FEUILLETON. VERGELDING EN BOETE. Verschillende Berichten. a a Ia dezelfde zitting werden behandeld de be roepen van den Commissaris der Koningin in Zeeland en bet bestaar der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te Terneuzen tegen bot besluit van Gedep. Staten van Zeeland op de aanvrage om rijkssubsidie over 1898 voor de Bchool van genoemde vereeniging in de Jozinastraat te Terneuzen. Rapporteur was de staatsraad mr De Nerée van Babberich. Verder de beroepen van denzelfden Com missaris der Koningin en bet bestuur der school van de Vereeniging voor Gereformeerd Onderwijs te Middelburg in de Graven straat bet bestuur der R.-K. sobool te Groenen dijk (gem. Hontenisse) tegen de besluiten van Ged. Staten van Zeeland op de aanvragen om rijkssubsidie voor die scholen. Rapporteur in beide zaken was de staatsraad mr Moltzer. Het beroep betreffende de sohool te Middelburg werd toegelicht door mr F.Dieleman. LANDBOUW. uit de streek. In aansluiting met hetgeen wg eenigen tijd geleden betrekkelijk „de Streek"mededeelden, ontleenen wy aan een brief uit die buurt, op genomen in de Nieuwe Langedyker Courant van 2 Juli, neg het volgende „Sedert eenige dagen heerscht aan „de Streek" weder eene prettige drukte, 'o Morgens vroeg rept ieder zich naar het veld, om de bekende muisjesaardappelen te rooien en 't is alsof er een wedstrijd wordt gehouden wie daarmede zijne mand het snelst heelt gevold. Op de meeste akkers rooit 't niet gemakkelijk omdat, door weinig regen, de grond zeer hard is geworden. Toch zijn er bouwers en arbei ders, die elk half uur eene zoogenaamde haak mand, d. i. 7« H. L., weten te vallen. Tegen 1 ure ziet men volgeladen schuiten in de richting van Hoogkarspel ter markt gaaneen uur daarna trekken ze in grooten getale naar de hoofdmarkt te Bovenkarspel, terwyi einde lijk, tegen 4 en 5 uren, de stroom zich naar Broekerhaven en Enkhuizen richt. Bovenkarspel kreeg weder ruimschoots haar deel. Reeds Vrijdag 21 dezer kwamen aldaar 3992 halve H. L. ter markt. Den daaropvolgenden dag was de aanvoer belangryk minder, omdat te Grootebroek een katholieke feestdag werd gevierd, en wsrden 2753 halfmudden genoteerd. Maandag word weder met frisschen moed ge rooid en passeerden 4836 '/s halve H. L. de veiling. Was deze aanvoer reeds vrQ belangryk, toch werd deze Dinsdag weder met 697 zak overtroffen. Nog hadden we biykbaar het toppunt niet bereikt, want Woensdag werd het record, dat sedert het vorig jaar op 6070 stond, geslagen en werd dit gebracht op 6471 halve H. L. Of deze aanvoer nog weder door grootere zal worden gevolgd, is bezwaarüjk te beoordeelen, doch dat deze de eerstvolgende twee weken zeer belangryk zal zgn en 5 a 6000 zak meermalen zal worden aangeboden, dat is vrij zeker. Ook de naburige markten, te Enk huizen, Broekerhaven en Hoogkarspel, kregen grooteren aanvoer. Zy wisten het dagelijks tot 1000 a 1500 zak te brengen. Nam het aanbod sterk toe, ook nu ging dit, als gewoonlyk, met eene daling der marktprij zen gepaard. Tot Maandag bleef de prys nog steeds f 2 en daarboven per lh H.L. Zelfs Dinsdag werd door menig bouwer nog f 2 f 2.05 bedongen, doch Woensdag trad een vry sterke daling in en variëerdo de prys van f 1.40 tot f 1.80. Te Bovenkarspel kon f 1.50 als de ge middelde prys worden aangemerkt, terwijl Enkhuizen en Broekerhaven zelfs nog iets la ger stonden. Hedenmiddag werd weder eene ryzing geconstateerd en kon f 1.50 a f 1.75 worden bedongen. Aan de knollenmarkt verschenen Maandag morgen 80.000 Btuks, die echter zonder uitzon dering reeds voorat waren verkocht en sleohts de veiling passeerden, teneinde daardoor boete te ontduiken. De oorspronkeiyke kooper mynt in dergelyke gevallen in den regel op de eerste vraag van den afslager, doch houdt zich by de betaling natuuriyk slechts aan de vooraf vast gestelde koopBom. Hoewel nu Maandagmorgen door den afslager met f8 per 1000 stuks werd begonnen, werd op die vraag niet alleen door den oorspronkeiyken kooper, doch ook door an dere handelaren gemynd; en waren zy er niet zeer vlug by, dan gingen ze tegen dien prys in andere handen over, wat dan ook werkeiyk geschiedde. 12. Uit het Fransch. va* PAUL BOÜRGET. Ik zou nu zien, dat het instinct der wraak, eensklaps opgewekt, sterker was dan elk gewetensbezwaar, hoe edelmoedig ook, eo het was alleen te verwonderen, dat zulk een diep gezonken wezen er zoo lang weerstand aan had geboden. Hy was zyne woorden niet meester gebleven tegenover my. Waarom zou hij dat wel op dit oogenblik, tegenover den persoon, die de bitterste gedachten by hem opwekte Zonder dat ik het mg bewust was, verdrongen zich al die tegenstrydige denk beelden en voorstellingen in myn hoofd, ter- wyi ik daar op myn vriend stond te wachteB. Ik bevond my nu voor de huisdeur. De behoefte om myn ongeduld te stillen, door eenige beweging, had my genoopt naar be neden te gaan en de binnenplaats over te Bteken. Ik stond op het trottoir, telde de minuten, overwegende of ik niet beter deed niet weer naar boven te gaan, ten prooi aan den grootsten angst, dien ik ooit gevoeld heb, totdat Eugène onverwachts op den drempel verscheen. Wy zagen elkaar aan. De ander bad hem alles gezegd» Aan de bloemkoolmarkt versohenen Maan dag 200, Dinsdag 2800 en Woensdagmorgen omstreeks 8000 stuks, die tegen f 6 a f 10.50 per 100 stnks werden verhandeld. De kwali teit valt over 't geheel zeer te roemen. De verkoop per 100 stuks, zonder toetal, heeft niet den minsten tegenstand ontmoet, zoodat de toe- of overtallen tot het verledene kannen worden gerekend. middelburg in 1808. (Slot.) Het aandeel der gemeente in de lichting der nationale militie van 1898 bedroeg 33 man. In 1897 waren voor die liohting ingeschreven 167 personen, waarnaar het aandeel is berekend. Op den 2 en 14 Maart 1898 werden ingeiyfd by de land- en zeemilitie 32 man. Van de lotelingen voldeden allen aan de oproeping. Tot de ingeiyfden, waaronder 1 vrywillig dienende, behoorden 27 lotelingen, 4 plaatsver vangers en 2 nummer ver wisselaars. Van de lotelingen werden achtereenvolgens 9 door Gedeputeerde Staten van Zeeland wegens lichaamsgebreken afgekeurd; zij werden door de aan de beurt liggende hoogere nnmmers vervan gen, van welker houders er weder 3 werden afgekeurd en vervangen door de aan de beurt liggende hoogere nummers. Van de nader opgeroepenen stelden 2 een plaatsvervanger, 1 een nummerverwiaselaar, terwijl 1 reeds als vrywilliger in dienst was. Van het aantal ingeschrevenen zyn door den militieraad of door Gedeputeerde Staten van Zeeland vrygesteldals beneden de maat (1,55 meter) 2, wegens ziekten of lichaamsgebreken 23, als eenige wettige zoon 23, als in dienst bij de zee- of landmacht 18, adelborsten en cadetten op 's rgks militaire scholen 1 en wegens broederdienst 35 man. Te zamen 102 man. Terwijl na de loting tot aan de eerste zit ting van den militieraad 1 loteiing is over leden. Van de lotelingen zyn er 6 bij de zeemilitie ingeiyfd. Voor de liohting van 1899 zyn ingeschreven 183 personen. De dienstdoende sohuttery is samengesteld uit drie compagnieën. De werkeiyke sterkte was 597 manschappen, van welke actief 324 en de reserve 273. De by de wet gevorderde actieve sterkte is 320_ De eerste ban bestond uitofficieren 13 onderofficieren 19, korporaals 18, tamboers 2 schutters actieve 193, idem reserve 177 maD, te zamen 422 man. Omtrent de ondersteuning door het burger- lyk armbestuur in 1898 verstrekt, wordt aan het verslag dier instelling het volgende ontleend. Voor zooveel de huiszittende armen betreft werd onderstand verleend in geld, levensbe hoeften, kleediDg en liggingstukken gedurende het geheele jaar, aan 283 gezin nen of eenloopende personen gedurende een gedeelte van het jaar of slechts nu en dan aan 159 gezinnen of eenloopende personen te zamen alzoo aan 442 gezinnen of eenloo pende personen, derhalve 33 minder dan in 1897. Op de opvoeding en verpleging der kinderen wordt door het burgerlijk armbestuur toezicht gehouden. Breukbanden en andere heelknndige instru menten zyn verstrekt aan 43 personen of aan 3 meer dan in 1897. Hiervan werden 8 be deeld. De kostenjbedroegen f 91.10 of f 31.55 meer daB in 1897. Verloskundige hulp werd door het armbe stuur verleend aan 13 behoeftige kraamvrouwen of aan 8 minder dan het vorige jaar. Voor rekening van het burgeriyk armbe stuur zyn vier ïyken begravende kosten daarvan bedroegen f 27 of f 9.25 minder dan in 1897. Aan 15 gezinnen of eenloopende personen, dus 5 meer dan in 1897, is logis, geheele of gedeelteiyke overtocht naar elders tot voort zetting hunner reis of tot terugkeer naar hnnne woonplaats, in enkele gevallen tot bet verkrijgen van een heter middel van bestaan of ook wel om onder behandeling te komen van professoren der ryksuniversiteiten te Lei den en Utrecht verleendde uitgaven daarvoor bedroegen f 52.75 of f 36.80 meer dan in het vorige jaar. Op 31 Dec. 1898 werden verpleegd in het IV. Er zyn In iederen grooten geneesheer, ev6n als in eiken grooten tooneelschryver en waar scbgnlijk in eiken grooten tooneelspeler, zekere hoedanigheden, die veel meer het type van den man van de daad, dan dat van den man der gedachte naby komen. Die moeilyke be roepen, die zóóveel wilskracht veronderstellen, vereischen ook een buitengewone gave van persoonlijke vastberadenheidonmiddeliyke beslissing en krachtdadig handelen. Zg vorderen om zoo te zeggen een terstond vatten der werkelykheid. En das ook de physiologische kracht, die de zenuwen in bedwang houdt. Ik ben vaak in de gelegenheid geweest my van de waarheid dezer opmerking te overtui gen in myn omgang met de aitatekeodste exemplaren van deze drie soorten van ver standsmenseben. Maar nooit heb ik deze by na militaire dengd van den m9di$chen tuoht be ter kannen waardeereD, dan in de oogenblik- ken, die volgden op het onderhond dat Engèno Oorbières had gehad met den man, die door zyne ouders beroofd was. Hij was natuurlijk verpletterd door hetgeen hy vernomen had, en twyfelde niet aan de waarheid ervsm. Dat zag ik aan zyne oogen, en toch verried hy door geen gebaar, geen woord, zelfs niet te gen my, welk een storm er in zyn binnenste woeddeHebt gy er niet tegen om my in de rue Amyot af te zetten dan kan het rytuig u thuis brengen en op my&bevestigend gasthuis 29, in het oude mauueu- en vrouwen huis 30, iu het burgerweeshuis 4 en in het armweeshuis 42 personen. In het gasthuis werden 27 personen meer verpleegd dan in 1897, het getal verpleegdagen was 10608 of 449 meer dan in het vorige jaar. De kosten van verpleging in de verschillende gestichten bedroegenin het gasthuis f7001.28, in het oude-mannen- en vrouwenhuis i 6846.45, in het armweeshuis f 5851.92, in het burger weeshuis f 136.16; totaal f 19835.81. Op 1 Januari 1898 werden verpleegd 20 krankzinnige personen, te weten 10 te Loos duinen, 4 te Dordrecht, 5 te Rosmalen en 3 te Deventer. In den loop des jaars móesten 6 personen uit deze gemeente naar die gestichten worden overgebracht, waarvan 2 naar Loosduinen, 3 naar Ermelo, en 1 naar Wagenborgen. In het gesticht te Delft overleed 1 persoon kort na zijne overbrenging uit Dordrecht. Te Ermelo en te Loosdnineo werd 1 persoon (dus 2 personen) hersteld ontslagen, zoodat op ultimo December 1898 nog 23 krankzinnige personen voor rekening van het biirgerlg k armbestuur werden verpleegd nl. 11 te Loosduinen, 2 te Ermelo, 3 te Ros malen, 3 te Deventer, 3 te Delft (die uit Dordrecht zyn overgebracht) en 1 te Wagen borgen. De kosten van overbrenging der krankzin nigen hebben f 108.03 bedragende verpleeg- kosten over het geheele jaar f 3646.70 of ge- zamenlgk f 3754.73hlerby gevoegd het rgkssubsidie f 849.53* is te zamen f4604.268. In De Standaard deelen de leden der Tweede Kamer, dr A. Kuyper, F. Lieftinck en dr P. J. F. Vermeulen mede, dat de Armeni sche balling, de heer Minas Tschéraz, onder hnnne leiding in het Fransch eene lezing zal houden Vrgdag avond te half negen, in het gebouw van den Werkenden Stand te Amster dam, en dat uitdrukheiyk is bepaald, dat er geen debat zal wezen en dat geen resolutie zal worden voorgesteld. De heer Tschéraz zal, gedurende zyn ver- biyf te Amsterdam, zyn intrek nemen ten hnize van dr Kuyper. De ingenieur der telegraphic C. L. van der Bilt is verplaatst van het bnreel van den ingenieur der telegraphie te Amsterdam naar Den Haag en met ingang van 1 September naar het bureel van den ingenienr der tele graphie te 's Hertogenbosch. Naar wy vernemen is de heer D. Haspels, de bekende tooneelspeler te Rotterdam, weer zeer ernstig ziek. Men verwacht ieder oogen blik het ergste. In een te Rotterdam gehouden algemeene vergadering der Vereeniging van gasfabrikanten in Nederland werd de heer A. Breunissen Troost, die 40 jaar directeur der gasfabriek te Saeek waB, het eere-lidmaatschap aange boden als bewys van waardeering en dank voor zijne groote verdiensten tegenover de veree niging. Den len October a. s. zal hem verder een huldebiyk worden aangeboden. De vereeniging telt 175 gewone en 64 bui tengewone leden. De redacteuren van Het Gas, de heeren O. T. Salomons en P. Bolsins, werden herbenoemd. Tot voorzitter werd gekozen de heer D. J. Cramer te Rotterdam; tot secretaris de heer Van Doesbargh te Leiden en tot bestuurslid de heer P. Polet te Middelburg. Voor de te Rotterdam te houden inter nationale kattententooistelling (14 tot 16 Juli) zyn reeds ongeveer honderd inzendingen ver kregen, waaronder zeldzame exemplaren uit Iudië en Afrika. Door de eere-voorzitster, mevr. Henrietta Ronner, is haar werk Katjes als eereprys beschikbsar gesteld, die toege zonden zal worden aai den inzender van het grootste aantal katten, terwyi door den secre taris een consolatie-prijs is uitgeloofd voor de leeiykste kat of kater. Het voornemen beslat by het bestaar om voor verminderd insihryfgeld ook katten op te nemen, toebehooreide aan eigenaren uit den werkenden stand; die inzendingen zouden voor de bekroningen ivengoed in aanmerking komen. By de justitie scbjnt twyfel te zijn ge rezen omtrent den natrarlgken dood van zekere juffrouw, eenige dagei geleden te Breda piot- antwoord, gaf hy dei koetsier het adres zyner ouders, met een sten die niet eens trilde. Terwyi wy door let oude kwartier van Val de Grace reden, zg hy door bet raampje de ons zoo goed beknde straten, winkels, hoek jes, allerlei plekes, die by hem even als by my de herinnerii? moesten opwekken aan de gelukkige uren tra zyn werkzame jeugd. Wat hadden wy vaar samen langs die trottoirs geslenterd, hy aaar een las gaande, terwijl ik hem vergeelde, of ik hem mee sleepende naar het Luxenbourg en bij volgende om een van onze einielooze gesprekken te kunnen voortzetten. 41 die uren vra hard werken, of van goede, edele uitspanniigenwas het mo gelijk, dftt hj die allen te dankea had gehad aan eea afichnwelgke nisdaad Dat zyn vader en zijn moeder voor/ hem dien ongeluk kige, dien wy zoo ever] verlieten, bestolen hadden? Indien dit ontlatende feit my, den eenvoudigen getuige, reed» met droefheid over stelpte, hoe groot moest ran de wanhoop zyn die hy, de hoofdpersoon in dit noodlottige drama, gevoelde een drama, waarvan hy onbewust de held was geweest En tooh bewaarde hy die volkosen zelfbeheersching, die ik ook voor de legesteden in het hospi taal had gezien. Hy schdn met dezelfde geest kracht zijn eigen zieleljden te beschouwen, als waarmede hy zoo vol lijden van anderen verzorgd had, dat minde pijniyk was dan het zyne. Zyn gelaat stoel strak, zyne oogen seling overleden. Het lijk, is op last der arrondissements-rechtbank, opgegraven en van de onder Prinsenhage gelegen begraafplaats naar Breda overgebracht, teneinde gerechteiyk te worden geschouwd. In Den Haag heeft Woensdag in den vooravond een 45jarige man op de openbare straat op eene vrouw, die in een hofje woont, drie revolverschoten gelost. De kogels troffen alle doel, een doorboorde de hersenen. De vrouw is, levensgevaariyk verwond, naar het ziekenhuis vervoerd. De dader noemt zich Herens en zegt uit Rotterdam afkomstig te zijn. Hij richtte, toen zyn slachtoffer nederzeeg, de revolver op zich zeif en bracht zich daardoor een schotwond aan het hoofd toe. De man bevindt zich in arrest. Hy ver- klaart zich te hebben vergist in de persoon op wie hg geschoten heeft, want hg meende in de verwonde ten onrechte een vrouw te herkenneD, met wie hij vroeger geleefd beeft. - Een dienstbode in de Linnaeusstraat te Amsterdam had vijf maanden geleden bg onge luk een naald ingeslikt, zonder dat zy eenigen hinder daarvan ondervond. Dezer dagen kreeg zij een gezwel onder den arm, dat een kleine operatie noodzakeiyk maakte. Men was zeer verbaasd, toen de naald te voorschyn kwam, die langzaam haar weg daarheen schynt ge vonden te hebben. Een vyouw te Nieuwenhoorn schrikte van een donderslag zoo hevig, dat zij kort daarop een beroerte kreeg, waaraan zy reeds 's avonds overleed. Omtrent de twaalf personen te IJsel- mniden, die na den middagmaaltyd ongesteld waren geworden en van welke twee zyn over leden, verneemt men thans, dat de overigen allen het gevaar te boven zyn. Zy zyn reeds zoo goed als geheel hersteld. De visschersvloot van Urk, omtrent een deel waarvan men in ongerustheid verkeerde, is behouden binnen. Eenzelfde geval als zich eenige jaren ge leden te Middelburg voordeed, wordt nu ook in een woning in de Bollenhofsche straat te Utrecht, bewoond door een weduwe en twee zoons, waargenomen. In het eerst werden zoowel bij dag als bij nacht allerlei verdachte geluiden gehoord, waar van men den oorsprong maar niet kon opspo ren, terwyi daarna door een onzichtbare hand met steenen werd geworpen. Was hetaanvan- kelgk zoo nn en dan een steen, welke door de ruiten kwam snorren, langzamerhand vermeer derde dit aantal, zoodat de bewoners door dezen steenenregeu thans voortdurend worden veront rast. Ook vallen dikwerf steenen in kamer of keuken, zonder dat is na te gaan hoe zy in huis komen, terwijl de dienstbode reeds tweemaal werd getroffen en aan het hoofd verwond. Geen wonder, dat zy er toen genoeg van had en haar dienst verliet. De politie schynt van meening, dat men in deze met een grappenmaker te doen heeft, doch is er toch nog niet in geslaagd hem te ontdekken of het raadsel op te lossen. Te Haaren had een 9jarige jongen de onvoorzichtigheid een scherpe patroon te ont steken met een lucifer, waardoor hy de volle lading in het gezicht kreeg. Hg is deeriyk verwond. Waarschijnlijk zal zyn eene oog verloren zgn zyn hand is verbryzeld. Een Duitscherdie verdacht werd te Eindhoven een rijwiel te hebben ontvreemd en die daarheen werd gevoerd ter confrontatie, wist aan de waakzaamheid der maréchaussé? te ontsnappen. In de kazerne vroeg hij een glas water, en maakte van het oogenblik, dat zyn bewaker zich verwijderde om het gevraag de te halen, gebruik, om snel de kazerne uit te loopen, over een poort te springen en het zoo snel op een loopen te zetten, dat alle pogingen om hem te achterhalen vruch teloos waren. Men beeft hem nog niet weder opgespoord. Te Roermond is overleden de heer J. M. Jansen, gep. kol. intendant, lid van de Staten van Limburg, ridder van den Ned. Leeuw. Aan hen, die des zomers naar bniten gaan en hnn huis ledig laten staan, wordt den vol genden raad gegeven. „Zet overal, zooveel mogeiyk, waschkommen en andere bakken met water neer." Wanneer men terugkomt beweert men is het water verdampt, de woning en alles wat er in staat heeft den gewenschten graad van droog, zyn mond was gesloten. Wy wisselden op dezen rit geen woord meer dan op den eer sten. Waartoe! By my, den vreemdeling, zegevierde de aandoening het eerst over die mannelgke zelfbeheersching. Toen hy voor de deur zyner ouders uitstapte, kon ik my niet meer goed hondenik vatte zyn hand en zei met een door tranen gesmoorde stem „Ver geet niet hoe lief zy u gehad hebben „Zg hadden beter gedaan met my te haten, dat zon ik hun minder kwalijk nemen", sprak hy op een toon, waarin zóóveel veront waardiging trilde, zóóveel koelheid en onver zoeniykheid, en zgn blik verried daarby zulk een diepe verachting, dat ik voelde hoeveel innerlijke woede er achter dat schgnbaar kalme uiteriyk school, en hem, zonder verder iets te zeggen, in huis liet gaan. Wat zou het gebaat hebben Ik viel achterover in het rytuig, gaf mij over aan het medeiyden, waar van ik overvloeide en herhaalde gednrig by my zeiven„Arme menschen, arme menschen! Mijn God! Die arme menschen!" De voorstelling, welke my dien kreet ont lokte, was die van myn vriend, optredende uIb een rechter voor dien ouden man en die oude vrouw, hen verloochenende, honende, omdat zij hem gemaakt hadden tot medeplichtige aan een schanddaad, aan misbrnik van vertrouwen jegens een afgestorvene. Ik zag dien zoon, daar binnenkomen, in het vertrek, dat ik zoo goed kende en ik zag hen, ik hoorde hnn I vochtigheid behouden en boven op het water dry ven tal van motten en andere onwelkome gasten. Dit bericht heeft de laatste dagen de ronde gedaan door een groot deel van do pers. Jammer genoeg, heeft nog geen onzer c ollega's opgehelderd, hoe het mogeUjk is dat de motten dry ven op het water dat verdampt is. Door de zware regenbuien van de laatste dagen schijnt de grond van de Brusselsche straten zeer verzwakt te zyn. In verschillende wijken zyn daar plotseling groote scheuren en gaten in het plaveisel ontstaan, zoodat men, om ongelukken te voorkomen, eenige straten heeft moeten afsluiten, onder anderen de druk be zochte Van Eyck- en Abdystraat, de Rue de la Montague en de Rne de Loxum, waarvan het omnibus- en rytuigverkeer grooten last ondervindt. Te Parys heeft een man, die voor zyne militaire plichten, de zoogenaamde „28 dagen" te Rouaan bad doorgebracht en die Dinsdag avond dronken in zijn woning terugkeerde, in een twist zijne vrouw met een revolver schot gedood. De man, die onmiddellijk in hechtenis werd genomen, dreigde, toen hy tot besef kwam van wat bij gedaan bad, krank zinnig te worden. Te Mainz werd Dinsdag, in de Quentin- straat, waar men bezig was een onderaardschen electrischen kabel te leggen, een zak gevonden waarin zich 200 goad- en zilverstukken bevon den, afkomstig uit de 16e en 16e eeuw. In de omstreken van Stattgarfc heefteen zeldzame moord plaats gehad. Terwyi een werkmansgeziu aan tafel zat, werden door een venster door vier kerels schoten gelost, met het gevolg, dat de arbeider, diens vrouw en een zyner kinderen werden gedood. Zoowel de moordenaars als hun dryfveeren zyn on bekend. Nadat hierover weken lang is stryd ge voerd, is eindeiyk door het Bondsgereohtshof beslist, dat de hertogin de Bauffremont, die voor eenigen tijd in den kanton Waadt werd gevangen genomen, aan Venetië moest worden uitgeleverd. Deze adeliyke dame was medeplichtig aan het vervalschen van een geboorteacte, ten gunste van de bekende erfenisjaagster, de hertogin van Trubetskoy, die indertyd in de Berlgnsche gevangenis zich zelf om het leven bracht. Clara Ward zal te Kaïro een mondain blad gaan uitgeven, dat in twee talen zal verschgnen. Te Scranton, in den staat Mississipi, werd dezer dagen wederom een neger gelynobt, die een meisje mishandeld had. In zyn angst, dat men hem levend zon verbranden, smeekte de ongelukkige om als gunBt gefusileerd te mogen worden. Dit werd toegestaan. Men hing hem aan een boomtak, waaraan reeds meermalen een dergeiyk vonnis was voltrok ken, en doodde hem daarna met een vyftigtal geweerschoten. Deze moord, waaraan de meeat deftige inwoners van Scranton deelnamen, werd als volgt beoordeeld door den zeker zeer onpartijdigen, bevoegden ondetzoekingsrechter: „de neger Patrick is in een boom geklommen en heeft rich zoover op het uiteinde van een tak gewaagd, dat hy zyn nek gebroken heeft.". Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum Plaats. Voorwerpen, information. 12 Jsli Arntmuiden, Bouw- eu weiland (verp.) Gemeenteb, 18 Waarde, Inspan, De Vos. 14 Domburg, Hofstede, Huveri. 20 Middelburg, Huieen, Verhuist. 24 Groede, Hofstede, Hammacher 28 Domburg, Inspan, Harare. H E R IJ K. Deze heryk is door Ged. Staten van Zeeland bepaald in da hieronder volgende gemeenten op de daarby aangegeven dagen en aren: Axel, 10 en 11 Juli en 12 Juli des voor- middags. Z a a m s 1 a g, 12 Juli des namiddags en 13 Juli. Rapenbnrg (gemeente Stoppeldijk) voor de gemeenten Stoppeldyk, Hengstdijk en Boschkapelle, 14 Juli. Graaaw en Langendam, 15 Juli. Hulst, ook voor Clinge en St. Jansteen, 17, 18, 19 en 20 Juli. Kloosterzande (gemeente Hontenisse) voor de gemeenten Hontenisse en Ossenisse, 21 en 22 Juli. stemmen. „O myn kind, wilt gy uw moeder doo« den„Ik ontneem n het leven niet gy doet het zelf." Die samenspraak tusschen een eeuwige Clytemnestra en den eeuwigen Orestes kwam my telkens weer voor den geest, en ik werd bangToen Eugéne mij later kon vertellen wat hij uitgestaan had in dat uur, waarin heel zijn bestaan zich oploste, begreep ik hoe veel reden ik gehad had om tegen dit droevig tooneel en de vreeseiyke ontknooping fan dit afschuweiyke drama op te zien. „Mijn besluit stond vaat," zei hij, „ik wilde hen ondervragen, ook van hen de waarheid vernemen, hen tot bekentenis bren gen, hen vervloeken en mij dan bet leven benemen Met dergelyke overwegingen in het hart begaf de oBgelakkige man zich naar de woning zyner schuldige ouders. In die pyniyke crisis boezemde geheel zyn vroeger leven hem zulk een walging in, dat het hem hinderde om als gewoonlyk tweemaal te schellen. Dit afge sproken teeken, waarop hy zeker was gehoor te krygen, bracht hem eensklaps de tien jaren voor den geest, die hy daar met hen gewoond had zy de diaven, hy hnn medeplichtige. Ongetwijfeld zou, indien de voetstappen van zijn vader genaderd waren en de dear, open gaande, hem tegen over het gelaat van dieu man geplaatst had, de uitbarsting van z|Je

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2