MIDDELBURGSCHE COURANT. Donderdag 7 September. IT. 2U- 142' Jaargang. 18991 VOOR DEN ZEEMAN. Raadszittingen van Dinsdag. Deie courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prga, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., ft*— Aftonderlijke nummers kosten 5 cent. The nermometer Middelburg 6 Sept. 8 u. vm. 89 gr. 12 u. 82 gr. kV. 4 u. 77 gr. F. Verw.zw. w., licht bew., 's morg. m. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één nor aan het borean bezorgd zijn. AdvertentiSn20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regels 1.50elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per rej Groote lettors naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zjjn gratis aan het bureau te bekomen. Agenten. Te AmsterdamA. db La Mas Azn. te Rotter dam: Nijgh VAH Diïmab. Middelburg 6 September. In aansluiting op mijn schrijven dd. 31 Aug. 11., volge hier een bericht, uit de avond editie van het dagblad Scheepvaart van 4 September 1899, omtrent de mishandeling van een Ita- liaansch matroos. Een Italiaansch matroos, genaamd Deam gielis, werd, blijkens mededeeling uit Londen, Vrijdag 1 Sept. te Dover aan land gebracht, na in nitgeputten toestand te zijn opgepikt bij Dangeness door de Nederlatdsche loodsboot no. 10. BB werd eerst naar den Italiaanschen consul en daarna naar het Zeemanshuis ge bracht. Volgens zijn verklaring was hij in dienst geweest van de Ruas. bark Australia (954 tons), uit Nicolaistad, die bestemd was van Pensacola naar Kiel met balken. Dit schip wordt gevoerd door kapitein Flanderj en was bemand met 11 koppen, die een alkeer tegen den Italiaan hadden opgevat en hem stelselmatig mishandelden. Hij moest steeds den meest vermoeienden arbeid verrloh tenmen onthield hem het noodige voedsel en eens sloot men hem zelfs in de boeien. Deze werden hem zoo stijf aangeschroefd, dat hij het uitschreeuwde van pijD, en den kapitein verzocht, hem maar overboord te werpen, om een einde aan zijn martelingen te maken. BR een andere gelegenheid werd hij tegen het dek geklnisterd voor een klein ge laden kanon, dat men dreigde te zullen af schieten. Toen de bark in bet Kanaal bwaru, nam hij het besluit, om, zot dra het schip ergens dichter bij den wal kwam, overboord te springen de kapitein hield het schip echter steeds ver van de kast, doch toen men onge veer zes mijlen van Dangeness was gekomen, volvoerde Deamgielis zijn plan. De zee was vrij onstuimig en toen hij een kwartier in 't water was, vreesde hij den wal niet te zullen bereiken. Hij was echter eeu goed zwemmer en kon zich van zijn kleeieren ontdoen. Nalat hij nagenoeg twee uren in zee was, zag hij een loodsvaartuig, dat op hem aanhield. Toen begon hij het bewustzijn te verliezen en hij herinnert zich tenauwernood dat hij in de boot, die snel naar hom toe kwam roeien, is opgenomen. Zijn redders, twee man der equipage van het loodsvaartuig bereikten hem, zooals zij zeiden, toen hij op het punt stond te zinken van uitputting, en roniden snel met hem naar den kotter, alwaar hij met de meeste zorg werd behandeld en daardoor herleefde. Na zijn verhaal te hebben gehoord, koerste de aehipper van den kotter naar de bark baalde haar in en zond een boot met een loods daar aan boord. De eenige verklaring, die kapitein Flanders, naar men zegt, heeft gegeveD. was, dat de man niet goed by 't hoofd was, doch, noch op den loodskotter, noch te Dover bleek daarvan iets. Deamgielis, die ongeveer 27 jaar oud schijnt te zijn, drukt zijn diepe erkentelijkheid uit voor de humane, vriende lijke behandeling, van het Nederlandsche loods- personeel ondervonden. Het hier bedoelde schip is het eigendom van de reederij J. E. Moe en L. Ceder te Nicolaistad. (Finland.) Aingeaomen dat dit bericht sterk overdre ven is, dan bewijst het toch ia elk geval, dat er voor den zeeman aan boord nog genoeg te doen is. Toen ik er op aandrong de gezagvoerders te verzoeken zooveel mogelijk rekening te honden met landaard en nationaliteit, bedoelde ik voornamelijk landslieden by elkander te brengen. Zooals nu gebeurt, zyn er te veel nationa liteiten aan boord van ern schip, wat allerlei toestanden met zich brengt, die het leven vóór den mast onaangenaam, ja, dikwyis onhoud baar maken. Ia het hier vermelde geval is het hoogst waarschyolijk, dat de Itaiiaansche matroos de commando's niet of verkeerd ver stond; dat de anderen daardoor voortdurend zijn werk te doen kregen, en hem daardoor begonnen te baten. Wel is Eagelsch de zee manstaai, maar Finnen en Italianen zijn van alle zeelui daarin meestal het zwakst. Zelden wordt bekend wat er alzoo op voorvalt, maar men kan gerust aannemen dat het vorenstaande verhaal éen nit vele is. Vraag oude zeelieden eens naar het le aan boord van eon Novo Scotieër. Ik bedoel de schepen, die thuis behoor en aan de N. O. kust van Noord-Amerikaen men zal verhalen hooren om van te sidderen. Er is, zoover my bekend, maar een land waar geen vreemde equipage aan boord mag zyn. En dat is Frankryk. Hoe die regeling daar werkt, zon te bestudeeren wezen. Nog telkens als ik aan boord van schepen was, heb ik zoowel vóór- als achteruit opgemerkt dat landslieden zich by elkaar voeg den. De vreemdeling werd wel niet stelsel matig uitgesloten, maar het geschiedde alB sprak het van zelf. En hoewel feiten als aan boord van de Australia wel niet dageiyks zullen voorbomen, is het toch goed dit geval eens ernstig te overwegen. Er is voor den matroos op zee nog heel wat te doeD. Gemakkelijk zal het wel niet gaan om in zyn toestand verandering te brengen, maar als publiek, reeders, gezagvoerders en scheeps officieren de handen ineen slaan om Janmaat te helpen en te beschermen, zal er toch wel iets tot stand kunnen komen. Ze bomen weer aande tyden van nevel, storm, koude, sneeuw en ys. En wat dat zeggen wil, weet ieder die met den zeemans stand bekend is. Dan lijdt Janmaat niet alléén, maar ook z'n kapitein, z'n stuurman, bootsman. En hoe veel liphter te dragen moeten zijn ontberingen dan wel zyn, als er een kameraadschappeiyke toon aan boord heerschtwanneer alles in goede harmonie gaat Rotterdam, 5 Sept. 1899. B. BMOËMlNUJfclAi MZ. Bij koninkiyk besluit is de met verlof in Europa aanwezige lste-luit. der inf. van het leger in N.-I. F. Fransen, ter zake van lichaams gebreken, het gevolg van bekomen verwondiDg in den strijd, eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. UIT STAD EN PROVINCIE. By kon. besluit zijn, zooals nog in een deel der oplaag van ons vorig nommer is ver meld, benoemd tot dykgra&f voor den polder Heer Jansz. I. L. Marcusaetot dijkgraaf voor Maria-polder A. van der Maas Ez.; tot gezworen voor den polder Oud-Kempens Hof stede J. Droogendyk. Morgen (Donderdag) avond zal het muziekkorps der dd. schuttery, onder leiding van den heer Jan Morks, op het Molenwater het volgende programma uitvoeren: Dreyfus Marsch, Jones; Jubelouverture, Bach; Esprna, Valse, WaldteufelInleiding der IHe acte nit Lohengrin, WagnerOuverture Fantastique, Gov&ert; a. La Coquette, Kockect; b. In Kairo, v. BlonFantasie uit de opera Der Freischütz, (arr. Morks), Von WeberKarline- Marsch, Spahn. De uitvoering begint te zeven uren. De gemeentebegrooting van Middel burg voor 1900 is door burg. en weth. voor gesteld als volgt Inkomsten. Hoofdst. 1, ontvangsten wegens vroegere diensten, f 15.451.69. Hfdst. II, inkomsten van gemeente-eigendommen en bezittingen, f 151.987.98. Hfdst. III, belastingen en heffingen, f 169159.72®. Hfdst. IV, inkom sten van verschillenden aard en toevallige baten, f 100.475.66 en Hfdst. V, buitengewone ontvangsten, f 100.040. Uitgaven. Hoofdst. I, huishoudelijk bestuur, f 29,932.80. Hfdst. II, boBten betrek king hebbende op de plaatsel. bel., f 5,102.82. Hfdst* III, kosten van onderhoud enz., f35.086. Hfdst. IV, andere kosten van onderhoud, 11.505. Hfdst. V, kosten van politie, schutterij, brand weer en straatverlichting, f 37.801. Hfdst. VI, kosten van den geneesk. dienst en van het armwezen, f 40.170. Hfdst. VII, kosten ten behoeve van het onderwya en kunsten wetenschappen, f 101.2-18. Hfdst. VIII, renten en aflossingen, f 165.648.25. Hfdst. IX, andere uitgaveD, f 118.983.46. Hfdst. X, onvoorziene uitgaven, f 1667.724. De begrooting bedraagt, zooals reeds is ge meld, in ontvang en uitgaaf f 537115.05®. Ter bekwamer tyd geven wij van de begroo ting weder het gewone overzicht. Biykens het zgn. Maandboekje zijn in de maand Augustus te Middelburg over leden 39 personen. Daarvan waren 19 bene den het jaar ond, verder 1 van 5 tot 10, van 10 tot 15, van 15 tot 20, van 30 tot 35, van 45 tot 50, van 55 tot 60 en 1 van 60 tot 65, 3 van 65 tot 70, 5 van 70 tot 75, 3 van 75 tot 80, 1 van 80 tot 85, en 1 van 90 tot 95 jaar oud. De ziekten der overledenen warenbinder- diarrhoea 17, beroerte en hart- en vaatziekte ieder 3, kiiertering, hersenontsteking, maag kanker en gewelddadige dood ieder 2, voorts ouderdom, bloedziekte, longtering, longontste king, leverziekte, darmverlamming, cholera nostras en verdrinken ieder 1. De heer F. Hessling, eigenaar van bet welbekende restaurant Franziskanerbrflu inde Langedelft alhier, had er reeds sedert langen tyd behoefte aan zyne inrichting uit te breiden; het druk bezoek, zoo van stsdgenooten als van vreemdelingen, noopte hem daartoe. Maar eene geschikte gelegenheid te vindeD, in de hoofd straat, was alles behalve gemakkelijk. Eindeiyk slaagde de heer Hessling erin door aankoop eigenaar te worden van het kolossale heerenhuis de Zon, dat met zijn deels antieken gevel geregeld de aandacht trok van vreemde bezoekers, vooral bouwkundigen, onzer op dat gebied zoo ryke stad. Hij trad in overleg mot den architect A. van Dorst, die een plan ontwierp om bet onderhuis tot restaurant te verbouwen. Dat plan is thans door de firma W. vaD Uye en Zn. belichaamd en Middelburg is eene inrichting ryker geworden, die gerust met de beste op dit gebied in het binnen- en buiten land ban wedijveren. De groote zaal, die door openslaande ramen met de straat in gemeenschap staat, is in het rond voor een derde der hoogte van een fraaie houten lambriseering voorzieD, terwyi verder de wanden in zachte tinten beschilderd zyn. Ook van de zoldering zyn de met gouden randen omlijste vakken in hetzelfde genre beschilderd. Dat schilderwerk pleit voor de bekwaamheid van den heer W. Hegboer. De heldere, lichte zaal is op eenvoudige doch zeer comfortabele wijze gemeubeld. Achter de restauratiezaal, daarvan door glazen deuren gescheiden, bevindt zich een ïd denzelfden toon gehouden biljartzaal, waar twee biljarten, o. a. een van Toulet, den heeren gelegenheid geven zich met elkaar op hel groene laken te meten. De gasornamenten in beide zalen harmonieeren met de tinten van het schilderwerk goed ei< verhoogen het prettig aanzicht. Het is een niet te weerspreken feit, dat de bieren, die de heer Hessling zijn bezoekers voorzet het zgn slechts twee soortenFran ziskaner en Pilsner voldoen aan deeischen die men aan goed Duitsch bier stellen kan, zoodat ongetwijfeld de stamgasten hem in het nieuwe lokaal zullen getrouw blijven en het uitgaand publiek, meer nog dan tot dusver, daarin of daarvoor een zitje zal zoeken, om zich tevens te laven aan het, largzamerhand ook ten onzent op prys gestelde, Duitsche gerst ennat. De gelegenheid om lekker te luDchen ot goed te dineeren blyft ook in de nieuwe zaak beBtaan. Nu er meer ruimte is, zal zeker ook daarvan nog meer gebruik gemaakt worden dan vroeger. Als een bgzonderheid meldt men ons uit Stavenisse, dat een koe van den land bouwer H. J. Dorst drie kalveren ter wereld ft gebracht. Alle zyn normaal ontwikkeld seer welvarend. dat feiteiyk in stryd met de wet het derde voor niets school ging. - De gemeenteraad van Wissekerke behandelde, na de göbruikeiyke herbenoemin gen, de belastingverordeningen, die na 81 Dec. a. s. de thans geldende moeten vervangen bracht die, behoudens kleine wijzigingen, in overeenstemming met die van thans. De benoeming van een onderwyzer aan de openbare school in de kom moest, wegens nader overleg omtrent de voordracht, worden aangehouden. In de raadsvergadering te Noord- gouwe werden de onlangs herbenoemde raadsleden F. van den Bout Az. en J. de Vlieger het nieuwbenoemde raadslid jhr C. A.van Citters beëedigd en geïnstalleerd. Als wethouder werd herbenoemd de heer J. Vlieger en, in plaats van den heer J. Vier gever, die ontslag als raadslid had genomen en wien door den voorzitter warme hHlde werd gebracht voor den yver en trouw, waarmee hg byna 50 jaar zyn mandaat als raadslid vervulde als zoodanig benoemd de t A. A. Vis, beiden met 5 en 6 stemmen. Als ambtenaar van den bHrgeriyken stand werd herbenoemd de heer J. de Vlieger. Allen namen hunne benoemingen aan. Dinsdag overleed te Sas van Gent, in den ouderdom van byna 66 jaren, de heer L. N. Stubbé, gemeente-secretaris en ontvan ger aldaar en Becretaris van Philippine, be uevens ontvanger-griffier van enkele polders. Hij bekleedde eerstgenoemd ambt ongeveer 26 jaar. Door den gemeenteraad werd tot plaatsver vangend secretaris benoemd de heer F. Stubbé, griffier ter secretarie, zoon van den overledene. tij gelegenheid dat de heer K. L. Reep maker te Aardenburg als ambtenaar van den burgerlijken stand ji. Zaterdag het eeratt huwelijk heeft voltrokken, deed hg ditpaartj< een cadeautje 10) toekomen. (Fbid v. Z. Vl.) De raadsvergadering te Arnemuiden kon dien dag geen voortgang hebben wegens onvoltalligheid. Vóór de zitting waren alle leden tegenwoor dig, doch de heeren Bom, Davidse en Jobse verlieten de vergadering, omdat de heer Born meende, dat deze bijeenkomst niet wettig was, wijl de heer J. Franse (afgetreden lid) niet geciteerd was. Deze hield, volgens de mee ning van dat raadslid, zitting totdat de ge loofsbrieven van zij a opvolger onderzocht waren. Van andere zyde werd daartegen aangevoerd dat dien dag de zittingsperiode van den J. Franse was geëindigd. De vergadering werd nu verdaagd tot heden (Woensdag). In de Dinsdag avond gehouden vergade ring van den gemeenteraad vanWestkapelL is herkozen als wethouder de heer J. Minder- houd Kz. en gekozen als zoodanig de heer P. Minderhoud Jacsz. De gemeenteraad van Wolfaartsdij bracht, op verzoek van Gedeputeerde Staten, eene wijziging in de pas opnieuw vastgestelde verordering tot heffing van schoolgeld. Die verandering bestaat daarin, dat thans van 3 kinderen uit 1 gezin 36 cents, in plaats van 30 cents, betaald wordt. Dit laatste bedrag kwam overeen met dat voor 2 kinderen, zop- de zitting van den raad van Hulst is als wethouder herbenoemd de heer H. Wauters en als zoodanig, in de plaats van den beer A. Hombach, de heer L. van Waeaberghe. Verder beBloot de raad tot het indienen van een verzoekschrift aan den minister van bin- nenlandsche zaken om het daarheen te leiden dat progressie voortaan by den hoofdelijken omslag ook mogeüjk zou blijven. Op hetgeen bovendien in deze raadszitting werd. behandeld, komen wij in ons volgend nommer nader terug. Te Axel besloot de raad, met het oog op de wekelyksche veemarkt te Saa van Gent, de veemarkt te houden op den laataten Maan dag in plaats van den laataten Dinsdag in October en daarvoor aan Ged. Staten vergun niDg te vragen. De premiën werden vastgesteld als het vorige jaar. De jaarwedde van den vuilnisman weid met f50 verhoogd en alzoo gebracht op f350. De heeren Lamaitre en Drogmans werden herbenoemd als wethouders. In de vergadering te Breskens werd: behalve de gebruikelijke benoemingen, o. m. besloten de schoolgelden voor de dagschool van ƒ0.70 op f O.fcO te brengen, terwijl ook bepaald werd dat voor het aankoopen van een eigen graf f 10 per Ma zal verschuldigd zyn, in plaats van f 3 zooals dit oorspronkelgk was. Tevens was er een schrijven ingekomen van den heer I. de Brugne, houdende mede deeling dat hy zgne benoeming als gemeente geneesheer aanneemt. In de Dinsdag te Gr o ede gehouden raadszitting zgn als wethouders herbenoemd de heer H. G. Hammacher met 6 stemmen, 1 blanco, en de heer J.A. Risseeuw A.Jznmet3 emmen; 4 blanco'a. Het voorstel van burg. en weth. tot hooging der jaarwedde van den heer Geelhoedt werd zonder hoofdeiyke stemming aangenomen. Vooraf had de heer Lombaard opgemerkt dat geen verhooging noodig was voor iets, dat het hoofd moest doen, waarop de heer Ham macher als zyne rase ting uitsprak dat, waar in vele gevallen uerhalingsonderwijs lijdt door gebrek aan ambitie, dit by den heer Geelhoedt niet het geval is. Hy bad dan ook terstond het voorstel van burg. en weth. ge- ateund. Te Sohoondyke werd de heer Joh. Risseenw ais wethoude^her benoemd en werden de art. 22 en 33 der algemeene politie-verordening gewijzigd, zoodat in het ver volg iederen laatstee Zaterdag van de maand moet geschrobd worden in plaats van iedere week, en op andere tijden als burgemeester en wethouders zulks noodig mochten oordeelen. Voortaan mag na negen uur des voormiddags op Zate rdagen geen ineai meer door de bebouwde kom vervoerd worden. Met zes stemmen tegen één, die van dei. heer W. C. de Smidc, werd besloten tot hei bouwen van een gemeentehuis volgens hei laatste overgelegde plan, dat begroot woidt op f 5000 en derhalve ongeveer f 600 duurder zal zyn dan het eerste plan. Te Oostburg nam de beer Weisfeltals nieuwgekozen lid zitting en werden tot wet houder benoemd: de heer M. M. Meijer (aftr. 1905) in de vacature Le Nobel, en de heer J. H. van Peenen (aft. 1902) in de vacature-Mei) er. Deze vacature was ontstaan door het periodiek aftreden van den heer Meyer als lid van den raad. Met algemeene stemmen werd besloten tot aankoop van een stuk grond voor den bouw eener dokterswoning. Aan A. Lnteijn Pf. te Nieawaliet werd on- der zekere voorwaarden concessie verleend tot het plaatsen op gemeentegrond van een weegbrug. Gemeenteraad, van Vlissingon. Zitting van Dinsdag namiddag te twee uren. Voorzitter jhr mr A. A. van Doorn van Koudekerke, burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. Er is 1 vacature. De nieuwgekozen en herkozen leden worden ter vergadering toegelaten en leggen de voor geschreven eeden af. De voorzitter wenscht hen daarna geluk met het vertrouwen, dat de kiezers in beu hebben gesteld. Hij verklaart tot de herkozen leden niet veel te zeggen te hebben. Hen wenscht bij geluk met hunne hernieuwde be noeming. In de eerste plaats wenscht spreker het woord te richten tot de nieuw gekozen leden en hen er aan te herinneren dat zy de plaatsen innemen van de heeren Van der Bilt en Bakker, die zoo langen tyd in het belaDg der gemeente zyn werkzaam geweest, en spreekt, ook voor de herkozen leden, den wensch uit, dat zij nog lang de belangeu der gemeente zullen mogen behartigen. Nadat de installatie der herkozen of gekozen leden heeft plaats gehad, worden de notulen van het verhandelde in de vorige vergadering ilezen en goedgekeurd. Daarna worden door het college van burge meester en wethouders eenige mededeelin- gen gedaan en verder aan den raad stukken overgelegd, waaronder o. a. een rapport van het chemisch onderzoek van het gas der Imp. Cont. Gas Assoc., nit welk onderzoek, gedaan door G. G. Baert, blijkt dat het gas aan de gestelde eischen voldoet en de lichtsterkte 16.1 kaarsen bedraagt. Ook is iDgekomeu een erzoek van bewo ners van de Verlengde Glacisstraat tot het verkrygen van verlichting in die buurt. Dit laatste wordt als ongezegeld ter zij ae gelegd. Deze stukken worden voor notificatie aan- Vervolgens verleent de raad, op voorstel van burg. tn weth., aan mej. J. M.deKocingh op baar verzoek, wegens ongeschiktheid door lichaamsgebreken, met ingatg van 1 Nov. a. s. eervol ontslag uit har9 betrekking van onder wijzeres aan school D. Tevens worden burg. en weth. gemachtigd sollicitanten in het be zit van de hoofdacte naar die betrekking op te roepen. Aan de orde zijn alsnu verschillende be- In de eerste plaats van een wethouder. Als zoodanig wordt herbenoemd de heer J. Verkuyl Quakkelaar met 12 stemmen. 2 briefjes waren blanco. De voorzitter wenscht den benoemde geluk met zgne herbenoeming. De heer Quakkelaar zegt dank voor de tot hem gerichte woorden en verklaart de benoe ming te aanvaarden. Verder van een lid en voorzitter van net college van regenten van het gasthuis. Herbenoemd wordt de heer Delvoye met 11 stemmen. 2 briefjes waren blanco en 1 uit gebracht op den heer Rottier. Daarna van een lid en voorzitter van het burger weeshnis. Als zoodanig wordt herbenoemd de beer Kalbfleisch met 12 stemmen, 2 blanco. In de vacature Loois voor een lid en voor zitter van het Algem. armbestuur wordt, na tweede vrije stemming, verkozen de heer Rot tier met 8 stemmen. wenscht echter, wijl drukke bezigheden en andere omstandigheden hem daartoe aau- leiding geven, do benoeming niet te aanvaarden. By de daarop volgende vrije stemming kreeg de heer Gewin 8 stemmen, de heer Van der "eer 5 en de heer Chevalier 1. Ook de heer Gewin bt dankt voor de aan vaarding dier betrekking. By de nu volgende stemming kreeg de heer Van der Meer 12 stemmen, de heer Wibaut 1 en de heer Geelhoed 1. Ook by den heer V. d. Meer bestaan voor de aanneming eenige bezwaren, maar hg wilde gaarne eeni- gen tyd gesteld zien om beraad te nemen eu zich op de hoogte te stellen van de aan die betrekking verbonden werkzaamheden. Hier tegen is geen bezwaar, zoodat in deze later een beslissing is tegemoet te zien. In de vaste commissiëa worden benoemd: Voor die van strafverordeningen de heeren Delvoye, Rottier en Winkelman, alle drie aftredend, resp. met 13, 14 en 13 stemmen, eu de heer Gewinin de vacature Bakker, met 9 stemmen. Voor belastingen: als voorzitter de heer Van Uije Pieterse (aftr.) met alle stemmen, en als leden de heeren Alter, Gewin ea Rottier (alleu aftredend), od, in de vacature-Van der Bilr, de heer V. d. Meer, respectievelijk met 8, 13, 13 en 10 stemmen. Voor financiën: als voorzitter de heer Van Uye Pieterse (aftr.) met 11 stemmen en als leden de heeren Delvoye, Gewin, Kalbfleisch en Van Raalte (allen aftredend), allen met 13 stemmen. Voor fabrioage: de heeren Chevalier, Loois, Van Raalte, Verkuyl Quakkelaar en Wibaut (allen aftredend), respectieveiyk met 13, 14, 14, 13 en 13 stemmen. In de commissie voor den reinigingsdienst worden de twee aftredende leden Loois en Rottier herbenoemd, respectieveiyk met 13 en 14 stemmen. In die voor de badplaats worden herbenoemd de aftredende leden Chevalier en Wibaut, beiden met 13 stemmeD, en na tweede stem ming benoemd ia de vacature-Van der Bilt de heer Geelhoed met 7 stemmen.

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 1