BUITENLAND. Brunswijk gevoerd, terwijl nu ook uit Oosten rijk meldiDg wordt gemaakt van zulk een schandaal. De politie te Weenen, te Triëst en te Gratz heeft zeven en twintig hotel- en caféhouders aangehouden, wegens bedrog bij het spel. De moesten hunner slachtoffers waren boeren die 's morgens naar de markt giDgen. De rechterlijke overheden vermoeden, dat men met eene groote vereenigiDg van schel men te doen heeft, die over heel Oostenrijk verspreid is. By het station Gabel, op den spoorweg van Hagen naar Liegen zijn, tegengevolge van oen zware mi&t, die de signalen onzichtbaar maakte, twee goederentreinen op elkaar ga- loopen; bij welk ongeval tien waggons zwaar beschadigd werden. Een conducteur werd ge kwetst. Bij Crossen aau de Oder is de ketel van een stoomboot gesprongen. Het vaartuig zonk onmiddellijk. Een treurig ongeval overkwam dezer dagen een jeugdig riddergoedbezitter uit Pommeren, die met zijn jongeren broeder en twee dames op jacht was in de bosschen van Hohenbarkenow bij Franzburg. Terwijl hij van zijn paard steeg, steunde hij op zijn buks en struikelde daarbij, zoodat het geweer afging en de kogel hem midden in het hart trot, zoodat hij morsdood neerviel. Zijn broeder werd door den schrik krankzinnig. Te Breslau is Donderdag, op zijn negen- en-nogentigBten geboortedag, een gedenkteeken onthuld voor Moltke. Het is gebeiteld door Kuno von Uechkitz. Te Neuenburg (West-Pruisen) zijn vijf blokken huizen vernield en een kerk, die reeds 600 jaar oud was. Da Times heeft een bericht, dat schijnt te wijzen op den dood van Andréa. DeEngel- sche admiraal Canton ontving een brief van een neef, die bevel voert over een fort ten N. van de Hutlsonbaai. Deze bad van Eskimo's vernomen, dat zij verleden jaar vier blanken hadden gezieD,die op een rendier schoten. De Eskimo's, dia juist op 't zelfde oogen- blik aankwamen, zagen het rendier niet en meeuden dat de blanken op hen wilden schieten. Zij mikten daarop met hunne bogen en dood den twee blanken. De anderen konden de vlucht nemen, vervolgd door da Eskimo's. Men weet nu nog niet, ot zij konden ontsnappen of niet. De aanwezige Eskimo bezag de twee onge- lukkigen, die mot pglen doorboord op den grond lagen. Een van bon was een man van gemiddelden ouderdom, kort, met breede schou ders en zwaar gebouwd. De andere was een jongeling. De oudste droeg kousen met strepen, de jongste was in laken gekleed. Het zou Andrée geweest zijn en oen zijner gezellen. Maar wie waren dan de beide anderen, zoo zouden wjj willen vragen Manelik heeft op het Abeasynisch nieuw jaar een groot feest aangeboden aan het Rus sische gezantschap, den Franscben consul enz. Na het festijuj mocht het volk binnenkomen, om op kosten van den Negus te worden ont haald. Algemeen Overzicht. Met een gevoel van verlichting zal men in België ongetwijfeld vernemen, dat het eerste arti kel der nieuwe kieswet, waarbij de kies arron dissementen worden aangewezen, eindelijk in veilige haven is. Want tot het laatst liepen er minder gunstige geruchten over de stemming in de kamer, waaruit natuurlijk de vrees werd gewekt voor een ernstige crisis. Maar die vrees is nu geweken. Het eerste artikel is aan genomen, zonder de voorgestelde amendementen. Met 42 tegen 98 stemmen word verworpen een voorstel-Van der Velde, bepalende dat de verkiezingen voor Senaat en Kamer provincies- gewijza plaats hebbea. Een tweede amende ment, om het district Brnssel te splitsen, werd verworpen met 100 tegen 34 stemmen. Eindelijk is onder groote spanning het artikel zelf in stemming geweest en aangenomen met 75 tegen 55 stemmen, een ongedacht groote meerderheid. Tegen de socialisten en een groep der rechterzijde. Dinsdag zal de behandeling worden voort gezet. Waarschijnlijk zal het werk nu wat vlugger gaan dan tot heden. Wat mtn in Frankrijk te wachten heeft, als de kamer bijeenkomt, is nog biet duidelijk. Er hangt te veel af van persoonlijke indruk ken, waarop de wensch dikwerf grooter in vloed heeft dan de waarneming. De Parijsche correspondent van de Ind. Beige oordeelt niet ongunstig. Hij heeft verscheidene deputés gesproken, die reeds te Parijs terug waren. Eu daarbij bleek dat de heeren bij hun bezoeken aau hun districten ervaren hebben, dat men het niet in hen bewondert dat zij indertijd besloten heb ben het faux Henry en de rede van Cavaig- nac te doen aanplakken. De kiezers waren meer Dreyfusard dan de kamerleden gedacht haddenen hoe men het ook nu draaien moge, deze zaak blijft groote schaduwen werpen. Wanneer de Kamer bijeenkomt, is nog altijd niet vastgesteld. Maar het zal wel over een dag of tien zijn, dat het Palais Bourbon her opend wordt en het Parijsche publiek de par lementaire première krijgt. Het EngQische parlement is reeds naar huis. Nadat alle credieten in derde lezing waren toegestaan, werd een koninklijke boodschap voorgelezen. De koningin verklaarde daarin gelukkig te zijn de mylords and gentlemen te ontheffen van de buitengewone taak, welke de openbare dienst op hen had gelegd. Zij drukte haar vreugde uit over de schitterende hoeda nigheden der dappere regimenten, die belast zijn met hot afslaan van den inval in de Zuid-Atrikaansche kolonies. „Ik kan", zoo vervolgde de koaingin, „echter niet nalaten tegelijkertijd uitdrukking te geven san do diepe droefheid, welke zich van mij meester maakt bij de gedachte aan die dappere officieren en soldaten, die gevallen zijn bij de vervulliug van hun plicht." Din volgt een dankbetuiging aan het parle ment en ten slotte „de hoop dat God de En- gelsche pogingen zal steunen, om den vrede te herstellen en een goed bestuur te vormen in dat deel van mijn rijk, en om de eer des lands te verdedigen". Merkwaardig is do uitdrukking „goed be stuur is dat deel mijns Rijks." Het woord goed wijst er op dat de koningin niet de Eugelsche kolonies bedoelr, maar do Transvaal, die dus maar zonder proclamatie krachtens hot denk beeldige suzereine recht bij dat Rijk blijkt te zijn ingelijfd. Als antwoord op de pre clamaties van Vrij staat en Transvaal is dit niet oD&ardig. En humor stelt niet altijd den eisch, dat men waar zij. De vraag of Engeland niet nog heel andere belangen te verdedigen zal krijgen, blijtt de pers bezighouden. Dj Times bevat een hoofdartikel, waarin wordt gewaarschuwd tegen praatjes over „piratische" ondernemingen van andere mo gendheden, die zouden gelooven, dat de tegen woordige tijd daarvoor een goede gelegenheid biddt. „Als factor in de algemeene politiek is Enge land op dit oogenblik bijna zoo vrij, als in of Zuid-Afrika alles rustig was, en de mogend heden wetea dat wel. Er bestaat niet de minste grond om aau te nemen, dat eau harer bijzondere plannen heeft. Frankrijk denkt aan zijn groote tentoonstelling, Rusland heeft werk genoeg dat al zijn verstand en krachten eischt, Duifcschland heeft geen ander belang, dan dat Engeland in de Transvaal een regeering vestigt, ouder welke het Duitsche kapitaal even veilig is als in Britsche koloniën, en onderwijl komt keizer Wilhelm ons als hoog gevierde gast bezoeken. Daar wij een groot leger op zee hebben, is het niet meer dau natuurlijk dat wij op mariuegebied eenige voorzieningen treffen." Daily Mail, die geen haar beter te vertrou wen is, noemt het daarentegen een dwaasheid te beweren, dat de mobilisatie van het reserve- eskader noodzakelijk is om de Engelsche transportschepen te beschermen de mobilisatie is een waarschuwing voor sommige mogend heden, die in dan oorlog een goede gelegenheid meenen te zien, om de Britsche belangen tagen te staan. De Standard suoeft: „Zoo Eugelaud 100.000 man naar Zuid-Afrika kan zenden, zullen zij, die zich met onze zaken bemoeien, niet alleen met ons leger, maar ook met onze vloot af te rekenen hebben." De Matin zegt te weten, dat da mogend heden zich bezig houden met de middelen om de bedreiging af te weren, welke gelegen is in het Britsche machtsvertoon ter zee. De oorlog in Zuid-Afrika. UIT NATAL is heden niet veel nieuws. Natuurlijk wel veel dat tot aanvulling strekt en wat bekend is bijzonderheden over voorvallen die bevestigd wordenandere die een beetje nieuw licht werpen op gebeurtenissen welke wat gekleurd waren voorgesteld. Het belangrijkste daarvan is de volgende be3chtij ving van de ontruiming van Glencoe en Dundee, door de Cape Argus medegedeeld. Zaterdag werd het kamp opgebroken onder een hevigen regeD, en de tenten naar een andera plaats overgebracht. Maar de granaten begonnen te vallen te midden van het nieuwe kamp zoodat twee man gedood werden; het werd noodzakelijk zich buiten het bereik van de ka nonnen der Boeren te begeven. Ook de bewo ners verlieten hun huizen eu kampeerden in bagagewagens, die naar een veilige plek gebracht waren. De Britsche troepen bleven Zondag den geheelen dag bezig met voorposten gevechten, en met het vervoeren van de wagens buiten het bereik van het zware geschut van de Boeren. Terwijl de manschappen geheel uitgeput waren door het gemis aan slaap, begon de geheele kolonne Zondagnacht den aftocht, die prachtig in zijn werk ging. Men trok door den van Londeerspas, een gevaarlijke berg- engte, die door 50 man verdedigd kon worden. Ook Dinsdagnacht regende het, zoodat de man schappen geen rust konden temen. Om vier uur 's morgens ging men weer op weg; in den namiddag vereenigde men zich met de troepen te Ladysmitb. Wij gelooven het bier bij te moeten laten, wijl de eerste weken toch nog genoeg over den oorlog zal moeten worden medegedeeld. En stellige berichten over wat op dit deel van het oorlogsterrein voorvalt ontbreken. Alleen zij vermeld, dat de militaire medewerker van de Westminster Gazette de macht van White op 12000 man met 54 kanonnen stelt. De toon der Eogeleche bladen ademt gerust heid. Maar de Parijsche Temps of liever zijn Londensohe correspondent betoogt uit reeds bekende feiten, dat White in het nauw zit. De toestand van het Eugelsche leger in Natal zou ernstige ongerustheid wekken, ook aan het ministerie van oorlog, waar het ge rucht liep, dat de spoorweg van Durban naar Ladysmith, bij Colenso door de Boeren bezet was een gerucht dat een bevestiging is van het gister door ons vermelde Tmes-bericht. Maar nieuw is, dat meu ook aan „oorlog" dit bericht voor zóo ongunstig houdt, dat de capi tulatie slecht» een kwestie van tijd heet. AAN DË NOORDELIJKE GRENS, d. w. z. in Rhodésie, heeft Reuter een ver bazende Jingo tot correspondent, een man die zoo liegt, dat Reuters bureau te Londen zgn verbalen alleen maar goed acht voor de Eugelsche pers, iets waarin het bureau zeker gelijk hef ft. Aan het gister medegedeelde verhaal van de schermutseling bij Rhodesdrift voegt de cor respondent nl. toe „Het escadron van majoor Pilser rukt uit met een kar en een ambulance om de dooden en gekwetsten op te halea. Terwijl de lijken in de kar werden gebracht, openden de Boeren het vuur en doodden twee paarden; onderwijl had sergeant Shepstone onder een scherp vuur de gewonden in veiligheid gebracht." Drie dagen later seinde dezelfde man„De Boeren plunderen de inboorlingen en schieten vrouwen en kinderen dood, terwijl zij het vee rooven." Ons dunkt, dat deze mau bij het hoofdkwartier thuis behoort om officieele telegrammen op te stellen. moet zich zeer ongunstig hebben uitgelaten over den heer V. d. Hoogt, die vóór korten tijd een voorname plaats bekleedde in de Holland- Dames Society en daar werd uitgestooten. Ver der merkte de heer Planten op, dat de heer v. d. Hoogt was betrokken in het noodlottige plan voor de Colorado Landmaatschappij. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Volgans Neerlandia is uit Leipzig het volgende telegram verzonden „Aan H. M. Koningin Wilhelmina, Dan Haag, als hoogste vertegenwoordigster van den zoo zwaar be dreigden broederstam, biedt, doordrongen van de gemeenschap der belangen van da Neder- duitsche en da Iloogduitsche natie, haar eer- biedigste hulde, de atdeeling Leipzig van het Alduitsch Verbond De Fr. Zbevat juist een hoofdartikel waarin tegen het drijven der all-Deuts'chen wordt gewaarschuwd, als tegon dat van ge vaarlijk chauvinisme. Het eskadron huzaren, dat bij Dundee werd gevangen genomen, telde 1 kolonel, 1 majoor, 2 kapiteins, 5 luitenants en oDgeveer 80 manschappen. Allen werden te Dannhauser op den trein gezet; de gekwetsten in afzonder lijke coupé's, de officieren ia een waggon le kb, de manschappen in open wagens. De ontvangst te Pretoria was waardig. De officieren hebben tot gevangenis het gebouw, waar indertijd Jameson eu diens metgezellen hebben gezeten. Hun is op hun earewoord groote vrijheid van beweging toegestaan. Het big kt dat de Evening Hews niet ver van de waarheid was, toen dit blad meldde, dat de vermiste huzaren terecht waren. Het blijkt dat de Boeren ook na het gevecht bij Elandslaagta hun vervolgers hebben afgesne den. Maar dit troepje beeft er zich doorheen geslagen en is den volgenden dag in het kamp teruggekomen, met een verlies van 3 man. Do verlieslgsten van het Eugelsche leger kragen dagelijks een verlengstuk. Het totaal is nu al 700, waarvan ongeveer 100 officieren. Door de weinige vrienden van Engeland, zooals Yves Guyot, is tegen de Boeren aan gevoerd, dat zij hun mineralen rijkdom niet wisten te ontginnen, en dat daarom de komst der uitlanders noodig was, zoodat men aan dezen verplichting' heeft. Toevallig vinden wij iu de Morning Post een brief van een correspondent, die na een bezoek aan Dundee o. a. schreef: „Ougeveer acht mijl Oostelijk van Dundee liggen groote schatten van ijzererts eu magnaotijzer, die echter niet geëxploiteerd worden," en verder „de kolenmijnen zijn tegenwoordig gesloten. Enkele wegeDS gebrek aan kapitaal." Ais men de uitlandera nu eens daarheen zond Ook de Duitsche pers komt op tegen de Britsche telegraafcensuurzij acht het ver nederend dat zelfs de correspondentie tusscherx Duiischland en zijn koloniën daaraan onder worpen is. Nu heeft prins Victor Napoleon, de naar Zuid-Afrika vertrekkende troepen geïnspec teerd. Rudyard Kipling zal voor de Daily Mali een gedicht maken op een door dit blad aan gegeven episode uit den oorlog. De dichter stond het honorarium van 250 pd. et. aan het weduwenfonds af. Wij kunnen het vroeger medegedeelde staatje thans aanvullen met de opgaaf van de daling der goudmijnshares, toen Dinsdag bekend was dat de berichten van den vorigen dag leugens waren geweest. October MIJN 21 23 24 Buffelsdoorn 18 21 19 50 Champ d'or 40 50 4150 41 Gons. Goldfields 185 50 199 191 Durban Roodepoort deep 77 78 50 78 East Rand 181 194 50 187 Ferreira 53954854G French Rand 37 50 41— 42 Geldenhuis Estates 167173171 Deep 239— 274— 257 Kleinfontein (New) 62 50 6266 Lancaster 69 74 70 50 Langlaagte Estates 86 87 90 May Consolidated 120— 12150 117 Rardfontein Eitato 74 50 8278 50 Rand Minos 965 1027990 Robinson 232 241240 Randfonteiu 34 50 38 50 35 sa 27— 28— 2950 Simmer and Jack 146 152 147 50 Transvaal Consol. Land 56 57 55 50 Goldfields 53— 53— 51 Village Main Reef 217 224218 Wemmer 311 317 315 VREEMDE VERTEGENWOORDIGERS. Da N. R. Crt spreekt een hartig woordje over het optreden van onzen consul-generaal te Napsls, Teil Menricoffre (zeker een Engelsch- man) over wion het blad iu de nieuwe Italiaan- eche krant Corriero d1 Italia o. a. het volgende leest„bijna algemeene emigratie van Italiaansche muildieren naar Transvaal. „Nog curieuzer, het op reusachtige schaal opkoopen ssdert van deze muildieren te Napels, voornamelijk voor rekening; der Engelschen, gebeurt, denkt gij, door wien „Door den consul van Nederland 1 „Maar zijn de Boeren Hollanders of niet? ..Volgens den consul te Napels schijnt het van niet, daar hg op zoo rustige wijze aan bun vijanden de kostbaarste hulpmiddelen verschaft voor een oorlog in Afrika, die zonder de hulp vau deze voortreffelijke viervoeters onmogelijk zou zijn. „En intnsschen worden iederen dag 500,600, 1000 muildieren verscheept." Wij vereenigen ons volkomen met de meening van het Rotterdamscbe blad, dat de eenige maatregel, die er ten opzichte van hem te nemen is, zeker ook met den vereischten spoed genomen zal worden. Neutraliteit dat moet nu eenmaal. Maar die is dan ook van de regeerings-ambtenaren in de eerste plaats te eischen. Tegelijk ontvingen wij de New-York Press, waaruit blijkt dat ook de Transvaal niet ge lukkig is met zijn vertegenwoordiging in A rika. Nadat de regeering te Washington had geweigerd, den Amerikaanschen staatsburger generaal O' Beine als gezant te erkennen, is de heer C. W. van der Hoogt benoemd. Deze benoeming wordt in Nederlandsche kringen sterk afgekeurd. Onze consul te New-York, de heer Planten, DE BEURSZWENDEL. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. OORLOC TRANSVAAL—ENGELAND. Men brengt op ruime schaal gelden bijeen voor het Roode Kruis, om den gewonden Trans- valeis eu den nagelaten betrekkingen van ge- doode Transvy.lers te hulp komen dit is hoogst loffelijk; maar is het ook niet wenBchelijk en hoogst loffelijk de bacil, de oorsprong van de verwondingen eu der m9nschenslachterg weg te temen, wat veel minder geld kost dan het Roode Kruis Wanneer er ergens eene epidemie heersebt, spoort men er de oorzaken van op en tracht die op te ruimenkrotten van woningen, die de gezondheid der bewoners aantasten, breekt men af. Dit alles is prak tisch. Maar nu moet men ook de oorlogen, die het ruenschdom zooveel rampen aan bren gen t trachten op te ruimen. Carl Marx heeft eens den proletariërs toegeroepen„Proletariërs van alle landen, vereenigt u Die roepstem is vrij wel vei'staan en men ziet dagelijks dat het volgen van dien raad succes heeft. In navolging van Carl Marx roep ik broeders, en zusters, leden der groote maat schappij, toe: „Burgers en Burgeressen van alle landen, voreenigt u om te protesteeren tegen de oorlogenHoe grooter het aantal leéen van. zulk eene vereeniging is, hoe meer isdruk zij zsl maken. Het is toch bekend dhit er een Wereldbond voor Vrede en Vrij Internationaal Verkeer (V.Y.Y.) bestaat, die iu alle lauden van Europa en in Amerika afdee- lingen heeft. En hoe weiDigen in Nederland hebben zich bij deze vereeniging aangesloten Nog slechts een 500-tal mannen en vrouwen waaronder ruim. 200 te MiddelburgMen big ft nog te veel bij de pakken zitten en kermt„de oor'iogen zijn toch verschrikkelijk Maar daarmêe komt men niet vooruit; door dat gekerm wcirden de oorlogen niet afgeschaft. Het Bestuur van den Wereldbond voor Vrede (V. V.V.) ontvsaigt voor zijn arbeid geen salaris, maar heeft geld noodig voor de propaganda en de correspondentie. Als de tegenstanders der oorlogen een heel klein steentje aanbrengen voor het stichten van het „Humaniteitsgebouw", dan is het spoedig voltooid. Eene contributie van b. v. 50 cents per jaar kan toch voor de meesten geen bezwaar zijn en zij, die geen 50 cents kunnen missen, kunnen zich als adherent (in- 8temmera met het schoone werk) doen inschrij ven. De ondergeteekende, bestuurslid (pen ningmeester) van gezegden Bond, roept daarom allen toe„Sluit u bij ons aan, opdat het ledental tot honderdduizenden aangroeie, en wij met- zulk eene macht van de regeeringen kuunen eischen, dat zij de oorlogen zullen nalaten. Dat zai beter helpen dan officieele vredescon-ferentiën. Men kam zich als lid aanmelden bij een der volgende leden van bet bestuur: B. M. Kool van Kasteel te Brummen, Ch. F. Haje, Hee renstraat 11 te Amsterdam, te 'a HagsG. J. Dijkerman, Laan van Meerdervoort 193, I. Kosten, Alexanderplein 15, mevr V. A. Ron- wenhorsfc MulderLenting, Riouwstraat 84, mevr. G. C. van OsDe Visser, Madurastraat .5; en bij P. A. JANSSEN, Neordpoortstrftat M 5 Middelburg. "Redactiën van andere couranten gelieven het vorenstaande over te nemen. met algemeene stemmenop de vergadering van den Orow/e-polder ongunstig, of eigenlijk is de aanvraag bijna niet behandeld, doordien eenige dagen voordien de vergadering van iDgelanden van den Prins Willem-polder, on gunstig daarover had beschikt (60 stemden tegen en 15 voor.) Dat kan ik nu niet begrijpen, wijl die pol der anders nog al werken durft laten verrich ten ten voordeele van den landbouwer. Ik noem hier slechts het verbeteren en verharden der wegen. Zelfs is daar al een grintweg aan gelegd, waarvan maar één landbouwer nut had. Te onbegrijpelijker is die houding in deze zaak, wijl tegeu Nummer Een 23 groote hof steden liggen, die daar hunne suikerbeeten zouden leveren, ongeveer 8 millioen kilogr. Die hofsteden zijn gelegen in de drie polders. Nu, in dentJdrukken tijd van het vervoer der suikerbeeten, hoort men het meest klagen door de landbouwers in den Prins WïRm-polder noordelijk deel, dat zij geen los- en laadplaats dichtbij hebben. Zij allen moeten nu hunne beeteu leveren aau de tram te Schoondijke en lijden daardoor een verlies van 50 cent per duizend kilogr. Bij dit verlies komt nog do moeilijkheid, dat bij göbrek aan waggons en ligplaats, de beeten niet vervoerd kunnen worden en de landbouwers verplicht zijn, die vracht langs den weg of op hunne hofsteden op hoopen te rijden, tot er waggons zijn. Een landbouwer, die wel bij de piuken is, heeft mij gezegd, dat het gemis van eene los- en laadplaats bij Nummer Een hem eene schade veroorzaakt van 60 op vier gemeten beeten, dus geen kleinigheid. Ook vele landbouwers uit den Oranje- en den Hoofdplaat-polder zouden daar hunne beeten veel gemakkelijker kunnen leveren. En ook de aanleg was eene goede zaak ge weest voor de werklieden in den omtrek. Van harte hoop ik daarom, dat bij eene volgende aanvraag de ingelanden van den Prins Willempolder zich meer genegen zullen toonen om de landbouwers in deze streek te helpen dan zij thans deden. Te meer durf ik my met deze hoop vleien, wijl het meerendeels land bouwers zijn, die deze vergadering bijwonen, en verder heeren, die den landbouwer een goed hart toedragenen deze verbetering, zooals ook de heer Heunequin opmerkt, geen cent behoeft te kosten aan den polder. Of zouden de iDgelanden zich nogmaals om den tuin laten leiden door iemand, die de landbouwers tegenwerkt, behalve waaneer er eene verkiezing op handen is? Wie geholpen wil worden moet bogiDaen met zichzelf te helpen. Dus, landbouwers uit Zeeuwsch-Vlaauderen, die zoo dikwijls bij de overheid moeten aankloppen om geholpen te wordeD, laat ous beginnen met elkander te helpen, waar wij kunnen. Tegenwerking dient tot nisfs anders dan tot nadeel van allen, en de landbouwers hebben wezenlijk al tegen werking genoeg. U vriendelijk dankzeggende voor de mij verleende plaatsruimte, heb ik de eer te zijn Uw dw. dr., D. RIJCKAERT, Landbouwer. Hoofdplaat, 26 October 1899. Mijnheer de Redacteur Verleen mij a'. y. p. gastvrijheid in uw veel gelezen blad voor het volgende. Dit voorjaar is door het gemeentebestuur ■van Hoofdplaat eeiï aanvraag gedaan aan de ■vergaderingen van ingelanden en polderbesturen van den Prins Willem-, Oranje- en Hoofdplaat- poiders, om eene los- en laadplaats voor echo pen te mogen aanleggen aan de uitwate- ringn-geul bij Nummer Een. De gemeente zou alle kosten voor hare rekening Demen finan- cieela offers van de polders werden dus niet gevergd. Op üe Meivergadering van den Hoofdplaat- polder is op die, aanvraag gunstig beschikt BEKENDMAKINGEN. AFSLUITING KROMMEWEELE. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat de Krommeweele Maan dag den 30 October a., tijdelijk voor het verkeer van voertuigen en vee zal worden afgesloten en de doortocht wordt verlegd over de Vlasmarkt, Penninghoek, Penninghoeksingel en Ssisetrast. Middelburg, 28 October 1899. Burgemeester en wethouders voornoemd S C H O R E R, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerdeen grijze wollen das, een parapluie, een rozenkrans, een pan toffel (model lage schoen), een blauwe gordel of sportband, een groen beursje, een hoed (zwarte flambard), twee handdoeken, een hon- denbalsband met ketting, een sleutel, een ring met twee sleutels, een paar kousen, een plank, een kinder jas, een zwarte dameshandschoen, een kous met breipriemen, een liond (bastaard fox, kop zwart met weinig bruine en eenige zwarte vlekken), een halsbandje, een pakje* met leer, een paar nieuwe kinderlaarsjes, eert armband, een geruite jongenepet, een blauwe jongenspet, een sleutel, een luiwagen met steel, een kindersokje met lichtblauw koordje, twee sleuteltjes aan zwart koord, een hond (wit met zwarte vlekken), een bezem, een griffel koker en een groene kleerbak. Marktprijzen van Tarwe en Moei. Vrijdag 27 Octobor. Antwerpen. Tarwe prijshoudendArneri- kasnsrob roode no. 2 fr. 163/a. P»fjt3. Tarwe flauw; loop ind. tr 18.25. Pesth. Tarwe zeer stil. Per voorjaar:: Vrijdag 8.51; Donderdag 8.53. B o r l ij n. De hetero berichten van de Amerï- kaansche markten oefenden hier niet veel in vloed uit. Voor tarwe werd de stemming ten slotte weder flauwer en de prijzen van Don derdag konden zich ternauwernood staande houden. Rogge bood betrekkelijk veel weer stand, want al bleef de aanvankelijk bedongen prijsverbetering niet ten volle gehandhaafd, de verwijderde termijnen sluiten toch 25 pt. hoo- ger dan Donderdag. Verkoopiagen en Verpachtingen in Zaailand. Datum Plaats. Voorwerpen. 2 Nov. Middelburg, Huizen, 7 Middelburg, Inboedel, 7 Oostkapelle, Hofeteedje, 7 Goes, Hout op stam, 9 Middelburg, 13 Middelburg, 20 Goes, 21 Middelburg, 28 Middelburg, 18 Deo. Middelburg, Huizen, Manufacturen, Information De Vos. Notarishuis. Tak. Fransen v.d. Putte Zn, Verhulst. Notarishuis. Heerenhuis enz., DeR.Bresser Rasduiven, Verhuist. Inboedel, Notarishuis. Huis, V. d. Bilt. gtomOraklwU B. e. IrSlbw Jr.-MUcIMbnrr.

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 6