Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. Voor het examen vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek ia te Nijmegen o. a. geslaagd de heer E. Buysse te S1 u i ste Venlo alaagden de heeren M. A. Romyn te Middelburg en H. P. A. J. Boys te Arnemniden. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank U Middelburg. Heden (Vrydag), zijn veroordeeld wegens huisvredebreukC. P- K., 48 j., tijman, Ter- neuzen, tot 7 d. gev. Btraf diefstalA. B., 21 j., landbouweraknecht, Oostburg, thana alhier in hechtenis, tot 6 m. gev. atraf, met mindering der doorgebrachte hechtenis, en W. T., 24 j., werkman,Biervliet, tot 45 d. gev. straf; mishandeling en beleediging van een ambte naar M. H. Az22 j., polderwerker, Wemel- dinge, tot 14 d. gev. straf; mishandelingW. L., 25 j., kermisreiziger, thans verbiyvende te Venlo, tot f 10 boete a. 10 d. h. beleediging van ambtenaarenP. V. O., 22 j., sjouwer, Vlisaingen, tot 14 d. gev. strafen mishandeling van een ambtenaarT. d. M- 26 j., polderwerker, Wemeldinge, tot 7 d. gev- straf. In verband met de plannen van de Sia- meesche regeering om verschillende wyzigingen in haar algemeen bestuur tot stand te brengen, zullen zich uit verschillende Europeesohe Sta ten diplomatieke ambtenaren naar genoemd rijk begeven. Uit ons land zal daarheen vertrekken mr. J. A. N. Patyn, attaché by het Siameeache gezantschap te Parijs. De achaaloolleote' in Den Haag gehouden voor het vrouwen-en mannen-comité van het Roode Kruis, heeft ruim f 12000 opgebracht Donderdag reed door de voornaamste straten van de hoofdstad een optocht, die te recht veel bekaks had. Voorop ging een ambulanoewagen van het Roode Kruisgeheel ingericht zooals hy op het oorlogsterrein zal verschijnen, getrokken door twee paarden en daar achter een groote sleeperakar met een hooge krat erop, waarin de ambulanoewagen verzonden zal worden, met een rood kruis op de zywanden aangebracht: „Hulde aan de Transvaal en Oranje-Vrystaat," Op de te Utrecht door de Vereeniging tot bestrijding van het Nieuw-Malthusianisme gehouden eerste jaarvergadering bleek uit het verslag over het halfjaar, Bodert bet consti- tueeren der vereeniging verloopen, dat het aantal leden bedraagt 363, benevens vier aan gesloten werhliedenvereenigingen. Naast de toetreding van 43 geneeskundigen werd zonder vermeld de aansluiting van een aan- zieuiyk aantal vrouweiyke verloskundigen. Doordat de vrouw des huizes met een brandende petroleumlamp in de hand struikel de en viel, ontstond Woensdagavond op de Linker Rottekade te Rotterdam een felle brand, die heel wat schade veroorzaakte. De vyf zich te buis bevindende kinderen moesten in haast worden beveiligd. Te Oud-Beierland viel een bejaarde man van een bietenwagen. Hy bezeerde zich zoo ernstig dat hy spoedig daarop aan de gevol gen overleed. Door een onbekende oorzaak is te Dub beldam brand ontstaan in de schuur eener hof stede. De schuur verbrandde, evenals de woning, en een massa hooi, ongedorschen en gedorschen tarwe en negen schelven haver, hooi enz. Slechts enkele meubelen konden gered worden. Woensdag was het paleis van jnstitie te Am sterdam in opschudding. Opgeschrikt door hulp geroep en vrouwengegil, kwam men vanallezfj- den uit de bureau's toegesneld, waar men een juf frouw in de vestibule der eerste verdieping vond, liggende op den steenen vloer en ker mende van pyn. Zy was door haar man tegen wien zy een akte van echtscheiding den president der rechtbank had ingediend aangevallen, op het hoofd en tegen de borst geslagen, waardoor zy ineenzeeg. De vrouwenbeul sprong na zyn wandaad de steenen trap af naar beneden en wist zyn ver. volgers, die de aangevallene te hulp waren gesneld, te ontkomen. De vrouw werd steunende van pgn naar huis geleid. Niet onaardig merkt de 27. Crt. op, „dat in het orkest van het concertgebouw te Am sterdam Kruger den Engelsohen hoorn" blaast. voor f 12.500; Sam. Bleijenbergh, Sint Jansteen, j tooneelvoorstellingen f 431.25, hondenbelasting voorM2.350; W. H. S wets, Hardiox veld, voor j f 1313.50 en vergunningsrecht f 2421,87*. 1 Hfdst. IV, inkomsten van verschillenden was beter van toon. De kleine Toto was allerliefst. De overige spelers werkten tot een goed geheel mee; en van de tooneelzetting was zeer veel werk gemaakt. Jammer, dat daardoor, bet kon niet anders, de pauzes zoo lang duur den, waardoor de indruk verstoord en het publiek, dat in zeer goeden getale was opge komen, ongeduldig werd. Het verblijf achter op bet tooneel in een klein café chantant, in het eerste bedryf, met Zazafs kleedkamer was zeer aardig; en de beweging, die er heerschte, natuurgetrouw; een brandende gaslantaarn op het tooneel, zooals in de laatste acte, behoort zeker wel tot de zeldzame eigenaardigheden. Zaza werd juist gisteren voor de 25ste maal door het gezelschap gegeven. In verband daarmee was de herinnering op de programma's over het „uitstellen tot een volgende seizoen" van dit stuk, tengevolge van het succes van Kaat Mosseldat nu ook niet meer wordt gegeven, wel wat zonderling. Deze mededeeling was hors de date. Zy heeft zeker verleden jaar geprgkt op de program ma's voor Rotterdam. Maar welk nut had zy dan voor ons, Middelburgers? Doch dit is slechts een kleinigheid. Het TicoK-gezelachap zyn wy hoogeljjk dank baar voor het genot, gisteren avond ons ver- sobaft. En het pnbliek toonde, door herbaal- deiyke toejuichingen, dit ook te zyn. behoefte aan beursaluiting op Zater dag wordt steeds grooter. Te Amsterdam is men dit jaar er reeds toe overgegaan het aan tal Zaterdagache vacantiedagen te vergrooten. En nu zal Brussel den geheelen winter geen Zaterdagsclie beurs houden. Te Brussel heeft Donderdag morgen een hevige brand gewoed, waardoor een groote bakkery en aanbelendende woning gedeeltelgk werden vernield. Het schynt dat de brand be gonnen is in een kamertje, waar de knechts gewoon waren hun jassen op te hangen alvorens aan het werk te gaanmisschien dat een van daar een lucifer weg had geworpen, die nog niet was uitgedoofd en de kleeren van de mannen in brand stak. De werkplaatsen ston den in minder dan geen tg din laaien gloed,ter wijl het vuur zich mededeelde aan oen aangren zende woning, waaria drie gezinnen gehuisvest waren. Slechts met moeite gelakte het den menschen git het brandende huis te redden, mea ook ia allergl de paarden en wa gens van de bakkery in veiligheid moest brengen. Dank zy een y verig optreden van den brand weer, die met twee stoomspuiten het vuur be streed, was men om half tien den brand meester. De schade, door vuur en water aangericht, moet zeer groot zyn. Onder de voor de brandende gebouwen saamgestroomde menigte ontstond een oogen- blik een hevige paniek, toen de brandweer kwam aanrennen, maar persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Donderdagavond had te Marseille een ontploffing plaats in het kolenrnim van de Oostenryksche bark Dorothea. Zeven matrozen zyn ernstig gekwetst. Te Toulon ontstond brand op een groote scheepswerf. De bemanning van het keizeriyk Russisch yacht Standard maakte zich zeer verdienateiyk bij de blussehiug. Na twee- en een halfjaar in werking te jn geweest is te Londen het voorschrift, alle bonden te muilbanden, opgeheven. De hand having van dat verbod heeft vooral ia den aanvang heel wat verzet uitgelokt, ook omdat vele politierechters er maar matig mede waren ingenomen. De toestand van keizerin Frederik moet aanleiding tot bezorgdheid geven. Het programma voor keizer Wilhelm's bezoek aan Engeland inidt: De keizer zal van Maandag 20 November tot den volgenden Zaterdag de gast zyn van de koningin op Windsor Castle. Zaterdag begeeft de keizer zich naar Lowther Castle, by lord Lonsdale, om Dinsdag 23 November aan boord van zyn jacht, óf van Leith öf New-Castle-on-Tyne naar Dnitsohland terug te keeren. De astronomische commissie, die door de Russische regeering was belast met de herzie ning van den balender, kwam tot de conclusie, dat een ingrypende hervorming nog niet ge- wenscht is, vooral met het oog op de feest dagen. Het zal daarom noodig zyn de bevol king aan den anderen toestand te wennen, waarom voorloopig zou worden voorgeschreven op alle officieele en particuliere stukken den dubbelen datum te plaatsen. Voor eenigen tyd ontving de Cincinnati, Hamilton and Dayton Spooorwegcompagnit aan een harer voornaamste stations een sterk gebouwde stalen burg, die 28.000 kil. woog. Aan de verzending van het stuk werd dan ook heel veel zorg besteed. Men legde de brug, door middel eener stoomkraan, op vier platte waggons, en maakte ze vast met sterke yze ■en ketens. Toen evenwel de trein te Dayton, het eind punt der iyn, aankwam, bemerkte de station chef tot zyn schrik, dat de brug verdwenen was 1 Oogenblibkelijk werd laags de lyn een on derzoek ingesteld, maar de brag was en bleef weg. Of hier diefstal op groote schaal ge pleegd is, men weet het niet. Het verhaal is Amerikaansoh, maar moet desondanks, naar verzekerd wordt, waar Twee graftombes......natuurHjk in Amerika 1 Te Rio de Janeiro had eene dame op een fietsuitstapje kennis gemaakt met een heer, die baar echtgenoot werd, maar spoedig daarop stierf. Zij heeft nu een graftombe opgericht, waarop zij zelve met den overledene in fiets- kleedg is afgebeeld. Het gedenkteeken werd onthuld ten aanschouwe eener groote schare wielryders en rijderessen, die diep van de plechtigheid huiswaarts keerden te fiets, natuurigk. De Amerikaansche oud minister Whitney dreef deaportmanie nog ver der en heeft op zyn buiten te Westbury.Long Island, een graftombe gesticht voor zijn een brand omgekomen paard. Verknopingen ens. Heden werd aan het gebouw van het gewestelgk bestuur te Middelburg aanbesteed het onderhoud van de aanleg- en losplaats voor visachers in den Brakman bij l8abellasluis, gedurende de jaren 1900, 1901 1 1902. Raming f 900. Ingeschreven werd door de heeren B. van Eek voor f 768 por jaar A. Tholens Danz. ad f 750 idemen A. Tholens Dingz. ad f 657 per 3 jaar. Alle drie wonen te Terneuzen. Te Sas van Gent is Donderdag middag in het hotel Rotterdam aanbesteed het uitvoeren van fundeeringwerken van een gedeelte van de te bouwen Eerste Nederiandsche Coöperatieve Beetwortelsnikerfabriek aldaar, met het ver richten van bykomende werkzaamheden. Minste inschryver was zooals reeds ia ons vorig nummer werd gemeld de heer E. Claassen te Sas van Gent voor f 8800. Verder schreven in de heeren: W, Dekker, Veere, voor f 12.900 5 Aug. de Meyer, Selzaete, f 11.727; P. van Wyogaarden, Dordrecht, voor f 11.380; J. van de Velde, Terneuzen, voor f 10.990; J. Lindenberg, Wemeldinge, voor f 10.650; A. A. de Wilde,Goes, voor f10 690; van Dongen, Dordrecht, voor f 10.447; A. van der Straten, Rotterdam, voor f 10.337 en G. van der Peil, Terneuzen, voor f 9.540. Gameenteraaa van Vlissingen. Zitting van heden, Vrydag, miidag te half 2 uur. Voorzitter de heer jhr mr A. A. van Doorn van Koudekerke, burgemeester. Afwezig de heer Gewin. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan vau een bericht van mej. M. Waale dat zy niet vóór 1 Januari 1900 in functie treden kan. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde zyn thans voorstellen van burg. en wetü. tot onderhandschen verkoop van gemeentogrond en weleen stuk aan de Glacisstraat aan J. Loois voor f 341.06 plus 48.15 voor trottoirnog een stuk aldaar aan denzelfden voor 287.50 pias f 225 voor trottoir; een stak aan de Verlengde Coosje Buskenstraat aan denzelfden voor f 828.63 plus 140,76 voor trottoireen stuk aan de Glacisstraat aan W. L. Huson voor 540 plus f 54 voor trottoir; nog een stuk aldaar aan denzelfden voor f 630 pins 63 voor trottoir stuk aan den verbindingsweg van den Badhuisweg en de Hobeinstraat aan D. Bimmel en L. J. Scheepers, rasp. voorzitter en secre taris van en namens de coöperatieve brood- bakkery De Broederband, gevestigd te Middel burg, voor ƒ1062.19'plus f 89.75 voor trottoir. Met al deze vooratellen vereenigt de raad zich. Achtereenvolgens wordt vergunning verleend aan: J. J. Huijsmans tot het aanbrengen van een uithangbord aan zyn huis aan de Onde arkt F 62W. L. Huson tot het maken van een lichtgat voor perceel A no. 168 aan de Verlengde Glacisstraat en aan denzelfden tot het plaatsen van een loods tegen het perceel 4, no. 168. Onder terugzending van het, oin bericht en raad ia hunne handen gesteld adres van de wed. W. A. Schout, om schadevergoeding voor het, tengevolge van het maken van plantsoen ia de n&byheid van haar molen, geleden verlies, stellen burg. en weth., op verschillende gronden, voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Conform dit voorstel wordt besloten. Alvorens vraagt de heer Loois eenige inlich ting. Waar op dit oogenblik het plantsoen een hoogte bereikt heeft als nimmer tevoren, zou er nu geen aanleiding bestaan om het hout wat te verlagen? zoo vraagt De heer Verkuyl Quakkelaar wyst er op lat geregeld het hout gehakt wordt en dat het verzoek eenvoudig een poging is om wat geld los te maken. De eigenares beeft geen schade van het hout, maar wel van de veran derde tydsomstandigheden, die het molenaars bedrijf in de steden ontoonbaar maken. Tronwen8, de eigenares heeft^ vroeger den molen voor afbraak willen verkoopen. Onder overlegging van een rapport van den gemeente-bouwmeester en den opper brandmees ter, omtrent de beproeving van een klein model stoombrandspuit uit de fabriek van de firma A.. Bikkers en Zn te Rotterdam, stellen burg. en weth. voor tot den aankoop van eene der gelijke stoombrandspuit te besluiten. De kosten voor het aanschaffen der spuit met toebehooren, tot een bedrag van f vensehen burg. en weth. nader te regularisee- en in de gemeentebegrooticg. De commissiën voor de fabricage en de fi nanciën adviseeren tot aanneming van dat /oor at el, waarmede de raad zich vereenigt. Verder stellen burg. en wetü. voor te be sluiten, behoudens nadere bekrachtiging door 4e wet, waarvoor bij de hooge regeering de coodige stappen gedaan zyn, voor het dienst- j aar 1900 over te gaan tot heffing eener plaat- aoiyke belasting op het gedistilleerd ad f 17.50 per hectoliter van 50 sterkte, en overif"™ op dezelfde grondslagen als laatsteiyk bepaald. Conform dit voorstel wordt besloten. Nog stellen burg. en weth. voor de voor het dienstjaar 1900 uit de gemeentekas te verlee- nea subsidiën vast te stellen als volgt voor het burgeriyk armbestuur op f 11.140, voor het gasthuis op i 13.850 en voor het burger weeshuis op f 7200. Dit wordt goedgekeurd. Achtereenvolgens stellen burg. en weth. nog voor goed te keuren de volgende begrootin gen voor 1900 van het algemeen armbestuur ad f 12050 in ontvang en uitgaafhet gast huis ad f 21762.675 in ontvang en uitgaaf het burgerweeshuis ad f 7904.55 in ontvang en uitgaaf; de Kamer van koophandel fabrieken ad f 435 in ontvang en uitgaaf en den VliBsingeu—Koudekerkschen weg ad f 2241.04 in ontvaDg en uitgaaf. Conform deze voorstellen wordt besloten, Tbana komt in behandeling de Cemeentebegrootlng voor IOOO. Deze wordt door burg. en weth. voorgesteld kIs volgt: Inkomsten. Hfdst. I, ontvangsten wegens vroegere diensten, f 3391.43. Hfdst. II, inkomsten van gemeente-eigen dommen en belastingen, f 13.938.19. Hfdst. III,belastingen en heffingen f122.858.73* (40 opcenten op de gebouwde en 10 op de ongebouwde eigendommen en 85 opcenten op de personeele belasting f25.277.77hoofdeUjke omslag f 44.000; belasting op de dranken f 28.000; heffingen voor het gebruik van openbare plaatsen, wegen, werken en inrich tingen t 21.408.34; andere belastingenop aard en toevallige baten, f 114.734.79s. Hfdst. V, buitengewone ontvangsten memorie. Het totaal der inkomsten is f 254,923.15, Uitgaven. Hfdst. I, huishoudelijk bestuur, f 19.616.10*. Hfdst. II, kosteu betrekking hebbende op plaatselgke belastingen, t 7601.76». Hfdst. III, kosten van onderhoud enz., t 25.488.10. Hfdst. IV, andere kosten van onderhoud, f 1600.13. Hfdst. V, kosten van politie, schnttery, brandweer en straatverlichting, f 21.806.81'. (Politie f 13.997.56»schutterij f 1546.25 brandweer f 1103 straatverlichting f 5160.) Hfdst. VI, kosten van geneeskundige dienst i vau het armwezen, f 33.990. Hfdst. VII, kosten ten behoeve van het onderwijs en van kunsten en wetenschappen f 70.245.73. (Middelbaar onder wijs f 3815.65 lager on derwijs f 66.220.08, bewaarscholen f 10jaar wedde muziek- en dansmeester f 200 Hfdst. VIII, renten en aflossingen, f 27.926.44». Hfdst. XI, andere uitgaven, f 44.334.09. Hfdst X, onvoorziene uitgaven, f 2313.97. Het totaal der uitgaven is f 254.923.15. De commissie voor de fabricage en de finan ciën adviseeren unaniem tot onveranderde goedkeuring der begrooting. Van de gelegenheid tot het voeren van alge- meene beraadslagingen wordt geen gebruik gemaakt, waarom wordt overgegaan tot arti- gewijze behandeling, beginnende met de uit gaven. hfdst. Ill afd. 1 art. 1, Jaorwedde van den bouwmeester, zegt de heer Van der Meer dat hier een verhooging van f 300 wordt voorgesteld, zonder dat daarvoor eenige toe lichting wordt gegeven. Gaarne zou spreker weten waarom waar deze ambtenaar nog slechts zoo kort in func tie is en zyn voorganger nooit meer heeft ge noten deze verhooging wordt voorgesteld. In het vervolg zou spreker ook gaarne zien dat de memorie werkeiyk toelichting gaf. De voorzitter deelt mede dat het voorstel gebaseerd is op den buitengewonen yver van den gemeentebouwmeester, die zeer veel werk van zij do hetrekking maakt. Verder zullen burg. en weth. van de op merking van den heer Van der Meer in vervolg nota nemen. De heer Van der Meer dankt voor de ont vangen inlichting. De post wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Verder geven de uitgaven tot geene bespre king aanleiding. Ook de inkomsten worden niet besproken. De begrooting wordt daarop eonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Daarna gaat de openbare zitting over in eene met gesloten deuren, ter behandeling van de ingekomen reclames in zake den Ijjken omslag. (Slot volgt.) Amsterdam. Reitz, Dutoit en Pretorins, drie Kaapsche stadenten van de Amsterdam- «ohe universiteit, zyn heden door honderden studenten geesdriftig uitgeleid. Morgen vergezellen 500 studenten den atoo- mer König, waarmede de ambulance gaat tot Ymuiden. Dordrecht. De collecte voor het Trans- vaalcomité bracht hier f 9189.64» op. Het totaal der toegezegde en ontvangen giften bedraagt f 14.672.647f. Amsterdam. De heer Joh. Messchaert be dankte, om verschillende redenen, als leider van het Amaterdamsch a cappella koor, zoodat waarscbynlijk ontbinding van dit koor volgt. 's-Oravenhage. Benoemd tot bewaarder der hypotheken, het kadaster en de scheeps- bewijzen te Leeuwarden de heer A. Harting, thans te Goes. Groot-Brittannië heeft heden van de op de «redes conferentie gesloten verdragen alleen doen teekenenle het verdrag betreffende de beslechting van internationale geschillen langs vreedzamen weg2e het verdrag betreffende de regelen en gebruiken in den oorlog te land. De Tweede kamer behandelde heden de onderdeelen der ongevallenwet. Langdurig werd beraadslaagd over het amendement-Kuyper, om door samensmelting van de eerste twee artikelen daarin neer te leggen het beginsel van verzekering van werk lieden togen de geldelgke gevolgen van ongeval len, hnn in verband, (en niet in de uitoefening van, zooals de regeering voorstelt) met het bedrgf overkomen. De minister van waterstaat verklaarde zich bereid art. 2, omschrijvende de gevallen waarin de werkman in zgn bedrgf een ongeval kan overkomen, terug te nemen. De Kamer nam ten slotte, zonder stemming aan artikel 1, in overleg met de regeering door dr Knyper aldus gewyzigd, dat de werk lieden naar deze wet verzekerd worden tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, hun in verband met de uitoefening van hun bedryf overkomen. Art. 2. (omschryving ongevallen) trok de minister in. Hierna werd behandeld het groote amende- ineut-Kuyper (bedrgfsvereenigingen) dat bestre - den werd door mr Veegens als financieel hoogst nadeelig voor de groote industrieelen en den Btrijd van belangen tusschen werkgever en werknemer bestendigende. De heer Mees is in beginsel vóór bet amen dement, dat de particuliere organisatie tot bondgenoot maakt van de uitgebreide Staats organisatie. De oorlog in Zuid-Airika. NATAL. (Engelsche bron.) In het Zaterdag geleverde gevecht bij Elandslaagte werden twee zoons een neef van generaal Koek gewond en krygsgevangen. Rechter Koek wordt nog vermist. De Engelschen hernamen twee Maxima, die in 1896 door de bende van Jameson waren verloren. (Times.) Het verlies der Boeren in het gevecht by El&ndslaagte bedraagt waarBchgn- Igk ongeveer 250 dooden en gekwetBten. De correspondent vau dit blad had een onderhoud met kolonel Schiel, den in krygs- gevangenschap verkeerenden bevelhebber van het Duitsche vrijkorps. Deze zeide dat niets bestand was tegen het juiste vuur der Britsche veldstukken. Daily Chronicle). De Engelschen hebben bij Rietfontein een grooten brand in het veld gesticht, zoodat de rook hen aan het oog der Boeren onttrok. Kommandant Koek is niet overleden. Volgens Central News is de hospitaaldienBt der Boeren slecht. Te Durban is de filiaal der NationaleTrans- vaalsobe Bank door een afdeeliog matrozen en mariniers van het oorlogschip Tartar bezet. Nadat alles was doorzocht, keerde de marine- afdeeling terug. De bank wordt morgen her opend. De krygswet is voor geheel Natal afge: kondigd. VAN DE WESTELIJKE GRENS. K i m b e r 1 e y. (Engelsche bron). Dinsdag ochtend trokken 270 man uit de stad en raak ten spoedig slaags met den vyand. De En gelschen kregen versterking van twee gepant serde treinen, met 220 man en 2 kanonnen. 2 Maxim kanonnen vuurden op de Boeren, die in ongnnatige positie verkeerden. De Bóeren-artillerie beantwoordde het Brit sche vuur levendig. Het gevecht duurde ver scheidene aren. De Engelschen hadden 3 dooden en 24 ge wonden; de Boeren vele dooden, onder wie commandant Botha. Maf eking. (Engelsche bron.) De Engel schen hebben by een nitval een voorpost der Boeren omsingeld en dien binnen de stad ge dreven- RHODESIË. (Uit Londen.) De Boeren zyn by Rhodes- drift met een sterke Engelsche troepenafdee- ling, in een dicht boseh slaags geweest. De Eogelschen hadden 2 dooden en 2 ge wonden, de Boeren 7 dooden en vele gewonden. De Boeren zgn teruggetrokken in een sterke positie te Ponsdrift. Washington. In antwoord op toespraken by het aanbieden van een petitie, waarin zyn tasschenkomsfc tasschen Engeland en Trana vaal verzocht wordt, zeide president Mae Kinley die in ernstige overweging te zullen T£ HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 28 Oct. Axel. Logement wed. Rolff 3 n.maken van twee gedeelten keibestrating. Aanw. 28 Oct. 101/, u. Maandag 30 Oct. Grljpskerke. Landb. Vereen.levering van meststoffen. Inl. C. Louwerse, secretaris. Donderdag 9 Nov. Schoondyke. Gemeentehuis 2 u.af breken van een woonhuis en het bouwen van een gemeentehuis. Inl. A. van Male, bouw kundige te Schoondyke. Aanw. 6 Nov. nam. 2 u. Maandag 20 Nov. Znidzande. J. de Hnllu 3 u.bekeien van een gedeelte weg van Sluis tot aan den dyfc, scheidende de polders Kasteel en Olie slager. Aanw. 13 Nov. nam. 2 u. Inl. S. Blok te Cadzand. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tyd.) Oost-Indië. Marseille Lloyd) 31 Oct. 6.05 's avonds *)Brindiai (Eng. dienst) 3 Nov. 12.53's namid. Rotterdam (Lloyd) 3 Nov. 6.05's avonds Marseille(Fr. dienst). 4 Nov. 5.30 'smorgens Genua (Nederl.)7 Nov. 6.05 's avonds -Amsterdam (Nederl.)10 Nov. 6.05 'a avonds Brindisi (Eng. dienst). 10 Nov. 12.53's namid. Napels (Duitsche dst.) 13 Nov. 12.53 's namid. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eane voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Over Brindisi Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.20 's avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Met de Nederiandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt -reen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. Over Napels, met Duitsche booten, uitsluitend voor de correspondentie, waarvan de verzending met deze gelegenheid op de adressen is aange? geven. W est-Indië. Curasao over Queens- town31 Oct. 10.03'e iVondM Suriname via Sout hampton 31 Oct. 5.30 's morgans Curasao met K.W.I, maildionat81 Oct. 6.05 ayondf

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2