FEUILLETON. De lotpalles ra Lois Cayley. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. Hot parket en de politie hebben 8ea bezoek gebracht aan de woning van den verdachte, waar allea zeer nauwkeurig werd onderzocht. Men vond er, naar men zegt, ateenen van den zelfden vorm en grootte als die welke in den zak gedaan waren. Het voornémen bestaat om onder toezicht der justitie en politie den pat, waarin het lijk gevonden is, Vrijdag zeer nauwkeurig te onderzoeken. Men heeit ver moeden, dat de vermiate lichaamsdeelen in een anderen zak in dien put geworpen zijn. In den namiddag van Woenadag ia de ver dachte, A. M., van Koewacht, per rijtuig weder naar Moerbeke gebracht, vanwaar hij naar Gent is getransporteerd, om daar den tijd in preventieve hechtenis door te brengen. By zijn vertrek en des middagB bij zijn gang naar de school was een ontzaglijke volksmassa op de been. Hoewel het publiek zeer kalm bleef, ontbrak het nu en dan toch niet aan een har tig woord aan zijn adres. Het mag een toeval heeten, dat de misdaad aan het iicht gekomen is. Een paar lieden, dio in hun tuin aan' den put aan het werk waren, zagen den zak aan den kant drijvende en haalden hem op, waarna men tot de ont dekking kwam van de vreeselijke vondst: ONDERWIJS. Akte-examens in Zeeland. Woensdag werden geexamineerd 2 vrouwelijke candidaten. Beide werden afgewezen. Voor de vrije- en ordeoefeningen der gym- natiek werden geëxamineerd 4 mannelijke candidaten. Afgewezen geen. Geslaagd zijn de heerenH. M. Kerpestejjn, Scherpenisse, J. van Dyke, Zierikzee, G. J. Boot, Oosterland, en Q. van As, Scherpenisse. De examens zijn afgeloopeD. Deze mededeeling is nog opgenomen in het grootste deel der oplaag van ons vorig nommer. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Goes. Dinsdag zyn veroordeeld wegens: jagen zonder akte en vergunning: C. M., Heinkens- zand, C. Z. Fz., Biezelinge, en I. B.j Hoede- kenskerke, ieder tot 2 X f 5 b. s. 2 X 4 d. h.; jagen zonder akte en vergunning by herh,: M. B., GoeB, tot 2 x f 10 b. s. 2 X 1 d. h.; jagen in gesloten jachttijd zonder consent of macht, en verg,: P. V., Kruiningen, tot 2 X f 5 b. s. 2 X 4 d. h.; in gesloten jachttijd haas ver- koopen: L. L., Rilland-Bath, tot f 5 b. s. 4 d.h,; herstellen wildstrikken: G. A., Baarland, G. B. en C. v. H., Biezelinge, ieder tot f 5 s. 4 d. b.; en zich in het veld bevinden met wildstrikken: P. v. L. Heinkenszand, tot f 5 b. s. 4 d. h.; alles met de gebruibeiyke ver beurdverklaringen. Verder wegens het op den openbaren weg een geweer bij zich hebbenP. D. J., Goes, tot f 10 b. s. 5 d. h.ongeoorloofd uitoefenen der geneeskunstS. C., Breda, tot f 50 b. 8. 20 d. b.niet onschadelijk houden gevaarlijk dierM. S., Wemeldinge, tot f 1 b. s. 1 d. h.; kreukels rapen zonder consentC. N. Fd., A. H., huisvr. van A. K., H. M. E,, huisvr. van B. H. en W. H., allen Ierseke, ieder tot f lb. b. 1 d. h.kreukels rapen op eens anders per ceel zonder vergunning F. K. Mz., Oostdijk (Kruiningen), L S. en P. v. V. Cz., beiden Krabbendijke, ieder tot f2 b. s. 2 d. h. overtreding plaatseiyke verordening van Goes: P. S., Goes, tot f3 b. s. 3 d. h.; loopen over eens anders grond zonder vergunning: C. E. F., CorJgene, tot f2 b. s. 2 d. h.; uiten van voor de eerbaarheid aanstooteiyke toespraakJ. J. v. E., Goes, tot f 10 b. s. 3 d. h. en C. F., Hansweert, tot f 3 b. s. 3 d. h. met centen spelen op straat te Goes: M. G. B. en P. B. Jz., Goes, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h.straatschenderijM. G. B., Goes, tot t 3 b. s. 2 d. h.J. F., Wemeldinge, tot 110 b. e. 3 d. h.F. C. J.z., P. D. H. J.z., G. V., G. de P., A. G., H. P. G., allen Kapelle, ieder tot f 2. b. s. 2 d. h.straatschenderij en dron kenschap H. F,, Az. 's Hêerenhoek, tot 2 x f 8 b. s. 2 X 3 d. hdronkenschap opporren stationJ. C. v. H., Goes, tot f 10 b. 8. 8 d. h.: dronkenschapG. F., 's Heerenhoek, tot f 1 b. s. 1 d. b.; M. L., C. M., J. v. d. P., allen Ellewoutsdyk, A. C. v. d. V., Rilland en J. F. W. v. d. D., Goes, ieder tot f2b.s.2 d. h.A. S., Ellewoutsdyk, tot f 3 b. s. 3 d. h.; P. G., Ellewoutsdyk, tot f 5b.s.3d.h.: J. D., 's Gravenpolder, tot f 15 b. s. 3 d. n. tweemaal dronkenschap bij herh.S. M., huisvr. v. A. F., Goes, tot 2 maal 3 d. prine. hechtenis dronkenschap bij 2e herh.: J. D.. Goes, tot 5 d. h. Vrijgesproken werdJ. v. L., Borssele, be klaagd van niet te hebben belet dat hond haas achtervolgt. 1. Uit het Engelsch. VAN GRANT ALLEN. TIENDE HOOFDSTUK. Voor den rechter. Zou ik nog in tyds komen om Harold te rechtvaardigen Te Euston werd ik tot mijn verbazing niet alleen afgehaald door mijn oude vrienden, maar ook door mgn Hindoe- schen vriend, in een keurige splinternieuwe zwarte jas en een hoogen hoed, „Waarom zyt gij in Engeland? Voor het jubilé?" „Ja, in naam", antwoordde hij glim lachende, jwaarbij hg zijne witte tanden liet zien, „maar eigenlijk voor een cricket Match doch in de eerste plaats om Tillisgton helpen." .7- „Hy is, een beste", riep Lady Georgina opgetogen uit. „Zyn rytnig staat daar ginds, om u naar myn huis te brengen. Hy staat Harold by als een ja. als een Christen." 7— „Of een Hindoe," yerbeterde hy. „Eu hoe hebt gij het al dien tyd gehad, Lady Georgina 1" vroeg ik. „0, kind, vraag mjj dat niet. Sedert la zake W, P. te Coiyusplaat, beklaagd van omspitten van een algemeen voetpad, werd de zaak geschorst totdat omtrent het burgerreoh- *-'ik geschilpunt zal zyn beslist. [et verstek vonnis van den 28 Maart 1899 contra C. A. S., Goes, waarby deze wegens het laten werken der scuroef by doorvaren der brug te Wühelminadorp was veroordeeld tot f5 b. s. 3 d. h. en waartegen verzet, is be krachtigd. (G. Crt.) De rechtbank te Leeuwarden heeft uit spraak gedaan in de bekende zaak van den kermisreiziger te Groningen, die bedrog pleegde by den verkoop van cacao, en den beklaagde tot acht maanden gevangenisstraf veroordeeld. Zooals men zich herinneren zal, leverde hy, na monsters zuivere cacao te hebben gepresen teerd, aan vier winkeliers te Franeker, hem eene bestelling hadden gedaan, een poeder, hoofdzakelijk bestaande uit gemalen oacao- schaai, meel, zand en een weinigje zuivere cacao bovenop. Op een te Ngmegen aan mr Troelstra gestelde vraag, of de socialistische kamerleden, ook zonder scboolvoeding, hun stem zouden geven aan leerplicht, antwoordde deze dat door zyn Kamerfractie daaromtrent nog geen besluit was genomen. Op de Woensdag te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van de Maatschappij tot bevordering dee Bouwkunst werd door den voorzitter met genoegen geconstateerd, dat het ledental met 40 toenam en dat, hoewel enkelen in den loop des jaars door den dood aan maatsohappy ontvielen, vele anderen werden gespaard. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren I. A. Mulock Houwer en V. G. A. Bosch, ter- wijl by acclamatie tot voorzitter werd herbe noemd de heer A. Balm G.B.zn. DeSeptembervergadering zal te Zwolle wor den gehouden. Aangenomen werd een voorstel-Delft betref fende het aannemen van buitengewone leden beneden den leeftyd van 28 jaren. Door den directeur van publieke werken te Amsterdam, den heer C. L. M. Lambrcehtsen van Ritthem, werden eenige mededeelingen ge daan aangaande de havenwerken te Amsterdam en het in aanbouw zynde Entrepotdok. - Het door ons aan de Hollandsche bladen ontleende bericht omtrent het overiyden van den heer Pijls, lid der Eerste kamer en bur gemeester van Maastricht, blijkt onwaar te i. De betrokken persoon leeft nog en maakt het zelfs zeer goed. Het bericht is waarschynlijk het gevolg van een verwarring met het overiyden van mevrouw A. Pyls. Te Dordrecht heelt men by eenige win keliers de spiegelruiten beschadigd. Te Rotterdam viel een jongen, die vogelnestje wilde uithalen, van een tak en brak zyn been. In Den Haag zyn eenige automobielen bg de posteryen in dienst gesteld voor het lichten der stadsbrievenbnssen. Bfijkt dit te voldoen en kan er ook zwaarder dienst mede verricht worden, dan zullen weldra ook voor bet halen en brengen der posten van en naar het station automobielen worden gebezigd. Te Amsterdam viel by een twist tussch6n een echtpaar, Waarby tot handtasteiykheden werd overgegaan, een vrouw plotseling dood. Hoewel het niet zeker is, dat deze werd ver. oorzaakt door de mishandeling, is de man toch in hechtenis genomen. In de file van bezoekers voor de publieke tribune der rechtbank te Amsterdam werd Dinsdag aan een man zyn horloge ontrold. De majoor der veldwaoht deed, toen hem van den diefstal aangifte was gedaan, eenvoudig de deuren sluiten, met het voornemen alle bezoekers van da tribune te fouilleeren. Dit bleek ech ter onnoodig, want reeds do eerste persoon, die rich voor de pauze wilde verwijderen, had het horloge op zak. Hy werd met een kameraad dien hy van het rollen beschuldigde, in be waring gehouden. Op den tweeden Pinksterdag worden te Baarn hoogstbelangryke wielwedstryden ge houden. Behalve dat de bekende rijders Jaap Eden, Schilling, Greve, alsmede eenige Belgi sche beroemdheden wederom op deze baan verschynen, zal men ook in den gangmakers- wedstryd voor het eerst op een Nederlandscbe gy my in Zwitserland verlaten hebt, heb ik geen gelukkig uur meer gekend. Ik ver-ze ker u dat het een besparing voor mg zou zyn als ik u een salaris van duizend pond iu het jaar gaf. Wat heb Ik met die Duit- sche meisjes uitgestaan en daarna met de FranscheIk heb geen haar meer op zagn hoofd. O 1 wat zou ik biy zyn als gg myn kamenier wildet worden. Ik zeg altijd „Een dame doet alles veel beter dan die schepsels", vulde ik aan. „Juist, en nu kwam er nog al die zorgen met Harold by. Zooals de zaken thans staan, is het onmogeiyk om zyn goeden naam redden, zonder dien van Southminster te bezwalken. Een mooi dilemma voor een deftige familie! De Ashursts zyn tot nogtoe altijd onbesproken van gedrag geweest; maar nu komt óf Harold in de gevangenis door South- minster, öt omgekeerd. Ik wist wel altgddat die jongeuB van Kynaston zotten waren maar het is hard voor een onde vrouw om te moeten erkennen dat zij schelmen zyn. Maar nu gy weer hier zyt, zal alles wel terecht komen. Gy zyt de eenige persoon op de we reld, waarin ik vertrouwen stel. Harold naar de gevangenis! Myn hoofd duizelde terwyi ik plaats nam in het rytnig Vso den Maharajah. Ik zag niets van Londen onder het ryden dan dat my een halve myi lang verkondigd werd dat Lipton's thee de beste voor alle kwalen was.. baan motor-tandems zien ryden, die een snel heid van circa 75 kilometer per nar kunnen ontwikkelen. Ook de beroemde quintuplets Mulder en Andriessen van het team Hollandais, die verleden jaar de wereldkampioenschappen te Keulen wonnen, zullen mededingen en be loven een feilen stryd te zien te geven. Te Zaandam is ia den nacht van Dinsdag op Woensdag een woonhuis tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel kon niets gered worden. Twee belendende huizen bleven niet alleen gespaard, maar bekwamen zelfs slechts weinig waterschade. Dinsdag is te Amerongen een hofstede afgebrand. Huis, schuur en hooi bergen werden een prooi der vlammen, waarin ook eenige koeien en pluimgedierte bleven. By het onderwijzers-examen te 'sHerto- bosch deed verleden Vrijdag een der commis sieleden aan een examinandus de gewone vraag: „Hoe is uw naam Zeer verbaasd keek hg, toen hy ten antwoord ontving„Verrek, myn heer Toch kon de aangesprokene moeilijk ietB anders zeggen; hy heette inderdaad J. C. Verrek. Men vindt dien naam dan ook onder de opgaaf van geslaagden. Een van de zwaarste alcoholica is de absinth. Eene dosis van 7 gram is voldoende om een hond van 10 Kg. te dooden. In Frank- ryk en België is deze groene drank vrij alge meen. Hier te lande is hy gelukkig haast alleen by name bekend. Toejuiching verdient zeker het streven van den Volksbonitegen drankmisbruik, om dezen drank zoo mogelijk uit ons land te nemen. Het Hbld. v. Antw. bericht, dat de toestand van den kaaimuur aan het Zuid, waarvan eenigon tyd geleden gemeld werd, dat hy verzakte, nu geen onrust meer baart. Thans staat de muur goed vast, opstevigen hechten grond, en voor verdere verschuiving is denkeiyk geen gevaar meer, zoodat nu de werken aan de Zuiderkade verder kunnen worden voortgezet. Eindeiyk begint er eeDig licht te komen in de geheimzinnige zaak van den diefstal der juweelen van de gravin van Vlaanderen, tydens eene partij in haar paleis gepleegd. Reeds sedert December van het jaar 1 was de politie gverig bezig met nasporingen van de bedryvers van deze misdaad en eerst nu schijnt het gelukt te zijn zoo niet den hoofd aanlegger van den diefstal, dan toch een mede plichtige daaraan gevangen te nemen. Eon Duitscher, Max S. genaamd, een individu, dat onder verschillende valsche namen eenige jaren achtereen te Brussel heeft gewoond, wordt door verschillende personen beschuldigd juwee len in zyn bezit gehad te hebben, welker beschrgving geen twyfel aan hun afkomst overliet. In verband met deze beschuldiging is S. te Antwerpen gearresteerd. Dinsdag avond had aan het Btation Potters Bar van den Great Eastern een ernstig onge luk plaats. Na het voorbyrijdeu van een trein zag men op de rails het geheel verminkte overschot liggen van een heer, die eenige minuten te voren op het perron had heen en weer geloopen. Het ïyk was gruwelijk ver minkt, en het hoofd lag een eind verder. Op vallend was dat, hoewel velen op het perron waren, niemand iets van het ongeluk had gemerkt, of een kreet had gehoord. De doode werd spoedig herkend als lord Strafford. Zgn vrouw, die onmiddeliyk per telegraaf werd gewaarschuwd, was juist teruggekomen van drawing room, door de koningin wegens haar jubilé te Londen gegeven. Maandag stonden twee rekenplichtige ambtenaren te Parys terecht wegens ontvreem ding. Een hunner droeg de palmen der aca demie, en toen nu aan een der ambtenaren van het ministerie van onderwijs werd gevraagd welke aanspraken de drager van het eereteeken daarop had, antwoordde de getnige: „Aan spraken Wel geen enkele. Ik was bevriend met hem en heb den minister het lintje ge vraagd." Dat antwoord maakte eenige sensatie, Maar nu heeft de minister medegedeeld, dat de toekenning der palmen gerechtvaardigd was door aanspraken, .over welke het bestuur der academie en de prefecten een gunstig advies hadden uitgebracht. Toch heeft minister zich gehaast do benoeming in te trekken, terwijl de praatlustige ambtenaar werd verplaatst. Een werkman, die vroeger in dienst was by de Electrische Trammaatsoh. te Parys, was onlangs ontslagen en had gezworen zich te wreken. Zondagnacht trachtte hij den dienst op de fijn Madeleine Levaillois te verstoren door de boveDgrondsche draden te vernielen. Doch een der draden kwam op hem terecht en op de plaats zelve werd de werkman ge dood. Het breken van den draad deed het electrische licht op de Quai Michelet te Leval- loi'8 uitgaan, en het was by het zoeken naar de oorzaak van deze storing in de geleiding, dat men het verkoolde lichaam van den dader vond. De beide personen, die zich te Rijssel een valsche qualiteit (commissaris van politie) aanmatigden, en trachtten personen te over reden der justitie verkeerde inlichtingen be- l. a de moordzaak te geven, zijn veroor- de een tot 3, de ander tot 1 maand gevangenisstraf. Te Bernay (Frankryk) is een notaris op de loop, die een tekort van niet minder dan twee miljoen nalaat. Te Munchen overleed de bekende schrgf- ster Elise Polkoin haar besten tyd, een twin tigtal jaren geleden, vonden vele harer werken den weg naar ons land. De Paus, die een groot vereerder van koningin Victoria is, heeft bevolen, dat den 24sten Mei, op Hr. Ms. tachtigsten ver jaardag, byzondere diensten gehouden zullen worden in verschillende kerken te Rome. Te Petersburg is een schandaalproces uit de groote wereld gevoerd. Een adeliyke dame wordt beschuldigd uit nay ver haar verloofde en twee vrouwen te hebben vergiftigd. Boven dien wordt zij beschuldigd van ontvoering van kinderen, vervalsching vau documenten en van verwisseling van stukken. Na een behandeling van drie dagen werd de beschuldigde veroor deeld tot 15 jaar dwangarbeid in Siberië en verlies van adeldom. In de Siberische stad Tjoemen zgn 35 boerderyen en de moskee verbrand. Men heeft het verlies van een kind te betreuren, terwijl ook veel vee omkwam. Te Tombolsk zijn 6 blokken huizen afgebrand. De branden in Guadeloupe houden aan nu weer zyn 39 suikerplantages en 4 huizen verwoest. Alweer een bevestiging van de reeds vermelde wonderbaarlijke uitvinding van een telegraaftoestel, waarmede 100000 woorden per uur kunnen worden overgebracht. Deze uitvinding van twee Hongaarsche electrotechnici heeft, op een lijn tusschen Boe dapest en Temesvar (350 K.M.), de proef schit terend doorstaan. Men wil nu een proef nemen tusschen Berlijn en Boedapest. Over den grondslag, waarop deze nieuwe uit vinding berust, is nog niets bekend. Ten einde een flauw denkbeeld te geven van de Bnelheid, waarmede het nieuwe toestel werkt, herinneren wg dat het overbrengen van een geheele pagina van dit blad ongeveer 3 mi nuten zou kosten. Na een poos riep ik echter met sobrik uit: „Waar brengt gy mij heen?" „Naar myn huis," zei Lady Georgina. „Neen, dat kan niet. Ik moet zoo min mogeiyk in aanraking komen met Harold zgn familie. Ik moet mgn intrek in een hotel nemen. Dat klinkt zooveel beter by het kruis verhoor". „Zy heeft geiyk, men moet met die on- eeriyke spelers by elkea bal goed toezien." Waar ia Harold? Waarom kunt hij niet athalen?" „Hy moest van daag voorkomen. South minster heeft den grootsten advocaat van het hof uitgekozen om zijn aanklacht te steunen." „Rijd naar een hotel in Jennnystreet", riep ik den koetsier toe. „Dan ben ik vlak by het gerechtshof." Dien avond kwam Harold mij opzoeken. Ik zag dat hij geheel van streek wasde zaken gingen slecht. Lady Georgina was by mij big ven eten, vreezende dat ik mij anders te eenzaam zou gevoelen. Elsie kwam ook, en de heer El worthy zond een telegram om my te verwelkomen. De Maharajah zou ook ge komen zyn als ik bet hem toegestaan had maar dat vond ik onvoorzichtig. Men vertelde my alles wat er gebeurd wasHarold had het testament door my te Florence opgemaakt overgelegd en verzocht het rechtsgeldig te verklaren. Doch Lord Southminster kwam tusschenbeiden en weigerde het te erkennen, wordt als met de binnenlandsohe, d. w. z. dat ze eerst tien dagen op een gezonde plaats doorbrengen. Het ontwerp zal voor Engeland, Schotland i Ierland gelden. OESTERS. In Engeland is een wet ingediend, om het oesteretende pnbliek te beschermen tegen de oesters, welke afkomstig zijn van bedden, welke geacht worden gevaar voor de overbren ging van besmettelijke ziekten op te leveren, zooals door n&byheid van riolen enz. Met betrekking tot de binnenlandscbe oester bedden worden de plaatseiyke autoriteiten belast met het van tijd tot tijd instellen van een sanitair-onderzoek der oesterbedden en moeten voor dat doel een inspecteur benoemen. Waar de bedden, met betrekking tot de uit gangen van riolen, zoo gelegen zyn dat er gevaar ontstaat voor ziekte door de consumptie van oesters uit die bepaalde plaats, kau de overheid den verkoop van zulke oesters ver bieden en ook het vervoer er van beletten, behalve in het geval dat ze eerst tien dagen in eene andere ea meer gezoade plaats zgn geweest. Op overtredingen worden zware boeten ge steld, en indien eene of andere plaatselgke overheid hare verplichtingen onder dit ontwerp niet direct nakomt, dan kan zy daartoe verplicht worden. Aangezien het echter onbiliyk zou zyn de gevaarlgke binnenlandBche oesters te verbieden, maar die uit het buitenland toe te laten, wordt bepaald dat de regeering, wanneer het haar blykt dat er buitenlandsche oesters van eene verontreinigde plaats komen, den invoer van daar kan verbieden, tenzij daarmede gehandeld op grond dat de handteekeningen valsch waren. Hg legde daarentegen een ander testament over, dat twintig jaar geleden gemaakt was, toen zjj beiden kinderen waren, en ongetwgfeld echt was. De heer Ashurst liet daarin alles aan den oudsten zoon van zyu oudsten broeder Kynaston na. „Marmy wist in dien tyd niet, dat die jongens zoo dwaas zouden opgroeien'', zei Lady Georgina. „Éa dat was voordat de stakkert met zgne beursspeculaties begon en geld had.. Hij bezat toen niets om aan zijn erfgenamen te vermaken dan een paar honderd pond en zijn hoogen zijden hoed. Later, toen hy door de zeep en de „cacao rijk geworden was, merkte hy datBertiu (Lord Southminster) aartsidioot is, en daar hy ondanks al zyne gebreken een fatsoenljjk man was gebleven, kreeg hy een afkeer van Bertie die, nu ik zal maar niet zeggen wat die is. Dus veran derde Marmy zyn testament en liet alles aan Harold." „Wie zyn de getuigen van het testa ment?" vroeg ik, „Wie denkt gy De zuster van Higgin- son, die Marmy gemasseerd heeft, en een kellner, uit het hotel te Florence, Frans Mar- heim, die, naar men zegt, dood is, althans niet voor den dag komt." „En de zuster van Higgiuson verloochent haar handteekening," voegde Harold er by, „terwijl de experts zweren dat die van myn Vergaderingen, Goneerten enz. middelburg. Vrijdag 19 Mei tot Dinsdag 23 Mei. Tentoonstelling schilde- ryen. Tentoonstellingsge bouw. Schuttershof 14 u. Donderdags en Zondags 11-4 n. Zondag 21 Mei. Concert IS Union fait la force. Schuttershof 8 u. Zondag 4 Juni, Concertschuttery-muziek. Schuttershof 8 u. Op de schilderyeu tentoonstelling alhier zyn heden nog verkocht: no 126, Oud-straatje te Voorburg vau Willem Oppenoorth; no 154, Verwonderd t van Henriette Ronner-Knip en no 175, Winter van L. W. van Soest. Amsterdam. Ter jaarvergadering van de Vereeniging tot zedelijke verbetering van gevan genen bleek uit het jaarverslag, dat het leden tal met 17 verminderde en thans 1946 bedraagt. Voor da gevangenen en ontslagenen is f 12.566 uitgegeven en er werd f 2500 aan legaten ontvangen. De rekening toonde een batig saldo van f 5537 aan. In plaats van den heer mr Ogtrop werd mr Hilterman tot bestnurslid gekozen. Hierop volgden eenige mededeelingen van het bestuur over het inwinnen van berichten omtrent jeugdige ontslagenen, hunne reiskosten, het aanstellen van een reizend agent enz. 's Cravenhago. Eerste kamer. By de verdere behandeling van de mynwet onder steunde de heer Godin de Beaufort het betoog van den heer Vau den Bieseu betrekkelijk het eigendomsrecht van den ondergrond. Voorts acht hy iu deze het financieel belang van den Staat niet genoegzaam behartigd. Wij kannen z. i. in Indië ons niet met de indirecte voor» deelen tevreden stellen. In verband hiermee wilde hij een netto-cyns of althans een korteren termijn voor den duur der concessie van groote maatschappyen. De heer Vlielander Hein betwistte de recht matigheid van het onbeperkt recht van be schikking van den Staat, zonder schadeloos stelling, over den ondergrond, en had daarom overwegend bezwaar tegen het ontwerp. De heer Van Asch van Wijck verdedigde de hoofdbeginselen van het ontwerp, al had hy de regeling van den cgus ook meer in het belang van de particuliere industrie gewenscht. De opening der vredesconferentie. Heden middag had in het Huis ten Bosch te 's Gravenh&ge de openingsvergadering der vredesconferentie plaats. Uit naam der Koningin heette de minister van buitenlandsche zaken, de heer De Beaufort de afgevaardigden welkom, onder betuiging van de gevoelens van diepen eerbied en erken- telgkheid jegens den keizer van Rusland voor de aanwijzing van Den Haag als zetel der conferentie. Z.Exc. wees er verder op hoe de geheele wereld heeft toegejuicht het initiatief van den Czaar, om door deze samenkomst een einde te maken aan de voortdurende wapeningen en om wereldbedreigende onheilen te voorkomen. De koningin, bezield met dezelfde gevoelens als de keizer, had het schoone Huis ten Bosch beschikbaar gesteld, waarin een vergaderzaal met kunstvolle en historische herinneringen aan deu vrede, welks weldaden, naar de minister hoopte, als vrucht van den arbeid der confe rentie door de geheele wereld zouden verspreid worden. Op voorstel van minister De Beaufort ia besloten aan den Czaar een telegraphisoh adres van hulde en van gelnkwenschen met zijn geboortedag te zenden. oom valsch is." „Dat is knap," zei ik, alles langzaam in my opnemende. „De zuster van Qigginson.t Zy konden den heer Ashurst niet verhinderen, dit testament te maken maar zg hebben ge zorgd voor hun eigen omgekochte getuigen! En als het Higginson zelf was geweestzou hij thans een kruisverhoor moeten ondergaan, en daarbij zouden wij zyn crediet aan het wan kelen gebracht hebben, door het verhaal van den graaf De La-Ruhe-sur-Lorret en dr For- teBcue Langleymaar zyn zusterWeet gy iets van haar af?" „Dat is juist het gemeene van de zaak, kind", riep Lady Georgina uit. „Wat denkt g*y dat de schelm gedaan heeft Hy beeft zich voorzien van een zeer achtenswaardige zuster, met een onbesproken gedrag." „En verloochent die hare handteekening?" „Zy zweert bjj allea wat heilig is dat zy het stuk niet geteekend heeft." Dat was verpletterend. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2