FEUILLETON. BRUTUS. Verkoopingen ene. LAATSTE BERICHTEN het spoorwegongeluk te 'a Hertogenboach ge- kwetBt werd. Eerst heette de man overleden en nu wordt gemeld dat hij het ziekenhuis, waar hij verpleegd is geweeat, geheel hersteld heeft verlaten. Een Duitscfa reiziger vertoonde Woensdag ochtend in 't station aldaar eensklaps teeke- neu van razende krankzinnigheid. Qij moest gebonden naar het geneeskundig gesticht worden overgebracht. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft te Rotterdam, in een pakhuis in den ToerijstuiD, een hevige brand gewoed. Op een der zolderB lagen een 3000 a 4000 pakken tabak en op eene andere 7000 a 8000 Goudsche en Edammer kazen. Tal van spuiten wierpen een kolossale massa water in de vlammen, waardoor de brand tot het aangetaste perceel kon beperkt worden. De schade is nog niet te begrooten, maar is zeer aanzienlijk, men denkt wel van een ton of drie. Vermoedelijk is de brand aangekomen door de electrische geleiding. Volgena een andere lezing zou een 18-jarige pakhuisknecht Woensdagmiddag bij het aanvegen van den zolder met een brandende kaars tusBchen de pakken tabak geweest zijn en vergeten hebben de kaars te blusschen. Alles is verzekerd. Gisteren maakten wij, op gezag van een ander blad, melding van een 5-tal kindereD, die te Maassluis op de spoorbrug onder het „stoeien" door de komst van een trein verrast werden, waar by 3 hunner hun speelachheid met den dood moesten behoopen. Als men het woord „kinderen" door „honden" vervangt, is het bericht juist. - Te Vlaardingen is Woensdagmiddag een winkelier, die zich aan den vaartweg aldaar te slapen had gelegd, al slapende in de vaart gevallen en verdronken. Een 55jarige ongehuwde visscher te Marken was bezig met in het kanaal staande palingfuiken te lichten, toen hem een duizeling overviel en hg over boord sloeg. Eenige oogen- blikben later werd hg levenlooB opgehaald. - Te Arnhem wist, terwyi de moeder zich even verwijderd had, een tweejarig kind lucifers machtig te worden. Een oogenblik later stond het is brand. Op het geschrei kwam wel dadeiyk hulp opdagen, de vlammen werden gebluscht, een drogist behandelde de wonden met lijnolie, maar tooh was de arme kleine zoo erg in den mond gebrand, dat bet kind des avonds in het Kinderziekenhuis is overleden. Te Harseamp, onder Ede, is eene vrouw door vergiftiging om het leven gebracht. Men verdenkt haren man. De justitie uit Arnhem heeft zich naar Harseamp begeven, om ter plaatse een onderzoek in te stellen. Het igk is naar Arnhem vervoerd, om gerechteiyk ge schouwd te worden. Ook heeft de justitie gelast den verdachte over te brengen naar Arnhem. Woensdagavond was het onderzoek nog niet geëindigd. Een 22-jarige zoon van een Tersohellin ger visscher, die met zyn vader voor de eerste maal ter vischvangat zou gaan, viel over boord en verdronk, ten aanschouwe van zyn vader. Men meldt aan de Haagacke Ct, uit Andelst (Betuwe), dat de raad van Valburg besloten heeft, te gaan procedeeren tegen de wethouders en de erven van wethouders in de volgende zaak. Ruim een jaar geleden ver dween plotseling de burgemeester dier ge meente. Het gerucht wilde, dat hg zich door vergif van het leven had beroofd. Later bleek, dat er schuldvorderingen ten laste der ge meente bestonden, tot een bedrag van meer dan 100.000, terwgi de werkeiyke schuld der gemeente slechts ongeveer f 16.000 be droeg. Het schynt, dat de burgemeester lee ningen sloot ten laste van de gemeente, soms van 10 of 20.000 gulden, en daartoe valsche obligatiën maakte. Ook zou hy een der wet houders overreed hebben, zyne bandteekening te plaatsen op een blanco papier, waarna van dat stuk misbruik werd gemaakt. De Maat schappij voor Goneentecrediet zou o. a. voor f 17.000 zijn opgelicht. Op de Schelde by Antwerpen |had Don derdag een aanvaring plaats tusschen een uit Odessa gekomen graanboot en een sleepboot. Beide vaartuigen werden beschadigd. Do drie en zestigjarige portier van een der heerenhuizen, staande op de Place Royale te Brussel, werd sedert verleden Maandag Een Schoolgeschiedenis van HAMS HOFFMAN N. 6. Uit het Duitsch. Alfred ging voort„Ik stond by dit be richt natuurlijk als door den donder getroffen en er was geeu tyd om na te denken hoe het uitgekomen was. „Wat zal er nu gebeuren I was het eenige wat ik denken konwant ik kende vader tamelijk goed. Ik zou zeker een keel zware straf krijgen maar welke Min stens eenige uren opsluiting en het verbod om ditmaal examen te doen het bloed steeg my naar het hoofd; ik klemde de tanden op elkaarmyn eerste smadelyke strafHet was om waanzinnig te worden ea het kon nog erger worden. Jaren geleden was er een dergeiyk geval voorgekomen, en toen was de hoofdschuldige, wiens overtreding lichter was dan de mijne, terstond van de school verwij derd, natuurlijk op bevel van myn vader. Hij was als onverbeterlijk verbannen en verstooten. Dat waB dnB mijn voorlanden dan myn moeder! Neen, dat was onmogelijk maar toch dat andere geval doch dat was niet de zoon van den directeur geweest. Ik beefde van top tot teen. Ik kende myn vader indien moeder niet dat was myn vermist, terwyl de woning gesloten bleef. Nadat door de politie de eigenaar van het hnis, de baron d'Ossy, was gewaarschuwd, drong men de woning binnen en vond het ïyk van den portier, geheel in bebloede lakens gewikkeld in een der kamers liggen, la alie kamers werden bloedsporen ontdekt, die aan wezen, dat de moordenaar door de buitendeur was ontvlucht. Ofschoon vele kasten waren opengebroken, werd niets vermist. De politie doet yverig onderzoek en heeft reeds in de gemeente Vorst, naby Brussel, een persoon gearresteerd, die verdacht wordt de misdaad 'te hebben gepleegd, wyi fzyne handen nog bloedsporen vertoonden. Men zal dezen persoon met het ïyk confroateeren. De eerste kamer van de Burgerlyke rechtbank te Parijs heeft, op verzoek van Mad. Eaterhazy, echtscheiding uitgesproken tusschen deze en haren echtgenoot. In den vroegen morgen van Donderdag is in een kruidenierszaak te Batignolles, een der voorsteden van Parys, brand ontstaan ten gevolge van eene hevige ontploffing, die in den kelder van het huis plaats greep. Twee per sonen werden gedood, terwyi vele voorbg- gangers werden gekwetst. Van de naburige woningen sprongen de ruiten, terwijl het buis zelf, dat uit vijf verdiepingeu bestaat, dreigt in te storten. Een aanvankelgk weinig beteekenende werkstaking te Monceau-les mines dreigt alge meen te worden. Tea huize van eene vroedvrouw voor den minderen stand te Birmingham zyn negen kistjes ontdekt, die ieder bleken een kinder- ïykje te bevatten. De vroedvrouw ligt op 't oogenblik zwaar ziek in het Gasthuis. In verband met het jongste internatio nale telegraaf-oongres is te Como een wedstryd gehouden in het telegrapheeren. Daarbij was een groote prijs beschikbaar voor het beste gebrnik van een Morse-toestel De kortste tyd was 42 min. 42 sec. voor 520 woorden. Op de Hughes-toestellen werd in 32 minuten dnbbele arbeid verricht. Uit Alexaadtië wordt bericht, dat daar weer vyf nienwe gevallen van pest voor kwamen. Onder leiding van een journalist was een expeditie hef binnenland van Marokko inge drongen, waar zij door de Kabyien werd over vallen. De journalist werd gevangen genomen maar is later weer ontvlucht. Door den notaris J. W. Verhuist alhier werden Donderdag avond in de sociëteit De Vergenoeging alhier in het openbaar verkocht de volgende, te Middelburg gelegen onroerende goederen een hnis en erf met tnin, zijnde koffiehuis, aan de Heerengracht, wyk M no 36, voor f 3411; een huis en erf, aan de Lange Geere, wijk K no 246. voor f 1509; en een huis en erf, aan de Winterstraat, wyk Q no 97, voor f 1178. Door het beBtaur der waterkeering van den calamiteuzen Leendert Abraham-polder weid heden ten gemeentehuize van Cats aanbe steed het onderhoud en herstel tot 30 April 1900 van de aarde-, kram-, steenglooiing- en andere werken, en het doen eener dyksverbe- tering aan bovengenoemden calamiteuzen polder. (Raming f 2691.64.) Minste inschrijver was de heer A. Hoileatelle te Coiynsplaat voor f 2300. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Zondag 11 Juni. Matinée Tuin op het Noordbolwerk 2'/, u. Zondag 11 Juni. Inwyding-bespeling orgel R. Kath. kerk 8 n. Dinsdag 13 Juni. Verg. Ziekenfonds. St. Joris 78 u. D o n d e r d. 22 Juni. Zomer concert. Schutters hof VU u. D o n d e r d. 29 Jnni. Byeenkomst Brandwaar borgmaatschappij. Socie teit St. Joris 1 n. Wlissingen. Zaterd. 24 Jani. Alg. Verg. Stoomv. My Zeeland. Stadhuis 2 u. eenige hoop als zy heel dringend smeekte van dien kant kende ik vader ook. Ik begaf mg das eerst naar moeder en ver telde haar in korte woorden wat er gebenrd was. Haar schrik behoefde ik n niet te be schryven. Zij deed my geen verwijten, ik vroeg baar geen vergiffenisdat was thans bijzaak. Voor ons beiden bestond er slechts éen vraag. Ik wist dat zy alles op het spel zou zetten om mij voor het ergste te bewaren, en zoo begaf ik mg met een heimeljjk ontwaakte hoop, en dus vrijmoedig, naar myn vader. Hy was alleen. Röber was reeds vertrokken „Wat hebt gy tot uw verontschuldiging aan te voeren?" vroeg hy kortaf. Ik haalde de schouders op. In dat oogenblik voelde ik een soort van haat jegens mijn vader, en zei brutaal„Ik vind het zoo erg nietals gy het niet wildet, hadt gij mg vroeger moeten straffen. Gy hebt erger din gen by my door de vingers gezien en hebt dus nu geen recht om mij te straffenik heb gedacht dat gy wildet dat ik zóo was." Waar ik den moed van daan haalde om zoo onbeschaamd te Bpreken, wist ik al niet meer, zoodra de woorden er uit waren. Vol doening gaf het my echter niet; want de angst, die plotseling uit zijn blikken sprak, greep my zoo aan, dat ik bang voor my zelf werd. „Voorlooplg praat gy wartaal," zei by Hetnkenszand. Onder de melkkoeien, gra zende in een weide onder deze gemeente, is het mond- en klauwzeer uitgebroken. DE KONINGINNEN TE ROTTERDAM. En wgl het slechts korten tyd te voren be kend was geworden, dat HH. Majesteiten heden een bezoek zouden brengen aan de tweede koopstad des rijks, èn omdat velen by het feest der troonsbestijging van Koningin Wilbelmina zich zeer groote opofferingen hadden getroost, was de versiering der stad heden niet zoo schitterend, niet zoo algemeen als men bad verwacht. Toch zyn verschillende wijken niet achter gebleven, is op vele plaatsen met den korten tijd gewoekerd en zyn hier en daar zeer mooie versieringen aangebracht. Het gemeentebestuur heeft vooral op waarlgk grootsche wyze in dat opzicht de eer vaD Rotterdam weten op te honden, en dank zy ook het blanco crediet, door den Raad aan B. en W. met algemeene stemmen verleend, alles gedaan om der Vorstinnen den indruk te geven, dat Rotterdam Haar bezoek op den hoogaten prys stelt. Te elf uur kwamen H.H. M.M. aan het Maas station aan. De Koningin was gekleed in wit aatyn met Crème en paaidende koningin moeder in lila met witte kant Het weder was aanvankeiyk druilig, doch by den intocht brak de zon door. Daardoor vooral maakte de, van gemeente wege, hoogst elegante versiering van de Ooster* kade een uitstekenden indruk. Nabij het station is aan de hnizenzgde een eerepoort opgericht» terwyi de stoet verder dengeheelen weg langs door een allée gaat, bestaande uit onderling door guirlandes verbonden masten. Aan bet einde staat weder een smaakvolle eerepoort. Bg het binnenatoomen van den trein speelde de muziek de volksliederen. Na een korte begroeting geleidde de burgemeester H.H. M.M. naar de ontvaDgsalon, waar verschillende personen werden voorgesteld. Naawelyka bad de stoet bet terrein van het Maasstation verlaten en kwamen de Koningin nen in het gezicht der menigte, of een luid gejubel verhief zich uit duizenden keelen als eerste begroeting, door de Rotterdammers aan de hooge gasten gebracht. Tevens werden door een dochtertje van een der leden van de zang vereenigiüg Crescendo aan HH. MM. de eerste bloemen aangeboden, die later op den dag tot een rensachtigen berg aangroeiden. Langs den vooruit aangegeven weg, bereikte de stoet het stadhuis, waar het fanfarecorps van Obadja met de Nederlandsche Oranje ver- eeniging de Koninginnen begroetten met „Dat 's Heeren zegen op u daal", en daarna de muziek der scherpschutters en de hoornblazers de volksliederen ten gehoore brachten. Het stadhuis mag wel het glanspunt der versiering heeten. Het front aan de Kaasmarktzgde, met zgn Dorische zuilen en statige trappen, leende er zich uitmuntend toe een versiering aan te brengen, het vorsteiyk bezoek waardig. De zuilen zgn met grijs fluweel bekleed met blauwe randen en de kapiteelen met goud versierd. Het fond van het balkon is gedrapeerd met rood pelnche met gouden leeuwen bezaaid, het plafond is met wit met gouden sterren, terwyi de trappen met kostbare loopars belegd zijc van 2 M. breedte en de grond is bedekt met een blauw tapyt. Verder hangen van het balkon kostbare Perzische tapijten af, terwgl de lantaarns aan beide zyden van dat schoone front zyn belegd met kussens, dragende gouden kronen. Tusschen de zuilen pry ken de wapens van Nederland, Nassau en Oranje. Door een ryk gestoffeerde portière tra den HH. MM. de rotonde van het stadhuis binnen, waar de receptie plaats bad. De burgemeester heette daar de Koningin nen welkom in Rotterdam en wees op de har telijkheid, door de burgery reeds bijjde intrede betoond. De aanwezigheid der Koningin-Moeder, die zoo zeer de liefde van het volk heeft weten te verwerven, verklaarde de burgemeester op hoogen prijs te stellen. aarzelend; „het schynt noodig dat gg eerst tot rust komt. Ga uw moeder verzoeken bij mg te komen." Dat Het ik my geen tweemaal zeggen en ik vloog naar haar toe. Thans naderde de be slissing en ik was niet zonder hoopwant ik wist dat ik vader klein genoeg gemaakt had en dat de voorspraak van moeder op een weeken bodem zou vallen. Zij ging naar binnen, de deur werd op slot gedaan en niemand zal mij euvel duiden dat ik in de andere kamer mijn best deed om te luisterenmaar ik hoorde weinig, eerst slechts doffe klanken, later, toen zij luider begonnen te praten, onsamenhangende woorden; maar die zeiden my reeds genoeg, om te begrijpen dat de smeekingen myner moeder afstuitten op zgn onbuigzaamheid, dat baar stem hoe langer hoe dringender en eindelijk sidderend dreigend werd. „Denk niet dat ik bij u blgf als gy uw zoon verstoot. Gy jaagt met hem ook uw vrouw het hnis uitdan zyn wy voor altijd gescheiden," hoorde ik haar zeggendaar tusschen door klonk da kalme, bezadigde stem van vader en dan sprak moeder weer op schrillen toon„Gy jaagt hem den dood in. Gy kent hem niet zooals ik. Hy verdraagt geen schande. Al beneemt hij zich het leven niet, dan gaat by naar Hcbaam en ziel to gronde. Wilt gij zyn moor denaar zyn Dat kon ik niet langer aanhooren. Ik Rotterdam kan H. M. niet laten zien fraaie omstreken en wydschen rykdom en pracht, want Rotterdam is een stad van nijverheid en handel. Wij zullen zeide de burgemeester U Rotterdam laten zien, zooals het is, oog geens zins voltooid. Overal tooh is men bezig het uit te breiden, te vernieuwen of te voltooien. Maar toch stel ik er prys op de stad te laten aanschouwen als een echte Hollandscbe jongen, groeiend door levenskracht en levenslust. Hare Majesteit bedankte in eenige vrien- deiyke bewoordingen. Daarna had de voorstelling van de autori teiten plaats en werd ieder door H. M. met een hartelgk woord toegesproken. De tocht door de stad van H. M. was voor haar een ware zegetocht. Overal zag het zwart yan menschen en de jubelkreten volgden haar langs den geheelen langen tocht. Onder de versieringen, die bijzondere ver melding verdienen, behoort die van den Hol- landia-tuin, waar vereenigd waren de kon. handboogschutterij De Batavierende vereeni- ging D F Co, de Deutsche Münnergesang Verein Rotterdam en de spaarkasvereeniging Ho llandia, welke alle op dat terrein geves tigd zgn. Verder het Noordplein, waar vanwege de vereeniging Het Noorden onder regie van mevr. MulderRoelofsen, die eenige dicht regels uitsprak, een tableau vivant vertoond werd, zooals dit gegeven is by den intocht van Prins Willem van OraDje te Brussel in 1577. Voorts trok de aandacht de Passage; dan in het Park de decoratieve dubbele tribune, ver sierd met de attributen der schoone kunsten en decoratieve schilderstukken, (waarondereen stadsgezicht op Rotterdam in de XVHe eeuw door Schipperus), een hulde van de Rotterdam- sche kunstenaars; verder de eerepoort aan de Diergaardelaan met daarby aansluitende ver sieringen van groen en bloemen. Te een unr bereikte de stoet den DoeJe, waar de eerste rust werd genomen en van wege de gemeente aan HH. MM. en gevolg in de keurig versierde zaal het dejeuner werd aangeboden. Hier zaten tevens aan alle rijks-, stede lijke-, kerkelijke- en militaire autoriteiten, te zamcu een 180 tal personen. Door het stafmuziekkorps werd bij deze ge legenheid symphonie-mnziek gegeven. By het dessert sprak de bnrgemeester H. M. toe. Hij wees op den jubel en de geestdrift, die overal losbrak; waar de Koningin zich vertoonde, als uiting van innige gehechtheid van de .bevolking aan Haar, een gehechtheid die door alle eeuwen heen bestaan heeft. Hg noemde als Rotterdammers die haar huis en Oranje bijzonder hadden gediend, Van Roaevelt, Hogendorp enz. enz. Rotterdam weet ook dat door de Koningin levendig belang wordt gesteld in zgn werken en streven, dat Zij met belangstelling zijn voortgang volgt in handel en scheepvaart. Hg dankte haar daarvoor en tevens voor haar bereidwilligheid zoo spoedig gehoor te geven aan het innig verlangen van de Rotter dammer. De bnrgemeester eindigde met een „Leve de Koningin De Koningin antwoordde zeer getroffen te zgn door de hartelgke en geestdriftvolle ont vangst, Haar en Hare Moeder bereid, en hoogst dankbaar voor al de liefde, zoowel heden als bij een vroeger bezoek aan Rotter dam en by Hare inhuldiging van de zyde dier stad ontvangen. Zij verzekerde, dat de arbeidzame Rotter- damsehe bevolking op haar belangstelling en liefde in alle omstandigheden kan rekenen, en zich gelukkig te achten getuige te zijn van dei vooruitgang van Nederland'a tweede koopstad. H. M. uitte de hoop, dat de handel, scheep vaart ea nijverheid dier stad onder haar regeering voortdurend in bloei mochten toene men en wydde ten slotte een dronk aan den voorspoed en het geluk van Rotterdam. Te kwart over twee stond de koninklgke stoet weder gereed tot het maken van den tweeden rytoer. H. M. bracht toen ook een bezoek aan het toepasselijk versierde Museum Boy mans, waar de Koningin ontvangen werd door jhr F. van Citters en waar zy van 't balkon de hulde van 900 schoolkinderen aanhoorde, terwyi voor H. M. defileerden 45 vereenigingen, die des mor gens langs den weg tusschen het Maasstation vluchtte naar n>yn kamer en viel als gebroken op mijn bed neer. „Als hy zich niet.het leven beneemt klonk het mij steeds in de ooren als een akelige profetie. „Ja dat wilde ik, en vader zon mijn moordenaar zyn! Krampachtig hield ik dii denkbeeld vast en haalde myn revolver voor den dag; want ik had het reeds lang noodig gevonden om mij zoo'n ding aan te schaffen en zette by wijze van proefneming da loop tegen myn voorhoofd, ik kreeg wel een rilling, maar ik vond toch dat er iets manneiyks, ietB grootsch was in het denkbeeld van zelfmoord. Daar hoorde ik vader aankomen en kreeg een nieuwen inval. Ik liet den revolver heel zichtbaar op het nachttafeltje liggeD, ontBloot zachtjes de deur en sloop door bet venster den tnin iD, waar ik mij achter een prieeltje verborgen hield. Na de groote opwinding kwam er een zekere dofheid over my. Weldra zag ik verscheiden leeraars zich naar het gymnasium begeven, o. a. Rober, de con ferentie begonmyn lot zou beslist worden. Snel besloot ik naar Röbers woning te gaan om aan Lebrecht Vollmer te vragen hoe de zaak aan het licht gekomen was. Over dit gesprek zwygen wy liever allebei. Het kwam hierop neer dat ik hem op het pistool uitdaagde, eerst in groote driften later met de by gedachte om my door hem te laten doodschieten en op die wyze een nieuwen en het stadhuis geparadeerd hadden, waarby ieder met zijn banier salueerde. Omstreeks half zes neemt een derde rijtoer een aanvang, waarby, evenals bij de vorige, verschillende gestichten en instellingen zouden bezocht worden. Te zeven uren vertrekken de vorstinnen weêr uit Rotterdam naar Het Loo, waar zy te tien uren zullen aankomen. 's Gravenhage. De Tweede kamer zal Dinsdag behandelen het ontwerp tot af schaffing van rijkstollen en geraadpleegd wor den over de behandeling daarna van den haven- aanleg te Scheveningen en de ongevallenwet. Het adres der meelfabrikanten om een in voerrecht op tarwemeel werd in de zitting van heden, tegenover de afwijzende conclusie der meerderheid van do kamercommissie, onder steund door de heeren De Waal Malefijt in het belang van de kwijnende meelindustrie en Brummelkamp in liet belang van de daarby betrokken arbeiders. De heer De Boer vond in den toestand der meelindustrie geen reden voor een invoerrecht, dat door het algemeen belang niet wordt ge- eischt, onbillijk is tegenover andere industriën en bovendien in stryd met zyne vryhandels- begin8elen en met de sociale rechtvaardigheid De heer Harte, achtte de beslissing thans bemoeieiykt door de toegezegde herziening van het tarief en gaf in bedenking aan de regeering alleen te verzoeken op de bezwaren der meelindustrie te letten by de tariefs herziening en vaststelling der spoorwegtarieven. De heer De Savornin Lohmanisvoor een matig recht, tegenover de buitenlandsche on- derkruipory, en ducht daarvan geen prijsver- hooging van het meel. Tegenover den heer Lohmaa becyferde de heer Heldt, dat door zulk een recht de brood- prijzen zullen stygen ten nadeele der arbeiders gezinnen, wat de heer Troelstra nader uiteen zette, onder verzekering dat invoerrechten de arbeiderstoestanden niet zullen verbeteron. De heer Fokker bestreed zulk een reaht als onmatig en de heer Zyima omdat de landbouw er niet door geholpen wordt. De minister van financien bestreed het voor stel der minderheid, onder mededeeling dat eene herziening van het tarief in handen is van de commissie voor handelspolitiek om advies en de Kamers van koophandel daarover zullen gehoord worden. Amsterdam. Bij de voortzetting van de behandeling der zaak Yan Hall-Haas werden in de eerste plaats nader gehoord de getuigen Van der Zijl, Jacobs en Zn Spaar over het accept van f 3000, door den laatste afgegeven om de waardelooze effecten terug fe bekomen en waardoor ook de heer Van der Zyi het voor schot van Jacobs van f 1000 zou terugkrygen. Hierby riep Jacobs de bescherming in van den president tegen de strikvragen van de advocaten. Beklaagde Van Hall kantte zich sterk tegen het heengaan van getuige Zu Spaur, wien beklaagde als getuige h décharge be schouwt, welke verklaring Zu Spaur met honenden, luiden lach beantwoordde. Getuige Jacobs persisteerde by zyn verkla ring, dat beklaagde Van Hall alles wist van het pakket smerige effecten, die hy van be klaagde ontving tot verkoop aan Zu Spaur. Beklaagde Haas was daarbij tegenwoordig, hetgeen door hem werd bevestigd. Overigens jnam deze de verschillende verklaringen, in de instructie gedaan, terug. Na de pauze legde mr Biederlack aileron- gunstigste verklaringen af omtrent de waar heidsliefde van getuige Jacobs, in wiens fail lieten boedel getuige curator is, aan welken boedel de failliet een curiosum onttrok en verkocht voor f 150. Daarna legde de chef der firma Keurenaer te 's-Gravenhage nog verklaringen af omtrent de vergeefsche poging van Jacobs om 29 spooraandeelen Chalons Orleans voor f 7000 te beleenen ten behoeve van Spaur. Getuige zeide daatby vermoedelijk door gesprekken met Jacobs de promotor dezer strafactie te zyn. Vervolgens werd Jacobs weder gehoord. Parijs. Kolonel Picquart is voorlooplg in vrijheid gesteld. romantisohen vorm van zelfmoord te begaan. Hg verklaarde zich bereid de uitdaging san te nemen wy voelden ons beiden reeds studenten - en had, naar hij my later bekende, dezelfde bggedachte als ik. Het zou een aardig geknal geweeat zyn, waarbij ieder sleohts zicb zelf naar het leven stond. Intns- schen was de conferentie afgeloopen, maar daar zult gy, dokter, meer van kunnen ver tellen dan ik, daar gij er bij zijt geweest, en ik niet." Ik nam het woord en zei: ,Dat wil ik gaarne doen; want die vergadering heeft een diepen indruk op my gemaakt en ik zie den directeur nog voor mij, zooals hij doodsbleek binnen kwam, itrak en koud, en met een vaBte, luide stem bet geval meedeelde en de straf in overweging gaf„doch eer wy tot stemming overgaan," voegde hy er by, „moet ik den heeren verzoeken wel te bedenken dat het hier niet éen geval geldt, maar twee zeer uiteenloopende gevallende Bchnld van den verleider, en de schuld van hen die zioh hebben laten verleiden. De laatsten moeten veel zachter beoordeeld worden, zij misten alleen de krachtom een te sterke verzoeking te weerstaanzy hebben misschien niet eens volkomen ingestemd met hefc misdrijf en slechts niet luid genoeg neen gezegd. Die zullen dus genoeg gestraft zyn, met een strenge opsluiting en natuuriyk met het ongeldig verklaren van dit schrifteiyk werk,

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2