FEUILLETON. EEN DURE DROOM! Ladysmith, de kern der tegenwoordige operaties, wordt door iemand, die daar bekend ia, geschilderd ala een plaatsje dat aan drie zijden door hen- velen is omgeven. De vraag of generaal Wbite zich daar zal knnnen handhaven, hangt af of hij de heuvelen kan bezetten en bezet houden. Zijn de Boeren hem voor, ol'verdreven zij hem van daar, dan is het lot der stad beaütat. Ongunstig staat het niet, want de Boeren heb ben zoowaar hun zware artillerie naar Ladysmith gebracht en een paar groote Krupp-kanonnen op 21/, mijl in N. O. richting doen plaatsen, d. i. naar den kant van Elandslaagte. Verder is van grooten invloed de vraag of de Boeren den watertoevoer afsnijden, door de Kliprivier, die langs het plaatsje loopt, af te leiden, iets dat met veel moeite uitvoerbaar wordt geacht. Het schijnt, dat men daar reeds mee bezig is, want een telegram van Zondag meldt dat de watertoevoer is afgebroken geweest, maar weer hersteld is. Zondag namen de Eagelschen rast; de stad werd onder wijl nauwer ingesloten, en zoo werd ieder oogenblik de aanval verwacht. De Basoeto's. Het schrikaanjagend bericht, dat 20.000 Ba soeto's tegen den Vrijstaat zich wenden, is ge lukkig nog niet bevestigd. Maar het schijnt dat Engeland niet nalaat op dezen stam te werken, en dus feitelijk zijn eigen onderdanen tot oproer aanspoort. Sir Godfrey Lagden heeft te Fretiatsana een aantal Basoeto-hoofden bijeengeroepen. Het voornaamste hoofd Lerothodi hief daar een drievoudig hoera voor de koningin aan. Volgens een Reuter-telegram waren alle Basoeto-chefs aanwezig; allen stemden in met den leider, die den trouw der Basoeto's aan koningin Victoria beloofd had. Verder vroe gen zij als soldaten van de koningin te worden beschouwd wat officieel geweigerd is. Het eenige troostrijke van het geval is, dat, naar Engelsche bladen bekennen, een opstand der Basuto's van grooten invloed zou zijn op de houding der Kaapsche Boeren, die zeker tegen de Basoeto's zouden optrekken. Volgens latere berichten waren de Basoeto's echter nog rustig. VAN DE WESTELIJKE GRENS zijn er vele Engelsche berichten, die den toe stand als zeer gunstig voorstellen. De Boeren, die gerekend hadden op een kort uitstapje en een spoedige overwinning, worden lusteloos, zoo zelfs dat men reeds een gedeelte hunner aaar huis heeft laten gaan. Bovendien zou men te Pretoria, door voorzichtigheid geleid, aan Cronjé bevelen hebben gegeven, welke diens werkeloosheid heeten te verklaren. Om de Boeren wat tevreden te stellen, zou men hun verlof hebben gegeven op Engelsch gebied vee te gaan rooven. Uit een brief, op het lijk van Botha gevonden, zou zijn gebleken, dat deze van zijn chef Wessels last had te Kenilnorth het vee weg te halen. Het zou bij deze gelegenheid zijn geweest, dat Botha door een achot in de borst werd getroffen en dood neerviel. Uit Kaapstad is aan de Times geseind, dat de Boeren de witte vlag schenden. Maar al deze praatjes verdienen, dankt ons, weinig geloof, wijl zij allicht bestemd zijn de openbare meening tegen de Boeren in te nemen. In ons vorig nummer stond, dat een magistraat van den Vrijstaat bericht had dat by Mafeking meer dan 500 Boeren waren gedood. Voor Vrijstaat lezen men Vrijburg zoodat hei bericht uit Engelsche bron kwam. Het bombardement van Mafeking wordt nu door de EngelBchen bevestigd. Het eerste bericht was van een grappenmaker, die seinde dat er alleen een hond was gedood 1 Maar de berichten van 23 en 24 dezer (alzoo van een week geleden) gewagen van een vuur uit drie Krupp-kanonnen van 7, 9 en 13 pond. De proefschoten waren natuurlijk mis, maar langzamerhand was het vuur zekerder. Ver acheidene projectielen vielen in de stad, zonder schade aan te richten (wel toevallig). Drie bommen vielen in de tot hospitaal in. gerichte kerk, maar richtten ook geen schade aan. Maar met één schot heeft de Engelsche ar tillerie een groot Kruppkanon zóo beschadigd, dat het zwijgen moest. Baden Powell is gesommeerd zich over te geven, maar weigerde. Den volgenden dag (Dinsdag) had een uitval uit Mafeking plaats. Op drie mijl van de stad werden de Engelschen met een hevig geweervuur en met een mitrailleuse ontvangen. De Eogelschen gingen daarop terug, Hun aanvoerder, majoor Sydney Webb, bleef gewond op het slagveld liggen en ia later door een soldaat opgehaald. Het laatste bericht van Mafeking werd Donderdag uit Pretoria ontvangen, en hield in dat de stad in brand stond. De watertoevoer was afgesneden. Maar men had de regenbakken vol. Duitsche bladen hebben, naar wij vreezen wel wat voorbarig, bericht, dat de stad zich reeds heeft overgegeven. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Milner en Schreiner hebben samen een proclamatie uitgevaardigd, waarin de inly ving van een deel der Kaapkolonie krachteloos wordt verklaard, onder herinnering aan de ver plichtingen, welke de bevolking ais onderdaan van koningin Victoria heeft te vervullen. Volgens officieele opgave hadden de Boeren in het gevecht by Elandslaagte 36 dooden en 64 gewonden. De militaire medewerker van de West minster Gazette wyst er op dat men aanvan- kelgk groote verwachtingen had van de bewe gelijkheid van de Transvaalsche troepen. Maat de ervaring heeft tot heden bewezen, dat de commando's niet voldoen aan deze vorwach ting. Ware het anders, dan zou van Yulc's kolonne niet veel zijn terechtgekomen. Joubert heeft aan White zyn leedwezen be tuigd over den dood van Symons. Hij schreef „de groote God zal, naar ik ver trouw, spoedig een einde maken aan dezen rampzaligen staat van zaken, door gewetenlooze speculanten en be driegers over Zfeid-Afrika gebracht Zaterdag kregen wy een telegram mei een verhaal over een meordpaity door do Boeren te Dundee gehouden. Zelfs waren dt bewoners op straat gedreven eu daar doodge schoten. Wy hebben dit verhaal zoo geloof waardig gevonden, dat wy bet maar niet op ons bulletin plaatsten. Een offioieel telegram heeft nu een gansch ander licht op de Boeren geworpen. Majoor Donegan, de te Glencoe achtergebleven chef van den geneeskundigen dienst, heeft aan den staatssecretaris te Pretoria geseind om hem de dankbetuiging over te brengen vandeBrit- sche officieren en manschappen in het hospitaai te Glencoe, voor de byzondere vriendelykheid van offioieren en manschappen der Boeren. Staatssecretaris Reitz beeft dit telegram medegedeeld aan de Natalsche regeering en •laaraan toegevoegd, dat alle gewonden vooruit gaan. Geen der offioieren verkeert in levens gevaar. Of de Jingo organen en de Siècle den moed zullen hebben dit telegram openbaar te maken De ernstige verliezen door de vreemde vrykorpsen geleden, hebben evenmin als de tegenslag dien de Boeren by Elandslaagte uadden, ontmoedigd. Het Duitsche korps is gereorganiseerd onder kapitein Yon Albedyli als commandant en tot de oorspronkelijk sterkte van 600 man gebracht. Bravo! Schiel en andere gevangenen van betee- senia zyn aan boord van een transportschip ge bracht, dat hen zal overbrengen naar Simons, oaai. Daar zullen ze door het BritBChe oorloge, schip „Penelope" worden opgenomen. Het Duitsche Roode Kruis zendt eet ambulanse naar de Transvaal. Tot de Nederlanders in Transvaal, die dt wapenen hebben opgevat, behoort ook dr G. A. P. Molengraaff, vroeger hoogleeraar tt Amsterdam. Zyne vrouw doet dienst als zie- senverpleegster en zyn twaalfjarige zoon als wielryder om berichten over te brengen. Er hebben troebelen plaats gehad in Transkei, het half onafhankelyke gebied tus schen Natal en de Kaapkolonie. Te Pieter Maritsburg heeft een huiszoe king plaats gehad by een vermogenden Boer. De politie vond vele wapens. Met groot genoegen hebben wy de be- langrijke mededeeling gelezen, dat de heer Rhodes zeer wel en uiterst vrolijk is. Hy richt dagelijks feestmalen aan, waar de yskoude champagne rykelyk vloeit, en drinkt op hei welzyn van zyn onderneming, zijn oorlog. kier, het bestuur zelf een beroep op het publiek deed en toen eensklaps de zaak opgaf. Er komt nu een proces tot schadevergoeding wegens gemaakte kosten, die niet gering zijn. Hoewel Méline in dit alles niet betrokken sohynt, is hy er toch wel een beetje door getrdffen. Beknopte Mededeelingen. In vele Belgische kerken werd Zondag voorlezing gedaan van het besluit, waarbij aan Daens het dragen van de geesteiyke kleeding is verboden. Deze voorlezing werd op ver schillende plaatsen met gemompel begroet, ter- wyi men by het verlaten der kerk Leve Dams 1 riep. In verband met de beslissing over artikel 1 der kieswet trekt Woeste zich terug. ReedB nam hy zyn ontslag als voorzitter van den bond van katholieke vereenigingen. De Gallifet heeft de buitengewone crediet- aanvraag van 18 millioen teruggenomen; of wel tot de helft teruggebracht. Door een ver mindering van het effectief in 1900 zou 9 millioen overbiyven, en die zou hy voor bui tengewone doeleinden willen besteden. Er hebben geruchten geloopen over het herstel van de drie generaals, die de vorige week door de Galiiffet apart zyn gezet. De oorsprong van deze geruchten ligt waarschyniyk in het feit, dat eerst was medegedeeld dat bedoelde generaals op pensioen waren gesteld, terwijl ze alleen van hun bevel zijn ontheven. Zy blijven dus in dienst; een hunner heeft reeds een militaire betrekking, en de beide anderen zullen er ook een krygen. Vrydag vangt te Rome het proces aan tegen de vier kamerleden, die in de laatst gehouden kamerzitting de stembussen ver nielden. Koning Alexander in Servië moet erg lijdend zijn. De oorlog In Zuitl-Afrika. NATAL. De positie van generaal White schijnt werkeiyk weinig bevredigend, met het gevolg, dat de militaire medewerker van de Westminster Gazette reeds nagaat, welke voor- deelen het zou hebben, als de generaal ook de stelling te Ladysmith opgaf. Ons dunkt dat het daarvoor te laat is, om dat, als de generaal terug ging, hy op Atjehsche wyze zou worden thuis gebracht. Het ergste is dat de Boeren meester zyn van den spoorweg naar Pieter Maritsburg, iets waarover de regeering te Londen zich niet wil uitlaten. Dat stilzwygen wordt natuuriyk zeer on gunstig uitgelegd. Het gevolg van dezen toestand is dat aller lei geruchten liepen en geloofwaardig zyn. Zoo wist de bekende Londensche correspon dent van de Temps Zaterdag reeds te melden, dat de uit Pieter Maritsburg afgezonden ver sterkingen, met de kanonnen en den vry aan zienlijken krygsvoorraad, door de Boeren waren genomen. Een bijzondere beteekenis krygt onder deze omstandigheden het bericht over een krygs- bedryf van Zaterdag. Een aanzieniyke Engel sche macht, bestaande uit de drie wapens, heeft dien dag de stad in Oostelijke richting ver laten. Men volgde den grooten weg tot het punt waar deze zich aplitot in een Noordeiyken tak (dien waarlangs Yule van Dundee kwam) en een anderen, die naar Helpmakaar en van daar met een grooten omweg naar Pieter Maritzburg gaat. Op ons maakt dit bericht den indruk van een verkenning, om te zien of het mogeiyk was langs dezen weg de gemeenschap met de operatiebasis open te houden. Een bepaald gevecht is volgens de Engelsche berichten niet geleverd. De Boeren hebben wat uit hun kanonnen gesohoten; zy doodden twee paarden en kwetsten een man. De vijand zou op Rietfontein zyn teruggetrokken. Waarom? zoo zouden wy willen vragen. De Engelschen bivakkeerden daarop en trokken later naar de stad terug. Wel jammer, dat deze kolon ne niet van Ladysmith is afgesneden. Dat zou het werk hebben vereenvoudigd. Want het wordt ernst met den aanval op de stad. 32. Uit het Engelschvan RHODA BROUCHTON. HOOFDSTUK XV. Er volgt een üearlyke halve maand. Jane merkt ternauwernood de weelde van het huis, de fijne gerechten aan tafel, den bloemryken tuin op. En toch draagt dit alleB te zamen by tot haar gelukZy heeft de meeste dagen doorgebracht zonder haren min naar; maar de avonden maken alles goed, en af en toe wordt de jacht voor éen dag ge staakt en dan worden er groote tochten onder nomen. Eens naar den hoogsten bergtop van het eiland, gedeeltelijk per rytuig en verder te voet. De Skyeheuvels zijn dien dag in hun feestgewaad en er ligt iets heiligs, iets plechtigs over het geheele landschap. Het weer ia zomerachtig en toch koel en alle kleuren zyn helder en levendig. De ge lieven zijn de anderen ver vooruit en rondom hen strekt zich de heidevlakte uit, onverbro- ken door spoortreinen of dyken, en bezaaid met tallooze Hooglandsche kudden, die zich te goed doen aan het welige heidekruid. Zy klimmen al hooger en hooger, langs kabbelende beekjes, nu en dan stilstaande om te kyken naar de saphirkleurige zee, door een kleine bergpas, die reeds in de schaduw ligt, al hooger en hooger, totdat zy eindeiyk met veel moeite, over een steil pad, met glibberige steenen, den top bereiken, waar zy hygende hand in hand stilstaan, en het panorama over ziende Mineb, altyd geteisterd door stormen ligt vei af en kalmHarris, op nog grooteren afstandApplecross en Inferness-Shire, ge kleurd als de binnenzyde van een oesterschelp; de witte poort van de straat, die het vaste land van Skye scheidt, helder en duideiyk zichtbaar, die straat waarover heel lang ge leden een Deensche prinses een keten spande. Jane slaakt een diepe zucht. „Ik meende dat ik Zondag avond had moeten stervenmaar nu ben ik bly dat ik tot van daag geleefd heb." „Lieveling!" Het toenemen van zyn hartstocht heeft den woordenschat van Miles niet verrykt; maar bij maakt door nadruk goed wat hy aan ver scheidenheid mist. Zy strekken zich uit op het korte, warme gras en steken voorzichtig de hoofden naar voren, over den rand van den afgrond, die bijna loodrecht in de zee uitloopt. Zy wordt bang omdat hy zich zoover voorover buigt en grijpt zyn arm. „Gy zult er over heen vallen 1" „Wat zoudt gy doen als ik viel Zy bedekt haar gelaat met de handen. „Wat ik zou doen als ik u verloor Dat is niet in te denken." Later komt het ontbyt op den door de zon gewarmden grond en volgen al de genoegens, daaraan verbonden. Op zulke dagen leert Jane haar minnaar beter kennen. Das avonds is zyn liefde onstuimig en luidruchtig; maar overdag merkt zy dat er grenzen zyn aan de hoedanigheden, waarmede zy onwetend haar afgodsbeeld getooid had. Indien hun vereeniging het ideaal zal worden, dat zy zich voorstelt, zal dit ten koste van de helft harer eigen natuur moeten zijn. Miles neemt nooit uit zich zelf een boek op, en de openhartige afkeer, dien hy aan den dag legt wanneer zy het een of ander gedicht aan haalt om haar geluk te verheerlijken, noopt baar die pogingen niet meer te herhalen. „Vraag mjj nu als je blieft niet waar dat staat, zooals laatst;" zegt hy met groote naïve teit „want ik waarschuw je dat ik het niet weet en dat het my ook niets kan schelen." Zy voelt zich hierdoor meer teleurgesteld dan zy zich zelf wil bekennen; doch later verheugt zy zich over dit nieuwe offer, dat zy hem brengen kan. Hy is niet verstandeiyk ontwikkeld, dus wil zy het ook niet zyn. Wat hem niet in haar behaagt, wat by onnoodig vindt, zal zy laten varen want nu heeic het voor haar ook geen waarde meer. Alleen ten opzichte van zyn liefde ondervindt zy geen teleurstelling. Hy schynt haar gedurende al die jaren hunner scheiding nog meer, neg En tezelfder tyd stellen de Transvaalsche en Vrystaatsche vaders en broeders hun leven in de waagschaal tegenover een bende huurlingen, opdat de heer Rhodes nog meer champagne zal kunnen drinken met zyn kornuiten. Hbld INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. EEN PAAR OPMERKINGEN. Terneuzen, 29 October 1899. Geachte Redactie! Meu kan er niet over aan den gaugblyven ik geef het u gaarne toe. Doch wat ik u niet kan toegeven, is dat de bespreking van derge- lyke kwestie meer in een vakblad thuis be hoort. Vakbladen toch worden doorgaanB alleen gelezen door vakmenschen of ook wel niet gelezen. En 't was, althans my om anderen te doen. Een paar opmerkingen verzoek ik nog te mogen maken 1. By het achryven dat er gemeenten zyn (hetgeen my was medegedeeld), waar de secre taris geen instructie heeft, is door my het woord „althans" vergeten. Ik had moeten schryven„waar de secretaris geen instructie heeft of althans waar enz." 2. Ik ben niet zoo onbekend met de goede zijde der controle waar het de geldmiddelen betreft, als u onderstelt. Ik weet zeer goed dat die controle voor sommige gemeenten zonder den minsten twyfel niet kan worden gemist. Maar ik geloof dat dit juist tendeele een gevolg is van de controle zelf, waarop men steunt. Het komt er niet op aan die redeneering is volstrekt niet zeldzaam de boel wordt toch nagezien of als 't niet goed is, zullen de groote oomes het wel zeggen. Het kwam my zeer wensoheiyk voor eraan te herinneren dat tegenover de lichtzyde een schaduwzyde staat. 3. Een beroep op art. 19 onderwyswet gaat m. i. niet op. Wel maakt dat artikel inbreuk op de autonomie, doch die inbreuk is te ver dedigen met een beroep op de grondwet, welke het onderwys maakt tot een voorwerp van aanhoudende zorg der regeering terwyi die zelfde grondwet zegt dat aan den raad de regeling en het bestuur van de huishouding 'der gemeente wordt overgelaten. 4. Waar nu en dan meer of minder ernstige onregelmatigheden of verkeerde handelingen moeten worden geconstateerd, dient daarvan een verwyt te worden gemaakt èn aan de regeering (zonderlinge keuze van burgemees ters) èn aan de kiezers (even zonderlinge keuze van plaatseiyke volksvertegenwoordigers.) Het zou dwaasheid zijn te ontkennen dat er werkeiyk veel te verbeteren valt. Dat men die verbetering zal krygen door voor alles en nog wat eenvoudig te grypen naar het vry gemakkeiyk voor te schryven middel: controle van hooger gezag waar mede men den weg naar centralisatie opgaat ik betwijfel het zeer. Ten slotte nog dit De tyd, dat het ambt van burgemeester wordt toevertrouwd aan personen, die onbe kwaam of ongeschikt zyn voor andere betrek kingen of die er nog wel wat willen by ver dienen, zonder een ernstig onderzoek vooral naar hunne bekwaamheid, moest reeds lang voorby zyn. Het burgemeestersambt is geen sinecure, zooals velen, afgaande op sommige benoemin gen, aannemen. Wil men een zeer noodige verbetering, men eische voor de benoembaarheid tot burgemees ter óf het aan een Nederlandsche universiteit verkregen doctoraat in de staatswetenschap óf het bewys van met gunstig gevolg afgelegd vak-examen. Ec zou dan reeds zeer veel gewonnen zyn. U dankende voor uwe gastvryheid, hoog achtend, Uw dw. dr. VAN DER MOER. Wy hebben nu nog op deze plaats den heer Van der Moer gelegenheid willen geven enkele opmerkingen te maken, o. a. om eene schryf- fout zynerzijds te herstellen. Wy sluiten hierby echter de bespreking van deze kwestie. Ons beroep op de toepassing van art. 19 der onderwijswet geschiedde eenvoudig om te doen zien hoe de daarby voorgeschreven controle, uitsluitender, nog afgodischer bemind te heb ben dan zy hem. Dagelyks is hy minder voorzichtig inhetby- zyn van anderen, met het aan den dag leggen zyner bewondering en Jane had toch aan lady Barnes gevraagd om baar verloving nog niet bekend te maken. „Laat ik het nog een poos voor my zei ven houden." „Ik begryp u zoo goed. Er gaat niets boven zulk een dierbaar geheim, Zooals gy weet, heb ik slechts buiten den tempel gestaan en de echo der muziek gehoord Zy zucht, drukt haar vriendiu de hand en slaat met hare andere hand eenige dennen naalden van haar smaakvol lakensch kleed. Zy zitten weer by het kleine meertje, naast een jong dennenbosch; de honden spelen om haar heen. Da een rolt op zyn rug in het zand en de ander keft nydig tegen het water, dat tegen den kant aanspoelt. „En toch", vervolgt Lady Barnes op staande, „zou het misschien beter zyn om iets van het poëtische op te geven en het bekend te maken. Men zou men kon vergis singen moeten voorkomen worden". „Vergissingen Welke vergissingen „OchEigeniyk doet het er ook niet veel toe of we het onder woorden brengen of niet daar het een publiek geheim is. Niemand, die zyn verstand heeft, vergist zich in Miles' Yvkken. Een paar maal ving ik er een op, biykens de ondervinding, in de uitvoering tot geen bezwaren aanleiding geeft. De bespreking van het door hem aangevoerde omtrent burgemeesters zou ons op een geheel ander terrein brengen. Wy zyn het echter met hem eens dat er in deze nog veel te ver- verbeteren is. Maar dat geldt ook andere pun ten, de gemeentebelangen rakende. Red. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Axel, 28 Oct. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de pryzen als volgtjarige tarwe 7.60 a 7.85nieuwe tarwe j 7.50 a 7.60; jarige rogge a nieuwe rogge 7.25 a 7.50jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 8.75 a 9.—jarige zomergerst a nieuwe zomergerst 7.75 a 8.— haver 6.80 a 7.—paardenboonen 7.50 a 7.75; groene erwten 8.60 a ƒ8.75; kool zaad a kanariezaad a vlas (per 44 a. 56 c.) a f Boter 1.10. Eieren 4.—. Rottibdah, 30 Oct Ter graanmarkt van heden was tarwe te ruim voor de behoefte en werd lager verkoGht, oude 5.25 a f 6.25, nieuwe 5.90 a 6.70rogge, met geringen aanvoer, onveranderd, 5.75 a 6.40; van alle soorten gerst was kleiner aanvoer en prys onveranderd, winter- 8.50 a 9.25, zomer- t 5.25 a 5.50, chevalier- 8.25 a 8.95; haver, door zeer onbeduidenden toevoer prys- houdend, 3.— a 3.75paardenboonen, met kleinen aanvoer, 5.75 a 6.25witteboonen, redelijk als voren, 10.25 a 11.bruine- boonen, voldoende en lager in prys, 8.25 a 9.40; erwten, met kleinen aanvoer, onver- auderd, 7.a 8.—, vertrouwde kook daar boven, voetstoots 7.— a 7.50. Amsterdam, 30 Oct. Lynolie 26%. Raapolie. 25 Vj a contant. Gznt, 27 Oct. Vlas. Inlandscb met geringen aanvoer en levendige vraag, zoodat de pryzen steeds vaster worden. Van Rnssisch vonden in loco kleine partytjes koopers tot zeer vaste pryzen. De voorraad is zeer klein. Garens van vlas stil maar zeer vastsnuitgareus prys- houdeud en waren gemakkeiyker te plaatsen. Linnen met goeden handel. Ametordamsche goederenmarkt. De handelsbeweging in de afgeloopen week was als volgt: Koffie. Voor dit artikel verkeerde de markt in onveranderde stemming met fiinken omzet. Beetwortelsuiker. De stemming was in het begin kalm, sluit vaster. Oct./Nov.- lev. tot 10% a ƒ101'/u gedaan, Dec. tot ƒ11 te plaatsen. Voor geraffineerd was de stem ming eveneens kalm. Pryzen onveranderd. Ryat. Ongepelde in goede stemming. Ge pelde eveneens, de pryzen zyn zeer vast of iets hooger. Speceryen. Notemuskaat eu foelie kalm. Nagelen eerst zeer kalm, later iets vaster ge stemd. Peper vast. Vruchten. Krenten stil. Rozyu flauw. Amandelen vast. Sucade prysheudend. Appelen door gebrek aan voorraad zonder zaken. Prui men flauwer. Abrikozen vast op de hooge pryzen. Vygen biyven geregeld ter verbruik begeerd. Katoen zonder verandering; aan den eenen kant blijft de oogstbewegiug zeer matigaan den anderen kant houdt Neill aan zyn hooge schatting vast. De oonaumtie koopt het hoog noodige, terwyi de speculatie een verdere ontwikkeling der omstandigheden afwacht om naar de een of andere richting te opereeren. Men noteertlooo middlg. Amerik. 21 a 21% ot., basis middlg. d°. n.o.l.m. Nov./Dec.-lev. 21 a 2174 ct. Tin. Dadeiyk na het laatste weekbericht verflauwde de markt sterk en zelfs tot de laagste pryzen was geen vraag te bespeuren. Deze waren voor loco Banka 8374, Billiton 83, Straits 8374» Daarna verbeterde de stemming echter weder,de pryzen liepen op en verkoopers trokken terug. Deze periode was eohter slechts zeer kort van duur, een groot gedeelte van het behaalde avans giDg weder verloren en de markt sluit flauw op 84 voor Banka, 8374 voor Billiton en 851/, voor Straits, alles loco. Amerik. Petroleum onveranderd met matigen omzet. Ansjovis voortdurend stil op ou veranderde pryzen. Fyne zaden. Voor karwyzaad bleef goede vraag bestaan tot iets hoogere pryzen. Mosterdzaad stil, doch niet lager te koop. In kanariezaad giug meer om. Maanzaad onver anderd flauw. Men noteert: mosterdzaad bruin 25 a 267a, dito geel 20 a 24, kana riezaad 11 a 1172 per 100 kilo, karwyzaad, jarig 1474 a 15, dito 1899 14 a 147,, maanzaad blauw 13 a 137, per 50 kilo, alles iucl. baal. die niet voor my bestemd was en voelde ik my verschroeid 1" Dus biyft het een publiek geheim en dus kan mevrouw Menzies hem biy ven kwellen met hare vragen en herinneringen, en mevrouw Dayrell by hem biyven klagen over haar zwak gestel. Beiden krygen daarvoor in mil wat zy verlangen. De eerste gemeenzame plageryen en gevatte antwoorden, die Miles zelfs niet eens kon nalaten ter wille van Jane's afkeurende blikken, en de andere wordt steeds nageloopen met kussens en plaids. Zoo gaan de dagen voorby als in een zalige droom. Alszy by elkaar zyn, praten zij zooveel mogelijk over hun aanstaand huwelyk en maken plannen voor de toekomst; maar ala zij alleen is, vergeet zy alle aardsche zorgen Het weer is tot nn toe on-Hebridisch zacht en stil geweest, doch eensklaps komt er ver andering. De wind giert door de boomen, jaagt de wolken voort, en zweept de golven op, dat zy als witte paarden over de blauwe zee komen aanrennen. {Vvrit vtrwigd.) De Middelburgsche courant wordt 's avonds te zeven uur in Vlissingen uitgegeven^ Dagelyks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent 0. N. J. DB TBY KEgft. DAftH aldaar.

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 3