Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. Verder wegens het als marskramer, niet te Middelburg woonachtig, zijne waren aan de huizen der ingezetenen ten verkoop aanbieden, alvorens van het voornemen hiertoe kennis te geven aan het politie-bureauH. R., Huizen, tot f 1 b. s. 1 d. h.van elders te Middelburg ingevoerd vleesch, als voedingsmiddel bestem men, voor het is gekeurd: A. J. P., Middel burg, tot f 10 b. s. 5 d. h.-zijn bedrgf van hardloopen uitoefenen te Middelburg zonder vergunning M. G., Middelburg, tot 2 X f 1 b. s. 1 d. h. iedere b.W. F., Goes, J. K. d. B., Middelburg, tot 3 X f 1 b. s. 1 d. h. iedere b.als muziekant zijn bedrijf uitoefenen te Vlissingen zondc-r vergunning: J. K. d. B Middelburg, tot 2 X f 1 b. s. 1 d. h. iedere b. doodeu van vee, tot gebruik als voedings middel bestemd te Vlissingen, vóór het is ge keurd H. A. G., Vlissingen, tot f 5 b. s. 2 d. h.plaats nemen op een voertuig door een hond getrokken te VlissingenP. A., Koude kerks, tot 1 0.50 b. s. 1 d. h.rijden op de trottoirs te VlissingenJ. F. W., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h. Ten slotte wegens dronkenschapC. B., K. L. S., Middelburg, J. v. B., Arnemuiden, I. W., O. en W. Souburg, P. H., zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot f 1 b. s. 1. d. h., L. J. B., Middelburg, C. T., H. K. B., Vlissin gen, J- d. N., Arnemuiden, A. M., Biggekerke, N, d. K,, Aagtekerke, tot f 2 b. s. 2 d. h., J. H. v. O., Vlissingen, W. J. B., Haarlem, tot 2 X f 2 b. s. 2 d. h. iedere b., F. M., O. en W. Souburg, tot f 3 b. s.2d.h.,J.M.W.,Mid delburg, tot 2 X f 3 b. s. 2 d. h. iedere b., J. C. C., Middelburg, J. P. d. R., Vlissingen, tot f 5 b. s. 3 d. h., A. R., K. B., J. K., Vlissingen, W. D., Oostkapelle, tot f 10 b. s. 3 d. h., J. v. d. H., Vlissingen, tot 3 dagen b., W. P. J. B., Middelburg, A. d. V., Vlissingen, tot 5 dagen h., J. H., Vlissingen, L. P., Domburg, tot 1 week h., W. J. v. S., Middelburg, M. M., Vlissingen, tot 3 weken h. Louis S. Jacobs te Amsterdam diende een plainte in tegen den curator in zijn faillis sement, mr H. J. Biederlack. De curator verzoekt de krankzinnigverklaring van zijn curandus Jacobs; prof. Winkler en dr Jacobi wenschen een voorloopig onderzoek naar de geestvermogens van Jacobs in te stel len, doch deze wil zich niet geneeskundig doen onderzoeken. LETTEREN EN KUNST. Wij ontvingen een proefnummer van de Soerat Chabar Soldadoe, uitgave van de firma Albrecht en Co. te Batavia. Aangemoedigd door het succes van de Neder- landscho Soldatenkrant, wenschen de uitgevers een dergelijk orgaan voor onze Maleisch spre kende militairen van het N.-I. leger het lieht te doen zien. De bedoeling is by de mannen van niet Eüropeeschen landaard,bewakers van de Neder- lundsche vlag bet militair moreel op te voeren; hen H. M. onze Koningin te doen kennen en lief krygen, bun te spreken van de heldendaden, door de Hollanders over zee en in Indië verricht, en, door voorbeelden van moed, be leid en trouw, soldatendeugden by hen op te wekken. Zg zullen de namen leeren kennen en de daden weten van die brave bruine krij gers, die schouder aan schouder met hun blanke broeders pal stonden in de are des gevaars. Om de uitgave te verzekeren is fiuancieel*- steun noodig, die gevraagd wordt door hetzij als beschermer, begunstiger of donateur op bet blad in te teekeDen. De eerste betalen daartoe f 25 per jaar, de tweede f 10 en de laatste f 5. De Anarchist zal wegens onvoldoende redactioneels medewerking opbonden te ver- Bchyuen. Als lid van het Amsterdaraache A Cappella- koor is nog toegetreden mejufirouw Betsp Bonger (sopraan). Door directeuren der Nederlandsche Maat schappij ter bevordering van Nijverheid werd den heer F. W. van Eeden op zijn verzoek eervol ontslag verleend als directeur van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem en in zyn plaats tegen 1 Nov. benoemd de heer E. A. von Secher. De heer Van Eeden werd de persooniyke titel van Eere-Directeur van het Museum toegekend. De reeders van Rijnsleepbooten te Rotter dam komen op tegen de ongemotiveerde han delingen der stakers in de laatste dagen. Zij zyn niet voornemens langer met zich te laten sollen, maar zullen maatregelen nemen om aan den bestaandèn toestand, die belemmerend op het verkeer werkt, een einde te makeD. Weldra zullen oproepingen om machinekamerpersoneel in de dagbladen verschynen, om de on willigen te kunneu vervangen. De afdeeling Dordrecht van den Machinisten en Stokershond besloot een laatste poging by de onwillige reeders aan te wenden. Zy zond Woensdag een commissie van vier personen naar die reeders met bet verzoek of zy wilden teekenen. Geen der patroons teekende, omdat, zij zich gebonden achtten door een onder hen onderling opgemaakte overeenkomst. Daarom is nu de staking voor de reeders der Ryn- sleepersvereeniging geproclameerd. De booten van andere reeders big ven varen. In een door de Rotterdamsche Handels- vereeniging gehouden vergadering werd, na gedachtenwisseling, de volgende motie aange nomen „De vergadering, gehoord de debatten, machtigt het bestuur der Rotterdamsche Han- delsvereeniging zich te wenden tot den Bond van Nederlandsche Handelsverenigingen, met verzoek pogingen aan te wenden tot bet ver krijgen van een wet tegen de déloyale con currentie." Verder werd besloten dat de vereeniging een beroep op het publiek zelf zou doen, om dat te bewegen geen rabatzegels bij het doen van inkoopen te vragen. De nieuwbenoemde burgemeester van Arnhem, E. C, baron van Sweerts dö Landas Wy borgb werd 25 Mei 1852 te Nijmegen geboren. fly is een zoon van den gewezen postdirecteur te Rotterdam, ontving zijne opleiding aan de H. B. S. aldaar en bezocht vervolgens de Indi sche instelling te Delft. Na aldaar in 1873 zy*n studiën te hebben voltooid, vertrok hy als ambtenaar naar Indië, waar by lid van den Raad van Ned. Indië en ten slotte algemeen secretaris der koloniën werd. Nu nog mooier. Het kamerlid Van Kol is voor den reehter van instructie te Breda verhoord naar aanleiding van de woorden, door hem gesproken als voorzitter der tgdens de Vredes conferentie te 's-Gravenhage gehouden vergadering, waarin een Jong-Turk, een Arme niër en een Pool het woord voerden. De heer Van Kol schjjnt vervolgd te wor den wegens beleediging van den Sultan van Turkije, in het byzonder omdat bij hem in navolging van Gladstone „den grooten moor denaar" genoemd bad en van hem gesproken had als van „den overweldiger op den Turk- schen troon", daarbg doelende op het sinds 22 jaar gevangen houden door den Sultan van zijn broeder Moerad, die de eigenlgke Saltan zou zyn. De heer Van Kol verklaarde het voorzitter schap der vergadering op zich genomen te hebben, teneinde den vreemdelingen te toonen, dat in Nederland de vrijheid van het woord geen ijdele leuze is. Te 's Gravenhage heeft zich eeu com missie gevormd om aan Matthieu Cordangeen nuldebiyk aan te bieden. By verschillende boekhandelaren ligt daarvoor een lgst ter teekening. De directie van de Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen heeft het treinpersoneel geïnstrueerd, dat van reizigers, die op de overgangsstations van andere spoor wegen geen tgd hebben om zich van nieuwe plaatskaar ten te voorzien en bier van aan de conducteurs kennis geven, geen verhooging mag geheven worden, maar alleen de prgs van het doorreisbiljet tot bet eerstvolgend station, waar zij zich van plaatskaarten kun nen voorzien. Binnen kort znlien te Utrecht vanwege die Maatschappy twee instructie-rytuigen in dienst worden gesteld, tot onderricht van aankomende machinisten, welke rgtuigen niet alleen desa- menstelling van machines en voertuigen van Het spoorverkeer bevatten, maar ook allerlei instrumenten tot verklaring van beweging en het overdragen daarvan, van luchtdruk, span ning der gassen, enz. Bij dezelfde maatschappij zijn twee locomo tieven in dienst gesteld voor de lgnen Amster dam—Vlissingen, die, door de grootte van haar Ketel, de reis kunnen volbrengen zonder onder weg water in te nemen. Er z'ija echter nog vijf machines in aanmaak, die eik een gewicht /an 120 ton zullen hebben. Da wielen daarvan zgn 60 cM. hooger dan de tegenwoordige, ter wijl de rooBpyp slechts een lengte van 30 cM. aan bereiken wegens de hoogta van den ketel. Om zonder gevaar voor verzakking te kun nen rijden is men druk bezig, de wegen te versterken, terwijl het aantal bils, waarop de rails ruateD, van 8 op 12 zal worden gebracht. De Bataviasche correspondent van du N. R. Ot. seint dd. 20 Sept. aan zijn blad Een patrouille heeft in de V Kota's rijke uitgestrekte tinmgnen en ook goud ontdekt Te HiilegerBberg heeft men in de Herv. serk ingebroken, twee catechisatiebussen ge- lödigd en eenige kleedingstukken, voor de armen bestemd, medegenomen. Ta Amsterdam wordt, een 12 jarig meisje vermist, dat 18 Sept. in den voormiddag ae school verliet en met tbms is teruggekeerd tegen een vriendinnetje zeide zy een boodschap voor haren vader te moeten doen, hetgeen uiet waar was. Te Nieuwenhoorn is een hofstede mei byna alles wat er op was door brand vernield. Een vijfjarig paard en een geit kwamen in de vlammen om. De oorzaak is onbekend. Wegens beleediging, gevolgd door mis handeling met de sabel, op de chambrée, ie door een milicien van het 5a regiment infanterie, te Amersfoort in garnizoen, by de bevoegde autoriteit eene klacht ingediend tegen den 2e"luitenant v. L. d. H. Een sergeant van het 5e reg. inf. aldaar is voorloopig in arrest gesteld, verdacht van verduistering van een postwissel van f 30. Te Houtingeh8ge (Fr.) zou een jong paartje in het huwelyk treden. De trouwdag was bepaald, de bruid en hare ouders waren gereed, maar de bruigom kwam een paar uren te laat. „Nou verdg ik het", zei de aan staande schoonvader. n't Kan my ook niet schelen", zei de 17-jarige bruid. „Eu ik ga naar Dnitechland", zei de bruidegom, en hij deed alzoo. „Maar Willem," zegt dominee, „ik heb je nu al weer zien vechten op straat. Heb je dan niet geleerd in de Schrift, dat, als iemand u op den linkerwang slaat, gij hem den rechterwang moet aanbieden, inplaatsvan terug te slaan?" Willem„Ja maar Karei sloeg mg op mgn neus. Eu ik heb toch geen twee neuzen ABBÉ DAENS trad Dinsdagavond te Utrecht in Tivoli, waar de groote zaal eivol was, als spreker op over de Encycliek van den paus Serum Novarum en de volksquaestie. Het publiek bestond uit honderden personen, mannen en vrouwen uit allerlei staud, waaronder ook vele katholieken. De heer Daens kwam op tegen een strooi biljet, waarin de leden van St. Jozef werden gewaarschuwd om zgn lezing bg te wonen. Met vuur bestreed hij het dryven en overdry- ven van hen, die katholieker willen zijn dan de paus zelf, en de vryheid der katholieken ook in sociale en maatschappeUjke zaken aan banden willen leggen. Ook tegen de socialisten, tegen hun bestrij ding van godsdienst en priester, tegen hun ideaal vau geiykmatige verdeeling van het bezit, kwam hy in verzet. Door zyn wijze van voordragen, afwisselend ernstig en humoristisch, wist hy het publiek zeer te boeien. Na de pauze besprak hy de politieke eischen van het program der Belgische Volksparty. DIEFSTAL TEM NADEELE VAN H. M. DE KONINGIN. Ten paleize van H. M. te 's Gravenhage worden vermist2 kristallen flacons met gouden doppen en gouden voetstukken, gou den spelden of byouteriebakje op gouden voet, 1 bovatelbak met gouden deksel. In verband hiermede wordt de aanhouding bevolen van den eersten zilverbewaarder ten paleize Johannes Gerardus Le Blanc die 15 Sept. jl. des middags het paleis verlaten heeft met een pakje, een leugenachtige opgave heeft gedaan en sedert niets meer van zich heeft doen vernemen. Hij is 36 jaren, middelmatig van lengte, gezet, blond haar, glad geschoren gezicht, gryze oogen, breede neus, bruine tan den, lang en smal aangezicht. Er zyn aanwij zingen van schuld tegen hem. Ingeval van ontdekking wordt ten spoedigste bericht inge wacht. Do ontvreemde gouden voorwerpen zgn van groote waarde en behooren tot de dagelgksche toiletartikelen van de Koningin, waaraan H. M. zeer gehecht was. Onmiddellgk na de ontdekking van den diefstal werd een nauwkeurig onderzoek in gesteld en het gelukte het ontvreemde bg eeu goudsmid in de residentie in beslag te nemen. Nog een groot aantal andere gouden en zilveren voorwerpen van groote waarde, eveneens uit de zilverkamer van het Paleis ontvreemd, werden mede in beslag genomen en bestaan in prachtige antieke gouden doozen, ter waarde van f 400 a f 500, modern gouden en zilveren tafelgereedschap enz. En hoewel het in beslag genomene reeds een waarde van ette lijke duizenden vertegenwoordigt, is dit, vol gens de verklaring van den goudsmid, toch slechts een gedeelte van hetgeen door Le Blanc in den loop der laatste jaren bg hem is ver kocht. Yoor de laatstgestolen kleinodieën ont ving Le Blanc f 650, volgens bewering gelijk aan de waarde van het gond, waarmede de voorwerpen zyn gemonteerd. De voortvluchtige Le Blanc heeft vrouw en kinderen onverzorgd achtergelaten. Het onderzoek is nog in vollen gang. TE GRONINGEN is Dinsdag door het Groningsch studenten tooneelgezelachap, en het Groningsch studenten- muziekgezelschap, met medewerking van eenige jonge dames, eeu „avont van sanc ende van rhe oryke" gegeven. In drie bedoven werd een kijkje gegeven op den feestdag op het eind der vijftiende eeuw te Middelburg, wanneer in het St. Sebaa- tiaansschuttersgilde om den prijs werd geschoten. Het tooneel stelde voor de Markt te Mid delbnrg, op den achtergrond het Abdyplein öd daarachter den toren van de Abdykerk. De coulissen waren natuurgetrouw. In het eerste bedryf wachtten op de markt poorters en poorteressen, schutters en straat jongens op de processie, die den papegaai, waarnaar geschoten moet worden, ter inzege- ging naar de kerk zal brengen. MrKakadoris, de kwakzalver en waarzegger, hield zyne voorspellingen en vond veel gehoor. Vervol gens kwam de processie, bestaande uit.de geestelijkheid, het gilde, schepenen en raad der stad, gasten enz., die over het tooneel trokken. In het tweede bedryf werd, ten genoege van den schutter koning en zyne koningin, bet abel-spel de Qloriant van Bruyswyc opgevoerd. In het derde bedryf werd een rymspeech gehouden, besloten door zang en dans der poorters en poorteressen. Aan de costuums was zeer veel zorg besteed, evenals aan de regie. De voorstelling had zeer veel succes. De maskerade, die, zooals wij meldden, den jaariykschen ommegang van het schuttersgilde Sint Sebastiaan en de rederijkerskamer het Bloemken Jesse te Middelburg, omstreeks 1480, voorstelde, heeft het Woensdag zoowel over dag als 's avonds slecht getroffen. Het was guur en buiïg en de gecoatumeerden moesteD herhaaldeiyk zich van een regenmantel of parapluie bedienen. Dat nam van het indrukwekkende van den stoet natuurlgk nog ai wat weg. SCHROMELIJK ONVOORZICHTIG. Dinsdagmiddag kwam, naar het N. v. d. Z>. meldt, aan het centraalstation te Amsterdam bericht dat teGorinChem in een derde klasse waggon was achtergelaten een pakje met ont plofbare stoffen, dat men verzocht werd, by het vinden, dadelijk in het water te werpen. Dat bericht, van militaire zijde afkomstig, werd ontvangen, toen werkelgk reeds uren te voren in den aangeduiden trein een pakje, dat men echter voor iets van onschuldigen aard gehouden had, gevonden en op de gewone wgze opgeborgen was. Toen men echter om trent den inhoud was ingelicht, achtte de stations directie 't zaak zoo spoedig mogelgk van het gevaarlyke voorwerp ontslagen te worden. Het pakje, welks omhulsel een gewoon grauw papier was en dat er vettig uitzag) werd naar het militaire pyrotechnisch labora torium gebracht, in een extra-trein, welke de stationsdirectie daarvoor verschafte. Men had de voorzorg genomen om het pakje in een mand met stroo te plaatsen. Het zal nu daar onderzocht worden. Zeker zal ook onderzocht worden wie de onverantwoordeiyke lichtzinnigheid gehad heeft, een pakje als het bedoelde in een personen wagen met zich mede te nemen, hetgeen, gelgk men weet, streng verboden is. Als men bedenkt, dat het pakket van Gorin- chem af onbeheerd in den trein gelegen beeft en dat 't door een der reizigers, wegens de vettigheid, wel eens van de bank had kunnen geschopt worden, dan begrijpt ieder welke hoogst ernstige gevolgen dit militaire verzuim had kunnen na zich sleepen. Aan de Belgische postkantoren zgn ver- krygbaar prent-briefkaarten van 10 en 5 cen tiem, die de postadministratie voor eigen rekening heeft laten vervaardigen. Belgie is het eerste land dat aan deze manie door eigen uitgifte eeu officieel karakter geeft. Ter gelegenheid van een dorpskermis nabij Dixmuiden, in Vlaanderen, ontstond ia een dans tent tusschen twee jongelieden ruzie om een meisje. Spoedig kozende verschillende dansers partg en een vreeselijk gevecht ontstond, waar bg met messen, bierglazen en ijzeren staven doodelgke wonden werden toegebracht. De inmiddels toegesnelde gendarmen vonden negen strijders, buiten gevecht gesteld en badende in hnn bloed, uitgestrekt op den dansvloer; de wonden van twee hunner bleken doodelijk te zgn. Reeds zijn verscheiden personen goarresteerd. Langzamerhand komen nog meer stukjes van den alleszins vertrouwbaren getuige Czer- uucky voor den dag. Nu heeft men weer ontdekt, dat hy de man was, die eens in Pie- mont van een der bewoners van die streek 15.000 francs had weten los te krygen, door hem brieven van adeldom te beloven. Na de 15.000 francs opgestreken te hebben, was Uzernucky verdwenen, maar de goedgeloovige Piemontees wacht nog altyd op zijn adelbrieven. De onrust te Oporto blyft aanhouden, daar de bevolking zich voortdurend verzet cegen de personen, die belast zijn met het nemen van veiligheidsmaatregelen. Uit Perth wordt gemeld, dat aldaar Dins dag een botsing heeft plaats gehad tusschen een aankomenden trein en een stilstaanden sneltrein, in welke laatste zich de prins en prinses Von Hohenlohe—Langenbury bevonden, die te Balmoral de koningin een bezoek gingen brengen. Hun Balonrijtuig werd door den daar- dchterstaanden goederenwagen opgelicht, zoodat de beide reizigers op den grond vielen en hun bagage op het ïyf kregen. Men kon de prinses slechts met moeite bevrijden, maar gelukkig oleek, dat zy en haar echtgenoot niets dan wat kleine kneuzingen en ontvellingen hadden opgeloopen, zoodat zij hun reis konden voort zetten. De beeldhouwer Luigi Valentine te Berlgn werd 's morgens, badend in zyn bloed, in de gang van zyn woning gevonden. De moord moet gepleegd zijn door inbrekers, die den kunstenaar opwachtten, toen hy 's nachts te een uur zijn huis binnen trad. Met een zwaar breekwerktnig werd hij neergeslagen, waarop de moordenaars de vertrekken doorzochten en alles wat zy aan geld en papieren vonden, meenamen. Zy lieten geen spoor achter. De politie heeft 1000 mark uitgeloofd om de daders in handen te krygen. Verieden Maandag is, tengevolge van den storm op de Elbe, een vissobersboot omgesla gen. Van de vijf opvarenden werden er slechts twee gered; de drie overigen vonden hun graf in de golven. De senaat van Hamburg heeft aan den gemeenteraad voorgesteld een som van 237.000 mark uit te trekken voor bet aanleggen en het onderhonden van wielerpaden ter breedte van 1 meter langs de straat- en landwegen. In het gehucht Heimersdorf by Biünn ontstond brand door onvoorzichtigheid by het rooken van een pyp. Zes personen kwa men in de vlammen "om het leven. Da overatroomingen in Oostenryk hebben oog een droevig ongeluk veroorzaakt. Te Gmunden is het oude mannenhuis ingestort, waardoor drie personen onder het puin werden begraven. Eerst eenige uren later werden de lijken uitgegraven. Woensdagmorgen is, naar uit Smyrna wordt gemeld, de gemeente Aidien, gelegen in bet dal van Méandre, door een vreeseiyke aard beving verwoest. Eenige honderden personen kwamen by deze ramp om het leven. Te Havanna hebben de beambten aaD de tram, en bovendien vele werklieden, als metselaars en schilders, het werk gestaakt. Men vreest, dat de staking algemeen zal worden. Te CUrterville, ia de staat Illinois, heeft een vechtpartij plaats gehad-iusscheu blanke mynwerkera en zwarten, waarby zeven negerb gedood en twee andere ernstig gewond werden. Een groote bende negers deed toen een aanval op het stationsgebouw, waarin zich de blanken bevondeD, maar werden na een verwoed ge vecht, waarbij de revolvers niet ongebruikt gelaten werden, teruggeslagen. Thans zyn troepen opweg daarheen om de vechtlnstigen in bedwang te houden. In de Nglstreek zullen 150.000 acres on bebouwd moeten big ven door het uitblijven van de gewone overstroomiog van den Nijl. Het gebouw der Wereldtentoonstelling is de eenige doofpot, wiens omvang vermae eene zaak als die van Dreyfus te smoren. Verkoopingen ens. Door den notaris mr Jan Loeff werden Woensdagmiddag te Koudekerke by S. Lamport geveild: twee huizen met erf en bouw land, te Koudekerke, wgk B nrs 63 en 64, by het dorp, aan den Dishoekschen weg, groot 0.4056 heet. Kooper werd de heer J. C. de Koster, te Koudekerke, voor f 2100. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 4 Oct. Vlissingen. Aan boord koatschip Bulgia 10 u.: levering gedurende 1200 van rund- vleesch en rundvet ten behoeve der zeemacht te Vlissingen, Vrijdag 13 Oct. Koudekerke. Laudb. Vereen.levering van 35.900 Kg. slakkenmeel. Inschrijvings biljetten P, J. Terwoert jr. Door bet provinciaal kerkbestuur van Zee- and is boden tot de Evangeliebediening toe gelaten de heer M. Punselie, candidaat te Gouda. Hansweert. Met het oog op de werkstaking der machinisten en stokers is heden morgen de sleepboot Hansweert III van hier met een sleep naar Dordrecht vertrokken, onder geleide van 2 ryksveldwachters. 's Gravenhage. Het gerechtshof alhier be vestigde heden het vonnis der Middelburgsche rechtbank in zake M. B., blikslager te GoeBj die wegens bedreiging werd veroordeeld. In zake den diefstal in het Paleis van H. M. de Koningin bestaat alleen zekerheid omtrent de vermissing van de eerstgenoemde voorwerpen. De nadere bgzouderhed en zgn grootendeels onjuist, o. a. deze dat in de laatste jar en door den verdachte diverse voorwerpen van groote waarde zy'n verkocht. Op de jongste controle van het zilver ont braken de bedoelde stukken niet. De Eerste Kamer nam zonder debat het hiervoren gemelde adres van antwoord op de troonrede aan. Dit zal, zooals gewooniyk, door eene commissie der Koningin worden aangeboden. De Kamer is daarop uiteen gegaan. Tweede kamer. De heer mr J. G. Gleichman, benoemd tot president, aanvaardde heden, na door den tydeiyken voorzitter, den heer Jansen, te zgn geluk gewenscht, het voor- zitterschap der Kamer met een rede, waarin hy, wgzende op de belangrijke beslissingen die van de Kamer zullen gevraagd worden, den weusch uitte, dat de algemeene beraad slagingen zooveel mogelgk worden samenge drongen, wyi ze, na breedvoerige schrifteiyke gedachtenwisseling tusBChen de Kamer en de regeering, slechts zelden nieuwe gezichtspunten openen. Hy drong dus aan op kortheid, die bondigheid geenszinB uitsluit. Na mededeeling van ingekomen Btukken werd het adres van antwoord op de troonrede in de afdeelingen onderzocht. Heden middag bood de minister van finan ciën der kamer de staatabegrooting voor 1900 aan, sluitende met een tekort van 6v/» millioen, waarvan 3'/s voor spoorwegen en den Maas mond, zoodat het overschietend tekort door besparingen moet gevonden worden. Hoogere uitgaven zyn noodig voor volkstel ling, onderwijssnbsidiën, subaidiën voor de huishouding van gemeenten, vestingen, militaire tractementen en pensioenen, alsook voor de posterijen. De middelen zyn 4 millioen hooger. Da bedrijfsbelattiDg neemt eterk toe. Er bestaat geen behosfte tot onverwyida versterking der middelen. Hoogere invoerrech ten kuanen bestemd worden voor de uitvoe ring van nieuwe wetten. Het eindtekort van vorige diensten is gere duceerd tot 151/» millioen. Na de aanbieding der begrooting door den minister van financiën besloot de Kamer Dins dag te 11 uur het ontwerp-adres van antwoord aan de orde te stellen en de benoemingen voor de huishoudelyke commissie. Het sectie-onderzoek der Indische begrooting zal daags na afloop van een en ander ge" «chieden. Parijs. De dagbladen bevatten de volgende verklaring van DreyfuB; „De regeering der republiek schenkt my de vryheid, welke voor my niets is zonder de eer. Van dit oogenblik af zal ik blijven voort gaan herstel te zoeken van de verschrikkeiyke cechteriyka dwaling, waarvan ik nog steeds slachtoffer ben. Ik wil dat geheel Frankrijk door een be slissend vonnis weten zal dat ik onschuldig ben. Mijn hart zal slechts gerust zyn, als er geen enkel Franschman meer wezen zal, die my de ifgryselijke misdaad toedicht, door een ander begaan." Algiers. De eigenaardige houding, door Max Régis aangenomen, beeft Woensdagavond geheel onverwacht tot vrij ernstige troebelen en een krachtig optreden der overheid geleid. Max Régis wilde met zgn aanhangers een betooging houden voor de militaire sociëteit, waar generaal Larchey, die den dienst ver laat, aan de officieren een afscheids-punch aanbood. De anti-semieten werden door de politie teruggedreven en trokken vervolgens naar de Jodenwyk. Daar onstond een botsing tusschen de beide partyen. De antisemieten gebruikten hunne revolvers, waarop de Joden op dezelfde wyze antwoordden. Max Régis trok terug naar zgn villa, thans fort Bon-Accueilwelke daarop door de gen darmerie werd omsingeld. Eerst te 2 uur 's nachts was de rust hersteld, nadat velen waren gevangen genomen en enke len gekwetst, o. a. een inspecteur en twee agenten van politie. ENGELANDTRANSVAAL. Londen. Naar Daily News nit Kaapstad vernam, richtte Kruger telegraphisch tot Ko: ningin Victoria bet verzoek om tusschenbeide te komen voor het behoud van den vrede-! In de Transvaal heerscht groote militaire werkzaamheid,

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2