De aardappelziekte en hare bestrijding. FEUILLETON. De lotaevallea van Lois Cayley. Middelburg 27 Mei. BIJVOEGSEL VAN DB VAN Maandag 29 Mei 1899, no 124. IV. De samenstelling der vloeistof nu, die onder den naam Bouillie Bordelaise tegenwoordig als besproeiïogsmiddel wordt toegepast, wordt nog niet altijd en door allen precies hetzelfde aan gegeven. Wel is men algemeen ervan overtuigd dat de samenstelling der vloeistof, zooals Millardet die in het eerst gebruikte voor be sproeiing der wgngaarden, voor ons doel niet geschikt istrouwens door genoemden des kundige werd er reeds op gewezen dat met veel minder geconcentreerde vloeistoffen het zelfde was te verkrijgen, zoodat dan ook tegenwoordig veel minder koperzout en kalk per 100 L. vloeistof voorhanden zijn. Een samenstelling, die tegenwoordig veel wordt gebruikt, is: een Bouillie met l'/a kopersulfaat (kopervitriool) en Va gebrande (d. i. ongebluschte) kalk. Een andere opgave voor het vervaardigen is: 2 kopervitriool en 1 gebrande kalk. Door de kalk wordt bet opgeloste koper zout ontleed, waardoor een onoplosbare koper verbinding ontstaat, die op de bladeren blijft kleven en onder inwerking van de lucht doo- dend werkt «p de woekerzwam. Voor de bereiding der vloeistof gaat men als volgt te werk: In een kuip, waarin 90 L. water, lost men op l'/a Kg. kopervitriool. Dit geschiedt het best door de vitriool in een mandje, korfje of netje boven in de vloeistof te hangeneen fijakloppen der kristallen ter bespoediging van het oplossen verdient daarbij aanbeveling. Gaat de oplossing te langzaam, dan kan men dit bevorderen door het kopervitriool op telossen in 8 10 L. warm water en deze oplossing aan te mengen met koud water tot 90 Liter. In ieder geval is het zaak ervoor te zorgen, dat de 1 Va Kg. kopersulfaat goed is opgelost in en verdeeld door de vloeistof. Daarna wordt 1/a Kg. gebrande kalk in een houten emmer met water gebluscht, terwijl men den emmer bedekt met een zak of wel, men hangt de kalk, in een mandje, gedurende een minuut in water, haalt het daarna eruit en bedekt het met een ouden natten zak, waar door de kalk langzaam blusebt. Zoodra deze tot fijn poeder is uiteengevallen, maakt men er een kalkmelk van door ze aan te mengen met water tot 10 L. vloeistof; deze kalkmelk wordt vervolgens door een fijne zeef gegoten om eventueele steentjes en grootere kalkbrokjes buiten de vloeistof te houden. Is dit geschied, dan wordt deze kalkmelk, onder voortdurend roeren, langzaam in de kopervitriooloplossing gegoten, waarbij men zal zien dat de helder groenachtig-blauwe vloei stof troebel wordtde hemelsblauwe troebeling wordt veroorzaakt doordien de kalk inwerkt op het bopersulfaat en wel, door ontleding van dit sulfaat, het koperzout in een onoplos bare verbinding overbrengt. Laat men nu deze vloeistof staan, dan bezinkt het onoplos bare gedeeltede bovenstaande laag vloeistof mag dan niet blauw gekleurd wezenwant dit zou een teeken zijn dat öt te weinig óf slechte kalk was gebezigd, zoodat een deel van het kopersulfaat nog niet ontleed was. In dat ge val is het raadzaam opnieuw wat kalk bij de vloeistof te voegen, omdat het vrije kopersul faat door een flinke regenbui van de bladeren wordt gespoeld en dus zonder werking blijft en tevens door zijn giftige eigenschappen de plan ten kan verbranden. De verkregen vloeistof wordt, na flink door roeren, over de bladeren gesproeid, zooals nader zal blijken. De aangegeven bereidingswijze is nu een van de vele, waardoor men de pap kan ver- brijgen. Een andere manier, zooals die in Noord-Braband nog al wordt gebezigd, is het 41. Uit het Engelsch. VAN GRANT ALLEN. ELFDE HOOFDSTUK. De Indische bediende. „Dan zijtge een Schot? vroeg de dominé aan Harold. „Ik heb mij zelf nooit als zoodanig be schouwd, maar wij hebben er gewoond." „Jongste van Gledciffa 0 ja, dat moet voldoende zijn voor ons doelmaar de dame?" „Die is echt Engelsch", zei Harold op droeven toon. „Niet zoo heelemaal. Ik heb vier jaar in Edinburg gewoond en bracht er mijn vacan- tieB door toen ik te Girton was. Ik heb op mijne oude kamers in Mairtlandstreet nog altijd mijn koffers staan." „O, dat is genoeg", sprak de dominé gerustgesteldwant het was duidelijk dat het romantische van ons geval hem aantrok. „Nu ik er goed over nadenk, is het voldoende voor de acte dat een der partijen domicilie in Schotland gehad heeft. Maar toch kan ik u alleen kerkelijk trouwen, in tegenwoordigheid mijner huisgenooten het huwelijk wordt sulfaat op te lossen in 50 L. water, de kalk melk eveneens te verlengen tot 50 L. en dan de laatste oplossing te voegen bij de eerste, onder voortdurend flink roeren. Voor de bereiding in 't groot is het het best daarvoor goed uitgebrande petroleumva ten te gebruiken men mag n.l. nooit daarvoor vaten van ijzer, tin of blik nemen, daar zulks niet alleen tengevolge zon hebben dat de vaten door het vitriool werden aangetast maar tevens ook de hoedanigheid van de pap zou vermin deren. Men mag daartoe alleen houten of ko peren vaten gebruiken. Wanneer de pap op genoemde manier goed is bereid, kan men ze gerust bewarenze blijft zelfs gedurende verscheidene weken goed- Het best is ze dan stil te laten staan op een koele plaats en eerst bij 't gebruik flink door te roeren. Daar het kopersulfaat een sterk vergif is, evenals de Bordeausche pap, die ervan wordt bereid, mag men de kuipen, waarin de vloeistof is bereid, niet weder als drinkbakken voor dieren bezigen. Geruchten als zouden dieren zijn gestorven door het eten van met deze pap bestrooid loef zijn niet zeldzaam; en hoewel ik er van overtuigd ben dat vele dier geruch ten sterk overdreven waren, toch is voorzich tigheid aan te raden. Als de pap nu op deze manier bereid is, is ze gereed om op de aardappelvelden te worden uitgestrooid. De kwestie is nu: watisdejuiste manier om die vloeistof regelmatig over de velden te verdeelen Om bij het eenvoudigste hiervoor te gebruiken toestel te beginnen, zoude men een gewonen gieter kunnen nemenmaar afgezien weder van 'tfeit dat de gieter van koper zou moeten vervaardigd zijn, is de ver deeling door een gieter lang niet fijn genoeg voor zulk eene besproeiing. Om alle deelen der planten met een gieter genoegzaam te be spuiten, zou veel te veel pap noodig zijn; maar bovendien door de vloeistof zouden de fijne gaatjes van den gieter spoedig worden verstopt, zoodat men telkens gedwongen zou zijn den sproeier te reinigen. Het werk zou dus zeer langzaam gaan en tevens zeer slecht worden uitgevoerd; redenen waarom men beeft gezocht naar instrumenten om deze verdeeling beter te kunnen tot stand brengen. Zooals we een volgende maal zullen zien, zijn dan ook goed geschikte instrumenten daarvoor in den handel gebracht. P. LEENHOUTS. BMOEMHVUI^ ENZ. Bij kon. besluit: «- is, zooals nog in een deel der oplaag van ons vorig nommer werd medegedeeld, jhr mr E. W. F. Wttewaall van Stoetwegen, op zijn verzoek, eervol teruggeroepen als Hr Ms bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minister te St. Petersburg en gesteld ter beschikking buiten bezwaar van 's Rijks schatkist is de kapitein G. A. Pitlo, van het 8a reg. inf., op zijne aanvrage, op pensioen gesteld ad f 1236 'sjaars en aan dien kapitein de raDg verleend van majoor; is, met ingang van 1 Juli 1899, benoemd tot directeur van het postkantoor te Roosendaal, W. E. Carp, thans commies der posterijen le kl. Door de arr.-rechtbank te Leeuwarden is, ter vervulling eener vacature van rechter in dat college, opgemaakt de navolgende alpha- betische lijst van aanbevelingmr N. van Has selt, rechter in de arr.-rechtbank te Heeren veen mr E. J. Dorhout Meas, substituut- griffier bij de arr.-rechtbank te Leeuwarden; en mr A. Potma, rechter in de arr.-rechtbask te Winschoten. De verkiezing van twee leden der Tweede kamer, noodig doordien de keeren mr Van Basten Batenburg en Van Vlijmen, van rechts wege het lidmaatschap dier kamer hebben verloren, is voor de kiesdistricten Eist en Veghel bopaald op 13 Juni, de stemming zoo noodig op 20 Juni en de herstemming op 27 Juni. eerst wettig als het later geregistreerd is, en daarvoor moet gij u tot den sherif wenden. Maar ik zal doen wat ik kan, later kunt gij in uw eigen Engelsche kerk overgetrouwd worden.# „En zijt gij zeker dat ons Schotsch do micilie geldig is voor de wet vroeg Harold. „Ik kan het voor u opslaan, als gij het ver langt. Vóór de akte van Lord Brougham waren er geen formaliteiten noodig maar die is uit gevaardigd om de Gretue-Green huwelijken te gen te gaan. Als gij er op gesteld zijt, zal ik de autoriteiten gaan raadplegen." „Neen, dank n, daarvoor hebben wij geen tijd. Trouw ons eerst en kijk het dan na; want zelfs al bleek dat huwelijk niet gel dig te zijn, dan is er nog niets verloren. Dit is een voorbereidende plechtigheid, om onzen goeden Wil te toonen. Als wij in Engeland terug zijn, kunnen wjj aan de wet voldoen." De dominé riep zijn vrouw en zijne dienst boden, en zette kortelijks de zaak uiteen. Hij sprak ons toe en bad. Wij gaven in wettigen vorm onze volle toestemming, in het bijzijn van getuigen en toen verklaarde hij ons in den echt verbonden. Een kwartier later had den wij onze verklaring voor den Sherif afge legd en waren plechtig verbonden, als man en vrouw, voor de wet van Groot-Brittanje. Ik vroeg of dit in Engeland ook geldig was? „Gij kunt niet deugdelijker getrouwd worden", sprak de Sherif met overtuiging, „al Vredes-conferentie. Bij gebrek aan degelijk nieuws omtrent deze conferentie, wier beraadslagingen geheim zijn, geven de groote bladen allerlei eigenaardige berichten. Zoo weet een hiervan mee te deelen, dat in de commissie die de behandeling van het arbitrage-vraagstuk tot taak heeft, een stemmigheid heeft geheerscht omtrent het be ginsel om, waar geschillen tusschen volkeren mochten ontstaan, de voorkeur te geven aan het beslechten langs vreedzamen weg boven dien van geweld. Machtig interessant Aan baron De Staal werd Vrijdag het album aangeboden, bevattende Vadresse'internationale des femmes presentée cl la conf. de la paix. Het is een lijvig boekdeel met de origineelen van allerlei documenten, adresBeD, telegrammen, lijsten van inteekening, resolutiën van verga deringen en schrifturen van beroemde vrouwen, o. a. een gedicht van Carmen Sylva. Het al bum, 't eenvoudig boek in bruinlederen band met vergulde letters, omvat, met een geleiden den brief van mevr. Margaretha Lenore Selenka, de uitingen van de vrouwen van 19 verschil lende natiën van Europa, Amerika en Azië. De commissie uit Engeland van de Britsche en buitenlandsche arbitrage-vereeDiging, de heerenKleock, voorzitter van bet be stuur Kimber, penningmeesterAppleton, eere-secretaris, hebben aan iederen gevol machtigde en vertegenwoordiger van vreemde regeeriDgen ter conferentie te 's-Gravenhage, aangeboden hunne memorie, geteekend door invloedrijke mannen als de bisschoppen, leden van het Hoogerhuis, leden van het Parlement, adellijke en andere heeren, leden van openbare lichamen, by welk stuk gevoegd is een geschiedkundig overzicht vaD de overwinningen op het gebied van interna tionale arbitrage, gedurende de laatstverloopen 100 jaren van 1889 tot 1899 en eveneens een overzicht van de vorderingen van de ontwa pening in Europa gedurende de jongste 50 jaren 1849 tot 1899, met een brochure geti teld: Hof van Arbitrage voor Europa. Zij zetten in Den Haag hun belangrijke zending met gver voort en ondervonden de meest welwillende ontvangst. De in ons vorig nommer meegedeelde uit latingen van den vredesman W. Stead tegen over baronnes Yon Suttner noemt de Amh. Crt. orakeltaalen zij laat daarop volgen „Het heeft iets van de uitlatingen van ml). Couedon, de Fransche helderziende, die met den aartsengel in verbinding heette te staan." LEERPLICHT. In zake net wetsontwerp op den leerplicht heeft de Nederlandsche Protestanten Volksbond te Arnhem een adres gezonden aan de Tweede Kamer, waarin verzocht wordt het ontwerp, zooals het thans door de regeering gewgzigd is, te willen aannemen. In het adres wordt gewezen op de noodzake- lybheid van verplicht herhalingsonderwljs, zoo als in het ontwerp is voorgesteld. HET BETREKKEN VAN EEN KAMP DOOR JONGELIEDEN. Op gelgken voet als ten vorigen jare zal, bij voldoende deelname, ook dit jaar en wel op 27 Juli a. s. voor jongelieden de gelegenheid worden opengesteld, om gedurende een 24tal dagen een kamp te betrekken by Laren. Aan dat kamp, hetwelk onder bevel staat van een officier en waar een officier van ge zondheid is belast met den geneeskundigen en den hygiënische» dienst, kunnen deelnemen: a. vrijwilligers van het reservekader, die niet bij hun korps onder de wapenen zijn b. zg, die voldaan hebben aan het toelatings examen tot het reservekader; c. zg, die toegelaten zijn tot de 4e of eene hoogere klasse eene hoogere burgerschool of van een gymnasium, die hebben verworven het diploma van eind-examen eener hoogere burgerschool met 3-jarigen cursus of die op andere wijze aanspraak hebben op vrij stelling van het onder b bedoelde toelatingsexamen. Zg, die aan dit kamp wenschen deel te nemen, moeten hun voornemen daartoe uiter lijk op Vrgdag 21 Juli a. s. schriftelijk heb ben meegedeeld aan den Hoofdofficier van het reservekader, te 's Gravenhage, Paramaribo- was het door den Aarts-bisschop van Canter bury in de Westminster Abdij." „Wilt gg nu de politie laten halen?" vroeg Harold. „Ik wensch mij aan te geven als de man, dien zij zoeken, in het Ashurst- proces." Onze koetsier ging er op uit en Harold zat zóo kalm te praten, als of er niets bijzonders gebeurde. Nog nooit was ik zóo trotsch op hem geweest. Eindelijk kwam de politie, geheel vervuld van het gewicht van het geval, om onze ver klaringen op te teekenen. „Geeft gij u aan, onder de bekentenis van vervalsching gepleegd te hebben vroeg de inspecteur. „Neen, zeker niet. Ik heb geen verval sching gepleegd. Maar ik wil mg niet ver bergen. Ik begrgp dat er in Londen bevel tot inhechtenisneming tegen mg is uitgevaardigd en ben gauw naar Schotland gekomen om mij te laten trouwen, niet om te vluchten. Ik ben hier openlijk, onder mgn eigen naam. Ik deel u de feiten mee, nu is het aan u om te be slissen als gy wilt, kunt gg mij gevangen nemen." De inspecteur overlegde met den sherif, kwam daarop naar Harold toe en zei op eer biedigen toon „Mijnheer, ik arresteer u 1" Dat was dus het begin van ons huwelijk, en ik was meer dan ooit overtuigd dat ik mij op Harold kon verlaten. straat no 11, die tevens bereid is ter zake nadere inlichtingen te verstrekken. De jongelieden, onder e bedoeld, moeten by hunne aanmelding aan den Hoofdofficier voor het reservekader overleggen een bewys, afge geven door het betrokken hoofd van onderwys, waaruit biykt, dat zij aan den tot deelname gestelden eisch voldoen. De vrgwilligers van het reservekader reizen naar en van het kamp voor rekening van het rijk. Alle deelnemers storten bij aankomst, als tegemoetkoming in de kosten, o. a. voor de voeding, ligging en alle andere uitgaven, f 21. Daarop wordt bovendien aan ieder deelnemer per dag f 0.10 zakgeld uitbetaald. Uniform is voor de deelnemers, onder b en c genoemd, geen vereischte. Door deel te nemen aan dit kamp en dit verdient de bijzondere aandacht van hendiein Januari e.k. voor de militie wordende ingeschrevennog vóór denlen dier maand tot het reservekader zouden wenschen toe te treden vinden zy, die nog ongeoefend zijn in den wapenhandel, o. a. gelegenheid het getuigschrift model F te verwerven, dat ge vorderd wordt om tot eene verbintenis voor het reservekader te kunnen worden toegelaten. LETTEREN "EN KUNST. Rosa Bonheur is in den ouderdom van 78 jaar overleden. Deze ryk begaafde vrouw nam in de schilderkunst een standpunt in, zoo hoog, als tot heden aan slechts weinigen har er zusters ten deel viel, en dat haar tot een Europeesche beroemdheid maakte. Haar lieve lingsstudie was de dierenwereld, en deze bleef zij tot haar dood getrouw. Nog de tegenwoor dige salon bevat een groot stuk van haar: een koe en stier uit Auvergne. Voor de gouden medaille, welke men haar had willen aanbie den, bedankte zy. RECHTSZAKEN. In de Vrijdag gehouden openbare verga dering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestunr, werd door staats raad mr Huber rapport uitgebracht in de zaak van E. Dommisse, gewezen tijdelijk gepension- neerd sergeant te Vlissingen, betreffende zyne aanspraken op het nieuw pensioen. Het koninklijk besluit volgt later. Overeenkomstig den eisch van het O. M. veroordeelde de rechtbank te Heerenveen een 18jarigen koopman te Echten, die een jong bokje levend was begonnen te stroopen, tot 2 maanden gevangenisstraf. Voor de rechtbank te Groningen stond Donderdag terecht de candidaat in de medi- cgnen, beschuldigd van het misdrgf, in artikel 297 van het Wetboek van Strafrecht bedoeld. Door het Openb. Min. werd tegen den beklaagde 2 jaren gevangenisstraf geëischt. Verschillende Berichten. Da Nederlandsche Boerenbond, die Don derdag te Utrecht zyn algemeene vergadering hield, telt thans 40 bóeren-leenbanken en on geveer 60 assurantiën tegen brandschade, en paarden- en rundvee-verzekeringen. De provinciale afdeeling Noord-Brabant is zeker wel de meest bloeiende; zy telt thans 86 afdeelingen met 9808 ledenLimburg had 78 afdeelingen met 6998 leden en 50 eere leden Gelderland 43 afdeelingen met 3541 ledenO vergeel 18 afdeelingen met 1C89 ledenNoord-Holland slechts eenïge afdeelin gen met 744 leden en Utrecht 12 afdeelingen. Te IJmuiden reed Vrgdag middag een6 machine, die een trein naar Amsterdam zou brengen, door onoplettendheid van den machi nist, met zulk een vaart tegen de gereedstaande wagens, dat de ruiten in een der 3de klasse waggons braken, een dame in het gezicht ge wond en andere passagiers licht gekwetst werden. Doch ook voor heD, die geen letsel bekwamen, was de hevige schok een zeer onaangename gewaarwording. In het gesticht Calvariënberg te Maastricht is overleden een jongen van 16 jaren, die bg een twist een messteek in het ruggemerg had bekomen. De dader, een knaap van 15 jaren, bevindt zich reeds 2 maanden in voorloopige hechtenis en is naar de terechtzitting voor straf zaken verwezen. In die stad is een uit Aken komende personentrein, by het binnenstoomen van het Na het ontvangen van een telegram uit Londen, besloot de politie dat wij terstond met den nachttrein, dien zg er met opzet voor lieten stoppen, moesten vertrekken. Wij werden natuurlgk gescheiden. Ik ging in een slaapwaggon en Harold met twee politie agenten in een gewonen coupéen, hoe zon derling het moge klinken, ondanks dit alles, voelden wij ons heiden zóo verlicht dat wg een poos heel gerust sliepen. Den volgenden morgen kwamen wij te Londen aan, en vernamen dat de zaak 's mid dags in Bowstreet zou voorkomen. Het was geen ideaal voor onze wittebroodsweken en toch was ik gelukkig. Te Euston voerde men Harold weg en ik schreide teaauweraood. Dien heelen nacht in den trein, als ik even wakker was, had een en hetzelfde denkbeeld mg vervolgd ik meende den sleutel gevonden te hebben voor het bedrog van Lord Southminster. Allerlei kleine bg zonderheden schoten mg te binnen en lieten zich rangschikken ik begon een zweem van hoop te krijgen, dat ik Harold nog zou kunnen vrijpleiten. Het testament, dat wij overgelegd hadden maar laat ik niet vooruitloopen. By het afscheid nemen kuste Harold mg op het voorhoofd en mompelde„Nu is alles uit Loisdie schelmen zijn my te machtig geweest." „Volstrekt niet ik zie nog wel een uitweg; ik meen dat ik een oplossing gevon station, gestooten op rangeerende wagens. 7 reizigers werden gewond, waaronder 2 zeer ernstig. De laatsten zijn in het gasthuis opge nomen. Een reiziger, vermoedelgk te Aken woonachtig, werd gedood. De materieele schade is vrij aanzienlijktwee wagens aan het eind van den personentrein werden verbryzeld. Het ongeluk moet ontstaan zijn door een vergissing by het geven der signalen. Te Vaals (Limburg) ontstoud in een café een woordentwist, die spoedig op eene vecht partij uitliep. Iemand uit Vaals werd door een Akenaar een messteek in den rug toege bracht, welke tot in de long doordrong, zoodat geneeskundige hulp zoo spoedig mogelijk moest ingeroepen worden. De dader werd nog den zelfden avond gevat. De toestand van den ge wonde is zeer gevaarlijk. EEN ONTHOUDERS-CONGRES. Onder de tydens de Pinksterdagen gehouden congressen behoort ook dat der geheel-ont houders. Dit had te Amsterdam plaats en de voor zitter, prof. Van Rees, getuigde in zijn openings rede dat de beweging vooruitgaat. Er waren nu 27 afdeelingen met 1000 leden. Vooral was het een goed teeken, dat een vermeerdering merkbaar was van de werkzaamheden der ge- neeBkundigen-geheel-onthoudera, die zoo buiten gewoon veel invloed hebben, grooten invloed naarmate de niet-onthouders onder de genees- heeren meer kwaad stichten. Met genoegen merkte spr. ook het zeer gelukkig verschijnsel op, dat de beweging meer en meer een demo cratisch karakter aanneemt. Het besef van de schade van alcoholische dranken dringt in wyder kringen door. Dit bewijzen de socia listische propagandaclubs, de pogingen, door godsdienstleeraars aangewend, de vorming van een onthoudingsclub onder het spoorweg personeel. Verschillende sprekers voerden het woord de heer J. P. van Bruggen Jzn. gaf een leven dige schets van „de drinkdwang in en om de werkplaats," dr M. A. Brants sprak over „propaganda", en de heer A. W. van Wijk over „drinkdwang in de samenleving." Verder werd het woord gevoerd door den heer A. S. Talma, over „arbeidsorganisatie en drankbestrgding", waarvan spreker het bond genootschap aantoonde ter bereiking van het groote doelverheffing van den arbeidenden stand. Mr S. J. Visser hield een voordracht over „Kinderbescherming en drankmisbruik"; mr D. L, baron van Lgnden sprak over „Alco holisme en Criminaliteit" en do heer G. Birnie over suiker en alcohol met betrekking tot spierkracht. De heer C. W. Melchers voerde het woord over dranken voor de arbeiders. De heer D. de Clercq leidde ten slotte in „Vegetarisme en alcoholbestrijding." Het congres werd door den voorzitter, prof. Vaa Rees, gesloten, onder dankbetuiging voor de belangstelling en met de hoop op een weer zien binnen niet te langen tijd. Aan het bureau is opdracht gegeven de om standigheden voor een nieuw congres na te gaan en te beslissen, wanneer en in welke plaats het volgende congres zal worden gehou den. Men zal daarbij overwegen of de te behandelen stof ruimte laat voor spoedig nieuwe besprekingen en een niet te groote vergaderstad kiezen, opdat men verzekerd moge zijn van een meer geconcentreerde belangstelling. Voor de broederschool te Rijssel heeft men nu al tweemaal een pakket gevonden, met een uit opgeplakte letters saamgesteld verhaal over den moord op den jongen Foveaux, natnnriyk om te bewgzen dat de bekende broeder onschuldig is. De katholieke bladen meenen, dat de justitie deze vondst ernstig moet onderzoekenanderen vermoeden dat alles een ondergeschoven spelletje is. De noodlottige reeks ongelukken in fabrie ken van ontplofbare stoffen wordt steeds grooter. Heden worden zelfs twee nieuwe rampen uit Frankrijk gemeld. De eerste had Vrgdag plaats in dezelfde inrichting bij Toulon, waar de groote ramp van 5 Maart plaats had. De meester-vuurwerker wérd gedood, een onder geschikte werd zwaar gekwetst, terwijl nog negen anderen verwond zijn. De tweede ramp bad denzelfden ochtend plaats in een patroonfabriek te Sèvres. Van de tien werklieden, die gekwetst werden, zijn er twee zwaar gewond. In een dorpje by Epinal, dat omstreeks den heb. Ik geloof dat het recht ten slotte toch zal zegevieren." Zoodra bij weg was, sprong ik in een hausem en riep den koetsier toe om naar Lady Fawley te rgden. TWAALFDE HOOFDSTUK. Een ontdekking. „Is Lady Gsorgina thuis „Neen, jnffrouw", klonk het antwoord, „dat wil zeggen, mevrouw Mylady is nog in bet buis van wijlen den heer Marmaduke Ashurst, in de Parblaan. Gy weet het nom mer, niet waar „Ja, ik weet het." Dat was heerlijk. Ik was zóo bang dat Lord Southminster reeds bezit genomen had; waarom zal later big ken. En het verheugde mg dat Lady Georgina over de belangen van mijn echtgenoot waa te. Zy had sedert den dood van haar broeder zijn huis bewoond, en ik reed er zoo spoedig mogelijk heen, vloog in hare armen en gilde: „Kus mg Ik ben uw nichtmaar zij wist het alwant al onze gangen waren nagegaan en met de noodige opsieringen in de ochtend bladen bekend gemaakt. Zij kuste my op beide wangen en zei met tranen in de oogen„LoisI Gij zijt een kraan Dit klonk op dat oogenblik wel niet poëtisch, maar in haren mond zei het meer dan de grootste lofrede.

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 5