BUITENLAND. Burgerlijke Stand. kinderen, in alle oorden des lands verspreid over 106 gezinnen. Van hen zijn 143 Pro testant, 46 Roomsch-Katholiek en 9 Israëliet. Van niet minder dan 133 gezinnen kwamen aanvragen in om kinderen tot zich te nemen. Het getal leden en begunstigers bedraagt slechts 1681aansluiting van meerderen is dringend noodig. De exploitatie rekening sluit met een nadee- lig saldo van byna f 7000. Hoewel dit bedrag door legaten en giften is gedekt, blijkt duide- lgk dat de vaste inkomsten moeten stagen, het ledental zich uitbreiden. Daarvoor wordt de medewerking van alle leden ingeroepen De aftredende bestuursleden werden herkozen en ter vervanging van den heer P. R. Mees, die bedankte, is gekozen de heer Cr. W. Burger te Rotterdam. Buitengewone politiemaatregelen zijn in de gemeente Ondkarspel niet meer noodighet hoofd der school gaat weer geregeld en onver hinderd naar zijne school. Het proces tot echtscheiding tussohen het echtpaar H., nog steeds hangende voor de Alkmaarsche recht bank, is nog niet veel gevorderd. Uit Arnhem wordt gemeld, dat het kasteel Sonsbeek zal worden verpacht als hotel pension met restaurant en wel in het voorjaar van 1900. De gemeenteraad van Meppol heeft het voorstel van burg. en weth. om hem te mach tigen tot het laten maken van een plan voor een slaohthuis aangenomen. Baldadigen hebben in den tuin van het hoofd der politie te Roermond al de tuinvruch ten vernield of uitgetrokken. Internationale oplichting. Een bankinstelling te Rotterdam werd dezer dagen gewaar, dat een wissel, waarop zij 15.000 gulden betaald had, valsoh was, en was afge geven door eene firma te Braïla in Oostenrijk, Die firma had geëndosseerd blijkens de corres pondentie door een derden persoon en wel een geëmployeerde, die teveos de aanbieder te Rotterdam en ook de ontvanger was. De bank had te voren een adviesbrief ontvangen, doch vermoedelijk niet telegraphisch geïnformeerd, waardoor bedrog zou kunnen voorkomen zijn. Dezelfde oplichter heeft, telkens met andere namen, zich op dezelfde wijze meester gemaakt te Parjjs van 150.000 francs, te Londen van 3400 pdst. en te Antwerpen van 30.000 francs. Vermoedelijk zijn de wisselpapieren door den geëmployeerden (falsaris) uit het cheque boekje van zijn patroons ontvreemd. De oplichter heeft blijkens onderzoekingen zich Zaterdag jl. van het Maasstation naar Berlijn begeven, aiwaar hy getracht heeft op de vermelde wyze 80.000 Mark te ontvangen, wat mislukt is, doordat men daar de zaak niet vertrouwde. In een klein plaatsje aan de Maas in de omstreken van Lnik gelegen, greep het volgende droevige voorval plaats. Een achttienjarig dienstmeisje, dat by het waterscheppen met haren verloofde stond te praten, die zich aan de overzyde der rivier bevond, had het ongeluk uit te giyden en te water te geraken. Dadeiyk sprong haar verloofde in de rivier, maar het mocht hem, daar een sterke stroom de dren kelinge meevoerde, niet gelukken haar te be reiken, zoodat hy eindelgk zijne pogingen moest opgeven. Vier uur later werd het lgk van het ongelukkige meisje opgehaald. Een allerkoddigst voorval had plaats in de Paulsrijschool te Parys. Déronlède sprak juist van het ineenstorten der maatschappy, toen de ietwat gebrekkig opgerichte estrade ineen stortte en de redenaar op hetzelfde oogen- blik voor de oogen van 3000 verbaasde toe hoorders verdween. De Senaat van Bremen heeft geweigerd de door Rusland geëischte voldoening te geven voor de willekeurige gevangenneming van den RusBischen priester Sotikow. Rusland heeft daarop zyn vertegenwoordiger uit Bremen teruggeroepen. Hoe weinig de Russische moejiks zich kunnen vereenigea met de beschaving blijkt wel uit het volgende. In het dorp Sjoeksoem, gelegen in het gebied der Simbirsk aan de iyn Moskau-Kazan, brak Woensdag een brand uit, die het halve dorp vernielde. Daar even voor de brand nit- brak een spoortrein was gepasseerd, schreven zoodat wy niet aan Skat spelen dachten. Ook de dames bleven aan tafel en luisterden aan dachtig, vooral het jonge meisje, dat echter af en toe hare verbazing niet kon verhelen dat die schooljongens het zoo bont gemaakt hadden. Het meest spraken wij over den ouden Röber. Wy haalden op hoe men eens zijn zakdoek uit zijn zak getrokken en, in een kunstmatige muis veranderd, er weer in gestopt hadden: o, dat gezicht toen hij hem uithaalde. Dat was heeriykOf hoe iemand eens een schel had meegebracht en die onder de tafel zachtjes begon te luiden, totdat Röber wantrouwe^ opkeek en men hem wy smaakte dat het de omnibus was, die voorbij gingdit grapje werd in iedere les een paar maal her haald, en daarbij hief de heele klasse aan koor aan: „De omnibus, de omnibus, „Daar luidt zoowaar de omnibus Ja, die oude Röber I In elke groote onder- wys-inrichting is wel altyd éen zoo'n onge lukkige, die volstrekt geen orde kan houden en dageiyks door de jongens gemarteld wordt; maar de oude Röber was toch eenig in zgn soort. „Het zal een eeuwig raadsel blijven hoe hy het uithield en er wanhopig onder werd," zei ik, daar ik als vakgenoot het beste er over kon oordeelen. „Voor my is het een nog grooter raadsel boe by bet uithield, zonder bitter en hard te de boeren het uitbreken van dien brand toe aan het nieuwe vuurmonster, en bombardeereu nu alle treinen, die hun dorp voor by gaan zoodat deze thans door gendarmen moeten wor den geëxeorteerd. Uit Kaïro komen berichten omtrent eene, in de Soedan heerschenden hongersnood. De nieuwe regeering zal natuuriyk hulp moeten verleeneu, zeker niet ten bate van haar budget. Er zgn misschien weinig steden, die zich zoo over de nukken van het weer te beklagen hebben als New-York. In de wintermaanden hebben wij herhaalde malen de vreeseiykste tafereelen moeten ophangen van de yzige koude, die dood en ellende over de stad ver spreidde. Pas is nu de zomer in het land, of New-York klaagt over de tropische hitte; er zgn enkele menschen op straat dood ge bleven, de hospitalen zgn vol en de philan- thropen hebben handen te kort met het uit- deelen van ys. Bommen in een latafel. Een zonderlinge, lang niet prettige ontdek king is te Cannes gedaan. Een koopman in meubelen en antiquiteiten aldaar vond onlangs in een oude latafel, die by met een geheele partij andere meubelen ge kocht had, vier groote blikken trommels, welke vry zwaar waren en er verdacht uitzagen. Hij opende ze en was niet weinig verschrikt, toen hy ontdekte, dat ze alle met dynamietkar- tetsen gevuld waren. Elke doos bevatte honderd kartetsen, te zamen dus een lading van een ontzettende vernielingskracht. De ongelukkige antiquarius huiverde bij de gedachte alleen reeds, dat hij nachten achtereen letteriyk boven dien vulkaan had geslapen, of liever boven een dynamietmyn, welker ontploffing niet alleen zijn winkel met al de fraaiig heden, doch het geheele huis in gruizelemen ten had kunnen slaan. Hy gaf onmiddellgk van zyn bevinding kennis aan de bevoegde macht, die met alle voorzorgsmaatregelen de gevaariyke doozen deed vervoeren naar de artilleriekazerne, waar ze onschadelijk werden gemaakt. De latafel was den man verkocht door een adjudant van de jagers te voet, die niets van den gevaarlgken inhoud afwist. De latafel maakte deel uit vau het ameublement van zijn vader, oud-aannemer van ontploffingswerken. Algemeen Overzicht. 't Was niet alleen de Dreyfus-zaak, welke deze week de aandacht verdiende. Want uit twee Btaten van ons werelddeel kwamen tg- dingen, welke een wat breeder behandeling verdienden, dan in de paar regels, die wij ervoor beschikbaar konden stellen. In de eerste plaats de ontmoeting tusschen het nieuwe Italiaansche kabinet en de kamer. Gelijk men weet, was door de oppositie aan merking gemaakt op de wgze, waarop het ka binet was tot stand gekomen, d. w. z. zonder het advies van de door de traditie aangewezen raadsmannen des konings, een verzuim, dat een der redenen moet zijn geweest voor het heengaan van Zanardelii. Toen nu de nieuwe voorzitter, Chinaglia, Woensdag zijn ambt had aanvaard, heeft Pel- loux dit punt besproken en gezegd, dat de oplossing der crisis volkomen grondwettig was geweest. Van alle ontwerpen, welke waren ingediend, zoowel die betreffende financieele als maat- Bchappeiyke onderwerpen, was er niet éen, dat werd teruggenomen. En de premier was trouw gebleven aan de verzekering, by zyn eerste optreden gegeven, dat hy zyn vrienden zou zoeken onder allen, die instellingen des lands verdedigen wilde. Oppervlakkig een wat algemeene verzekering. Maar de ware beteekenis blijkt uit de mede- deeling dat de linkerzijde wat onrustig werd, terwijl centrum en rechterzijde den premier toejuichten. Voor de Cbineesche kwestie verwees hy naar de rede van den minister van buitenlandsche zaken. Deze heeft een overzicht gegeven van de buitenlandsche politiek der regeering, en daarin verklaard, dat aan Italië niet een uit- zettingspolitiek past. Veeleer moestmen worden", zei de dominé, „maar er altijd vrien- delgk, zacht en vroolijk onder bleef en zijne opgewektheid altgd als een onverstoorbaar goed mee naar buis nam of liever, die thuis altijd dadeiyk terug vond, om haar over ons, zyne huisgenooten uit te storten." „Zoo Zgt gg by hem in huis geweest vroeg ik. „Ja, ik ben zoo gelukkig geweest want het was inderdaad een geluk in dat huis te woneD, ook voor ons, pensionnaires. Ia het u nooit opgevallen hoe voortreffelijk deze onmogeiykste van alle docenten zijn eigen kinderen heeft weten op te voeden Hg heeft drie zoons en drie dochters grootgebracht, die alle zes zeer geachte betrekkingen in de maatschappg bekleeden. En zelfs van zgne pensionnaires kan men hetzelfde zeggendie zijn behalve ik natuurlijk altemaal als degelijke menschen de wereld ingegaan, zelfs velen, die als de onhandelbaarste knapen zijn huis betreden hadden." „Inderdaad", moest ik bekennen, „ook dit raadsel werd onder ons, leeraren, vaak besproken en dan schreven wij de grootste verdienste daarvan aan zijn vrouw toe." „Die had op hare stille wijze inderdaad ook een groot aandeel aan die verdienste", verklaarde de dominé „in de eerBte plaats om dat zy haren kinderen zulk een heilig ontzag voor hun vader wist in te boezemen. Zij zageo in hem iemand van de edelste en voor- streven naar verbetering van de omstandig heden, welke ten goede kunnen komen aan Italië's handel en nyverheid. Daar voor te zorgen, was het streven der regeering, die allen diplomatieken invloed zou aanwenden om het daarheen te leiden, dat de regeering in de toekomst noch militaire, noch finantieele aansprakeiykheid zou hebben. Dat de kamer zich daarmede vereenigde is reeds door ons vermeld. üe Het tweede punt is het lang verwachte voorstel der Duitsche regeering om maatrege len te nemen tegen werkstakingen. Men herinnert zich dat keizer Wilhelm in het vorig jaar te Oeynhausen een rede hield, waarin hy dit punt aanroerde en gewaagde om in dat plan tegen aansporing tot werksta king tuchthuisstraf te bedreigen. Destijds baarde deze rede groot opzien en de aangekondigde wet werd steeds aanstonds het tuchthuis-ontwerp gedoopt. Af en toe hoorde men er iets over, maar eerst nu is de juiste tekst bekend. Aan welken invloed dit is toe te schrgven, weet men na tuuriyk niet. Maar het is een feit, dat het ontwerp er wat minder bar uitziet, dan na de uitingen des keizers was gevreesd. Het ontwerp beoogt iu de eerste plaats de arbeiders en patroons te beschermen tegen licbameiyken dwang, bedreiging, beleediging enz. met het doel te dwingen tot deelneming aan vereenigingen en afspraken, die gericht zgn invloed te oefenen op de arbeids- en loons voorwaarden. Het maximum der straf is 1 jaar, maar kan onder verzachtende omstandig heden tot 1000 M. boete worden verlaagd. Ook in de andere artikelen wordt geen onder scheid gemaakt tusschen werkgevers en arbei ders, d. w. z. uitsluiting van arbeiders wordt geiyk gesteld met werkstaking. Verder wordt bepaald, dat met lichamelijke dwang gelijk zal staan beschadiging of terug houding van gereedschap, arbeidsmateriaal, ge tuigenis of kleedingstukken. Verder wordt bedreiging aanwezig geacht door het stelsel matig doen bewaken van patroons of werk lieden, werkplaatsen, wegen, havens, stations enz. Maar anders is het als de patroon of werk man dreigt met een daad, tot welke hg ge rechtigd is. Verder wordt bepaald, dat het beleedigen door daden, moedwillige verwonding of zaak beschadiging vervolgbaar is, ook zonder dat een klacht is ingediend. Nog wordt strafbaar gesteld het deelnemen aan een samenrotting tot een der in het eerste artikel bedoelde handelingen. Het scherpst is het ontwerp daar, waar het geldt uitsluiting of staking in geval de veiligheid van het Rijk of van een der Bondstaten daarbij gevaar loopt ot als gevaar voor menschenlevens of goederen is ontstaan. Dan kan tuchthuisstraf worden toegepast en wel van 3 jaar voor de deelnemers en van 5 jaar voor de aanstokers. In geval van verzachtende omstandigheden wordt echter geen tuchthuis- maar gevangenisstraf toegepast. Over het algemeen is het ontwerp dus milder dan gedacht werd, terwyi de tuchthuisstraf beperkt is tot die gevallen, waarin het open baar belang bij de beweging is gemoeid. Het oordeel der pers loopt natuurigk zeer uit een. De gematigde bladen hebben er, naar het schijnt, vrede mede. Maar het oordeel der vrijzin nigen wordt, dunkt ons, weergegeven door de Fr. Z., welk blad schrijft: De arbeiders hebben dus het recht van coalitie, maar ze worden gestraft als ze er gebruik van maken. Een derde nieuwtje op parlementair gebied is de opening der Spaansche cortes. In haar troonrede zegt de regenteB, dat zij, na groote parlementaire moeilgkheden en een verandering van ministerie, het vredesverdrag teekende krachtens artikel 54 der Grondwet. De vorige regeering was van oordeel, dat het niet aanging voor Spanje om de Karolinen, de Palaos- eilanden en het overblijvende deel der Marian- nen te behouden. De regentes teekende daarom met den keizer van Duitschland een overeen komst, waarbij deze eilanden werden,'afgestaan. Een desbetreffend voorstel zal dadelijk aan de cortes worden voorgelegd. De regentes wees op de vriendschappelijke betrekkingen met de mogendheden en bracht dank aan den Paus voor den steun van zgn moreel gezag. De troonrede beveelt besparingen aan om naamste soort, hetgeen hij inderdaad ook was, die slechts door de scholieren niet in zgn volle grootheid kon erkend worden en daarom ook niet naar waarde geschat werd. Een ieder, die den drempel overschreed, leefde in dien sfeer van ontzag voor den huisvader en werd er door beheerscht. Eu daar hy nooit tegen gewerkt werd, kon hij ongehinderd de volheid zijner reine goedheid, zijner vroolijkheid, van zijn rgken, schitterenden geest over ons uit storten. Zoo heeft hij ons met stille toewg- ding opgevoed, zonder misschien zelf te weten hoe groot zijn invloed was en hoe oneindig veel hij voor ons deed. Maar er kwam nog een opvoedingsmiddel hgwij wisten, wij voelden dat hij ons begreep, dat hg ons ver schoonde, ons hielp, ieder op de eigenaardige wijze van zijn karakter, terwgl de andere leera ren ons allen over éen kam plachten te scheren." „Maar hoe was het dan mogelijk", vroeg ik peinzend, „dat zijne zoons en zgne huisge nooten niet al hun invloed deden gelden, om in de klasse die ongehoorde brutaliteit der andere makkers tegen te gaan Het is toch een feit dat een paar goedgezinde jongens, als zg er slechts den moed toe hebben, veel kunnen verhinderen." „In de klasse?" vroeg hy met een zon derling lachje. nja, in de klasse deden wy allen om het hardst mee, aan de grappen en guitenstreken, zgn zoons voorop, dat sprak van zelf, en het kwam niet by ons op dat het het evenwicht in de financiën te herstellen. De regentes verklaart smarteiyke opofferingen voor het land te voorzien en kondigt wets voorstellen aan voor de liquidatie der schulden, voortvloeiende uit het verlies der overzeesche bezittingen en nit de veldtochten in de koio- nieën, voor de reorganisatie van zekere schul den, de hervorming van de openbare schuld door nieuwe leeningen. Verder wordt verklaard dat de tydenhache- Ujk zijn en dat niet alles kan gedaan worden in deze zitting, maar in de volgende zitting zullen worden ingediend voorstellen tot reorga nisatie van het leger en de vloot, tot voltooiing der verdediging, tot hervorming van het straf recht en tot wyzigiDg van het net der locaal- spoorwegen. Beknopte Mededeelingen. Over de arrestatie van Du Paty deClam niet veel nieuws. De merkwaardigste byzon- derheid is, dat hy geplaatst is, in dezelfde cel, waarin hij in November 1894 zgn toover- kunsteu op Dreyfus uithaalde, om uit spier- trekkingen en dergelgke over 's mans schuld te oordeelen. Ook Picquart heeft deze cel bewoond. De Vry dag onder onze telegrammen mede gedeelde brief van den kolonel was den dag vóór de arrestatie aan den minister gericht, maar langs ambtelgken weg, en daardoor nog niet in handen van den minister. De moge- lykheid bestaat nog dat de zaak in handen van de gewone justitie komt, doordien er burgers in betrokken worden. De advocaat van Esterhazy protesteert namens zijn cliënt tegen de beschuldigingen voor het hof van cassatie tegen hem ingebracht. Quesnay de Beaurepaire was, gelijk men weet, verleden jaar door de Kamer met byna algemeene stemmen „afgemaakt", wegens zijn tekortkomingen in de Panamazaak. Sedert eenige maanden nu beweert hij dat anderen, met name president Loubet, de schuldigen zyn, en dat dezen hem belet hebben tydig te -handelen. Thans komt de Figaro met de sensationeele mededeeling, dat Quesnay de Beaurepaire zelf den schoonzoon van een der schuldigen waar schuwde. Het blad drukt nl. af het briefje, waarin de procureur-generaal aan zyn „waarde vriend" Joseph Reinach mededeelde, dat hy genood zaakt was, op te treden tegen iemand die dezen na bestond. In den volgenden nacht beroofde baron De Reinach, de schoonvader van den man die dit briefje kreeg, zich van het leven. De groote werkstaking te Creusot neemt reeds een einde. Vrydag hebben velen den arbeid hervat. De anderen wachten op de beslissing van den vrederechter. Op verzoek van Marchand heeft deFran- sche regeering toegestaan, dat de Senegaleezen, die tot de expeditie behoorden, naar Parys komen en daar o. a. de revue van 34 Juli by wonen. Men zegt te Londen, dat de Coburgsche oprolgingskwestie zal worden opgelost op deze wijze dat de oudste zoon van den hertog van Connaught naar Duitschland zal gaan. om daar te worden opgevoed. Men beweert te Berlijn, dat in de gemeente scholen aldaar is gecollecteerd voor de zending in Oost-Afrika. De socialistische raadsleden, zullen daarover een interpellatie indienen. In de liberale clubs te Boedapest hadden geestdriftige ovaties plaats ter eere van Szell, die spreken zal over het nieuwe ontwerp - vergeiyk, dat graaf Thun heeft ingediend. De Hongaarsche ministers zullen a. s. Zon dag naar Weenen vertrekken om de onderhan delingen te hervatten. In de politieke kringen blijft men het aanstaande aftreden van het Oostenrgksche kabinet voor onvermijdelgk houden. Naar alle waarschgniykheid zal de Hongaarsche ryksdag tot den Hen Juni ver daagd worden. Een later telegram stelt den toestand ernstiger voor. De Hongaarsche Kamer van Afgevaardigden besloot den minister-president niet te vragen een verklaring af te leggen over het fond van de kwestie der overeenkomst met Oostenryk. De minister-president ver klaarde dat de toestand ernstig en het niet onmogeiyk is dat ministeriëele crises uitbre ken in Oostenrijk en in Hongarije. Woensdag zijn de gevangen samenzweer- andera had kunnen zijn. Op school heerschten andere wetten, waaronder ook wij leefden; binnen zijne eigen wanden was hy ons heilig, daarbuiten was hij vogelvrijWij waren immers schooljongens, en dus de gezworen vijanden der leeraren I" „Heel juist. Wetten ziju wetten. En dit is een natuurwet", stemde ik toe. „Ik zou wel eens hebben willen zien welke oogen mijn vader gezet heeft, toen hij dien toeBtand voor het eerst gewaar werd", viel de kapitein in. „Hy moet wel heel ver wonderd gekeken hebben." „Dat kan ik u vertellenwant ik ben er bij geweest", sprak ik. „Ik was in de derde klasse, toen de nieuwe directeur, uw vader, optrad en plotseling een einde maakte aan den liefelijken ouden sleur, die onder zgn voor ganger gehaerscht had en nog veel verergerd was onder het regeeringlooze tijdperk. „De schok was zoo plotseling dat hij byna hoorbaar was. Voelbaar was hg in alle geval, niet alleen voor de leerlingen, maar nog meer voor de leeraren. Wy, domme jongens, merk ten terstond dat er een nieuwe geest in hem gevaren was en wy moesten zonder genade de verandering mee maken. „Het was alsof er een tooverkracht van hem Uitging dat heb ik eerst als school jongen ondervonden en later als docent. Ik zie hem nog voor my, met zyne forsche ge stalte, zyn prachtigeu kop een echten im- ders uit Johannesburg te Pretoria weer voor den rechter geweest. Op verzoek van de re geering is de behandeling vau de zaak toeu weer een week uitgesteld. Maximo Gomez, de generaal der Cubanen, is ernstig ziek. Dat is nu al de tweede vau da groote nyverheidshelden, die na de verdediging der Spanjaarden sterft. BEKENDMAKINGEN. INSPECTIE EN EXERCITIE BIJ DE BRANDWEER. Burgemeester en wethouders vaD Middelburg; gelet op art. 17 der verordening betreffende de brandweer in deze gemeente, van den 25 Januari 1893, maken bekend dat eene inspectie en exercitie met een ge deelte der brandspuiten, volgens voordracht van het bestuur over de brandweer, zal plaats hebben Woensdag den 14 Juni 1899, en wel met spuit A te 91/,, met spuit B te lO'/s, met spuit C te 11 Vs, mot spuit D te 1 uur en roepen de beambten en bedienden, aan die spuiten geplaatst, op, zich op de voorschreven uren aan de onderscheidene brandspuithuisjes te bevinden. Middelburg, den 2 Juni 1899. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER Voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. POLITIE. Aan net bureau van politie te Middel burg zyn als gevonden gedeponeerd een mandje met een kous, een dameshorloge, een zwart lederen portefeuille, inhoudende een portret en eeaige naamkaartjes, een sleutel, een hand schoen, een paar kousen, een partij grauw papieren zakken, een portemonnaie, een ringetje met drie sleuteltjes, een jongens kin dermuts en een zakdoek, een koperen moer van een kinderwagen, een zilvere broche, een vrouwenzak met een zakdoek en een wit hondje met zwarte ooren. Van 27 Mei—3 Juni. Vlksingen. Ondertrouwd: A. A. M.Goote, jm. 25 j. met L. de Bruijne, wede 26 j. A. Kodde, jm. 22 j. met J. de Visser, jd. 23 j. J. Prins, wedr 50 j. met J. Visser, wede 38 j. Getrouwd: J. Gpzels, jm. 23 j. met A. J, Kamermans, jd. 21 j. W. A. van de Griip, jm. 22 j. met L. C. Fliers, jd. 27 j. BevallenK. J. Knoop, geb. Warman, d. S. C. Stroo, geb. De Wolf, d. R. M. Veldhuizen, geb. Dingeman, d. M. Filius, geb. Van de Velde, z. C. E. Vierhout, geb. Sommeling, d. J. Hendrikse, geb. Jilleba, d. J. Wisse, geb. Siereveld, z. C. Pierens, geb. Langenberger, z. S. F. Maertens, geb. Ureel, d. J. G. Valkier, geb. Slabbekoorn, d. OverledenA. M. Verhagen, d. 15 m. C. C. van Dijke, ongeh. d. 50 j. A. C. van Oyen, wedr van J. Gort, 72 j. A. Touw, man van H. S. J. Snoek, 51 j. W. de Grooth, man van E. Olden- burger, 50 j. L. J. Zietse, man van J. A. van Ijzer loog, 54 j. Goes. Ondertrouwd: G. J. Hollestelle, jm. 27 j. met A. Bouterse, jd. 28 j. Getrouwd: J. Buijsrogge, jm. 35 j. met A. M. Boosten, jd. 27 j. BevallenB. Reyerse, geb. Van Luijk, d. L. Baarends, geb. Liplyn, z. A. J. Oase waarde, geb. De Wagemaker, d. E. Kooman, geb. De Wolff, z. M. Verhaagen, geb. Janson, d. P Gunst, geb. Van de Rafelaar, z. A. P. Does, geb. Van de Velde, z. Overleden: H. Hermans, wedr 78 j. J. J. van Hoeve, d. 14 m. C. Kanaar, wede van G. van der Peel, 85 j. C. de Jonge, d. 3 m. W. A. van Marion, d. 11 j. J. A. Dane, ongeh. 21 j. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Zondag 4 Juni. Concert schutterij-muziek. Schuttershof 8 u. Dinsdag 13 Juni. Verg. Ziekenfonds. St. Joris 78 u. D o n d e r d. 29 Juni. Bijeenkomst Brandwaar borg-maatschappij. Socië teit St. Joris 1 u. Vlissingeiï. Zondag 4 Juni. Conc.-Kappel-Andriesse- Sebnitzler. Grand Hotel 8 u. H E R IJ K. Deze heryk is door Ged. Staten van Zeeland bepaald in de hieronder volgende gemeenten op de daarby aangegeven dagen en uren: IJzendyke, ook Waterlandkerkje, 5 en 6 Juni. Biervliet 7 Juni. perator kop, trotsch, voornaam, gebiedend, strak maar niet uitdagend, misschien lag zijn kracht als heerscher juist in de bijna slappe uitdrukking zijner flinke trekken, die scheen te zeggen „het is niet mogeiyk dat uw wil den mijnen weerstreeftzoo iets kunt gij niet beproeven." „En waariyk niemand heeft het ooit be proefd. Hg ging te keer als een wervelstorm: alles werd het onderste boven gekeerd, hon derden mooie oude instellingen, alleen eer waardig door hun ouderdom, werden mee- doogenloos afgeschaft en allerlei ongekende nieuwigheden er voor in de plaats gesteld. Leeraren en scholieren moesten er zich zuch tend aan onderwerpen dat er een nieuwe geest in het Gymnasium kwam, die veel minder gezellig was dan de oude. Het was die der schooltucht. „Daarbij was de gestreDge heerscher, wien wij zeer spoedig den naam van „Attilla" of „Godegisel," gaven zoo buitengewoon jong, bijna nog een kind, beweerden de oudere hoe ren nu, mynheer de kapitein, gy zult wel kunnen uitrekenen, hoe oud hij destyds was." „Vier en dertig het was twee jaar vóór mijn geboorte." (Wordt vervolgd). Stoomdrukkerij - D. G. KrüberJr.- Middelburg,

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 6