Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. De staking van machinisten en stokers op Bijnsleepbooten duurt nog steeds voort en zal vermoedelijk worden uitgebreid. Wanneer de internationale Rijnsleepersvereeniging niet kan verkrijgen, dat vier vijfde der Dordtsche patroons het contract teekenen aan dat ge tal ontbreken er nog ongeveer 9 dan zal een algemeene werkstaking geproclameerd wor den, uitgenomen voor de niet bij de int. Rijn sleepersvereeniging aangesloten reeders. Intusschen heeft te Rotterdam zich het vol gende voorgedaan. Dinsdagochtend werden eenige booten van politiemannen voorzien en zoo was het moge lijk, dat de stokers machteloos stonden toen de Wacht am Rhoin Vde Disponibel en de Comelin de Maas op naar de Oude Plantage voeren om hun sleepen aan te maken. Het escorte politie agenten was over deze vloot van ruim 25 schepen verspreid, zoo mogelijk op ieder schip een politiebeambte. Zoo ving tegen 9 uur de reis naar Duitsch- land aan, zonder dat er op de rivier of in de havens van Rotterdam eenige wanordelijk heid voorviel. De Rotterdamsche politie voer mee tot Lobit. Tegen den middag werden de vuren opge stookt van de in de Nassauhaven liggende Rjjnsleepbooten Rosalia I en II en van de Ella, welke sleepbooten, zoodra zij stoom op hadden, vertrokken met een sleep van schepen, liggende op de Maas nabij die haven. Ook op deze sleepen was een voldoende politiemacht, uit gewapende agenten bestaande, om tot Lobit aan boord te blijven. Het vertrek stroom* opwaarts had ongehinderd plaats. De stoomsloepen 54 en 55 der Eon. Ned. Marine zijn naar de Noord vertrokken om bij eventueele ongeregeldheden de orde te helpen handhaven. Aan Oordang, thans den houder van het 24 uurs-wereldrecord op de fiets, zal heden avond in de residentie door de Haagscke Wielrijders- vereeniging Utile Dulce een zilveren eerebeker als souvenir aan zijn overwinning van 11. Zon dag worden aangeboden. Het bestuur van U. D. heeit daartoe de leden in het gewone sportlokaal genoodigd. Met betrekking tot zijn recordrit dient nog vermeld, dat hij eerst na het 18e uur begon Walters record op de hielen te komen. Hij had toen afgelegd 786.898, tegen Walters 788.866. Van alle zijden weerklonk het „moed houden", „doorzetten", enz. enz. Het morgen licht brak door en daar hoorde men een.klap» te vijt minuten over vyf het Wien Neerlandsch bloed en zag men de record vlag hijscnen. Een uitbundig- gejuich van het op dat oogenblik weinig talrij&e publiek begroette dat n Steeds meer liep Cordang uit tot na 6 uur dikke regendroppels begonnen te vallen. Het recordplankier moest wegens gevaar voor uitgljjden der wielbanden worden verlaten en de zijkant van de baan waarvan de vloer uit dwarslatten gelegd is, moeBt worden in gebruik genomen. Uiteraard had die verandering invloed op de snelheid van gang, temeer omdat men nu .genoodzaakt was bij de bochten grooter cirkelstraal te beschrijven, waarmede tijd ver loren ging, gezwegen nog van de grootere krachtsinspanning, die het oploopen der hoogten vorderde. Een en ander .nu, maakte den rijder ziohtbaar moedeloos, maar de stumilans, die voor hein in de kreten van aanvaren van het publiek gelegen wad, blies hem nieuwen moed in en deed hem met opgewekt gemoed, de in het laatste uur. ep zijn weg ondervonden hinderpalen, trotseeren met zijn wilskracht en doorzettingsvermogen. Groningen viert dezer dagen zijn lustrum feesten. Bij-zijne toespraak tot opening daar van wees de rector van Vindicat atque Polit, de heer van Imhoff, er op, hoe het weinig had gescheeld, of ook in den senaat van het studentenkorps hadden dames als leden zitting gehad. Met een Volgend lustrum zoude wellicht eene vrouw als rector van het studentencorps het woord voeren, terwijl er veel kans bestond, dat alsdan het groenloopen tot de geschiedenis behoorde. Da rede werd daverend toegejuicht. Zooals vroeger is gemeld, wordt bg deze gelegenheid een optocht gehouden, voorstellende den jaar lij kschen ommegang van het St. Sebas- tiaansgild en het redergkersgild te Middelburg omtrent den jare 1480. Dinsdagavond is aan de Prins Hendrik kade te Rotterdam een 7-jarig knaapje te water gevallen en verdronken. Te Alblaeserdam is een 16 jarig meisje, by het spoelen van wa6cbgoed, onopgemerkt in de Noord gevallen en verdronken. Terwijl te Haarlem ean rangeerder bezig was om 2 wagens aan elkaar te haken, werd by door een koppelstang zoodanig getroffen, dat bij ineen zakte en spoedig naar het zie kenhuis moest worden gebracht, waar bleek dat 2 ribben gebroken waren en de man tevens ernstig inwendig was gekneusd. Een koffiehandelaar te Amsterdam werd Maandag in zyne woning plotseling door zes personen overvallen, van wie enkelen in zyn koffieverlezery werkzaam waren geweest. Toen de indringers zich verwgderd hadden, werd een zilveren horloge yan den zoon des huizes en een gouden ketting met medaillon van den commensaal, dien zy ook mishandeld hadden, vermist. Vier dezer personen werden kort na hét gebeurde gearresteerd. De man des huizes, die ook mishandeld was, bleek, by onderzoek in het gasthuis, eeu breuk bekomen te hebben. In de Breek by de Beets is Maandag door een hevigen rukwind een visschersschuit omgeslagen. De eenige opvarende verdronk. De man laat vrouw en kinderen na. Te Lienden geraakte een knaapje van zeven jaar, het eenig zoontje zyner ouders, ouder een zwaren bierwagen. Den kleine werd het- hoofd verpletterd en by bleet op de plaats dood. Eeu mao uit Waalwyk, die Maandag naar de Bossche kermis was, is Dinsdagochtend ver dronken gevonden. De regeering van den Congostaat heeft besloten voortaan, in plaats van om de drie weken, den lsten en 16den van elke maand een stoomboot van Antwerpen naar Bom a te doen vertrekken. Deze nieuwe dienst begint met November. Vooraf vertrekt een schip nog den 21sten dezer en 12den October. De heenreis zal 19, de terugreis 21 dagen duren. Terwgl eeu barbier te Sint-Jans-Molenbeek een klant aan het scheeren was, werd erdoor een kwajongen een steen door de ruiten gewor pen. Dit deed den baardscheerder zoodanig verschrikken, dat bg door de plotselinge bewe ging zgn klant een stuk van de kin sneed. Loubet heeft Dinsdag de werken van de tentoonstelling van 1900 bezocht. Negen werklieden, die by" een brand in een kolenmyn te Reden, by Neunkirchen, waren de brandende massa door een dam van het overige deel der myn te scheiden, werdeD, juist toen het werk voltooid was, door een gasontploffing gedood en weggeslingerd. Een tiende werd levensgevaarlijk gekwetst. Uit Yarmouth wordt gemeld, dat de Duitache stoomboot Titus, die den 12en Augus tus van daar naar Tilleborg iu Denemarken vertrok, en waarvan men sedert niets meer vernam, naar alle waarschgniykheid in de Noordzee met man eu muis is vergaan. Het vaartuig had een bemanning van koppen. Den 28sten dezer heeft te Berlijn geographisch congres plaats, waar o.a. Fridtjol Nansen het woord zal voeren over zyn Fram- expeditie. Men verwacht o.a. keizer Wilhelm onder de aanwezigen te tellen. De keizer van Duitschland is Maandagna middag van het jachtslot Hubertusstock naar Zweden vertrokken. Hy zal van daar naar Postdam terugkeeren, om onze Koninginnen te ontvangen. De berichten over het hooge water in Duitschland en Oostenrijk loopen uiteen. Dt eene rivier atygt, de andere ds alt, en daardoor is het niet te bepalen of het gevaar geweken is. Te Muncheu heelt alleen de stad 4 miljoen mark schade geleden. De pioniers zullen, tegen een kleine toelage van de stad, beginnen noodbrug te bouwen. Het spoorwegverkeer tusschen Muncheu Salzburg is hervat. Uit de oude St. Mariakerk te HelsiBgör de driehonderdjarige kerkdeurknop ver dwenen. Het scbynt, dat de toeristen-verzamelaars zich door hunne liefde tot oudheden noen vervoeren en den knop als welkome vondst uobben medegenomen. Reeds meermalen scbynt Helsingör van deze verzamelwoede te lijden te hebben gehad. In een BChryven van daar leest men o.a. Vreem delingen, die de vesting Kronberg by Hel singör bezocht hebben, zuilen aica herinneren klein kamertje in den toren, waar de on gelukkige koningin Carolina Mathilda in het jaar 1772 gevangen zat, tot zg naai Hanover gebracht werd. In de ruit van het Oedoelde kamertje had de gevangene met eer diamant haar naam en de woorden„O, God iaat m| vroom en onschuldig big ven", gegriit. Ueze ruit was voor eenige jaren plotseling verdwenen en men ontdekte, dat een rykt Engelsche toerist baar uitgesneden en meege- uomen had. In. de poort, waardoor men in de vesting Komt, zyn. verscheidene zeer groote, oude yzeren nagels, voorzien van het monogram van koning Christiaan V aangebracht. By na alle nagels, die men op den grond staande kon bereiken, zyn verdwenen en door toeristen als herinnering meegenomen; slechts de aller bovenste zitten nog op hun plaats. Men heeft thans strenge straffen uitgevaar digd tegen hen, die zich van deze openbare verzamelingen iets toeëigenen. Bij een hevigen storm, die op de kasten van New-Fouudland heeft gewoed, is, zooale bericht uit St. John mededeelt, een vis- schersvloot vernield. Verscheiden vaartuigen zonken en een 26-tal visschera vonden den dood in de golven. Naar uit Buenos-Ayros wordt gemeld, is i builenpest thans ook in Paraguay uitge broken. - Te Key-West kwamen iu de joDgst ver- loopen 48 uur 54 nieuwe gevallen van gele koorts voor. Een eigenaardige hulde voor Bach. Joh. Seb. Bach heeft te Berlijn een monu ment gekregen iu deu vorm van een marmeren buste in de nis, waarin zich het standbeeld van Frederik den Groote bevindt. Die combinatie waarover te Berlgn wel wat gelachen wordt, is toch niet zoo heel onge past, omdat „de Groote Frits" een der zeer wei nige tgdgenooten was die voor de muziek van Bach, dadeiyk een onbegrensde bewondering opvatten. Toen de meester op zijn uitnoodi- ging te Potsdam kwam en daar voor den ko ning gespeeld had, gaf deze hem van de Sli- bermannkiavieren, die in zgn muziekzaal stonden, het instrument ten geschenke, dat als het schoonst had aangewezen. Hbld Gemeenteraad van Middelburg. Zitting van heden (Woensdag) middag te 2 uren. Voorzitter de heer W. J. Sprenger, wegens uitstedigheid van den burgemeester. Afwezig de heeren Van der Harst, A. P. Snouck Hurgronje, jhr mr W. H.SaouckHur- gronje en Van Dunné, allen met kennisgeving. De notulen van het verhandelde in de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Hierna wordt mededeeling gedaan van inge komen stukken. Daaronder behoort eenschrg- ven van de Kamer van koophandel en fabrie ken, houdende bericht dat tot voorzitter der Kamer is benoemd de heer J. P. Fokker en tot onder-voorzitter de heer H. P. den Bouw- Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is nog een adres van de naam- looze Vennootschap de Nyverheidsvereeniging te Middelburg, waarby deze de medewerking van het gemeentebestuur vraagt om in de voorwaarden van aanbesteding van gemeente werken eene bepaling op te nemen, waarbg ook het gebruik van steen der Vereeniging wordt toegelaten. Dit adres is gesteld in handen van burg. en weth. Aan de orde is nu de benoeming van een lid der commissie van financiën, in plaats van den heer jhr mr E. P. Schorer, die voor de benoeming heeft bedankt. Bg eerste stemming verkrygt geen der leden de volstrekte meerderheid. Van de 13 uitge brachte stemmen bekomen de heereu Van Dunné 6, Verhage 5, Koole en De Veer ieder 1. Bij tweede stemming wordt de beer Van Dunné benoemd met 7 stemmen, tegen 5 op den heer Verhage en 1 op den heer De Veer. Den heer Van Dunné zal van deze benoeming worden kennisgegeven. Het le suppletoir kohier der belasting op de honden voor 1899 wordt vervolgens vast gesteld op f 99 en Staten van oninbare op de inkomstenbelasting over 1898 en 1899 op f 30.55 en f 1094.90. Achtereenvolgens komen nu in behandeling verschillende verordeningen op de heffing en invordering van loonen, rechten enz. In de eerste plaats die voor het keuren van vee en vleeach met de regeling der jaarwedde, welke in de vorige vergadering is aangehou den, in verband met daarop door den jhr mr E. P. Schorer ingediende amendementen. De hoofdinhoud daarvan en het antwoord van burg. en weth. daarop hebben wy reeds medegedeeld. De heer jhr mr E. P. Schorer herinnert aan dat de strekking van zyne amendementen alleen is de verordeningen op deze zaak te laten bestaan zooals die thans gelden, Hy bespreekt verder de memorie van burg. en weth. en de daarby tegen zyn amendementen aangevoerde bezwaren. In theorie hebben burg. en weth. gelijk 't geval de opbrengst der belasting hooger is dan aan traktementen wordt uitgekeerd, maar niet wanneer de opbrengst der belasting niet hooger is. En hiermede hebben we in dit geval te doen, wat spreker uit de opbrengst der laatste jaren aantoont. In den breede zet de heer Sohorer zyn sys teem uiteen, torwyi hy er daarbij op wyst dat niet goedkeuring door de regeering van da verordering volstrekt niet zeker is. Hjj stelt voorts in het licht, dat bij de thans geldende verordening voor fraude geen vrees Oehoeft te bestaan, maar wel by aanneming van de verordening, die burg. en weth. hebben ontworpen. De heer Den Bouwmeester wgat er op dat er geen zekerheid bestaat dat de keur- loonen niet zullen Btygen. Het tarief is eenigs- «ins verhoogd en burg. en weth. meenen mei zekerheid te mogen verwachten, dat de op brengst dier loonen. meer zal bedragen 'dan aan traktementen wórdt uitgegeven. De invoer van kleine stukjes vleesch is in deniaatsten tijd belangrijk toegenomen. Daarby wordt meermalen fraude gepleegd door de invoerders, tot schade voor de volks gezondheid en tot nadeel van de gemeentekas. In het Bysteem van burg. en weth. zal de meerdere opbrengst ten bate komen van gemeentekas, en by dat van den heer Schorer ,1 die vloeien in de zakken der keurmeesters. De heer Schorer zegt dat de heer Den Bouw meester eeu hoogere opbrengst schat en raamt, maar dat deze daarvoor geen zekerheid heeft. Biykt het later dat de opbrengst te hoog wordt, dan is de tyd eerst gekomen om het systeem van burg. en weth. te volgen. De heer Den Bouwmeester antwoordt dat de teken van da keurmeesters de zekerheid geven dat wanneer de invoer van vleesch dezelfde blgft de opbrengBt mot enkele honderden guldens zal stggen. De heer Heyse gaat uit van de veronderstel ling dat, na de verklariogen van den heer Schorer, deze de tegenwoordige ambtenaren niet op het oog heeft. Hy ziet daarin wel motief om eens de proef te nemen met de door burg. en weth. voorgestelde wyziging. Het eerste amendement van den heer jhr mr Schorer, in stemming gebracht, wordt ver worpen met algemeene stemmen behalve die van den voorsteller. Het andere amendement vervalt hierdoor. De door bnrg. en weth. voorgestelde ver ordening wordt daarop met algemeene stern en aangenomen. Verder komen in behandeling de verorde ningen betrekkeiyk visch en schaaldieren. Zg worden zonder discussie of hoofdelgke stemming aangenomen. Daarna die op de heffing en invordering van secretarieleges en nadere regeling der jaarwedden van de ambtenaren ter secretarie. >y wordt eenige discussie gevoerd over de berekening van afschriften van oude en nieuwe stukken. De heer De Veer vraagt inlichtingen om trent het verschil, dat bestaat tusschen de persoonlgke toelagen aan de ambtenaren, en de som die op de begrooting is uitgetrokken voor ontvangst wegens afschriften en gedruk- tens. De heer Den Bouwmeester meent dat deze zaak eerst by de begrootiug te pas komt. De heer De Veer ie van een andere meening. Hy kan z'tjn stem niet geven aan eene persoon lijke toelage als de cyfers niet vaststaan. De heer Den Bouwmeester zegt dat dan de kwestie van de persoonlgke toelagen kan aangehouden worden. De verordeningen tot heffing en invordering eischen spoed en dienen daarom nu behandeld. Goedgevonden wordt de kwestie van de persoonlijke toelagen aan te houden. De voorgestelde verordeningen worden daarop aangenomen. Thans komen ter tafel de verordeningen op de beffing en invordering van eene belasting op de honden. De daarop betrekking hebbende stukken hebben wg reeds medegedeeld. De heer Koole zegt het wel eenigszins vreemd te vinden, dat een penning wordt voor geschreven voor de luxe-honden en niet voor de trek- en waakhonden. Wanneer een der laatsten loBbreekt, is er geen enkel bewgsdat voor dat dier belasting betaald is. Waarom is die uitzondering gemaakt? De voorzitter merkt op, dat de trek- en waakhonden niet los mogen loopen. De heer Kooie stelt in het licht dat de waakhonden der landbouwers 's nachts veelal los loopen. Wanneer zulk een dier toevallig op straat is, heeft het geen middel om te bewgzen dat voor hem belasting betaald is. De heer Van der Swalme is tegenstander van het invoeren van een kenteeken. In Delft heeft dat systeem heel wat last veroor zaakt en daar is het dan ook afgeschaft, wgl het wel goed scheen maar eigeniyk bitter weinig beteekende. Zelfs aannemende dat de politie een flinke controle zal uitoefenen, toont de heer Van der Swalme aan dat, als de verordening een paar jaren werkt, de controle uiterst moeiiyk wordt. De heer jhr mr E. P. Schorer is ook een tegenstander van de hondenpenningen en hoopt dat de raad die niet zal invoeren. In een andere stad dan Delft zijn ook de penningen ingevoerd en de straatjongens maakten er eene industrie van om de honden hun penning te ontstelen. Het gevolg daarvan was niet alleen een last voor hondenhouders, maar ook een gevaar, nl. dat de hond door de politie werd opgepakt. Spreker wyst op de aller draconische be paling dat alle honden, op straat gevonden, ter beschikking der politie zyn, die dan des noods het recht heeft han den hals om te draaien. De voorzitter zegt dat burg. en weth. hun voorstel omtrent de penningen handhaven en wyst erop dat, indien de politie een hond opvangt, volgenB de vigeerende poütieverorde ning, zy dien 3 x 24 uren moeten houden alvorens bet dier af te maken. De heer Schorer stelt nog in het licht dat de verordering, die thans wordt behandeld, van later dagteekening is dan de politieveror dening en verder gaat dan deze. De voorzitter meent dat het bezwaar is weg ce nemen door een wijziging van de aange vallen bepaling. De heer Heyse zegt dat het door den voor zitter aangehaalde art. der politieverordening alleen slaat op honden, die des nachts worden opgevangen, niet op die welke by dag worden laatste blijk geeft dat de gemeeute zich wel in biliykfaeid eenige opoffering getroosten wil Het voorstel van den heer Van der Swalme wordt daarna in stemming gebracht en aan genomen met 10 tegen 3 stemmen. Tegen stemmen de heeren Schorer, De Waal en Sprenger. De verordeningen betrekkeiyk de school gelden op het gymnasium, de burgeravond school en lager onderwga worden achtereen volgens goedgekeuid. De heer Verhagen motiveert by de laatste verordening zgne stem, die hg aan die veror dening geven zal, niettegenstaande hy vroeger een voorstel heeft aangekondigd tot het bren gen eener wyziging daarin. Wgl een nadere regeling is toegezegd, die door onvoorziene omstandigheden nog niet is ingekomen, zal hy zich thans by de bepalingen Goedgekeurd wordt ook het schoolgeld op de gymnastiekschool. De heer Van der Swalme verklaart zich Daarna komt in behandeling de verorde ningen op het kraangeld, welke eveneens wordt goedgekeurd. Gelgk besluit wordt genomen ten opzichte van de verordening tot heffiug van het haven geld. Bg de verordening tot invordering van dat geld wijst de heer jhr mr E. P. Sohorer erop dat daarin strafbaar worden geBteld de schip per, hy die hem vervangt en de eigenaar. Hy acht dit niet juist en meent dat beter kon gelezen worden de schipper of zgn ver vanger. De heer Koole toont door een paar voor beelden aan dat in de haven lichters worden aangetroffen, waarop geen schipper is, zoodat deze, wordt het denkbeeld van den heer Schorer aangenomen, vry zouden loopen. De heer Schorer geeft dit toe en voegt daarom aan zyne lezing toe: „of de eigenaar". Burg. en weth. nemeu die lezing over. Daarop wordt ook deze verordening goed- gekeurdr Bepaald wordt dat de verschillende verorde ningen, behoudens de koninkiyke goedkeuring, in werking zullen treden 1 Januari 1900. Hierna wordt de zitting gesloten. Daarop wordt de verordening op goedgekeurd. By de behandeling van de verordening op de Invordering wordt over art. 7 (het kentee ken) stemming gevraagd. Het wordt verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Den Bouwmees- eer, De Waal; Van de Ree en Sprenger. Art. 8 en 9 vervallen daardoor. Overigens wordt de verordening goedgekeurd. Achtereenvolgens worden nog behandeld verordeningen betrekkeiykmar kt geldenloon voor het onder geleide van een der boden ol concierge doen bezichtigen van het raadhuis: recht voor diensten, door de gemeente bewezen bg het doen ruimen van beerputten; school gelden voor gymnasium; burgeravondschool: lager onderwijs; openbare bewaarschool en gemeente gymnastiekschool. Bg de behandeling van de invordering op de marktgelden wordt door den heer Koole op gewezen dat voor caroussels en kramen gelijk tarief wordt gesteld, terwyi caroussels toch meer schade aan het plaveisel toebrengen dan kramen. De heer Den Bouwmeester is dat niet eens hy acht de beschadiging van het plaveisel groot. Alleen zou kunnen beweerd wor den dat de stoomcaroussels wat meer vuil op leveren; maar die betalen zooveel recht dat het niet gewenscht is voor dezen het markt- geld te verhoogen. By de verordening omtrent het ruimen van beerputten komt de heer Van der Swalme terug op zgn vroeger ingediende bezwaren tegen de vrgsteliing van de militaire gebouwen. Hg biyft het onbillgk vinden, dat de ge meentenaren die lasten moeten dragen en het departement van oorlog daarvan wordt vryge- steld. Hij stelt voor die exceptie te dóen vervallen. De heer Den Bouwmeester verklaart het volkomen met den heer Van der Swalme eenB te zgn. De gemeente heeft zich voor de iurich' ting heel wat kosten getroost en evenals voor de slachterij betaald wordt, kan ook voor de kazerne worden gecontribueerd. Op verzoek van den heer jhr mr E. P. Schorer geeft de voorzitter een overzicht vaD de geschiedenis dezer zaak, waaraan de heer Den Bouwmeester nog het een en ander toevoegt. De heer Van der Swalme zet nog uiteen, dat vroeger de beer eenigsvoordeel opleverde, doch thans de ruiming kosten vordert. De voorzitter stelt in het licht dat aanne ming van het voorstel van den heer Van der Swalme hem gevaarlgk voorkomt, waar de ge meente zich kortelings nog groote opofferin gen heeft getroost tot behoud van het gar nizoen. De heer Van der Swalme meent juist dat;dit Onder Vlissingen had heden middag met de tram weêr een ernstig ongeluk plaats echter buiten de Bchnld van dat vervoermiddel, doch als gevolg van eene onvoorzichtigheid, waartegen al herhaaldelijk ia gewaarschuwd. Zekere L., een bejaard man, te Middelburg woonachtig, die naDij bet hotel Albion nog- op de reeds in gang zynde tram van half vier uit Vlissingen wilde springen, viel en kwam onder de wielen terecht. Een der beenen werd zwaar gekwetst. De ongelukkige werd ia het hotel binnengedragen, waar hem ge neeskundige hulp werd verleend. 'sQravenhago. De Eerste kamer bs- noemde heden tot leden der commissie van redactie voor het adres van antwoord op de troonrede de heeren Vening Meinesz, Van Zinniq Bergman, Alberda, Sohimmelpenninck v. d. Oye en Rahusen en verzond om inlich tingen aan den minister van waterstaat de nadere adressen tegen de bepalingen omtrent den viBchafalag te IJmuiden. De Kamer besloot morgen te 11 uur dat adres van antwoord te behandelen. Amsterdam. Omstreeks drie uur is heden middag by Diemerbrug weder een viBBoher uit Huizen door de Gooische stoomtram overre den. De man was onmiddellijk dood. Parijs. Dreyfus is heden nacht te 3 uur uit de gevangenis ontslagen. Daar het uur der vryiatiDg was geheimgehouden, ging alles onopgemerkt zijn gang. Hy is per spoor naar Nantes gegaan. Hy was vergezeld van zyn vrouw en zyn zoontje. Hier ter stede waren heden nacht omvang- rgke militaire maatregelen genomen, in ver band met het besluit het fort Chabrol in te nemen. Gelukkig is het niet tot vechten gekomen» daar de bezetting te 4 uur in den ochtend zich overgaf. Guérin is gevangen genomen, terwgl zijn gezellen in vryheid werden gelaten. Pretoria. Verschillende hoofdofficieren van het leger van den OnraDje Vrgstaat zyn hier aangekomen om te confereeren met generaal Joubert. Stockholm. Aftenbladet bevat een telegra- phisch bericht over het vinden aan deNoord- zgde van het Koning Kareiseiland van een aukerboei, waarop geschreven„Andrea pool; expeditie". Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Maandag 25Sept. Byeenk. Zangv. Tot Oef. en Uitsp. Concert- en ge hoorzaal 7Vii u. a ter dag 30 Sept. Najaarszitting polder Walcheren. Polderh. 10 u. Dinsdag 31 Oct. Concert Zangv. Tot Oe fening en Uitspanning. Concert- en gehoors. 7n. Arnemulden. r dae 22 Sept. Voordracht over Amerika, rgung Cafi spooreicht 8 u.

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2