buitenland; Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN Moordaanslag op Labori. zullen binnen enkele dagen worden bekend gemaakt. Het koor zal den naam dragen van: Eet Amsterdamsch A CapellarKoor. KERKNIEUWS. Door de eyuode is de vorige week aan genomen de conclusie der commieeie tet ver werping van het voorstel, om ook aan bedeelden Btemrecht toe te kennen. BIJ de stemming over het voorstel om ook aan vrouwen stemrecht toe te kennen, staakten de stemmen, zoodat in de volgende zitting op nieuw daarover zal gestemd worden. Wekelyksche opgaaf betreffende de Ned. Herv. kerk. Beroepen naar Maasdam (toez.) 6. J. Brutel de la Rivière te 'a GravemoerUrsnm en Kwa- dyk J. M. Natzijl, cand.; Wouterswoude J. P. de Bie, cand.; Rouveen H. van Griethuijsen te Ooaterwolde; Hoogeloon N. P. E. G. van Ucheleu te Renswoude Meeuwen J. H. L. Dijkman, cand.Appelscha C. Boerendonk, cand.; Haastrecht J. H. van der Palm te IJa- brechtum; en naar Irnsum F. de Boer te Oldeholtwolde. Aangenomen naarUselmonde door J. Hoekstra te HeterenWesterlee door dr J. J. Bieoker te Benedenkngpaen naar Kockenge door T. Lakkerkerker te Hagestein. Bedankt voorCadzand door J. J. Homburg te BiervlietSijbkarspel door H. J. van Veen, cand.; Poortugaal door E. C. Jungius C.Lzd. to Leen wardenOstende door A, W, Höttete Blaricum; Aartswoud door J. M. Natzijl te Zwaag; Bergen op Zoom door L. Knappert te Assen; Krommenie door J. Heenk te Vecbel; Borg-Ambacht door P. Bokma te Gorinchem;; en voor Den Bommel door H. Haselager te Harich. Gereformeerde kerken. Beroepen naarLangeslag J. van Haeringen Lz. te Genderen Zevenhuizen C. W. de Vries te Metslawier en Niewier; en naar Hazers- woude J. L. Schouten, cand. Bedankt voor Middelstum door A, S. Schaafs- ma te Boornbergum. Doopsgezinde gemeenten. Beroepen naar Jutrijp en Hommerts A. Koorda te Bierum. De ministers van justitie en van oorlog verleenen deze week geene audiëntie. De officier van administratie 2e kl. T. Akkerman is van zijn plaatsing aan boord van het wachtschip te Willemsoord ontheven en op non-activiteit gesteld. In eene Zaterdag avond te Dordt ge houden, druk bezoohte bijeenkomst is beslo ten tegen Dinsdag of Woensdag een groote meeting uit te schrijven opdat de Dordtenaren zich uitspreken over de houding van Engeland tegenover Transvaal. Die vergadering zal ge leid worden door den heer S. M. Hugo van Gijn. Met betrekking tot de plaats gehad heb bende werstaking van het machinekamerperso- neel op Rijnsleepbooten is te Rotterdam een gecombineerde vergadering gehouden tusschen do icodoïo on hot bontuur van don bond van machinisten en stokers, thans ter vaststelling van het definitieve contract, waartegen bij sommigen eenige bezwaren gerezen waren. Het eerste artikel werd alsnog eenigszins gewijzigd, zoodanig, dat gedurende Maart tot en met Augustus de reis opvarend van Zater dagsavonds van zonsondergang tot Maandag morgen zonsopgang zal gestaakt worden, tenzij de plaats van bestemming binnen twee uren na zonsondergang 's Zaterdagsavonds kan be reikt worden. Deze week zal opnieuw vergaderd worden ter bespreking der andere artikelen. Ter herinnering aan den noodlottigen dood van vier leden van het Haagscbe brand weerkorps by den brand der brood- en meel fabriek in 1898, is in de poort aan de zijde van de Prinsenstraat een gedenksteen geplaatst, van zwart marmerglas met vergulden inscriptie. Deze laatste is geplaatst in eene omiysting van de attributen der brandweer, waaronder het stedelijk wapen, in kleuren uitgevoerd, is aangebracht. De namen der omgekomenen zijn geplaatst ter weerszyden van een afgeknotte zuil, welke hot tableau gedeeltelijk in tweeën scheidt. De vacantiekamer der rechtbank te Maastricht heeft rechtsingang verleend, met last tot instructie en bevel vau gevangen houding, tegen H. J., oud 44 jaar, stukadoor te Limbricht, gedetineerd, ter zake dat hij op 1 Aug. opzettelijk aan zijn broeder een schop tegen het onderiyf heeft toegebracht, aan de gevolgen waarvan deze in den nacht van 3 op 4 Aug. is overleden. Een vreeselijk ongeluk heeft Zaterdagavond omstreeks half elf te Utrecht plaats gehad. De familie B. vertoefde op dat uur in een tnin van een restaurant aan de Nieuwe brug. Plotseling vloog de dochter van den heer B. nit den tnin en sproBg in de Singelgracht. Haar beminde, een jonge man, zoon van ds. Y uit Stedum (Groningen), te Utrecht werkzaam, sprong haar na, evenals diens broeder. Helaas, het jonge meisje werd niet gered, en ook de twee jongelieden ver dronken. Door de duisternis op dat punt waren de drenkelingen niet meer te redden. Een uur later werden de ïyken opgevischf en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Het vreeaeiyk ongeluk verwekt algemeene deelneming. Zondag ochtend is te IJselmonde totaal afgebrand de groote honfckooperij, schaverg en zagery De Hoopbenevens twee heeren huizen en drie arbeiderswoningen. Alleen de boeken werden gered. Door den grooten voorraad hout was het een ontzagUjke vuur massa. Drie Rotterdamsche stoomspuiten ver leenden hulp by de blus8ching. Een vissoher uit Hardingsveld, die zich mot zyn vaartuig op de Nieuwe Merwede be vond, bemachtigde een springlevend hert, dat de rivier overzwom. i Een waardig catechiseermeesterIn de Wickstraat te Rotterdam moest de politie met de blanke sabel een ontrouwen echtgenoot» van beroep catechiseermeester, in bescherming nemen. Hoewel gehuwd, had hy liefdesbetrek kingen met een ander vroawspersoou aange knoopt, wat in de buurt grooten aanstoot gaf, te meer daar by zyn wettige echtgenoote her- h&aldeiyk mishandelde. Sedert eeu paar avon den werd hy door de buren eu straatjeugd opgewacht, die hem de noodige scheldwoorden en bedreigingen niet onthielden, terwyi het Vrydagavond zoo ver liep, dat hg mishandeld werd en de politie de sabel moest trekken en de straat schoonvegen. Op de Haarlemsche kermis zyn zakken rollers aan het werk geweest. Donderdag en Vrydag werden horloges en portemonnaies ge rold. De politie laat nu eenige agenten van politie vergezellen van personen met groote borden, waarop staat„Past op de zakkenrol lers." Die lui poBteeren zich dadelyk op alle punten waar oploopjes zyn of worden verwekt en waarschuwen. Sinds die maatregel is inge voerd komen geen aangiften meer in. In dezelfde gemeente kreeg een knecht uit een draaimolen twist met zyn kostbaas. Het liep zoo hoog, dat de kostbaas eenbyl opnam en daarmede den ander een zoo hevige wond aan het hoofd toebracht, dat hy naar het gasthuis moest worden geleid. Naar het Wilhelmina gasthuis te Amster dam is gebracht een kruiersknecht, die bij bet uithyschen van een verhuisboedel uit de derde verdieping van een perceel in de Jacob van Lennepstraat was gevallen, Eene vrouw van middelbaren leeftyd, te Utrecht wonende, had een paar dagen geleden het ongeluk, bij het opgieten der koffie, eene hoeveelheid kokend water over de linkerhand te krygen. Al heel spoedig hadden zieh op de hand twee blazen gevormd, die den vol genden dag zoo groot waren geworden, dat zy haar hinderlijk werden by haar werk, zoo dat zy dan ook besloot om ze maar door te steken. Hierby schynt zy echter van een of ander onrein voorwerp te hebben gebruik ge maakt, althans reeds Bpoedig daarna begon de hand erg dik en pynüjk te worden, terwyi langzamerhand ook de geheele arm opzwol. Toen daarop de halp van een geneeskundige werd ingeroepen, moest zy onmiddellyk naar het Ziekenhuis worden vervoerd, daar deze bloedvergiftiging constateerde. Het bleek ech ter reeds te laat te zyn en de vrouw is dan ook onder de hevigste pynen bezweken. Te Donderen (Vries) is een 29-jarige on gehuwde vrouw, wegens kindermoord, aange houden. Zy had haar kindje, door het een kussen op het hoofd te leggen, doen stikken. De zwager had het lijkje in den koestal be graven. Te Zwartsluis is het zooutje van een te Hoogeveen thuis behoorenden schipper over boord gevallen en verdonken. Te Meppel viel een reeds bejaarde weduwe van den zolder, wat eerBt werd ontdekt, toen haar boodschapmeisje thuis kwam en de deur niet open kon krygen. De buren kwamen toen door een raam binnen en vonden de ongelukkige in een grooten plas bloed, met het hoofd tegen de deur liggen. Ofschoon dadelyk geneeskundige hulp werd ingeroepen, is de vrouw reeds den volgenden dag over-: leden. Op eeu der zandbanken naby de Lan- werB zag dezer dagen iemand uit Westernie- land dertien zeehonden, waarvan hy er acht wist te bemaohtigen eu te dooden. Het station Bokstel is thaus electrisch verlicht. In een spoorweg wachterswoning onder Oorle is brand uitgebroken. Het huis brandde geheel af on alleen het vee werd gered. Dure appelen. Te Tiel is een boom gaard, groot 1.5 HA., waarvan de opbrengst wordt geschat op 400 a 500 hectoliter, ver pacht voor f 2485. In de app ai jaren 1895 en 1897 bracht hij respectieveiyk f700 en f1050 op. In tegenwoordigheid yan de meeste burger, lyke en militaire autoriteiten van Antwerpen, den gouverneur der provincie, tal van geestely- uen, waaronder de aartsbisschop van Mechelen, afgevaardigden van binnen- en buitenlandsche academiën en corporation, persvertegenwoor digers en vele anderen, had Zaterdag middag te twee uren de plechtige opening plaats van de groote Van Dyck-tentoonstelling te Ant werpen. De openingsrede werd gehouden door den burgemeester, den heer Jan van Ryawyck, die de beste wenschen uitsprak voor het sla gen dezer tentoonstelling en dank bracht aan allen, die hadden medegewerkt aan het tot stand brengen daarvan. Ook door andere redenaars werd nog het woord gevoerd, waarna een wandeling werd gehouden door de ruime, prachtig versierde zalen, waarin tal van bezienswaardigheden, alle betrekking hebbende op den beroemden Antwerpschen meester, waren tentoongespreid. Het ïydt geen twyfel of deze expositie, die zooals Max Rooses het noemt in de N. R. Ct voor den Antwerpschen kunstenaar de be- teekenia zal hebben, die de Amsterdamsche tentoonstelling had voor Rembrandt, zal het glanspunt uitmaken van de groote Van Dyck- feesten. Zondag middag vereenigden zich wederom tal van belangstellenden, waaronder ook ver schillende academische corpseD, voor een stoet, die gevormd werd door het keurcorps van de garde-civique, en begaven zich naar de in feestdosch getooide Place Van Dyck, waar aan het bekende standbeeld van den meester een geestdriftige ovatie werd gebracht. Zeven honderd schoolkinderen zongen daarby het slotkoor uit de cantate Génie de la Patrie van Peter Benoit en de Brabansonne. Verder werd door den burgemeester eu eenige andere sprekers het woord gevoerd en oindelyk ver eenigden allen zioh in de ruime lokalen van de Soeieté royale d'harmonie, waar deze feest» dag in vroolyke stemming besloten werd. Ter gelegenheid van het bezoek van koning Leopold aan Antwerpen en de tentoon stelling, vreest men daar groot gebrek te kry gen aan paarden voor de bereden politie en sohuttery. De paarden toch, die anders by dergeiyke gelegenheden door de gemeente wor den gehuurd, zyn nu reeds allen afgestaan aan de leden van de eerewaebt, terwyl de minister van oorlog, aan wien men het verzoek had gericht eenige cavallerie-paarden te mogen leenen, dit verzoek afwees, daar deze paarden alleen mochten worden bereden door hun eigen meesters, de cavalleristen. Antwerpen zal het dus deze keer zonder bereden politie of gardes civiques moeten doen. By een aanvaring tusschen een Frauschen schoener Paquebot No. 5 en een Duitsche boot is de schoener gebroken en gezonken. Van de 24 opvarenden zyn 5 verdronken en velen gekwetst. Onder groote geestdrift heeft men Zondag het Dreyfus-feest te Ledenberg gevierd. „Picquart" haalde „Dreyfus" aan het station af. Vele huizen waren toepasselyk versierd, en overal werd gevlagd. Uit Bern wordt gemeld, dat een jengdige Engelsche, miss Christine Bridge uit Brighton, by het beklimmen van den Lirecker Alp, het ongeluk heeft gehad uit te glijden en in een afgrond te storten van een hoogte van honderd meters. Men vond de ongelukkige met ver brijzelden schedel op den bodem van het ravyn. Op Mauritius hebben zich veertig geval len van pest voorgedaan, waarvan twee en dertig met doodelijken afloop. Ook loopen er geruchten, dat in de Portu- geesche stad Oporto pestgevallen zyn voorge komen. Deze geruchten werden echter tot nog toe niet officieel bevestigd. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Donderdag 17 Aug. St. Jansteen. Estaminet De Lantaarn 4 u.: sloopen perceelen en bouwen hoerenhuis. Aanwyzing 14 Aug. 4 u. Inlichtingen J. Scbeele, Terneuzen. Vrydag 18 Aug. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. het maken van werken tot verdediging van het strand voor Terneuzen. (Raming f 3030) Aanwijzing 11 Aug. Inlichtingen hoofdinge nieur lie district Middelburg, ingenieur te Terneuzen en opzichter Dykstra. Vrydag 25 Aug. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. het maken en inhangen van een paar sluis deuren in den mond der Wester- of Koop manshaven te Vlissingen. (Raming f 11.050). Aanwyzing 18 Aug. Inlichtingen hoofdinge nieur Bekaar, ingenieur teVlissingen en opzichter In 't Hout te Middelburg. Dinsdag 5 Sept. Westdorpe. Gemeentehuis 2, u.: het verbouwen der openbare school en bet leveren van schoolmeubelen. Aanwijzing 20 Aug. In lichtingen D. de Jonghe te Westdorpe. 's Cravenhage. Met veel huldebetoon is heden op de algemeene begraafplaats Jacob Maris begraven. Ontelbare kransen en bloemstukken waren uit alle oorden des lands ontvangen, zoodat een afzonderlijk voertuig voor de bloemen noodig was. De stoet trok, onder treur mar schen van Chopin en Beethoven, uitgevoerd door de Koninklijke Militaire Kapel, naar de begraaf plaats, omstuwd door een dichte menigte. Achter den rouwwagen gingen te voet tal van kunstbroeders, maar ook artisten op ander gebied dan de schilderkunst. De slippen van het lijkkleed werden ge dragen door een veertiental kunstschilders, met Mesdag, den voorzitter van Pülchri Studio, aan het hoofd. Op de begraafplaats waren nog tal van meesters en depntatiën van kunstgenootschap pen, ook van elders, aanwezig en duizenden belangstellenden, waaronder ook de Burge meester van den Haag. De heer Mesdag huldigde den ontslapene als een der grootste kunstenaars dezer eeuw, een genie dat bij het nageslacht zal voortle ven als de beroemdste zijner voorgangers. Jozef Israels sprak als voorzitter der Haagsche teekenmaatschappy Voorts werd gesproken namens Arti et Amieitiae te Amsterdam door een der bestuur ders. De jongere school bracht dank aan den over ledene bij monde van den heer Snyder van Wissekerke, voorzitter van den Eaagschen Kunstkring. Voorts huldigde ook een lid van St. Lucas uit Amsterdam den overledene. Koraalmuziek besloot de plechtigheid. Amsterdam. 92 bezoekers der graanbeurs zonden aan Labori het volgend telegram Recevez nos sentiments de symphatie empressés. Rennes. (Maandagochtend). Toen mr Labori zich heden morgen met zyn vrouw naar de rechtszitting begaf, werden by het Lyceum eenige revolverschoten op hem gelost. Labori werd door twee schoten aan rug en arm vry ernstig gekwetst, zoodat hij neerviel. Hij werd onmiddellijk naar zyn woning gedragen. By de opening der zitting deed de presi dent mededeeling van het gebeurde. Hy zeide het voorgevallene diep te betreuren. De zitting is opgeheven, ten einde nadere inlichtingen te kunnen erlangen. Na de ontvangst van deze treurige tijding zyn door eenige stadgenooten per telegraaf betuigingen van deelneming gezonden aan den heer en mevrouw Labori. Voor onze lezers, die eveneens behoefte mochten gevoelen van hunne deelneming te doen biyken, zy vernield, dat Madame Labori, Rennes, voldoende adres is voor kaartje» en briefkaarten. Na het bovenstaande bericht dat aan het Ebld was ontleend ontvingen wy de vol gende nadere b ij zonderheden: Op het oogenblik, dat Labori de brug be reikte, waardoor de beide armen van het kanaal Vilaine verbonden zyn, kwam een onbekend gebleven individu, met verloopen uiterlijk, van achter een muur, waar hij verscholen was. Hij loste twee schoten, die Labori aan mg en wang troffen. De,beroemde advocaat verloor aanvankelyk zyn bawustzyn, maar kwam spoe dig weer by. Hij gevoelde zich zeer zwak. Vier hospitaalsoldaten droegen Labori op een baar naar diens woning. Labori ont- kleedde zich zelf en maakte van zijn portefeuille eea hoofdkussen. Op verzoek van Labori werd dr Reclus ontboden. By het onderzoek verhinderde een harde korat geronnen bloed de wond te peilen. De kogels zyn het bovenste gedeelte der borstkas ingedrongen; men weet niet of de long of de colonne vertêbrale, het wervelbeen, is aangedaan. Vrienden en tegenstanders deden Labori ontelbare blijken van deelneming toekomen. Picquart en diens zwager Gaat, die Labori vergezelden, zetten vergeefs den moordenaar na, evenals vele politieagenten. Een wielryder berichtte, dat de moordenaar zich schuil hield in het veld om het kasteel Giron. Picquart en Gast zyn met 20 soldaten derwaarts ver trokken. De vluchtende moordenaar zou een werk man hebben toegeroeoen „laat my gaan, ik heb Dreyfua doodgeschoten INDRUK IN DEN KRIJGSRAAD. Te 6.40 werd de zitting heropend. De voorzitter, kolonel Jouaust, waarschuwde (in verband met de beleedigende woorden van een der atenographen tot Mercier) tegen alle manifestaties, in het by zonder tegen die van de zyde der pers. Desnoods zou by de perskaarten intrekken. Mr Demange vroeg schorsiDg der zitting tot zekerheid zal zyn verkregen over den toestand van Labori. De krygsraad trok zich terug en besloot tot aen kortstondige schorsing. Demange ging daarop heen, om Labori bij te staan. In de zaal beerschte groote ontroering. Vooral onder de journalisten van beide par tyen ontstonden hevige twisten. Men vroeg zich af of niet het geheele proces moest wor den uitgesteld. By deze woordenwisseling zeide Arthur Meyer, dat alle journalisten zich verantwoor- delyk moesten stellen voor den aanslag op Labori. Mevrouw Severine protesteerde heftig tegen deze woorden en riep: „Neen, gy alleen zijt verantwoordeiyk voor wat er voorvalt". Gendarmen scheidden de twistenden.Aan allen werden de wandelstokken ontnomen. Te 7.30 kwam een journalist mededeelen, dat de toestand van den gewonde minder ernstig is, dan men aanvankelyk vreesde. HERVATTING DER RECHTSZAAK. Te 9.30 werd het proces hervat. Demange verklaarde dat, hoewel de wonde aiet ernstig is, hy (vermoedelijk is in het tele gram bedoeld Labori) de zitting niet kan bij wonen. Casimir Pyrier is aanwezig. Ganeraal Mercier hervat zyn verklaringen van Zaterdag en zegt niet te gelooven dat Ssterhazy de schrijver van het bordereau is. Een levendige discussie ontstond tusschen Casimir Perier eu generaal Mercier, die door Perier beschuldigd werd gehandeld te hebben zonder den president der republiek te hebben geraadpleegd. Generaal Billot zegt dit ongeloofelyk te vinden, omdat in een herberg te Lyon Duitsche officieren Dreyfus beschuldigden de mobiiisatie- plaunea geleverd te hebben. Dreyfus ontkent dit ten stelligste. Oud-minister Cavaignac zegt, dat hy instemt met de oud-ministera van oorlog eu dat de verklaringen van Lebrun Renault eu majoor d'Attel identiek zyn. Londen. Daily Mail gewaagt van telegram men uit Delagoabaai, inhoudende, dat de lading oorlogamaterieel, voor de Transvaalsche regee ring bestemd, op last van de Portugeeache regeering is aangehouden. Het stoomschip, Reichstag genaamd, bevatte 15000 geweren. De Dnitsche consul deed aan zyn regeering mededeeling van het gebeurde, waarover men hier zeer gevoelig ia. De Times zegt dat de algemeene indruk minder geruststellend is. De pogingen van de vredesparty te Pretoria schynen mislukt. Te Londen worden geruchten verspreid over ernstige militaire toebereidselen en over de aanstaande gevangenneming van de hoofden der uitlandera beweging en andere verrassende maatregelen. De correspondent van Daily Chronicle te Kaapstad seint, dat het eerste schot, in Trans vaal gelost, het sein zal wezen voor een alge- meenen opstand der inboorlingen. Hy beweert stellig, dat de Engelsche regeering, daarvoor gewaarschuwd, gedwongen is de invoering der nieuwe belasting op woningen in Basutoland uit te stellen. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Maandag 14 Augustus. Rotterdam. (Bericht van den make laar E. van Randwijk). De markt van heden was voor buitenlandsche granen zeer' stil. Meel onveranderd. Zaterdag 12 Augustus. Antwerpen.Tarwehooger. Amerikaanaoh roodo uo. 2 fr. 16V«. Pes tb. Tarwe vast gestemd. Zaterdag fl 8.57. Vrydag fl 8.53. Berlyn. De uit Noord-Amerika gemelde aanzieniyke prijsverbetering heeft hier maar geringen invloed gekregen. De kooplust bleek niet sterk genoeg om de aanvankelyk voor tarwe en rogge bedengen matige verhooging te handhaveD, zoodat de leveringBpryzen maar ca. pf. 25 boven Vrydag sloten. De samenzwering tegen de republiek. 'tWas den laatsten tyd zoo dikwijls gemeld, dat de regeering van een uitgebreid complot de draden had ontdekt, en tal van officieren hadden zooveel bUjken van een rebellischen geest gegeven, dat het maar matige verwon dering kon wekken, dat de regeering Vrydag aanleiding vond om uitgebreide maatregelen te nemen. Het is nl. gebleken dat do samenzwering opklimt tot de dagen van Faure's geheimzin- nigen dood, toen de hertog van Orleans te Brussel een telegram vond met het bericht dat de vrienden gereed stonden. Tijdens het procos Deroulèdo werden nieuwe draden gevonden, terwyi verder bleek, dat men overleg had gepleegd over de vraag, of de slag tijdens of na het Dreyfus-prooes zou worden geslagen. De regeering achtte Vrydagavond het oogen blik gekomen om op te treden en gaf tegen Zaterdag een groot aantal bevelen tot inhech tenisneming en huiszoeking uit. De aanhouding van Deroulède ging voor spoedig. Zijn adjudant Thiébaud, de oud- boulangist, die onlangs Harchand in Djibouti afhaalde, om deze voor de beweging te winnen, is echter weerspannig. Hij weigerde de deur te openen, en barricadeerde zyn woning. Deze werd daarop nu buiten gesloten en onder po litiebewaking gesteld. Desgelyks deed Guérin, de leider der anti semieten, die nog verder ging. Hij trok 40 antisemieten in zijn huis samen, allen met geweren gewapend. Hij dreigde iedereen, die hem naderde, dood te schieten, en beweerde voor drie weken levensmiddelen in hnis te hebben, terwyl hy liever het huis in de lucht iaat vliegen, dan zich over te geven. Men gelooft dat het verzet van beiden slechts ten doel heeft tijd te winnen, om compromit- teerende stukken te vernietigen. Maar Zondag avond duurde het beleg nog voort. Tot de andere gearresteerden, wier aantal steeds toeneemt, behoort André Buffet, de vertegenwoordiger van den hertog van Orleans, De Monicourt, de adjudant van den prins, en een twaaltal anderen. Het meest trekt de aandacht de gevangen neming van den jongen Maillard, den zoon van den generaal-commandant van de militaire school te St. Cyr, die in zyn blad Petit Francais een plebisciet ondier de officieren had uitgeschreven, over de veranderiug van re- geeringsvorm. Volgens de Temps zijn bij eon huiszoeking in het bureau van de Petit Francais o. a. gevonden een aantal antwoorden van officiereu op de vraag vau Maillard of zy verandering van staatsbestuur willen. De Petit Francais wordt vervolgdde bu reaux van Le Drapeau zyn verzegeld, evenals de woningen van de meeste gearresteerden. Een vermakelijk incident was, dat Deroulèdo terstond na zyn arrestatie een advocaat vroeg en Marcel Habert wilde doen ontbieden. Men deelde hem echter mede, dat Habert eveneens gearresteerd was. De slachters van La Vilette, die bekend staan om hun Orleanistische neigingen, zyn zeer boos over de aanhouding van eenige hunner. Men vreesde, dat daaruit ongereld- heden zouden ontstaan. De beurs hield zich goed. Fransche rente daalde slechts 5 centimes. Dö vervolging tegen de gearresteerden wordt ingesteld krachtens art. 89 Code penal (omver werping van het gevestigde staatsbestuur.) De beschuldigden vallen onder de jurisdictie van den senaat,zetelende als Hooggerechtshof. Tot heden is de senaat slechts eenmaal als zoodanig opgetreden, en wel in 1889 tegen Boulanger, Dillon en Rochefort. Ook generaal Mercier zal, wegens door een minister gepleegd ambtsmisdrijf, voor dit col lege moeten versehynen, en dat vermoedelyk wegens twee misdrijven. Immers uit het ver hoor van den generaal is gebleken, niet alleen dat hij den krygsraad geheime bewyzen toe zond, maar ook de commentaar van Da Paty de Clam. Dit stuk kreeg dus een officieel karakter, zoodat Mercier zich, door het later te vernietigen, Bchuldig maakte aan vernieti ging van staatsstukken. Dreyfusjiroces, HET INCIDENT CASIMIR PERIER DREYFUS. Aan het slot van het verslag in ons vorig nummer deelden wy mede, hoe Casimir Perier protesteerde tegen de beweringen, dat hy als president overleg zou hebben gepleegd met den van verraad beschuldigden Dreyfua. Het conflict zelf is belangryk, omdat er de waarheidsliefde van Dreyfus of van Casimir Perier in betrokken was, met het natuuriyk ge volg dat een voor Dreyfus nadeelige conclusie kou worden getrokken r

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2