BUITENLAND. derlinge brandweerclub het leven verloor, zijn verschenen. Burg. en weth. onthouden zich van een oordeel, zoolang het justieel onderzoek hangende is. De directie der gemeentewerken «egt dat de bewuste ladder, een zoogenaamde Engelsche ladder, deugdelijk is, doch dat het gebruik van andere laddertoestellen haar in stemming verdient. Een nieuwe wagenladder van rijwiel-materiaal is, bijwijze van proef, reeds in den maak. Voorts verklaart de directie, dat het reddingswezen haar volle be langstelling gaande houdt. Het rapport van het bestuur der brand weerclub geeft de ware toedracht weer van bet ongeluk en zegt dat de betreffende op zichter gewaarschuwd was dat de reddingslad der kraakte, maar na onderzoek verklaard heeft, dat zij bruikbaar was. Het verwijt, door sommige gemeenteambtenaren aan de brandweerclub gemaaktdat het zevende deel niet gebruikt mocht worden wordt op goede gronden door het bestuur weersproken, wijl in geen enkel brandweer-reglement of instructie daarvan sprake is, terwijl reeds 20 jaren door de brandweer bij voorkomende gelegenheden alle zeven deelen gebruikt worden. Mocht dit niet het geval zijn dan zou te Rotterdam geen reddingsmiddel aanwezig zijn om in levensgevaar verkeerende personen van een derde verdieping te redden. In het nieuwe stratenplan 's Gravenhage, dat ten noorden van de Stadhouderslaan is ontworpen, komt een boulevard voor van niet minder dan veertig meter breedte. Deze bou levard zal aanvangen halverwege de Stadhou- derslaaD, een gebogen vorm krijgen en,naden stoomtramweg-Hollandsche spoor gekruist te hebben, op den Westduinweg uitkomen. Van iets zullen de leden der ontwape- nings conferentie te 's Hage waarschijnlijk naar hartelust kunnen genieten. De grachten stinken weder afschuwelijk De wielrijder, die Zondag avond op den Loosduinschen weg te 's-Gravenhage met een ander wielrijder in botsing kwam, is Vrijdag tengevolge van zjjne bij den val bekomen ernstige verwondingen overleden. Er heerscht veel leven in de Amsterdam- sche koffiehuiswereld. De heer Hiller verlaat Suisse, welk gebouw voor f 450.000 aan Polen is verkocht. Americain wil een groote uit breiding, en vroeg aan de gemeente het politie bureau en brandweerkazerne op den hoek van het Leidscbe plein te mogen koopen, ten einde zijn front t« verdubbelen. De Delibrouwerij eindelijk kocht drie huisjes en twee kleine terreintjes op het Rembrandtplein, en betaalde daarvoor f 145.000. Men wil nu het voorter rein van de gemeente koopen en dan een nieuw bierpaleis bouwen, vlak naast het groote koffiehuis, dat er verleden jaar werd gebouwd. Naar bet Hbl. verneemt, is een der effecten firma's te Amsterdam op onaangename wijze gedupeerd door de ontvangst van eea telegram, onderteekend met den naam van een harer correspondenten in een der provincieplaatsen, waarin haar verschillende orders ter uitvoering werden opgedragen. Toen zij haar vermeenden correspondent van de uitvoering kennis gaf, bleek het telegram valsch geweest te zijn. Bij de veiling Henriques de Castro wer den flinke prijzen betaald. Het kanten garni tuur, door den stadhouder Willem III aan don Francesco Lopes Suasso geschonken, is voor f 1170 door H. M. de Koningin-Moeder aan gekocht. De collectie munten bracht f 1000 op. Voor een dame bij Haarlem, die op haar boerderij uitsluitend roode koeien wil hebben, werden iu den omtrek van Wijhe verscheidene runderen van die kleur opgekocht. Voor twee koeien ouder Maria, werd 't is haast niet te gelooven f 675 betaald. Donderdagavond is te Edam brand uit gebroken in een groote manufactuurzaak. Het huis is geheel in asch gelegd. Man, vrouw, 4 kinderen en de dienstbode lagen reeds te bed, en zijn met groot levensgevaar gered. In nachtgewaad moesten zij over een afdak ge holpen worden. De brandweer heeft verbazend gewerkt, om de aangrenzende huizen, alsook de R.-kath. pastorie en kerk, te behoudenzij slaagde volkomen. De vrouw te Druten, die vóór enkele weken zoo krachtig zich verzette tegen een 7-tal politiemannen, bad zich Donderdag ter zake van verzet tegen de justitie voor de rechtbank te Tiel te verantwoorden. De eisch is 6 maanden. In het rapport, uitgebracht door de com missie van deskundigen, betreffende de instor ting van den watertoren te Helmond, wordt geconcludeerdlo. De schade (f 25,000) ont staan door het instorten, is een gevolg van buitengewone omstandigheden, onafhankelijk van den wil der aannemers, en het herstel dier schade is mitsdien niet voor hunne rekening 2o. de kosten van de commissie van deskun digen, met inbegrip van verschotten, honoraria, reis- en verblijfkosten, bedragen de som van f 675, die komt ten laste der gemeente. Te Surhuisterveen heeft een boschbrand gewoed, waardoor een aanzienlijke hoeveelheid dennenhout is vernield. De vermoedelijke brandstichters is men op het spoor. Te Heerewaarden viel een 57-jarige voerman van zijn wagen, bekwam een schedel breuk en overleed een paar uur later. Te Blerik werd een kindje van een jaar oud, dat bij de kachel in een wieg te slapen lag, eensklaps door het overkoken van den waterketel met kokend water overgoten. De kleine bekwam zooveel brandwonden, dat het korten tijd daarna overleed. Bij aankomst van den sneltrein van Parijs te Roosendaal bevond zich Vrijdag in een coupé 2de klasse een zeer net gekleede dame, die door de marechaussee herkend werd als zijnde vóór eenige dagen over de grenzen gebracht, omdat zij zonder middel van bestaan was. Alhoewel in bet bezit van een couponboekje EsschenAmsterdam, werd zij aangehouden en naar de wacht der marechaussees overgebracht, daar het bleek, dat zij niet voldoende van de benoodigde papieren was voorzien. Koning Leopold gaat weer een lange maken. Deroulède en Habert zijn nu naar de assises verwezeD. Te Nallier, in de Vendée, is Donderdag nacht een afschuwelijke moord gepleegd op het echtpaar Texier. De moordenaars drongen binnen langs de achterdeur, die toegang gat tot de slaapkamer der echtelingen. Deze, gerucht hoorende, ston den op en hebben zich dapper verdedigd. Het bewijs van den strijd vindt men in het feit dat Texier 's morgens gevonden werd in de slaapkamer, zijne vrouw in de andere kamer beiden waren mot bloed overstroomd. Texier, die enkel zwaar gekwetst is, heeft zekeren Reué Auguin als den dader aange wezen. Deze was vergezeld van een anderen persoon, dien hij niet kende. Het parket heeft Auguin, zijnen zoon Ernest. 22 jaar oud, en zijnen dienstknecht Menanteau. 25 jaar oud, doen aanhouden. Zij loochenen krachtdadig, maar op Auguin, vader, rust een zwaar vermoeden. Men heeft in een put van het huis van den vermoorde een vijl gevonden, die naar de ge neesheer meent voor den moord kan zijn gebruikt. Alweer wordt gemeld, dat prins Karei van Denemarken in Engelschen dienst over gaat, omdat zijn vrouw, de dochter van den prins van Wales, niet in Denemarken wil leven. De Engelsche Groote-Oceaankabel, waar voor de Engelsche regeering een jaarlijksehe subsidie zal geven, zal komen te liggen van Vancouvereiland over Fanningeiland en Fidzji naar Norfolkeiland, en vandaar in tweeën naar Queensland en Nieuw-Zeeland. Donderdagnacht heeft de handelaar His- termann, van Bsrlijn, zijne twee dochters van 6 en 9 jaar den hals afgesneden en zich daarna Histermann had van de afwezigheid zijner vrouw gebruik gemaakt om die vreeselijke daad te plegen. Het spotlied van Coghlan op keizer Wil helm wordt tegenwoordig te New-York in de café chantants gezongen, zonder dat de overheid iets daartegen doet. De Marconitelegraaf heeft al goede diensten bewezen. Het lichtschip bij East Goodwin, werd tijdens een dichte mist aangevaren en kon, wijl het een Marconitoestel aan boord had, bericht zenden dat het beschadigd was en hulp noodig had. EEN GROOTE ORKAAN heeft in de Vereenigde Staten gewoed. Vooral de steden Kirksvilleen Missouri hebben zwaar geleden. Vele huizen zijn ingestort, terwijl 30 of 40 menBchen onder de puinhoopen bedolven zijn. Ook uit Kansas-City kwam bericht van een tornado, die te Newton groote schade aan richtte en aan 36 menschen het leven kostte. latere berichten melden, dat de storm te Kirksville eensklaps een buitengewoon hevig karakter aannam en in een oogwenk 400 huizen vernielde, bijna allen in het Oostelijk deel der stad. Zware regenbuien volgden, terwijl het zoo duister werd, dat men er bepaald van ontstelde. Ook belette de duisternis den arbeid van hen die op de plaats des onheila hulp wilden brengen. Het eenige licht, dat men had, was dat van de vlammen die op wel vijf punten uit de puinhoopen sloegen, toen deze door het vuur uit de kachels en haarden in brand geraakteD. Natuurlijk was er geen sprake van den brand te blus8chen en zeker zijn vele slachtoffers van de ramp verbrand. Des avonds te 8 uur had men 25 lijken uitgegraven. Maar het aantal dooden moet veel grooter zijn. De materieele schade is nog niet te ramen. Twintig minuten na den eersten windstoot volgde een tweede, welke de verwoesting vol tooide. Algemeen Uverzicht. 't Is in Engeland altijd een zonderlinge toestand met de ministers. Van een behoorljjke verdeeling van den arbeid schijnt geen sprake; een ieder minister betreedt een terrein, dat een ander schijnt toebedeeld. Dat de minister van koloniën voorstellen indient en verdedigt over de onderwerpen van zuiver binnenlandschen aard, is iets zeer gewoons. Telkens en telkens ontmoet men Chamberlain als een soort Poe- Bah, of minister van alles. Omgekeerd houden andere ministers stroop tochten op het terrein van Chamberlain, zoo bv. Balfour, de minister van de schatkist, die de vorige week Vrijdag optrad tot verdediging van de nieuwe kazernes, welke in de Kaap kolonie zullen worden opgericht. Volgens Balfour was deze maatregel vooral noodig met hot oog op de behoeften, welke zich in andere werelddeelen konden voordoen. Drie dagen later echter was Chamberlain, de minister van koloniën aan het woord, en ver dedigde de aanvraag op geheel andere gron den, met bet oog op de behoeften van Kaapkolonie zelve, waarbij hij zelfs sprak van de offensieve wapeningen van de Transvaal. Dat een minister zoo groote dwaasheid in het parlement kon verkondigen, zonder zich zelt voor goed belachelijk te maken, is een treurig teeken van den geest, welke de meeste Engelschen bezielt. Maar toch het waren er niet velen, die toonden te begrijpen, hoe dwaas deze uiting van don minister was. Maar met dat al heeft de minister het geld voor zijn kazernes gekregen, waardoor de ex- ceptioneele toestand van de Kaapkolonie voor goed schijnt bevestigd. Gewoonlijk toch laat regeering van het moederland de ver dediging der kolonies aan de koloniale bestu ren over, ten minste daar waar een normale toestand heerscht. Maar in de Kaapkolonie is het anders. Daar wordt de legermacht steeds vermeerderd, en dat, terwijl toch niet, als in Iadië, een talrijke inlandeche bevolking, een voortdurende waak zaamheid met het oog op een opstand noo- maakt. In enkele jaren is de bezetting in Zuid-Afrika van 3300 tot 9000 man ver sterkt en daarmede kon niet anders worden beoogd, dan gereed te zijn voor een aanval op de Transvaal, ten minste om moed te geven aan de Johanneshurgers en om de re geering te Pretoria intimideeren. Het eigenaardige van den toestand is, dat alle berichten uit Zuid-Afrika wijzen op een belangrijke verbetering, zoowel uit een mate- terieele als uit een politiek oogpunt. De ng verheid te Johannesburg komt met de regeering te Pretoria op een beteren voet, en toont zich meer en meer afkeerig van de be weging, welke eenerzijds'de regeering ontstemt, anderzijds een ongerustheid doet geboren worden, welke ongunstig op de nijverheid werkt. Het zijn dan ook niet de serieuze industrieelen en kooplieden die de beweging gaande houden, maar allerlei duistere elementen, die geen belang hebben bij den werkelijken bloei der nijverheid, maar die tot alles te vinden zijn, hetzij omdat het hun in de wereld tegenloopt en de agenten hun gouden bergen belooven, hetzij omdat zij met het agiteeren een broodje verdienen. Zooals overal, zijn ook hier velen, dieeenig belang hebben bij een omkeer van zaken, en die daarom gaarne geld beschikbaar stellen om invloed te oefenen. Dat Chamberlain maar al door blijft intrigeeren, is natuurlijk. Maar nieuw is, dat in de EngelBehe pers de beweging tegen de Transvaal steeds algemeener wordt. Ook de bladen, die vroeger wakker partij trokken voor de boeren, zijn thans om en trachten de regeering te dwingen tusschen beiden te komen in het belang van de uitlandera die op dit oogenblik zelve niet van dien steun gediend zijn en gelooven dat zij wel met de regeering te Pretoria tot overeenstemming zullen komen. Uit Londen heeft men nu het gerucht ver spreid dat de onderhandelingen waren afge broken. Maar de Trans vaalsche regeering laat dat door Havas tegenspreken. Chamberlain is door dat alles gesterkt. Nu de geheele pers een lijn trekt tegen de Trans vaal en nu het Lagerhuis de gevraagde gelden heeft toegestaan, meent hij de tijd gekomen om een Hinken stap te doen. In het Lagerhuis deelde hij Vrijdag mede, dat de regeering zich by Paul Kruger heeft beklaagd over de dynamiet-concessie, welke in strijd met de Londenscha conventie was. Hoe hij in eens tot deze conclusie komt, ligt natuurlgk in het duister. Bedoelde concessie bestaat al zoovele jaren en nooit heeft daarop iemand aanmerking gemaakt. Jammer genoeg vermeldt het telegram niet, welk artikel der conventie geschonden is. Het kan zgn dat. Chamberlain het artikel heeft aangehaald. Maar 't is evengoed mogelijk, dat hij de gewoonte volgde, om maar alles wat een zekere groep Engelschen niet aanstaat, in strijd met de conventie te verklaren. Een bepaald geformuleerde beschuldiging, met verwijzing naar den tekst der conventie, is, gelooven wij, slechts eenmaal ingebracht, eu toen heeft de regeering te Pretoria toegegeven. Beknopte Mededeelingen. In de afdeelingen der Belgische kamer is over de nieuwe kieswet gestemd. Van den uitslag valt weinig te zeggen, daar vele leden zich onthielden. De beweging tegen de wet neemt in het heele land toe. Maar dat beteekent natuurlgk niet veel. De werkstaking in de Belgische mgnen schijnt niet onbelangrijk af te nemeD. Er loopen allerlei geruchten over een nieuwe suikerconferentie te Brussel. Maar men hecht daar niet veel beteekenis aan. Labori moet nog zoo zwak zgn, dat men voor de verdediging van kolonel Picquart een ander zal moeten zoeken. Hedenmiddag zou het hof van cassatie Du Paty de Clam hooren. - Er wordt een nieuwe vervolging tegen de Figaro ingesteld, wegens de openbaarmaking van het jongste verhoor van Paleologue. Dit waB voor het geheele hof van cassatie afgelegd, en behoorde dus niet tot de gedrukte dossiers. Wie het stuk aan het blad mededeelde, is niet and. Maar het zal wel een vriend van buitenlandsche zaken" zgn geweest. - De Westminster Gazette deelt op gezag van Ernest Vizetelly mede, dat graaf Munster namens de Duitsche regeering een nota aan Delcassé overhandigde. Daarin wordt uiting gegeven aan het leedwezen en aan het pijnlijk gevoel door de Fïp'aro-stukken bg de Duitsche regeering gewekt. Aan de Fransche regeering wordt te verstaan gegeven, dat het der regeering te Berlgn onmogelijk zou zgn de werkelgke lezing van het gebeurde voor zich te houden. Tot dusver heeft de Duitsche regeering ern stig gestreefd naar een aangename verhouding tot de Fransche republiek. Maar om billgk te zijn tegenover haar eigen officieren, die bij herhaling verlof vroegen te spreken, zou de regeering genoodzaakt zijn, de terughouding te laten varen, welke zij tot heden bewaarde. Volgens het Neue Wiener Tagbl. zal de Duitsche keizer bij de opening van de vredes conferentie door een daad zijn sympathie met de beweging bewijzen en een amnestie uit vaardigen, waarbij de straf op alle politieke misdrgven opgeheven zal worden. Hoeveel sympathie dit denkbeeld ook moge wekken, nog sympathieker ware het geweest als de keizer zorgde, dat wat minder processen wegens majesteitsschennis werden gevoerd. Van zijn instemming met de conferentie had hij dan kunnen doen big kon door de keuze zijner afgevaardigden. In den Boheemschen Landdag hebben Donderdag hevige incidenten plaats gehad tengevolge van de verklaring van de vertegen woordigers der regeering, dat de Landdag niet bevoegd was de wijziging van het reglement op het schooltoezicht aan de keizerlijke regee ring ter goedkeuring aan te bieden. Een der afgevaardigden ging zoover, dat hij de regeering met het verzet van het geheele volk dreigde, als zg voortging de rechten van den Landdag te miskennen. De Weener priester Deckert heeft Don derdagavond door zijn heftige aanvallen tegen Luther en het Protestantisme tot ernstige incidenten aanleiding gegeven. De hervormde geestelijkheid heeft zich bij den procureur* generaal beklaagd. Lucchoni heeft thans erkend, dat niet hij alleen het oog had op keizerin Elisabeth. Als liij gemist had, zouden elders twee met revolvers gewapende mannen de vorstin heb ben getroffen. Gunstige berichten van de Pbilippijnen. De Phillippino's willen vredesonderhandelingen aanknoopen, en zonden daartoe eenige officie ren naar Manilla. In afwachting zouden de Philippino's de vy'andelijkheden staken. Te Washington maakt men zich een beetje bezorgd, dat generaal Otis niet schappelijk zal zijn, en een geheele onvoorwaardelijke onder werping zal vragen. De Amerikanen wilden de vorige week ten Oosten van Apia 100 man aan land zetten. Maar deze werden door 2000 aanhangers van Mataafa aangevallen, zoodat zg zwemmende naar boord moesten terugkeeren. BEKENDMAKINGEN. KENNISGEVING INGEVOLGE ART. 33 DER KIESWET. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend dat voor een ieder op de secretarie der ge meente ter inzage zijn nedergelegd en aldaar in afschrift tegen betaling der kosten verkrijg baar zgn de met redenen omkleede beschik kingen van Burgemeester en Wethouders dier gemeente, waarbij naar aanleiding van daartoe tot hen gerichte verzoeken a. alsnog op de kiezerslijst voor 1899/1900 als kiezer van leden der Staten-Generaal, Provinciale Staten en van den Gemeenteraad zijn geplaatst J. Bastiaanse en M. van Sluis b. op die lijst als kiezer van leden der Provinciale Staten is geplaatst, doch daarop niet als kiezer van leden van den gemeente raad is toegelaten C. do Vos c. noch als kiezer van leden der Provin ciale Staten, noch als kiezer van leden van den Gemeenteraad op die lijst is toegelaten L. Wagenaar. Middelburg, 28 April 1899. De Burgemeester voornoemd, S C H O R E R. JACHT EN VISSCHERIJ. De burgemeester van Middelburg, gezien de circulaire van den Commissaris der Koningin in Zeeland van den 27 December "198 A no. 1082 le afd. (Prov. blad no. 161); brengt ter kennis van belanghebbenden dat de aanvragen van vischakten en van kostelooze vergunningen vóór 1 Juni en die van jachtacten vóór 1 Juli ter gemeente secretarie moeten worden ingediend. Middelburg, 29 April 1899. De burgemeester voornoemd, SCHORER. RIJKS-BELASTINGEN. De burgemeester van Middelburg maakt be kend dat bg hem ontvangen en aan den ont vanger der directe belastingen ter invordering is verzonden het door den directeur der directe belastingen enz. te Middelburg, den 28en April 1899, invorderbaar verklaarde kohier no 11 van de belasting op bedrijfs en andere inkomsten voor het dienstjaar 1899, met uitnoodiging aan ieder, wien zulks aangaat, om, na bekomen kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te kwijten, met herinnering tevens, dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, binnen zes weken na heden behooren te worden ingediend. Hiervan is heden afkondiging geschied waar het behoort. Middelburg, den 29en April 1899. De burgemeester voornoemd, SCHORER. O Vï »an Vlissiugeu Middelburg Arnemniden 'a Heer Arendaksrke Goes Kapelie—Biezelinge Vlakc Kruiningen—Ieroeko Krabbendöke Rilland—Bath Woensdrecht Bergen op Zoons Wouw Te Roosendaal g Breda Rotterdam D. P. Amsterdam Wp. ov. Rott. Gouda Gravenhage ov, Rott. U.IJ.S. Amsterdam over Rott. H.1J.8. 's Hertogenbosch Utrecht over 's Hertogenbosch. a Arnhem over Nijmegen p Antwerpen Brussel (Nord) - Parijs (Nord) Keulen C. S. ov. Gennep-Oberh. 5,15 (1) §12,3 6,21 Ipl (3) 6,28 7,i 8,53 7,58 8,55! 9,25 5,45 5,55 6,1 6,13 6,20 6,27 6,33 6,39 6,48 6,5! 7,8 7,18 8,20 9,37 10,54 10,7 11,20 9,27 10,31 li, r 10,17 11"" 6,-. 6) 3,18 b) 6,53 7,3 V 8,10 8,39 9,87 10 54 10,7 11,20 9,27 10,31 11,30 10,17 11, Éis ajT, 1.18 А.25 1,40 1,49 1,57 2,4 2,9 2.19 3J:- 2',52 3,1 0 4,6 5,33 б,57 5,51 7,6 5,21 6,2! 7,35 4,2f i) 5,3' 11,17 b) 8,10 5)11,5 a9,15 9,24 9,31 9.46 9,54 10.5 10,12 10,17 10,27 10,r 10,47 10,57 11.6 11,15 11,47 12,31 2,- 1,3 2,1! 12,34 i,r 2,16 12,43 1.47 3,59 4,12 4,22 4,34 4,40 4,47 4,57 5,4 5,17 5,29 5 ,r 5,47 6,6 6,20 7,4 7,3! 9,— 8,46 9.58 7.59 8,49 7,44 5,25 (4) 6,3( 7,4 d) 7,38 9,— 8,46 9.58 7.59 8,49 7,44 8,43 12,24 6,20 6,30 6,36 6,48 6,57 7.6 7,13 7,19 7,28 7,35 7,48 7,59 8.7 8,15 8,42 9,23 10,43 3 9,47 10,40 9,27 10,25 10,47 10,8 11,8 v. 5,50 Van Keulen C. S. ov. Überh.-üennep. Parijs (Nord) Brussel (Nord) Antwerpen Arnhem over Nijmegen Utrecht over 's Hertogenboech. Amsterdam over Rott. H.IJ.S. 's Gravenhage ov. Rott. EJJ.S. AmsterdamWp.ov. Gouda Rott. Rotterdam D. P. Breda Roosendaal Wouw Bergen op Zoom Woensdrecht Rilland—Bath Krabbendyae KruiningenIsrseke, Vlake Kapelle—Biezelinge Goes 'sHeer Arendskerke Arnemuiden Middelburg Te Vlisflingen. §n.6,20 2,21 5,2 4,< 5.52 6,50 7,— 7,13 7. 7. 7,41 7.53 7,"" 8, 8,19 8,27 8,43 8,53 5,45 §n.ll,- Je) 6,5 7,! 5,58, 6,55 g) 6,26 6, 6,50 8,14 8,10 9,16 10,20 5,45 §□.11, k) 6,2 7.26 6. 6, 6, 6,50 i 8,14 8,10 9.27 9,37 9,47 9,56 10.9 10,16 10,25 10, 10,37 10,44 10,51 11,3 11.10 11,18 c) 5,57 cj~5j57 7,25 8.4 9,1 7,12 8.5 7,! 8,58 9,50 10,r 10,37 11,16 11,37 11,46 10,21 8,56 11, 12, 9.10 10,19 10,— 11,23 12,52 1,19 1,37 1,45 1,56 2,2 2.11 2,16 2,58 3,5 3,14 c)9,38 §8,20 k) 2,5 3,14 11,42 1,16 2,6 12,40 1,37 12,40 2,23 3,10 4,10 4,5 4,1 4,5 4,! 4,59 5,9 5,14 5,25 5,34 5,42 5,55 6,3 6,12 c) 2,25 5,4 2,40 4,30 5,32 3,46 5,10 3,45 5.51 6.52 7,40 7,50 8,— 8,9 8,2! 8,29 8,39 8,44 8,55 9,4 9,12 9,25 9,34 9,43 c2,25 12.40 6.45 7.46 5,29 6,46 7,39 6,7 7,16 6,20 7,45 8, 9,10 10,7 10,28 10,36 6,40 e) 7,8 7,31 7, h) 8,52' 9,56 §10,4 D §11,5 §1 10,12 D Alleen le en 2e kl. (1), (2), (3) en (4) Wachten de aankomst der stoomboot uit Queensborougb af. (1), (2) en (3) Vervoeren slechts reizigers van Vlissingen en van Eageland over Vlissingen. (1) Vervoert reizigers naar Dnitschland en de richting Venloo. (2) Vervoert reizigers naar Noord-Duitschland en naar Nederland via Roosendaal—Tilburg (richting 's Hertogenbosch). (3) Vervoert reizigers nsar België en naar Nederland via Roosendaal- 7mnl..mn 4-a A7Vl <I,.7 0(70. VflnlnAITamnnn 1~\ TTTT1 T m t. 3 TTA_._ TT Ii 1 r\7. T T7i1 11,1 i TT Zwaluwe. a Stopt dagelijks te Noord-Kraaijert. b) Over Venloo—Kempen, c) Over Kempen—Venloo. d) Te Rotterd. Beurs, e) Over Bokstel, g) Over Rotterd. hVertrek Rotterd. Beurs, i) Te Brussel Midi. k) Vertrek Brussel D. Alleen toegankelijk tegen betaling van f 0.60 voor minder dan 150 kilometer en van f 1,20 voor grooter afstand. De dienstregeling is, wat de stations in Nederland en België betreft, naar den Greenwichtijd opgeg 11,18 Zuid- -Lage Midi. Van Terneuzen 9 Sluiskil (Brug) a Philippine a Sas van Gent. a Selzaete. Te Gent (Gr. station). 8) Woensdag 10 4 12 minuten later. 9) Vrfjdag 12.uur. 5,35 8,37 8) 12,3 5,13 8,5 5,45 8,48 8) 12,15 5,24 8,15 5,49 8,52 8) 12,20 5,28 8,20 6,— 9,1 8) 12,29 5,37 8,31 6,20 9,10 9,58 12,49 1,30 5,52 8,50 7,10 6,38 9,34 Van Gent (Gr. station.) Selzaete Sas van Gent. Philippine Sluiskil (Brug) Te Terneuzen) 8.20 9,9 9.21 9,30 9,34 9,48 9) 12,6 12,51 1,3 1,11 1,14 1,25 7,57 8,55 9,10 9,18 9,23 9,35 I Van Terneuzen r Axel Hulst Te St. Nicolaas. Mechelen 8 Antwerpen 6,25 6,42 6,59 7,33 9,24 8,27 9,47 10,4 10,21 10,55 11,53 12,21 1,28 1,45 2,2 2,35 4,4 5,52 6,9 6,26 7,— 8,16 7,58 Van Antwerpen Meehelen St. Nicolaas. Hulst Axel Te Terneuzen 6,53 6,38 7,50 8.32 8,48 9,5 10.37 10,28 11,40 12,22 12.38 12,55 1,58 1,25 3,10 3,48 4,4 4,20 6,18 6,3 7,25 8,10 8,27 8,43 Gedrukt ter Stoom- Boek- en Handelsdrokkerf van D. G. Kröber Jr., te Middelburg;

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 6