BUITENLAND. Verschillende Berichten. FEUILLETON. De lotpallea van Leis Cayley. LAATSTE BERICHTEN. Verknopingen enz. m m B a m m B B B B B B B B B B da Fransche taal, bevattende een kaartje van Nederland, een korte beschrijving van de paar denfokkerij, 'in ons land, plaatsen en datums der voornaamste markten, namen en adressen der paardenhandelaars enz. Volgens de voor- loopige mededeelingen zal de paarden-tentoon- stelling in September 1900 plaats hebben te Vincennes bij Parijs, daar in Parijs zelf op het tentoonstellingsterrein geen voldoende ruimte is. Da commissie wil aan de regeering ver zoeken de aan te koopen paarden te mogen stallen in de boxen voor de rijks-hengsten te Bergen-op-Zoom. Vóór het vertrek naar Parijs zon dan te Bergen-op-Zoom een paar malen een vóor-tentoonBtelling voor het publiek worden gehonden. LETTEREN'EN KUNST. Perosi heelt met alle beslistheid ontkend, dat hij den geestelijken stand zal verlaten. Er was volgens hem zelfs geen aanleiding om dat te vertellen. Volgens Italiaansche bladen heeft hy wel zijn betrekking als kapelmeester van de San Msrco-kerk te Venetië neergelegd, omdat men hem verwijten maakte over zijn herhaalde af wezigheid. Door den nood gedwongen, zal me vrouw Loiter, een aangehuwde nicht van den onderkoning van IndiS, wier man gebrekkig is geworden, zich aan het tooneel verbinden, Als het weder goed' bleef, zou Rudyard Kipling Maandag naar zijn buiten vertrekken. Vrijdag werd aan het departement van binnenlandsebe zaken te 's Gravenbage door het hoofd van het departement met de com missarissen der koningin in de onderscheidene provinciën een conferentie gehouden ter bespre king van eene herziening der jaarwedden van de griffiers der staten en van de ambtenaren aan de provinciale grifflën, by de behandeling van de staatsbegrooting voor 1899 door den minister in uitzicht gesteld. De burgemeester van 's Hertogenboscb heeft de opvoering van Voerman Henschel ver boden. Waarom Omdat dit stuk volgens het geweten van dien edelachtbare beet te zijn, wat art. 188 der gemeentewet noemt„strijdig met de openbare zedelijkheid1" Opmerking verdient dat juist Zondag in bijna alle kerken tegen de opvoering en het by wonen van dat verderfelijke stuk is gepredikt. Com meutaar overbodig Onze koninginnen hebben Maandagavond te kwart over negen Amsterdam verlaten en zijn vertrokken naar Mühiheim, waar zij heden middag te twee uur zouden aankomen. Daverende toejniohingen klonken haar tot afscheid tegen. Het zag op den weg naar het station, Dam en Damrak, zwart van de menschen. De jonge koningin droeg een zacht groen reistoilet. Hare Moeder was weder in het zwart gekleed. Tot den trein werd den vorstinnen uitge leide gedaan door den burgemeester der hoofd stad, met wien zy zich nog eenigen tyd onder hielden, staande aan het portier, en wien zy haren harteiyken dank betuigden voordeont vangst, Haar door de burgery in de hoofdstad bereid. Kort vóór het Paleis werd verlaten, was de hoofdcommissaris van politie, de heer J. A. Francken, aldaar door de koningin ontboden die hem Hare hooge tevredenheid betuigde over de wijze, waarop de politie dezer dagen hare taak bad vervuld; het was H. M. opge vallen met hoeveel beleid en vriendelijkheid de politie overal jegens de burgery was op getreden. Onze koningin heeft het beschermvronwschap aanvaard van de Nederlandsche Vereeniging tot Hulpbetoon te Antwerpen. Gedurende het verbiyf van H. M. Koningin in het buitenland moeten aan Haar geadresseerde brieven bezorgd worden aan het kabinet der Koningin, alwaar voor een gere gelde opzending dier brieven zal worden zorg gedragen. De Tijd deelt met zekerheid mede, dat het gebouw Constantia te Amsterdam in eigen dom is overgegaan in handen van het R. K. Parochiaal kerkbestuur van den H. Ignatius en zal worden verbonwd tot een hulpkerk. Te Rotterdam heeft een vorsohrikkeiyk ongeluk plaats gehad. Zondagochtend waren daar eenige leden van de Onderlinge Brand weerclub, onder leiding van een brandmeester, bezig zich te oefenen aan het klimhuis. Bij deze oefening, die plaats had met den zooge- naamden reddingszak, werd de ladderwagen van de gemeente gebruikt. Nadat eenige leden zich in het neerlaten met den zak hadden geoefend, begaf zich een 21jarige jongeling op den ladder om zich staande in den zak te laten zakken. Toen hy op de hoogte der tweede verdieping was gekomen, brak de ladder en viel de jonge man van een hoogte van 6 a 7 meter op de steenen. Bewusteloos en ernstig aan het hoofd ver wond, werd hy door zyn kameraden opgenomen en naar het Ziekenhuis gebracht, waar zyn toestand Maandag levensgevaarUjk werd geoor deeld. De ladder brak ter plaatse waar een yzeren band door middel van houtachroeven was bevestigd. Aldaar wordt een nieuwe industrie uitge rend. Twee mannen "hebben een groot aantal branders met gloeikousjes op den Plantageweg en in de omgeving gestolen. De beide dieven zyn gearresteerd. In een der Rynbooten, die aan den Westzee- dyk aldaar in reparatie liggen, is Zaterdagmiddag in een der hutten de 22-jarige machinist, die sinds een 14 dagen vermist werd en die men dacht dat verdronken was, vermoord gevonden. Het ïyk werd gevonden in het bed van den vermoorde en verkeerde reeds in staat van ontbinding. Het is geschouwd en de equipage van het aohip is in verhoor genomen. - Met donderend geraas is in den nacht van Zaterdag op Zondag de torenspits van de afgebrande kerk te Overaohie ingestort. De zware slag bracht het geheele dorp in opschad- ding. Geen der aangrenzende peroeelen kreeg belangryke schade. Een der zygevels, die is biyven staan, zou Maandag worden neerge haald, ten einde ongelukken te voorkomen. Te Overschie is een achtjarig knaapje, dat op in de Schie liggende balken speelde, daaraf gevallen en verdronken. Zondag avond is te 's Gravenhage iemand deeriyk mishandeld door een beruchten vech tersbaas. Hem werden met een Btoel twee diepe hoofdwonden toegebracht, die zyne op name in het ziekenhuis noodzakeiyk maakten. De dader is in arrest. - Te Groesen is een heer van 102 jaren overleden. De ondste ingezetene van Anker veen iB in den ouderdom van 99 jaren ge storven. Te Eersel (N.-B.) is door een onbekende oorzaak eeu hofstede tot den grond toe afge brandhet vee werd gedeelteiyk gered. 9. Uit het Engelsch. VA» GRANT ALLEN. DERDE HOOFDSTUK. De zonderlinge Amerikaan. Het was byna tyd om af te ryden, toen tot den heer Hitchcock zeiDie vrouw kan niet mededingen." „Waarom niet vroegjik in goed Duitsch, met een allerliefsten glimlach. „Waarom niet? Omdat het woord rijder in het Keiz. Kon. decreet bepaald in manne lijken zin bedoeld is." „Pardon, heer superintendent," hernam ik en haalde een exemplaar van de wet van '97 uit mgb zak, „indien gij wilt inzien artikel 45 van de verordening op de rywielen, zult gij zien dat, tenzy ergens bepaald het tegen deel voorgeschreven is, het woord rijder, hier in het mannelijk gebezigd, evengoed van toe passing is op alles wat de wielrijdster* betreft." Ik had gezorgd vooraf goed op de hoogte te zyn. „Dat is waar het manneUjke omvat ook gewooniyk het vrouwelijke." „Laat my ten minste rijden," zei ik, de gon staan. Een ingesteld onderzoek 'bracht aan het licht, dat het kind uit Bornheim af komstig was. De kleine reiziger moet te Bornheim, waar de trein een langdurig opont houd heeft, in den trein geklommen zyn. Alweer groote branden ia Amerika, maar ditmaal geen branden, die aan de vernielzucht moeten worden toegeschreven. Want als de brandstichtingen een soort terrorisme zyn, dan had men toch zeker de armenwyk van Chatham wel gespaard, die nu een prooi der vlammen werd. Verder heeft een groote brand te Cleveland voor 700.000 d, schade aangericht. Maar het biykt evenmin, dat deze ramp tot de bekende reeks behoort. Ook te Londen heeft een groote brand plaats gehad. Deze ontstond Maandag ochtend om streeks 10 uur in Hyde Par Je court fiats, een enorm gebouw in het Westen der stad, dat, geljjk de naam reeds aangeeft, bestemd was om in afzonderlyke deelen te worden verhuurd. De brand is gelukkig boven in bet hnis van elf verdiepingen begonnen hoewel het gevaar voor de bewoners dus niet groot was, ontstond toch een groote paniek, welke tot ongelukken leidde. Vooral de dienstboden waren geheel ontsteld en sprongen uit de vensters op de lager gele- genbalcons. De brandweer stelde haar red- dingsmaterieel op, maar dat bleek niet berekend te zyn voor zulk een gevaarte. In het geheel zyn drie van de elf verdiepin gen uitgebrand. Even na den middag was men het vuur meester. Ernstige ongelukken hebben gelukkig niet plaats gehad. Schutterij en brandweer. In het Belgische stadje Aalst bestaat een merkwaardige verhouding tusschen schutterij en brandweer, welke Zondag leidde tot een zonderling tooneel, dat door het H. v. A. als volgt wordt beschreven. „Gisteren morgen stond de tweede ban der burgerwacht voor de kazerne der pompiers. Deze laatste, van de oefening terugkeerend, wilden met spuiten en al door de rangen der burgerwacht dringen. Maar de majoor der wacht, baron Felix Bethnne, lid der Kamer, verstond het anders. Halte lariep hy. Gramschap van M. de Paepe, bevelhebber der pompiers, die riep Voornit, mannen Waarop, op bevel van baron Betbune, de burgerwacht de bajonet op het geweer stak. En de pompiers moesten wachten tot de garde-civikken weg waren. Naar het schynt is eene klacht gezonden naar het parket van Dendermonde." De liberale studenten hebben Zondag een congres gehonden te Brussel, waarop vooral de onderwysmaatregelen van minister Schollaert het moesten ontgelden. De koniDgin van België is nn geheel her steld hoewel het weer haar belet uit te gaan, vooral omdat de doctoren vreezen, dat, als H. M. eenmaal in de buitenlucht is geweest, zy veel van haar krachten zal vergen. Aan de hoffeesten ter eere van de officieren van de Liguria, neemt zy evenwel geen deel. De Fransche ontdekkingsreiziger Mizon heeft zich tijdens een hevigen koortsaanval van het leven beroofd. Een automobiel op hol. Het vuile weer heeft een Paryschen chauffeur een leeiyken poets geatoofd. Een tochtje lange Boulevards makend, raakten zyn rem en wielen zoo vol modder, dat het remtoeBtel geen vat meer vond. De beryder was wel genoodzaakt, zich op genade en ongenade aan zyn voertuig over te geven. Hy stormde dus den Boulevard de Port-Royal af, de Rue de la Glacière. Boulevard d'Italië, Boulevard St. Jacques, tot eindeiyk een dikke boom het „tot hier toe en niet verder" sprak. De automobiel brak aar stukken en de ongelukkige chauffeur zyn arm. Koningin Victoria, die nog altyd in het zuiden vertoeft, gebruikte Zondag de lunch bij Toen dezer dagen te Danadorf een trein, komende van Keulen, stilhield, bemerkte een ambtenaar van het station, dat een kinder kopje uit een goederenwagen te voorschijn kwam. Nader by gekomen, zag by een ongeveer tweejarig kind moederziel alleen in den wag- wet omboog houdende „indie n ik win, kunt g de zaak later met de Keiz. Kon. reg. uitmaken. „Dat wordt een internationale zaak," zei Hitchcock. „Dat zou een prachtige reclame voor de Maniton zyn indien Engeland en Duit80hland een casus belli van het geval maakten. Amerika zou foekyken en het geld opsteken." „Twee minuten," riep de man die bet teeken tot afryden moest geven. „Ga uw gang dan, juffrouw EnglSnderin' zei de superintendant en spelde een kaart met nummer 7 op myn jakje. „De Keiz. Kon. reg. moet later maar uitspraak doen." De luitenant in sportuniform ging een weinig achteruit, en mompelde: „Als dit een dames rif je wordt, kan een Pruisisch officier zich niet verlagen tot mededinging." Ik boog en zei lachend: „Als mynheer de luitenant bang is om tegen een Engelsohe dame te rijden, dan Dat deed hem terstond naar de iyn terug- „Een minnnt!" riep de man met het horloge. Wy waren allen gereed. Er heerschte vol komen stilte. Ik was vreeBelijk bang, maar deed myn best om er „kalm nit te zien. Daar klonk het woord „Voorwaarts!" en als pylen uit óen boog schoten wy vooruit. Ik bad denzelfden weg twee dagen geleden op een hitje afgelegd, met mijn Amerikaan lichameUjke krachten. Maar anderen vreezen een zeer noodlottigen invloed. Er waren ongeveer 60.000 personen in de St. Pieter, en er moet een schandeiyke handel i plaatsbilletten zijn gedreven, zoo zegt men. Nu, daarvan hebben wy ook in ons land wel eens gehoord Duelleerwoede. Een Ruissisch militair blad Pasweitschik deelt het volgende mede, als bewys voor de schandeiyke opvattingen, welke daar te lande nog met betrekking tot de militaire eer bestaan. Twee intieme regimentskameraden, oude vrienden van jongs af, hadden in hun woning gefuifd en hadden in hun dronkenschap twist gekregen. Hierbij kreeg A. een klap in 't 'cht. Den volgenden dag werd de geslagene by zyn regimentscommandant ontboden. ,Gy herinnert u, wat gister na tafel met n is voorgevallen?" „Er is niets byzonders gebeurd, kolonel." „Niets „Ik weet van niets." „Nu dan zeg ik h Gy hebt van luitenant Wolotzki een klap in het aangezicht gekregen, toen gij niet wildet, dat hy een pistool van den wand nam. Herinnert gy u dat?" „Neen kolonel. Maar bedenk, dat wy beiden veel hadden gebruikt. En al was zoo iets ook gebeurd, dan is het zonder bedoeling ge schied." „Over bedoelingen oordeel ik niet. Ik ken de feiten. Het geschiedde in tegenwoordigheid van getuigen, in byzyn van officieren van een ander regiment. Hoe denkt gy uw eer terug te krygen, de u aangedane beleediging te wreken? De „beleedigde" begeeft zich naar den be- leediger, zyn boezemvriend. Deze ligt nog in bed en slaapt. Hy wekt hem. .Wassja, herinner je je wat je gisteren ge in hebt?" ,Neen, in 't geheel niet. Ik was zoo vol als een laars. Wat is er dan ,Je hebt my in 't gezicht geslagen." Duivels (Wassja springt op). Vergeef, vergeef, broeder. Zoo'n ezel als ik benMaar totaal dronken vergeef my, myn beste ja, hè „Dat weet ik aiies, maar er waren getuigen i, Iwanzow en Stribitski. Zij hebben gebab beid en „De kolonel heeft je van morgen ontboden?" Hy knikte zwygend. Een paar uur later stonden de vrienden tot „eerherstel" met de wapens in de hand tegenover elkaar. Den een doodde de kogel, die zyn weg ongelukki gerwijze maar al te goed vond; de ander werd krankzinnig. Paus Leo weer hersteld Z. H. heeft zich Zondag aan de geloo- vigen vertoond, en wel by de plechtigheid in de St Pieterskerk. De geneesheeren waren er tegen geweest, dat de grysaard zich op deze wijze vermoeide. Maar men weet dat de Paus een alles behalve gehoorzame patient is. Dat het groote vertoon te veel was voor de zwakke krachten van den 89-jarige bleek nit alles. Eerst uit een vry langdurig wachten op deu kerkvorst. En toen deze eindeiyk was aangekomen, trof de vale, byna lijkkleurige uitdrukking van het gelaat, die zoo zonderling afstak by de schitterende weelde van den Pauselijken stoet. By de offerande weigerden de sidderende handen, en het bleek dat de Paus vergeefsche moeite deed zich op te heffen uit zyn zetel. De mis werd door kardinaal Mazella gelezen en met de ceremoniën werd veel spoed ge maakt. Den zegen deelde de Paus zittende uit, terwyi Z. H. daarna een of ander verster kend middel gebruikte. Eerst 2 uur nadat hy in de kerk was ge komen, werd de Pans in den bekenden optocht nit de kerk gedragen. De geestdrift der menigte was groot, zoo wordt hierbij gevoegd. Nogal tameiyk onge voelig dunkt ons, want uit het bovenstaande blQkt, dat het een geweldig tragisch schouw spel moet zyn geweest, zoo te zien sollen met een stervenden grysaard, en dezen zyn laatste krachten te zien aanwenden bij vergeefsche pogingen om te zyn als vroeger. Een deel van 's pausen omgeving verwacht van dezen dag een wederopleving der geestelyke naast my, om alles goed op t0 nemen. Wy waren 's morgens om 5 uur uitgereden, ten einde geen opzien te baren en das wist ik precies wat my wachtte; maar ik beken dat ik mij de vyftig pond dadelijk voelde ont glippen, toen de luitenant en al de andere heeren my vooruitstoven met een vaart, die my ten hoogste verbaasde. Ik meende dat allea verloren was I Tegen zulke geoefende ryders kon ik niet op. Weldra bereikten wy allen den open weg, die over de vlakte door de Main-vallei naar Mainz voert. Gedurende tien myien is het een stoffige vlakte. De weg was goed: maar verblindend wit en terwyiik in de Junizon voorttrapte, hoorde ik myn Ame rikaan, die te paard volgde, luid roepen„Haast u niet, juffrouw, jaag niet, bekommer er u niet om dat zy uit het gezicht raken. Bewaar uw adem; dat is het voornaamste. Adem, adem, is alles. Laat ze n verslaan op de vlakte, gij haalt hen spoedig genoeg in als gij den Tannus opmoet!" Ondanks deze aanmoediging was ik dood ongelukkig dat myne mededingers een voor een in de verte verdwenen, zoodat ik ten slotte alleen in een dichten stofwolk, in den feilen zonnesc4ijn voortzwoegde. Ik kreeg berouw over myn driestheid. Toen begonnen de ruiters te pruttelen, daar de politieveror dening hun verbood den achtersten wielryder of ryderes voorby te ryden en door my werden zy belet bun eigen kampioenen te volgen. Amsterdam. H. M. de koningin droeg den burgemeester op hare innige dankbaarheid aan de burgery over te brengen voor de zeer warme ontvangst, haar bereid en de bewijzen van gehechtheid en trouw, haar en hare moe der betoond. H. M. schonk f 2000 voor den algemeens armen, f 500 voor het politiefonds en ver schillende giften aan liefdadige instellingen. Brussel. Heden is het wetsontwerp tot herziening van het stelsel van verkiezing bij de Kamer ingediend. Krachtens dit ontwerp zal bet evenredig kiesrecht worden toegepast in die gevallen waarin geen volstrekte meerderheid is behaald. De verdeeling der niet by volstrekte meer derheid gewonnen zetels heeft plaats onder de candidaten der groepen, die ten minste 1/6 der stemmen verwierven. Parijs. Naar de Figaro heden mededeelt, verklaarde Picqnart verder, hoe hij by het ver- schijnen van het artikel in de Eclair een onder zoek instelde, waaruit hem bleek dat de schryver een officier van den generaion staf was. Picquart verhaalde voorts het bekende onderhoud met generaal Gonse over de zaak- Esterhazy, waarbij Gonse zeide: „wanneer gij zwijgt, zal niemand iets vernemen", waarop Pic quart antwoordde„wat gy daar zegt is afschu- weiykzulk een geheim zal ik niet medenemen in mijn graf." In een bespreking over het bordereau kwam Picquart tot de slotsom, dat de veronderstel ling dat de maker een artillerie-officier zou zyn, niet voldoende gerechtvaardigd is. Madrid. De uitslag der verkiezingen is dat gekozen zyn 180 aanhangers van Silvela, 35 van Polavieja, 30 nltramontanen, 86 liberalen, 30 aanhangers van Gamazo, 15 republikeinen, 4 Carlisteu eu 5 aanhangers van Robledo. By de Maandag door de vereeniging Welbegrepen Eigenbelang te Aardenburg gehouden aanbesteding der levering van 51.650 Kg. Chili salpeter, is die gegund aan den heer A. Snelleman te Dinteloord ad f 9.02 per 100 Kg. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 19 April 0. Souburg, Heerenhuia, Tak. 19/20 Clinge, Inspan, R. v. Meurs. 21 Clinge, Inspan, R. v. Meurs. 21 Veere, Inapan, Huvers en W.Yerategen. >4 Middelburg, Inspan, Varhulst. 24 Ternenzen, Hout. Hnineman 84 Aardeoburg, Inspan, Hendrik** IS Middelburg, Inapan, Tak. 2B Vlissingen, Huizen, Maret Tak 26 Middelburg, Inboedel, De Groot en Hondins. 26 0. Souburg, Inapan, Loeft 28 Meliskerke, Inspan, TakenLoefl. 28 Zanddijk, Inspan, Huvers. 28 Arnemuiden, Inboedel, Tak. 1 Mal Veere, Inspan, Huvers. 2 0. Souburg, Inapan, Loeft 2 Sluis, Inspan, De Smidt. 8 Meliskerke, Inapan, Tak enLoeft 4 Schoondüke, Inspan, De Smidt. 1 Vlistingen, Inapan, Maret Tak. 8 Schoendjjke, Inapan, Hendrikae. 9 Zoutelande, Inspan, Loeft 10 Ooitborg, Inapan, Inapan, Hendrikae. 12 Schoondüke, De Smidt. IS St. Jan en Eremo, Inapan, Hendrikee. 16 Schoondijke,* Inapan, De Smidt. 16 Schoondjjke, Inspan, De Smidt. 17 Waterlandk., Inspan, Hendrikae, 18 St> Jan, Inspan, Hendrikse. „Geef het op, juffrouw, geef het op!" riepen zy my toe. „Gy zyt verslagen! Laat ons voorby Maar op datzelfde oogenblik riep myn Amerikaan„Doe niets van dien aard, juffrouw! Houd vol! en bewaar uw adem! De adem wint! Die Duitschers zyn niets meer waard als zy den berg op moeten." Aangemoedigd door zyn stem, trapte ik door, met een gelijkmatige vaart zonder te haasten of te vertragen. De gloed van den weg steeg tegen myn gelaat op en in het witte stof zag ik de sporen van zes rywielen voor my. Ik hield vol totdat ik bet plaatsje Höchst, zes mijlen van Frankfort af, bereikte. Soldaten langs den weg controleerden ons op geregelde afstanden met chronometers en teekenden onze nommers op. Terwyi ik over het ongeiyke plaveisel hotste, riep ik een hnnner toe „Hoever is de laatste my voor?" „Vier minuten, juffrouw." Opnieuw verloor ik den moed. Doch toen ik een kleiaen heuvel opreed voelde ik hoe gemakkelijk de Maniton dit deed. Van den top zag ik de anderen de helling afrennen in de richting van Hattersheim. Ik stoof naar beneden met myne voeten omhoog, terwyi een zachte koelte my in het gezicht woei. De heer Hitoheooh riep achter my aan „Niet jagen, niet haasten Gun u tyd gun u tyd, juffrouw Voorbij de brug te Hattersheim draait men eensklaps rechts af en begint te klimmen langs Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. W o e n s d. 19 April. Litt. lezing Laan. Engel- sche JcerJc 8 u. W o e n s d. 19 April. Verg. De reservekas, Kegelbaan sociëteit De Vergenoeging 8 u. Woensd. 26April. Voordr.WillemRoyaards. H E R IJ K. Deze herijk is door Ged. Staten van Zeeland bepaald in de bieronder volgende gemeenten op de daarby aangegeven dagen en uren: K a p e 11 e ook voor Sohore, 19 en 20 April. Wemeldinge, 1 Mei en 2 Mei des voorm. Ierseke, 2 Mei des namiddagB, 8 en 4 Mei Kruiningen, met uitzondering van Hansweert, 5 Mei. Hansweert (gemeente Kruiningen),6Mei. Belanghebbenden zij erop gewezen, dat het laatstgeplaatste goedkeuringsmerk voortaan gedurende twee jaren, op gevaar van straf, on geschonden moet worden bewaarden dat de verificatie van gewichten beneden het gram (milligram-gewichten), wegens de daartoe noodige fijne balans, uitsluitend aan hetijkkan toor te Middelburg geschiedt. Algemeen Overzicht. De Spasnsehe regeering ia waarlijk nog al vryzinnig geweest by de algemeene verkiezin gen, en heeft genoegen genomen met een meer derheid van 60 stemmen. De nieuwe Cortes toch zal bestaan uit 410 leden, van wie 250 tot de regeeringsparty zullen behooren. Natuuriyk ontbreken de klachten niet over de sterke pressie welke is uitgeoefend. Maar men is op dat gebied zoo gewoon te klagen, dat men het nog zou doen, al ware het dat men aan de stembus de Nederlandsche vryheid genoot. Bovendien de meeste Spanjaarden den Schwarzbach, die van Eppstein over rotsen der Tannus afstroomt. Nu was ik weer wat kalmerik berustte er in dat men mij op de vlakte versloeg en begon te begrypen dat myne kansen het best Btondeh naarmate wy den steilen berg bij Niederhansen bereikten. Ik keek eens om my heen en genoot van het uit zicht. Met vliegende haren myn knot was toch los gegaan vloog ik door Hofheim, een aardig dorp aan den ingang eener groene vallei, tusschen boschryke heuvels, terwyi de Schwarzbach koelte naast my verspreidde. „Hoe ver is de laatste mij voor?" riep ik weer den soldaat toe. „Twee minuten, juffrouw Ik kwam dus nader byIk vloog over een half dozijn brugjes over den Schwarzbach; maar ik trapte zoo gemakkeiyk, alsof myno voeten een deel der machine waren. Omhoog, omboogHet leek een loodrechte iyn. De Maniton gleed heerlQk vooruit met zyn verdubbelde versnelling. Na 16 mijlen Lof- bach, na 18 Eppsteinde weg steeg nog altijd, „Hoever ia de laatste man voor „Net den hoek om, juffrouw 1" (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2