BUITENLAND. FEUILLETON. De lotieïallei van Lois Cayley. LAATSTE BERICHTEN Naar men verneemt sal te Rotterdam eon tweede „Witte Huis" verrijzen en wel op do Geldersche Kade. Aldaar gaat tegenwoordig geen dag om of er komen klachten bij de politie in over zakken rollerijen op de trams. Op de werf H Kromhout te Amsterdam beeft heden nacht een hevige brand gewoed, waardoor een groot deel der smederij en de timmerzolder tot den grond toe afbrandde. Te Dinteloord is Woensdag het vaartuig van een beurtschipper, geladen met koopmans goederen, komende van Rotterdam, voor sluizen van Mark en Dintel, door een rukwind tegen een vloedpaal gestooten, waardoor het ia gezonken. De lading is verzekerd, het schip niet. Te Nijmegen is diefstal met braak gepleegd bij eene weduwe. Vele zilveren voor verpen zijn ontvreemd. Door een onbekende oorzaak brandde te Herwen een hotstede af. In zeer korten tijd lag het gebouw met schuren in asch. Zeven kalveren en twee varkens kwamen mede in de vlammen om. Te Sappemeer geraakte Dinsdag knaapje, de zoon van een schuitenvoerder, be kneld tusschen een klapbrug en dejaagschuit, en bekwam emBtigo verwondingen aan hoofd en aangezicht. 's Avonds begaf zich aldaar een bejaard heer, die by zijn zoon inwoont, even achter de woning. Toen men later, ongerust geworden, naar hem ging zoeken, vond men hem met het hoofd voorover in een zinkput. Waarschijnlijk is de oude man gestruikeld, voorover gevallen ea toen gestikt. water geheel bevochtigd is. Daarna wordt de te onderzoeken koffie in poeder op het papier gestrooid. Is de koffie gemengd met cichorei, dan ontstaan om de stukjes cichorei heel spoo- dig bruine ringen, terwijl de koffie dat ver schijnsel niet vertoont. De methode berust hierop, dat in de cichorei stoffen voorkomen, die in koud water byna direct met bruine kleur oplossen, iets wat bij koffie niet het ge val is. Blijkens van Hr Ms gezant te Brussel ontvangen telegram zal, zooals nog in een deel der oplaag van ons vorig nommer is medege deeld, het grenskantoor Visé, met ingang van 15 dezer voor den invoer van melkvee uit Nederland gesloten worden. Het voorbeeld, vóór eenige jaren door de Amsterd. Courant gegeven, zal te Gent navol ging vinden. Het Taalminnend Studenten-Gezelschap H Zal wol gaan te Gent zal alle in de Nederlandsche taal verschynende periodieken verzamelen voor een tentoonstelling. De bedoeling van het Genootschap is daar mee een denkbeeld te geven van het Neder landsche taalgebied. Op een Belgische bestelkaart, die aan den Spectator onder de oogen kwam, leest men Coupon qui peut être detachö par le desfcinaire" met als Vlaamsche vertaling daar naast: „Stam dien den bestemmeling mag afnemen." Roux, de directeur van het Institut Pasteur, betwist de wetenschappelijke waarde van de ontdekking der kanker microbe. Aan een redacteur van de Temps heeft dr Bra evenwel verklaard, dat hij reeds met gunstig gevolg eenige klinische proeven heeft genomen tot bestryding van kanker, maar voorloopig weigeren moest een bepaalde meening uit te spreken. Er is weer een verlof verleend om het graf van Charles Druce te openen. Maar men weet dat dit reeds dikwijls geschiedde, terwyi steeds weer een andere of hoogere autoriteit te vinden was, die het gegeven verlof onwettig verklaarde. Of men nu aan een eind dezer vreemde geschiedenis is, biykt niet. Er is in het South Kensington Museum brand ontstaan door het overkoken van che micaliën. Gelukkig dat het vuur spoedig werd gebluscht, zoodat de schade zich tot een ge deelte van het laboratorium bepaalde. Ingevolge een vroeger door hen afge legde belofte, hebben de hertog en hertogin van York hun bezoek aan Ierland herhaald' Zy bevinden zich sinds twee dagen te Dnblin, waar zij hun intrek genomen hebben in het paleis van den onderkoning. De ontvangst liet niets te wenschen over. Generaal Booth is Maandag zeventig jaar geworden. Het feit is overal, vooral in Enge land o. a. met een groot feest in Exeter Hall te Londen gevierd. De generaal be vindt zich thans te Sydney. Een eenvondig middel om te onderzoeken of koffie met cichorei vervalscbt ie, iets wat maar al te dikwijls gebeurt, is het volgende Op een glasplaat of een stuk hout legt men een stuk wit filtreerpapier, dat vooraf met Uit het Engelsch. VI» GRANT ALLEN, TWEEDE HOOFDSTUK. In Schiangenbad. Lady Georgina zag mij weer doordringend aan. Ik was my bewust, dat ik open en met den heer Tillington gepraat bad en i vaak had laten lachennu viel my in dat dit niet te pas kwam voor een gezelschapsjuffer en ik zei daarom„Misschien wil de heer Tillington liever op zyn eigen kamers blijven tot het einde van de week, zoolang ik nog bij u ben dan kan by daarna myn kamer krijgen." „O, dus blijft gij maar een week, juffrouw Cayley?" vroeg hij, mij snel aanziende, op toleurgestelden toon. «Ja." „Wat praat gij toch, kind!" viel Lady Georgina snibbig in. „Maar een week Wat moet ik zonder n beginnen »Hat wa9 toch de afspraak", zei ik on deugend, „gij zoudt immers een onbedorven Gveteben zoeken; weet gy geen magazyn, mynheer Harold, waar men onbedorven Gret- cheae in voorraad beeft?" Gestoorde wittebroodsweken. Weken lang is de Amerikaansche groote wereld en de dagbladpers aan de andere zyde van den Oceaan vol geweest over het huwelgk van een der Van der Bilts, en af en toe hebben ook wij een paar mededeelingen gedaan over de verhalen, welke naar aanleiding van dat huweiyk onder de millardairs werden gedaan. Ea nog waren de bladen niet uitgepraat over de prachtige geschenken, door het bruidspaar verkregen, en over den feeëngang van 40.000 rozeD, welke was ingericht in het paleis waar hat huweiyk werd voltrokken, toen bericht kwam van een treurige ramp. Hot buiten, waar de jonggehuwden zich hadden teruggetrok ken, is verbrand en het jonge echtpaar had nauweiyks den tyd om half gekleed het bran dende gebouw te ontvluchten. Dat deze tijding in Amerika groote sensatie wekte, is na de algemeene belangstelling in dat huwelijk natuuriyk. Maar er komt bij dat men op dit gebied al een beetje geprikkeld was, doordien na de ramp van het Windsor hotel nog meer groote branden in de woningen der ryke Amerikanen hebben plaats gehad, meestal onder zulke ver dachte omstandigheden, dat men niet aarzelt te meenen dat hier moedwil in het spel is. Hoe de brand ontstaan is, weet niemand. De dienstdoende nachtwacht merkte het eerste onraad, toen de vlam uit een kelderraam voorscbyu kwam. Onmiddellijk maakte alarm, maar het vuur had reeds zoo om zich heengegrepen, dat de bewoners van Idle Hour zich niet dan met moeite konden redden en het geheele gebouw in korten tgd vernield was. Wel werden nog pogingen tot blussching ge daan, maar vergeefs. De schade ia natuuriyk groot, maar geluk kig heeft niemand eenig letsel bekomen. Het is een lichtpunt, dat de bruidsgeschen ken, over welker pracht en kostbaarheid de bladen niet uitgepraat waren, te New-York waren achtergebleven. Eenige uren na den brand, toen van hun „nestje" niets meer over was, hebben de jong gehuwden de plaats des onheils verlaten om in geleende kleeren naar New-York terug te Heeren. Maar meer nog dan om dit tragisch einde der wittebroodsweken; trekt deze ramp de aandacht om de vermoedelgke oorzaak. Algemeen neemt men aan dat ook deze brand is aangestoken. In verband met de vorige branden, wordt vermoed, dat zij het werk zyn van boosdoeners, die in de kelders toestellen plaatsen, welke na eenigen tijd ontploffen en tegelijk sterk brandbare Btoffen verspreiden. De een ziet hierin een vervolging van de ryken, dus zuiver aoarchistischen vernielzucht, maar anderen meenen dat diefstal de beweeg reden is. TURK8CHE WAARDEERING. De Konstantinopelsche correspondent van het Nieuws, aan wiens brieven wij reeds meer een paar aardige bykjes op Turksche toestan den ontleenden, zendt nu weer een vermakelijk verhaal. Er ontstond op de handelskade brand in een loods, vlak bij de plaats, waar een groote hoeveelheid ontplofbare stoffen was opgeslagen Wel hadden deze^daariniet aanwezig mogen zyn. Maar voor het vervoer was een keizerlyke iradé noodig, en niemand had deze durven aanvragen, wyi dan een andere tekortkoming zou zyn gebleken. Een noodlottige ontploffing zou zonder twijfel hebben plaats gehad, als niet een on dergeschikt kapitein door zyn tegenwoordigheid van geest en zyn flink optreden de stad voor die vreeseiyke ramp had bewaard. Zoodra die officier vernam welk gevaar er dreigde, verzamelde hy al de Boldaten, die hy kon vin den, en liet door hen het terrein om het geïm proviseerde krnitmagazyn afzetten, opdat nie mand, ook niet de toeloembadjïs (vrywillige brandweer), die dieven en roovers van professie, het konden naderen. Tegelgkertyd liet hg „Neen, ik vrees dat dat artikel overal uitverkocht is." „Kom toch dadeiyk in myn hotel, Harold." „Goed, tante, ik zal terstond verhuizen. Als juffrouw Cayley slechts zoo kort biyft, is dat eeu reden te meer om het niet uit te stellen." Het koele oog zyner tante werd koud als marmer. Toen we dien middag van de bron in het hotel terugkeerden, zei de portier: Mevrouw gravin, mynheer uw neef is zooeven aan gekomen en heeft een kamer naast de uwe genomen." Ik weet niet of zy hierover verheugd of )os was. Later op den dag vond ik den heer Tillington op een bankje in den tuin zittende; hij stond op en zei„O juffrouw Cayley, ik heb behoefte om n dank te zeggen dat gij mij niet verraden hebt. Ik weet dat gy mij gisteren twee maal gezien hebt en ik weet ook dat gij zoo goed geweest zijt van er niets van te zeggen tegen myn waarde tante." „Ik had geen reden om Lady Georgina grieven," zei ik ontwykend. „Daar had ik niet aan gedacht ik meende dat gy het uit medegevoel voor my gedaan h&dt." „Wy beschouwen de dingen allen eerst van ons eigen standpunthet verschil is dat sommigen onder ons ze later van eens ander» standpunt beschouwen." onmiddellijk de commandanten van de oorlogs- jepjes der groote mogendheden, welke in den winter voor Top Hanco geankerd liggen, waarschuwen voor het groote gevaar, dat er dreigde, en om hun hulp vragen, daar de militaire brandweer, welke ook al niet mag uitrokken dan na bekomen order van Jildiz, dientengevolge doorgaans zelden eerder dan een half uur na het uitbreken van een brand ter plaatse is. Binnen weinige minuten waren de vreemde Jantjes met hun spuiten aan den wal, en dank zij hun krachtig en doelm&tig optreden, waren zy het vuur spoedig meester, en nog vóórdat dit het beschot van de bergplaats der ammunitie had kunnen aantasten. Galata was daardoor aan een groot gevaar ontkomen. Sultan Hamid was natuuriyk zeer ontsteld, en daarna ten hoogste verbolgeD, toen hy ver aam, welk gevaar de rust in do residentie weer had geloopen. Hg gelastte onmiddeliyk een gestreng onderzoek naar al degenen, welke aan het opbergen van zooveel buskruit op zulk een ondoelmatige plaats schuld hadden, en dezen zullen er voorzeker niet gemakkelgk afkomen. De eerste, die de straffende hand van den Meester alreeds zwaar heeft gevoeld, is de flinke kapitein, aan wien het te danken is, dat alles zoo goed is afgeloopen en dat Con- stantinopel nog geheel overeind staat! Overal elderB zou die kranige officier eene vorstelijke onderscheiding hebben ontvangenniet alzoo hier te lande. Wel heeft de Padissah hem zyn keizer lijke tevredenheid laten betuigen over zijne voort varendheid om de bergplaats en haar gevaar- ïyken inhoud te beveiligen tegen een plunde ring door de bevolking of de toeloembadjïs, hetgeen, zoo dit werkeiyk was geschied, voorAb- dul Hamid een nog vreeseiyker gebeurtenis zou zyn geweest, dan wanneer alles was ont ploft en hom zeker geen rust of duur had ge laten doch hy heeft hem tevens gestraft met overplaatsing naar een Afrikaausch garnizoen, omdat hy het ontschepen van de bemanningen der vreemde wachtscbeepjes heeft uitgelokt en vreemde militairen, zonder de vereischte keizerlijke vergunning, in het arsenaal heeft toegelaten Dat die kapitein zoo dadeiyk de vreemde marine commandanten heeft laten waarschuwen, heeft namelgk ten paleize een groot wantrou wen tegen hem verwekt. Die/«»s bassji (hoofd man over honderd kapitein) moet bepaald met die zeeofficieren erg goed bekend zgn ge weest, dat hij zoo dadelijk aan hen heeft ge dacht en hun hulp heeft ingeroepen, zegt i te Jildiz. En daar zoo redeneert men ver der zulk een intimiteit tusschen een officier der arsenaal-kazerne en de commandanten der daarvoor liggende vreemde oorlogsschepen hoogst verdacht is en ataatsgevaarlijk.kan we zen, zoo moest de arme man, wiens eenige vergryp is geweest, dat hy meer moed en be leid heeft getoond dan zijne superieuren, da delijk weg, ver weg, naar Barbanje. Verkoopingen enz. Te Z g p e is Woensdag door het bestuur der waterkeering van het calamiteuse waterschap Bruinisse aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1900, van de aarde-, kram-, rgs- en Bteenglooiingwerken met een dijksverzwaring aan de waterkeering van genoemd waterschap. Minste inschrijver was, zooals in ons vorig nommer werd gemeld, de heer Jan J. Geluk, te Tholen, voor f 14.867. Verder schreven in de heeren J. Geluk, Tholen, ad f 14.877, C. Bolier voor f 15.070, L. van Popering ad f 15.095, C. Bolier voor f 15.170, C. van Gendt ad f 15.300, M. Kleppe, Scherpenisse, voor f 15.650, C. de Wilde, Kat- tendijke, ad f 15.890, P. J. Visser, Hansweert, voor f 15.998 en Chr. Franke, Colgnsplaat, ad f 16.090. Een briefje was blanco. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. V r y d a g 14 April. Tooneelvoorstell. Tivoli- gezelschap. Schouwburg Zaterd. 15 April. Alg. Verg. Polder Wal cheren. Polderhuis 10 n. Zaterd. 15 April. Vergad. Aandeelhouders Midd. My. van Stoom vaart. St. Joris 21/, u. Dinsdag 18 April. Concert Vereen, voor lu strum. muziek. Concert en gehoorzaal 8 u. „Ik wist niet dat tante zoo gauw hier zou komen," ging hg voort, „mgn broer schreef mij dat zy gekibbeld had met haar kamenier en eerst over tien dagen een andere zou heb ben dus hoopte ik weg te zyn eer zij kwam. Om u de waarheid te zeggen, wilde ik morgen vertrekken." „Eu blijft gij nu?" „De omstandigheden veranderen het geval." „Het is niet heel beleefd, iemand een omstandigheid te noemen." „Ik bedoel dat tante met een vriendin anders is dan tante alleen." „Dat begryp ik; het is veiliger om met twee dan met een te zyn." Hij zag my doordringend aan en vroeg: *)Zgt gg middeneeuw8ch of modern „Modern hoop ik. Oxford Hij knikte. „En gy vroeg hg schertsender wyze „Cambridge Welk college „Merton. En gy „Girton." Van dat oogenblik waren wij vrienden, nede studenten" zei hy. En het is waar, het geeft een alleraardigste band een soort van vrijmetselary waarby ook vrouwen zyn toegelaten. Aan tafel en 's avonds praatte bij veel met my, terwijl Lady Georgina op alles aanmer kingen maakte. Zy was scherper dan ooit, en toen wij naar bed gingen kwam zij tot myn verbazing in myn kamer, ging op mijn bod 's-Gravenhage. Zoowel door den officier van justitie bij de rechtbank, als namens den ex-kapitein Vemer is appèl aangeteekend van het vonnis, waarbij laatstgenoemde is veroor deeld tot 3 jaar gevangenisstraf. Amsterdam. H. M. de Koningin heden audiëntie aan commissiën en particulieren, van wie enkelen deze gelegenheid gebruikten om hunne belangen aan H. M. mondeling of door het aanbieden van een request kenbaar te maken. H. M. was daarbij gekleed in grijsblauw (mauve) costuum. Onder de commissiën bevonden zich die van Artisde Deutscher Verein, Artihet Ned. Rundveestamboek, de kerkeraden van verschil lende gezindten, van de Gomeeatelyke en de Vige Universiteit, het Nederlandsch Tooneel, van vele liefdadige of nuttige instellingen, van Pro Juventute, ambachten en beroepen. Dan maakten nog hunne opwachting be- stuurderen van de werkliedenvereenigingen Patrimonium en den R. K. Volksbond, wier voorzitters, de heeren Kater en Passtoors, in 't kort het doel dier bonden uiteenzetten, waarop de Koningin antwoordde steeds met groote belangstelling het streven dezer groote ver- eenigingen te volgen. Hare Majesteit wenschte den voorzitters toe dat de pogingen, welke door die bonden worden aangewend om sociale of economische verbeteringen voor de leden te verkrygen, bekroond mochten worden tot wel zyn van heel den werkenden stand. Ook kwam ter audiëntie het bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring, verte genwoordigd door de heeren dr A. Kuijper, P. J. Appel en J. Deen. De twee laatstgenoemde heeren werden voor gesteld door dr Kuyper, die H. M. de eerbie dige hulde van den Kring aanbood en de diepgevoelde erkenteiykheid van den Kring betuigde voor den hooggewaardeerden steun, door de Nederlandsche pers in de inhuldigings- dagen van de regeering ondervonden. Tevens overhandigde de spreker een adres van dankbetuiging, namens het Bureau central des Association de la presse te Parijs. De Koningin verklaarde met groote belang stelling de ontwikkeling van de Nederlandsche pers gade te slaan, en met name hoogelgk ingenomen te zyn geweest met de goede ont vangst, door de Nederlandsche pers in Septem ber aan de buitenlandsche collega's bereid, waardoor in het geheele buitenland een goede indruk van onze Nederlandsche toestanden is verkregen. De koningin verklaarde de teleurstelling te öegrgpen van den voorzitter, dat bij, na zoo veel inspanning, toen het land heeft moeten verlaten. De voorzitter dankte voor die goede woor den en beval de Nederlandsche pers in de genegenheid van H. M. aan. Onder de bgzondere personen behoorde de heer Louis Bouwmeester, die H. M. dank kwam betuigen voor de hem verleende onderscheiding. Na afloop dezer receptie maakten H. H. M. M. een rytoer, waarna het gedenkraam in de Nieuwe kerk werd bezichtigd. Daarbij waren tegenwoordig de kerkeraad, de commissie en de architect voor de kerkgebouwen, de heer Posthumus Meijjes. Aan het diner, in de galery of groote zaal, van ongeveer 50 couverts, zgn genoodigd vele leden der hofhouding, de vier dageiyksche gasten, alle adjudanten en kamarheeren in buitengewonen dienst, de Commissarissen der Koningin in de verschillende provinciën, voorts de leden der Eerste en Tweede Kamer in Noord-Holland, voor zoover zij ter audiëntie verschenen. Woensdagavond waren een achttal dames, onder wie mevrouw Vening Meinesz, Van Tienhoven, Harinxma thoe Slooten en Geert- sema, by de koninginnen van half negen tot half tien uur op de thee. hem geen med jdeelingen deed van het gebeurde j Bertulus. Generaal Sebert, majoor Du Clos en kapitein Monck legden aangaande het borderel voor Dreyfus gunstige verklaringen af. Luitenant Bruyere zeide dat het Manuel de tir geen vertrouwelijk stuk was. Met betrekking tot dit stuk bevat de Petit Rouennais de reeds vóór eenige dagen aange kondigde mededeeling, dat luitenant Bernheim te Rouaan aan Esterhazy, die daar in garni zoen lag, op diens verzoek, zyn-exemplaar van de Manuel heeft geleend. De Eclair zet, evenals de Figaro, de open baarmaking van de verhooren voortheden geeft dit blad de getuigenverklaringen van Trarieux Deze had van Tornielli, den Italiaan- schen gezant, vernomen dat het bordereau niet van Dreyfus, maar vermoedeiyk van Esterhazy was. Parijs. De Figaro bevat heden het laatste gedeelte van de getuigenverklaringen van gene raal Gonse. Deze beweerde dat in de verkla ring van Bertulus onjuistheden voorkomen en ontkende het gezegde omtrent Picquart gebe zigd te hebben. Hij deelde mede, dat Henry zitten en begon„Harold zal heel rijk worden, kind, een mooie party. Hg zal al het geld van mijn broeder erven." - „Van Lord Kynaston - „Wel neen, die is dood arm en heeft zelf drie zoons; hij heeft niets dan zijn landgoed in Essex, dat niets waard is en zwaar belast. Kynaston! Geld! Neen, ik bedoel Marmaduke, dien geluksvogel! Die heeft gespeculeerd en bezit nu meer dan een half millioen „O, de heer Marmaduke Ashurst - „Marmy is een zot; maar hy kent zyn voordeel." „En is de heer Tillington zijn neef?" - „Hoe is het mogelijk? Hebt gij dan nooit den Britschen by bel, het boek van den Engel- schen adel gelezen Wat zijn die Girton meis jes dan? De familienaam isAshurst. Kynaston is een graaf. Ik was Lady Ashurst eer ik 'dien armen Evelyn Fawley tot man nam. Mgn jongste broeder is de Hoogedelgeboren heer Marmaduke Ashurst. Lady Betty is gravin want de vrouwen zijn er het beste aan toe zgn zoon is slechts de Hoogedelgeboren heer Tom. Mijn jongste znster is getrouwd met Stanley Tillington en Harold is hun oudste zoon. Begrijpt gS Let nu?" „Volkomen.'' „En Harold erft het geld van Marmaduke. Ik ben altyd bang dat de een of andere avon turierster hem onder de hand zal trouwen. Harold bozwykt voor een Hef gezichtje. Het Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum Piaata. Voorwerpen. Information. 18 Aprü Viissingen, Inspan, Maret Tak. L8 Middelburg, Meubels, No'arisliuis. 19 O. Souburg, Heerenhuis, Tak. 19/20 Clinge, Inspan, R. v. Meurs, 21 Clinge, IuBpan, R. v. Meurs. 21 Veere, Inspan, Huvers en Middelburg, Inspan, Middelburg, Inspan, Viissingen, Huizen, Middelburg, Inboedel, O. Souburg, Melitkerke, Zanddijk, Veere, O. Souburg, Sluis, Moliskerke, Schoondijke, Viissingen, Zoutelande, Oostbnrg, St. Jan e Eremo. Schoondjjke, Schoondijke, Water landk., St. Jan, Aardenburg, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Intpan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Inspan, Verhulst. Tak. Maret Tak De Groot en Hondius. Loeff, TakenLoeff. Huvers. Huvers. Loeff. De Smidt. Tak en Loeff. De Smidt. Maret Tak. Hendrikse. Loeff. Hendrikse. De Smidt. Hendrikse. De Smidt. De Smidt. Hendrikse. Hendrikse. Hendrikse. HERIJK. Deze herijk is door Ged. Staten van Zeeland bepaald in de hieronder volgende gemeenten op de daar by aangegeven dagen en uren: Ellewoutsdyk, ook voor Driewegen, 15 April. Baarland, ook voor Oudelande, 17 April. Hoedekenskerke, 18 April desvoorm. 'sGravenpolder, ook voor 's Heer Abtskerke, 18 April des namiddags. K a p e 11 e ook voor Schore, 19 en 20 April. Wemeldinge, 1 Mei en 2 Mei des voorm. Ierse ke, 2Mei des namiddags, 3 en4Mei Kruiningen, met uitzondering van Hansweert, 5 Mei. Algemeen Overzicht. Wij kunnen den draad moeilijk opvatten waar wg dien gister Heten slippen. Want door het uitblijven van een gedeelte dar voor ons bestemde bladeo, hebben wg wel een hoofd artikel 07er het debat in het Eugelsche Lager huis, maar geen verslag van de zitting, waarin de groote kerkelijke kwestie werd behandeld. Wij moeten ons dus bepalen tot de mede deeling, dat de groote meerderheid van het Lagerhuis gekant bleek tegen alle ritualistische beweging onzer dagen. Immers met groote meerderheid is aangenomen een amendement van Bartley, waarin werd verlangd dat de geestelijken gehoorzaam zouden zijn aan de wetteD, zooals deze verklaard worden door de rechtbanken, die rechtsmacht in kerkeiyko zaken hebben. Ook weid besloten dat de geesteiyken ge hoorzaam moeten zgn aan het Pray er-Book. Maar de Westminster Gazette merkt daarby op, dat de geheele kwestie neerkomt op de betee- mis van de woorden „wet" en „prayer-book". Met betrekking tot het laatste gaf men geen definitie van wat men bedoelde. Men kan aan dat boek getrouw big ven en toch den dienst in de kerk geheel onherkenbaar maken, zoo meent het blad. Wel werd een verklaring ge geven van wat onder „wet" was te verstaan is mijn levenstaak om dat te verhinderen." Zij keek mij weer door en door met hare Xstralen. „Ik geloof niet dat de heer Tillington gemakkelgk het slachtoffer eener avonturierster zal worden." „0 maar er zgn avonturiersters en avon turiersters doch hoe hg zij, ik zou wel een6 willen zien hoe zoo'n schepsel Harold zou durven trouwen, zonder mgn toestemming! Ik zou het haar inpeperen „Dat geloof ik ook." Van dat oogenblik af voelde ik dat zij my onafgebroken gadesloeg, zoodra Harold Til lington in de nabyheid was. Zy scheen het zich vast in het hoofd gezet te hebben dat ik haar neef wilde inpakken, hetgeen eerst myn sluimerenden aanleg tot verzet opwekte, doch van lieverlede begon ik Harold nog al lief te krijgen en hij scheen my ook te mógen ïyden Wanneer hij met mij sprak, was hij veel minder gemaakt dan tegenover anderen. Hij wachtte mij dikwijls op aan de trap en wan neer hij er kans toe zag, liep hij een eindje met mij mee. Somtijds lae hij mij voor uit Heine en leerde mij de werken van d'Annum Zio kennen. Ik beken dat ik zeer met Harold Tillington ingenomen was. Maar hoe meer werk hy van my maakte dés te scherper werden de opmerkingen over de avonturierster van Lady Georgina. Zy maakte ze echter altijd zoo in het algemeen dat ik §r

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2