Verschillends Berichten. de laatste regens en het daarop gevolgde Bchoone zomerweder, weder een rijk product. Terwijl Woensdag de landbouwer L. d. K. te Kruisstraat, nabt] Koewacht, op zijn bar zittende van het land reed, sloeg plotse ling het voor het voertuig gespannen paard op hol. De kar werd tegen een boom geslin gerd, waardoor d. K. met het hoofd op den Keiweg geworpen werd. De val was zoo on gelukkig, dat d. K. zware wonden aan het hoofd en andere lich&amsdeelen bekwam en aan de gevolgen overleed. Een ander voerman van onder Axel kwam or beter af. Woensdag met een hoog geladen wagen vlas door Stekene rijdende, bezweek eod der achterwielen van den wagen onder den zwaren last. Alle spaken van het wiel braken en de wagen met het vlas, waar bovenop de menner zich bevond, kantelde. De man werd van die aanzienlijke hoogte op de straatsteenen geworpen en onder het vlas be dolven. Hij werd echter, en dat mag een wonder heeten, ongedeerd er van onder ge holpen; en kwam alleen met den schrik vrij. Donderdag is by F. de Vieeachhouwer, herbergier nabij het station Philippine, de schuur afgebrand. Eenige varkens kwamen in de vlammen om. Vermoedelijk is de schuur in brand geraakt door vonken nit den schoor steen, die eerst in brand stond, maar met emmers water is gefolnscht. Te Aarden burg is by herstemming tot. lid van den raad gekozen de heer P. F. van den Hemel met 115 van de 210 geldig uitgebrachte stemmen. Op den heer A. A. J. v. d. Broecke, aftre dend lid, waren er 95 uitgebraoht. By eerste stemming verkreeg de heer Van don Broecke er 102 en de heer van den Hemel er 93. De onderwijzersvereeniging in 't arron dissement Oostburg deed Donderdag,onder geleide van den arrondissement schoolopziener, den heer J. G. Gerritsen, een uitstapje naar de stad van Artevelde, het schoone Gent. Te 10.27 aangekomen, werd de aldaar gehouden provinciale tentoonstelling bezocht, die, zoo schrijft men ons, een gang derwaarts over waard is. Te vier nnr vereeenigden een 46 tal dames en heeren zich aan een gemeenschappe- lyken m&altyd, waar een prettige, gezellige toon heerschte. Te 7.32 werd Gent weer ver laten en was er rnimsohoots tyd geweest van 't een ander te profiteeren. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Reehtbank te Middelburg Een verloren zoon. Voor bovengenoemde rechtbank werd heden behandeld de zaak tegen L.d.F., oud 37 jaar, zonder beroep, geboren en wonende te Terneu zen, gedetineerd alhier, ter zakedat hy in den avond van 28 Juli 1898 te Terneuzen, met het oogmerk van wederrechteiyke toe- eigeniBg, heeft weggenomen nit eene weide eon paard en uit een open gareelhok, op het erf der hofstede zijns vaders, Pieter de Feijter, een halster en een gebit, als mede in of omstreeks December 1898 een paar schoenen, ten nadeele van Pieter de Kraker, en ten slotte in den nacht van 10 op 11 Januari 1899 twee paar schoenen, ten nadeele van Jacobns de Feyter in den Zeven Triniteitenpoider, onder Terneuzen. Aan den beklaagde was de heer jhr mr J. A. Schorer, advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. In deze zaak waren vanwege het openbaar ministerie 15 getuigen gedagvaard. De beklaagde, sjovel gekleed, maakte geheel en al den indruk van een landlooper. Hy scheen de zaak nog al kalm op te vatten en keek, toen hy op de bank der beklaagden was ge zeten, nieuwsgierig de getuigen aan, waaronder zich velen zijner familieleden bevonden. Na voorlezing van het bevel van verwyzing en van de tegen beklaagde door zyn vader ingediende klacht, werd overgegaan tot het hooren der getuigen. De eerste was de 65-jarige vader van be klaagde, P. de Feyter, landbouwer te Terneuzen, die verklaarde geen bezwaar te hebben onder eede gehoord te worden. Aangezien echter de beklaagde zich daartegen verzette, werd deze getuige niet beëedigd. Hy verklaarde, dat hy in den morgen van 29 Juli 1898 uit de weide een vospaard miste, dat eene waarde had van ongeveer drie a vier honderd galden, en uit een open gareelhok eOD halster en een gebit. Beide laatste voorwerpen, hem vertoond, herkende hy als hem toebe- boorende. De getnige verklaarde veel verdriet gehad te hebben van beklaagde, die een door en door slecht sujet is, en herhaaldeiyk wegens diefstal en landlooperij werd veroordeeld. Hij deelde verder mede dat hij eenige dagen na den diefBtal het hem ontvreemde paard hoeft gezien in den atal van den paardenslach- ter K. v. d. Veire te Bassevelde. De halster bevond zich daar ook. Het paard is hem door don inspecteur van politie Klaasseu teruggege ven zonder eenige kosten. De beklaagde sprak niets tegen. De volgende getuige, A. de Feijter, land bouwer te Terneuzen, brooder van den be klaagde, verklaarde het eerst het paard gemist te hebben; ook miste hy een leeren hoofdstel. De beklaagde verklaarde ook dit mede genomen te hebben. Deze getnige gaf verder, evenals zijn vader gedaan had, inlichtingen omtrent de plaatse lijke gesteldheid, wat de weide en het gareel hok betreft. Met zyn vader, den brigadier Lanenga en den inspeoteur Klaassec is hy naar Bassevelde vertrokken, waar hij het paard in den stal by den paardenalaehter vond. De volgende getuige D. Lanenga, brigadier dor marechaussee Je Terneuzen, deelde mede dat hij den 30sten het paard in den meermalen genoemden stal te Bassevelde heeft govonden. De slachter beweerde het paard gekocht te hebben voor 150 francs, onder voorwaarde dat hy het dier dadeiyk zon afmaken. Hy noemde als verkooper zekeren Louis. De getnige deelde mede dat de beklaagde gesignaleerd was als ontvlucht uit eeu bede- laarsgestioht eu zeer slecht bekend stond. Het was bekend dat hy in den omtrek van Ter neuzen rondzwierf. De verklaringen van C. Klaassen, inspec teur van politie te Ternenzen, stemden in hoofd zaak overeen met die der vorige getuigeD. Hy deelde nog mede dat Van de Veire ver klaard had het paard 's morgens om 4 unr ontvangen te hebben. Van de Veire was te dezer zitting als getuige gedagvaard, doch was uiet verschenen. De getuige Klaassen verklaarde nog dat by den 11 Januari 1899 aangifte had gekregen dat by Jacobus de Feyter twee paar schoenen ontvreemd waren. Ook deze getuige gaf een allerongunstigst verBlag omtrent het gedrag van den beklaagde die, de zoon van een welgesteld landbouwer, nooit had willen deugen. H. van Dille, wachtmeester der gendarmerie te Bassevelde, de volgende getuige, verklaarde den 30 Juli 1898 met de getuige De Feyter en de Nederlandsche politiebeambten by V. d. Veire geweest te zyn en daar het gestolen paard op stal gezien te hebben. Op last van den procureur du rot te Gent is het paard aan De Feyter Sr. teruggegeven. V. d. Veire staat te Bassevelde zeer onguu- atig bekend. De beklaagde zeide dat hy van V. d. Veire geen geld ontvangen heeft voor het paard, omdat hy dit niet „voor den dood" wilde ver- koopen. Hy hield daarvoor te veel van het beest, dat hy sedert lang kende. V. d. Veire zou aan zyn vader telegrafeeren dat het paard te Bassevelde was en dat hij het voor 150 francs terug kon krygen. Hy zeide dat V. d. Veire hem had aangezet om bg zyn vader een paard te stelen. VandeVeira had hem in een estaminet ont haald en dronken gemaakt, en in dronkenschap bad hg het paard gestolen. Een ander der opgeroepen getuigen A. Dhauwe, bleek ook niet aanwezig te zyn. Jan de Feyter, landbouwer te Terneuzen, oom van den beklaagde, verklaarde dat in December nit zyn stookplaats een kookketei en een hakmes zyn gestolen en in Januari twee paar schoenen. Getuige herkende de hem vertoonde voor werpen als de ontvreemde, of althans veel daarop geUjkende. Ook hy vertelde geen goeds van den beklaagde. Jacobns de Feyter, eveneens landbouwer te Terneuzen, een neef van beklaagde, werd onder eede gehoord, wat met de andere familieleder, op grond van nauwe bloedverwantschap en verzet van den beklaagde, niet was gebeurd. Zyn verklaring stemde overeen met die var> den vorigen getuige. Op het politiebureau te Stekene weiden hem de schoenen, etc. vertoond, die hy daar her kende ook nu deed hy dat. De landbouwersknecht P. de Kraker te Ter neuzen verklaarde, dat hem in Deo. 1898 een paar schoenen waren ontstolen uit de stook plaatB van de hofstede, waar hy diende, ter wijl in Januari daar weder twee paar schoenen ontvreemd zyn, benevens een kookketei en een hakmes. De hem ontstolen schoenen zyn later door een kameraad van getuige in de sohnur terug gevonden. C. Lensen, arbeider te Terneuzen, herkende een hem vertoond, by P. de Kraker gestolen en hem toebehoorend hakmes. T. Allaart, dienstbode te Terneuzen, ver klaarde dat op 11 Jan. uit de stookplaats bij De Feyter een ketel vermist werd, die zy den avond te voren zelf in de stookplaats gezet bad. Den haar vertoonden ketel herkende zy als de vermiste. De volgende getuige, F. de Block, arbeider te Stekene, verklaarde dat in den afgoloopen winter de bekl. by hem was geweeBt en hem een ketel, schoenen en een hakmes had willen verkoopen. Getuige wilde dat niet, maar gaf bekl. een paar franken, waarvoor hy het goed in pand hield. Later zyn de goederen door den commissaris van politie in beslag genomen. Bekl. had aan getnige verklaard, dat by de goederen van zijn moeder had gekregen. J. Moors, poiitie-commissaris te Stekene, verklaarde bekl. den 13 Jan. gearresteerd te hebben, wyl tegen hem een bevel van aan houding was uitgevaardigd. Daarna kreeg getuige keunis ervan, dat by De Block goederen waren van bekl., welke hy inbeslag heeft ge nomen. A. J. 't Gilde, rijks-veldwachter te Middel burg, verklaarde op 13 Mei in de gevangenis alhier een paar schoenen in beslag genomen te hebben, die bekl. aan had. Deze bekends hem die uit de stookplaats van zyn oom weg genomen te hebben. Beklaagde herhaalde zijne reeds vroeger afge legde volledige bekentenis. Hy hield vol, dat hy den diefstal van het paard had gepleegd op aansporing van V. d. Veire, en dit gedaan had in den nacht. Het bek vau het erf stond open, dat yaa de weide niet; dat maakte hy open. Om half vier in den volgenden ochtend gaf hy aan het huis van V. d. Veire een afgesproken teeken, waarop deze met ziju geheele gezin opstond en het paard in ontvangst nam, echter zonder er geld voor te geven. Hy kende V. d. Veire al sedert eenige ja ren, wat den president aanleiding gaf om hem toe te voegen„ja, slecht volk kent elkaar gewooniyk." Bekl. erkende vervolgens ook de overige hem ten laste gelegde diefstallen. Hij gaf ver der toe verschillende malen wegens diefstal, oplichting en landloopery veroordeeld te zjjn geweest en zeide dat kwade gezelschappen hem op den slechten weg gebracht hadden. De ambtenaar van het 0. M., de heer mr. Mathon, wees er op dat de beklaagde een slecht sujet is, en hij in het belang der maatschappij en in zijn eigen belang voor langen tyd nit de samenleving behoort te worden verwyderd. Hy vorderde de veroor deeling van beklaagde tot drie jaren gevan genisstraf. De verdediger begon aan te toonen,dat in deze zaak het zeldzaam droevig feit sich heeft voorgedaan, dat een vader zich verplicht gezien heeft zyn eigen zoon aan te klagen en te doen vervolgen. Hy wees er verder op, dat de gansche familie van bekl. te goeder naam en faam bekend staat en dat alleen bekl. dien naam bevlekt heeft. Van zyne jeugd sfaan was hy een deug niet, die door den drankduivel en slechte ge zelschappen op den verkeerden weg is geraakt. Pleiter achtte het ten laste gelegde, op eene kleino uitzondering na, bewezen. Hy meende echter dat bekls. volledige beken tenis veel heeft toegebracht om hem te kunnen veroordeelen, wat hy een lichtpunt in het voordeel van beklaagde noemt. De verdediger trachtte verder aan te toonen dat V. d. Veire een kwade geest voor bekl. was geweest, die, wetende datL.de F. broods gebrek leed en naar Amerika wilde, hem onder voorspiegeling hem de reiskosten te willen geven in ruil voor het paard, tot het feit heeft aangezet. De getuige V. d. Veire is schuldiger dan bekl. Mr Schorer stelde nog in het licht, dat bekl. berouw getoond heeft, dat hy niet wilde dat het gestolen paard gedood zou worden en dat hy geen cent van den diefstal heeft genoten. Hy eindigde met zijn cliënt in de clementie van de rechtbank aan te bevelen. De uitspraak iu deze zaak werd daarna be paald op a. s. Woensdag. Door dezelfde rechtbank zyn heden veroor deeld wegens beleediging van ambtenaren E. J. B., 29 j., schipper, Philippine, tot f 10 b. s. 10 d. h. beleediging van een ambtenaarD. W. S., 21 j., timmermansknecht, Biervliet, tot t 10 b. s. 10 d. h. miehandeling J. F. d'H., 22 j., arbeider, BoBChkapelle, en J. J. d. G., 24 j., molenaars knecht, N. en St. Joosland, beiden tot f 8 b s. 8 d. b., en J. A. 59 j., herbergier, Heinkens- zand, tot f 3 b. s. 3 d. h. wederspannigheidS. P., 28 j., J. E., 23 j., arbeiders, M. S., 28 j boerenknecht, M.d. B., 24 j., arbeider, L. L., 21 j., slachter, M. v. H., 24 j., en J. S., 22 j., arbeiders, de le, 2e, 4e, 5e, 6e en 7e allen te Oudelande, de 3e te EllewoutBdyk, ieder tot 45 d., en E.B., 26 j., dienstknecht, IJzendijke (Oranjepolder) tot 3 w. gev.strafen diefstalJ. B., 21 j., zonder beroep, en W. J. A. d. K., 13 j., beiden Middelburg, de le tot 3 m. gev.straf, en de 2e tot f 15 b. s. 12 d. h. By bevelschrift van bovengenoemde recht bank is naar de openbare terechtzitting verwe zen de zaak tegen J. P., oud 16 jaar, werk man, te Schore, beklaagd van op 3 Maart jl. ter terechtzitting van voornoemde rechtbank, mondeling, persooniyk, opzettelijk eene valsche verklaring onder eede te hebben afgelegd in de zaak contra M. Z., beklaagd vanjachtovertre- ding. ONDERWIJS. By koninkiyk besluit is, voor het tyd vak van 1 September 1899 tot en met 31 Augus tus 1900, benoemd tot leeraar aan de ryke- hoogere burgerschool te Leeuwarden W. Suveryn, tydelijk leeraar aan die school. In verschillende bladen wordt de aan dacht gevestigd op de zeer lage tractementen der gevangenis-onderwyzers. Te Maastricht wordt door den titularis f 250 per jaar boven kost en inwoning geno ten, en te Tiel is het nog erger. De gevan- geniBonderwyzer aldaar ontvangt voor 3 uren onderwys, gedurende 6 dagen per week en 50 weken per jaar f 150, d. i. na aftrek van de pensioenbijdrage 16 cents per uur 1 De vrijzinnige werklieden kiesvereeniging Ontwikkeling te 's-Gravenhage besloot by de herstemming voor den gemeenteraad de liberale candidaten in den steen van de voorstanders van openbaar onderwys aan te bevelen. Zy doet dit vooral, zwichtende voor het booge belang van het onderwys met het oog op de plannen van kerkeiyke zijde, om den wethouder van onderwys, dr MoUton, die moet aftreden, te doen vallen. De lezing, die Abbé Daens te Enschedé, Almelo enz. zou houden, is uitgesteld. In de retirade van het station te Breda werd Donderdag het lyk van een reiziger ge vonden, die even te voren uit 's-Gravenhage was aangekomen. De politie heeft het lijk naar de algemeene begraafplaats vervoerd. Te Dordrecht was dezer dagen op last van de politie van voor de glazen van de kunstvereeniging Bio een plaat weggenomen, voorstellende een naakt model in een schil dersatelier. De hoofdinspecteur, waarnemend commissaris van politie, vond deze;af beelding, die nota bane al ongeveer zeven weken was tentoongesteld, strydig met de zeden. Waar schijnlijk had zich deze of gene er aan geër gerd en een klacht ingediend. Thans hangt het plaatje weer voor de glazen maar over de tricot van het „naakte model" is thans heel handig een papieren hempje aan gebracht, terwyi het onderschrift luidt„Naakt model ineen schildersatelier met een hempiean I" Zondag zouden twee arbeiders te Hnissen bet loon gaan ontvangen, dat ze nog van hun ploegbaas te goed hadden. In plaat» van hnn geld te krygen, werden de arbeiders door den baas met een spade bedreigd. De zoon van den ploegbaas verscheen daarop gewapend mot een revolver en trof den eenen arbeider, een man van 26 jaar. met twee kogels in de slapen, zoodat de dood onmiddeliyk volgde, terwyi de andere arbeider, 22 jaren oud, door een schot een hoofdwonde bekwam. De ploeg baas is gearresteerd, de moordenaar, een jon gen van 20 jaar, voortvluchtig. Donderdag is onder de gemeente Veen- dam een aardappelfabriek totaal afgebrand. Een aangrenzende tur floods wist men te behouden. Scheveningen, dat nu een strandmuur heeft, krijgt, volgens beslissing van den Haag- schen raad, ook een wandelhoofd in zee van 372 meter lang en 8 meter breed, terwijl te halver lengte een platvorm komt van 25 meter breedte en aan het einde een achthoe kig, van 63 M. by 63 M. met een paviljoen, waarin muziek wordt gegeven, een aanleg plaats voor booten wordt gemaakt, enz. Voeg daarby, dat men langs den blinden muur, waarop het Kttrhaua terras steunt, een sieriyke winkelgalerij krygt, dat de verhoogde wandelweg voor het Kurhaus wordt afgegra ven tot het peil van den strandweg enz. en men begrypt dat een heele revolutie aan het strand is te wachten. Een en ander kost aan het Kurhaus ƒ800,000, welk geld in Den Haag blijft, daar het ijzer werk voor een half millioen is aangenomen door de firma Endhoven aldaar en ook de andere werkzaamheden, tot een bedrag van drie ton, aan Hagenaars zyn gegund. Voor dezen schynt het intnsschen geen voordeelig zaakje te worden. De prijs van het yzer is stijgende, zoodat de aannemers, die tot 26 Juli gebonden zyn, is dan de vergunning niet defiüitief, hun vrijheid van handelen hernemen. Eerst nu is men gereed gekomeu met het taxeeren van de aangerichte brandschade in de magazynen van de firma Vettewinkel en Zonen te Amsterdammen is tot de con clusie gekomen, dat de assurantie een schade zal te dekken hebben van anderhalve ton. De firma bleef door middel van hare stoomfabriek aan den Haarlemmerweg aan alle bestellingen voldoen. Met den spoortrein, die omstreeks 10 uur van den Helder in Alkmaar arriveert, gebearde naby de Bpoorbrug over het Noord-Hollandach kanaal een ernstig ongeluk. Het portier van een der waggons ging, ter wyl de trein in volle vaart het station naderde, door een thans nog onbokende oorzaak open, tengevolge waarvan een ongeveer 14-jarig meisje van Heerhugo waard uit den trein viel. Zij werd niet over reden, maar de gevolgen van den val zyn van dien aard, dat haar toestand zeer zorgelijk is. De trein naar Hoorn wist nog juist bytyds te stoppen, anders ware zij zeker daaronder ge raakt. Nadat onmiddellijk geneeskundige hulp was ingeroepen, werd het meisje naar het gasthuis te Alkmaar vervoerd. Te Tiel is gevankelijk binnengebracht een 17-jarige schippersknecht, die, terwyl zyn baas te Druten zijn kind ter aarde bestelde, kisten en kasten openbrak, het daarin aanwe zige geld opstak en met de Nymeegache boot de reis naar Botterdam aanvaardde. Te Zalt- bommel werd hy aangehouden en aan de justitie overgeleverd. De zestienjarige knaap uit Nymegen, die dezer dagen te Lent, terwyl hy fietste, met een rytuig in aanraking kwam, is tengevolge daarvan overleden. In het eerste bericht was sprake van „een heer". Door de justitie is te Sappemeer een on derzoek ingesteld naar een vermoedeiyke ver giftigingszaak. Een gealimenteerde in het werkhuis aldaar bezocht Woensdag een familielid, by wien by het middagmaal gebruikte, 's Avonds werd hij onwel en overleed den volgenden dag. Het feit, dat zeer onlangs een levensverze kering gesloten is op het hoofd van den gea limenteerde, in verband met het spoedig over- lyden, heeft kwade vermoedens gewekt. Een milicien, pas een paar dïgen in dienst, komt op straat een overste tegen, doch pas seert dezen zonder hem het militair saluut tot te brengen. De overste houdt hem staande en zegtZeg eens man, waarom groet je me niet De milicien, een goedhartig boertje, ziet den overste aan en antwoordt„Wel mien goeie mansch, waarom zol ik ouw groeten, ik hé geen kennis an oe." (Historisch). EEN BETOOCING. Den minister Lely werd Donderdag avond aan zyne woning aan de Witte brug te 's Gra venhage door bewoners van Scheveningen een ovatie gebracht. Tegen half tien vormden zich de permanente commissie van de reederyen, de leden van den gemeenteraad en deputaties uit verschillende vereenigingen, allen in rijtuigen gezeten of in groepen vereenigd, tot een stoet, die nog ver groot werd door een muziekkorps en tal van belangstellenden Alle deelnemers aan den tocht hadden zich van lampions en fakkels voorzien, zoodat de optocht een lange ry van lichten te zien gaf. De stoet bewoog zich in de beste orde tusschen de dichte ryen van nieuwsgierigen. Voor de woning van den minister aange komen, speelde het muziekkorps de nationale liederen, waarna de verschillende deputatiën door den minister werden ontvangen. Z. Ex, deelde aan de belangstellende menigte voor zyne woning mee, dat H. M. de Koningin door een telegram Hare hooge ingenomenheid had betuigd met het aannemen van het wetsont werp. Deze mededeeling werd met luide toe juichingen begroet. Vervolgens werd, by monde van een der commissieleden, den minister hulde gebracht voor zyn yverig streven, waaraan Schevenin gen zyn haven te danken zal hebben. Nadat de feestwyn was rondgegaan en de minister een dronk bad gewijd aan den bloei van Scheveningen, deed de muziek zich hooren en moest de heer Lely nogmaals de toejuichin gen van de menigte in ontvangst nemen. Hierna keerde de stoet naar het dorp terug» waar hij ontbonden werd. Scheveningen en zyne bowoners zijn iu deze dagen natuurlijk in feestdos. De Antwerpsche correspondent van Het Vad. had een onderhoud met een der reeders aldaar, over den ernstigen toestand, die de haven dreigt, nu de sjouwers het nachtwerk dubbel betaald willen hebben en m&atiegolen noodig zijn met het oog op een algemeene werkstaking, die kan nitbreken. De sjouwers hebben eenige rechtmatige grieven, onder meer tegen de uitbetaling van het loon in herbergen. Maar afschaffing van den nacht- en Zondagaarbeid is beslist on mogelijk. Intusschen worden de Antwerpsche haven, en ook de werklieden, met ernstige verliezen bedreigd, indien de scheepsbevrachters er toe overgaan hun Bchepen elders te doen lossen. De bekende firma Cockeriil zond reeds twee schepen naar Duinkerkende Red Star Line zou dit voorbeeld willen volgen; ook anderen. Men maakt zich daarover te Antwerpen ernstig bezorgd. By den internationalen zeilwedstryd, Woensdag en Donderdag te Ostende gehouden, werd beide keeren de eerste prijs behaald door het Nederlandsch jacht Magnolia van den hoer Laverge van Rotterdam. Te Antwerpen kwam een commissie aan, die door de Fransche regeering belast is met het onderzoek in do voornaamste Europeescko havens. ToHorenthals hebben twee boerenarbeiders eigendunkeiyk den afsluitboom aan den over weg opengemaakt om aldaar te passeereu. De aankomende goederentrein werd niet door heu opgemerkt, waardoor beide mannen verpletterd werden. Personen, die hen te voren hebben gezien, verklaren dat misbruik van sterken drank aan dit ongeval niet vreemd ia. Alweer een ernstig ongeluk met een auto mobiel. Op den Boulevard Haussmanu te Pa rijs, is de heer De Bertier de Sauvigny, die zyn mécanicien naast zich had, by het wijken voor een wandelaar met zyn automobiel op net troittoir gekomen en in vollen gang tegen een bank gebotst. De bank vloog in splin ters en een lantaarn brak doormidden, terwyl de machine zelf ontplofte. De heer De Bertier kwam er met een lichte verwonding af, maar zyn méeanicien is zeer ernstig aan 't hoofd verwond en in hoogst bedenkelyken toestand naar 't ziekenhuis over gebracht. Te Rouaan is een Engelsch advocaat ge vangen genomen, die met 14000 pd st. op den loop was. 't Gevecht tusschen den leeuw en den stier te Roubaix brengt nog steeds de gemoe deren in Frankryk in beweging. Men wint inlichtingen in nopens den toestand van den leeuw Goliath en verneemt dat het dier naar omstandigheden vrij wel ia en zyn „verplette ring" met succes heeft doorstaan. Tegen den man, die den leeuw met een Btok sloeg, is procesverbaal opgemaakt, daar 't is gebleken dat de stok een degenstok was en hij dus een verboden wapen droeg. Een Engelschman heeft de maatschappij aangesproken om 10 fr., omdat zij beloofd had dat er een gevecht zou worden gehouden, terwyl er in het geheel niet gevoch ten is en de maatschappy dus niet aan haar verplichtingen heeft voldaan. In de mergelgroeven van ïancarville had een instorting plaats gehad, waarby verscheidene werklieden bedolven werden. Eenige werden spoedig gered; ook zekere Poncbin, die be graven was, werd na 22. uren nog levend te voorschijn gebaald. Ponchin stond recht en was tot aan de borst in bet puin begraven, Zyn hoofd bleef vry, doordat een groote Bteen juist boven hem was vastgeraakt. De redders moesten op hun buik naar hem toe kruipen en hem met de handen uitgraven. Pouchin had vooral geleden vau de koude. Een der bedolvenen, zekere George, ligt onder een massa van 40.000 kil. puin. Aan redding is aiet te denken, want er zullen minstens drie weken noodig zyn om hem te bereiken. De muur van een klooster by San Se bastian is ingestort. 5 personen werden ver pletterd. Het was Woensdag feLondefi de heetste dag van het jaar126° F. in de zon en 85 in de schaduw 's middags om 1 uur. In de City wees de thermometer om half een in de zou 128°. In Middelburg wees dien dag te een uur in de schaduw de thermometer ook by de 85 graden. Het blykt, dat de val van de Duitsche keizerin ernstiger was dan eerst werd gemeld. Er moet een beenbreuk hebben plaats gehad- Te Augsburg heeft een werkstaking der metselaars aanleiding gegeven tot botsingep, welke zoo ernstig werden, dat de infanterie en de cavalerie tusschen beide kwamen- De Etna geeft steeds duideiyke teekenon van werkzaamheid, o. a. door een aschregen. In Italië zyn nieuwe aardschokken waar genomen. Te Quebec, in Canada, zijn Dinsdagavond tachtig hnizen verbrand. Dinsdag zyn met de stoomboot Roanolee omtient 300 goudzoekers uit Klondyke te Seattle aangekomen, die voor meer dan diie millioen dollars aan stofgoud bij zich hadden. Zy werden door duizenden met gejuich ver welkomd, men stak te hunner core een vuur: werk af en een deel der stad illumineerde. Do Middelburgsche courant wordt 's avonds te zeven uur in Vlissingen uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent C. N. J. DE YEY MEST- DAGH aldaar.

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2