MIDDELRIRGSCHE COURANT. IT. 253- 142" Jaargang 1899, Donderdag 26 October. Verschillende Berichten. Deie courant verschijnt dagelijks, met uitzondering Tan Zon- en Feestdagen, P©r kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen In Nederland franco p.p., /f.- Aizonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 25 Oct. 8 u. vm. 51 gr. 12 n. 54 gr. av. 4 u. 52 gr. P. Verw. zw. w., bew., mist., nachtv. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één uur aan het bureau bezorgd zijn. Advertentiëns 20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andore familieberichten sa Dankbetuigingen van 17 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 oent per regel Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zj)n gratis aan het bureau te bekomen. Bg deze courant behoort een Bijvoegsel, bevattende de e^meet tebegrootin? van Mid delburg voor 1900 en de daarbij behco ende stukken. Dit bijvoegsel is alleen gezonden aan onze geibonneerden in de a ta Voor onze ove rige sbontés is het, op aanvrage, zoolang de voorraad strekt, kosteloos verkrgg- baar. Middelburg 25 October. BEKOËMUIUMill ENZ. BB kon. besluit: is aan G. J. Bijn, gewezen adjunct-commies bij het departement van buitenlandsche zaken een pensioen toegekend ten bedrage van f446 's jaars ia, met ingaDg van 1 November 1899de vice admiraal H. Quispel, eervol ontheven van de betrekking van directeur eu commandant der marine te Hellevoetaluis, tevens commandant der Stelling van de Monden der Maas en van het Haringvliet en, op zijn verzoek, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten, hem een pensioen toegekend van f 3675 'sjaars; zijn bevorderd: tot schout-bij-nacht de ka- piteia ter zee P. Zegers Veeckenstot kapitein ter zee de kapitein-luitenant ter zee A. C. van der Sande Lacoste; tot kapitein-luitenant ter zee, de luitenant ter zee der 1ste klasse B. Binderstot luitenant ter zee der late klasse, de luitenant ter zee der 2de klasBQ C. J. van der Hegge Spies; is de kapitein ter zee P. Zegera Veeckens eervol ontheven van de betrekking van adju dant van H. M. de Koningin in gewonen dienst en, als schout-bij-nacht benoemd tot adjudant van H. M. de Koningin in buitengewonen dienst; en aan hem tevens opgedragen de betrekking van directeur en commandant der marine te Hellevoetaluis, tevens commandant der Stelling van de Monden der Maas en van het Haringvliet' De luitenant ter zee der 2de klasse W. Moens, dienende aan boord H. Ms. artilleria-instructie- schip Bellona, wordt met 1 Novtmber a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door deu luitenant ter zee J. J. M. Baart. Ook de minister van financ'ëa verleent deze week geen audiëntie. «WEK WK it .4 .ff EK» BB de algemeene baschouwingen over de ongevallenwet bestreed Dinsdag nog de heer De Sivornin Lobman uitvoerig het stelsel van bet ontwerp en dat van dr Kuyper. Daartegenover beval hij het Deensebe stelsel aan. De heer Groen van Waarder wees op het belang van de kleine industrie, waarmede de wetgever rekening moet honden. De heer Van der Zwaag zon vóór het wets ontwerp stemmen, wijl dit tenminste iets zal geven voor den werkman. Daarom is hij tegen het amendement-Kuyper. De heer Drucher verdedigde de hoofdstrek king van het wetsontwerp, met wederlegging van hetgeen is aangevoerd in de adreseen. burg. en weth.tot het onderhandsch verkoo- van gemeentegrond aan J. Loois aan de Glaci8straat, J. Loois aan de Verl. Coosje Bu8benstraat, W. L. Hoson en W. L. Huson aan de Glacisstraat en aan De Broederband aan de Hobeinsteeg; tot het verleenen van vergunning tot het uithangen van reclamebor den, maken van lichtgaten en plaatsen van loodsen enz. aan J. J. Huijsmana, W. L. Huson tot beschikking op een adres van de Wed. W. A. Schout in zake het plantsoen bij de badplaatstot het aanschaffen van een stoombrandspuit met toebehooren tot goedkeuring der gehouden aanbesteding van het Burger Weeshuis, en tot voortdurende heffing van belasting op het gedistilleerd. Ook zullen worden behandeld voorstellen tot het verleenen van subsidie aan het alge meen armbestuur, het gasthuis en het burger weesbuis; tot goedkeuring der begrootingen voor 1900 van het algemeen armbestuur, het gasthuis, het burgerweeshuis, de kamer van koophandel enden Vlisaingsch-Koudekerkschen straatweg. Vervolgens zal plaats hebben de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1900; van eenige reclames voor den hoofdeiyken omslag en eindelijk de vaststelling van het 2eBupple- toir kohier van den H. O. 1899. Heden (Woensdag) morgen kwamen met de nachtboot te Vliaaingeo aan de prins de prinses van Battenberg, die met den aansluitenden trein de reis naar Mainz ver 'olgden. De brievenbesteller, tevens hulpconducteur bg de postergen Sehraauwen te Roosendaal, is, wegens vermeerdering van personeel, met ingang van 1 November a., bevorderd tot con- dncteur der brievenmalen 3e klasse op de lijn Viissingen— Breda,standplaats Vlissinge», Oost-Indië. Volgens de Dinsdag per mail ontvangen Indische bladen deed de gouverneur-generaal RooBeboom den 22 September, op de gebruike- lyke wgee zija intocht, na ter reede van Pa- dang door de daartoe officieel aangewezen autoriteiten te zjjn verwelkomd. UIT STAD EN PROVINCIE. In verband met herhaalde verzoeken, moeten wij meedeelde dat het ona, met bet oog op de gewone werkzaamheden en het in Mid delburg in de laatste jaren zeer toegenomen aantal geabonneerden, met den besten wil, onmogelijk is telkens, by ontvangst van ge wichtige tydingen, aan hen een bulletin te doen bezorgen. Wij moeten ons daarom blijven bepalen tot het aanplakken van die bulletins op verschillende plaatsen in de stad, zooals dit nu geschiedt. Daardoor wordt eene spoedige bekend making bevorderd. - Dinsdag 21 November zal de Vereeniging Ons Huis te Middelburg haar vyfjarig bestaan herdenken door een feeateiyke bijeen komst in het Schuttershof. Ook op verschillende scholen in onze stad wordt den leerlingen gelegenheid gege ven iets te offeren voor de Transvaalsche boeren. Uit Viissingen. Vrijdag a. s. houdt de gemeenteraad een openbare vergadering, waarin o. a. ter tafel allen kopen de volgende voorstellen van Door den Raad van K 1 o e t i n g e is ba- sloten om verschillende zandwegen rondom de gemeente te begrintende daardoor ontstane kosten zullen nit den hoofdeiyken omslag be taald worden, die, tengevolge daarvan, belang rijk zal verhoogd worden. In plaats van den heer B. v. Liare, die als lid van het bnrgeriyk armbestuur bedankt had, werd de heer A. v. Liere gekozen. Uit Zierikzee. Dinsdagavond vergaderde aldaar de Liberale Kiesvereeniging afdeeling B. Er waren tegen woordig 60 leden, waarvan 57 stemhebbende. De voorzitter, jhr A. C. Roëll, herdacht in sympathieke woorden den heer mrS. J. M. van Geacs, die door de eervolle onderscheiding, hem door zgne benoeming tot'n hoogere rechter- Lgke betrekking ten deel gevallen, deze ge meente heeft moeten verlaten en alzoo als raadslid en als bestuurslid van de liberale kiesvereeniging zijn ontslag heeft genomen. Spreker wees op de werkkracht en den ijver van den heer Van Geuns, in de voornoemde en in meer andere betrekkingen aan den dag gelegd, en op het vale goede, dat hij daardoor aan de gemeente en de ingezetenen van Zie rikzee heeft bewezen. De vergadering betuigde hare instemming met het gesprokene. Verder deelde de voorzitter mede, dat was ingekomen een schryven van den heer L. Koopman Cz., waarin deze bedankt als be stuurslid der liberale kiesvereeniging. In deze vacature zal in eene gecombineerde vergadering der kiesvereeniging moeten wor den voorzien. Alvorens over te gaan tot het eerste punt der agenda (verkiezing candidaat gemeenteraad) opperde de heer L. Koopman Cz. de wensche- Igkheid om het tweede punt (bespreking gemeente-financiën) daaraan te doen voorafgaan, omdat de bespreking van het laatste punt invloed zou kunnen hebben op de keuze van een candidaat. Een voorste], daartoe door den heer Koopman gedaan, werd aangenomen met 31 stemmen tegen 28. Eene stem was in blanco uitgebracht. Nadat de heer J. A. de Bruijne verklaard had geen bezwaar te hebben tegen de ver andering der agenda, werd dezen het woord gegeven om zyn onderwerp: „Bespreking der gemeente-financiën" in te leiden. Spreker begon met er op te wyzen, dat, vol gens het reglement, in afdeeling B dezer kies vereeniging, behalve het stellen van candidaten voor den gemeenteraad, ook de gemeentebe langen kunnen worden besproken en dat bij daarom reeds lang gewenscht had, dat door een deskundigedoor iemand die bovendien de noodige bescheiden ter zyner beschikking had, de bespreking zou ingeleid worden over bet genoemde onderwerp. Nu zich echter zoodanig spreker niet had opgedaan, zou hy het wagen, niet als deskundige, maar als leek en als be langhebbend en belangstellend belastingbeta lend bnrger, dit punt in deze vergadering in te leiden. Te Viissingen: C. N. J. de Vet Mestdagh; té Goes: A. C. Boiattt, firma Wed. de Jonge. Spreker ontveinsde zich niet, dat dit een moeilijk onderwerp is, maar daar het eene pu blieke zaak geldt, getuige het ter visie leggen voor de ingezetenen van de begrootingen en rekeningen der gemeente en dit reeds in vroegste tijden zoo werd begrepen, aarzelde hg niet om oeae poging te wagen, teneinde aan de hand van de begrooting, voor de ver gadering eenig licht daarover te ontsteken. De inleider deed dit zoo schrgft men ons op de hem eigen sobere en glasheldere wijze. Hg ging na de inkomsten der gemeente, hoe die verkregen werdenbesprak de heffing der belastingen en de minst drukkende wyze daarvan. Daarna de uitgaven besprekende, baalde hy o. a. aan de wyze waarop hier kapitalen, aan het Grootboek verkregen en voor buitengewone uitgaven besteed, worden geredintegreerd, waarby spreker vooral het licht liet vallen op den korten termijn, waarop dit geschiedt, en op den druk, die daardoor op het levende geslacht werd gelegd, waardoor hooideiyke omslag in de laatste jaren ge durig werd opgevoerd. Voorts behandelde spreker de zaak van be zuinigen, waarop by aandrong, maar wat slechts op enkele zaken kan geschieden en dan nog slechts geleidelgk, daar gebleken was dat vroeger te veel bezuinigd was, waardoor wy nu verplicht zyn om verschillende groote werken te doen uitvoeren. Verder besprak hij het beleggen der gemeen- tege den en vroeg of die niet op een voor haar voordeeliger wijze kan geschieden dan op het Grootboek. Met den spreker traden in debat de heeren mr A. J. F. Fokker, L. Koopman Cz., P. O. Olivier en F. C. van Metaren, die óf den inleider inlichtingen verstrekten óf hem die vroegen. Nadat do inleider genoemde heeren had be antwoord en de voorzitter den heer De Bruyne had dank gezegd voor de kundige en heldere uiteenzetting van zyn onderwerp, werd over gegaan tot hef stellen van een candidaat voor den gemeenteraad. De heer P. O. Olivier noemde den heer A. H. W. van der Vegt, de heer J. de Grajje den heer L. Koopman Cz. en de heer W ten Haaf den heer H. C. van den Ende. Nadat de genoemde heeren hunne candidaten hadden besproken en de heeren Fokker en De Bruijne bovendien den heer Van der Vegt hadden aanbevolen, werd tot stemming over gegaan. De uitslag was, dat de heer Van der Vegt 31, de heer Koopman 15 en de beer Van den Ende 7 stemmen op zich vereenigden, terwgl 4 stemmen in blanco waren, zoodat de heer A. H. W. van der Vegt tot candidaat der kiesvereeniging is gesteld. Hierop beval de voorzitter aan om den candidaat der kiesvereeniging te steunen, alle 'ympathiëö en antipathies ter zijde te stellen en alleen in het oog te houden de belangen der gemeente, waarna hij de vergadering sloot. Tot regent van het Burgerweeshuis is be noemd de heer M. Koole ïtz. aldaar. vau het stnk heeft meegenomen, dan dankt dit aan mevrouw MulderRoelofsen. „Zg was byna voortdurend op het tooneelzij wist steeds aller aandacht t*> boeien en in voortdurende stgging van spelen en zeggen ona te geven dia zonderlinge vrouw, licht zinnig en oppervlakkig en toch weer geheel levend in éen gevoel, dat zes maanden haar leven tot een zaligheid maakte." Van de overige medespelers kwamen nog het meest naar voren de heeren Joh. Mulder als Bernard en Henri Morriën als Cascart, die Zaza doorgaans zeer goed sekondeerden. Vooral voor den eerste was het vaak een zware taak om zich naast Zaza te handhaven de schryvers maken het hem zoo moeilgk, vooral in het laatste bedrijf. Ook noemt de recensent Mejuffrouw van Berkel, die van de moeder van Zasta een uit stekend type had gemaakt, niet te weinig en niet te veel gechargeerd een juiste middenweg. Eindelijk vermeldt by oog, dat de jonge juffrouw Jeanne Meunier, Toto, het kind op het tooneel, door de omstandigheden wel be gunstigd was, daar het onverwachte bezoek haar wel verlegen en wat onnatuurüjk moest maken. De aardige verscbyning miste baar uitwerking niet en het effect was niet zoo ge zocht, als dat gewooniyk is, als een kind moet gebruikt worden om den toeschouwer week te stemmen. Volgens dit getuigenis is de voorstelling, die morgen (Donderd ag) te Middelburg plaats heeft, een bezoek overwaard. Men bevestigt heden nit Amsterdam het bericht, in ons nommer van Dinsdag, dat de geruchten aangaande ontbinding van bet Amsterdamsche a cappeUa koor onjuist zijn. Wegens verbintenissen tegen half October moesten de concert-engagementen tijdelijk ge staakt en daarom, alsmede door ongesteldheid van den heer Messchaert, de concerten in Zwitserland, Engeland en Nederland afgeschre ven worden. De voordracht voor gezworene van den Nieuwen polder (annex Sfcavenisse), ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlgden van den heer A. Stoutjesdijk, be staat uit de heeren C. Kloet, C, Stoutjeadgk en A. H. v. d. Slikke. Dinsdag namiddag was te Axel de 73-jarige heer V. op weg naar bet station, toen hy met een, met suikerbieten geladen, wagen in aanraking kwam, waardoor hy viel en hem het rechterbeen werd afgereden. De heer V. is erg doof en schynt het voertuig niet te hebben hooren aankomen. De gemeenteraad van Philippin besloot, behoudens nadere goedkeuring, de helft van de nieuwe aangelegde begraafplaats aan het R. K. kerkbestuur te verkoopan voor eene som van 1000 gld. LETTEREN EN KUNST. ZAZA, een stuk a la Marguerite Gautier, is geschreven uitsluitend voor de Parysehe actrice Réjane. Het moet diepen indruk maken. „Onder wie toeluisterden" zoo schreef V.N. onlangs in Het Vad. na eene voorstelling van het stuk in Den Haag, waarby Suzanne Mank de titelrol meesteriyk speelde „zullen er maar weinigen geweest zyn, zóo onaandoenlijk, dat ze niet meermalen die eigenaardige, niet te omschryven aandoening, tinteling in zich gevoeld hebben, die alleen de kunst wekken kan." De hoofdrol stelt aan de vertolkster zeer hooge eiscben. Of mevrouw MulderRoelofsen daaraan voldoet? De recensent der Dordrechtsche Courant beweert van wel. Zoo by een diepen indruk ONDERWIJS. De heer T. Bos, onderwyzer te St. Phi lip s 1 a n dkomt als nommer vier voor op de voordracht voor hoof! der school te Ballum op Ameland. Voor de akte vrge- en orde-oefeningen der gymnastiek zijn o. a. te Dordrecht geslaagd de heeren N. Zandee van Goes en E. Rijn berg van Oud-Vosmeer. Td Nijmegen slaagde voor deze akte o. a. da heer G. Pennings, van Goes. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg Heden, Woensdag, zyn veroordeeld: wegens rumoer: W. V., vrouw van J. J. F., Middel burg, J. K., Roosendaal. J. J. V., Oosterhout, tot f 1 b. s. 1 d. h.N. G. F., Vliasiogen,tot f 2 b. s. 2 d. b.J. G., Viissingen, tot t 2 b. s. 1 d. h.L. V., Middelburg, tot 2 X f 2 b. a. 2 d. h. iedere b.J. G. P., Middelourg, tot 2 X f 3 b. s. 3 d. h. iedere b.; in staat van dronkenschap in bet openbaar verstoren van de ordeP. V., Middelburg, tot f 5 b. s. 2 d. b.laten Btaan van een trekdier pp den openb. weg: A. L., Middelburg, J. B., VliBSingeu,tot f3 b. s. 2 d. h.by nacht beviasehen van een anders vischwater: J. A. G., O. en W. Souburg, tot f 3 b. s. 1 d. h.drankwetC. B., vrouw van F. C., Viissingen, tot t 10 b. s. 3 d. h.; jachtwet: C. V-, Middelburg, tot 2 x f 20 b. b. d. h. iedere b., verbeurd ver klaring van het geweer, bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad f 3 s. 3 d. h. Verder wegens het vastmaken van een dier aan een lantarenpaal te Middelburg: C. V., Middelburg tot f 0 50 b. s. 1 d. h.; wateren buiten de bakken te Middelburg, M. J H., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. b.zwemmen te Viissingen op verboden plaats: F. L. d. W-, A. C. B., A. 0., J. T. MP. S., N. D., Viis singen, tot f 1 b. s. 1 d. b. Verder wegens dronkenschap: J. P. v. D., Viissingen, C. K., J. G., Koudekerks, J. V., Ritthem, tot f 1 b. e. 1 d. b., F. C. v. DA. J., Middelburg, J. G., VlisBiugen, tot f2 b. s. 1 d. h., M. P., Middelburg, J. M., Domburg, tot f 2 b. b. 2 d. h., C. R., C. v. P., Middel burg, C. R. RViissingen, tot f 3 b. s. 2 d. b., F. P.. J. R., Middelburg, A. R., Viissingen, J. v. B., Kz., Arnemuiden, tot f 5 b. s. 3 d. b., J. M. W., Middelburg, tot 2 dagen h., J. G. P., Middelbnrg, C. v. E, Viissingen, tot eene week h. VrijgesprokenP. J. H. Cz., Veere, beklaagd van het hevissohen van de Schelde en Z. stroomen zonder consent. Door de Amst. Crt. ia, onder den titel Nederland—Zuid Afrika, een quarto werkji uitgegeven, welks opbrengst komt ten voor- deele van het Roode Kruis in de Znid-Afri- kaansche republiek. Het ziet er keurig uit en menige goedge- olaagde afbeelding geeft te zien, hoe verruk- keiyk Transvaal is. Verder bevat bet fraaie portretten van Kruger, Steyn, Leyda enReitz en ontboezemingen van eenige, meer of minder bekende personen. Het aantal daarvan is niet groot, althans zeker niet zoo groot als men wel verwacht had. Een historische herinnering, ontleend aan Lion Cachet's De worstelstrijd der Transvalere, besluit het werkje. Men ziet daaruit hoe de Transvalera steeds door d6 Eogelschen zyn be- moeiiykt en in 18E0 de atryd ia begonnen als die, welke thans gevoerd wordt, met een schijn bare neerlaag der Boeren, die later des te beter hnn slag sloegen. - Tot lid van het bestuur der Vereeniging tegen de kwakzalverij werd, in de te Utrecht gehouden algemeene vergadering, gekozen, in plaats van dr G. P. Korte uhorst, de heer A. J. Wynne, gemeente-apotheker te Middelbnrg, die reeds sinds eenigen tyd bet secretariaat der vereeniging heeft waargenomen en de op met één na algemeene stemmen uitge brachte benoeming aanvaardde, waarmede de voorzitter de vereeniging gelukwensohte. De vereeniging telt thans 751 leden; 11 meer dan het vorig jaar. De heeren dr G. W. Bruinsma en A. J. Wgnne namen op zich een schema aan te geven van de bepalingen, die noodig zouden zgn ter wetteiyke bestrgding van de kwakzalvery. Behalve, zooals gemeld, f 1000 aan het Nederlandsche Roode Kruis schonk onze konin gin f 2000 aan het bestuur der Nederlandsche Zuid-Afrikaansche Vereeniging. Te Rotterdam is Dinsdagochtend een vierjarig kind door een groentenwagen overre den. Een wiel ging het kind over het hoofd; de kleine bleef op de plaats dood. Te Zaandam had Dinsdagmiddag op het terrein der gasfabriek, bij het zoeken naar een lek, een vry hevige ontploffing plaats, waardoor zelfs een begin van brand ontstond. Een fitter en een werkman werden aan handen gezicht gewond, terwijl hun hoofdhaar werd geschroeid. Te Enschedé werd iemand, verdacht van manslag, naar Almelo overgebracht. Aan het •cation wist hy zijn begeleider te ontvluch ten, maar hy werd spoedig opsieutv gegrepen. Dinsdagmorgen werd een spoorwegbeamb te, dia naby de wachterswouing tusschen Neide en den Rietmolen een hollend paard, gespan nen voor een wagon, wilde grgpen, levensge- vaarlgk aan het hoofd verwond, doordat hy met den wagen en den slagboom io aanraking kwam, Een persoon uit Maegalebnrg verkocht Zondagavoud aan iemand te Weert oen rijwiel voor 21 gulden. De kooper, wien de zaak ver dacht voorkwam, gaf er der politie kennis van, die den verkooper opspoorde en naar de ge- vaBgenis bracht, daar hij de herkomst van het wiel niet precies wist op te geven. Ia den nacht van Maandag op Dinsdag echter wist de gevangene nit 't venster der gevangenis door middel van een koord, waarmede hij zich afliet, te ontkomen. Men vermoedt dat de gevluchte in den laatsten tgd veel rywisldief- stallen heeft gepleegd. Een eigenaardige overtreding der Zon dagswet werd Zondag in 's Hertogenbosch ge constateerd. De gemeentepolitie maakte pro ces-verbaai op tegen 4 gemeentearbeiders, die bezig waren met het afbreken der muziektent, welke even te voren gebruikt was door de scbuttery muziek tot het geven eener matinée* De politie gelastte den arbeiders bet werk te staken aan dien last werd echter geen gevolg gegeven. Nadere berichten omtrent een te Erp aabg 's Hertogenbosch gepleegden moord ver meiden dat de verslagene een bejaard man is en de dader zyn misdaad heeft bekend. Herhaaldelijk kwamen in den laatsten tyd te Tilburg verwondingen met messen voor. Thans hebben de werkgevers bepaald, dat voortaan iemand, van wie bewezen ia dat hy zich aan verwonding met een mes heeft schul dig gemaakt, door hen niet meer in 't werk zal worden genomen of gebonden. Er kwam Maandagmorgen, aldus meldt de N. Gr. Crt. een jongen van een jaar of veertien op ona bureau. Heel gauw, met een wat verlegen haast, deed hg een kleine beurs open. „Myn spaarpot, meneer, voor de Tran s valera 1" Het geld rolde op tafel. Als we hem niet even hadden tegen gehouden, was hij ons kantoor weer afgeweest voor wij zyn naam hadden kunnen aoteeren. Wy hebben zoo schrytt men verder op onze lyst veel grooter bedragen, met even veel liefde gegeven. En tooh heeft geen gift ons zóó getroffen ala van dien fhnken, auonie- men jongen, die zgn geld op tafel gooide en weg wou loopen, die gaf om te geven, zonder berekening, zonder valsche schaamte." Maandag meldden wy dat dien dag naar Middelburg was vervoerd de smokkelaar A. B., bggenaamd Cbassé. Zgn aanhouding blijkt na bet gevolg te tgn van een herkenning door

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 1