FEUILLETON. EEN DURE DROOM! Verschillende Berichten. begrooting verschenen, de volgende mede- deeling Op 22 Maart 1897 zond de Spaansohe gezant aan de Ned. regeering een nota omtrent het bezoek van een Ned. oorlogsschip aan de eilanden San David en het hijachen van de Ned. driekleur als teeken van inbezitneming. In die nota werden die eilanden San David of Freewill als Spaanacb territoir betiteld. Den 4den Sept. 1897 betoogde de Nederl. regeering dat de Nederl. vlag gehesohen was in plaats van de Amerikaanache, welke de radja had gehescben, omdat een vroeger hem ter hand gestelde Nederl. vlag was versleten, en dat die eilanden behoorden tot Nederl. Indië en 25 jaar lang als zoodanig te boek stonden als onderhoorig- heid van Tidore. Voor de rechten van Neder land warden verschillende be wij zen aangevoerd. Terwijl de Spaansche regeering den 13en November 1897 verklaarde de rechten van Spanje op die eilanden niet op te geven en de noodige bewijsstukken te verzamelen, ver zocht de Nederlandsche regeering in Juni 1899 aan Spanje door middel van onzen gezant, de gewisselde stukken te willen mede- deelen aan de Duitscbe regeering, omdat inmiddels was gebleken van eene overeen komst tusschen Spanje en Duitscbland tot afstand der Carolinen aan laatstgenoemd rijk. Bij schrijven van 30 Juni 11. verklaarde de Sp&ansche regeering dat zij, wenschende aan genaam te zijn aan de Nederlandsche regeering, ziob beijverd had om de Daitsche regeering in kennis te stellen van de feiten, zeker zijnde dat de DuitBChe keizer in zijne besluite® zich zal laten leiden door de gevoelens van vriend- sohap, welke hij aan het Nederlandsche volk en aan de Nederlandsche regeering toedraagt. In dezelfde diplomatieke bescheiden vinden wij nog het volgende vermeld: Wegens bet voorkomen van mond- en klauwzeer hier te lande was het niet mogelijk nieuwe concessiön voor onzen veenitvoer te bedingen, dooh de nitvoer naar België bleef geregeld doorgaan. Van 1 JaBuari tot 1 Sep tember werden van hier naar België uitge voerd 32.731 runderen, 4094 varkens, 35.468 schapen en 11.570 lammeren, totaal 83.863 stuks. DE V KOTTA'S. In de per jongste mail ontvangen nadere berichten wordt bevestigd dat de expeditie derwaarts, zooals bekend, hoewel menige ver- moeiënde maraoh was te maken, geen tegen stand ondervond. Geen schot werd gelost. De hoofden boden achtereenvolgens hunne onderwerping aan. UIT STAD EN PROVINCIE. By kon. besluit is, zooals nog in een deel der oplaag van ons vorig nommer onder Laatste berichten is gemeld, (her)benoemd als burgemeester van Westkapellede heer A. O verduin. De verschillende (15) lijsten, die te Mid delburg ter teekenicg hebben gelegen, om sympathie te betuigen aan mevrouw Dreyfus, lijn beden verzonden. Zij bevatten gezamenlijk 868 handteekeningen. Op de Igsten, ter teekening gelegd by den beer C. N. J. de Vey Mestdagh te VI i s s i n- g e n, kwamen 113 handteekeningen voor. Te Nieuw- en St.-Joosland betuig den 82 personen hunne sympathie. Het adres te Goes was voorzien van 135 handteekeningen. Geslaagd voor het notaris-examen 2e ge deelte de heer W. J. de Haas te Middel burg. Een koe, die vermoedelijk nit de krant had booren voorlezen boe een barer collega's te Goes een relletje op het getouw had gezet, probeerde hetzelfde spelletje heden ochtend op de Heerengracbt alhier. Zij wist van baar geleiders los te komen en genoot van haar vrijheid door allerlei dolle sprongen. Het dier werd door verschillende personen in de richting van den Noordsingel gedreven en liep dien ook op. Weldra werd het beest op den Noordweg gevat, zonder ongelukken veroor zaakt te hebben. 6. Uit het Engelsch, van RHODA BROUCHTON. HOOFDSTUK II. De dag, waarop Jane doelde, was aangebro ken de begrafenis van den heer Etheredge is voorbij. Morgen zullen de locale bladen er vol ever zijn en misschien komt er ook wel iets over in de Londeusche couranten. Zij, noch baar schoonzuster is er by geweest, daar de Etberedges tot de weinige families bebooren, die zich houden aan het vroeger algemeen gebruik om begrafenissen slechts door heereu te doen by wonen, zoodat wat er in de couranten staat in werkelgkheid volstrekt niet treurig is, daar de stoet meestal bestaat uit heel biyde neven of eenige pachters, die bepraten wat voor soort van regiment de weduwe zal voeren, en uit deputaties, die er alleen over denken of zy den trein naar de stad zullen halen. Jane heeft den langen zwarten stoet de laan door zien gaan, naar de kerk aan het einde van het park. Zy kon nog de witte stola van den priester zien, dien hy by het hek aandeed. Daarop keert zy naar hare zitkamer terug. Juffrouw Etheredge had haar voorgesteld om ivaen den lykdienst te lezen, een aanbod dat Uit Vlissingen meldt men ons het volgende ontzettende ongel uk In den nacht van Dinsdag op Woensdag volgens eene andere lezing Woensdag namiddag sloeg m het Engelsch kanaal, in de nabijheid van het eiland Wight, de jol van den op de terugreis zynde Belgischen loodsschoener no 3, schipper Coppejans, tengevolge van de hooge zee, om. De jol was bemand met twee matrozen en een loods, welke laatste bestemd was voor een gepraaide Deensche atoomboot. De drie opvarenden trachtten zich nog een tydlang zwemmende boven water te houdentwee van hen echter, de loods L. en de matroos De P., moesten het opgeven en verdronken. De derde, de matroos Van D., werd door de bemanning van de stoomboot gered en in bewnsteloozen toestand aan boord genomen. Door de goede zorgen van de be manning van de stoomboot, kreeg Van D. 'a avonds zgn bewustz'yn weer en kon hg heden (Donderdag) in welstand te Vlissingen aangebracht worden. De verdronken loods L. is 37 jaren oud en laat een weduwe met zeer groot gezin achter. De matroos De P., 21 jaar oud, is ongehuwd. Naar men onsnit Waarde meldt, is heden schipper Dykema met zyn vaartuig geladen met kolen voor die gemeente, op den Havendam gevaren. Het schip wordt gelicht Ter aanvnlling der vacature voor een lid van den gemeenteraad te St. Philips- land, ontstaan door het overiyden van den beer M. Dorst, zyn by de verkiezing tot can- did&ten gesteld de heeren H. Geelhoed en Th. A. Boudeling. In de Woensdagavond te Aardenburg door het departement Sluis-Aardenburg dei Maatschappy Tot Nut van 't Algemeen gehouden en door tien leden bijgewoonde vergadering werd, in de plaats van den beer A. J. Borgstijn, vertrokken, tot bestnnrslid gekozen de heer K. L. Heepmaker. Als sprekers voor de aanstaande by een- komsten met dames werden aangewezen de heeren Bigot en Lamberts, beiden te Amsterdam. Te Aardenborg met Eede en St. Kruis werd f 14.35 en te Goes met Wolfaartsdyk f 229.127s gecollecteerd voor de scholen met den bybel. De Pesterij contra Biervliet. By het neerleggen zyner betrekking als postbode door Gellekens met 1 April 11. werd van wege de postadministratie te kennen ge geven, dat de nachtdiensten zonden afgeschaft worden, en derhalve een nieuwe, noodzakelijk minder goede, postregeling volgen zou, waarom zy der bevolking aanraadde een verzoek te richten aan de Inspectie, om een regeling vaat te stellen, die niet al te zeer de Biervlietsche belangen benadeelen zon. Hoofdplaat was de woonplaats der beide postbodeD, en by af- schaffiog der nachtdiensten konden die beide postboden onmogelgk den dienst met Breskens en Biervliet naar bchooren waarnemen, als Hoofdplaat hun woonplaats bleef. Hoofdplaat, in 't bezit van een goede post regeling voor de bandelaars op Botterdam, wenschte geen wyziging van post, geen ver huizing der boden. De heer Verhage, van wiens medewerking men verzekerd is, waar by de belangen der be volking bevorderiyk kan zyn, ontving van de postdirectie een voorbeeld van dienstwijziging, die men behoorde aan te vragen, en dat dai> ook gevolgd is. Verhage en meerdere ingeze tenen verzonden het verzoekschrift, waarin verlangd werd dat de eene Hootdplaatsehe bode naar Breakens, de andere naar Biervliet verplaatst zon worden, en waarmede Hoofd plaat, Driewegen en Biervliet eiken dag twee posten zouden ontvangen en verzenden. Gansch afwykende van dit verzoek werd 1 Juli 11. de postdienst vastgesteld, zoodanig dat Driewegen een zyner beide buslichtingen ver loor en dat de morgenpostbeBtelling van Bier vliet naar Breskens 3 uur afstand van 7 uur tot half één onder weg is. Hoofdplaat zag wel beide boden verbuizeD, maar behield ongeveer dezelfde dienstregeling. Nadat de dienst een paar maanden in wer king was geweest, bracht het raadslid De Beer, zy, met het oog op de groote opoffering, die er in ligt, met berouwvolle dankbaarheid heeft aangenomen. Maar de schoonzuster verechgnt niet. Het zy dat de droefheid haar overmand heeft, of dat zy het gehoord heeft. Jane moest dna hare laatste hulde aau deu doode alleen brengen. Zy knielt voor een stoel neer, met het open gebedenboek voor zich, en volgt met de oogen de gedrukte woorden, maar zy kon hare gedachten alleen bepalen by het zonderlinge van het geval, dat zg een igkdienst voor Henry leest. Henry is dood. Zg is weduwe. Deze twee volzinnen komen gedurig voor haren geest terug, somtyds met wroeging eens maar dat wordt terstond met schaamte onderdrukt met blgdscbap! Haar eenzame lykdienst is voorby. Zij staat op en begint op en neer te loopen om te trach ten zich te ontdoen van den nachtmerrie dier twee volzinnen. Maar ze komen aldoor terug» Henry is dood Ik ben weduweHenry is doodZy ziet op de klok. Het moet haast tijd zyn dat zfl terugkomen naar het huis van den meester, zonder meester. Arme mees ter. Zy krygt medeiyden met hem dat hy dood is. Het moet nu voorby zyn. Waarom komt Clarendon niet? Hy had beloofd haar dadeiyk te komen vertellen hoe bet afgeloopeu was. AfgeloopenDat klinkt zoo ongepast en zy weet toch niet hoe ze het anders moet noemen. O! daar is by eindeljjkl Het valt baar juist handelaar, in het gemeentebestuur de ellendige postregeling ter sprake. Door het wegvallen van de correspondentie op de vroegboot had by dan ook geweigerd het request zyner mede- ingezetenen te onderteekenen. De burgemeester beloofde den interpellant aan den inspecteur te Middelburg teschryven. Tegelijkertijd verzond Verhage aan den Inspecteur eon verzoekschrift, dat, door alle belanghebbenden onderteekend, aangaf hoe alle bezwaren zonden wegvallen, zoo 's avonds een bodeloop na&r Hoofdplaat ging in verband met de avondverzending van Hoofdplaat naar Breskens voor de correspondentie op de vroeg boot. Tot het zenden van dit verzoekschrift was andermaal door de postadministratie aan gespoord. Tot aller verbazing ontving men van den inspecteur een afwgzende beschikking met een uitvoerige toelichting waarin hij schreef, dat de tegenwoordige regeling, zoozeer door de ingezetenen van Biervliet verlangd, werd getroffen, zelfs tegen den wensch van enkele ingezetenen van Hoofdplaat; hoe het hem be vreemdde, dat, waar destgds op een vroegere uit voering der tweede verzending nit Biervliet werd aangedrongen, thans gevraagd wordt die latere verzending weder in te voeren, evenwel met dit onderscheid, dat nu verzocht wordt die latere verzending aan de bestaanden toe te voegenen dat het gehucht Driewegen geen aanspraak ban maken op een tweede gelegen heid tot ontvangst en verzending van cor respondentie. Onmiddeliyk werd tegen dit schrgven van den inspecteur geprotesteerd en het volgende opgemerktlo. Biervliet kreeg een postdienst, die niet gevraagd is geworden2o. Biervliet kreeg geen vroegere verzending, want de mid dagbestelling over IJzendgke heeft altyd bestaan en de vorige avondverzending van half 7 ver trekt nu 12 uur laternl. den volgenden mor gen half 7 3o. tot 1 Juli 11. had Driewegen altyd 2 buslichtingen: éen 's morgens en éen 's avonds4o. met het bestaande personeel en een hoogere bezoldiging van p. m. éen honderd gulden 's jaars is de verbeterde dienst te be werkstelligen. Dit protest bleef onbeantwoord. iBtusschen is het beslist onwaar, dat de gemeentenaren den vorigen nachtdienst, die half zeven 's avonds aanving, terug verlangen men vroeg eenvondig een postbestelling om 's avonds 4 uur a half 5 tot Hoofdplaat. Dan had Driewegen althans zyn vorige tweede buslichting weet; dan konden alle ingezetenen hun ontvangen ochtend-correspondentie op den eigen dag weer beantwoorden, wat nu de helft der bevolking niet en aan geen Driewegenaar mogelijk is. Dan konden onze graanhandelaars denzelfden dag nog bun op de markten, Oost burg en IJzendyke, aangekochte monsters verzenden, om tydig te Rotterdam te zijn. Biervliet kan geen postregeling hebben, zoo goed en vlug als Breskens en aan de tram gelegen plaatsen. Behoort men echter niet alles aan te wenden, om die gemeente in haar isolement te gemoet te komen IJzendyke ligt een uur van Biervliet. Te IJzendijke wonen de burgemeester, een veearts, ontvanger-griffiers van een dozijn Biervlietsobe polders enz., zoodat uit Biervliet nog al cor respondentie naar IJzendyke gezonden wordt. Elke correspondentie, die na half één ter post komt, blijft 24 uren liggen. Zij gaat niet eens mede met de morgenpost van half 7. Deze maakt een omweg over Breskens, zoodat de middagpost van balt één eerder in IJzendyke arriveert. Zou meïl de Biervliet—Drieweegsche bevol king bwaUJk kunnen nemen, wanneer zy het bestuur der posteryen overstelpt met klachten over de aldaar nu bestaande postregeling B., 27 Sept. '99. V. Bij Verhage ligt de geheele briefwisseling voor ieder belangstellende ter inzage. RECHTSZAKEN. Ia de Woensdag gehouden openbare ver gadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, werd o. g. behandeld het beroep van het burgeriyk arm bestuur te Domburg tegen het besluit van Gedeputeerde staten van Zeeland, waarby machtiging is geweigerd voor eene voorgeno- men verwisseling van een gedeelte inschrijving in, dat het niets voor hem is om zoo hard en onaangediend baar zitkamer te komen binnen- loopen, toen zy merkt dat de persoon, die binnen komt, niet Clarendon is; maar Fran ces, die eensklaps met een doodsbleek gelaat voor haar staat, biykbaar ten prooi aan een hevige ontroering. „Wat beteekent dit vraagt ze met een stem die niet te herkennen is. HOOFDSTUK IH. Er zyn vierentwintig uur verloopen sedert die vraag mevrouw Etheredge als een donder slag op het ïyf gevallen is, en zy loopt tbans met Clarendon langzaam op en neer in den ronden tuin, waarop haar man op zyn sterfbed gezinspeeld heeft, zy is in den zwaren weduw- rouw en het is alsof die kleeren hun beiden het spreken bemoeielgken. Zij schaamt zich dat gednrig de gedaohte by haar opkomt dat zy een heel jaar dien rouw zal moeten tor- schen. Uit ontzag voor haar schoonzuster heeft zy zelfs dien kap opgezet, die anders jonge weduwen in den laatsten tijd bynaniet meer dragen. Zy is de eerste die het stil- zwggen verbreekt. „Waar zal ik gaan wonen? Ik moet tooh ergens wonen." „En als ik denk dat by hier hadt kan nen heerschen" merkt hy met een zucht aan- „Ik zou, geloof ik, een armzalige heer- scheres geweest zyn." „Dat is helaas niet meer te bewjjzen of Grootboek 21/* pet. N. W. S. tegen aankoop van onroerend goed. Rapporteur: de staats raad mr Moltzer. De koninkiyke beslissing volgt later. Zooals nog in deel der oplaag van ons vorig nommer is vermeld,j veroordeelde de Amsterdamsche rechtbank Woensdag F. Domela Nienwenhuis wegens smaadschrift tot f 25 boete. De schuttersraad te Nymegen heeft Woens dag den le-luitenant der schutterij B. aldaar, „wegeus wangedrag" gestraft met degradatie tot schutter. De genoemde schutter-officier had zich, zoo als wg indertyd meldden, ongunstig uitgelaten over de schnttery. De proef om sommige corveediensten niet meer door dienatpliohtingen te laten uit voeren maar door daarvoor aangenomen personen, heeft, blgkens de ingebomen'rappor- ten, tot zeer bevredigende uitkomsten geleld. 8g algemeene invoering van den maatregel zal dus een zeer aanzieniyk aantal dienstplichti gen niet langer voor werkzaamheden als de hier bedoelde dageiyks aan de oefeningen worden onttrokken en bezigheden verrichten, welke met hun militaire opleiding in geenerlei verband staan. Dientengevolge heeft de minister van oorlog bg zyn begrooting een bedrag,van f 60.000 aangevraagd, om tot algemeene in voering over te kuanen gaan. De bedoeling zou daarbij zyn, het noodige aantal burgerpersonen, dat op pl. m. 175 voor alle garnizoenen wordt geraamd, tegen een daggeld van f 1 a 1.10 in dienst te nemen. Hr. Ma. gezant te Londen, baron van Golatein van OWenailer, tbans met verlof bier te lande vertoevende, moet door de regeering uitgenoodigd zyn, zich gereed te houden om ieder oogenblik naar zyn post te kunnen ver trekken. Thans wordt weer gemeld, dat de heer E. C. baron Sweerts de Landas Wyborgb zgne benoeming tot burgemeester vau Arnhem wel beeft aangenomen. Er werden tronwens, toen zyn plan om wegens gezondheidsredenen te bedanken be kend werd, pogingen aangewend om hem daarvan terng te brengen. De le-lnit. der mariniers E. Berdenis van Berlekom wordt met 1 October geplaatst by de le afdeeling van het korps te Amsterdam. De prinses Von Wied is, met hare doch ters, Woensdag naar Niewied teruggekeerd. Woensdag herdaoht de heer P. van Veen, predikant by de Evang. Lutb. gemeente te Amsterdam, zyne 25-jarige evangelie-bediening. De heer Van Veen waB vau 187470pred.bg de Ned. herv. gemeente te St. Maartenin 1876 ging by over by het Evang. Lutb. kerk genootschap, en was achtereenvolgens werkzaam te Z i e r i k z e e, Alkmaar, Leiden en sedert 1892 te Amsterdam. Het ledental der Vereeniging tot christe lijke verzorging van krankzinnigen en zenuw lijders in Nederland15 jaren oud, heefc het cyter vau 11.000 bereikt. Het aantal leden der Nederlandsche Ver eeniging voor gemeentebelangen bedraagt thans 534; daaronder zyn 217 burgemeesters, 109 secretarissen, 12 ontvangers, 125 ambtenaren ter secretarie en volontairs, 4 raadsleden en 21 anderen. In de te Assen, onder presidium vau mej. De Kat, uit Vlaardingen, gehouden jaariyksche algemeene vergadering van den Bond van vrouwelijke verloskundigen in Nederland is besloten een commissie van drie leden te be noemen, welke in een audiëntie by den minister van binnenlandsche zaken zal aan dringen op een meer wetenschappeiyke oplei ding der vronweiyke verloskundigen. Er werd van gedachten gewisseld over de financieele belangen met het oog op den ouden dag. Er zal rechtspersooniykbeid worden aangevraagd, terwyi besloten is de volgende jaarvergadering te Utrecht te honden. De machinisten en stokers te Dordrecht wendden zich tot den burgemeester der ge- gemeente, met bet verzoek om zyn bemiddeling te verleenen in het geschil tusschen hen en de Dordtsche patroons, die weigerden het defini tieve contract te teekenen. De burgemeester verklaarde zich hiertoe bereid, mits het ver te weerleggen." „Neen nooit 1 das kan ik in uwe oogen altyd voor een voortreffeüjke doorgaan. Dat is een schrale troost." Zy loopen weer een poos zwygend voort, dat is heden zooveel gemakkelgker dan praten. „Gy hebt bet recht te weten waarom ik onttroond werd." „Vindt gg dat?" Er ligt geen nienwsgierigheid in zgn toon, alleen een groote droefheid. „Ik kan u nu zeggen ik kon het niet eerder welke belofte ik niet kon afleggen." Zy houdt even op, alsof de biecht baar minder gemakkelijk valt dan zy dacht. En zyn haastig antwoord is niet geschikt om haar aan te moedigen„Doe het niet als gy liever niet wilt." „Maar ik wil lieverik ben het u ver schuldigd. Hg trachtte my de belofte af te dwingen om niet te hertrouwen." „Dat had ik nooit van hem gedacht." >0, neen, gy begrgpt my verkeerd! Hy zag daar de mogelykheid zeer goed van in. Ik trachtte hem te weerhoudenhet klonk zoo akelig op zyn sterfbed. Maar hy zei dat hy wist dat ik het doen zou." „Dus betrof het verbod iemand iu bet by zonder?" De stem van den jongen man klinkt eens klaps koud. Zy heeft het gelaat met de handen bedekt, waaraan geen andere ring meer prijkt dan baar trouwring. zoek ook uitging van de bewuste patroons. Dezen weigerden, die bemiddeling in te roepen, waarmee nu wel alle pogingen om tot over eenstemming te geraken zyn uitgeput. De werkstaking voor de weigerachtige patroons dunrt nog altyd voort. Woensdagavond is aan den overweg van het station te Hilversum eene dame door de locomotief gegrepen, en een been afgereden. Naar men ons beden meldt, wilde de onge lukkige, de echtgenoote van den predikant te Muidenberg, zich van het eerste perron naar het tweede begeven. Een dertienjarig scbippersknechtje is Dinsdag onder IJselstein over boord geslagen en verdronken. De knecht, die voor de iyn trok, deed, toen hy het ongeval bemerkte nog pogingen om op de schuit te komen en bem zoo nog te redden, doch moest hem voor zgne oogen zien verdrinken. Een geval van vlektyphua heeft zich te 's Hertogenbosch voorgedaan. Het meisje, dat er het slachtoffer van werd, stierf Dinsdag in den vroegen morgen en werd denzelfden dag nog begraven. Woensdag avond laat is onder Oostzaan door het inslaan van den bliksem een pelmolen ver brand. De molen stond geheel alleen meteen paar pakhuizen en een schuur op een stuk land. Er is niets van de gebouwen overge bleven. Er zal zoowat 10 last gort en meel in het pakhuis geweest ayn, evenals de ge bouwen verzekerd. Het personeel, in den molen werkzaam, bestond uit vyf man. Er was niemand nanwezig toen de bliksem in sloeg. Te Ingen verbrandde een groote boerdery. Te Nieuwenhagen (L.) is een be- bnizinge afgebrand. Twee paarden, twee koeien, eenige varkens en de waakhond kwamen in de vlammen om. Alles is verzekerd. Te Deurne is een winkelhuis door brand ver nield. De aanwezige koloniale waren en granen werden mede vernield. De inboedel werd grootendeels gered. De brandweer kon wegens gebrek aan water slechts weinig uit richten. Alles was verzekerd. Prins Albert van België is tot majoor bij de grenadiers bevorderd. Volgens het ff. v. A. heeft het personeel op het kanaal GentTerneuzen het Dinsdag aoodig geoordeeld het Kon. Belgische jacht Alberta aan den ketting te leggen, wyi het door aanvaring eenige schade had toegebracht aan de spoorbrug by Sluiskil. Natuuriyk werd het beslag spoedig opge heven. Le Gall, de vroegere algemeene secretaris van het presidentschap onder Felix Faure, heeft het goede postje van algemeen betaalmeester in het departement Pas-de-Calais gekregen. Een der beambten, die den trein met het ïyk van Schenrer-Kestner begeleidde, is door een misstap van den waggon gevallen en onder de weilen verpletterd. In het Fransche plaatsje Wattrelos, dat electrisch is verlicht, bad dezer dagen een trenrig ongeluk plaats. Door een onbekende oorzaak brak een draad van de geleiding, juist toen twee personen passeerden, die door de aanraking met den draad dood ter aarde stortten. De chef der veiligheidspolitie teRonbaix is geschorst wegens ernstige verdenkingen; o.a. had by een volmaakt onschuldige wegens brandstichting tot 20 jaar doen veroordeelen Op weg naar Parys kwam te Marseille een Chineesch gezantschap aan, dat, met inbe grip van vrouwen, kinderen en bedienden, niet minder dan 37 personen telt. De 82jarige groothertog Adolf van Luxem burg is ernstig ziek. zyn geheele familie is aan zyn ziekbed geroepen. Te Oporto weer vier nieuwe gevallen van pest- In de Volbsstrasse te Keulen is een in aanbouw zynd huis ingestort. Drie werklieden zyn onder het puin te voorschyn gehaald, maar er liggen nog 7 of 8 begraven. Naby Munchen bad Dinsdag op een zoo genaamde Festwiese een ongeval plaats, dat onder de omstanders groote ontroering ver oorzaakte. Een oppasser in een menagerie, bezig zynde met het voederen der dieren, bemerkte, hoe een meisje van ongeveer zeven jaren, door een scheur in het zeildoek lag te „Ja." „Noemde hij dien persoon by naam?" „Ja." Het is dnidelgk dat die ongenoemde naam geen geheim voor hem is „Ik wist niet dat hg er eenig vermoeden van had." „Ik ook niet." „Had hy het al lang geweten „Al die jaren." „Wie had het hem gezegd „Niemand." „Hoe vernam hy het dan?" „Met zyn eigen ooren. Hy stond daar achter dien heg op dien avond „Te luisteren." „Ja! maar onwillekearig, geheel by toeval." Na een poos voegt zy er op zachten toon by„En al had hy het met opzet gedaan, zou hy toch in zyn recht geweest zyn." „En heeft hij nooit iets laten merken van betgeen hy ontdekt had?" „NooitWat moet hy geleden hebben Het is onmogelgk voor den jongen man om dat tegen te spreken. „Gy hebt ook geleden." „Ja, dat is waar." „En juffrouw Etheredge?" „Die heeft nooit iets vermoed." „Heeft het testament haar als een don derslag getroffen „Ja". „Heeft zy a gevraagd wat het beteekeude?lj

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2