Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. B L. K. van den Harst JJz. tot oandidaat voor lid van den gemeenteraad iu het eerste kiesdis trict, in plaats van den heer dr J. C. Bolle, dio pertinent voor zijne candidatuur heeft be dankt. Alvorens verder te gaan, stelde de voorzitter aan de 16 aanwezige leden, hun aantal steeg later tot 20, de vraag of de vergadering eene geslotene dan wel eene openbare zou zijn. Met algomeene stemmen verklaarde men een pu blieke vergadering te wenschen. Na opgemerkt te hebben dat het een eigenaar dig verschijnsel is dat van de 11 heeren, die eane vergadering aanvroegen, slechts drie waren opgekomen (later kwamen er nog twee), gaf de voorzitter het woord aan den eersten onderteekenaar van het verzoek, nl. den heer Fr. Boasson, om dit toe te lichten. Deze zeide echter dat hij niet het initiatie! voor deze bijeenkomst had genomen, waarom hij liever zou zieu, dat eeu ander het verzoek motiveerde. De heer M. S. de Zeeuw is VrQ- «iag bij spreker geweest en verzocht hem op het verzoek te teekenen, wat hij deed in de meening, dat de heer De Zeeuw de beweging op het getouw zette. Do heer De Zeeuw zeide daarop, dat, al had hij de lijst aan den heer Boiisson gepresenteerd, hij niet op zich genomen had de candidatuur Van der HarBt in te leiden. Hij is naar den hoor Boiisson gegaan, omdat deze was de voor steller van de candidatuur-Van 'der Harst in de vorige vergadering. Deze is zelf best in staat om wat hij noodig oordeelt te voegen bij de aanbeveling, toen door hem gedaan. De heer Fr. Boiisson meende dat er ten deze wel een klein beetje boerenbedrog doorloopt. Hij nam niet het initiatief voor een nieuwe samenkomst en heeft dit ook aan den heer De Zeeuw gezegd. Hij teekende alleen in het belang dor goede zaak. Als bij geweten had dat het in de bedoeling had gelegen van den heer De Zeeuw, dat hij de zaak moest inleiden, had hij zeker niet het eerst, misschien wel heelemaal niet geteekend. Da heer De Zeeuw zeide dat hij den heer Boiisson had gevraagd de lijst te teekenen, wat deze zonder eenig voorbehoud deed. Hij ver klaarde echter geen bezwaar te hebben om de candidatuur van den heer Van der Harst voor het eerste district, door de onderteekenaars van het aan 't bestuur gezonden schrijven ge- wensoht, in te leiden. Daarna wees de heer De Zeeuw er op dat de heer Van der Harst in Middelburg tal van betrekkingen bekleedt eon cmore en zonder daarvoor eenige belooniag te genieten, en dat hij op verschillend gebied steeds het belang der gemeente zoekt te bevorderen. Hij is secretaris van de hoogst nuttig werkende ambachtsschool en ontziet moeite noch tijd om die schooi tot bloei te brengenhij is voor zitter van het departement Middelburg der Maatschappij tot Nut van H Algemeen en als zoodanig werkte hij ook mee om tot de op richting te geraken van het volksbadhuis; by is voorzitter van het bestuur van Uit het Volk—Voor het Volkvan welk bestuur hij jaren lid was, steeds zijn beste krachten wijdend aan de bevordering van volksontwikkeling en volksbeschaving; bij is ook lid der commissie voor de Zondagavondconcerten wat hem bij sommigen minder gewild doet zijn, doch door anderen zeer wordt geapprecieerd. Er is wel beweerd dat de heer Van der Harst niet behoort tot de veelsprekers in den raad, maar spreker wees er op, dat een deel van den raad zich gewoonlijk aan den voor avond eener zitting vereenigt en dan de te be handelen zaken bespreekt; aan welke bespre king de heer Van der Harst dan een werkzaam deel neemt. In die bijeenkomst wordt dan uit gemaakt welke heeren de voor stellen zullen be strijden of aanbevelen, want bet is tooh niet noodig dat iedereen in den raad het woord voert om instemming met of afkeuring van anderer argumenten te keünen te geven. De vergaderingen van den raad duren al lang ge noeg. De heer De Zeenw ontkende verder nogmaals dat de heer Boiisson by het teekenen van het verzoek om deze vergadering te beleggen eenige reserve zou gemaakt hebben. Ten slotte wees de heer De Zeeuw nog op het moeilijk parket, waarin men zich bevindt door iemands candidatuur te handhaven, die partinent bedankt heeft; en het zou, naar zï|d InzieD, wenschelijk zijn, dat de heer J. van Houte, de steller der candidatuur-Bolle, die introk. Da heer J. van Houte verklaarde, na, evenals in da vorigs vergadering, in het licht te heb ben gesteld waarom bij in de eerste bijeenkomst die candidatnur handhaafde, zich tbans bereid de candidatnur dr Bolle terug te nemen. Den heer W. K. Hering kwam het voor dat de heer Van Houte daartoe niet het recht heeft. Met hem stemden meerdere leden den heer dr Bolle en daarom moet de vergadering uit maken of de candidatuur al of niet zal blijven gehandhaafd. De heer J. de Vos stemde daarmede in en vroeg ot de vergadering de candidatnur wenscbt iu te trekken. Na nog eenige discussie, waarbij de heer J. C. Guiot opmerkte dat de heeren, die thans eene vergadering noodig maakten, wat weer maar kosten veroorzaakt, beter hadden gedaan om op de eerste bijeenkomst tegenwoordig te zijn, en de heer Fr. Boüsbod, na mededeeliDg ontvangen te hebben dat de heer De Zeeuw zelf niet geteekend heeft op den brief voor het bijeenroepen dezer vergadering, tot het stellen der canditatuur-Van der Harst, dien heer zijne verontschuldigingen heeft aangebo den voor bet aangevoerde, wordt tot stemming overgegaan. Met 18 stemme» tegen 1, een lid bleef buiten stemming, werd nu besloten de candidatuur- dr Bolle in te trekken. Thans werd gelegenheid gegeven nieuwe namen te noemen. De heer C. F. Diesoh, een der onderteeke- aaare van den brief aan het bestuur, noemde als candidaat voor het eerste district den heer J. F. van Dunnéde heer Fr. Boüsson den hoer L. K. van dér Harst J.Jz. Meerdere namen werden niet genoemd en de candidateniyst dns gesloten. De heer Fr. Boiisson, wien alsnn het woord gegeven werd om zyn candidaat in te leiden, zeide weinig te voegen te hebben bij hetgeen door den heer De Zeeuw reeds is in het midden gebracht. De manier waarop de heer Van der Harst in de vorige byeenkomst is gevalleD, heeft verschillenden leden aanleiding gegeven om te trachten hem alsnog voor het eerste district candidaat te stellen. De heer Van der Harst is tengevolge van een misverstand toen de zondebok geweeBt en gevallen; daarom zou spreker wenschen dat hy nu met algomeene stemmen werd candidaat gesteld. De heer J. van Houte zette uiteen, dat de voorstelling van den heer Boüsson niet precies zuiver is. In het derde district was eene vaca ture en in de candidaatstelling van dr Bolle in het eerste district lag niet opgesloten, dat de heer Van der Harst in het derde vallen zou. De heer J. C. Guiot vroeg in de eerste plaats of men er wel zeker van was dat de heer Van der Harst, na de onheuache handeling te zynen opzichte in de vorige vergadering, wel een candidatuur van Gemeentebelang zou wen schen. Verder sprak hy er zyne bevreemding over uit dat zoo weinig van de onderteeke- naars van den brief aan het bestuur op deze vergadering tegenwoordig zyn. Het schijnt dat sommigen de zaken maar hun gang lateD gaan, zoolang dit met hun bedoeling overeen komt; is dat echter niet het geval, dan komt men tegen genomen besluiten op en verlangt een nieuwe vergadering. Dat is niet rationeel. De heer F. Boüsson wees erop dat vgf der onderteekenaars aanwezig zyn en trachtte aaD te toonen, dat de tegenwoordigheid van allen □iet noodig is. Door hunue onderteekeuing geven zy van hunne adhesie blgk. Spreker wist niet of de heer Van der Harst eene even tueels candidatuur zou aannemen, maar meende dat deze vergadering goed had te maken wat eeu vorig maal was bedorven. De heer C. F. Dieecb, ter aanbeveling van den heer Van Dunné het woord verkregen hebbende, meende dat, nu de candidatuur dr Bolle van de baan is, een nieuwe vrge stem ming moet plaats hebben. Hg zou in verband daarmede wenschen dat Gemeentebelang opzyD vroegere beslissingen terug kwam en de af tredende leden candidaat stelde in de districten waarvoor zy hadden gezeten. Hij zou dan den heer Van Dunné in het eerste district candi daat willen stellen. Dit is de vereeniging, naar hy meende, verplicht, waar zij den heer Van Dunné steunde in diens protest. De heer J. de Vos zeide dat, ofschoon hij den heer Van der Harst, ter wille van diens liberale beginselen, gaarne voor den raad be houden zag, hy toch ook meende dat, wanneer de vereeniging consequent wilde bUjven, zij den heer Van Dnnné in het eerste district diende te candideeren. Hierna wees de heer De Vos op de mede deeling in een der bladen met betrekking tot hetgeen door hem in de vorige vergadering is gezegd omtrent den heer Hegse. Ofschoon beweerd wordt dat de heer Heyse de schrijver niet is van het in de vorige bijeenkomst door hem besproken artikel, bleef hij volhouden, dat, zoo de heer Heyse niet geheel en al de schryver is van dat stnk, hy dan toch is de instructeur. Tevens verklaarde de heer De Vos te biyven by hetgeen door hem in de vorige vergadering gezegd is naar aanleiding van de gesloten raadsvergaderingen en de moties daaromtrent van wege Gemeentebelang. Hy meende ten slotte, onder herinnering aan hetgeen in der tyd bij de candidatnur Koole is voorgevallen, dat de vereeniging-eonsequent zou handelen door den heer Van Dunné zoo wel te stellen in het eerste als in het derde district. Hierna werd tot stemming overgegaan. Ingeleverd werden 20 briefjes, waarvan er 11 den naam droegen van den heer Van Dunné en 9 van den heer Van der Harst. De heer J. F. Van Dunné is dus oandidaat voor het eerste district. De heer W. Heyboer zeide daarop, dat het hem als lid van Gemeentebelang speet dat de heer Van der Harst gevallen is en hij daarom een poging wenschte aan te wenden om hem als candidaat te behouden. Nu de vergadering eenmaal op een in de vorige vergadering ge nomen besluit is teruggekomen, zou hy niet weten waarom zy ook niet terug zou komen op een ander en in het derde district, in plaats van den heer Van Dunné, den heer Van der Harst candidaat stellen. Hy deed een voorstel in dien geest. De heer J. van Houte verklaarde, dat de loop der zaken hier een allervreemdste is. De vergadering is belegd voor hetgeen op het convocatiebiljet stond, nl. de candidaatstelling van den heer Van der HarBt in het eerste district in de plaats van den heer Bolle. Maar nu gaat men verder en wil den heer Van Dnnné naar het eerste district verplaatsen. Dit is geheel en al in strgd met hetgeen de ver gadering een week te voren heeft gedaan. Spreker kan zich met die manier van handelen niet vereenigen, en bedankt voor het lidmaat schap der vereeniging, na nog even erop ge wezen te hebben, dat de heer Diescb, een der onderteekenaars van het verzoek om den heer Van der Harst candidaat te stellen, thans tegen diens candidatuur ageert. De heer Diesch beweerde dat zyn wyze van doen geen ageeren is tegen de candidatuur-Van der Harst. De candidaatstelling van den heer Bolle is een fout geweest. Indien men de af- tredendejledenjin hun district had gelaten, ware de zaak in 't reine geweest. De heer Van Houte verliet daarop de ver gadering. De heer Heyboer stelde alsnu voor de can didatuur van den heer Van Dunné over te brengen naar het le district en den heer Van der Harst candidaat te stellen in het 3e. De heer j. a. Steinz verklaarde zich hier tegen de agenda, op het convocatiebiljet ge steld, ia afgewerkt. De heer Van Dunné ia eenmaal candidaat gesteld in het 3e district en dat dient zoo te blijven. De heer J. c. Guiot wees erop dat de can didatnur van den heer Van Dunné in het 3e district j uist is aanbevolen omdat hg eeu volks man heet. Waarom au weer te gaan verande ren buiten de agenda om. Spreker heeft niets tegen den heer Van der Harst, maar is sterk tegen de voorgestelde verandering. Men kan dan wel tot in het oneindige doorgaan. In de vorige byeenkomst is gezegd dat de heer Van Dunné veel kans zon hebben in het derde district, nu heeft men hem candidaat gesteld ook voor het eerste, laat dit alles zoo blij ven waar toch niet ontkend kan worden, dat de heer Van Dnnné als raadslid meer in het be lang van Middelburg deed dan de heer Van der Harst. Het vooratel-Heijboer, alsuu in stemming gebracht, werd aangenomen met 12 tegen 4 stemmen, 2 leden bleven buiten stemming. Daarna werd de heer L. K. van der Harst JJz. met 14 stemmen, 4 briefjes waren blanco, candidaat gesteld in het derde district. Toen werd de vergadering opgeheven. Het Hbld. brengt thans warmen lof aan de Leidsche studenten voor de wyze, waarop zy Zondag feest gevierd hebben in hun eigen stad, by gelegenheid der roeiwedatrijden, welke dien dag plaats hadden ter eere van het 25jarig bestaan der Leidsche studenten-roeivereeniging Njord. Zg hebben nn feestgevierd kalm, te kalm byna, correct, bijna te correct voor feestvie rende studenten. Men meldt, dat de minister besloten heeft geen nieuwen directeur van de Staats-courant te benoemen. Van hoogerhand zyn, zegt men, pogingen aangewend om dr A. Bredius op zyn aanvrage om ontslag als directeur van het Mauritshnis te doen terugkomen. —Mgr. Tarnassi zal, zoo zegt De Residentiebode niet meer als internuntius te 'sHage terug keeren. Z.Ezc. wordt elders geplaatst en hier door een anderen titularis vervangen. Tot zoo lang treedt mgr. Gio vannini als zaakgelastigde op. Door de marineautoriteiten is voor hen die den wensch daartoe te kennen geven, het verbod opgeheven om te Nieuwediep de gods dienstoefeningen by te wonen, waar door de heer De Koe het woord gevoerd wordt. Zon dag waren onder geleide van een sergeant der mariniers een SOtal schepelingen onder bet ge hoor van genoemden predikant. De stoomtram Bergen-op Zoom-Antwer- pen heeft nabij eerstgenoemde plaats een met twee paarden bespannen wagen aangereden. De voerman viel bewusteloos van den bok, de wagen werd tot splinters geslagen en een paard is deeriyk verminkt. Het schrikken voor de stoomfluit schijnt de onmiddellyke oorzaak van het ongeval te zyn. In ons vorig nommer waarschuwden wg tegen een persoon, die te Gouda eenige oplich terijen pleegde. Ter aanvulling van dit be richt diene thans het volgende, meer nauw keurige signalement van den oplichter. De bedoelde persoon is van middelmatige lengte, tenger, plm. 25 jaren oud, heeft donker haar, donkere oogen, zwarte snor, schraal aan gezicht, is gekleed met donker colbert costnum, fantasie hoed (hooge bol), lage schoenen met veterB en draagt een bril en een wandelstok met rond handvat. Door de recherche te Rotterdam is in een logement in de Zandstraat aldaar een 24jarigen koopman aangehouden, die door den officier van justitie te Zierikzee in het Algemeen Politieblad gesignaleerd was, als ver dacht van verduistering. Hy is derwaarts ge transporteerd. Maandag avond werd een weinig beteekenend brandje ontdekt in een galanteriewinkel in de Tninderstraat te Rotterdam. Burgers verbrijzel den de voordeur en drongen door den brandenden winkel het achterhuis binnen, waar de bewo ner, zyn echtgenoot en kind, nog onkundig van het gevaar, te midden van den rook te bed lagen. De man werd, bewusteloos van schrik, van het bed gelicht en by buren inge bracht. Eerst eenigen tijd nadien kon de man bggebracht worden. De toestand van den door de tram tus- schen Rotterdam en Schiedam zoo deerlgk verminkten man ia nogal bevredigend en de kans op herstel neemt toe. Nader is gebleken, dat de tram, die hem naar Schiedam terugbracht, eerst heeft gestopt nadat hy den man was gepasseerd. Of echter door deze tram het ongeluk is geBchied, is nog niet vast te Btellen. De beruchte vrouw uit Druten, die Zon dag 4 dezer gevankelijk te Tiel werd binnen gebracht, is, op grond van de protesten van haren advocaat, in vryheid gesteld. Hare zaak dient Donderdag opnieuw voor de rechtbank te Tiel. Een schippersknecht, met zijn vaartuig tasschen Hoogeveen en Meppel zijnde, was zoo dom eenige spiritus, die uit een vat op 't dek was geloopen, aan te steken. In do onmid dellijke nabijheid van de vlam lag een bijna ledig spiritusvat, dat, zoodra de vlam hieronder kwam, met een geweldigen slag uiteen vloog, waardoor de knecht vreeseiyk werd verwond in het gezicht. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de met twee paarden bespannen postwagen, die tasschen Blokzijl en Lemmer rydt-, naby Genemuiden bij den afweg van het vee van den hoogen zeedijk gevallen. Tydens den val is het den conducteur gelukt, uit den wagen te springen. Met gebroken polsgewricht en inwendig gekneusd, is hy nog tien minuten ver geloopen en met twee mannen terugge keerd. Met groote moeite gelukte het hun, den koetsier, die met een dor paarden onder den wagen lag, er onder uit te halen. De arme man, die eerst nog om hulp geroepen moet hebben, was echter al dood. Het paard is zwaar gekneusd. De oorzaak van het ongeval moet gezocht worden in het inslapen van den koetsier. Hij laat een vrouw met vier kinderen achter. Bg het overstappen van den eenen wagen in den anderen is een conducteur der Noorder Trammaatschappy van de treeplank gevallen en tusschen de wagens geraakt. De man werd deerlgk verminkt opgenomen en overleed weldra. Bij een spoorwegovergang te Maastricht is een 4-jarig knaapje door een voorbg- komenden trein gegrepen en verbrgzeld. Nu wordt weder gemeld, dat de man, die vermoed wordt de dader te zijn van den dubbelen moordaanslag te Meers, daags daarna nog in den omtrek van Sittard gezien is. Hij zou alzoo zich niet verdronken hebben. De slachtoffers van de daad verkeeren nog steeds in deerniswaardigen toestand. By een brand op zyne hoeve wilde een landbouwer te Baexem, in Limburg, nog een kalf redden en begaf zich daartoe door de vlammen in dea stal. De man bekwam znlke hevige brandwonden, dat hg aan de gevolgen overleed. De Engelache stoomboot Lamoskomende van Bahia-Bl&noa, is Maandag ochtend by hét opvaren der Schelde, in aanraking geweest met de Engelsche stoomboot Admiral Nelsonvan Buenos-Ayres naar Antwerpen. De Lamos werd lek in het dok te Antwerpen gebracht. De Admiral Nelson lag ten anker. In de Belgische badplaats Knocke is een vijfjarig meisje a! spelende te dicht by het vnur gekomen, waardoor hare kleertjes vlam vatten. Eene zeventigjarige dame, die het vuur wilde blusschen, werd eveneens er door aangetast en beiden kwamen om. De demonstratie van Zondag heeft slecht gewerkt op de ontvangst te Longchamps. Er werd tcs 230.000 aan entrée's ontvangen tegen fes 341.000 in 1898. Ook de pari mutuel (totatisator) bracht voel minder op en wel 2.816.000 francs, tegen 4.159.000 in 1898. De nieuwe diplomaat Viaud (Pierre Loti) heeft de opdracht ontvangen een reis naar Perzië en Afghanistan temaken. Boozetongen oeweren, dat de litteratuur daar by meer zal winnen dan de diplomatie. Forain, die zyn meesterlijk teekenstift den lsatsten tyd in dienst van het antisemi tisme had gesteld, is by een rywieloDgeluk ernstig gekwetst. Een soortgelyk ongelnk heeft het leven gekost aan den voelbelovenden Franschen componist Ernest Chausson. Zaterdag morgen werd te Bristol het jacht Columbia te water gelaten, dat zal medediDgen naar de Amerioa Cap. Hierby had een ongeval plaats, dat door velen als een slecht voorteeken wordt beschouwd. Een photograaf, die, tegen den zin der eige naars, een photografie van het jacht wilde nemen, bezigde hierbij een eleotrisch toestel, dat eensklaps ontplofte en een jongen doodde. Door een onbekende oorzaak brak Zon dagmorgen een hevige brand uit in de wapen fabriek van de firma Armstrong, Whitworth Co. te Elswich. Een drietal fabrieksgebou wen werden in de ascb gelegd, terwyi een groot aantal geweren, kanonnen, machines enz. onder het puin bedolven raakte. Ongeveer 3000 mannen, die in de thans afgebrande gebouwen werkzaam, waren zyn thans zonder werk. De schade, die op twee en half miljoen gulden wordt geschat, is door verzekering gedekt. Ook te Bordeaux bad een groote brand plaats, waar, eveneens door een onbekende oorzaak, een groot houtmagazyn afbrandde) waardoor een schade van ongeveer 500.000 francs werd aangericht, die evenwel door assu rantie wordt gedekt. By dezen brand werden ook naburige ge bouwen zwaar beschadigd. Op 't oogenblik doet zich het zeldzame geval voor van de verbreking eener vorateiyke verloving. Grootvorstin Helena van Rusland, die verloofd was met prins Max van Baden, had zooveel bezwaar haar land te verlaten, dat het huwelijk afsprong. De bark Passé Partout, uit Coolo ver trokken naar Göteborg, is zwaar lek te Kra- gero binnen geloopen. By onderzoek vond men dat de koperen bodem van het schip doorboord was door een zwaardvisch. Een gedeelte van het zwaard was in eene vgf daim dikke plank bUjven steken. De Stella Polare, het schip waarmede de hertog der Abiuzzen Maandag van Christiania uit ziju pooltocht zou ondernemen, is op het laatste oogenblik in beslag genomen, op vor dering der Norwich Union, de bekende verze- keringsmaatschappg. Maar de zaak werd spoedig geschikt, zoodat het schip nog des middags onder kanongebulder kon vertrekken. Terwijl de laatste weken telkens Engelsche visschersvaartuigen werden opgebracht, wegeDB het vi8schen in do territoriale wateren van Denemarken, heeft een Engelsche kanonneerboot Maandag in het Engelsche vischwater drie Fransche schepen opgebracht. Van Zaterdag op Maandag zyn te Alexan- drië weder vier gevallen van pest geconsta teerd, waarvan óen met doodelyken afloop. In 't geheel zyn daar nu 27 gevallen voorge komen, waarvan 8 den dood ten gevolge hadden. In een dynamiet-magazijn van de Kim- berley-mijn aan de Kaap, heeft Maandag eene ontploffing plaats gehad, waardoor zeven in boorlingen werden gedood en dertig andere personen, waaronder drie Europeanen, zwaar gekwetst. Goes. De kiesvereeniging Vooruitgang bleek Maandagavond niet tot do gewenschte eenstemmigheid te kunnen komen over de vraag, of de heer J. J. Ramondt, wethouder, ai of niet moet worden bestreden. Gevolg van deze stemming was dat de voorzitter, de heer A. A. ter Haar, staande de vergadering zyn zetel vaarwel zegde. De heer dr W. N. G. Coenen, die by adver tentie verzocht had voor eene hernieuwing van zyn mandaat als raadslid niet meer in aanmer king te komen, is op zyn besluit teruggekomen en heeft zich thans weer beschikbaar gesteld. Borssele. Ter benoeming van een lid van het bestuur der waterkeering van het calami- teuze waterschap Ellewoutsdijk-Borssele maakte de dijkraad Maandag de volgende voordracht opJ. Bruggeman te Driewegen, W. van Loo aldaar en D. Meulonberg te Ellewoutsdyk. 's Cravenhage. De Tweede kamer voegde heden het ontwerp betreflénde den aan leg van een haven te Scbeveningen en de on gevallenwet aan de werkzaamheden toe. De heer Veegens vroeg en verkreeg verlof de regeering te interpelleeren over het onder zoek naar de werking der gemeentewet, ten opzichte van het verbod van progressie by belastingen. Bg hot ontwerp tot vrystelling van vruch- tenwynen van accyns werd het denkbeeld van den heer van Dedem, om oiders niet onbelast te laten, beBtreden door de heeren De Ras en Tydeman en den minister van financiën wegens het groote belang van den ooftbouw. Het ont werp is daarna zonder atemming aangeno men. By het voorstel tot afschaffing van land-en watertollen bepleitte de heer Smeenge afsohaf- flog van alle tollen. De heer Van Dedem bestreed de afschaffing alleen van rykstollen, en zal met den heer Schepel een amendement voorstellen, om alleen de land- niet de watertollen af te schaffen, omdat de opheffing dezer onbillijk is tegen over de handhaving van tollen op particuliere waterwegen. De heer Meesters zegde zyn atenn aan een dergelijk voorstel toe, maar de heer De Beau fort vereenigde zich met het regeeringsontwerp eu ontkende, dat afschaffing der watertollen onbillijk werkt tegenover de Noorderprovinciën. De heer Roeasingh ondersteunde het denk- beeld-Smeenge. De heer Van Kempen zag in de afsohaffing geen sociaal belang. De heer Pyttersen daarentegen wel, en gat in overweging de rijkstollen dadeiyk, de an dere geleidelijk, in 10 jaren, af te schaffen. De heer Kerdgk betoogde de onuitvoerbaarheid daarvan en verwierp het ontwerp in 's lands financieel belang, met het oog op bet vele geld, noodig voor sociale maatregelen. Amsterdam. In de rechtzaak HaasVan Hall werd heden opniouw gehoord de getuige Jacobs. De verdedigers Btelden hem vele vra gen, om de tegenstrijdigheid in zyne verklarin gen aan te toonen en te doen uitkomen zyn bekendheid met de waardeloosheid der effecten by de aanbieding aan Zn Spaur en by de po ging tot beleening by de firma Keurenaer. De beklaagde Van Hall trachtte met grooten omhaal van woorden het te doen voorkomen alsof bij bloot houder van den wissel van f 15000 was. Hy ontkende de waardelooze stokken ooit bezeten te hebben en aan Jacobs opdracht tot verkoop gegeven te hebben. Na de pauze is beklaagde Haas langdurig verhoord. Uit diens verklaringen, in instructie en thans ter terechtzitting meermalen gedaan, blykfc dat bekl. Van Hall volkomen bekend was met de waardeloosheid der stnkken, ook door een telegram, door Haas uit Vogelenzang aan Van Hall gericht, waarin het welslagen der affaire met Zu Spaur gemeld wordt. De zitting dnnrt voort. Voor heden zyn geen andere getuigen gedagvaard. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum Plaatt. Voorwerpen, Informatian. 14 Juni Weatkapeilo, Bouwland ent., Loeff. 14 Vli siogen, Middelburg, Hnizen, Bosch, 5 Huizen, Hnveri. 15 Middelburg, Rjjwielen, Notarishuis. 15 Middelburg, Hoogaars, Ontv.Reg.g.a. 15 St.Maartened. Hofstede, Van Setera. 6 Middelburg, Karoterjj, Tak. 22 a Middelburg, Karoterij, W.Verstegen 24 a Hulst, Koolzaad, R.v. Maurs. 26 Zierikzee, Hofstede, Way. Middelburg, Planten, Notariahnis. 8 Juli Goes, Hofstede, Liebert. 5 a itenesse, Duingrond en Ontv. reg. 13 jachtveld (verp.) Zierikzee. Waarde, Inspan, De Vos. Vergaderingen, Doncerten enz» Middelburg. Donderd. 22 Juni. Alg. Verg.Polderbestuur van Woleheren 1 u. Donderd. 22Juni. Zomerconcert. Schutters hof 7 Va U. D o n d e r d. 29 Juni. Byeenkomst Brandwaar borg maatschappij. Sooie' teit St. Joris 1 n. Vllssingeu. Z a t e r d. 24 Juni. Alg. Verg. Stoomv. Mij Zeeland. Stadhuis 2 u. De Middelburgsche courant wordt 's avonds te zeven uur in Ylissingen uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent C. N. J« DE VEY MEST" DAGH aldaar.

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2