FEUILLETON. BUITENLAND. Verschillende Berichten. De lotgevallen van Lois Cayley. LAATSTE BERICHTEN. na het woord van dank, door den heer C. P. Vogelaar tot hem gericht. Deze riep den heer Leenhouts een hartelijk „tot wederziena" toe. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank tt Middelburg. Heden (Vrijdag) zijn veroordeeld wegenis bedelarijhet opgeven van een valechen naam beleediging van een ambtenaar en bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gerichtH. d. R., 37 j., parapluiemaker, zonder vaste woonplaats, thans alhier in hechtenis, tot 2 X 6 d. h., f 5 b. s. 5 d. h. en 4 m. gev. straf diefstalD. G., 14 j., dienstknecht en P. J. B. Az., 18 j., werkman, beiden Oostburg, en W. B., 15 j., arbeider, Terneuzen, allen tot 14 d. gev. straf, en D. A. K., 29 j., handelsreizi ger, Amsterdam, tot f 10 b. s. 5 d. h., en A. J. G., 13 j., dienstkneeht, P. B., 14 j., zonder beroep, en E. M., 13 j., dienstknecht, allen Oostbnrg, en L. O. v. L., 13 j., zonder beroep, Coiijnsplaat, allen tot f 3 b. s. 3 d. h.; beleediging van een ambtenaar M. d. V., 45 j., hvr. van C. J. M., zonder beroep, Eede, tot 3 w. gev. straf; mishandeling L. B., 14 j., zonder beroep, Goes, tot 1 m., P. J. d'O., 22 j., J. d. V23 j., en I. d. K., 15 j., arbeiders, Hoofdplaat, le tot 1 m. en de 2e en 3e ieder tot 14 d., G. P. v. G., 20 j., schippersknecht, thans in garnizoen te Breda, tot 14 d., en J. B., 18 j., boerenknecht, en M. H., 20 j., arbeider, beidén Schore (Vlake), en Th. R., 32 j., visscher, Bouchaute (België), allen tot 7 d. geV. Btraf, en J. S., 25 i., hvr. van C. v. d. K., leurster, te Vlissingen, tot f 5 b. s. 5 d. h.; verstoring eener godsdienstige bijeenkomst C. C., 21 j., schippersknecht, te Terneuzen, tot 14 d. gev. straf; huisvredebreukP. K., 22 j., L. G., 22 j., werklieden, en L. P., 46 j., metselaar, allen Domburg, ieder tot 14 d. gev. straf mishandeling van een ambtenaar: A. W., 23 j., arbeider, Westkapelle, tot 8 m. gev. straf; en bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht en vernielingJ. H., 26 j., arbeider, Westkapelle, tot 9 m. gev. straf. VrijgesprokenP. G. V., 22 j., landbouwer, Hulst, en J. v. M., 33 j., varensgezel, Middel-, burg, beiden beklaagd van mishandeling, en F. X. d'H., 46 werkman, St Jansteen (Hei kant), beklaagd van vernieling. LETTEREN EN KUNST. Het Mei-concert, te geven door de zang- vereeniging Tot Oefening en Uitspanning te Middelburg, is bepaald op Dinsdag den 16en van die maand. Als solisten zullen optreden mejuffrouw Anna Kappel en de heer Orelio, uit Amsterdam. Zooala gemeld, zullen uitgevoerd worden Becker Reformation's cantate en Bruch Das Feuerkreuz. Het voornemen moet bestaan in de sociëteit Casino te 's-HertogenboBch Voerman Henschel te doen opvoeren voor de leden der sociëteit en hunne geïntroduceerden. De clericalen zijn daarover natuurlijk erg boos. De Fransche tooneelscbrijver Eduard Pailleron, die o. a. schreef Le Monde ou Von 'a ennuiéis overleden. De koningin-regentes van Spanje heeft, zoodra zij hoorde van hetgeen Emma Nevada was overkomen te Sevilla, waar men zoozeer de van ouds vermaarde Spaansche ridderlijk heid schijnt verleerd te hebben, de zangeres genoodigd op een avondparty in het paleis te Madrid en haar een fraaien gouden armband met diamanten en saffieren geschonken. De schoolraad, vertegenwoordigende de meerderheid van de scholen met den by bel, heeft aan de Tweede kamer een adres gezon den, waarin, op verschillende gronden, verzocht wordt het ingediende wetsontwerp op den leerplicht niet goed te keuren. Met hetzelfde doel zyn aan die kamer tal van adressen gezonden, o. a. een uit Middel burg van het bestuur der R. K. parochiale zusterschool voor lager en meer uitgebreid lager onderwys en een uit Oud-Vosmeer met 56 handteekeningen. Door het centraal bestuur van het Alg, Ned. Werkliedenverbond zyn thans aan H. M. de Koningin de conolusiën medegedeeld, die te Amsterdam op 2 en 3 April jl. zyn geno men ter zake van de verzekering van werk lieden tegen invaliditeit en ouderdom. Voorts zyn aan de Tweede Kamer de adres sen verzonden, waartoe in dezelfde vergadering is besloten met betrekking tot de regeling der arbeids- en rusttyden in fabrieken en werk plaatsen, de verzekering van werklieden tegen ongevallen en de regeling van den leerplicht. Afdrukken van die conclusiën zyn aan de ministers, leden der Staten-Generaal en andere autoriteiten gezonden. Te Amsterdam is overleden de heer H. G. de Grys, oud-kapitein van het Ned.-Ind. leger, ridder der Mil. Willemsorde, ontvanger der gemeente Abkoude-Proosdy. Deze oud-kapitein werd, zooals men zich misschien zal herinneren, door H. M. de Koningin, Zaterdag 11. by Haar bezoek aan het R. K. Ziekenhuis toegesproken en ontving van de vorstin eenige bloemen. Uit Oudkarspel schryft men aan het N. v. d. D. in verband met de onlangs van daar gemelde ongeregeldheden dat de ver- moedeiyke hoofdaanleggers van deze opstootjes reeds zyn of worden in verhoor genomen. Verleden Vrydag waren zeven personen gedag vaard, om te verschynen voor den rechter van instructie, teneinde in deze zaak getuigenis af Naar uit zeer betrouwbare bron gemeld wordt, is van hoogerhand, na ingewonnen inlichtin gen, een ernstig onderzoek ingesteldmen meent te weten, dat het doel is maatregelen te nemen en zoo neodig krachtig op te treden, indien de heer Hofmans, hoofd der school, by de hervatting van zyne werkzaamheid wederom bemoeiiykt zou worden. Wyi met 1 Mei zyn verloftyd zal verstreken zyn, verwacht men den heer H. vóór dien datum in de gemeente terug. Inmiddels heeft het personeel der school hulp gekregen, doordien mejuffrouw W. L. Vis, aldaar, als tydeiyk onderwijzeres is opge treden. Al de leerlingen krygen nu weêr geregeld onderwijs. Naar nu weer wordt medegedeeld, men zich by de oefeningen in het reddingswerk by brand te Rotterdam, waarby aan een der jongelieden het ongeval overkwam, dat zyn dood ten gevolge had, bediend hebben van zeven ladders boven elkander gebonden, of schoon men wist, dat dit niet geoorloofd was. Daardoor en niet door de ondeugdeiykheid van het materieel zou het ongeluk hebben plaats gehad. Dit wordt echter ook weer tegen hesproken. Een korenmolenaarsknecht te Gouderak, had het ongeluk met den rechterarm tusschen twee maalsteenen te geraken, waardoor dit lichaamsdeel op drie plaatsen is gebroken. Te Ridderkerk is een 8-jarig knaapje te water geraakt en verdronken. In de stallen van de Nederlandsche Om nibus-maatschappij in Den Haag heeft een in het buitenland aangekocht paard een muildier geworpen, een hier te lande zeldzaam voorge komen geval. Te Haarlem is Woensdagavond bij twee rywielhandelaars ingebroken en by elk hunner een fiets ontvreemd. De werkman te Beverwijk, die Dinsdag aan het station aldaar door een trein werd ge grepen, is Woensdag avond in het gasthuis te Haarlem aan de gevolgen van zyn verschrik- keiyke verwonding overleden. Te Utrecht sprong Woensdag de stop van een vat met stroop, dat op een vrachtwagen tusschen zakken zout, koffie, een vat petro leum e. d. lag. De inhoud vloeide daardoor over het plaveisel van de MinnebroederBtraat. De school was juist uitgegaan, en de jongens van drie tot twaalf jaar verdrongen zich om den wagen, om zich te goed te doen aan dien overvloed. In de handen vingen ze het op en likten en smakten zoo lang tot ze er genoeg van kregen. De voorraad was echter niet op; wat met de rest gedaan Een gaf het voor beeld en ving het kleverige goedje in zyB handen op, waarna hy zyn wangen en neus er mee besmeerde; een ander vond wangen en neus niet genoeg en smeerde zijn geheele ge zicht vol, totdat eindelijk een twintig paar groote en kleine handen door de massa grab belden, en de jongens eerst zichzelf en daarna anderen het hoofd, ook het haar en den hals Uit het Engelsch. VAH GRANT ALLEN. DERDE HOOFDSTUK. Do zonderlinge Amerikaan. Daarop reed ik het Schwarzwald in en begon een beetje genoeg te krygen van de eenzaam heid ik verlangde erg naar Elsie en verheugde mg er op om te zien hoe hare bleeke wangen zich zouden kleuren in de buurt van den Branig, waar ik, in het belang der zaak, (zooals ik met koopmanstrots bij my zelf zei), het grootste gedeelte van den zomer hoopte door te brengen. Van Offenburg naar Homberg is de weg heel steil maar schilderachtig, even als de kleed ij der bevolking, die ik tegenkwam. Op de steilste helling, even voor Homberg sloot ik mgn eersten koop met twee Heidel- bergsche studenten. Zy zwoegden, buiten adem den berg op en ik snorde hen op myn Manitow zegevierend voorby. In het eerst deed ik het uit louter overmoed, doch zoodra ik hen voorby was, kwam myn handelsgeest boven en begreep ik dat dit myn eerste kans op een bestelling kon zyn. Met dit denkbeeld vervuld, stapte ik, zoodra ik den top bereikt had, af en deed alsof ik het druk had met het smeeren van myn machine; ofschoon deMani tow die in een oliebad loopt, nooit gesmeerd behoeft te worden. Weldra kwamen myne Heidelbergers hygende en blazende boven. Op echte damesmanier deed ik alsof ik hen niet zag. Een hunner kwam naderby en bekeek myn wiel. „Dat is een nieuwe machine, fraulein," zei hy beleefder dan ik verwacht had. „Ja, het is de laatste uitvinding," ant woordde ik. „Hy beklimt bergen alsof het niets is." Ik deed alsof ik wilde opstappen en den berg afryden. „Wacht even, als 't u blieft, juffrouw. Zeg eens, Heinrich! Gy moet dezen berg klimmer zonder ketting eens goed bekgken." „Ik ga door naar Homberg", zei ik met een mengeling van vrouwenlist en handels slimheid, „maar als uw vriend even zien wil Zg draaiden er beiden om heen en riepen gedurig: „O!" en „Ach!" en „Wunderschön „Mag ik hem probeeren vroeg Heinrich. „O, zeker." Hy reed een eindje den heu vel af en weer naar boven. - „Het vliegt als een vogel. Gy moest het ook eens probeeren, Ludwig!" „Permitteert gy, Frifulein?" Ik knikte toestemmend en zy reden er beur telings een paar maal op, totdat een hunner vroeg: „En waar zou men zulk een machine kunnen koopen met een dikke laag bedekten, zoodat het over den mond droop en ze op die manier nog meer konden likken. Ten slotte droop de massa in hnn hals en moeder kan nu zorgendat de boel weer schoon komt. Aan den Noldyk onder Heerjansdam, is een 4-jarig knaapje in een onbewaakt oogen- blik te water geraakt en verdronken. Woensdag had er op Molenbeke by Am- hem een verwoed gevecht plaats tusschen de ooievaars, die aldaar hun nest hebbeD, en een vreemd paar, dat zich daar ook wilde nestelen. Het gevolg was, dat een van de indringers zwaar verwond in den vyver terecht kwam; waaruit hy terstond werd opgevischt en door de goede zorgen van het personeel verbonden en gedroogd werd. Donderdag ochtend was de patiënt weder op de been en men hoopt hem met een paar dagen weder geheel hersteld los te laten. Te Nymegen is Donderdag ochtend de gepensionneerde kolonel by den militairen ge neeskundigen dienst 0. Ripping overleden. De brievengaarder te Dussen moet we gens oneerlijke handelingen in zyn betrekking geschorst zyn. By een onderwijzer te Bronneger (Drente) heeft in diens woning een brutale aanranding plaats gehad. Twee personen traden binnen en eischten betaling eener quitantie. Toen hun deze geweigerd werd, mishandelden zij onderwyzer en verwondden diens echtgenoote deeriyk met messen. De zaak is in handen der justitie, doch een der beschuldigden, iemand uit Borger, is uitgeweken naar Pruisen. Worstvergiftiging. By vier van de vyf personen uit éen huisgezin te Winterswyk, die leverworst ge nuttigd hadden, doen zich min of meer ernst- tige verschynselen van worstvergiftiging voor. De worst was door de huisgenooten zei ven voor eigen gebruik gemaakt. Een der leden van het geziD, een jonge huwde man, die by zyn ouders inwoonde, is reeds overleden. De Wintersw. Ct zegt, dat dit gift in de worst vooral in dit jaargetyde ontstaat en wel het meest in de maand April door ontbindings processen in de worst, veroorzaakt door de ge durige verandering van het weder, en wel hoofd- zakeiyk in zoogenaamde dikke worsten, welke slecht gerookt en gedroogd zyn. Dringend wordtr aanbevolen lever- en meel- worst by de bereiding goed gaar te koken. Tydens de jaariyksche gemeente-feesten van Brugge zal daar, op Zondag 16 Juli 8. een groot festival gehouden worden voor har monie-, fanfaren- en koorzangmaatschappijen, waartoe allerwege, zoowel in België als daar buiten, uitnoodlgingen zyn verzonden. Als gewooniyk zijn ook by dit festival ver schillende premiën van fr. 400 tot fr 25 uit geloofd, benevens onderscheiden eermetalen in zilver. Baron Pitterus, een zoon van den Belgi schen staatsman van dien naam, is te Pargs veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, 100 frs boete en fra 40.000 schadevergoeding, wyi hy op de boulevards te Parys een man had overreden. Dezer dagen maakten wg melding van een reusachtige kaart van het Amerikaansche spoorwegnet, welke voor de Parysche tentoon stelling wordt gemaakt. Een tegenhanger daarvan is het plan van den Londenschen County-Council om ter Pary sche wereldtentoonstelling een volledige reliëf kaart van Londen in te zenden. Wanneer het er van komt, zal het wel de interessantste kaart zyn, die ooit ten toon gesteld is geweest. Haar oppervlakte zal 30 vierkanten voet zijn en alle openbare gebouwen, alle straten, spoorwegen, kanalen, enz., zullen er plastisch op worden afgebeeld. De kleinere details zal men natuuriyk moeten laten varen, daar de verhoudingen dit niet zouden toelaten. Zoo zal bijv. een gebouw, dat in werkelgkheid frontbreedte van 50 meter heeft, op de kaart een huisje van éen duim breed zyn. Zoo zal de St. Paul deze afmetingen hebben31/» duim lang en 2'/s duim boog. Op deze wijze wil men de 600.000 gebouwen, waaruit de provincie Londen bestaat, op dezelfde proportie vertoonen, De man, die te Choisy-le-Roi een kind mishandelde en vermoordde, heeft bekend. - In de Simeonskerk te Berlgn is de groote - „Ik ben de eenige agent," sprak ik met waardigheid, „indien gy my uwe bestelling wilt opdrageD, tegen Vooruitbetaling, zend ik u het rywiel franco aan elk adres, in Duitschland. „Gg schertst f" riepen zjj ongeloovig uit. „Héél goed," antwoordde ik en wipte op het zadel, „als gij. aan myne woorden twyfelt, goede morgen fièerem" Zy hobbelden achter my aan op hunne ram melende wielen. „Pardon, juffrouw, ga zoo niet heen. Geef ons ten minste het adres van den fabrikant." Ik deed als den superintendent in Frankfort en draaide by„Zie eens," zei ik met groote openhartigheid „ik krijg 25 p. van elk rywiel, dat ik verkoop. Ik ben de eenige agent, zooals ik zei. Als gg door mij b es telt, krijg ik myn commissieloon, anders niet. Doch daar gy fatsoenlijke heeren schynt te zyn," zij bogen, „zal ik u het adres der firma geven, vertrou wende dat gy mijn naam zult opgeven, indien gij tot een bestelling besluit." Dit zeggende gaf ik hun een kaart. „De prys is 400 mark en dien is het wel waard." Eer zy iets konden zeggen, gaf ik myn stalen ros de sporen en vloog in volle vaart den berg af. Ik schreef dfen avond een potloodbriefje aan myn Amerikaan, om te zeggen wat er gebeurd was; maar het spijt my te moeten vermelden dat de twee studenten dienzelfden avond ook schreven om een Manitow te bestellen, ionder myn naam te noemen. Zeker in de hoop van klok naar beneden gekomen de oorzaak is onbekend. Niemand werd gekwetst. Te Keulen is een proces aangevangen tegen de vervaardigers van valsch bankpapier voor een waarde van 1 miljoen. In het Duitsche plaatsje Rosenthal (vorstendom Reuse) is de ketel eener papier fabriek gesprongen. Zeven personen werden gedood. Van de schoolmeisjes, die by het bekende ongeluk te Cagliari gekwetst werden, zyn er reeds twee overleden, zoodat het ongeluk in het geheel drie dooden kostte. - De Russische minister van onderwys -.ft plan de hoogescholen in Petersburg tot den herfst te sluiten, daar de opgewondenheid onder de studenten gestadig aanwast. In Amerika heeft men proeven genomen met een nieuw telegraaftoestel, dat 200 woor den per minuut overbrengt. Te Maysville (Kentucky) is Dinsdag een man opgehangen, die eerst een rede hieid van 40 minuten, toen de toeschouwers verzocht persooniyk afscheid van hem te komen nemen, en daarna een collecte voor zyn vrouw en kin deren deed houden. Toen de sheriff het nu genoeg vond, begon de veroordeelde te bidden en te zingen. Daarop werd hem de zwarte kap over het hoofd geworpen. Maar hy rukte dien af. Eerst met veel moeite kregen vier perso nen hem in bedwang. In de Argentijnsche republiek heeft een aardbeving twee plaatsen Vinchina en Jequell geheel vernield. Velen werden gedood. Verknopingen enz. Heden werd aan het gebouw van het geweBteiyk bestuur te Middelburg aanbe steed het bouwen van een slnisknechtswoning by de Weatslnis te Terneuzen. Raming f 3950. Ingeschreven werd door de heerenJ. A. Reynberg voor f 4425, D. de Smidt ad f4291, W. P. Nieuwelink voor f 3980, G. J. Balken- stein ad f 3832, dezelfde voor f 3798 en J. van der Velden ad f 3740. Alle inschryvers wonen te Terneuzen. Door het dagelgksch bestuur van het waterschap Schouwen zyn Donderdag te Zie- r i k z e e in het openbaar aanbesteed, by enkele inschry ving, de vernieuwingen en herstellingen en leverantie, behoorende tot de gewone aarde-, kram-, rys- en steenglooiing- en andere werken aan de zeedijken,van dat waterschap over 1899, in 6 perceelen. Het minst werd ingeschreven voorperc. 1, Zuidhoek, door W.Berrevoetsvoor 1840; p. 2, Borrendamme, door W. Berrevoets, voor f 3780; p. 3, F1 a a u w e r s, H. J. Romeyn, voor f 2947; p. 4, Kou de kerke, door J. den Boer, voor /5272;p. 5, Scharendyke en Langendyk, door J. den Boer, voor f 3424 en voor p. 6, Brouwershaven, door J. M. Dekker, voor f 865. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datnm Plaat». Voorworpen. >4 April Middelburg, Inspan, 24 Ternenxen, Hout. 14 Aardenburg, Inspan, ik a Middelburg, Inspan, 26 Vlissingen, Huizen, 26 Middelburg, Inboedel, 36 a O. Souburg, 28 b Meliikerke, 28 Zanddyk, 28 b Arnemuiden, 1 Mei Veere, 2 O. Souburg, 2 Sluis, 8 b Meliskerke, 4 b Middelburg, 4 Schoondijke, Sohoondijke, Zou telende, Oostbnrg, Schoondjjke, St. Jan en Bremo, Sohoondijke, Schoondijke, Waterlandk., St, Jan, Zuideande, Inspan, Inspan, Inspan, Inboedel, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Huis, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Verhuist. Huineman. Hendriks®. Tak. Maret Tak De Groot en Hondiui. Loeff. TakenLoeff Havers. Tak. Havers. Loeff. De Smidt. TakenLoeff Tak. De Smidt. Maret Tak. Hendrikse. Loeff. Hendrikse. De Smidt. Hendrikse. De 8midt. De Smidt. Hendrikse. Hendrikse. Hammacher commissieloon uit te sparen. Het doet my echter genoegen per contra (zooals wy in den handel zeggen) te kannen mededeelen dat ik by myn aankomst te Lucern een brief poste restante van den heer Hitchcock vond, met een bankbiljet van tien pond. Hy schreef dat hy twee bestellingen uit Homberg had gekre gen, en daar hy wel begreep dat die van myn Heidelbergsehe studenten waren, zond hy my het eerste commissieloon, dat, naar hy hoopte, door meer zou gevolgd worden. Ik zal mgn verderen bergtocht nietbeschry- ven noch hoe ik onderweg bestellingen kreeg van een Engelschen dominé, een Oosten- rykscheu officier, en twee Amerikaansche dames, noch hoe ik die uitlokte, door tegen onmogelyke hoogten op te rij des en dan aan den kant van den weg te gaan zitten dejeu ceeren (drie maal per dag). Ik voelde my een echte huichelaarster. Maar Hitchcock had ge zegd „zaken zyn zaken"en eer ik Lucern be reikte had ik vyftien bestellingen opgedaan Ik was nu zoo weinig bezorgd voor den dag van morgen, dat ik mgn intrek in een goed hotel nam, totdat Elsie vacantie kreeg. Intu8schen vermaakte ik my met de steilste wegen nit te zoeken, die ik in de buurt kon vinden, en mijn wiel zoo veel mogeiyk op de proef te stellen. In het laatst van Juli kwam i. Eerst was zy half boos dat ik haar dat billet gezonden had. „Oazin", zei ik, hare bleeke wangen atreelende. „Wat hebt gy aan Heden heeft het personeel in de wasschery De Volharding te Vlissingen het werk gestaakt. In den namiddag kwamen per tram alhier een dertigtal meisjes van het personeel der wasschery aan. Twee harer begaven zich naar den heer C. J. Huvers en hadden met hem een onderhoud. Parijs. De Figaro bevat heden een facsimilé van het borderel en het verhaal, dat Dreyfas aan Fornizetti deed, over de wyze waarop hij werd gearresteerd. Dit verhaal bevat weinig meer dan wat reeds uit de vroegere mededeelingen in brieven van Fornizetti bekend is. Toen Dreyfus aan het ministerie kwam, ge lastte Du Paty de Glam hem te schryven wat deze dicteeren zou. Dreyfus was daarover zeer verbaasd, maar deed wat hem gezegd werd. Nadat hy eenige regels op papier had ge bracht, zeide Du Paty de Clam tot hem „Waarom beeft gy." Dreyfas had daarop ge sproken van koude vingers. Nauweiyks had Dreyfas het schryven her vat, toen Du Paty de Clam de woorden sprak „In naam der wet, neem ik u gevangen." Dreyfus vroeg daarop waarom, waarop Du Paty de Clam antwoordde „omdat gy een verrader zyt." Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatseljfke tijd.) Oost-Indië. Marseille (Fr.dienst). 22 April 5.45's morgens. Genoa (Nederl.) 25 April 6.80 's avonds. Amsterdam (Nederl.) 28 April 6.80 's avonds. Brindisi (Eng. dienst)28 April 1.05 's nam. Napels (Duitsche dat.) lMei 1.05 's nam. Marseille Lloyd2 Mei 6.30 avonds. 5 Brindisi (Eng. dienst) 5 Mei 1.05 's nam. Botterdam (Eloyd). 5 Mei 6.30's avonds, Met deze gelegenheid wordt alleen ver- conden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen. Padang wordt aangedaan door de booten der Maatschappyen Nederland en Lloyd. Over Brindisi Rritsche bootenheeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 'g avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en ie residentie Sumatra's Oostkust. W est-Indië. Curagao vla Queen s- town. 25 April 10.15's avonds. Suriname via Sout hampton 2 Mei 5.45 's morgens, Suriname viaSt Na- zaire8 Mei 5.45 's morgens. Cnragao via Liverpool10.15 's avonds. Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14en elke maand 6.80 av. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Dinsdag 25 April. St. Annaland. Gemeentehuis 11 u.i onderhoudswerken <9«ewma-polder. Aanwijzing 18 en 22 April 11 tot 1 u. Inlichtingen J. Polderman. Woensdag 26 April. Wilhelminadorp. Gemeentehuis 11 u. levering bazalt, Waalpuin, palen, rys, staken en haringband. Inlichtingen S. van der Vegt aldaar. Algemeen Overzicht. De tekst van de nieuwe Belgische kieswet is nu bekend. Het Journal de Bruxelles had primeur van dit stuk, dat er geweldig ingewikkeld uitziet. Op zich zelf is dat niet altgd een veroordeeling. Men kan gemakkeiyk dergelgk werk afbreken met het woord, dat een vriendin, als gy haar niet eens een kleinen dienst moogt bewyzen." „Maar Bruintje, gy wildot geen dag lan ger dan noodig was by my in Londen biy ven." „Dit was heel wat anders 1 Dat was Ik. Dit zyt Gij. Ik ben gezond en sterk, en ge schikt voor den levensstryd, en kan voor my zelf zorgen en gy zyt een tenger bloempje, dat door iedereen beschermd moet worden." Mijn voorspoed verheugde mij voor niets zoo zeer, als voor de gelegenheid, die zij mij. verschafte om die lieve, vermoeide, overwerkte ~"sie te helpen. Wij namen terstond onzen intrek in een hoog gelegen pension, vlak bij den top van Briinigdaar was het heel goed voor Elsie en het lag vlak bij den weg, waar 2k mijne strikken kon spannen om de toeristen te vangen. Elsie kon ook gemakkeiyk op de Manitow rgden en wilde er gaarne zelf een hebben. Dat bracht op een denkbeeld. Ik schreef aan Hitsch- cock dat ik een Engelsche vriendin by mij had, en dat twee Manitow's zeker nog beter recla me waren dan een. Ik beken dat ik versteld stond van mijn eigen brutaliteit; maar de brief werd toch verzonden en per omgaande kwam het antwoord >Waarde juffrouw. Per expresse ontvangt gy een dameB rywiel no 4, volgens uwe ge ëerde bestelling, waarvoor by deze dank be tuig. Hoe meer ik uw manier van zaken doen leer kennen, des te meer bewonder ik u. Dit

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2