Verschillende Berichten. FEUILLETON. Us lotievallBB van Lois Cayley. LAATSTE BERICHTEN. voot zijn bekwaamheden zeer vleiende aanbe veling van prof. WüUner, die hem een uitste kend musicus en componist noemde benoemd tot directeur der afdeeling Goes van de Maat- schappij t. b. d. Toonkunsthp bracht deze af- öceling tot grooteren bloei. Onder zijne leiding hoeft h^ het kleine Goes bekend gemaakt o. a. mot werken als Brahms Requiem en Ndnie en met koren uit de Johannes Tassion van Bach. Ook treedt hg daar op als klaviersolisten werkt hi) mede als pianist in kamermuziekwerken. De zangschool werd er door hem gereorgani seerd met dit gevolg, dat hij de krachten der zLügveteeaigiag kan aanvullen met de zelt- govormde jeugdige zangers en zangeressen der zangschool. KERKNIEUWS. Wekelijksche opgaaf betreffende de NedHero. kerk. Beroepen naar: Arnemuiden G. Tjalma te Veen; Wageningen A. de Visser te Berwijnen; Rouveen (toez.) A. van der Sluis te Monster Gorredijk K. Lijfering te Noord wijk (Gr.); Marsum H. Huizinga te Eekst c. a.; Ly ka mond J. H. Wolters, cand.; Assendeltt J. Juursema te Ter Apelen naar Bergambacht C. J. Lee mans te Zetten. Aangenomen naarHoorn door R. Voren kamp te Wester lee; en naar Gennep door H. J, i'ingemans te Irnsum. Bedankt voorGrijpskerke en Zoatelande door A. J. de Sopper, cand.; Noordgouwe en Castrikum door H. E. J. Verweij Jzn te Roc- kanje; Amersfoort door R. Jaarsma te Balk; Bovensmilde door C. Sampolinus te Lettelbert IJaeimonde door J. P. de Bie, cand.; Nieuwer- kerk aan den IJsel door J. Lammerts van Bueren te Bunuik; Nieuw Amsterdam door H. G. Rozeboom te NijehaskeGorredijk door K. Rijfering te Noord wijkMedemblik door O. J. Veenhuijsen te Minnertsga; Stellendam door T. Lekkerkerker te Hagesteinen voor Makkum door R. Jaarsma te Balk. Gereformeerde kerken. Beroepen naar Oosterbierum J. Nawijn te Midsland. Aangenomen naarBiya c. a. door B. W. ter Meulen, cand.; en naar Breukelen» door G. Elshoven te Schipluiden. Bedankt voorZeist door J. Schotel te Haarlemen voorDoornspijk door E. van Goor te Bunschoten. In de verschillende deelen des lands en in West-Indië is door 194882 personen getee- kond op ket adres voor de vredesmanifestatie, en wel door 84393 vrouwen en H0489 mannen. Het aantal h&ndteekeningen was in Zaid- Bolland 12762 v., 22373 m., 351351.Gronin gen 13989 v., 16420 m., 30409 t,; Gelderland 13987 v., 16607 m., 30594 t.Noord-Holland 13256 v., 16826 m., 30082 t.Noord-Brabant 8153 v., 10912 m., 19065 t.Friesland 8313 v., 8878 m., 17191 t.Limburg 4634 v., 5879 m., 10513 t.Zeeland 3187 v., 4240 m. 7427 t. Utrecht 2656 v., 3525 m., 6181 t.Overijsel 2153 v., 2974 m., 5127 t.; Drente 1303 v., 1855 m., 3158 t. en Suriname 99 t. Ter tentoonstelling van Nimrod te Am sterdam zijn o. a. de volgende eereprijzen toe gekend: groote bronzen medaille, uitgeloofd door H. Af. de Koningin, vöor den besten Ierschen setter, aan jhr mr J. W. Schorer te O verveen50, uitgeloofd door den heer J. Leombrngge, verdeeld tusschen de heeren Van Hoboken van Oudelanden en S. van den Bergh zilveren medaille, uitgeloofd door de Ned. Terrier club, aan J. C. van der Lek de Clercq te Zierikzee. De gemeenteraad van Arnhem besloot met 21 tegen 6 stemmen tot aankoop van het landgoed Sonsbeek. De galavoorstelling, Zaterdagavond in den stadsschouwburg te Amsterdam, ter eere der koninginnen gegeven, had het gewoon verloop. De zaal was natuurlijk vol. Bijzonder fraaie toiletten zag men niet. Zondag voormiddag woonde H. M. de Koningin H. M. de Koningin-Moeder was door eene lichte ongesteldheid verhinderd de godsdienstoefening bi} in de Nieuwe kerk, waar de heer Wiersma voorging met een preek over Jesaia 63 vers 7a. Deze rede werd afge wisseld door gemeenschappelijk gezang van Ps. 103 1, Gez. 12 1 en Gez. 259 1. De kerk was overvol en reeds in den vroe gen ochtend had zich een groote menigte voor de deur verzameld, om de beBte plaatsen te bezetten. 8. Uit het Engelsch. VAK GRANT ALLEN. DERDE HOOFDSTUK. De zonderlinge Amerikaan. De Amerikaan zag mij achterdochtig aan, als vreesde hij dat ik hem voor den gek hield, maar niyn gezicht bleef strak. Dus begon hij mij de inrichting van het rijwiel te verklaren. Hij had gelijk, het werd voortgestuwd door een kruk. Het had geen ketting, maar werd be wogen, door een trapper die rechtop en neder ging, en bevestigd was aan een stijven stang, die de wielen bewoog door middel van een excentriek. Behalve dat had het een eigenaardige inrich ting om onder het rijden op automatische wijze de versnelling te veranderen, en het geschikt te maken voor verschillende hellin gen, bij het bergkiimmen. Dit deel van het mechanismua zette hij mij uitvoerig uiteen. Er was voorop een peilstok, die den rijder in staat stelde de steilte van de helling te meten; naarmate de peilschaal een, twee, drie of vier aanwees, drukte de rijder met zijn linkerhand bod, twee, drie, vier maal op een knop aan 's Middags brachten beide voratiuuen het gewone bezoek aan Artis, waar veel drukte heerschte en het gedrang nu en dan weder hinderlijk was. Een twintigtal jonge lieden deed dienst als commissarissen van orde, of beter als eerewaoht, want al hadden zij gewild de orde te handhaven, zou hun dit in den tuin onmo gelijk zijn geweest. Gelukkig, de wegen voor de vorstin waren goed vrij gehouden, maar achter de touwen en IJzerdraden zag men kin deren van leden en ook tal van dameB- en heerenleden als razenden over de grasperken rennen. De koningin maakte een wandeling door den tuin, terwijl de koningin moeder in de ontvangkamer wachtte. Daarna bezochten beide vorstinnen dej bloemententoonstelling en vertrokken toen, om te ongeveer vier uren ten paleize terug te keeren. Aan het diner waren enkel genoodigd de dienstdoende predikant en de president-com missaris van Artis. Onze koningin is opgetreden als bescherm vrouw van de vereeniging Nationaal Fonds tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van in Ned.-Indië gevallen militairen; de kon. Ver eeniging van gepensionneerde officieren van het Nederl. leger, de Zuid-HoUandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen en van het XXVe Taal- en Letterkundig congres, in Augustus a.s. te Gent te houden. De rechtbank te Amsterdam heeft, na kennis genomen te hebben van de memorie van verzet, door mr F. A. van Hall ingediend, diens zaak, zoomede die van beklaagde Haas, naar de openb. terechtzitting verwezen en den offi cier van justitie gemachtigd de zaak op de gewisselde processtukken aan te brengen. De datnm der terechtzitting is nog niet be paald, terwijl de ambtshalve toegevoegde ver- dedigera in hun qualiteit zijn gehandhaafd. Groote vertraging is gekomen in den aanleg der waterleiding te Bergen op Zoom, omdat de buizen van de prise d'eau naar de stad moeten gelegd worden in een terrein, waarvan de eigenaar weigerachtig is dat toe te staan. Er zal nu naar een andere prise d'eau moeten omgezien worden. Voor het oprichten van het te Rotter dam omgeslagen fregatschip is de Berging- maatschappg uit Maassluis met twee vaartui gen derwaarts gekomen, Aldaar is een aan een boei liggende rijnaak door midden gebro ken, doch drijvende gebleven. De jongen te Brielle, die een baal met hennep op het hoofd kreeg, is in het Zieken huis te Rotterdam overleden. Te Amsterda m zijn een rangeerder door een trein beide beenen afgereden. Te Hilversum ontstond 13 Februari braud eu werden de bewoners van het pand, de man, diens zustere, zwager eu dienstbode, in hechte nis genomen, verdacht dien brand gesticht te hebben. Zij zijn thans ontslagen, daar in de instructie geen voldoende aanwijzing van sohuld is gebleken. Te Nieuwenhoorn is een koffiehuis met daaraangrenzende timmermanswerkplaats afge brand. Te Rockanje brandde een in de duinen staand huis met schuurtje af. Te Asaendelft ontstond, door het vallen van een petroleumlamp, brand by een slager; huis en inboedel gingen in de vlammen op en twaalf varkens vonden den dood. Te Utrecht is een driejarig knaapje, dicht bij de woning zyner ouders, in een sloot ge raakt eu verdronken. In de Veerallée te Zwolle raakte Vrijdag een stier Iob uit de handen van zyn geleider. Een vrouw uit Kampen werd door het woeste dier erg toegetakeld, terwyi nog andere per sonen min of meer letsel bekwamen. Gelukkig werd het dier spoedig gegrepen. Te Venlo io een heer, die van een brui loft naar huis ging, door de duisternis misleid in het water geloopen en verdronken. Aldaar brak de stelling van een schoor steen, die men bezig was op een pannenfabriek te bouwen. Een metselaar, gehuwd en vader van vier kinderen, viel en overleed kort daarna Op de wijze van een openbare voorstelling, In De Nederlander, het vrij anti-revolutionnaire blad dat niet „het orgaan van jhr mr A. F. de Savornin Lobman is," zooals wel vaak wordt gezegd doch welke „voorstelling ten eenenmale foutief' is, maar waarvan dit Kamerlid wel de „hoofdredacteur" is, eene onderscheiding, den stuurstang, zoodat de versnelling zich zonder eenige moeite regelde naar de helling van den grond. Bovendien waren er inrich tingen voor strakheid en losheid. In een woord, het was een vernuftige uitvinding en het ver wonderde mg niet dat hij er trotsoh op was. „Stap op en rgd, juffrouw", sprak hy op overredenden toon. Ik deed wat hij verzocht en reed tot mijn groote verbazing den steilen heuvel zoo gemakkelgk en vlug op, alsof het een effen baan was. „Loopt goed, niet waar mompelde hy. zich in de handen wrijvende. „Prachtig, met zoo'n machine kan men den Mont-Blanc oprijden." „Het moet hen allen verslaan. De ver snelling is zoo, dat het tegen alles kan op- loopen." „Hoe noemt gy het „In Amerika noemen wy het de Groote Manitow, omdat het zoowat alles kan wat het wil." „Ja, met zHlk een fiets kunt gij boven op den Matterhorn een bord gaan zetten: „Deze berg is gevaariyk voor wielryders." Hij lachte en wreef zich weer in de handen. „Het zal gaan, juffrouw. Gy z'yt de rechte. Zoodra ik u zag, dacht ik dat wy samen zaken konden doen. Voordeel voor myvoordeel voor n. Wederkeerige winst. Er tit gang in u. Gy hebt een fortuin in uwe voeten. Gy zult al die Mmhem verslaan.'! tusschen twee haakjes, waarvan de fijne be- teekenia ons ontgaat, geeft de predikant J. Boer Knottnerus, onder het opschriftfin de siècle, aan zijne verontwaardiging lucht over een „merkwaardig" nieuwsbericht onder het kerknieuws in het Woensdagnummer van dit blad„dat, bij de bevestiging vau den heer A. Kuyper Jr. te Makkum door prof. dr A. Kuyper, zitplaatsen zyn te verkrygen a f 1.— of f 1.05 per post." De schrijver vermoedt dat velen in zyne ver ontwaardiging zullen deelen. „Ik meende schryft hg zoo in m'n eenvoudigheid, dat by de bevestiging van een dienaar des woords al geschiedt deze ook onder de leiding van prof. A. Kuyper de gemeente het eerste en meeste recht had, en niet een vreemde, die met een guldenskaart in de hand het arme ge meentelid van z'n plaats kan dringen buiten ie muren der kerk. „Niet dat 't iets zal verhelpen, maar in naam van het gereformeerd kerkrecht wil ik protest aanteekenen tegen znike comedieachtige prak tijk op kerkeiyk terrein." Om velen voor teleursstelling te behoeden, zal zeker de „ondernemer" het publiek wel gewaarschuwd hebben als „het huis was uit verkocht." Een eigenaardige kwestie is op het oogen- blik tusschen de Belgische en do Nederlandsche regeering hangende. Vöor 20 jaar werd ont dekt, dat verschillende Belgen door een paar lieden aan valBche papieren waren geholpen, teneinde by het Indische lager in dienst te kunnen treden. Van hen, die aldus naar Indië gingen, zyn er velen, die nu hun pensioen op den valschen naam gesteld zien. Thans in België, onder hun eigen naam levende ontmoe ten zy moeieiykheden by de uitkeering van het pensioen, daar de identiteit van de penBioenge rechtigden, die inmiddels van naam veranderden, niet vaststaat. De Belgische regeering heeft zich thans het lot der teleurgesteiden aange trokken en is in overleg getreden over de maatregelen om vast te stellen dat Jau Jansen Piet Pietersen is. Te Kameryk heerscht groote opwinding wegens de ontdekking, dat een geesteiyke broeder zich aan een aantal zijner leerlingen had vergrepen. Evenals in de eerste berichten ait Rijssel, schgat ook hier de schuld vast te staan. Men beweert zelfs dat 17 knapen zeer bezwarende getuigenissen hebben afgelegd. De verdachte is aangehouden. Over de Rijsselsche zaakt lioort men nog steeds niets stelligs. Eenerzyds de getuigenissen van de geestelijke broeders, die natuuriyk hun makker niet aan de galg zullen praten, ander zg da beschuldigin gen, die een anti-clericale herkomst verraden, en ook al niet erg betrouwbaar schijuen. De adjudant Backeniaers, die by de ont ploffing te Hoey zwaar gekwetst werd, is over leden. Deze ramp heeft dus vier dooden gekost. In Parijs is thans een volmaakte mutos- coop te zien. zy geeft niet alleen een voor stelling in de natuurlijke kleuren, maar er is ook eeu phonograaf aan verbonden, zoodat men tevens de woorden, muziek en geluiden ver neemt, die bg het voorgestelde behooren en alles juist op den tyd. Het toestel heet cinemikrophonograaf. Een smidsjongen die by Boulogne langs een vaart liep, zag daar een half in het water liggend valieshij sprong in een bootje en nam het valies op. Maar toen hij het openmaakte, bleek hem dat daarin gedeelten van een ïyk lagen. Oogenblikkeiyk deelde hy zijn ontdekking aan de politie mede, die een onderzoek deed instel len. Daaruit bleek, dat de vondst bestond uit de romp eener vrouw, die met groote handig heid en bekwaamheid van hoofd en beenen was ontdaan. De handen deden vermoeden, dat de onge lukkige een werkster was. Het valies bevatte voorts een mannenhemd, gemerkt A. P., en een gedeelte van eenvrou- wehemd. Meer licht heeft het onderzoek nog niet verspreid. Vrijdag is men in een Engelsche myn tot de ontdekking gekomen, dat zich op den bodem van een tydeiyk verlaten put een man bevond. Onmiddeliyk werd hulp geboden, waar by bleek, dat de ongelukkige daarin 11 dagen bad door gebracht, zonder eenig voedsel en steeds ge- loovende dat zyn laatste uur geslagen had. Een Duitsche combinatie heeft de eenige „Ik ben er nog niet." O» gy zult er wel komen. Het is een eekhorentje, niet w&at t" zei hy, het wiel stree- lende. „Het zou tegen een boom oploopen als het gevergd werd niet waar Hy praatte er mee of het ean hond: of een kind was. „Stap nog eens op juffrouw en bestQg gindschon berg." Ik deed wat hy verlangde en de machine vloog als een hazewindhond. Men behoefde haar slechts aan te raken, dan liep zg van zelf. Nog nooit had ik zoo vlug, zoo prachtig ge reden. Ik vloog de helling af in bet terug gaan, zonder dat ik behoefde tegen te trappen. „Hg zweeft 1" riep bij vol geestdrift uit. „Ballons zijn er niets by." „Nu zult gy zeker wel willen weten wat er van de zaak is?" „Ik luister." „O, het is niet alles aan éon kant." zei hy, zyn maohine vol teederhetd aanziende. „Ik zal uw fortuin maken. Gy moet voor my ryden op den laatsten dag, en als gy het er goed afbrengt, behoeft gij niet bang te zijn dan zal ik het goed met u maken." «Als gy iets beknopter wilde zyn, zou den wy misschien spoediger klaar komen." ffGUj verwondert u misschien dat ik die zaak in handen geef van een vrouw. Wel, dat zat zoo in elkaar i als een vrouw over wint, is het Buccea des te opvallender. De wereld wordt tegenwoordig geregeerd door regelmatige stoomvaartiyn op Siam en Noord- Borneo overgenomen. Te Barmen ontstond tydens de voorstel ling brand in den schouwburg. Oogenblikke- lijk werd het ijzeren scherm neergelaten, maar gelukkig was dat overbodig, wyi het gevaar spoedig bedwongen was. Onder het publiek vielen eenige dames flauw. Te Wurzburg heeft voor het eerst de geestelijkheid haar medewerking verleend by de overbrenging van een lijk, dat bestemd was te worden verbrand. In de bunrt van Greifswald is een hof stede verbrand, waarby vier personen en veel vee in de vlammen omkwamen. De brand wordt aan kwaadwilligheid toegeschreven. 't Is wellicht niet algemeen bekend, dat men in de Alpen sporen van vulcanische wer king vindt. Maar de Mont Baldo, tusschen het Gardameer en de vallei van de Adige, was vroeger het middelpunt van vulcanische uit barstingen, hetgeen tot 1810 dunrde. De vorige maand moet men sporen eener herleving heb ben waargenomen, en wel gerommel in den berg, terwyi een gedeelte van de oevers van het meer zoo gerezen is, dat de haven van Navene droog liep. Vooral den 24en Maart was de ryzing van den grond sterk. Het eiland Trimellona steeg in 24 uur 30 cM. Verder zyn scheuren in de kam van den berg waar genomen, en uit deze scheuren stijgen van tyd tot tyd witte stoomwolken. In de kazerne te Krakau ontstond brand in een groote hoop stroo. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat twee soldaten ver brandden. Een vry hevige aardbeving heeft in den Peieponesns nog al Bchade aan de gebouwen aangericht. Persooniyke ongelukken hadden niet plaats. LOUBET EEN CELUKKIC EN CEESTIC MAN. Een gelukkig man noemt hem Mar dicker, sohryver van Parisiana in de Prov. Over. en Zwolsche Crt., in »yn jongste opstel. En, verklaart hy, de nienwe president verdient zyn gelnk. Opmerkeiyk is het hoe spoedig hy de sym pathieën gewonnen heeft. En dit hoofdzakeiyk door anders te doen dan zijn onmiddellyke voor ganger. Felix Faure was meer en meer tgdens zgn presidentschap tot aansteliery en groot- doenigheid vervallen, zoodat hy zich ten laatste om zyn koninkje „spelen" de ontevredenheid van de massa op den hals had gehaald. De heer Loubet munt uit in hartelijken een voud. Zgn wyze van groeten reeds en zyn weinige vormelg'kheid nemen in en hy weet zeer goed, dat in kleine harte) gkheden een groote hefboom voor echte populariteit is ge legen. 11 niest pas fier le President l was de meening van de volksmenigte, die hem toejuichte by zyn vertrek naar Montelimar, in de vorige week, En toen hg by zyn terugkomst te Parya, vóór het verlaten van het station de hand ging druk ken van den machinist en den stoker van zijn trein, hun dankzeggend voor de zorgen die zy gehad hadden, won hy in één slag duizenden haiten voor zich. Hy beeft stil den storm, die by zijn verkie zing tegen hem opstak, laten voorbytrekken, en deze is bedaard, zonder een ander spoor na te laten dan dat van een grooten misslag der z. g. nationalisten en anti-semieten, die het kabaal op touw hebben gezet. Zyn groot ver stand en zyn voornaamheid, waar dit pas geeft, zyn bekend by hen die met hem als senaatspresident in aanraking kwamen. Dat hij zyn eerste uitstap naar Montelimar heeft gemaakt, waar hy, zonder op de onbe scheidenheid van de omstanders te letten, zyn oude moeder in de armen viel en zyn vrienden van vroeger, die by hem op plechtige audiën tie kwamen, tutoyeerde, heeft aan zgn toe komstige populariteit, die zich zeker niet lang zal laten wachten, veel goed gedaan. President Loubet is een gelukkig man in Frankryk en hg verdient het. Een ander staaltje van Loubet's karakter is het volgende aardig blijk van zyn werkelijke belang stelling in de vredesconferentie. Toen onlangs een familielid van den czaar hem een bezoek bracht, liet deze zich wat spottend uit over de zaak en zeide, dat de czaar was teruggegaan tot den tyd der Encyclopedisten. reclame." „Ik heb niet het minste begrip van het geen gy bedoelt," zei ik ongeduldig. „Wat? Gij kunt zoo goed fietsen; en weet ge dan niet wat de fiets wereld in rep en roer brengtGy wilt mij toch niet wys ma ken dat gg geen beroepswielrijdater zijt Ik vertelde hem dat myn maatschappelgke positie wel niet winstgevend maar heel fat- soenlgk was. „Trotsch 5" zei hy teleurgesteld, „maar wilt gg toch meedingen." „Waarnaar? naar een zetel in het Par lement, het presidentschap. Den Frankforter gemeenteraad Hg had moeite om myn onwetendheid te begrypen. Maar van lieverlede begon ik hem te verstaan. Het scheen dat de Duitsche Keizer Kon. regeering een prgsvraag had uit geschreven voor het beste militaire ry wiel de baan moest loopen over den Tannus, van Frankfort naar Limburg. De overwinnaar kreeg een prijs, geiykstaande met duizend pond; elke firma moest voor haar eigen rywiel en beryder zorgen. De laatste dag was aanstaande Zaterdag en de Manitow moest den prys win nen. Nu was alles my duideiyk. De heer Cyrus Hitchcock hield zyn wiel verborgen; hy wilde dat een vrouw er op reed, om zyn zegepraal des te schitterender te maken; en op het oogeblik toen hy my den heuvel zag optrappen, om hem te ontvluchten, zag by dat Uwe keizerlijke hoogheid vergeet, zoo her nam Loubet, dat de utopieën van gister de waarheid van heden zyn. Zou meu het ook niet een utopie hebben genoemd, als men Ü00 jaar geleden aan een uwer voorvaderen had verteld, dat gy op deze plaats zoudt worden ontvangen door een boerenzoon. En toch ia dit het geval. Verknopingen enz. Te Krabbend ij ke werd Zaterdag door burg. en weth. aanbesteed het stichten van een gebouw voor rykspost- en telegraaf kantoor en woning voor den directeur. Minste inschrijver was, zooals in ons vorig uommer reeds is gemeld, de beer A. Jacobs te Goes voor f 9848. Verder schreven daarvoor in de heeren P. Dronkers, Kapelle, ad f 10.695, A. Goedemond, HanBweert, voor f 10.489, en J. P. Panny, Krabbendyke, ad f 10.200. Te Oost burg, in de Stadsherberg, is heden door deu heer M. Lucieer, rljksveearts aldaar, aanbesteed het afbreken van een bestaand gebouw en het bouwen van een nieuw woon huis met remise, in de Laugestraat te Oostburg. Hiervoor schreven in de heerenH. Hu- bregtse, Zuidzande, voor f 8570 M. Hubregtse voor f 8584; J. Callenfels ad f 8381F. ChristiaanBen en J. Cuveljé voor f 8313, A„ van Baal ad f 8298 en M. Boone voorf 8150. De laatste wonen allen te Ooatburg. Het werk, dat uitgevoerd zou moeten wor den onder leiding van den heer A. le Clercq, architect te Kruinisgen, is niet gegund. Op zijn verzoek is de laagste insohrijver, de heer J. Drabbe te Hoek, voor het leggen enz. van den grintweg op den Geertruidadijk te Biervliet van de uitvoering ontslagen en het werk gegund aan den daaropvolgenden inschrijver, den heer J. Jansen te Terneuzen, voor f 3140. H E RIJ K. Deze heryk is door Ged. Staten van Zeeland bepaald in de hieronder volgende gemeenten op de daarby aangegeven dagen en uren: Hoedekenskerke, 13 April desvoorm. 'sGravenpolder, ook voor 's Heer Abtskerke, 18 April des namiddags. Kapelle, ook voor Schore, 19 en 20 April. Wemeldinge, 1 Mei en 2 Mei des voorm. lerseke, 2 Mei des namiddags, 3 en 4 Mei Krniningen, met uitzondering van Hansweert, 5 Mei. Hansweert (gemeente Kruiningen),6Mei. '8-Cravenhage. Het voornemen is om in de Tweede Kamer Woensdag 26 April over te gaan tot het nieuw aideelings onderzoek van het leerplicht-ontwerp. Amsterdam. Te een uur verlieten onze koninginnen per boot de hoofdstad, om het aangekondigde bezoek aan de Zaanstreek te brengen. Fraai zonnig weder begunstigde den tocht er woei een frissche koelte. De salonboot was keurig gedecoreerd met- bloemen, en versierd door de firma Pander. Langs de Zaanstreken bewogen zich duizenden menschen in bootjes of aan de oevers, de vorstinnen geestdriftig toejuichend. In Zaan dam en aan de grens van Wormerveer, als mede aan de ligplaats aldaar, lieten flinke mnziekkorpsen de volksliederen hooren. Verder waren enkele z&ngvereenigingen met banieren aanwezig en hieven een lied aan. De schepen hadden alle vlaggen in top- In een hofrytuig, a la Daumont bespannen, reden de vorstinnen van de aanlegplaats naar een paar fabriekende twee rijstpelleryen Hollandiavan de firmaBloemendaal en Laan, de Unie, van de firma Wcssanen en Laan, benevens de olieslagery de Liefde van den heer Jan Prins, die met belangstelling werden bezichtigd. Het zag er overal keurig met groen, bloemen en draperieën versierd uit. Van Wormerveer gingen HH. MM. per rytnig naar Zaandijk, waar de beroemde Zaansche ik de vrouw was, die hem de overwinning moest bezorgen. Ik zag het ook£in. Na een paar proefritten, voelde ik dat de Manitow voor my gemaakt was en ik voor de Manitow. WQ vormden éen geheel. Ik was altyd bekend geweest om myn enkel-beweging en by dit wiel was de enkel-beweging alles. Spierkracht baatte niet; het eenige waar het op aankwam was ving te kunnen trappen en dat kan ik zóo goed, dat ik stellig geloof dat myne voorouders apen geweest zyn, die in de boomen klauterden. „Dus neemt gy het aan „Ja." Als ik de overwinning behaalde zou ik vQf- tig pond krygen— zoo niet, dan kreeg ik er vyf. „Het is niet alleen uw vaardigheid," zei Hitchcock, met commeroiëele openhartigheid. „Ik reken even goed op uwe persoonlijke bekooriykheid." „Mijn fortuin zit dus in myn gelaat,", antwoordde ik ernstig. Tot Zaterdag waB ik vrij en oefende my heel kalm op afgelegen plekjes op de Manitow, en tot afwisseling bezocht ik het Museum. Het valt niet te ontkennen, dat ik Zaterdag met hartklopping ontwaakte. Ik was geen beroeps- rydster en het is geen kleinigheid om een wedstrijd, waarop duizend pond gezet is, te moeten houden tegen heeren wielryders. Maar nu ik er my eenmaal in begeven had, moest ik ten einde toe volhouden. Ik maakte miju

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2