FEUILLETON. De lotpauei van Lois Gayley. Verschillende Berichten. dat 't anders gaat, altijd op dien brief kan wijzen. In de vorige vergadering werd aangebonden do overname der Jozinastraat van den heer Grenu, omdat daarin geen goed model syphon gelegd was. Hoewel deze daar wel voldoende werd geacht, wilde men toch eerst den heer Grenu die uitstedig is nog eens hoor en over de oorzaak, dat het goede model niet was gonomen. Uit een later aan burg. en weth. gericht Bchrijven van den bouwkundige, die het werk voor den heer Grenu heeft uitge voerd, biykt dat de heer Grenu daaraan geen schuld heeft, maar dat hij, bouwkundige, niet had begrepen, dat het bi) de gemeente gebruikt model moest gebezigd worden. De raad be sloot alsnu, op voorstel van burg. en weth., tot overname. Ten slotte kwam aan de orde de behande ling der concessie-voorwaarden voor electrische verlichting enz., naar aanleiding eener ver nieuwde aanvraag der heeren Hofstede Crull Willink, te Borne. Breedvoerig werden deze besproken en de wenBchelijkheid van verschillende wijzigingen betoogd. De heer Hofstede Crull, ter vergadering ver schenen, wist, na mededeeling der gewenschte wijzigingen, echter verschillende hoofdbezwaren van den raad te weerleggen, zoodat ten slotte de concessievoorwaarden in hoofdzaak onver anderd werden vastgesteld. Als het meeat van boteekenis zijnde kan worden vermeld, dat aan hen, die voor industrieële doeleinden en eigen gebruik electriciteit willen produceeren, ook vergunning kan worden verleend voor het leggen eener geleiding over een openbare straat enz. Goedgevonden werd ook de overdracht der concessie aan de Industrieele Maatschappij te Amsterdam. Volgens den heer Hofstede Crull kan spoe dig de aanvaarding der concessie worden tegemoet gezien. De heer Van der Moer wenschte nog te antwoorden op de opmerkingen, in de vorige zitting door den heer Van IJsselateijn gemaakt, naar aanleiding van zijn bij afwezigheid ge zonden schrijven aan den voorzitter, doch wegens onvoltalligheid van den raad zag hij daarvan af. In de Donderdag door ingelanden van den Grooten Huissenspolder gehouden vergade ring werd tot ontvanger-griffier benoemd de heer P. J. Wortman te Z aam slag. De te Hoofdplaat geboren Monseigneur Luypen, bisschop te Batavia, zal ook te IJ z e n- d ij k e, en wel in de week van 11 tot 17 Juni, de H. vorming der communicanten op zich nemen. RECHTSZAKEN. Ai-rondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden (Vrijdag) zijn veroordeeld wegens: vernielingJ. v. H., 20 j., arbeider, Nisse, tot f 3 b. s. 3 d. h„; verstoring der ordeG. J. C. K., 25 j., A. T., 26 j., dijkwerkers, Westkapelle, ieder tot 2 X 3 d. hechtenis, no. 1 bovendien ter zake van beleediging van ambtenaren tot 14 d. gev.- straf en no. 2 bovendien ter zake van mis handeling van een ambtenaar tot 6 w. gev.straf verduistering: J. C. M.f 83 j., koopman, Middelburg, tot 9 m. en J. D., 15 j., schilder, Eoudekerke, tot 3 m. gev.straf; niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar J. D., 51 j., koetsier, Middelburg, tot f 5 b. s. 5 d. h.; beleediging van een ambtenaar: L. V., 20 j., sjouwerman, Middelburg, tot 7 d. gev.straf; mishandeling: W. Z., 27 j., werkman, Goes, tot 4 m., en A. D., 21 j., boerenknecht, Zaam- siag, en A. de le L,, 21 j., smidsknecht, Axel, beiden tot 14 d. gev.strafA. A. H., 19 j,, stoker, en W. H., 20 j., schoenmaker, Sluis, ieder tot f 8 b. s. 8 d. h., J. C. v. E., 22 j., kleermaker, ZaamBlag, tot f 5 b. s. 5 d. b.; et C. D., 27 j., arbeider, Zaamslag, tot f 3 b. 8. 3 d. b.; diefstalE. B., 23 j dieastbode, Aardenburg, thans alhier in hechtenis, tot 4 m. gev. straf, met mindering van den in verzekerde bewaring doorgebrachten tijd, en M. G', 17 j., werkman, Axel, tot 1 m. gev. straf, en bedelarij: P. M.S.,23j.,arbeider,Terneuzen, en P. d. W., 31 j., zonder beroep en zonder vaste woon- of verblijfplaats, beiden alhier in hechtenis, beiden tot 12 d. hechtenis en plaat sing in eene rykswerkinrichting voor den tijd van 10 maanden. Ontslagen van rechtsvervolging A. v. E., 11 j., en A. P. N., 11 j., beiden zonder beroep, Middelburg, beklaagd van diefstal, met last tot opzending naar een rijksopvoedingsgesticht, de le tot 3 Juni 1905 en de 2s tot 18 Novem ber 1905. Vrijgesproken E. S., 18 j., hvr. van J.d. V., Terneuzen, beklaagd vau mishandeling. Ter griffie van bovengenoemde rechtbank is namens W. v. L., oud 22 jaar, boerenknecht te EllewoutsdQk, hooger beroep aangeteekend van een tegen dezen op 12 Mei 11. gewezen vonniB, waarbij hij ter zake van vier feiten van mishandeling is veroordeeld tot één jaar, gevangenisstraf. ONDERWIJS. Mej. C. de Vlieger te Geersdijk (gemeente Wissekerke) is benoemd tot tijdelijke onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare school aldaar. De heer W. J. J. Koole, aftredend lid van het hoofdbestuur der vereeniging Christe lijk Volksonderwijsis, in de Donderdag te Utrecht gehouden algemeene vergadering dier Vereeniging, herkozen. Als voorzitter werd, iu de plaats van wijlen den heer Malcomesius, benoemd de heer dr J. Th. de Visser. ZUIVER IN DE LEER OF NIET Op de, te Utrecht gehouden, vergadering der Vereeniging van Christelijke Onderwijzers is Woensdag bijna den ganschen dag besteed aan eene, reeds in de vorige algemeene ver gadering tot lange en warme besprekingen geleid hebbende, kwestie tusschen het hoofd bestuur en den heer H. Merckens, hoofd eener school te Vlissingen. Die kwestie, reeds lang hangende, is ons niet recht duidelijk, doch naar wat wij uit de velerlei beschouwingen in De Standaard kunnen opmaken, moet bij het hoofdbestuur der genoemde Vereeniging twijfel gerezen zijn omtrent het geloof van den heer Merckens aan de onfeilbaarheid en de historische betrouw baarheid der H. schrift. De heer Merckens schijnt de ethische opvatting der schrift toe gedaan, wat zich niet verdraagt met den grond slag der Vereeniging. De Gerei, leden der afd. Walcheren hebben zich in deze zaak ook uitgesproken en konden niet mee helpen den heer M. uit te bannen, omdat, zeiden zij: de heer M. reeds ruim 40 jaar lid is der Vereenigingnooit anders sprak dan hjj nu deed, en de oprichters der Ver eeniging, waartoe hg zelf mede behoorde, hem kenden, zooals hij was en is. Voor 't overige wezen zij er op dat niemand hunner de Schriftbeschouwingen van den heer M. deelt en deze dit ook nooit van hen verlangde. Door den heer Wiersinga, lid van het hoofd bestuur, werd nu op de laatste vergadering uit eengezet hoe de Vereeniging er toe zal moe ten komen om een lid, dat niet meer zuiver tot de Vereeniging behoort (br. Merckens) van de lijst van leden te schrappen, om daarop te doen volgen een voorstel, ten einde 't mogelijk te maken barmhartigheid ▼oor recht latende gaan hem niet te schrap pen, maar als oud-broeder te behouden. Men zou daarmee de quaestie Merckens loslaten maar behouden het beginsel. Hij deed daarna een voorstel, luidende„Het lidmaatschap der Vereeniging gaat verloren, als op voorstel van 't hoofdbestuur of van een der afdeelingen door een besluit der algemeene vergadering uitgesproken wordt, dat een der leden door woord of daad ingaat tegen den grondslag der Vereeniging." Verschillende leden voerden hierover het woord, waarbij de besprekingen langzamerhand een meer persoonlijk karakter kregen ten op zichte van den heer Merckens. De heer Wier singa toch had doen uitkomen, dat Merckens zijne betrekking als christelijk onderwijzer zou verliezen, als hij uit de Vereeniging geschrapt werd. Eindelijk werd een motie aangenomen, om de debatten te sluiten, en daarna werd met overgroote meerderheid het voorstel-WierBinga 40. Uit het Engelsch. va» GRANT ALLEN. ELFDE HOOFDSTUK. De Indische bediende. Nu begon ik te bedenken dat de trein mis schien niet zou stoppen te Dunbar. In den reisgids wordt de trein opgegeven als direct doorgaandemaar ik herinnerde mg van vroeger dat wij te Dunbar altijd een minuut stilstonden, in het belang van den machinist. Dit zou toch niet afgeschaft zijn, met al wat men er op bedenkt om den dienst te versnellen tegenwoordig. Er waren zooveel haltes opge heven. Ik telde de bekende stations, zg schenen zoovéél verder nit elkaar dan voor heen. Nu moest Dunbar komen, als wij voorbij stoomden was alles verloren. Ik beefde van angst. De locomotief floot. Was dat een teeken dat wij voorbij vlogen? O, waarom kende ik al die seinen niet? Maar neen, wij begonnen zachtjes aan langzamer te gaan en eensklaps hielden we met een ruk stil. Mijn hart sprong op toen ik het woord Dunbar las. Ik wachtte, met mijn hand aan het portier. Gelakkig ging het van binnen open, zoodat ik mg niet behoefde te verraden door een naar buiten gestoken arm. Ik keek voor zichtig uit. De spion lag uit het raampje, maar keek gelakkig naar den anderen kant, waaraohtjnlijk om te zien waarom wij hier stilstonden. Uit een ander portier stak het hoofd van Harold. Iets te vroeg of te laat kon noodlottig zijn. Hij zag mg vragend aan, ik knikte „Nu De trein deed een ruk achteruit, als bagin van weer voortgaan en ik sprong er uit. Ha rold deed het op hetzelfde oogenblik, en wij stonden tegenover elkaar op het perron. „Uit den weg daargilde de stationschef en zwaaide met zijn witte vlag. De spion was zóo ver diept in de signalen dat hij niet omkeek. Een seconde later waren wy veilig in Dnnbar, ter wijl hij met den sneltrein naar Edimburg stoomde. Nu hadden wy een uur gewonnen! Eerst kon ik niet spreken en durfde Harold niet aanzien. Toen kwam de stationschef naar ons toe, zeggende; „Gij kunt hier niet uitstappen. Die trein houdt niet op voor Edimburg." „Maar wij zyn uitgestapt. Dat valt niet te loochenen," zei ik. „Wij hebben plaatsen genomen tot Edimburg, maar wilden te Dunbar blijven en daar de trein even ophield, vonden wy het beter, geen tyd te verliezen met heen en weer reizen." „Dan hadt gij in Berwicb moeten uit stappen en met den bommeltrein komen." Die een voudige Schot ergerde zieh aan onze ver kwisting om tot Edimburg te betalen, als meu aangenomen. Slechts ruim een dertigtal ver klaarden er zich tegen. Uit dankbaarheid over dien uitslag stelde de voorzitter voor, gezameniyk te zingen uit Psalm 84: „Ai ziet, hoe goed, hoe lieflyk," enz. En zoo geschiedde. LETTEREN EN KUNST. Volgens meledeeling in het N. v. d. D., zal Ghetto, van Herm. Heyermans, onlangs in het Eagelsch vertaald, weldra ook in het En gelsch gespeeld worden en wel in het Comedy- Theatre te Londen. De directie daarvan heelt zich het opvoeringsrecht verzekerd voor zeven jaren, voor Engeland, Amerika en Australië. Forbes Robertson zal Rafael creëeren. Het stuk wordt voor Engeland een beetje omge werkt; de le acte zal op de Joden Breestraat te Amsterdam spelenin de laatste acte zal het lijk van het Christen meisje niet op het tooneel komen. De heer Willem Royaards zal te Londen in St. James Hall, in de Hollandsche vertaling van dr L. A. J. Burgersdgk, eerlang Shake- speares Julius Caesar voordragen. Deze avond gaat uit van de Hollandsche clnb. Rosa Bonheur is ernstig ziek. Degroote schilderes is lijdende san longontsteking, die wegens haar hoogen leeftyd (73 jaren) levens gevaar lgk wordt geacht. LANDBOUW. Het hoofdbestuur der Friesche Maat schappij van Landbouw heeft een adres aan de Koningin gericht, waarin het constateert, dat sedert het adres van 24 Oot. in de openstelling der Belgische grenzen voor ons vee geen ver- b3tering is gekomen, doch integendeel de invoer van vet- en slachtvee wederom zoodanig staat veranderd te worden, door het gedwongen slachten aan de grenzen, dat aan dezen handel een onberekenbaar nadeel zal worden toege bracht. Het hoofdbestuur wy'st verder op de andere belemmerende bepalingen door de Belgische regeering in den weg gelegd, als het heffen van inkomend recht op haver en suikerbieten en de quarantaine-maatregelen aan de grens met. inspuitingen van het vee, terwgl dozerzgds geen enkele maatregel van tegenweer is genomen. Het hoofdbestuur wenscht gaarne aan de regeering over te laten te beslissen, welke maatregelen van tegenweer moeten worden genomen, doch is van oordeel, dat uitsluiting der Belgische industrie aan het deelnemen aan de leveringen ten behoeve van staat en pro vinciën reeds goede resultaten zoude opleveren en verzoek tegenover de Belgische regeering, ter opheffing van de belemmeringen, onzen uit voer van landbouw-producten in den weg ge- legd, die maatregelen van retorsie te nemen als H. M. regeering bet meest wenscheiyk acht. Tegenover een adres van sympathie, dat ook eenige onderteekenaars vond, lag Woens dag ter graanmarkt te Amsterdam ter teeke- ning een adres, waarin verschillende belang hebbenden zich tot de Tweede kamer wenden met het verzoek, op bet adres der meelfabri kanten om inkomende rechten op meel, afwyzend te willen beschikken. Het adres vond veel bijval. Bij de komst van onze Koninginnen te Honnef, waar zg een bezoek brachten aan de Koningin van Zweden, bad de heer G. H. van Hattem de te Honnef vertoevende Hollandsche kuurgasten uitgenoodigd zich in zyn villa te verzamelen. Do toegang tot de woning was met fraaie bloemen, planten en vlaggen ver sierd en een talryke schare verbeidde Dins dagmorgens te 11 uur de komst der Konin ginnen. Nadat de burgemeester van Honnef Haar had toegesproken, hield de heer Van Hattem een korte redevoering, waarin hg de Vorstin nen namens de aanwezige Hollanders welkom heette. Twee jonge dames, een van 's Graven- Uage en een van Utrecht, boden daarop ruikers aan, die met biykbare ingenomenheid werden aanvaard. Op de te Utrecht gehouden eerste alge meene vergadering van den Nationalen Vrou wenraad van Nederland bleek dat zich daarbg niet zoover hoeft te gaan. Ik deed mgn best om zoo vriendeiyk mogelgk tegen hem te zyn en zei„W9 hebben geen tyd te verliezen en het is in het voordeel van de maatschappy." „Dat ia waarmaar hoe nu met uw goed?" „Wy hebben geen goed." Hg staarde ons aan en barstte in lachen nit. „Onu begryp ik het maar dat gaat mij niet aan, ik zal mij niet met uwe zaken be moeien, ofschoon een dame zooals gg Hy keek verbaasd naar Harold. Ik zag dat hg alles begreep en vond het maar het best om hem in het vertrouwen te nomen. Ik keek op de klokde tijd drong. Wij moesten zorgen getrouwd te zijn, voordat de detective ons te Edimburg miste. „Och ja, wij hebben zoo onze grillen," zei ik zoo vriendeiyk mogeUjkterwgl ik bloosde by de gedachte dat ik inderdaad met een neger zou trouwen, „maar hy is een zeer fatsoen lgk, welopgevoed man;" dat zou den Schot zeker voor hem innemen, dacht ik. „Wy verkeeren nu in moeieiykheden, maar onze zaak is heel rechtvaardig. Weet gy hier ook iemand, die ons zou willen helpen willen trouwen?" „Ik geloof dat iedereen u zou willen trouwen, die uw lief gelaat zag en uw zachte stem hoorde," antwoordde hy „maar het zal het beste zijn dat gy naar den heer School craft, den dominés v an Kirkton, gaat. Hij is heel goedhartig." „Is dit ver hier van daan?" tot nu toe 26 Vereenigingen hebben aangeslo ten. Tot presidente is gekozen mevr. de dou airière Klerck van Hogendorp. De raad zal zich op de bijeenkomst van den International Council, te Londen op 28 Juni te houden, laten vertegenwoordigen door de presidente en de dames mevr. Rutgers-Hoitsema en mej. Kramers. Tot leden vau het dageiyksch bestuur zijn gekozen mevr. Rutgers-Hoitsema, mej. M. Kramers, mej C. Kuenen en mevr. W. Drucker. De geBeraal-majoor, inspecteur der infan terie heeft bepaald, dat de onderofficieren, evenals de mindere militairen, de roode schou derbedekkingen alleen by groot tenue mogen dragen. Te Utrecht heeft, in den nacht van Dins dag op Woensdag, een onbekende een op het rangeerterrein van de Staatsspoor staanden veewagen, waarin zich 120 schapen en lammeren bevonden, opengezet. Het gevolg hiervan is geweest, dat de beesten uit den wagen zijn gesprongen en den volgenden morgen overal rondliepen. Ruim 80 schapen, benevens een paar lammeren met gebroken pooten, werden teruggevonden, de andere worden nog vermist. Een slager uit Bodegraven ging met zgn vrouw en twee zusters 2on Pinksterdag naar een festival te Alfen, Hg geraakte met zyn familie tusschen vechtenden, die hem f 40 ontrolden en hem bont en blauw sloegen. De vrouw werd aan den arm gewond en de zus ters liepen ook een pak slaag op. Te GiesenNieuwkerk is tydens een hevig onweder Woensdag de bliksem geslagen in den Muisbroekscben watermolen, die in weinige oogenblikken geheel afbrandde. De bewoner had nanweiyks den tyd zijne kinderen te redden. Te Steenwyk is een vijfjarig kind ver dronken. Spelende op den wal, viel het in de gracht; wel werd het er spoedig uitgehaald, doch tevergeefs trachtte men het leven weer op te wekken. Omtrent het te Dungen plaats gehad hebbend ongeval, waarvan wij in ons vorig nommer in het kort melding maakten, deelt de 's Hert. Ct. nog het volgende mede Eenige militaire wielrijders uit het garnizoen alhier, op oefeningsrit zynde, zouden ryden, wie van hen in den kortsten tyd den weg van de Dnngensche brug naar Sluis 0 kon afleggen. Een der werklieden, werkzaam aan de scboeiing der Zuid-Willemsvaart, bezig zijnde met palen nit een scbip naar de andere zijde van den weg te dragen, liep, niettegenstaande de wielryders in volle vaart in aantocht waren en hy door zgne kameraden werd gewaar schuwd even te wachten, met een paal op den schouder dwars den weg over, met het gevolg dat een der wielrijders zoo hevig tegen den paal aanreed, dat de werkman achteroversloeg en de ryder aan hoofd en schouder werd ge kwetst. Nadat de werkman was opgestaan en men dacht, dat het ongeval zonder ernstig ge volg was afgeloopen, reden de wielrijders verder en ging de man wederom aan zgn werk. Na nog een paar palen te hebben over gedragen, zakte hij echter eensklaps ineen en was dood. Door de marechaussee is terstond een nauw keurig onderzoek ingesteld. Donderdagmorgen, omstreeks elf uren is de te Ostende thuis behooreade garnalenschuit No 28, tengevolge van een rukwind, op de Stroombank omgeslagen en gezonken. De opvarenden, twee matrozen en een scheeps jongen, zgn verdronken. Te Ostende wordt ook nog de garnalen ach uit No 6 vermist, waarvan men vreest, dat ook zij in den storm gebleven is. Dinsdagmorgen werd by het openen van de Mariakerk, in de onder Brussel gelegen gemeente Schaerbeek, achter een kachel een lijkje gevonden van een kind van het man nelijk geslacht, dat, zooals bg geneeskundig onderzoek bleek, geworgd was. Het Igfcje, dat in een handdoek en in papier gewikkeld was, is naar het bureau van politie overge bracht, terwijl onmiddeliyk door de justitie een onderzoek is ingesteld. Te Bergen hebben twee broeders twist gekregen over f 1.75; het gevolg was, dat de een den ander met een messteek zware ver wondingen toebracht en vervolgens vluchtte. Alweer wordt gemeld, dat koningin „Ongeveer twee mglen." „Indien wQ een rijtuig krijgen „Die staan er altijd bij het station." Wg namen een koetsje en reien naar Kirk ton, waar wij zoo beknopt mogelijk ons voorne men blootlegden aan den dominé. Het was waar, hij zag er heel goedhartig uitmaar hg sloeg al onze hoop den bodem in door te zeggen dat het huwelgk niet wettig was als wij niet een en twintig dagen van te voren in Schotland gewoond hadden. „Indien gij Schotten waart, zou ik het huwelgk terstond kunnen inzegenen en dan zondt gij van avond nog aan den sherif kunnen vragen om het later behooriyk te registreerenmaar daar de eene een Ed. gelsche is en de ander, naar ik gis, een Indisch onderdaan harer Majesteit, kan ik het onmogelgk doen. De plechtigheid zou niet geldig zgn sedert de akte van Lord Brougham." Dat was een vreesslijke slag en ik riep in wanhoop uit„Harold, denkt gij dat wy ons ergens in Schotland gedurende een en twintig dagen kunnen verbergen „Hoe kan ik mij verbergen Iedereen zoekt mij. En dan de praatjes al waart gy nog zoover van mij af daar kan ik u niet aan blootstellen, lieve Lois De dominé keek ons verbaasd aan en her haalde: Harold! Harold! Die naam klinkt volstrekt niet Indisch en gy spreekt al heel goed Eneelsch Ik vond het het veiligst om ronduit hem de waarheid te zeggen. „Gy hebt zeker wel Victoria aan een ernstige oogziekte lydt, welke tot een nieuwe operatie moet leiden. Een aannemer te Eiinburg had aan ver schillende bakkers een party oude doodkisten verkocht, die hij iu een stuk grond gevonden had, en nog best geschikt achtte om als brandhout te dienen. Bij het gobruik bleek evenwel, dat onze koopman verzuimd had een groot gedeelte der kisten van hunnen inhoud te ontdoen, voor welk verzuim hij nu terecht zal Btaan. Of de Edinbnrgers met veel smaak hun boterham gebruikt zullen hebben, betwyfelen wij zeer. Prinses Heinrich van Pruisen is uit China iu Europa teruggekeerd. Eenige Ieren, die wegens medeplichtigheid aan den Phoenix-park-moord, nu al zestien jaar gevangen zitten, zijn begenadigd en op vrije voeten gesteld. De hoofdschuldigen zijn in- dertgd opgehangen. Toen de Duitsche keizer Woensdag zyn dageiyksche morgenwandeling maakte in den Thiergartenzag hy, hoe een koetsier, die met zyn rijtuig tegen een andere huurkoets aan reed, van den bok werd geslingerd en bewus teloos liggen bleef. Dadeiyk snelde de keizer op den gevallen koetsier toe en Het hem door zijn adjudant en iemand nit het publiek in het rgtuig dragen, waar de man spoedig weer tot bewustzyn kwam. Zeer belangstellend infor meerde de keizer naar naam en woonplaats van den koetsier. Het toeval heeft gewild, dat hg, die deze informaties verstrekte en die ook had geholpen aan het in het rijtuig dragen van den koetsier, niemand anders was, dan een redacteur van het socialistische blad Vorwlirts, die reeds eenmaal wegens majesteit schennis was veroordeeld en zich in zijne ge schriften steeds als geen groot vriend van den keizer deed kennen. De zaak van het afkeuren voor den militairen dienst van zeven welgealeldon, neemt steeds grooter uitbreiding aan, terwijl nieuwe arrestaties plaats hadden. De geneesheer uit Keulen heeft verzocht tegen borgstelling van 50.000 M. op vrije voeten te worden gesteld, maar dat is afgewezen. Voor het eerst is een Duitscher in het bestuur der Suez-maatschappy gekozen. Een allermerkwaardigste famiüe-reüaie had verleden Zondag te Baden-Baden plaats. Daar vereenigden zich drie gebroeders Stephan met hunne zuster, die te zamen ruim drie hon derd jaren oud zijn. Dejongate broeder, een zes en zeventiger, die sedert 1849 in Amerika ge woond had, was teruggekomen om zyn beide oudste, zes en taebtig-jarige, tweelingbroeders en zgne zuster, die ook al acht kruisjes achter den rug heeft, nog eens te zien. Welk een dag vol herinneringen zal die Zondag voor deze oudjes geweest zijn, die allen uog goed gezond en in 't volle bezit hunner geestvermogens ziin. Door den iu Hamburg gestorven koop man Christiaan Heinrich Lüiers zyn 900.000 mark aan nuttige en weldadige instituten ver maakt. De Hamburger kunsthal erfde een kwart millioen. Bij het vertrek van een circus uit Konigs- berg in Pruisen, die per extra:trein naar Tilsch moest vervoerd worden, geraakte door een tot dusverre onbekende oorzaak een wagen, waarin zich 13 van de edelste school- en springpaarden bevonden, van de draaischijf, die nog niet met de rails verbonden was, kante lende in een diepen schacht. Den onmiddellgk ter hulp toegesnelden arbeiders gelukte het eerst na verloop van twee uren, de vreeseiyk brullende en stampende paarden uit hun ge vaarvollen toestand te bevryden. Zy hadden zich in hnn razende opgewondenheid, waarin zij door het neerstorten van den wagen geraakt waren, losgerukt en woedden nu als wilde dieren in die enge ruimte. Toen het ten slotte gelukte den wagen te openen, geleken zij éen verwarde hoop van krampachtig slaande pooten, trillende lichamen en gezwollen koppen, 't Was een verschrikkelgk schouwspel. Elf van de paarden waren reeds min of meer zwaar ver wond, twee van de beste schoolpaarden waren Joodzij hadden zich met hunne halsters ver- worgd. Ook twee knechts werden gekwetst; van den eene werd door een neerstortend paard ie borstkas verwond, terwgl de ander eene ver wonding aan den onderarm bekwam. Van het vertrek kwam natuurlgk voorloopig niets. De gehoord van het proces over het Asburst-tes- tament viel ik eensklaps uit. „Ik heb er iets van in de courant ge zien maar het interesseerde mij niet erg." Ik vertelde hem de feiten, voor zoover die ons bekend waren, en vojgde er by „Dit is de heer Harold Tillington, wien zg beschul digen van vervalsching van het testament. Ziet hij er uit als een bedrieger Ik wil met hem trouwen, voordat hij veroordeeld wordt. Dat is de eenige manier waarop ik mgn volle vertrouwen in hem kan toonen. Zoodra wij getrouwd zgn, geeft hg zich aan bij de politie voor uwe oogen, zoo gy het verlangt. Maar trouwen moeten wy. Kunt gij ons niet helpen „Harold Tillington?" mompelde hy. „Zyt gy dan de zoon van Lady Guinevere Tilling ton Dan moet gy de jongste van Gledclifte zyn." (Schotland is als een dorp, iedereen schijnt elkaar daar te kennen). „Wat bedoelt gy vroeg ik en herin nerde mij nu dat die volzinde jongste van Gledcliffe in het testament voorkwam maar ik had er niets van begrepen. „Een Sohot8ch gebruik," zei Harold. „Da erfgenaam van een landgoed heet jongste van dat en dat. Mijn vader heeft een kleine be zitting van dien naam in Dumfrieshire, een heel kleine bezitting. Ik ben er geboren en opgevoed." (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2