Verschillende Berichten. Oosterland 11 Juli. Brninisse 12 en 13 Jali. Het laatstgeplaatste goedkenringsmerk moet voortaan, op gevaar van straf, gedurende twee jaren ongeschonden worden bewaard. De verificatie van gewichten beneden het gram (miligram-gewichten), wegens de daartoe noodige fijne balans, geschiedt uitsluitend aan het tjkkantoor te Middelburg. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Heden (Woensdag) zijn veroordeeldwegenB rumoerA. v. S., J. W., O.- en W.-Souburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.drankwetC. d. K., Mid delburg, tot f 20 b. s. 5 d. b., A. C. R. D., Vlissingen, tot f 10 b. s. 3 d. h.overtreding ökwetT. B., wed. JJ J. D., M. S. S., wed. J. W. C., A. A. M., VliBBingen, tot f 1 b. s. 1 d. h., L. T. O., Ylissingen, tot 2jX f 1 b. s. 1 d. h. iedere b., A. F. C. T., VliBBingen, tot f3 b. b. 2 d. h.jachtdeliotP. d. B. Az., Koudekerke, tot 2 X f 10 b. s. 3 d. h. iedere b., met verbeurdverklaring van het niet in bealag genomen geweer, bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad f 7 s. 3 d. h. wateren buiten de bakken P. B. M., Middel burg, H. W. H. F., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h., A. d. V., Vlissingen, tot f 2 b. s. 1 d. h.; rjjden met een voertuig te Vlissingen op ver boden plaats: J. M., Vlissingen, tot f 3 b. fl. i a. h. Verder wegens dronkenschap W. v. d. S., huïsvr. v. J. H., J. W. d. J., A. B. M. B., Mid delburg, J. M., J. C., C. J. V., VlisBingen, A. H. Az., Westkapelle, tot f 2 b. s. 2 d. h., P. B. M., v. d. H., Middelburg, tot 2 X f 2 b. 8. 2 d. h. i. b., H. T., Middelburg, tot f 3 b. s. 2 d. h., F, M., O. en W. Souburg, tot 15 b. s. 3 d. h., J. M. W., Middelburg, tot 3 X 3 dagen h., J. J. H., VliBBingen, tot 2 X 5 dagen h., C. I., Middelburg, tot 10 dagen h. Bekrachtigd: is het vonnis gewezen tegen C. S., Middelburg, waarvan de beklaagde was gekomen in verzet. Voor het examen wiskunde M. 0. K1 is o. a. geslaagd de heer P. Wijdenes, te Amsterdam. Te Venlo slaagden, zooals in een deel der oplaag van ons vorig nommer reeds is gemeld, bij het examen van apothekersbe diende de dames Jos. Hammacber en N. Schoo van Middelburg. Op de aanbeveling voor secretaris der gemeente Koog aan de Zaan zijn geplaatst de heeren J. de Vrieze te Wormerveer en Lucas te Egmond aan Zee. Voor de betrekking van dijkbaas te Den Bommel zijn uit 23 sollicitanten voorgedragen de heerenDorst, te WisaekerkeKluiver, te Sliedreoht, en Smits, te Namansdorp. De bekende heer dr J. Ritzema Bos, buitengewoon hoogleeraar in de ziekteleer der planten aan de Universiteit te Amsterdam, tevens directeur van het phytopathologisch laboratorium Willie Commelm Scholtenher dacht Dinsdag den dag, waarop hij vóór 25 jaar te Groningen promoveerde. Hem werd op verschillende wijze getoond hoezeer zijn arbeid op prijs wordt gesteld, Eene commissie bood hem, namens tal van vereerders, een huldeblijk aan, bestaande uit een fraai bronzen beeld op marmeren zuil, den Arbeid voorstellende. Een album, in fraai marokijnen band, bevatte een opdraoht, op dezen feestdag betrekking hebbende. Een reusachtige mand met bloemen was aan het huldeblijk toegevoegd. Eigen Haard bevat, zooals gemeld, nog steeds onderhoudende schetsen van den heer J. A. Wormaer over De zuster republieken in Zuid-Afrika. Thans zyn die, opgenomen in de nommers 42 tot en met 49 van dat weekblad, afzonder lek uitgegeven en worden als premie gegeven aan hen, die zich op dat tijdschrift abonneeren. Op 7, 8 en 9 Januari zullen te Leeuwar den groote ijsfeesten plaats hebben ter herden king van het 50jarig bjataan der vereeniging de IJsclub aldaar. Naar aan de Stand, gemeld wordt, zijn Marten en Keimpe Hogerhuis, in de strafge vangenia te Leeuwarden, beiden ongesteld. Keimpe klaagt over stijfheid onder in den rug en krijgt schokken in het hoofd als hij in dn lucht loopt. Wieben is beter dan vroeger en meestal bezig met verfwerk. Ze zitten nu al vier jaar. Men zie Laatste Berichten. De vrouw te 's-Gravenhage, die onlangs onder verdachte omstandigheden overleed, is, naar de gerechtelijke schouwing aan het licht bracht, een natuurlijken dood gestorven. Een der Haagsche bladen stelde voor het onrworpen pleintje by de gedempte Elandssloot te noemen Elandslaagte. Jammer dat Elands hoogte toepasseHjker zou zijn, merkte Het Vad op. Maar men zal, als er een vluchthoogtetje in 't midden is, dit, altijd volgens hetzelfde blad, Stormberg kunnen noemeD. En het daaronder stroomesde water Modderrivier. In dien trant doorgaande zon men het kunstpro duct, dat het Binnenhof versiert, met den naam Magerfontein hunnen vereeren. Omdat het gerechtshof te Arnhem een vonnis vernietigd heeft van de rechtbank te Almeloo, waarbij een wielryder, die een op post staand schutter omver reed, die hem doorgang weigerde naar een brand, tot drie weken gevangenisstraf veroordeeld werd, hebben de kapitein-commandant ea de officieren der dd. schuttery te Oldenzaal ontslag aangevraagd. Te Tcrwispel was een koemelker bezig met het reinigen van een oud jachtgeweer, hetwelk hij daartoe o. a. ook met den loopio de kachel zette; zonder dat hij hiermede be kend was, schynt het geweer geladen te zijn geweest. Plotseling toch knalde er een schot, dat den man in de borst trof. Zgn toestand is zorgwekkend. Te Wamel is een 14 jarige jongen, die even op een paard en wagen paste, door het paard van den dQk geslagen, tengevolge waar van hij oogenblikkeiyk overleed. Ook paard en wagen raakten van den dyk. IJ s. Op de rivier voor Rotterdam, boven de brug, zit het zware Qs over byna do geheele breedte vast. De Schelde II vertrok Dinsdag morgen van Zierikzee naar Rotterdam eu pas seerde 12 uur Willemstad. Of de booc Rotter dam bereiken zal, werd betwyfeld, daar het ijs in de Kil gedeelteiyk vast ligt. De Schelde 1 trachtte Rotterdam te verlaten om Zierikzee te bereiken. Door bet vele ijs moest dit plan spoedig opgegeven worden. Dinsdagochtend zyn in de Rotte nabij Rot terdam vier schoolgaande kinderen door het ys gezakt. Drie werden spoedig gered; het vierde echter eerst later; uit verkeert in zeer bedenkelyken toestand. Op de rivier de Lek onder Schoonhoven, zyn Vrydag drie jongelieden op schaatsen door het ys gezakt. Een van hen werd gered, doch de twee anderen, de een 16, de andere 19 jaar oud, werden een half uur later levenlooB van onder het ys te voorschyn gebracht. EEN AANSLAG ENZ. Te Rotterdam is Dinsdagnamiddag door een Dnitscher, die sedert een maand of drie gescheiden van zyne vrouw leefde, op deze een moordaanslag beproefd. De vrouw begaf zich mot een anderen man uit een bierhuis op de Boteraloot naar een café in de Eerste Lombardstraat. Het paar werd gevolgd door dea iwettigen man, die reeds meermalen zyn vrouw verzocht bad by hem terug te komen en baar zelfs met moord bad bedreigd, indien zy aan zyn verzoek geen gevolg gaf. Hy was Dinsdag ook uit Amster dam, waar hy woonde, overgekomen om haar te ontmoeten. Na het verlaten van het café in de Lombard- straat sloeg het tweetal den weg in naar de woning der ouderB van de vrouw, weder door den wettigen man gevolgd. Deze lostte op den hoek van den Oppert een viertal schoten, waardoor de vrouw gewond werd. De Dnitscher, meenende zyn vrouw doodeiyk getroffen te hebbeD, zette de revolver, waar mede hy geschoten had, tegen het hoofd en joeg zich boven het rechteroog een kogel daarin. Ruggelings viel hy neer, richtte zich met moeite nog eenmaal op en lostte ander maal een schot op zichzelf, dat miste. De man werd opgenomen en naar het zie kenhuis vervoerd, doch toen hy daar aankwam bleek by reeds overleden te zyn. Ook de vrouw werd naar het ziekenhuis gevoerd en bleek een schot in den linker- en een in den rechterschouder gekregen te hebben. De verwondingen leveren geen gevaar voor haar leven op. Tydens de afwezigheid der bewoners is by een handelaar in bieren aan het Zomerbofpleiu aldaar, Dinsdagavond brand nitgebrokeD, waar door het achtergedeelte der woning geheel uitbrandde. Alles is geassureerd. Naar de oorzaak van den brand stelt de politie een onderzoek in. Lonbet heeft weer gratie verleend aan twee personen, die wegens moord ter dood veroordeeld waren. Tusschen de stations Montmoreau en Char mant, by den ingang van een tunnel is, in den nacht van Zondag op Maandag, een sneltrein nit Bordeaux op een anderen geloopen, weinige minuten te voren van daar vertrokken. Dooi dit ernstige ongeluk werden van den eersten sneltrein een goederen- en een postwagen en bovendien twee personenwaggons verbrijzeld. Vier personen werden gedood en elf anderen zwaar gekwetst. Het ongeval wordt daaraan toegeschreven, dat de eerst vertrokken trein door een defect aan de machine vertraging had, en men verznimde den volgenden trein tydig te waarschuwen. Een gerechtelijk onder zoek zal worden ingesteld, terwijl de afgevaar digde Jamei, die zich iu den trein bevond, zyn voornemen te kennen heeft gegeven naar aan leiding van het gebeurde te interpelleereu. Volgens hem ontbraken alle hulpmiddelen en moesten de gewonden vier nar lang zonder de noodige verzorging blyven liggen. By een botsing van twee treinen nabij Bermondsey zyn twee passagiers gedood en zeven andere zwaar gewond. Een lange reeks telegrammen in de Frankf. Z. maakt melding van een aardbeving, welke Dinsdagochtend in het gebied van den Middel-Ryn plaats had. De schokken waren vrij hevig en werden omstreeks 8.50 in den ochtend waargenomen. De duur was 2 secon den. Er ontstond wel ontsteltenis, maar geen ongelukken of echade. Het verscbynsel deed zich voor in dezelfde streek, waar het ook in 1869 en 1872 werd waargenomen. Te Elsegem is in een gevecht met stroopers een jachtopziener door een geweer schot gedood, terwyi zyn broer doodeiyk werd gekwetst. Vrydag avond waren door een gebrek aan de electrische geleiding, veroorzaakt door een grondverzakking, alle Parysche boulevards van at da Place de VOpéra tot aan de Rue Montmartre in diepe duisternis gehuld. Alle voorstellingen in de daar gelegen opera's, café-chantants, theaters enz., moesten by kaars en lamplicht worden ten einde gebracht. Ook de talryke café's moesten zich op die wyze behelpen. De bevolking van New-York was op 30 Juni tot 3.550.000 gestegen. Alleen Londen herbergt meer monschen. Parya komt eerst in de derde plaats. De onderkoning van Indië telegrapheert, dat de toestand van den oogst in de nood- ïydende districten steeds ongunstiger wordt. Reeds meer dan 21/* millioen personen moeten worden ondersteund. Varkoopïngen en*. Door de notarissen Hammacher te Groede en Imschoot te Machelen, by Deynze, werden Dinsdag in het Hof van koophandel te IJ zen- dij ke, ten verzoeke van den heer J. Th. Hendrikse aldaar, in hat openbaar verkocht de volgende onroerende goederen. een hofsteedje met 8.0760 h.a. lands te IJzendyke voor f 10.700 aan baron desRotours te AveliD, Frankryk 8.3760 h.a. lands te IJzendyke voor f 9050 aan denzelfden 7.0260 h.a. lands te Waterlandkerkje voor f 6200 aan J. Th. Hendriksen te IJzendyke 3 0600 h.a. lands aldaar voor f 4000 aan F. Babyn en P. J. Kareis te Oostburg 2.5700 h.a. lands aldaar voor f 3200 aan P. van de Plaseche te Oostburg 0.3380 h.a. lands aldaar voor f 350 aan Cb. L. Hontelé te Oostburg 3.7220 h.a. lands te Scboondyke voor f 3521 aan J. H. de Milliano te Waterlandkerkj9. 8.8030 h.a. lands te Sohoondyke voor'f 8601 aan I. J. Risseenw te Schoondyke. 5.3370 h.a. lands aldaar voor f 6550 aan P. B. Hameiynck te Waterlandkerkje. Iu het geheel was de opbrengst f 52.172. Gemeenteraad van Itiddelïurg. Zitting van heden, Woensdag, middag te 2 7, nar. Voorzitter de heer jhr mr L. Schorer, burgemeester. Afwezig de heeren: Heyse en Van der Harat, beiden met kennisgeving. De notnlen van het verhandelde in de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Daarna geschiedt mededeeling van inge komen stukkenhieronder behoort het reeds in zyn geheel medegedeeld adres van A. Jero- nimus omtrent de rioleering van de Voldery laagte. Dit wordt gesteld in handen van burg. en weth. om advies. Verder een kon. besluit, waarby voor drie jaren, dns tot 1 Jan. 1903, is bestendigd de concessie tot het heffen van tol op den Mid delburg—VlissingBchen ry weg. Nog een besluit van Ged. Staten van Zee land, waarbij aan J. de P/iester te Koudekerke ontheffing is verleend van zyn aanslag in den hoofdelyken omslag. Deze stnkken worden voor kennisgeving aangenomen. Van J. H. v. d. Bel, ouderwyzer in de gym nastiek, is een adres ingekomen, waarin hy verzoekt benoemd te worden in de, door het overlijden van den heer G. Keyzer openge vallen betrekkingen van hoofd der gemeente- gymnastiekschool en leeraar in de gymnastiek aan het gymnasium. Een zelfde verzoek is ingekomen van den heer Van Ditmara/ leeraar in de gymnastiek te Delft Beide worden gesteld iu handen van burg. en weth. om advies. Van M. in 't Hout is ingekomen een schry. ven ten geleide van twee ontwerpen ter afslui ting van het afgesneden deel der oude haven, nl. eene tot afsluiting rechthoekig op de as der haven en een in schuine richting, de zee- dyken van den polder Walcheren ter weers zijden van de haven onderling verbindende. Het eerste plan wordt begroet op f 29.683.54 bet tweede op f 31.171.84. Ook dit wordt gesteld in handen van burg. eu weth., die gemachtigd worden de bepaalde vergoeding uit te betalen. De heer Van Dnuoé vraagt of die stnkken in de Handelingen znllen worden opgenomen of een afschrift voor de leden beschikbaar worden gesteld? De voorzitter verzoekt dit aan burg. en weth. over te laten. Dit wordt goedgevonden. Ook wordt overgelegd het adres van J. H. Mannes, waarby hy. verzoekt hem een stak grond in erfpacht uit te geven aan den Ach tersingel. Dit wordt gesteld in handen van burg. en weth. Van de commissie voor de financiën is een voorstel ingekomen met betrekking tot de verharing van gronden aan P. Jasperae te VlissingeD, A. Maas en J. de Munck te Souburg. De commissie geeft ia overweging het depar tement van oorlog te verzoeken om als party tot het opmaken der akte mede te werken en verder eene kleine redaotiawyzigiDg in het voorstel van burg. en weth. tot onderhandache verhoring aan te brengen. De beslissing hieromtrent en omtrent het voorstel van burg. en Weth. wordt aangehouden. Heden ochtend is nog ingekomen het vol gende aan den raad gericht adres, dat wordt voorgelezen: „Aan den raad der gemeente Middelburg, Heeft de eer te kennen te geven jhr F. H. P. J. GeverB, op verzoek eervol ontslagen adj.- directeur der gemeente gasfabriek en duinwa terleiding alhier, dat het schry ven van den heer Polet, direc teur der gemeente-gasfabriek en duinwater leiding alhier, gericht aan Burgemeester en Wethouders uwer gemeente, onder dagteeke- ning van 30 Oct. 11., en door uwen voorzitter publiek gemaakt in de openbare raadszitting van 4 Nov. 11., laat doorschemeren, alsof on- dergeteekende inzage zon hebben genomen van de inwendige constructie van den door den heer Polet uitgevonden duinwater-automaat, en wel door middel van den slentelvan het geld kastje van dien antomaat, of wel gebrnikhad kannen maken van de teekening, aangevende bovenbedoelde constructie; dat die bewering op de meest onjuiste gron den steunt; immers het geldkastje van den automaat is eene geheel afgesloten ruimte, die niet toelaat de inwendige oonstrnctie van den automaat te zien, terwijl van het andermaal in handen stellen eener teekening geen sprake kan zyn, dewyi de ondergeteekende nimmer eene teekening van dien antomaat in handen kreeg of zag. De ondergeteekende vertrouwt dat uwe Raad zal goedvinden, ter zake nog een onderzoek te doen instellen, hetwelk by beleefd verzoekt. 't Welk doende." 19 Dec. 1899. Da voorzitter deelt mede, dat hy van den directeur der gasfabriek heeft vQrnomen dat het geldkastje een geheel afgesloua rnimteis, zoodat, wanneer men dat open doet, de ge heele inwendige samenstelling niet kan worden nagegaan. Men kan echter wel dat samenstel belasten en zoo komen tot de wetenschap hoe het instrument is geconstrueerd. Teekeniugen zyn niet aan den heer Gevers verstrekt. De voorzitter stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nemeu, te meer daar de zaak voor het gerecht in behandeling is. De heer Van Dnnné zegt dat dit laatste geheel buiten beschouwing kan gelaten worden, omdat de stratrechter deze zaak niet kan vervolgen. Het hoor- en wederhoor dient hier dus toegepaBt; onpartydige mannen kunnen een onderzoek instellen en daaromtrent rapport uitbrengen. De mededeeling van den directeur is in stryd met de wetenschap, die de heer Van Dnnné bezit ten opzichte van de samenstelling van den automaat. Er is in het openbaar een beschuldiging genit, zeer krenkend voor den betrokkene; burg. en weth. hebben die publiek gemaakt. Vreemd is het bovendien dat bnrg. en weth. kort geleden informatiën gaven omtrent den heer Gevers, die ten gevolge hadden dat hy nommer één geplaatst werd op de voordracht voor directeur der gasfabriek te Beverwyk. Waarom geen onderzoek ingesteld, dat door humaniteit geboden wordt? Valt dat ten voordeele uit van den heer Polet, dan zal hy in de achting van eerUjke mannen sty gen, zoo niet, dan moet hy de gevolgen dragen. Ook de heer De Veer dringt op een onderzoek aan; hy acht dit zeer gewenscht en noodig. De voorzitter meen1", dat in deze ten volle rechtvaardig gehandeld is. Waar gaat de raad heen als zy elke klacht van een partioulïe- wil onderzoeken? Verder herinnert de voorzitter zich niet dat burg. en weth. zülke gunstige getuigenis om trent den heer Gavers hebben gegeven. De publiceering van den brief van den direoteur is geschied op diens verlangen. De heer Van Dnnné wensoht te repliceeren- De voorzitter staat dit niet toe, wyi de discnBsies gesloten zyn. Het voorstel van bnrg. en weth., alsnn in stemming gebracht,wordt verworpen met 10,tegen 5 stemmen. Voor stemmen de heeren Van Teylingen, Den Bouwmeester, Sprenger, A. P. Snonck Hnrgronje en jhr mr W. H .Snonck Hnrgronje. Aan de orde zyu nu verschillende banoe mingen. Naar aanleiding van de gedane voordrachten merkt de heer De Veer op dat, waar de heer De Waal verzocht heeft niet meer in aanmer king te komen voor de betrekking van lid der commissie van toezicht op het lager onderwys, er slechts eengnaam op de voordracht staat, nl. die van den heer Bekaar. Waar het na bekend is, dat deze vroeger voor een dergeiyke betrekking bedankte, stelt spreker voor in zyne plaats te benoemen deD heer A. B. ter Haar Romeny. De voorzitter merkt op dat de heer De Veer gelijk heeft in zyn beweringen, maar dat de raad vrij is in zyn benoeming. Wat betreft de aanbeveling van den heer Bekaar, meent de voorzitter dat deze wel is waar vroeger voor zoodanige benoeming be dankt heeft, maar het niet zeker is dat hy dat thans ook doen zal. Hy meent dat de voordracht kan blyven zooals die is. De voorzitter deelt nog mede dat van den heer dr Bolle bericht is ontvangen, dat hy niet in aanmerking wenscht te komen voor eene eventneele benoeming als lid der commissie van toezicht op het lager onderwys. De heer Sprenger meent dat dat schry ven buiten aanmerking moet blyven; als de benoe ming gedaan is, kan men aannemen of bedanken. Hierna gaat men over tot de benoemingen: Iu de eerste plaats van twee leden van het bnrgeriyk armbestuur. Herbenoemd worden de aftredende leden, de heeren M. C. Jeras en J. C. Frederiks, met wie waren voorgedragen de heeren M. P. van der Harst en A. P. van de Kamer. In de tweede plaats twee leden vao het be stuur der godshnizen. In de plaatB van den heer dr J. C. de Man die niet meer in aanmerking verlangt te komen, wordt benoemd de heer dr J. P. Berdenis van Berlekom, met 10 stemmen,*met wien de heer A. J. Hoorweg was aanbevolen. Daze verkrijgt 5 stemmen. Nog wordt herbenoemd het aftredend lid, de heer H. A. Snonck Hnrgronje met 11 stem men, met wien de heer mr A. G. A. Jaoobse Bondewynse was aanbevolen. De laatste ver- krggt 3 stemmen een briefje is blanco. Verder van een lid in de commissie van toezicht op het middelbaar onderwys. De heer J. J. Berdenis van Berlekom wordt herbenoemd; met hem was aanbevolen de heer W. Middel veld Vier sen. Voorts ia de commissie van toezioht op het lager onderwys. Herbenoemd worden de aftredende leden, de heeren J. J. M. de Borst Verdoorn, dr H. Japikse en H. Sny'ders, benevens de dames mevr. de wed. Van Deinse en mevr. Dumon Tak, geboren Van Trigt. Met hen waren aanbevolen de heeren H. de Raaf, W. Hioolen en mr R. Frnin Th. Az. en de dames mevr. Hoorweg en mej. M. van Ben- them Jutting. By de stemming in de vacature-dr Bolle verkrygt niemand de volstrekte meerderheid wyi 6 stemmen op den heer Meyers, 5 op dr Bolle en 4 op den heer De Kruyter zijn uit gebracht. By tweede vrije stemming wordt de heer Meyers benoemd met 9 stemmen, tegen 5 op den heer De Krnyter en 1 op dr Bolle. In de plaats van den heer J. C. de Waal, die verzocht had niet meer in aanmerking te komen, wordt benoemd de met hem aanbe volen heer A. A. Bekaar met 9 stemmen. Op den heer Ter Haar Romeny zgn 6 stem men uitgebracht. Verder van eene onderwyzeres in de hand werken aan school A, waarvoor worden voor gedragen de dames R. Meertens, thans helpster aan school H, en A. M. de la Goer. Eerstgenoemde wordt met 14 stemmen be noemd. Mej. De la Cour verkrygt 1 stem. Daarna wordt overgegaan tot de benoeming van een helpster aan dezelfde school, waarvoor de voordracht bestaat nit de dames A. M. de la Coer en C. Hnybreohtse. Eerstgenoemde wordt met algemeene atem- men benoemd. Thans komt ter tafel de voordracht van bnrg. en weth. ter benoeming van een onder directeur der gasfabriek en duinwaterleiding, Deze bestaat, zooals vroeger reeds gemeld is, nit de heeren H, T. van Heyningen. adj.insp. aan de gemeente-gasfabriek te Utrecht, P. D. Sprayt, directear-boekb. aan de gasfabriek te Maarsen, S. Rykes, aas. aan de gemeente gasfabriek en opzichter van de electriciteits- werken te Hilversum, D. Bisschop, technoloog, ass. in de scheikunde aan de polyt. school te Delft, en W. H. van Rietschoten, ohemiens aan de gemeente-gasfabriek te Leiden. De heer Koole herinnert aan het gesprokene by de beslissing of er al of niet een onder directeur zon benoemd worden. Toen is er beweerd dat er geen personeel was om eventueel diensten te bewyzen. Toen is niet gerept van Hildernisse, die er toch was en na door den directeur wordt aanbevolen. Het verbaast spreker, dat toen niet van dien persoon gesproken ia. Wanneer deze zoo op de hoogte is, mag het vreemd heeten dat hij toen zoo geïgnoreerd is. De heer Sprenger herinnert, dat by toen ge sproken heeft van calamiteiten. Bovendien meent hy dat, toen dat discours gevoerd werd, als hy het wel heeft de heer Hildernisse in dienst was. De heer Wisboom Verstegen stemt met den heer Koole in. Ware bekend geweest wat na bekend is, dan zon de beslissing over het al of niet aanstellen van een onder-directeur anders zyn uitgevallen. De heer SpreDger wyat er op, dat de heer Hildernisse volontair is bij den heer Polet en de gemeente met hem niets te maken heeft. Daarop wordt tot stemming overgegaan. Benoemd wordt de heer Van Heyningen met 12 stemmen. Een stem wordt uitgebracht op de heeren Bisschop, Van Rietschoten en Hildernisse. Bnrg. en weth. stellen voor aan mej. E. Köhnen, op haar verzoek, om gezondheids redenen, met 1 Januari 1900 eervol ontslag te verleenen als onderwyzeres aan school G. De heer Koole is niet tegen het verleenen van ontslag maar wil, in verband met een ander punt op de agenda, de gymnastieksehool zijn tevredenheid te kennen geven dat het dag. bestuur eene verandering wenscht. Maar ook ten opzichte van de vacature- mej. Köhnen hadden bnrg. en weth. eene ver andering kunnen brengen in het traotement van haar opvolgster. Hy bad het niet noodig geacht, dat iemand met middelbare akte Dnitsoh zou worden op geroepen. De voorzitter meent dat de heer Koole buiten de orde gaat. Het geldt hier alleen de kwestie van het ontslag. Daarop wordt het ontslag verleend. Ook wordt goedgevonden om aan G. G* Bevelander met ingang van 16 Oct. jl-, eervol ontslag te verleenen als onderwyzer aan school B en aan mej. M. J. Martyn, met ingang van 4 Febr. 1900, als onderwyzeres aan dezelfde school. Goedgekeurd wordt een staat van oninbare posten inkomstenbelasting 1895 ad i 905.47" en een dergeiyke staat voor do hondenbelas ting 1899 ad f 19.50. Daarna wordt vastgesteld het 2e suppletoir kohier der hondenbelasting 1899 op een bedrag van f 33. Aangenomen wordt het voorstel van bnrgJ weth. om in te willigen het verzoek van J.AJ Vertregt en G. H. Vertregt, om vergunning tot het plaatsen van hekken voor te bonwen hnizen op het Molenwater. Ia behandeling komen nn de voorstellen van bnrg. en weth., tot het verleenen van vergunning aan M. K. Jeras en Zonen en J. A. Frederiks en bnnne rechtverkrygenden, tot het leggen van een dam in de sloot van den singel, loopende langs de voormalige buitenplaats Roos en Doom. De heer Van Dnnné zegt dat het zQn aan^ dacht getrokken heeft dat beide verzoeken feiteiyk, zooals zy daar liggen, in stryd zyn met een grondwettige bepaling. De grondwet eischt dat verzoeken worden ingediend door de betrokken personen zeiven of door hun gevolmachtigden. Voor het vervolg zou hy wenschen dat daarop wordt gelet. Bnrg. en weth. stellen voor de vergunning te verleenen aan de aanvragers, maar, teBzij de heeren Jeras en Frederiks eigenaars zyn, zou de heer Van Dnnné het beter vinden dat de vergunning werd gegeven aan ds heeren Van Bracken Fook Zip. De voorzitter gelooft dat er geen bezwaaf

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2