FEUILLETON. BUITENLAND. EEN DURE DROOM! LAATSTE BERICHTEN. Doer den ingenieur Somsee van Brussel worden thans te Ostende proeven genomen met een door hem uitgevonden toestel, waar by men by mistig weer de aanwezigheid van een schip binnen den afstand van 1500 meters kan waarnemen. Wanneer twee vaartuigen, van dit toestel voorzien, elkaar naderen, wordt door een electrischen stroom een bel in bewe ging gebracht, terwyi door denzelfden invloed, op het toestel tevens aangeteekend wordt de afstand, welke beide vaartuigen van elkaar scheidt. Eerst dan, wanneer zyn toeBtel aan al de door hem geBtelde eischen voldoet, zal de heer S. het ter beschikking van de scheep vaart stellen. By de Opéra Comique te Parys is men bezig met de instudeering van Les Pêcheurs de Pertes van Bizet, waarin onze landgenoot, de baritonzanger Henri Albers zal debuteeren. Door honderdtien winkeliers uit de rue Chabrol te Parys is een schaderekening opge maakt en besloten aan den Staat een onkosten- rekening van 207.607 frs in te leveren. In een der grootste hotels te Norwich is een twintigjarige dienstbode, door onvoor zichtigheid, uit een lift gevallest en na een val door drie verdiepingen op den steenen vloer verpletterd. Dinsdag middag werd te Beriyn een weduwe in de keuken van haar huis ver moord gevonden. De moord, die waarschyn- lijk werd gepleegd met een stomp voorwerp, waarmee een slag tegen de slaap werd toege bracht, werd, zooals uit het onderzoek bleek gevolgd,door diefstal, waarby een portemonnaie met weinig geld en een gouden dames-remontoir werd ontvreemd. De vermoedeiyke moordenaar, een gewezen kostganger van de weduwe, is verdwenen en wordt yverig door de politie gezooht. De politie heeft onmiddellijk 1000 M. uit geloofdvoorden ontdekker van den moordenaar. Later werd uit;Beriyn geseind, dat men meent den moordenaar te herkennen in het ïyk van een man, dat by Treptow is gevonden, met een schot door den mond en een revolver er naast. Een nieuw spoorwegongeluk wordt uit Stuhlweizenburg gemeld, in de nabyheid van welke stad Dinsdag de locomotief van een personentrein derailleerde en zydelings van den spoordam afreed. Zeven wagens werden meegesleept en verbryzeld, terwyi een vrouw zwaar, 17 andere personen minder ernstig werden gekwetst. Het stormweer biyft in Busland nog steeds voortduren en de aangerichte verwoestingen, waarvan wy in ons vorig nommer reeds mel ding maakten, nemen steeds grooter omvang aan. Vooral in de gouvernementen Twer en Jarvolaw woedde de orkaan in alle hevigheid; spoorweg- en telegraphiach verkeer zyn daar verbroken. De sneenw ligt anderhalve archin hoog (1 archin 0.711 M). Boven Kaluga kwam een wolkbreak neer. Een moordenaars-syndicaat. Naar aan de Times nit Montevideo bericht werd, werd daar een moordenaars-syndicaat ontdekt dat zioh tot taak stelde, jongelui voor hooge sommen te verzekeren en ze dan naar de andere wereld te verzenden, teneinde zoodoende de verzekerings som machtig te worden. Drie dusdanige gevallen zyn reeds ontdekt. De uitbetaalde verzekerings sommen bedroegen f12.000. In het bezit der vereeniging, wier hoofden gevangen genomen werden, bevonden zich nog polissen ter waarde van f36.000. Door den ataats-geneeskundige in Paraguay is officieel bekend gemaakt, dat ook in Assen- cion, de hoofdstad van dezen staat, de builen pest is uitgebroken, naar alle waarschynlijk- heid rechtstreeks van Portugal overgebracht. Toen de bekendmaking plaats had, bedroeg het aantal gevallen 54, waarvan 34metdoode* lyken afloop. Door de zorgen eener geneeskundige com missie bleef de gevreesde ziekte tot nog toe beperkt tot het havengedeelte, de kazerne en bet hospitaal. By het spoorwegongeluk in Japan, waai een typhoon een trein van een brug deed storten, hebben, volgens nadere berichten, om streeks 50 personen het leven verloren. |Een Fransche mailboot is van haar ankers geslagen en driftig geworden. Gelnkkig kon men het gevaar nog tydig meester worden. 17. Uit Jut Engelsch, van RHODA BROUCHTON. HOOFDSTUK VHI. En toch weet Jane dat Clarendon een gelukki gen winter heeft gehad. En zij Voor haar is hy gauwer omgegaan dan zy had durven hopen. Het komt niet in haar op, te vragen in hoe verre zy dat aan hem verschuldigd is, daar het zoo vaH zelf spreekt dat hy eiken dag by baar komt. Zy bedankt hem te nauwernood voor de tallooze kleine, vervelende diensten, die zy steeds ondoordacht van hem vergt, of die hy haar nit zich zelf bewyst. De vele uren van zyn kostbaren tijd, die hy verspilt met de loodgieters, als baar gasleiding lek is, of met den huisbaas over kleine reparaties die telt zy in bet geheel niet. Maar van hoeveel nut is zy hem geweest, bij zyn werk Hoeveel nachten heeft zy op gezeten, lang nadat hare dienstboden naar bed waren, om dat dikke boek van de Annates door te worstelen, dat zooveel licht verspreidt over het tydperk van zyn werk, en dat zy hem als Kerstgeschenk wil geven Hoe vele toch ten Baar het Britsche Museum heeft zy gedaan om vreemde woorden en onbekende citaten Verknopingen enz. Woensdag bad te Vlissingen, de open bare verpachting voor zeven jaar plaats van voormalige vestinggronden en vissoheryen aldaar. By deze verpachting deed zioh het geval voor van eenige samenspanning onder de inscbry vers. Tengevolge daarvan was de concurrentie voor het gras niet grootvoor de vissoheryen beBtond voldoend animo. Toch moesten acht perceelen, te weten de nos. 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9 en 10, worden opgehou den, terwyi de nos. 1, 6, 12 en 15 werden gegund behoudens hoogere goedkeuring. Gegund werd no 11, de pacht van bet gras op het fort Rammekens, aan J. Louwerse, landbouwer te Ritthem, voor f 355no 13, de pacht van de visscherg in bet Rechter kroon werk aan E. Paillé, fabrikant te Middelburg, voor f 50, en voor dezelfde som perceel no 14, de pacht van de visscherij in het fort de Rwjter aan M. Vader, visscher te VÜSBingen. By de herbesteding van de kazerne Koorn- markt te Bergen-op Zoom, (raming f 35,450) was de laagste inscbry ver de heer W. M. Weyers te Tilburg, voor f 40,500. Vlissingen. De 21-jarige schilder G. W. K., bezig met het inzetten van ruiten in de kap van de machine-loods aan de werf De Schelde alhier, is door het kantelen van een plank ge vallen, welke val den onmiddeliyken dood tengevolge had. Volgens eene andere lezing was de val een gevslg van eene daizeling. Rotterdam. Voor de rechtkank alhier diende heden de zaak tegen J.P.Fr., postconduoteur op de Ujn Rotterdam—Vlissingen, beklaagd van diefstal van postalorders, nit Liverpool verzon den aan Frank Davis van The Nugget Sporting Agency te Middelburg, waarvan bij er, vol gens verklaring der beambten van de Handels bank te Rotterdam, 17 December 11. zon verzil verd hebben voor 85 galden, terwyihij daarna herhaaldeiyk hetzelfde deed. Er werden 16 getuigen gehoord, waaronder de postdirecteuren van Liverpool, Londen, Rotterdam en Middelbnrg, benevens commiezen, bestellers enz. nit Zealand's hoofdstad. Volgens den direoteur uit laatstgenoemde stad, den heer P. Polvliet, werden vóór de arrestatie van beklaagde in Februari dageiyks brieven enz. vermist en daarna slechts vyf. Volgens den commies aan hetzelfde kantoor, den heer K. A. Hey blom, is de diefstal gebenrd vóór het station Goes. Beklaagde ontkende pertinent en wierp de schuld op de Engelsche Bookmakers of op de Engelache Posterijen. Het O. M. requlreerde schorsing der zaak, daai eeu Engelsche getuige niet versohenen was; en verzocht voorts dezen opnieuw op te roepen en aan de Engelsche postadministratie te verzoe ken inlichting over de wyze van behandeling der verzendingen naar Holland te Liverpool en Londen. Voorts vroeg dezelfde ambtenaar onmiddeliyke invryheidstellingr van beklaagde. De verdediger vond dit laatste humaan, vooral omdat beklaagde 8 maanden preventiet had gezeten. Hy sprak zyn misnoegen uit over het rechteriyk ooilege te Middelbnrg, dat zicb onbevoegd verklaard bad, hoewel volgens ge tuigen de diefstal vóór het station Goes gebeurd moet zyn. Door die beslissing werd eene dnbbele instructie in deze zaak gevoerd. Na zich in raadkamer te hebben begeven, gelastte de rechtbank een nadere instrnctie en de invrijheidstelling van beklaagde. '8 Cravenhage. Het gerechtshof alhier bevestigde heden het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarby vyf arbeiders te Oudelande werden veroordeeld wegens wederspannigheid. De Nederlandeche regeering beeft gunstig beschikt op het verzoek der Transvaalsche om de belangen der burgers vau de Zuid- Afrikaansohe republiek in Engeland te doen waarnemen door onzen consnl-generaal te Londen. Voor het gerechtshof aldaar werd heden behandeld het hooger beroep in zake mr P. J. Troelstra, zooals bekend, beschuldigd van voor hem op te zoeken Zy ziet met voldoening terug op haar taak van de laatste maanden en beklaagt zich niet dat zy wel eens kon geleden heeft, en geen bad kon nemen, omdat de waterleiding be vroren was. Zy is nn al zeven maanden weduwe en dus wordt het hoe langer hoe minder ongepast voor haar om gaarne met lady Barnes om te gaan, en te luisteren naar de steeds half verborgen berichten over hem/ De maand Maart is met Btorm en regen buien aangebroken en lady Barnes begroet haar met den uitroep: „Gy ziet er nit als de lente in persoon I", terwyi zij van baar sohryf- tafel opstaat, waar zy bezig is een brief te verzegelen. „Als de lente?" zegt Jane verbaasd, „ik ben verleden week reeds zes en twintig ge worden." „Ja, voorzomer zou beter zyn," aut- woordt de andere. „Juni/ gy komt met de rozen binnen!" „Neen, met den Oostenwind," herneemt Jane, wie die bewondering een beet je verveelt. »Zyt gy jarig geweest verleden week? En dat hebt gy my niet gezegd!" Jane begint te lachen en lady Barnes, daar mede instemmende, zegt„Gy vindt zeker dat die goede meisjes er anders over denken maar die hebben ook zooveel verjaardagen haast alle veertien dagen! Zes en twintig jaar! Op dien leeftijd was ik nog ongetrouwd smaad, tegen den officier van justitie te Leeuwarden. Hierby werd, op verzoek van den beklaagde, een nieuwe getuige, de timmerman De Zwart, wonende te Menaldumadeel, gehoord. Deze getuige verklaarde vóór 5 Dec. 1895 te heb ben geweten, dat Van Dyk, Alberda en Dyk- stra een strafbaar feit wilden plegen, en zelf geweigerd te hebben daaraan mee te doen. Op den 6en December bad hg van zyn vriend Van Dyk gehoord, dat deze met twee anderen inbraak te Britanm gepleegd bad. Op de vraag, waarom hy eerst nu deze mede- deeling deed, antwoordde getuige dat hy zyn vriend niet had willen verklikken. Hierna werd door den advocaat-generaal Reitsma in een uitvoerig betoog de schuld van den beklaagde aangetoond en hoe ge bleken was dat by opzetteiyk de eer en den goeden naam van den officier van justitie had aangerand en dit wel zonder noodzaak, daar een eenvoudige klacht, by de rechtbank ingediend, tot een nader onderzoek bad moeten leiden. Bovendien was, volgenB spreker, in geen geval een dergeUjke aanval op de justitie te vergoelgken. De eiscb luidt vier maanden. Na dit requisitoir hield beklaagde Troelstra vol dat de officier van justitie te Leeuwarden zich schuldig maakte aan opzetteiyke ver krachting en verminking der waarheid, zooals blgkt uit zyn tendentieuBe beschikking. Amsterdam. Dootor H. P. Meyer, rector van het gymnasium alhier, herdacht heden den dag, waarop hy vóór 25 jaren als docent aan dit gymnasium werd benoemd. In de gehoorzaal van het gebouw werd de jubilaris toegespro ken door den conrector Abrescb en den leer ling Optennoort. Als huldebUjk werd den rector een geschenk aangeboden, bestaande nit twee etsen, naar scbilderyen van Mesdag en Jaap Maris. Heden middag hield de heer Meyer receptie in het American Hotel, terwyi heden avond eene intieme samenkomst met de leerlingen plantB heeft, welke laatsten daarby den reetor eene soboone verrassing znllen bereiden. Door bet gemeentebestuur alhier is benoemd tot adsistent van professor Bolk aan het anatomisch laboratorium van de nniversi- teit, de oandidaat-arts G. P. Wynmalen. Caracas. De onderhandelingen zyn mis lukt, tengevolge waarvan de wapenstilstand is opgeheven. Men verwacht een beslissend gevecht. De oorlog in Zuid-Afrika. OM EN IN NATAL. (Uit Lady smith.) De Boeren hebben Woens dag de grenzen van Natal overschreden en te 5 uur den Langnekpas bezet. Een talryke Boerenmaoht heeft zioh heden in de Ingogo vlakte geworpen. De burgers van den Vrijstaat namen een trein van de Natalsche regeering in bezjlt. (Uit Zandspruit.) Met toestemming van gene raal Joubert bezooht de Times-correspondent de legerplaats. Hy vond aldaar 8000 Boeren, over een groot deel van de grenzen verspreid. Buiten deze Boerenmacht zag hy nog vier Enropeesche corpsen, elk van ongeveer 250 man, en wel een Nederlandseh, een Ierach en twee Dnitsohe. Het groote Duitsche corps, onder kolonel Schiel, is aan de Klip-rivier, naby de grenzen van den Vrystaat opgesteld. (Uit Pretoria). In het Duitsche corps is achter scheuring ontstaan, doordien kolonel Schiel weigert den veldcornet te erkennen, tie door een deel der mannen gekozen was. De mannen zyn onder commando van Meyer aaar Vryheid gezonden. ENGELSCHE STEMMEN. Alle bladen en sprekers als Asquith en Rosebery steunen na de regeering. Daily News zegt, dat niet de onderdrukking van het zelfbestuur, maar uitbreiding van grondgebied het resultaat van den oorlog moet worden. De oud-minister Asqnith zeide, dat de Boeren in 1881 aan Gladstone geiyke rechten en voor rechten voor Britten als voor de burgers be loofden. Wegens den overmatigen stroom van Uitlan- an vol illusies, terwyi gy Maar al is men uiet ongetrouwd, men mag toch nog wel illu sies hebben, niet waar Jane antwoordt niet, maar kykt nit het raam naar een poedel, die nit alle macht een gat in den grond graaft, naast een bed met crocussen. Zij voelt meer dan zy het ziet dat Lady Barnes den roodgelakten brief omhoog houdt. „Ik lak altyd myne brieven als ze iets bevatten dat ik niet met het postkantoor wil deelen." „Ik denk daar niet altyd aan." „Wat is het prettig, als men een buiten- landschen postzegel kan verwisselen tegen een binnenlandschen. Er is iets verlammends in een buitenlandschen postzegel, vindt gy niet Het hart der jonge vrouw begint eensklaps hard te kloppen. Zy staart op de lila-crocuB- jes, maar ziet ze niet. Lady Barnes gaat voort„Mijn correspondent uit Califoruie is binnen het bereik van een stuiver gekomen." „Bedoelt gij dat hy in Engeland is „Ja, in Londen." Daarna denkt Jane er slechts aan hoe ze weg zal komen. Zg weet later volstrekt niet meer wat ze gezegd of beloofd heeft om maar bevryd te worden van al de harteiyk- heid harer bewonderaarster. Eerst in het park, onder de kale boomen, komt zy tot adem, en durft het feit onder de oogeu «ion. Iu EngelandIn LondenZy ders verbraken zy niet alleen die belofte, maar werden steeds^meer reactionair in hun wetge ving. Rosebery betoogde, dat de Engelsche politiek, na Majnba-Hill gevoerd, nooit kan herhaald worden. (De oud-premier doelt hier op het feit, dat Gladstone, na de nederlaag der Engelscben in Februari 1881, aan de Transvaal de onafhan- keiykheid weergaf, in overeenstemming met zyn vroeger oordeel over Engelands plichten in deze). Londen. Het geruoht van het vermoorden van den Britschenn agent te Pretoria, Conyngbam Greene, is niet bevestigd. Parijs. De secretaris van de legatie der Zuid-Afrikaansche republiek bracht officieel ter kennis van de Fransche regeering, dat sedert Woensdag de oorlogstoestand tusschen de republiek en Engeland is ingetreden. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vr ij dag 13 Oct. Koudekerk e. Landb. Vereen.levering van 35.900 Kg. slakkenmeel. Inschrijvings- biljetten P. J. Terwoert jr. Dinsdag 24 Oct. Vlissingen. Weeshuis Korenmarkt 3 u. bouwen nieuw weeshuis. Aanwyzing Dinsdag 17 Oct. 2 u. Inliohtiagen Gemeente-bouwmeester. Vrijdag 27 Oct. Middelburg. Gebouw prov. bestuur 11 u. het onderhoud van de aanleg- en losplaats voor visachers in den Brakman bg de Isabella- slnis, gedurende de jaren 1900, 1901 en 1902. (RamiDg f 900). Aanwyzing 20 Oct. Inlichtingen by den hoofdingenieur te Middelburg, arr. ing. te Terneuzen en opzichter De Kiewit te Sas van Gent. Algemeen Overzicht. Van alle volksvertegenwoordigingen is de Belgische wel het meeat te beklagen. Den ge- heelen zomer tot het najaar toegeeft de kamer moeten vergaderen. En dat missohien onder de onaangenaamste omstandigheden, wyi zoo wat niemand belangstelt in wat te Brussel omgaat. Zelden toch heeft men een zoo lang algemeen debat moeten aanhooren als nn. En tevens is slechts zelden in zoo veel woorden zoo weinig nienws gezegd. 't Is daarom maar een oplnchting, dat de kamer voor een week uiteenging om den leden gelegenheid te geven deel te nemen aan den gemeentelijken verkiezingsstrijd, die zeer heftig is en tot velerlei verdeeldheid aanleiding geeft. Terwyi de Belgische kamer dns nog maar altijd voortwerkte, zagen de andere parlementen het einde hunner vacantia naderen. Het Engelsche parlement komt Maandag byeen tot behandeling van de voorstellen be treffende de oorlogBcredieten enz. Nn de beslissing gevallen is, zal hetgeheele Lagerhuis, behalve de Ieren, zich wel aaneen sluiten en alles toestaan wat de regeering vraagt. Dat is zoo de gewoonte. Maar toch zal het menigeen moeite kosten, om zich in te honden, en niet te trachten, het daar heen te leiden, dat de oorlog door een bekwamer minister wordt geleid dan de man die den oorlog deed ontstaan en daarbij niet alleen van een dui- velschen list deed bljjken, maar eveneens van een reusachtige onhandigheid en onbekwaamheid. Maar de eritiek is in dagen als deze bet zwygen opgelegd, ook al moet daardoor iemand aan het roer biyven, op wiens beleid men niet vertrouwen kan. Het is daarom volkomen in de iyn, dat lord Roseberry aan een zyner vrienden schreef: „Ofschoon de door Engeland in de laatste drie jaren tegenover de Zuid-Afrikaansohe Repu bliek gevolgde politiek aanleiding geef'c tot eritiek, twyfel ik niet of de natie zal, gesteld tegenover het nltimatum van de Boeren waarby de oorlog is verklaard, zich als éen man aan eensluiten en de partygesehillen verdagen tot een geschikter tijdstip." Den dag na de byeenkomst van het Engel sche parlement, alzoo Dinsdag volgt de weder- byeenkomst van den Oostenrykschen Ryksraad. kiest de meest afgelegen laantjes, opdat nie mand haar gezicht zal zien, voordat het weer eenigazins in den gewonen plooi staat. Dns kan zy hem lederen dag tegenkomen in Piccadilly. Wat zal er dan gebeuren Zal zy hem dan ten aanzien van de voorbygangers en de omnibussen om den bals vallen.? Of zal zy hem de hand toesteken en zeggen: „Hoe maakt gy het? Wy hebben elkaar in lang niet gezien Of zal hy het zeggen Of znllen zij beiden met den mond vol tanden staan? Zy legt de hand voor hare oogen, want die worden geheel verblind door al het heeriyke wat zy in hare verbeelding ziet. Zy loopt aren lang zonder te weten waar, slechts nu en dan tot de werkelijkheid teruggebracht door den feilen noordoosten wind, die haar in het gelaat zwiept. Eindeiykt noopt het val len van den avond haar om naar hnia te gaan en, had zy geweten wat haar daar wachtte, dan zou zy zeker nog langer daarmee gedraald hebben. Nadat zy de deur opengedaan heeft, ziet zg een brief op de tafel in de gang liggen en kykt terloops naar het adres. Eensklaps krygt ze een rilling en met bevende vingers breekt zy het convert open. Zij leest „Etheredge, 3 Maart. Lieve Jane Zoo even ontvang ik van den beeldbouwer, wien het monument voor wyien mijn broeder en uw echtgenoot in de kerk alhier is opge- Zoo ergens, dan ontbreekt hier de gelegen heid om verwachtingen over de zitting nit te spreken. Een fel obstrnctionisme van de Jong-, Czechen is mogeiyk, iets waarvoor zy reeds voor twee jaar den weg openhielden, door zeiven te weigeren, dat voor hun tegenstanders de parlementaire mailband zon worden vervaar digd, welke ook hen zou passen, als zy later in de oppositie waren en genoodzaakt tot obstrnctionisme bnn toevlucht te nemen. Of zy daartoe nog overgaan en hoever zy het dry ven, dat is de groote vraag. Hun on tevredenheid is stygeude, waarom zy reeds een motie aannamen, waarin zy verklaren het te betreuren, dat de regeering hen in hun gewet: tigde verwachtingen heeft teleurgesteld. De regeering vreest echter dat het niet by woorden zal biy ven, en neemt met het oog op de aanstaande intrekking der taalverordeningen maatregelen tot het bewaren der orde in Bo- hemen. Zoo znllen o. a. een paar escadrons cavalerie naar Praag gaan. Ook in Italië zal de wederby eenkomst van de kamer op 14 November niet onder de opwekkendste vooruitzichten plaats hebben. Dat is natnnriyk, als men terugdenkt aan de gebeurtenissen, welke deden beslaiten de kamer naar hnis te zenden. De regeering bad, geen kans ziende de kamer te bewegen op de ge wone wyze de politieke wetten tot stand te brengen, welke de regeering voor het behoud van de orde noodig achtte, een eigenaardigen weg ingeslagen. Bij kon. besluit werden de wetten betref: fende het recht van vereeniging en vergadering en die op de drukpers zeer verscherpt, terwyi aan de kamer werd overgelaten dit icon. be sluit te bekraobtigeu, zonder aan den inhoud te raken. De commissiebehandeling deed zien, dat de regeering de meerderheid had. Maar de minderheid maakte het zoo lastig, dat de regeering eindeiyk besloot de formeele goedkeuring der kamer maar niet af te wachten. Toen nu de kamerzitting in een groote vechtparty ontaardde, en eenige kamerleden de stembussen vernielden, werd de zitting ge schorst om niet weer te worden hervat. De door de regeering gestelde termyn, waar binnen de kamer zioh over het zoogen. wet- decreet moet uitlaten, bleef nu natnnriyk on gebruikt, eu zoo trad bet kouiukiyk besluit in werking alsof bet dengdeiyk en wel een wet ware. Deze onwettige en ongrondwettige toestand heeft thans eenige maanden gednurd en nu zal de regeering zich voor de kamer hebben te verantwoorden. De begrooting moet worden behandeld, want het gaat toch niet aan, ook het begrootingsrecht aan de volksvertegen woordiging te onthouden, zoodat vóór 1 De cember in den dienst moet worden voorzien. De meerderheid zal de regeering wel willen steunen maar tegenwoordig is het niet altyd de meerderheid die beslist. Obstructio nisms ia een wapen waarmede meer dan eens een minderheid haar wil doordrytt. En zoo zal het ook nu in Italië niet aan obstrnctionisme van de voornitstrevenden ont breken. Wie voorzitter zal worden is nog niet be kend. Er moeten besprekingen hebben plaats gehad tusschen generaal Pelloux en de minis ters Sonnino, Di Rudini en Giolitti over de keus van een voorzitter, die zeker zon kunnen zijn van voldoend gezag om in de eerste zit ting de wyzigingen in het reglement te laten aannemen. Zanardelli wordt voor de functie genoemd. De drie kamerleden, die in de laatste zitting net hardhandigst waren en de stembussen vernielden, zullen, geiyk men weet, worden vervolgd. Een hnnner is nn naar het minia tuur republrekje San Marino gevlucht, om daar te wachten tot de wederbyeenkomst der kamer hem zyn parlementaire onschendbaar: heid weergeeft. - En nn Frankryk. Daar zal op 4 November de kamer byeenkomen tot behandeling van de begrooting, voorafgegaan door een berg in: cerpellaties. Van den politieken toestand is niets te zeg gen oppervlakkig is die niet ongunstig. De kracht van Meline en diens groepen Bchynt gebroken. Het land is nogal tevreden met de regeering, die de republiek verdedigt en tegen dragen, het bericht dat zyn werk af is, en de aitnoodiging om het te komen zien. Ik vind het niet meer dan biilgk dat ook gy in de gelegenheid daartoe gesteld wordt, te meer daar uw brief van 20 October zeer veel gevoel op dat pnnt verried. Dos stel ik n voor, er samen heen te gaan, en zoo het n schikt roep ik uw gastvrijheid voor eeu paar nachten in. Hopende dat uw stemming iets minder ge: drukt begint te worden en gy een weinig gewend raakt aan uwe ontberingen, als altijd Uwe Frances Etheredge. P. S. Wees zoo goed my per omgaande te antwoorden." Die overgang is te grootJane staat als versuft en heeft het gevoel dat een y'akoude hand haar nit den hemel naar beneden trekt. Daar wordt gescheld. Zy heeft nog juist den tyd om de meid, die uit het onderhuis komt, toe te roepen: „Niet te huis!" en haar eetkamer binnen te gaan om niet gezien te worden; doch zoodra zy de stem van den bezoeker hoort, komt zy weer voor den dag en gaat met hem in haar hokje, dat veel ge- lijkt op het zyne, zooveel boeken liggen er over tafels en stoelen verspreid. Die over eenkomst doet hem anders altyd aangenaam aan, doch nu heeft hy nergers oogen voor en haar aanziende vraagt by„Wat is er Zy reikt hem den brief harer schoonzuster eu terwyi by hem leest zit zjj droomerig naar

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2