IHIDDELBURGSCHE COURANT. 142" Jaargang, Dinsdag 18 April. N°. 91- 1899. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prija, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., ƒ2.- Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermomoter Middelburg 17 April 8 u. vm. 44 gr. 12 u. 52 gr, n« 56gr.F. Verw. zw. wind, bew., onweer. Advertentiën voor bet eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één uur aan bet bureau bezorgd zijn. Advertentiën: 20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regels 1.50elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regel Groote lettere naar de plaatB die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau te bekomen. Agenten Te Vlïssmgen: C. N. J. de Vet Mestdaxm; te Goes: A. C. Bolluyt, firma Wed. de Jonge. Middelburg 17 April. ONGEVALLEN-VERZEKERING. Burg. en weth. van Haarlem hebben zich bij adres tot de ministers van waterstaat, justitie en financiën gewend met de vraag, of het wel licht wenschelijk zou zijn, dat de bepalingen van het wetsontwerp op de ongevallenverze kering slechts van toepassing zonden zijn op die publiekrechtelijke lichamen in casu ge meenten welke niet de noodige waarborgen voor een voldoende verzekering zonden kunnen verschaffen. Er zijn een aantal personen in dienst der gemeenten, wier werkzaamheden in het wets ontwerp niet worden genoemd en die dus niet verzekerd zonden worden. Het adres noemt Blechts de politieambtenaren, brugwachters, bouwopzichters, ambtenaren voor het innen van havengeld. Wordt het ontwerp wet, daD zullen de gemeenten voor de vraag gesteld worden, of zij het raadzaam achten de buiten de wet vallende ambtenaren toch te verzeke ren. Gaan zij hiertoe niet over, dan wordt daardoor een misstand geboren tusschen t categorieën van ambtenaren in dienst van het zelfde lichaam gaan zij er wel toe over, dan ook geen eenvormige regeling te verkrijgen. De nitgebreidbeid van het personeel en de verschillende aard der werkzaamheden maken het ia vele gevallen zeer waarschijnlijk, dat iemand, die tengevolge van een ongeval voor een bedrijf ongeschikt is, nog zeer goed kan voldoen in een andere betrekking, wat in 't belang is van gemeente en werkman. Eindelijk wijst het adres er op dat de ge meenten veelal vrijgeviger zijn dan de voor schriften van 't ontwerp. Daarom vragen bnrg. en weth. van Haarlem de regeering bet daarheen te leiden, dat de grootere gemeenten worden vrijgelaten in de regeling der verzekering, onder goedkeuring nochtans van de Koningin. Aan de gemeentebesturen van Amsterdam, Leiden, Den Haag, Dordt en de verdere pro vinciale hoofdsteden ia verzocht adhaeaie aan dit adres te betuigen. BMOEMÜIWLJ* MZ. By kon. besluit zijn tot gedelegeerden der Nederlandsche regeering by de op 20 Apiil a.s. te Brussel te honden conferentie, tot herziening van de bij artikel XCII der algemeene akte van Brussel vastgestelde heffing van rechten op alcoholische dranken in Afrika, benoemd de heeren jbr mr R. A. A. von Postel, H. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter by het Belgische hof, en J. H. Drielama, hoofdinspecteur der dir. bel. enz. by het Dep. van Financiën. UIT STAD EN PROVINCIE. De directeur van het post- en telegraafkantoor te Terneuzen, de heer J. Spaanstra, wordt, wy hebben het Zaterdag reeds in een deel der oplaag van de courant medegedeeld, met 1 Mei ontheven van zijne tegenwoordige betrek king en werkzaam geBteld aan het telegraaf kantoor te Botterdam. De heer J. M. Bottemanne is, wat wy ook reeds gemeld hebben, op verzoek, eervol ontslagen als technisch opziener der visscberijen op de Schelde en Zeenwsche stroomen. De letterkundige lezing, Woensdag a. in de Engelsche kerk alhier te houden door den heer C. L. Laan van Hilversum, zal zeker wel by menigeen belangstelling wekken èn het gekozen onderwerp: „eenewandeling over den Dam en door de Nieuwe kerk te Amster dam"; èn omdat die voordracht een vervolg is op eene vroeger, door denzelfden spreker ge- honden lezing over ten Kate's gedicht De nieuwe kerk, terwyl hy nu plan heeft een terug blik te werpen op de inhuldiging van onze Koningin. Te beginnen met aanstaanden Woensdag zal het speelwerk van den Abdytoren alhier eenigen tyd zwygen. Wyi het by den schoon maak dit jaar een buitengewone beurt krygt, zal men iets laDger dan anders van deze mu ziek verstoken zijn. Uit Vlissingen. De stryd, eenigen tijd hangende tusschen de patroons en de werklieden in het metselvak aldaar, en waarvan wy reeds melding maak ten, heeft eene ernstige wending genomen. Een vyftigtal metselaars, opperlieden daaron der begrepen, hebben beden het werk gestaakt, omdat hunne bazen hun verzoek om twee cent per nnr loonsverhooging niet inwilligden. De stakers zijn aangesloten aan den metselaars- bond, hoofdbestuur te Amsterdam, en loopen 55*^(5 ^°°r de stadenkelen, voorzien van een ladder, bieden hnnne diensten bij de bnrgers aan om plafonds te witten. Zy kunnen ge durende zes weken een onderstand ontvangen van f 6 per week. Of de gevraagde loonsverhooging tebiliyken is, valt moeialijk te beoordeelen voor het publiek. Uit het feit, dat niet allen het werk staakten, valt op te maken dat er zyn die de staking niet billijken of om andere redenen daaraan niet wenschen mee te doen. De stakers zyn in dienst van bazen, die door aangenomen werk aan tyd gebonden zijn. Betreffende het feest ter gelegenheid van de installatie van den burgemeester, meldt men ons nit I e r s e k e nog het volgende Staande de raadszitting, waarin de installatie plaats had, en waarbij, behalve de wethouder Van Harmeien, ook de heer Saner als raadslid het woord voerde, werd een telegram van ge- lukwensching van den voorgaanden burge meester, den heer Geill, ontvangen. Later zong dé werkmansvereeniging Eendraeht maakt macht een toepasselyk, voor deze gele genheid vervaardigd lied, en gaf de wielrijders- bond Meteoor een bloemen-corso, dat evenwel door het ongunstige weer ten deele mislnkte. Door de leerlingen van school 1, die het gebouw fraai versierd hadden, werd de echtge- noote van den burgemeester een prachtige ruiker aangeboden. By de beantwoording der verschillende toe spraken betnigde de burgemeester zijne dank baarheid en tevredenheid over de hem toege brachte eer. Het komisehe element ontbrak ook by deze plechtigheid niet. Althans als zoodanig kon men beschouwen een gecostnmeerden optocht van vele jongelieden, die veel by val vond. - De heer W. C. Blaau w, te W e m e 1- d i n g e, is benoemd tot administrateur bij de te houden boringen der petroleumbronnen te Moeara Eaim, Palembang (Sumatra). Te Biervliet is opgericht eene at- deeling van de Kwartgulden-Vereeniging voor Heide-ontginning. Correspondente is mejuffrouw De Bats geb. Lybaart. Vereeniging tot het bezoeken der armen te Middelburg. Blijkens het 55e jaarverslag, over 1898, van bovengenoemde vereeniging bestaat er weinig stof tot vreugde voor wat betreft het eind resultaat van het geldelyk beheer, dat al niet reel beter is dan in het voorafgegane jaar. Nieuw ingeschreven werden ditmaal 19 ge- Jonen of personenbehandeld zoo voor het eerst als by continuatie 466 aanvrager, verdeeld over 103 aanvragers, waaronder 17 het geheele jaar door, 17 die gedurende zes of meer maanden onderstand genoten, terwijl 47 aanvragers maar eenmaal in behandeling kwamen en de overige 22 gedurende twee tot vyf maanden hnlp genoten. Aanvragen van buitengewonen aard kwamen in bet afgeloopen jaar niet voor. Het nadeelig saldo vermeerderde van ruim f 373 in 1897 tot f 494 in 1898 en het bedrag der contribntiën verminderde in het laatBte jaar met f 72. Verbiydend en bemoedigend staat hiertegen over, dat het saldo van de giften van onbe kenden, in 1897 gedaald tot f 261, weer tot f 700 steeg en dat aan terugbetaalde voor schotten f 285 werd ontvangen tegenover f45 nit dien hoofde uitbetaald, terwyl de steeds zoo welkome mime bydrage van familiefonds Schorerfonds en Lotery van Vrouweiyke Handwerken behouden bleven. In verband met den toestand der geldmid delen heeft het bestuur eene circulaire tot zyne stadgenooten gericht om stenn. „Reeds nu" zegt het „met onze zoo hoogst zuinige, zoo onvoldoende wyze van helpen Btaan wy telkenmale voor een tekort» dat geleidelijk grooter wordt en dat, wordt daarin niet door veel ruimer bijdragen voor zien, ons nopen moet nog veel meer hulp te weigeren dan nu reeds tegen onzen zin geschiedt. Dat wy thans slechts onvoldoende kunnen helpen, moge u blijken uit de mededeeling, dat wy personen en gezinnen, die buiten ei;, schuld door omstandigheden, niet van hunnen wil afhankelyk, b. v. ziekte, zonder verdiensten zyn, tydeiyk slechts met een zoo gering bedrag kannen bestaan, dat men hoogstens kan zeg gen, dat zy nauwelijks voor broodgebrek gevrijwaard zyn, een bedrag, dat wy zoo gaarne zonden verhoogd zien, teneinde te voorkomen, dat de ondersteunden zoozeer achteruitgaan, dat de naweëen daarvan zich nog geruimen tyd bij hen doen gevoelen. Weduwen, die baren kostwinner verloren, moeten wij in vele gevallen óf terstond óf spoedig aan haar lot overlaten. Aan ouden van dagen, die niet meer werken kunnen, hebben wy reeds sedert geruimen tyd, zeer tegen onzen zin, onze hulp moeten ont trekken. WerkloozeD, die wel werken willen en kunnen, maar die geen werk vinden kunnen, moeten vruchteloos by ons aankloppen onze middelen laten ons niet toe aan hen te denken. En toch zyn dat ai on personen, voor wie hulp uiterst gewenscht is, teneinde te voorko men, dat zy tot armoede vervallen. Die allen moeten wy overlaten aan de particuliere lief dadigheid, dat wil zeggen aan de offervaardig heid der individueele personen, die uit den aard der Taak niet zoo op de hoogte kunnen zyn van personen en toestanden, terwyl onze vereeniging, die in het leven geroepen is om dat werk aan particnlieren uit de handen te ien, machteloos staat. Ware het niet onein dig meer gewenscht, dat al die particuliere giften tot ons kwamen en ons in staat stelden, end als wy zijn mat de verschillende nooden en behoeften, het werk te volbrengen, dat op onzen weg ligt?" Men vraagt ons dit verzoek om hulp te steunen; wy hebben daartegen geen enkel be zwaar, maar achten het onnoodig by de het geen wy nit de circulaire aanstipten iets te voegen, daar zy, meenen wy, voldoende voor zich zelf spreekt. Liberale klesvereenlgirig in Zeeuwsch- Vlaanderen (W. D.) Zondag werd te Oostbnrg eene algemeene vergadering gehouden door de liberale feiesver eeniging in het voormalig 48 district van Zeeland. Tegenwoordig waren 5 bestuursleden en 25 gewone leden. Voorzitter was de heer J. deBruijneDe Die. Behalve eenige huishoudelybe zaken werd behandeld het voorstel van 7 leden tot wyzi ging van art. 6 reglement, door by voeging eener 4e paragraaf„De aftredenden (d. w. z. bestuursleden) zyn niet dadelijk herkiesbaar." Na voorlezing van hot schrijven, waarbij bedoeld voorstel werd gedaan, verleende de voorzitter het woord aan den heer G. L. P. van Ham, die, als eerste onderteekenaar, het voorstel wenschte te motiveeren en het vol gende opmerkte Om te voorkomen dat er achter dit voorstel nog meer nevenbedoelingen gezocht worden, dan er nn reeds aan schijnen vastgehecht te zyn, kan het zeker nog zijn nut hebben aaD de vergadering mede te deelen, dat de regle mentswijziging, die nn in behandeling komt, reeds 2 of 3 jaar geleden door hem in eene bestuursvergadering ter sprake gebracht werd. Om verschillende redenen achtte de meerder heid van het bestuur het toen ontijdig om wyzigingen van eenigszins ingrijpenden aard in het reglement der vereeniging voor te stellen. De omstandigheden, die de voorstellers destyds weerhielden, bestaan nu niet meer, vandaar dan ook dat het geheele bestuur het voorstel ondersteunt, met uitzondering van éen lid, dat wegens nitlandigheid daarmee niet in kenniB gesteld kon worden. Door deze mededeelingen konden alle veronderstellingen vervallen. De reglementswijziging, welke voorgesteld wordt, liat geheel op den weg van een kies- vereeniging, die zich liberaal noemt. Znlk eene vereeniging moet zich zelfs wachten voor den schyn, dat haar invloed steeds uitgaat van dezelfde personen iedere gedachte aan coterie- moet vreemd blyven aan baar bestaan. Er mag niet gezegd kunnen worden, dat de candidaten der vereeniging by voorkeur wor den gezocht onder de vrindjes van 't bestuur en dat de beginselen, die men in zyn vaandel geschreven heeft, soms wyken moeten voor per so only ke sympathie of antipathie. En wanneer nu, zooals hier regel geworden steeds dezelfde personen achter de bestuurs tafel plaats nemen, dan valt de vereeniging onder die verdenking wat meer zegt, zij loopt gevaar, dat die verdenking eene gegronde wordt. Want een mensch is maar een mensch, en een bestuurslid is er ook een. "Wanneer, zooals bier in den regel bet geval was, de candidaten, die door bestuursleden voorgesteld worden, ook de candidaten der vereeniging worden, ook al treden de bestuursleden daarby niet als zoodanig op, daar loopen die bestuurs leden zoo licht gevaar om de vraag of hun candidaat de geschiktste is, voor andere over wegingen ter zyde te stelleD. Treden in het bestuur gedurig nieuwe mannen op, dan ver valt van zelf èn schijn èn grond voor zoo'n misstand. „Misschien, zoo zeide de heer Van Ham ver der, rijst bij de vergadering de vraag -. waarom trokken de leden van het bestuur zich dan niet terug, als hunne beurt van aftreding ge komen was 1 Inderdaad gaven zy hun voor nemen daartoe meer dan eens te kennen. Maar dan spanden de niet aftredenden - want de meeste menechen zyn tot op zekere hoogte conservatief van natuur al hunne krachten in om de aftredenden tot andere gedachten te .brengen; dan bleek by dezen de geest wel ge willig, maar het vleesch zwak en zitten. Een tweede tegenwerping is misschien 3„De vergadering heeft ieder jaar de macht, twee of drie aftredenden door anderen te vervangen." Maar ook dat gebeurt niet men stoot niet gaarne iemand voor 't hoofd. En eindeiyk: „We zullen niet altyd de ge schikte personen vinden". Maar de vergadering zal het bestuur toch wel niet tot ijdelbeid willen brengen, door de meeniug uit te spreken, dat dit bestuur nu samengesteld wordt door de zeven wyzen van 't 4e district. In een bestuurslid eisch ik, dat hij heeft een gezond verstand en is van eeriyke, onverdachte, consequente, liberale beginselen. Ik heb een te goede gedachte van onze jreeniging, om te wanhopen, dat men die ten allen tijde onder hare leden vinden kan". De heer Adr. Luteyn vond het een bezwaar dat by aanneming van dit voorstel een ver- dienstelyk lid niet meer herkiesbaar zou zyn, waarbij de heer Iz. de Hulln zich aansloot. De Hammacher vond dit niet zoo erg, daar immers by eene volgende aftreding, d. i. een jaar later, weder gelegenheid bestaat om zulke personen opnieuw te kiezenbij geloofde dat zulke leden stellig weder gekozen zouden wor den. Waar by nn toch bet woord had, meende hy deze gelegenheid te moeten gebruiken om doen uitkomen dat, volgens betgeen in een ingezonden stuk in de Middelburgsche courant is gezegd door iemand, die zich lid der ver eeniging noemt, er verwarring zou beerscben in de kiesvereeniging, en dit voorstel nog zou strekken om die verwarring te vermeerderen. Dit sprak de beer Hammacher tegen. Zooals uit de toelichting van het voorstel door den heer Van Ham biykt, is geen sprake van verwarring te stichten; en hij wenscht tevens te constateeren,dat er in de kiesvereeniging geene verwarring heerscht. Zyn er leden die dit wel meenen, dat zy zich uitspreken. Hy betreurde 't dat het stuk ia de Midd. Crt. niet waB onderteekend. Ware dit het geval geweest, de heer Vorsterman van Oyen of hy hadden daarop dan stellig geantwoord, teneinde te voorkomen dat het groote publiek nog verdere verkeerde inlichtingen zou ontvangen; er was in deze geen kwestie van verwarring stichten, of vergrooten van verwarring want deze bestaat niet. Het genoemde voorstel werd daarna in om vraag gebracht en met 18 tegen 11 stemmen aangenomen, met bepaling dat het dadelijk in werking zal treden. De heeren Van Ham en M. M. Meyer waren aan de beurt van aftreding; in hunne plaats werden gekozen dé heeren J. A. Neeteson te Scboondijke en C. Hack te Zuidzande. Laatst genoemde, in de vergadering aanwezig, ver klaarde de benoeming aan te nemen. De heer Sanderse vroeg aan het slot der vergadering of er geen mogelykheid zou be staan uit den boezem van het bestuur propa ganda te maken tot het oprichten van dorps- kiesvereenigingeD, in verband met de verkiezing van leden van de gemeenteraden. Misschien den de moeilykheden der huidige candi- daat8telling daardoor vervallen. Deze vraag werd ampel en breed besproken, doch eene beslissing daaromtrent werd in deze vergade ring niet genomen als liggende niet op den weg ;r vereeniging. de oogheelkunde, dr H. Snellen jr., zijn inau gurale rede. Aan belangstelling ontbrak het niet. Tegen ésn ure was de zaal eivol. Ook een aanzieniyk aantal dames waren aanwezig, als mede van elders gekomen collega's. De nieuwe profeBsor zette uiteen, hoe de oog heelkunde, die voor een halve eeuw slechts als een klein en ondergeschikt deel van de chirur gie was beschouwd, en zich had moeten bepa len tot de herkenning en behandeling der uit wendige oogaandoeningen, later door een uit gelezen schaar van onderzoekers, onder aanvoe ring van een Helmholtz, een hooge plaats in de ry harer zuster-wetenschappen is gaan ver overen, om daarna te komen tot de behande ling van zyn onderwerp de psychophysische processen waarop het zien berust. In zyn bijzondere toespraak was de jonge hoogleeraar treffend tegen zyn voorganger, zyn vader, wien hy, tot heil der menschheid, nog een lange werkzaamheid toewenachte als ge neesheer-directeur van het Ned. gasthuis voor oogleiders Jde Dondersstichting). ONDERWIJS. Zaterdag werd te Co r tg ene het eind examen afgenomen der leerlingen van den tweejarigen winterlandbonwcnrsus, in tegen woordigheid van den heer I. G. J. Kakebeeke, rijkslandbonwleeraar te Goes, de commissie van toezicht over dien cursus, zynde de heeren G. J. v. d. Linde, P. Tazelaar en W.duClaux, en enkele belangstellenden. Het examen werd afgenomen door den heer V. d. Slikke van Wolfaartsdyk, onderwyzer van den cursus. Aan 13 leerlingen kon een diploma worden uitgereikt; éen had zich vóór het exameD teruggetrokken. De gelukkigen warenJb. Wolse Jr., Th. Wolse, I. K. v. d. Linde, Abr. Moerland en P. van Oeveren, allen van Cort- geDe; A. van Nieuwenhuize, I. K. Verhulsten Js. Verburg Jacszn, van Wissekerke; Johan v. d. Linde, L. Maas en N. Tazelaar, van Colijus- plaaten Dings, v. d. Voorde van Wolfaartadijk. Bij monde van Th. Wolse werd, namen gediplomeerden, den heer V. d. Slikke hartelyk dank belnigd voor zijn degelyk onderwijs en vriendschap, die zy twee winters van hem had den genoten. Hy bood den onderwyzer al» blijvende gedachte aan dien arbeid een mooien leunstoel aan, welk geschenk dankbaar werd aanvaard. Te Utrecht is tot docter in de rechts wetenschap bevorderd, op stellingen, de heer M. Polak. Vrijdag hield in het universiteitsgebouw te Utrecht de nieuw benoemde hoogleeraar in LETTEREN EN KUNST. Naar wy vernemen heeft wijlen de heer Dolk, die te Leur is overleden, aan het Kunst museum alhier een Bchildery bemaakt van Marie Vos, stilleven, door hem indertyd op een onzer tentoonstellingen aangekocht. Zooals onzen lezers uit eene in ons vorig nommer opgenomen advertentie bekend kan zyn, wordt eerstdaags te Amsterdam 26 en 27 April een zeer belangrijke veiling gehouden van diamanten, antiquiteiten, porcelein, zilver, penningen, manten, schilderyen enz., nagelaten door wylen den beer D. Henriques de Castro Mz. terwyl in de eerste dagen van Mei diens zeër uitgebreide bibliotheek onder den hamer komt. Onder de eerstgenoemde voorwerpen zyn vele kunstwerken, mooie boekbanden enz., maar vooral de bibliotheek is zeer merkwaardig, om dat die vele werken bevat over het onde Judaïsme, over penningkunde, heraldiek, be nevens over andere kunsten en wetenschappen. Bijzonder ryk is de verzameling die thans verkocht wordt, aan handschriften. Daaronder zyn twee Hebreeuwsche bijbels en drie Getyde- boeken, versierd met de prachtigste miniaturen, verder brieven en handteekemngen van be kende personen, o. a. van Uriel Acosta, en de Judaïa en Hebraïca vormen een zeer belangryke collectie. Belang en Recht van 15 April bevat Een enquête over hongerloonen door H. v. d. M. Twee brochures van R. Katholieke zijde door W. Wijnaendta Francken-Dyserinck. Onder de handwerkles door M. v. B. Qnderwyskronük door H. Verscheidenheden enz. O T T O LIES. Ia het jongste nommer van het Weekblad voor muziekdat van Zaterdag, komt als hoofd artikel voor het eerste gedeelte eener levens* beschrijving van den heer Otto Lies te Goes, geschreven door den heer Hugo Nolthenina. Daarby is opgenomen een goed gelijkend portret van den Goeschen muziekdirecteur, den nog jongen en talentvollen componist. Wy ontleenen aan dat opstel het volgende Otto Lies werd geboren 28 Juli 1869 te Hanoover eu bezocht het gymnasium te Keulen, waarvan hy alle klassen doorliep. Daarna werd hy leerling van het conservatoriumdaar genoot hy het onderwijs van de hh. dr Franz Wiillner, voor compositie en directie Gustav Jensen, voor contrapunt; dr Otto Klauwell, vooT piano; en Ednard Merthe, voor partituurspel. Van zijn negenjarigen leeftijd af heeft hij geregeld piano-onderwys gehad en tot zijné toelating op het conservatorium was hy als componist werkzaam, gesteund door een ken nis, die hy zich autodidactisch verwoxven oad. Reeds toen hy 12 jaren was, schreef hij een aantal stukken voor piano, voor orgel, een mis voor koor en orgel; ook een fragment van een symphonie dateert uit dien tijd. Dat de langs autodidactischen weg verkregen kennis niet onbeteekenend was, kan hieruit blyken, dat by, op het conservatorium gekomen, dadelijk van het volgen van den cursus in de harmonie werd vrygeateld. Reeds na een jaar kon een groot kamermuziekwes k, een trio voor piano, viool en cello, op een der examencon certen van het conservatorium worden uitge voerd. In 't volgende jaar schreef hij een tweeden trio, en daarna zyne eerste sympho nie (in d) voor groot orkest. Bij zyn vertrek van het conservatorium werden ook twee afdeelingen van zijne tweede nymphonie met bijzonder sneces uitgevoerd. Gtdorende zijn studietyd aan het conserva torium en zijn militairen diensttijd schreef hij bovendien nog twee groote Piano-sonateneen Klavier-concerteen Triumf-marsch (zeer dik- wyis ten gehoore gebi acht) en een Cantate voor mannenkoor en baryton-solo met begeleiding van groot orkest. Nog tjjden» dezen dienettjjd werd L. op een

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 1