"onderwijs. Verschillende Berichten. wasch- droog- of strijk machine den rug toe keerden. Maar, lieve deugd 1 Ze konden toch niet, al werkende, naar een der belangheb benden bij die zaak te Middelburg gaan-.? 't Wae me dan ook 't stakingetje wel! En waarlijk, er is geen behoefte aan meer zulke gebeurlijkheden. We hebben voor lopig genoeg aan onze stakende metBelaarsge- zellen. 'tlste hopen dat aan 't onverkwikkelijk schouwspel, dat hun groepsgewijze bewegen langs 's heeren wegen biedt, maar spoedig een eind kome. Dinsdagavond wordt er nog eens vergaderd, misschien dat dan de zaken wel tot wederzljdsche tevredenheid geregeld worden. Als 't bericht, dat onlangs in een plaatselijk blad de ronde deed, waar zal blijken, dan moeten de bootjes, die tusschen Zealand's twee voornaamste plaatsen dienst zullen doen, n>g deze week verschijnen. Ik geloof dat wij op de vraag„Zuster Anna, ziet ge nog niets komen", gerust neen kunnen zeggen. Opnieuw een bewijs te meer voor de lucht hartigheid en den weinigen ernst, waarmee men tegenwoordig berichten de wereld in zendt. Een enkel gerucht of een on dit is voldoende om een correspondent, zonder nadere informa tie, naar de pen te doen grijpen. 't Is anders wel jammer, dat die concurren tie voor de tram er niet komt. Zy zou misschien nog een goeden invloed kunnen uitoefenen. Hoewel""de ervaring der laatste jaren ons op dat punt ook niet veel illusies doet scheppen. Dank zij den steun van het publiek, zal de tram wel „heer en meester" blijven; trots al de onvolmaaktheden die dit vervoermiddel aankleven. Aan het verbod in de tweede klasse te rooken mocht zeker wel wat strenger de hand worden ge houden. Maandag zijn tusschen 's Heer Arends- kerke en Middelburg vijf kalveren, be stemd voor Vlissingen, uit een trein geraakt. De dieren werden ongedeerd op verschillende punten van den weg teruggevonden en naar hun bestemming getransporteerd. Het slecht gesloten zijn van den wagen was waarschijnlijk oorzaak van dit ongeval. Door den heer A. J. Borghsteyn, gewezen secretaris en ontvanger van de gemeente Sluis, zal eervol ontslag aangevraagd worden als burgemeester van de gemeente Znidzande. Maandag werd te S choondijke ge houden de gewone algemeene vergadering van de Vereeniging van verzekering tegen het ver lies van gaarden tengevolge van lendentgphus. Na eenige huishoudelyke zaken en herkiezing, met 26 van de 28 stemmen, van den aftreden den directeur A. A. de Smet kwam, naar aan leiding van het. feit dat vele leden voor deze vereeniging bedanken en overgaan tot de zuatervereeniging te Groede of in de verzeke- ringmij. te Almelo of te Zwolle, ter sprake of men al of niet tot ontbinding zal overgaan. Het getal leden bedraagt thans hoogstens nog 100. Vele leden verklaarden nog geen ontbinding te wenschen; terwijl de heer J. H. de Miliano opmerkte, dat vroeger de vereeniging ook wei nig leden heeft geteld. Zoolang men er nog meer dan 40 heeft, moet men niet tot ontbin ding overgaan. Misschien komen er nog wel overloopen uit de vereeniging te Groede. Verder werd bepaald, dat de omslag f 1 per f 1000 zal zijn en dit ook van leden, die in don loop van het dienstjaar bedankt hebben, zai gevorderd worden, Het telefoonkantoor te Biervliet, in een der vertrekken van het raadhuis gevestigd, zal dezen zomer hoogst waarschijnlijk verplaatst moeten worden, door de ontslagaanvrage van den telefonist, den heer P. W. Maarleveld, secre taris der gemeente. Genoemd kantoor is in 1886 geopend met wijlen den heer W. Maarleveld als telefonist. Akte-examens in Zeeland. Maandag werden geëxamineerd 6 vrouwelijke candidaten. Afgewezen 2. Geslaagd zijn de damesS. de Vrieze, J. A. Gravestein, beiden Middelburg, A. W. Dudok van Heel, Vlissingen en J. Akkerman, Mid delburg. Deze mededeeling is nog opgenomen in het grootste deel der oplaag van ons vorig nommer. Zij deinsde terughet was nu veel moeilijker om het spoor te vinden, daar wy geen pad had den om ons te leiden. Ik onderzocht den grond, op mijne knieën liggende, en vond weldra voetstappen op de vochtige plekken, met kras sen langs de rots, waar hij langs gegleden was of zijn stok geplant had om op te steunen. Ik trachtte Elsie te helpen afdalen langs de gladde steenen en korte plantjes, maar het was te veel voor het arme kind; zij ging wel dra op een struik zitten en begon te schreien. Wat moest ik nu beginnen? Ik kon haar daar niet alleen laten en ik mocht Harold niet in den steek laten. Elk oogenblik nam het gevaar toe. Wij drongen door de struiken en over afgebrokkelde steenen naar de plek, waar ik de vogels had zien rondvliegen. Het eenige wat ik doen kon was Elsie, bemoedigen door haar van de noodzakelijkheid tot bandelen te overtuigen. „Hij leeft nog!" riep ik uit, „kijk, de vogels krijgschen nog. Als hij dood was, zouden zij naar het neBt vliegen. Elsie wij moeten hem bereiken." Zy stond op en volgde mij weer. Ik hield haar stevig vast en hielp haar over takkenen stronken stappen en over de rotsblokken klauteren, waar de krassen ons den weg wezen. Het waB lastig loopen. Zelfs de vaste voet van Harold was vaak uitgegleden over de natte steenen, Nu en dan zag ik een los- geraakten steen of een afgebroken tak J RECHTSZAKEN. Het gerechtshof te Amsterdam heeft zich vereenigd met het verslag en het reqaisitoir van den procureur-generaal, waarbij afwijzend werd geconcludeerd op de memorie, door den beklaagde, mr F. A. van Hall, ingediend, houdende verzoek tegen do verwijzing zijner zaak naar de terechtzitting. De zaak zal aan de vierde kamer der rechtbank worden behan deld. De datum is nog niet bepaald. Zaterdag heeft de heer Van Hall aan het parket van den officier van justitie weder een langdurig verhoor ondergaan. Hij heeft dien dag verzet aangeteekend tegen het bevelschrift tot verwyzing zijner zaak naar de openbare terechtzitting. Het Staphorster boertje, Peter Stegeman, is door den kantonrechter te Amsterdam, overeenkomstig den eisch van het O. M., tot eene geldboete van f 300 veroordeeld. Als secretarissen der Nederlandsche ge delegeerden ter ontwapenings-conferentie zijn benoemd de heeren C. E. Dittlinger, luitenant ter zee Ie kl.# G. J. C. A. Pop, kapitein der infanterie, jhr mr A. G. Schimmelpenninck, gezantschapsattaché, en jhr mr J. W. Rochussen, ad; .-commies aan het departement van buiten- iandsche zaken. Door het besluit tot toelating van een Boelgaarschen afgevaardigde op de Haagsche conferentie, is het aantal deelnemende landen tot 25 geklommen. Men vraagt nu het aantal deelnemers nog meer uit te breiden; en wel tot de Zuid- Afrikaansche republieken. De Amet. Crt. vindt al die beweging be lachelijk en onpractisch. Wat moeten, vraagt zy, de couranten-lezers wel van de journalis ten gaan denken? Zij zullen zich, meent zy, atvragen, of wy nu al in den komkommertijd zyn. De kapitein-paardenarts Quadekker te Haarlem is afgekeurd voor alle militaire diensten. Te 'sGravenhage is Zondag eene verga dering van ryks-ambtenaren gehouden ter be spreking van de pensioenplannen van den heer C. J. de Breuk, directeur van het post- en telegraafkantoor te Zandvoort. Deze plannen komen gelijk bekend is hierop neer om bij de regeering aan te dringen op het verkrygen van een pensioen tot het volle bedrag van bet laatstgenoten traktement en wel zoodanig, dat de ambtenaren door by- Btorting de regeering in staat stellen dit te doen zonder opoffering harerzijds. De regeering vindt daarbij evenveel baat als de ambtenaren, want zy krygt spoediger jongere krachten en jongere ambtenaren behoeven niet zoo lang op promotie te wachten. Het resultaat was oprichting eener pensioen- vereeniging, die by de regeering zal aandrin gen op regeling der pensioenen volgens het stelsel-De Breuk. De heer De Breuk werd tot eere-voorzitter van het bestuur benoemd en ontving veel bewyzen van Bympathie. De aanwezigen traden allen toe tot de nieuw gevormde vereeniging en benoemden een be stuur met den heer baron v. d. Feltz, oud- inspectenr der posteryen, tot voorzitter. De samenstelling van een Kamer van arbeid voor de Amsterdamsche diamantnijver heid kan mislukt heeten. Toen de indeeling der kamer bekend werd, ontstond by de belanghebbenden groote ontevredenheid, omdat bleek, dat niet de minBte rekening was gehou den met den aard van den arbeid, en met de ingewikkelde verhoudingen in dat vak. Het gevolg was dat eerst besloten werd zich niet alB kiezer op te geven, terwgl van de 850 kiezers, die op de lijst kwamen, er slechts 6 opkwamen om te stemmen. Ook van de patroons kwamen er slechts 6 aan de stembus, zoodat de kamer van arbeid voor deze veel omvattende industrie, die de meeste werklieden heeft, werd saamgesteld door een dozyn kiezers! De minister van oorlog is, naar Het Vad. meldt, voornemens een nieuwe regeling te treffen ten aanzien van de betaling van mili taire kleer- en schoenmakerser zou hun nl. een vaste som per man on per dag worden toegekend voor de door hen verricht wordende reparatiën, waaronder te begrijpen de kosten van bglevering van grondstof en fournituren, zooals tot dusver het geval was. Voorts wordt of platgetrapt mos daar moest hij geloopen hebben dan waren het weer de mieren nit een verstoorden hoop, die my zyn spoor aanwezen totdat ik op eens aan den hoek van een voorHitstekenden klip vol ont zetting stil stond. Vlak voor ons verrees een kolossaal rotsblok en in de diepte was een met struiken begroeide afgrond. De vogels, die wij van uit den chalet gezien hadden, vlogen hier nog altijd rond. Het waren een paar lawikken, wier nest ver beneden de helling, zestig of zeven voet onder ons scheen te liggen." „Hy is niet dood 1" riep ik opnieuw, „want anders zouden zij niet meer rondflad deren. Hij is gevallen en ligt daar ergens beneden." Elsie leunde tegen den rotswand aan, ter wijl ik op handen en knieën naar den rand van den afgrond kroop. Hij was niet lood recht, maar afgebrokkeld net als een klip aan de zee. Ik kon zien waar Harold uitgegleden was. Hg had getracht om het hek, dat den weg versperde, heen te klimmen en de grond aan den rand van den afgrond was onder hem afgebrokkeld. Daarop had hy een tak gegrepen, die door zyn vingers gegleden was en hem gewond had, want er zat bloed aan den Btam. Ik ging vlak aan den rand liggen en stak mijn hoofd zoover mogeiyk naar vorenik durfde tenau- wernood kyken. hun voor het plaatsen van chevrons, gouden lissen en gouden en zilveren distinctieven voor onderofficieren byzondere belooning toegekend. De minister wenschte ook aan deze regeling de bepaling te verbinden, dat de kleermaker de zorg zal dragen voor het nummeren der gebreide goederen en de schoenmaker verplicht zal zyn de reparatiën aan schako's, colbaks en talpa's te verrichten. De commissie voor de waterleiding te Bergen-op-Zoom is erin geslaagd, eene nieuwe prise d'eau te vinden in de Borgolietsche dui nen. Op 40 meter diepte werd goed water gevonden, doch niet in voldoende hoeveelheid, zoodat dieper moet worden geboord. Is dat water bacteriologisch goed, dan begint daar de aanleg. Te Bergea-op-Zoom is naar de Br. Ct meldt bij de schietoefeningen een proef ge nomen met een afsluiter voor het geweer M. '95, uitgevonden en vervaardigd door den ge weermaker Hermans van het 3e bat. 3a reg. inf. aldaar. Wordt aan de hulzen der losse en aan die der exercitie-patronen een kleine wy- ziging aangebracht, dan kan deze afsluiter slechts gebezigd worden by oefeningen met de patronen; terwijl voor oorlogshandelingen en oefeningen in het vuur met scherpe patronen van den thans bestaanden afsluiter zou moeten worden gebruik gemaakt. Hierdoor wordt het gevaar geheel voorkomeD, dat by manoeuvres en oefeningen met losse patronen óf by ver gissing, óf met opzet, van scherpe patronen wordt gebruik gemaakt. Maandagmiddag viel een op de Wester singel te Rotterdam werkzaam zijnd glazen- wasscher. De man werd levenloos opgenomen. In zake den moord aan boord eener stoomboot aldaar op den 26-jarigen machi nist uit Alkmaar, is nog geen klaarheid ge komen. De gerechtelijke lijkschouwing gaf gegronde aanleiding om terng te komen, op het aan van- kelgke vermoeden dat hier geen moord had plaats gehad. Uit het getuigenverhoor is niets kunnen blijken, wat omtrent den dader of daders zekerheid geeft. Wel bleek dat het vermoeden onjuist was, als zou iu deze schuld hebben een vroegere vriend van den vermoorde. Een tweede persoon, die volgens geruchten in deze zaak betrokken zou geweest zyn, is niet uitgevonden kunnen worden. Thans wordt er gezocht naar een matroos, die vroeger met den verslagene gevaren heeft, doch die sedert met een ander schip naar het buitenland is vertrokken, van welken bodem hy intusschen deserteerde, zonder spoor achter te laten. Voor zoover na te gaan is, zou er tevens diefstal in het spel zgn. Er werden van den vermoorde althans vermist een winterjas, een pantalon, een pet, een paar bottines en zyn geld. Hiervan is niets teruggevonden. De zaak ia thans in handen van de justitie overgegaan. Het lijk van den vermoorde is ter aarde besteld. Zondagavond reden twee wielrijders op den Loosduinschen weg naby 's-Gravenhage in snelle vaart tegen elkander aan. De schok was zoo hevig, dat de eene wielrijder over zijn ma chine heen werd geslingerd en met zyn hoofd op de keien neerkwam. Hij bleef bewusteloos liggen en werd door de politie, per brancard aaar het ziekenhnis overgebracht. By aankomst aldaar was het bewustzijn nog niet teruggekeerd. Zijn toestand was Maandag nog Diet zonder zorg. Geen van de beide fietsen was van een licht voorzien en op den weg waren nog Blechts enkele lantaarns ontstoken, zoodat de rijders elkander waarschynlijk te laat zagen. Volgens een bericht in Recht voor Allen zyn te Amsterdam reeds twee leden van den Socialistenbond door hun vroegere vrienden, thans leden der Vrije Socialistische Vereeniging mishandeld, een zelfs zoo, dat er sprake is van biyvend lichameiyk letsel. Het blad stelt den heer Domela Nieuwenhuis e.s. hiervoor aansprakelyk als de „zedelyke daders", terwyi de werkeiyke bedryvers slechts zyn „door jenever of fanatisme dronken per sonen." In de SpaarndammerBtraat te Amsterdam geraakte een jonge man in een vechtpartg met vier of vgt hem onbekende personen. Hy kreeg daarby met een scherp voorwerp een ernstige verwonding in den buik en moest naar het Binnen-Gasthuis worden vervoerd. Allen, die Daar lag hg heel in de diepte, half opge richt, op een arm. Dus niet dood „Harold 1" gilde ik. „Harold 1" Hg keerde zgn gelaat om en zag mijzgn oog tintelde van blydschap. Hij riep iets dat ik niet verstond. „Ik moet naar hem toe," zei ik tot Elsie. „O! Bruintje!" riep ze weer scheiende uit. Ik wond het touw af en zocht in de eerste plaats iets om bet aan vast te maken; want ik kon niet op Elsie vertrouwen; die was te zwak om mij te houden, zelfs al wond ik het om haar heen. Geen boom in de nabij heid geen rotspunt, dat er veilig genoeg uit zag. Maar ik had weldra iets gevonden. In de klip achter my was een spleet, die als in wigvorm naar beneden ging. Ik wond het einde van het touw om een grooteu steen met een holte in het midden, die belette dat het afgleed, en liet dien tusschen de spleet zakken tot hij vastzat; daarna probeerde ik of het hield. Het zat zoo stevig als de rots zelf. Ik liet het touw er langs naar omlaag en wachtte even om te zien of Harold er tegen op kon klimmen; maar hij schudde het hoofd en haalde blijkbaar met veel moeite een boekje uit zyn zak, krabbelde een paar woorden op een stuk papier en spelde dat aan het touw vast. Ik haalde het op; „Kan my niet verroeren. Erg gekneusd of beenen gebroken." Ik moest dus naar beneden. by de vechtparty betrokken waren, zyn door de politie gehoord en een dezer is door den halfbroeder van den verwonde aangewezen als de dader. Een vrouw verklaarde op het bureau dat zij gezien had, dat deze den verwonde had mishandeld en noemde nog twee personen, die aan de mishandeling hadden deelgenomen en twee die bij den twist tegenwoordig waren. Dezen zijn daarop uit hun woningen naar het bureau gebracht. Zondag avond werden te Velp twee dames, waaronder ééu gehuwde, aangevallen door een bende jongens, die onzedelijke hand- taatelgkheden wilden plegen. Zeer ontsteld worstelden zy nit de handen der individuen. De bengels hebben den leeftijd van ongeveer 17 tot 20 jaren en poBteeren zich alle avonden op de hoeken der straten, waar de bewoners heel wat te verduren hebbendezer dagen werd allerlei vuiligheid, waaronder een stekel varken, binnen hunne woning geworpen en telkens de deuren opengegooid. Vrijdag nacht is in de Zuiderzee naby Harderwyk een met klinkers geladen praam gezonken. De knecht, die tot het laatste oogen blik aan boord was gebleven, is door eenvis- scher aan wal gebracht. De schipper, die reeds vroeger zyn schip verlaten had, was te Harderwyk wegens dronkenschap in bewaring gesteld. Men herinnert zich, dat eenigen tyd ge leden de opsporing werd verzocht van een 21 jarigen jongeling, d. R., toehoorder op het gymnasium te Assen, die er van door was gegaan met een minderjarige dienstbode. Zy zyn thans weer terecht; naar men verneemt, zyn zy op hunne reis tot Antwerpen gekomen. Zaterdag zgn zij voor den recbter-commiasa- ris te Assen verschenen. In het Amelterbosch bij die gemeente heeft een hevige brand gewoed, welke zich over een vijftal hectaren uitbreidde. De brand is be- trekkelgk spoedig geblnBcht. De marechaussees te Zevenaar hebben ein delijk den beruchten wildstrooper gevat, die reeds meer dan drie maanden de streek on veilig maakte en waarop reeds lang werd ge surveilleerd. De man werd verrast aan den ingang van het hol, dat hj zich tot verblgf had gekozen, sedert de bosschen zgn toevluchts oord waren. Zwaar geboeid en door een sterke politiemacht begeleid, werd de gevaarlyke klant overgebracht. Te 's Hertogenbosch heeft Zondagavond de vrouw van een barbier op den Vuchterdijk bgna haar man vermoord. Na een hevige ruzie greep de vrouw een scheermes en bracht daarmede haar man eenige sneden toe. Met vreeselijke hoofdwonden werd hg naar bet gasthuis gebracht, zj half beschonken, naar 't politiebureau. De drank is wederom vooreen groot deel schuld aan deze misdaad. De man verkeert in hoogst bedenkelgken toestand. De vjf kleine kinderen zijn nu aan hun lot over gelaten, van vader en moeder verlaten. Het programma voor de ontvangst van de Liguria te Antwerpen wordt behoor Ijk afgewerkt. Zondag waren de Italianen de gasten van het legerzelfs was de kazerne, waar de matrozen werden onthaald, versierd. De Belgische minister van oorlog, bevreesd geworden door verschillende gevallen van hondsdolheid, heeft het houden van honden in de kazernes voortaan verboden. Den laatsten tijd had men in de buurt van Brussel veel last van het stelen van tele- phoondraden. De vorige week werden eenigen dezer dieven betrapt en achter slot gezet, maar het bleek, dat de diefstallen niet ophielden. Daarop werd andermaal waakzaamheid betracht met het gevolg, dat de gendarmen twee man aanhielden, terwijl een derde werd vastgegre pen door den hond van den wachtmeester der gendarmerie. Hoewel, gelyk men weet, in Frankryk de echte stierengevechten verboden zgn, doen de plaatselgke overheid en de politie in een deel van Frankrgk of de wet niet bestaat. Zoo werd Zondag te Roubaix een nieuwe arena geopend met een corrida, waarin zes stieren werden gedood. Te Béziers, waar men nog niet eens zoo'n gewichtige gebeurtenis als de opening van een arena had te vieren, zgn denzelfden dag evenveel stieren en nog acht paarden gesneefd. Uit Brest wordt geseind, dat de stoomboot Mijn eerste plan was om met mijne hand schoenen aan, langs het touw af te glijden want gelukkig had ik heele dikke fiets-hand- schoenen by mij; maar ik bracht het niet te haastig ten uitvoer; want ik bedacht mg in tijd» dat ik nooit geleerd had om tegen een touw op te klimmen en dus niet weer boven zou kunnen komen. Daarom begon ik fenoo- pen of liever lussen in het touw te maken, op afstanden van 18 duim. „Waar dienen die voor?" vroeg Elsie. „Dat zijn dreven om tegen op te klimmen." „Maar de bovenste zullen er uitgaan door uw gewicht." „Ik geloof het nietmaar voor alle zeker heid zal ik ze nog vastbinden met dit dunne touw. Ik moet omhoog." Toen ik genoeg lusaen had, zei ik tot haar „Nu moet gy aan den rand komen zitten en doen wat ik u toewuif. Bedenk dat twee levens er van afhangen." „Ik durf niet, ik zal duizelig worden en vallen." „Gij zgt een vrouw, Elsie, en een vrouw kan altijd dapper zijn als het degenen geldt, dien zij lief heeft." Ik bracht haar zachtjes tot aan den rand en zei zoo bedaard mogelijk „Ga hier zitten, gj kunt ook plat liggen, als gij er maar over heen kjkten wanneer ik met mijn hand wuif, moet gj het touw op halen." Ik greep het touw en daalde af nu stapte Clifton Grove met 10 opvarenden in den mist gestrand is. In de Londensche groote wereld heerscht eenige sensatie over de verdwijning van lady Scott, de vrouw van een parlementslid, die een week geleden in haar rijtuig uitreed. Ia Bondstreet liet zij den koetsier gaan en zeide boodschappen te gaan doen. Maar sedert is niets van haar vernomen. Haar vader is lord Oadogan, de onderkoning van Ierland, die het bericht van de verdwijning zyner dochter ontving, terwjl hj den hertog en hertogin van York als gast had. Het Deensche meteorologische instil nut heeft aan de zusterinstellingen bericht, dat, als 14 harer toetreden, een maatschappij een kabel zal leggen naar de Faröer-eilanden en IJsland, ten einde van daar gegevens over het weer te erlangen. Reeds lang werden deze opgaven van groot gewicht geacht voor de verbetering van den meteorologischen dienst. De boot General Whitney, van New- Orleans naar New-York, is vergaan. De opvarenden redden zich in twee sloepen. Van deze zou een bij Jacksonville landen. Maar het vaartuigje sloeg om en de schipbreukelin gen vielen te water. Slechts vier hunner zjn gered, de anderen, onder wie de kapitein, zij a verdronken. Van de tweede sloep, die vjf tien schipbreukelingen be vatte,is nog niets vernomen In de gevangenis van Singeing (New- York), waar geregeld 1300 per Bonen achter slot zjn, wordt een blad uitgegeven (onder hoofdredactie van den directeur) waartoe alle gevangenen bijdragen kunnen leveren en die ook door hen wordt gedrukt. Het blad heet Ster der Hope en wordt zoowel in als buiten de gevangenis verspreid. Toen de president van Nicaragua da vorige week de opera bezocht, drongen eenige heeren onder een valsch voorgeven in de presiden- tieele loge en vielen den president met messen aan. Deze nam een stoel om zich te verweren en bracht een der aanranders daarmede zulk een slag toe, dat hij bewusteloos neerzonk. Op het rumoer kwamen andere personen toe snellen, die zich van de overige samenzweerders meester maakten. Alweer heeft men in Amerika een gruwelijk geval beleefd van wraakneming op een neger. Deze had in de buurt van Newman (Georgia) een boer vermoord en werd nu aan een paal gebonden. Toen sneed men hem de oor en en vingers af. Hg bekende onder deze pijniging den moord, maar ontkende dat hy de vrouw van zgn slachtoffer geweld had aangedaan. Daarna ging men om de paal een vuurtje stoken, waarna het half verkoolde lijk in stuk ken werd gehakt. De gouverneur vroeg troe pen aan, wgl hy bevreesd was voor een wraakneming der andere negers. Dat het volk af en toe wreed is, kan ech ter geen verwondering baren, als de overheid voorgaat. Zoo heeft dezer dagen te Manassas krachtens rechterlijk vonnis een achttienjarig meisje, tot op het middel ontkleed, op een plein, ten aan schouwen eener groote menigte tien zweep slagen ontvangen, wegens ongeoorloofde betrek kingen met een predikant, die zich uit de voeten had gemaakt. Verknopingen en*. Door het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Siwanwapolder werd heden te St. A n n a 1 a n d in het openbaar aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1900 van de aarde-, kram-, rys- en steenglooiingwerkeu aan de waterkeering van bovengenoemden calamiteuzen polder. Minste inschrijver was de heer J. Moerland Cz. te St Annaland, voor f 7764. V er gad eri ugeuU om eer ten enz» Middelburg. Woensd. 26April. Voordr .WillemRoyaards. Bovenzaal sociëteit De Vergenoeging 8 u. Donderd.27April. Verg. Comm. Bpysuitdee- ling minverm. Lokaal S1/, u. D o n d e r d. 27 Aptil. Alg.Verg. Vreemdelingen verkeer. Schuttersh. 8l/j u. Arnemufden. Zaterd. 29 April. Openbare Vergadering by L. Maartense 8 u. ik niet in de lussen, maar gebruikte die om my tegen te houden in het giyden. Hoe lager ik kwam, des te sneller ging het en weldra stond ik naast Harold op een smal- len vooruitstekenden rotsrand. „Ik wist dat gij komen zoudt" riep hg en vatte myn hand. „Maar de hemel mag weten hoe gij my gevonden hebtgij dapper, schrander vrouwtje!" „Zgt ge erg bezeerd?" vroeg ik; zijne klêeren waren gescheurd, „Ik weet het niet. Verroeren kan ik my niet.Maar misschien zyn het Blechts kneuzingen*" „Kunt gg, als ik u help, in die lussen naar boven klimmen „Onmogeiyk. Ik moet gedragen worden. Ga liever naar Lungern terug om hulp te halen." „En u hier alleen laten. Dat nooit 1" „Wat wilt gij dan doen „Geeft mij uw potlood" gelukkig wa ren zgne armen vrij ongedeerd. Ik schreef aan Elsie„bind myn plaid aan het touw en laat het neer." Toen wuifde ik dat zy op moest halen en tot mijn verwondering deed zij dit terstond en liet dadelyk den plaid zakken. Ik vouwde hem dubbel en maakte kuoopen aan de vier hoeken, zoodat het een soort van mand werd, bevestigde de hoeken aan het touw, met een kruis er overheen, en zei tot Harold„Probeer nu eens om in die kooi te kruipen*" (Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2