BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. tot de kennis f an het administratief reeht in Nederland, een werk, dat verschillende her drukken mocht beleven en zeer werd gewaar deerd. Door het Baitenlandsch Comité van den Ned. Journalistenkring is aan do Koningin aan geboden een verzameling artikelen, entrefilets enz., door de buitenlandsche pers ter gelogen' beid van de Kroningsfeesten aan H.M's troons bestijging en de feestelijkheden gewijd. Het zijn vijf zware folianten, gebonden in renais sance stijl in banden van Russisch leder. De bladen zijn alle van zwaar ivoorcarton, waar-x op, binnen oaligraphische omlijstingen, getee- kend door de gebr. Grevenstnk, de uitknipsels uit bladen en tijdschriften met groote zorg zijn opgeplakt. H. M. heeft deze prachtige versierde boek werken, die tegelijk mogen worden beschouwd als een eerbiedige hulde van de Ned. dagblad pers, aanvaard. De metselaars aan bet nieuwe entrepot dok te Amsterdam hebben het werk ge staakt. Het Volksdagblad zegt dat zij tot de ontdekking zijn gekomen, dat zij te weinig verdienden. Zij kregen altijd f 2.50 per dui zend steen en en eiscbten nn f 0.25 meer, dus t 2.75. De aannemers weigerden dit, en boden 35 ots. per uur aan, maar slechts voor enke len. De meesten zouden minder moeten ver dienen. De metselaars, die met 35 cents per nur tevreden zonden zjjn, wilden evenwel dat elk van hen hetzelfde loon zonde genieten. Toen de aannemers dit niet wilden, legden zij allen het werk neer, Verkiezing s-v aria. Onder een advertentie tot aanbeveling voor candidaten voor den Haarlemschen gemeenteraad, leest men bij de namen van eenige aftredenden de vol gende noot: „Van deze aftredende candidaten hebbende kiesvereenigingen voornoemd nu de zekerheid, dat zij beter dan voorheen in het vervolg de belangen van den middenstand zullen be hartigen." Te Amsterdam werd in een vergadering van onderwijzers, de candidatuur van den bekenden onderwija-specialiteit, den heer Den Hertog, bestreden, o a. op dezen grond „Waarom de Bond van Ned. onderwijzers Den Hertog weren wil? Omdat het Den Hertog te veel te doen is om aanneming van zijn voor- stollen in den raad. Hij richt die voorstellen zóo in, dat zjj veel kans op aanneming hebben, zij worden daar ook veelal aangenomen, maar dit maakt, dat de raad ook met hem medegaat, als hij zich tegen eenig voorstel verzet." Te Amsterdam is een kantoorknecht ge arresteerd, die verdacht wordt van het verval- schen van postbewyzen, die in Den Haag werden geïnd. Te Baarn is een oplichter gearresteerd. Hij gaf voor van adellijken hnize te zijn, huurde hamers, maar verdween na eenige dagen spoor loos en nam allerlei kostbare voorwerpen mee. Bij de oefeningen onder Veenendaal is een milicien-telegrafist van het corps genie troepen uit een telegraafpaal gevallen. Zwaar gewond is de man naar het militaire hospitaal te Utrecht gevoerd. Te Tiel had moeder de vrouw op een afgesloten plaatsje de waseh te drogen ge hangen. Den anderen morgen miste zjj eeD schoon onderpak van haar man, maar vond een vuil stol ondorkloeroa. Do dief had oven van kleeren verwisseld. Te Draten is een 18jarige fabrieksarbeider tnssehen de tandraderen eener machine geraakt. Zijn rechterhand zal hij moeten verliezen. Doordat het stootte op een krib, is te Oosterbeek een met steenen geladen schip gezonken. De opvarenden konden gered wor den, overigens bleef niets behouden. Het schip was niet verzekerd, zoodat het achip- persgezin van alleB ia beroofd. Te Luikgeatel brandden een huis en daar aan grenzende stal af. Van den inboedel kon slechts weinig worden gered. Te Vechel viel een landbouwer van een hooizolder. Zijn dood was het gevolg ervan. Saccharine. In de zomervergadering van den geneeskun digen raad voor Zuid-Holland werd ter kennis gebracht een brief van het plaatsvervangend lid, den heer L. van Itallie, waarin gewezen werd op het gevaar verbonden aan het snb- atltueeren van suiker door saccharine en op de reclame, door den handel voor saccharine als surrogaat voor suiker gemaakt. Verschillende leden achtten het noodig het publiek daartegen te waarschuwen, met het oog op de organische waardeloosheid van saccharine in vergelijking met de groote voe dingswaarde van suiker. De raad vereenigde zich met een motie, luidende: „De geneeskundige raad, gelet op de pogingen, die worden aangewend om de suiker, een waardevol voedingsmiddel, te doen vervangen door saccharine, een voor het menschelijk lichaam waardelooze en wellicht niet ongevaarlijke stof, meent tegen het voort, durend gebruik dezer laatste anders dan op geneeskundig voorschrift, te moeten waar schuwen." HET DRAMA te Wildervank, waarvan wij de vorige week in het kort melding maakten, zal niet voor de rechtbank komende beide schuldigen zijn reeds overleden. Vermoedelijk hebben zij zelf moord gepleegd. De slager E., reeds sedert jaren door zijn bloeddorstigen waanzin een groot gevaar voor de plaats, waarin hij woonde, had in de laatste dagen zekere H. M, bij zich in buis genomen. Samen maakten ze geregeld allerlei zwerftochten, waarbij zjj zich geducht te buiten gingen han het gebruik van sterken drank. Nog Woensdag jl. gedroegen zy zioh in aalk een toestand op de onmogoiyk- Ste w^ze. 0S lokten o. een reizend koop man in huls en mishandelden hem. Eindelijk schijnen beiden tot het besluit te zijn gekomen, een eind aan hun leven te maken en doodden zich door middel van een schietslachtmasker. Een koopman in manufacturen uitPekela, die zijn waren wilde aanbieden, hoorde een hevigeD knal en zag, binnentredende in de achterkamer, een ontzettend schouwspel. Hg vond M. lig gende naast een stoel. Een kogel was door zijn hoofd gegaan, en had ook nog een wand getroffen. E. lag eveneens op den grond en hield het masker nog in de hand. Hij had een kogel in het hoofd. M. moet dus eerst gedood zijn, waarna E. het masker weer geladen moet hebben. Op de tafel vond men een groot mes. Een dokter werd ontboden, maar zijn hulp mocht niet baten. Beiden stierven kort daarna. 't Zal wel voor altijd een geheim blijven, of E. aan M. den dood met een scbietmasker beeft toegebracht,of dat M. zulks zelfheeft gedaan, in welk laatste geval E., om zieh aan de mis schien gemaakte afspraak tot gezamenlijken zelfmoord te houden of uit angst voor de ge volgen, zich door een schot heeft gedood. Zaak Haat'Yan Hall. Nu het groote proces, dat reeds meer dan een maand heeft gednnrd, ten einde loopt, kan het zijn nnt hebben aan een Amsterdamsche correspondentie in de Leeuw. Crt het volgende overzicht over deze zaak te ontleenen. Het is reeds meer dan vijf maanden geleden dat in de hoofdstad het bericht rondging, dat in den schouwburg te Rotterdam een jong. Amsterdamsoh bankier was in hechtenis ge. nomen, die effeoten in zijn bezit zon hebben, afkomstig van een grooten spoorwegdiefstal, een tiental jaren geleden op een der Belgische lijnen gepleegd, en korten tijd daarna wist heel Amsterdam, dat de jonge bankier Hermann Philip Haas was, een der kinderen van wijlen den bekenden rechtsgeleerde van dien naam, en ook dat in zijn zaak betrokken heette te zijn mr Floras Adriaan van Hall, eenig firmant van het kantoor Schermbeek en Van Hall, een financier, die minstens voor een millioen goed geacht werd. Zooals ik u destijds reeds verteld heb, wareD de Amsterdamsche journalisten in rep en roer om iets van die geheimzinnige geschiedenis te weten te komen; maar te vergeefs. Tot dat in het Nieuws van den Dag gepubliceerd werd een uittreksel van de aanklacht, tegen beide bovengenoemde personen door den officier van justitie by de rechtbank ingediend, na lezing waarvan men eigenlyk nog even wijs bleef als te voren. Eerst ter openbare zitting kwam langzamer hand uit, waarom de justitie gemeend heeft haar arm naar de twee financiers te moeten uitstrekken, toen bleek dat verscheidene per sonen in den lande in het vorige jaar, van commissionnairs in effecten als tusscheDper- sonen, by financieels operaties effecten hadden ontvangen, afkomstig van diefstal, niet tien jaren maar slechts enkele maanden vroeger gepleegd. En, als werd nagegaan, wie de last gevers dier commissionnairs waren, stuitte men 'telkens op Haas of Van Hall of op beiden te zamen. De jonge Haas is hier ter stede een maar al te wei bekende persoonlijkheid. Ternau wernood vijf en dertig jaren oud hij be leefde zijn jongsten verjaardag in hechtenis was hij een der eersten op het gebied van beursspeculaties en de demi-monde heeft aan hem de aangenaamste herinneringen. Voort durend is in het geding dan ook sprake van vriendinnen van den bekl. Haas, en mr Van Hall schynt er een genoegen in te scheppen de relaties van zyn vroegeren beschermeling telkens ten tooneele te voeren. Als men dit weet, zal niemand het vreemd vinden dat Haas steeds in geldverlegenheid was en rechts en links leende. Zoo was hij ook in schuld gekomen by den commissionair in effecten Beyer en in Mei van het vorige jaar had hjj dezen aangeboden hem een be- langryk bedrag aan spoorwegaandeelen toe te vertronwen en daarop een leening aan te gaan, waarvan slechts een gedeelte in contanten betaald behoefde te worden, terwijl van de rest de bestaande schold zou worden afgedaan. De eommiSBionnair ging op dit voorstel in, er werd een leening aangegaan van f 12.000 f 4000 daarvan werd als onderschuld inge houden, f 8000 werd uitbetaald en toen de commissionnair de effeoten eens degeiyk liet schatten, bleken zij te zijn van onwaarde, alB zijnde wat men noemt frappés d'opposition. Dit is een bijzonderheid waarvan men hier te lande al heel weinig op de hoogte schijnt geweest te zyn, zoo zelfs dat de justitie het noodig heeft geacht een Hollander, als bankier te Parijs gevestigd, over te laten komen om van bedoelden term uitlegging te geven. Deze deelde mede, dat in Frankryk voorge schreven is, dat zoo hier of daar effecten gestolen worden, daarvan zoo spoedig mogeiyk aangifte moet worden gedaan in de eerBte plaats bij de maatschappij die, of het lichaam dat ze uitgaf en dan by het Byndioat d'agents de Changeiets dat te vergeiyken is by onze Vereeniging voor den Effectenhandel, doch eenigszins meer door de regeering erkend wordt. Dat syndicaat houdt van de aangiften een officieel register en verspreidt bij abonnement officieele bulletins, en zoodra een effect op zulk een bulletin voorkomt, is bet on verhan delbaar en dus waardoloos. Zelfs worden zulke effecten zoo zjj in Frankryk worden aangeboden door de justitie iu beslag genomen. Do hoor Beijer was das leolijk gedupeerd. Haas beweerde echter er ook ingcloopen te zyn; hy verzekerde dat schadeloosstelling zou volgen en zoo bleef de zaak voorloopig voor de justitie geheim. Een andere jonge man, die steeds geld te kort kwam, is de in het geding vaak genoemde graaf Zu Spaar. Zyn vader, van Oostenryksohe afkomst, is indertijd gehuwd met de dochter van een sohatryk Noord-Hollandsch edelman, en terwijl die dochter en haar echtgenoot reeds overleden zija, bleven die edelman en zyn gade in hoogen ouderdom leven. De tegenwoordige graaf Zn Spaur is iemand, die schatten kan verteeren, en daar zijn grootouders er voer be danken, zich uit te kleeden voor zy naar bed gaan zooals de gebruikelijke term luidt leent by rechts en links precies als Haas deed, doch hy heeft de zekerheid,dat, als de oude baron en baronnes het hoofd neerleggen, alles in orde zal komen. Zyn grootouders zyn echter zoo van zyn spilzucht overtuigd, dat zy een levensverzekering van f 150.000 op zijn hoofd hebben gesloten, om als hy vóór hen mocht komen te overlijden zyn schulden te kunnen betalen. By dezen jongen edelman kwam nu ook in het vorige jaar de bankiersagent Jacobs, die, om hem aan geld te helpen, het volgende aan boodJacobs zou hem eenige effecten verkoopen tegen accepten van den graaf, en dan moest de graaf die effecten weêr by een ander ver panden. De graaf, verlangend naar contanten, ging hierop in, gaf zijn accepten af, maar toen hij een prolongatie wilde sluiten, werden de effecten eerst ter keuring naar Parys gezonden en weldra bleken ook deze waardeloos te zijn. Een derde geval is, dat bij de Haagsche firma Heldring en Pierson iemand gekomen is om voor een ongenoemden principaal ook een beleeniog te sluiten op een belangryke party Fransche effecten, die heette te berusten bij de firma Schermbeek en Van Hall te Utrecht. Eerst werd gezegd dat al die effecten staats fondsen waren, dat de party voor een gedeelte uit spoorwegaandeelen bestond, en nadat de firma in de residentie in beginsel bad toegè stemd, werd verzocht juist op die spoorweg aandeelen al vast een voorschot te mogen ont vangen. Dit geschiedde; daarna bleven de staatsfondsen achterwege en toen de firma ging informeeren, kwam zy tot dezelfde conclusie als graaf Zu Spaur. Het vierde feit is dat een koopman te Zutphen is aangezocht op accepten van een Engelsche firma, met effecten tot onderpand, geld te schieten en hy daartoe overgegaan zijnde op dezelfde wijze in het bezit bleek te zyn gekomen van effecten, van diefstal afkomstig. Eindelyk is hangende het geding nog uit gekomen, dat Haas op zulke effecten by den commissionnair in effecten Heekhof alhier een prolongatie van f 3000 had gesloten. De eerste bedrogene Beijer wist dadelyk dat by met Haas en Haas alleen te doen had die oplichting wordt dns Haas alleen ook ten laste gelegdgraaf Zu Spaur bemerkte eerst in wiens handen by gevallen was, toen Van Hall hem meldde in het bezit zijner accepten te zyn, voor welke wissels Haas als trekker was opgetreden, nadat de graaf ze in blanco had afgegevende firma Heldring en Pierson spraken den tusschenpersoon aan, die toen als zyn principaal Haas noemde; en de heer Spanjer kwam eveneens tot de ontdekking, dat zyn papierwaarden, want hy zou op de Engelsche wissels een gedeelte contant en verder accepten geven, door Haas aan Van Hall waren verkocht. Zooals dus gezegd iB, stuitte iedereen op dezelfde hoofdpersonen. Intussohen was de zaak aan het rollen ge bracht door den bankiersagent Jacobs. Deze was door de effecten, aan graaf Zu Spaur, ge leverd, in aanraking gekomen met de firma Keurenner te 's Gravenhage, en de heer Huy- gens, lid dier firma, op de hoogte gekomen van het bedrog, had gezegd: „Als gy my niet zegt, wie hier de papieren geleverd heeft, houd ik er u voor." Daarop heeft Jacobs by den officier van justitie alhier zyn aanklacht tegen mr Van Hall ingedienddeze wierp eerst de schuld op Haas, trachtte inmiddels Haas te waarschuwen om zich nit de voeten te maken, en kort daarna is de arrestatie van beiden gevolgd. Ziehier wat in hoofdzaak uit een getuigen' verhoor, dat zeventien dagen geduurd heeft, is bekend geworden. By het reedsj gemelde spoorwegongeluk te Winsford, by Crewe, is het zeldzaam geval voorgekomen, dat drie treinen tegelijk in bot sing kwamen. Een goederentrein liep op een doode lijn tegen een stootblok aan en werd daardoor op de daarnaast liggende hoofdlijn geworpen. Juist op dat oogenblik reed een ylgoedtrein op die lyn het station binnen, zoodat de beide tremen vreeseiyk beschadigd werden en de brokstuk ken over alle sporen heen werden geslingerd. Tot overmaat van ramp werd geseind, dat een lange pleziertrein in aantocht was. Het was te laat om den machinist door Bignalen te waarschuwen. Men liep den trein tegemoet en ofschoon de vaart verminderd kon worden, was hij toch niet bytyds tot stilstaan te bren gen, zoodat hy op de overblyfselen der beide andere treinen reed. By het opruimen bleek dat geen enkele der reizigers of beambten gedood was, zelfs niet de machinist en de stoker van den goederen trein, die zwaar gekwetst, doch nog levend te voorschyn werden gehaald. Ook twoe pas sagiers moesten naar het gasthuis worden ver voerd, maar de overige passagiers kwamen er met lichte kwetsuren af. In 't geheel zyn 50 waggons vernield en eene brug naby het sta tion >B ingestort. Terwijl, geiyk men weet, de Engelsche wet den rechter een elders onbekende vryheid geeft, bestaat in éen opzicht een byna onge kende dwang. Verzachtende omstandigheden zijn in Engeland onbekend, en zoo moet, als eonmaal het schuldig is uitgesproken, de wet in al haar gestrengheid worden toegepast. Daardoor heeft men deze week te Londen een doodvonnis moeten uitspreken, dat de openbare meening allerminst bevredigt. Het gold een eenvoudig meisje uit bet volk, die haar zuster had vermoord, door haar vergiftigde koeken too te zenden. De redenen voor de miBdaad bleven geheel dnister, terwyi de advo- oaat wees op do beperkte geestvermogens van de beklaagde, die reeds drie familieleden in een gesticht voor krankzinnigen heeft zitten. Van alle zijden wordt aangedrongen op gratie voor deze veroordeelde. Te oordeelea naar de misschien wat te tendensieuse portetten is er zeker aanleiding deze vrouw ais niet toere kenbaar te beschouwen. In de buurt van Liverpool is een lange goederentrein ontspoord. Men telde 2 dooden en vele gekwetsten, terwijl de schade, die aan het mater iëal werd aangebracht, zeer aanzie» - iyk is. Uit Swansea wordt gemeld, dat de sloep Three Sisters, van Cardigan, naby Mumbles Head in den grond is geloopen door de stoom boot Tweed, van Glasgow. Drie zonen van den kapitein zyn verdronken, benevens een matroos. De kapitein werd gered door de Tweed. Het eeuwfeest van Volta's ontdekking op het gebied der electriciteit werd te Como ge vierd o. a. met een groote tentoonstelling, zoowel op het gebied der electriciteit als op dat van herinneringen aan den grooten ontdekker Ongelukkig is Zaterdagochtend door een gebrek aan de electrische geleiding brand onder de vloer van het tentoonstellingsgebouw ontstaan. Spoe dig breidden de vlammen zioh uit en tastten het afzonderiyke gebouw aan, waarin de Volta herinneringen werden bewaard. Ook dit gebouw werd geheel vernield. Met moeite is men er in geslaagd enkele voorwerpen van historische waarde te redden, zooals de degen van senator, door Napoleon aan Volta geschonken, benevens de onderscheidingen, welke den grooten natuurkundige waren verleend. Vernield wer den o. a. eenige handschriften van Volta. E9n later telegram meldde, dat ook de aan grenzende gebouwen der zyde-tentoonstelling in vlammen opgingen; alleen deafdeelingvoor kerksieraden en de kuastgalery bleven gespaard. De vlammen grepen zoo snel om zich, dat de bezoekers te nauwernood tijd hadden zioh te bergen. Twee gasmeters, die voor de hulpverlichting waren aangebracht, zyn ontploft. De tentoon stelling was voor 8 miljoen lire verzekerd,en de schade zal bijna totaal zQn, ongerekend nog de schade, aan het park toegebracht, waar heel wat boomen verkoold zyn en plantsoen ver nield is. De Volta-commissie besloot ondanks de ramp de feesten te doen doorgaan, ook het internationaal congres voor electriciteit, In een Hongaarseh dorp woonde een landbouwer, die reeds lang aan een pynUjbe en ongeneeslyke ziekte leed, waarin zyn vrouw aanleiding scheen te vinden andere banden aan te knoopen. Wijl de man nu uit zyn ïyden verlost wilde worden, werd met zyn goed vinden besloten hem te worgen, waaraan door den vriend van de vrouw uitvoering werd ge geven. De zaak kwam uit, waarna de moor denaar 15 jaar en de vrouw 4 jaar gevange nisstraf kreeg. In hooger beroep werd de straf der vrouw echter op 5 jaar gesteld. Een nieuw contract betreffende de water- levering aan Athene veroorzaakt daar groote ontevredenheid, wyi de bewoners feiteiyk geheel worden overgeleverd aan de willekeur van den concessionaris. Men beraamt groote volbabetoogingen, terwijl de gemeenteraad en de afgevaardigden der hoofdstad levendig tegen het ontwerp protesteeren. By een brand in een fabriek te Rotsje- rof, by Odessa, zyn vyf werklieden en teven brandweermannen in de vlammen omgekomen, terwijl een groot aantal personen meer of minder ernstig gekwetst werd. De brand ontstond door eene ontploffing, die in de fabriek plaats greep. Een Deenach ingenieur heeft, zegt men een nieuw soort van lucifers uitgevonden zon der koppen. De stof, waarmee de houtjes ge drenkt zyn, maakt dat men ze aan beide pun ten kan afstrijken. Verkoopingen enz. Door het beBtuur der waterkeering van het calamiteusen waterschap Ellewoutsdijk en den calamitensen polder Borsele werd Zater dag te Borsele aanbesteed het uitvoeren van steenbestortingen tot uitbreiding en versterking van oeverwerk te Borsele. (Raming f 33.562). Minste inschryver was de heer P. A. van de Velde te Terneuzen voor f 33.560. Hem is het werk gegnnd. Met hem schreef in de heer J. Jansen te Terneuzen voor f 33.750. Zaterdagmiddag heeft de Rotterdamsche tramwegmaatschappy te Rotterdam, ten be hoeve van de lijn Brouwershaven—Steenbergen, aanbesteed, in drie perceelen en in massahet- maken van de verschillende gebouwen, berg plaatsen, veoladingen enz. met bylevering van de bouwstoffen enz. De volgende biljetten kwamen in H. J. Rcmija te Burg (Schouwen), perceel I f37.500, perceel II f26.000, in massa f98.500; J. Hak te Oud-Gastel, perceel III f 22.500, in massa f70.000; J. Hoppenbrouwers te Steen bergen, perceel III f22.440, in massa f75.000; A. Heijboer te Serooskerke, perceel I f36.140, perceel II f22.159, perceel III f29.780; M. van der Linden te Zierikzee, perceel I f 39.067 J, M. van Dit mars Zoon, perceel II f22.864; J. A. van dor Heil, perceel I f36.850, in massa f 89.899J. H. van der Ven, perceel III f26.900; J. J. Hornstra te Bergen op Zoom, in massa f85.993; J. Lindenberg Czn. te We- meldinge, perceel II f 19.540, perceel III f27.980A. A. de Wilde te Goes, perceel I 134.900, perceel II f 19.500, perceel III f 27.900; P. Vink te Noordgouwe perceel I f39.760; S. Guleker te Tholen, in massa f77.000; J. van der Werf te Noordgouwe, perceel i f39.500; W. Lammers te Den Helder, perceel I f35.575, perceel II f 21.286, perceel III f 27.336, in massa f 84,174 H, P. van de Ree Zoon, perceel 1 f37.995, perceel II f 23.900, perceel III f29.600, in massa f91.600. De inBohryvers, by wier namen geen woon plaats vermeld is, wonen te Middelburg. Qoes. De voordracht tor benoeming van esn onderwyzer aan schooi B (vacature El- sackert bestaat uit de heerenK. Oudahoorn te Nieuwerkerk, J. Nortier te Ellewoutsdijk en C. A. Swenne te Wissenkerke (N. B.) Zuidzande. In de heden middag gehouden raadsvergadering is tot wethouder benoemd de heer Iz. Risseeuw Ajz. Amsterdam. Heden voor de rechtbank alhier zijne pleitrede in de zaak Van Hall voortzettende, betoogde de heer mr Worst de onschuld van Van Hall wat betreft de trans actie met de firma Heldring en Pierson te 's Gravenhage en de wissel-affaire met Spanjer te Zutphen. Pleiter toonde uit brieven der credietver- eenigiogen en van den heer Roelofs aan dat Van Hall jaren lang reeds zaken deed; in een brief van de direotie van het Volksdagblad wordt verklaard dat Van Hall rnim f 100.000 voorschoot, zonder eenige garantie of aan spraak op invloed, terwyi de rechters wel weten dat velen wel geld geven aan dagbladen om invloed op den inbond te bekomen. Verder wees pleiter erop dat beklaagde de Kon. maatschappij voor veeverzekering redde van totalen ondergang, waarmede hy f 60.000 verloor. Aan het slot van zyn pleidooi stelde pleiter, tegenover het strenge oordeel van den officier van justitie het zijne. Uit vele brieven las hy dankbetuigingen aan Van Hall voor, die daar door tot tranen bewogen werd, wat pleiter beschouwde als iets goeds in den beklaagde, ofschoon hij al diens handelingen niet goed keurt. Hij zeide ten slotte met vertrouwen het lot van zijn client in handen der recht bank te stellen. Morgen is mr Van Gigch aan het woord, ter verdediging Van Haas. Bij onderzoek naar rook, die nit een brieven bus kwam, bleek de oorzaak te zyn, dat een brandend eindje van een sigarette in de bas was geworpen, waardoor een brief aan de achterzijde beschadigd werd. Een persoon, die tusBchen twee buffers van spoorwagens beklemd geraakte, door eigen on voorzichtigheid, zooals hy nog zelf verklaarde, is onder het vervoer naar het gasthuis alhier overleden. Belgrado. (Ind. Beige.) Tot heden zyn wegens den aanslag op Milan gearresteerd 3 oud-ministers, 3 gewezen staatsecretarissen, 5 professoren, 4 directeuren van onderwysinatel- lingen, 4 leeraren, 10 afgevaardigden, 4 studen ten, 2 kolonels en 2 kapiteins- Men verwacht nog meer arrestaties. Karktprgccix van Tarwe en Meoi Maandag 10 Juli. Rotterdam. Bericht van den make* laar ff. van Randwijk). De markt van heden was stil. Meel onveranderd vast. Zaterdag 8 Juli. Antwérpen. Tarwe pryahoudend. Ame- cikaansoh roode no. 2 fir. 17. Parys. Tarwe kaim loop. md. ft. 20.40. Pesth. Tarwe flanw. Zaterdag fl 8.90, Vrijdag fl 8.88. Beriyn. De markt was even kalm als Vrydag en op grond van de flauwere tele grammen nit New-York had af en toe eene neiging tot verkoopen de overhand. Tarwe heeft zich echter op de pryzen van Vrydag kannen handhaven, terwyi Rogge op latere levering 25 50 pf. lager was te bekomen. Loco genoot zeer weinig vraag. H E R IJ K. Deze heryk is door Ged. Staten van Zeeland bepaald in de hieronder volgende gemeenten op de daarby aangegeven dagen en uren: Axel, 11 Juli en 12 Juli des voormiddags. Zaamslag, 12 Juli des namiddags en 13 Juli. Rapenburg (gemeente Stoppeldijk) voor <ie gemeenten Stoppeldyk, Hengstdyk en Boschkapelle, 14 Juli. Graauw en Langendam, 15 Juli. Hulst, ook voor Clinge en St. Jansteen, 17, 18, 19 en 20 Juli. Kloosterzande (gemeente Hontenisse) voor de gemeenten Hontenisse en Ossenisse, 21 en 22 Jnli. Algemeen Overzicht. Daar is eindelyk licht opgegaan over de plannen van de Transvaalsche regeering, en wel door een telegram aan de Hollandsche bladen, dat kan worden beschouwd als een rechtstreeksche mededeeling aan dr Leyds en daarom in zyn geheel moet worden overgenomen. De inhoud van dit, van Zaterdag gedagtee- kende stuk is als volgt: De regeering heeft heeft heden de volgende mededeeliDg ingediend by don EerstenVolksraad. „Ter informatie en behandeling van den Eersten Volksraad doe ik u ingesloten toe komen bet besluit van den Uitvoerenden Raad, naar aanleiding van de gepubliceerde concept- wet op het stemrecht. „Ik verzoek u het besluit te behandelen in verband met de gemelde concept-wet. De regeering beveelt u aan indien gij n met de strekking van bet besluit van den Uitvoeren den Raad kant vereenigen, leden nit uw midden te biezen als eene commissie, om de concept- wet, met de wyzigingen in overleg met den Uitvoerenden Raad in behoorlijken vorm tfl brengen.

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2