrammen over dezen slag, die in het geheel niet kloppen met het groote telegram van Buller, vooral niet met betrekking tot den oever waar het gevecht werd geleverd. Nog vreemder wordt de zaak hedenmiddag, nu een officieel telegram uit Pretoria meldt dat de artillerie, die in handen der Boeren viel, reeds de Tugela over was. De oorlog in Zuid-Atrika. METHUEN INGESLOTEN. Ziedaar de belangryke tydisg, welke nog in het grootste gedeelte onzer vorige oplaag werd medegedeeld. De divisie van dezen generaal, heeft, geiyk men weet, een kamp betrokken ten Noorden van de Modderrivier. De Boeren hebben nu bun verschansingen uitgebreid, zoodat de beide vleugels de rivier zullen raken. De generaal heeft dus nog maar alleen een uitweg naar het Zuiden, over de pas herstelde brug over de Modderrivier. Maar ook daar vertoonen zich de Boeren. Zelfs weten de Duitsche bladen reeds mede te ■doelen, dat Methueu verleden Vrydag heeft getracht in Zuideiyke richting weg te trekken, hetgeen echter mislukt zou zyn. De divisie zou op haar kamp zyn teruggeworpen. Hoewel dat bericht niet waarschijniyk klinkt, dient opgemerkt dat de Times Zaterdag be richt had van een gevecht op Vrydag maar inNoordeiy ke richting.(Zie ook Laatste berichten). Zelfs de Times erkent, dat de toestand der divisie hacheiyk is, vooral omdat de Boeren zich achter de opgeworpen verschansingen vlug kunnen bewegen, zonder zioh bloot te geven. Alleen zouden de Boeren znoeiiykbedon hebben den aanvoer van levensmiddelen en van drinkwater. Zoo is dus de toestand ontstaan, die door de Eagelsche bladen reeds dea dag van Methuens nederlaag zoo zeer gevreesd werd. In het Westen hebben de Engelschen een nieuw Ladysmitb, iets dat men te Londen als nieuwe ramp moet beschouwen, want uit alles wat de bladen vóór deze noodlottige gebeurte nis sobreven, biykt hoe gevaarvol men dien toestand acht. Komt daarin niet spoedig verandering, dan kan er niets komen van de groote concentratie De Aar. Wel worden daar troepen ver zameld, maar dezen zullen wel weer noodig zyn om het ontzettingsleger van Kimberley aan de Modderrivier te gaan ontzetten. GENERAAL CLERY. Onze Londensche correspondent gewaagde Zaterdag in een particulier telegram reeds van de daar heerschende ongerustheid over het lot van generaal Clery, over wien in het tele gram van Methuen werd gezwegen. Aanvankeiyk was die onrust ons niet duide- lijk, te minder, omdat wy er niets van in de Engelsohe bladen vonden. Het biykt ons nu, dat de Londensche pers met opzet heeft gezwegen, zoodat de ongunstige opvatting eerst Dinsdag openiyk besproken werd. Hoewel enkele bladen mededeelen, dat Gléry wel aan den stryd ten Westen van Colenso deelnam (iets dat wy betwytelen, omdat zyn aandeel 'niet genoemd wordt) honden andere vol, dat Clóry tegeiyk een oosteiyke omtrek king langs den weg van Weenen heeft be proefd. De generaal zou er in geslaagd zyn, de rivier over te trekken en toenZiedaar de vraagjwaarop de bladen geen antwoord geven. Zola. Deze laatste heeft zioh by de regeering Vermoedens biyven vermoedens, en daarom beklaagd over het besluit van De Galliffet in zullen wij maar niet verder op deze kwestie zake de kuoeleryeu van Henry. J ingaan. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Volgens het departement van oorlog is Ladysmith alles wel. Wat men daaronder te verstaan heeft biykt uit de bgvoeging: „Er zyn 55 üjders aan typheuse koorts in behan. deling." Renter seint uit Queenstown, dat demand die generaal Gatacre op verkeerde wegen voerde, nog altyd gevangen zit. Maar anderen zeggen dat er twee gidsen waren, die reeds tydens den terugtocht werden gefusileerd. Volgens bericht nit Kaapstad kwam dezer dagen een half eskadron van de divisie van generaal French op een hoeve om daar voor paarden fourage te requireeren. Toen de manschappen daartoe van hnn paarden geste: gen waren, werden zy door Afrikaanders om: singeld en gevangen genomen. Uit Pretoria wordt gemeld, dat de Engel sche regeering toch heefc besloten aan den invoer van levensmiddelen geen moeiiykheden in den weg te leggen en de aangehouden lading vrij gaf. Dit besluit Btaat, geiyk men weet, verband met een theorie van Engeland, welke op een levensbelang van het eilanden: ryk gegrond is. Een der krygsgevangen Engelsche offi: eieren te Pretoria schryft aan een vriend i Tot nog toe zyn wy met de grootst moge- Hjke beleefdheid behandeld. Ik moet 't toe: geven, dat wy in Engeland een geheel ver: keerde meening van de Boeren hebben. Wij hebben ze nooit behooriyk begrepen." Alweer een nieuwe bydrage tot de misleiding, waaraan de Engelsche pers zioh heeft schuldig gemaakt. (Zie Overzicht.) Men zegt, dat de hertog van Connaught binnenkort op herhaald verlangen zal gesteld worden aan het hoofd eener divisie. Twee bataljons bereden artillerie, 10 loieren, 389 maD, 12 stnkken en 378 paarden zyn Dinsdag ingesobeept voor Kaapstad. Generaal Lockbart, de bevelhebber in Indië, seinde dat hy vier bataljons geacclimati: aeerde troepen en een aitiljerie brigade kan missen. De aanbieding van de Canadeesche regeering om opnieuw hulptroepen voor het Engelsche leger in Zuid-Afrika te zenden, werd door de Engelsche regeering aangenomen. Het departement van oorlog in Canada ontving opdracht, zoo spoedig mogeiyk dit contingent te leveren. In een toespraak tot de studentes te Du-; blin wees Chamberlain er op, dat Engeland ook in den Krim-oorlog en in Indië aanvankelgk tegenspoed had. De groote dr Joe vergat den oorlog in Amerika te noemen, en die beeft toch de meeste overeenkomst met de tegen woordige. De Nederl. Zuid Afrik. Vereeniging ont; ving van de Vereinigte Maschinenfabrik Augs burg und Maschinenbaugesellschaft Numberg A.-G., te Augsburg, een gift van 3000 Mark, en van de directeuren daarenboven nog 500 Mark, samen dus 3500 Mark of 2100 gulden. INGEZONDEN STOKKEN. Ingezonden stukken wor-den in geen geval teruggezonden. IJ S V E R M A A K. Mijnheer de Redacteur Reeds een week zyn onze wateren meteene dikke yslaag bevloerd; uit geheel Nederland komen berichten over yateesten, hardryderyen enz., alleen wy, misdeelde Middelburgers, moe: ten ons behelpen met een ellendig bevrozen plasje. Yesten zyn bedorven, watergangen onberydbaar en gevaariykalleen biyft ons ééne illusie, de „Ijsbaan" over. Zou het niet mogeiyk zyn, door een krsch< tigen financieelen steun, het bestuur der IJsclub Walcheren behulpzaam te zyn om eene beryd: bare baan te maken? Menig liefhebber zou daar zeker een pen: ningske voor over hebben. Komt, liefhebbers, Blaat de verkleumde banden ineen en toont uwe bereidwilligheid in deze. U dankzeggende voor de verleende plaats; ruimte, noemen wy ons, mynheer de Redacteur, Uw dienstwillige Eenige liefhebbers. Middelburg, 19 Dec. HANDELSBERICHTEN. Cjiraanmarlsten enz. Amüiimam, 20 Ds». Lijnolie f 257/». Bunolio t 22"/. contant.

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 3