BUITENLAND. FEUILLETON. De lütpaHei van Lois Cayley. Verschillende Berichten. a B m m n m m LAATSTE BERICHTEN van een ander uiterste. Maar mr Van Hall schrijft toch ook „De opvatting van de rol door Henri Pool man nadert die van Provost en Talbot. (In Middelburg ook bekend.) Poolman maakt vau Harpagon een bejaard man, bleek van wangen en dot van blik, met langzame bewegin gen. Goed doordacht en sober is zyn spelnooit tracht hij buiten het kader te treden of door toevoegingen van eigen vinding, in dialoog of Btil spel, de aandacht voor zich in beslag te nomen. Wie zich aan een ander spiegelt. En ten slotte: „Meesterlijk spel gaf Poolman ons te genie ten in het beroemde tooneei aan bet slot van het vierde bedrijf, nadat Harpagon den diefstal van de cassette ontdekt heeft. Dat was een uitbarsting van woede, van radeloozen angst, van tot bet hoogste gedreven wanhoop, die, door geen effectkanstjes of ongepaste grappen bedorven, de toeschouwers pakte. „In dit tooneei, zoowel als in het geheele Btuk, toont Poolman, hoe hy aan den Harpa gon gearbeid heeft, de rol rustig in bijzonder heden afwerkende, met het gevolg, dat hij haar nu geheel beheerscht en als kunstwerk dat af is aan het publiek mag voortzetten". Is er meer noodig om voor deze voorstelling belangstelling te wekken Toonstelsel en NotenschriftBeknopte Theorie der Muziek met Vragen en Opgavendoor G. C. Bunk, onderwyzer in den zang aan de vorm scholen tot opleiding van onderwijzers en ondorwijzeressen te Botterdam. Bovenstaand werkje kan voor iemand, die een vluchtigen blik in de theorie der muziek wil slaan en zich dus tevreden stelt met eenige oppervlakkige kennis van dit zoo belangryke wetenschappelijk vak, zeker eenig nut hebben. Of het werkje echter in een behoefte voor ziet, ben ik zoo vry te betwijfelen. Meerdere dergelijke handleidingen bestaan eren al wykt de samenstelling van Bunk's geschrift som wijlen iets af van die zijner voorgangers, nieuwe gezichtspunten kon ik daarin niet ontdekken. De uitgevers Nygh en Van Ditmar te Rot tordam, die deze handleiding het lioht deden zien, zorgden voor een eenvoudige doch nette uitvoering. JAN MORKS. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Heden (Woensdag) zijn veroordeeld: wegens straatschenderijJ. S., Middelburg, tot f 3 b. s. 2 d. h.; rumoer: W. M., J. R., I. d. V., Westkapelle, tot f 1 b. s. 1 d. h.bejagen van een anders jachtveld: A. D., Serooskerke, L. d. K., Middelburg, tot 2 X f 10 b. s. 4 d. h. iedere b.D. J., Vlissingen, tot 2 X f 20 b. s. 4 d. h. iedere b.; W. P., Domburg, tot 2x 7 d. h.allen met de gebruikelijke verbeurd verklaring het aanwenden van pogingen om wild op te sporenL. M. H., W. P., D. J., J. d, V., P. K., Domburg, tot f 20 b. s. 4 d. h. D. J., Vlissingen, tot 2 X f 20 b. s. 4 d. h. iedere b.graven op verboden plaatsM. G., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.doen van eene uit graving in de duinenD. J., ViiBsiBgen, J. D., Óoatkapelle, tot f 10 b. s. 5 d. h.; loopen op het exercitiepleia te Middelburg, gedurende de exercitie van het garnizoen J. B. W., Middel burg, tot f 2 b. s. 1 d. h.spelen om geld F. W. d. BC. G., F. W. d. B., G. M. I., P. L., F. W. d. B., W. W.t C. V., P. v. d. P., J. C. G., W.S., M.T., W.R., J.L. R., J.J.A., J. M. v. d. P., G. H., C. W., J. J. L., C. J. M. L., J. M. C. N., Middelburg, J. J. v. M., C. A., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h.; wate ren buiten de bakkenJ. K., Middelburg, G. B., A. M., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h. invoeren van vleesch te Middelbnrg, zonder keuringsbewijs: A. C. F., P. d.B.,Middelburg, tot f2 b. s. 2 d. h.verkoopen van versche visch te Middelburg, alvorens de keuring heeft plaats gehadB. d. N., Arnemuiden, tot f 1 b. s. 1 d. h.; werpen van vuilnis in een ge- meentebaven te Vlissingen, tot f 0.60 b. s. 1 d. h.gebruiken van een hond als trekdier te Vlissingen, terwijl dit dier niet is voorzien van een aan den hakband bevestigd metalen ken toekenC. P., O. en W. Souburg, tot f 0.50 b. s. 1 d. b. Verder wegens dronkenschap: P. A. d. R., H. S. vrouw v. W. V., Middelburg, L. B., P. R., A. K., J. H., A. J. H., vrouw v. J.d. W., Vlissingen, J. M,, J. M., Arnemuiden, J. d. V., HeyBt (België) tot f 1 b. s. 1 d. h., J. v. B., O. en W. Souburg, tot f 2 b. s. 2 d. h., C. J. d. M., Middelburg, R. K., J. d. W., J. A. v. d. G., Vlissingen, tot f 3 b. s. 2 d. h., W. J. P., Middelburg, A. P., Domburg, S. C. L., 's Hage, tot f 5 b. s. 3 d. h., L. v. E., Middel burg, tot f 10 b. s. 3 d. h., W. P. J. B., Mid delburg, P. K-, Domburg, tot 2 X 3 dagen h J. C. S., Vlissingen, tot 6 d. h., P. K., Dom- 4. Vit het Engelsch. VAK GRANT ALLEN. TWEEDE HOOFDSTUK. In Schlangenbad. „Hoeveel van die leelijke penningen gaan er in een Eagelschen stuiver. Dat kan ik nooit onthouden. Die nickelen dingen zijn tien penningen. Een Mark is een shilling, be- apotteiyk om alles door tien te deelen in plaats van door twaalf; men weet nooit boe veel men voor iets betaalt. Waarom hebben zjj op bet vasteland ook geen ponden, shil lings en stuivers zooals wg Zij zijn toch wat biy als zij Engelsche sovereigns krygen. Watmoesten wg hun tientalligstelsel over namen. Schaam u Lois! Franken en centimes jawel f Neen, ik ga niet met de boot. Ik haat die Rynbooten, vol met nare, zelfzuchtige Duitschers. Ik houd van een eerste klasse coupé, voor my alleen, zonder akelige vreem delingen. Die Duitschers barsten van zelfge noegzaamheid en als zij in Engeland komen hebben zij op alles wat aan te merken. Ohet fesa mij niets schelen of zy mij verstaan. Iedereen leert tegenwoordig Engelsch om burg, tot eene week h., J. K., Middelburg, tot 2 weken h. KERKNIEUWS. Door den bisschop van Breda is benoemd tot kapelaan te Graauw de heer M. Pillot, priester van het semonarie. BI y kens, op de te Amsterdam gehouden jaarvergadering van de Vereeniging tot ver spreiding van stichtelijke blaadjes gedane mededeelingen bedroeg het aantal afdeelingen op het eind van 1898 390 en de som der con- tributiën f 2896.06VS. De rekening en verantwoording van den penningmeester bedroeg in ontvangsten ƒ5555.45 en in uitgaven f 3261.48, en sloot alzoo met een batig saldo van f 2293.97. Het volksblad Nieuw Leven wordt over het algemeen met ingenomenheid ontvangen. Op 1 Jan. 1899 bedroeg het aantal abonnós 8779. Zooals destyds gemeld, hadden indertyd enkele leden van den „kerkeraad" der Ned. I$r. hoofdsynagoge te Amsterdam hun lidmaat schap neergelegd, om de leden uitspraak te laten doen in de bekende quaestieDtiuner. Deze verkiezingen hebben Zondag plaats gehad, en de aftredende leden, tegenstanders van den heer Diinner, zijn herkozen, terwyi, iu plaats van mr Van Nierop, die zich had teruggetrok ken, gekozen werd de heer B. L. Gompertz (van de firma Wertheim Gompertz), die ten opzichte van de openbare school hetzelfde standpunt inneemt als bovengenoemde heeren, dus tegen de circulaire-Düuner was. Het hoofdbestuur van den Volksbond, Ver. tegen Dranktnisbruik, heeft tot het be stuur der Maatschappij van Bouwkunst de vraag gericht, of dit genegen was in overleg te treden met bovengenoemd hoofdbestuur, om een onderzoek in te stellen omtrent de vraag, of er verband bestaat tnsschen overmatig lan gen arbeidsduur en drankmisbruik. Het bestuur van Bouwkunst heeft zich tot dat overleg bereid verklaard en het be stuurslid, den heer Jb. van den Ban Pzn. benoemd als «yn vertegenwoordiger by de onderlinge besprekingen in het hoofdbestuur van den „Volksbond. In de voor de tweede maal gehouden wordende instructie tegen de van vergiftiging verdachte weduwe uit de Oranj eboomstraat te Rotterdam, die zich sedert September in hech tenis bevindt, zullen thans een 60-tal getuigen gehoord worden, waaronder geneeaheeren en apothekeressen. Dissdag ochtend storte in de Van Ostade- straat te 's Gravenhage, door het te zwaar belasten van een bintl&ag in een in aanbouw zijnd huis, een tnsschenmunr in. Een bonwbaas, die onder de binten was gegaan om ze te stutten, geraakte onder het puin en hout be dolven. Zwaar gewond werd de man na eenige oogenblikken er onder uitgehaald. Weinig tyds later was hy overleden. Dinsdag werd, by het inrukken der cavalerie, die dienst gedaan had by de intocht der Koninginnen in de hoofdstad, een knaap door een achteruitslaand paard deerlijk aan het hoofd gewond en bewusteloos naar het Binnengasthuis gebracht. Daar bleek de ramp niet zoo groot als men aanvankeiyk had gedacht. Een dezer nachten trof de politie te Cnlemborg op het Marktveld een persoon aaD die zwaar beschonken was en zeide Dreyfus van het Duivelseiland te willen halen. De man greep de Btadspomp vast en wilde die medetrekken, meenende dat hy Dreyfus voor zich had. Een der agenten zag hy aan voor Esterhazy. De vier personen, die te Tilburg onver hoeds een werkman aanvielen en levensgevaar lijk verwondden, zy'n gevankelijk naar Breda overgebracht. De toestand van den verwonde is niet ongunstig. Maandagmiddag is te Linschoten een 4 jarig knaapje in de vaart gevallen en verdronken. Terwyi te Beesd een spoorwegarbeider zich naar zyn werk had begeveD, ontstond er brand in zyne woning, die zoo snel toenam, dat het moeite kostte zyn vrouw en kinderen, die te bed gebleven wareD, te redden. Er werd slechts weing van den inboedel gered. De Belgische minister van oorlog heeft in een aanschry ving bepaald, dat officieren niet ons van alle markten te kunnen verdry ven; maar zij mogen ook wel eens hooren hoe be schaafde lieden over hen denken." Wy bereikten Schlangenbad gelnkkig onge deerd, ofschoon ik wel eens bang was dat wij het met den een oi anderen opvliegenden Dnitscher aan den Btok zouden krygen. Lady Georgina had in het beste hotel de mooiste kamer besteld met een heeriyk uitzicht op de vallei, en voor mij nam zy op éen na de mooiste en ik moet zeggen dat zy my in alle opzichten behandelde als een gast. Mijn wei gering van den wissel maakte dat zy zich steeds aan mij verplicht voelde. Aan iedereen stelde zij my voor als een j onge dame, die met haar reisde en liet niemand merken dat ik in haar dienst was. Volgens afspraak zou ik voor die eene week twee guineas ont vangen. Den eersten morgen toog Lady Georgina in een zeer opzichtig toilet naar de bron. Naar ik hoorde, was het water zoo by zonder goed voor het teint. Het verhaasde my dus dat Lady Georgina zoo'n geel en perkamentaohtig gelaat had. Maar het was ook zoo goed voor het zenuwgestel en ik vroeg mijzelven af hoe erg de prikkelbaarheid myner gebiedster zou geweest zyn, indien zy niet sedert vyftien jaar deze kalmeerende kuur gedaan had. De baden ge bruikte zy niet, daar zy die onaangenaam vond en zij meende terecht dat ik ze niet noodig had. voor bevordering in aanmerking kunnen komen, zoo zy met een vrouw samen wonen, zonder te zyn getrouwd. Ia de bladen wordt deze maatregel verdedigd, mits men dan ook op- houde aan de huwelijken der officieren allerlei beperkingen in den weg te leggen. In België staat men nog op het standpunt dat hier te lande vóór byna 30 jaar, o. a. dank zij de wel versneden pen van Simon Gorter, gevallen is. De Brusselsche godshuizen gaan proce- deeren tegen een vroeger bedeelde, die, naar bleak, geld bezat en voor een paar jaar een aardige erfenis heeft gekregen. De man zal bovendien nog strafrechteiyk vervolgd worden. Te Namen is Maandagavond een groote glasblazery in brand geraakt. De siyperg is geheel vernield. Dinsdagochtend woedde het vuur nog voort. Op 1 Juli zyn 50 jaren verloopen, sedert de invoering van postzegels in België. Tot viering van dien dag zal het Belgisch post- bestuur een byzonderen, kunstig uitgevoerden postzegel uitgeven. In Duitsohland is een nieuw syndicaat opgericht en wel tusschen da voornaamste Belgische, Fransche, Neder landsche, Zwitsersche, Oostenrijksche, Hongaarsohe en Daitsche email- fabrieken. Dezen vereenigden zich tot een internationalen bond en teekenden de onmiddelUjk in werking tredende statuten. De prijzen der Duitsche fabrieken, voor een reeks der voornaamste artikelen met vyf pereent verhoogd, werden als prijzen van den bond aangenomen. Te Zurich is overleden de heer Guyer- Zeller, die den bgnaam droeg van „Koning der Spoorwegen". In zyn laatste levensjaren hield hy zich nog slechts bezig met de spoorbaan op den Jungfrau, die eerst gedeelteiyk gereed is en welker voltooiing door dit sterfgeval wel vertraging zal ondervinden. De overledene was een der weinige Zwitsersche millionaire. Verknopingen enz. Te Z jj p e is heden door bet bestuur der waterkeeriDg van het calamiteuse waterschap Bruinisse aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhond tot 30 April 1900, van de aarde-, kram-, rys- en steenglooiingwerken met een dyksverzwaring aan de waterkeering van genoemd waterschap. Minste inschrijver was de heer Jan J. Geluk, te Tholen, voor f 14.867. Verkoopingeu en Verpachtingen in Zeeland. Datum Plaat». Voorwerpen. Information. 18 April Vlissingen, Inspan, Maret Tak. 18 Middelburg, Meubels, Notarishuis. 19 O. Souburg, Heerenhui», Tak. 19/20 Clinge, Inspan, R. v. Meur» 21 Clinge, Inspan, R. v. Meurs 21 Veere, Inspan, Huvera en 24 Middelburg, Inspan, W .Verstegen. Verhuist. U Middelburg, Inspan, Tak. 25 Vlissingen, Hnisen, Maret Tak 26 Middelburg, Inboedel, De Groot en Hondius. 26 O. Souburg, Inspan, Loeft 28 Meliakerke, Inspan* TakenLoeff. 28 Zauddyk, Inspan, Huvers. l Kei Veere, Inspan, Inspan, Huvers. 2 O. Souburg, Loeff. 2 Slui», Inspan, De Smidt. 8 Meliskerke, Inspan, TakenLoefl, 4 Schoondijke, Inspan, De Smidt. 1 Vli»»ingen, Inspon, Maret Tak. 8 Schoondijke, Inspan, Hendrikse. 9 j. Zontelande, Inspan, Loeff. 10 Ooitbturg, Inspan, Hendrikse. 12 Schoondjjke, Inapan, De Smidt. 15 St. Jan en Eremo, Inspan, Hendrikse. 15 Schoondijke, Inspan, De 8midt. 16 Schoondijke, Inspan, De Smidt. 17 Waterlandk., Inspan, Hendrikse. 18 St, Jan, Inspan, Hendrikse. U Aardenbnrg, Inspan, Hendrikse. Verzending en laatste Ousiicntmg der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tiji.) Oost-Indië. Amsterdam (Nederl.) 14 April 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 14April 1.05nam. W est-Indië. Curasao vla Queens- town. 14 April 10.15 's avonds Suriname via Sout hampton 18 April 5.45 'o morgens. Suriname via St Na- zatre8 Mei 5.45 's morgens Cnrafao via Liverpool10.15 'sayonds Suriname via Amsterdam Den iaatsten en 14ei elke maand 6.30 av. Wy wandelden veel op het terras en reden veel over de boschryke heuvels. De meeste badgasten waren dames, die terwille van haar teint baden namen, terwyi de weinige heeren er kwamen, omdat zij bet bepaald noodig hadden, na een ernstige ziekte of een verwon ding of tot gezelschap van zieke echtge- nooten of zuBters. Van den beginne af aan merkte ik dat Lady Georgina steeds met haar schildpadden lorgnet met langen steel, overal liep rond te kijken en te zoeken, alsof zij iets verloren had en dat zg vooral alle heeren met veel aan dacht aanzag. Den tweeden dag gingen wy door de hoofdstraat van het stadje en toen riep zy nit: „Wat een nest, men kan nergens een klosje garen of een rolletje band koopen t" Toevallig viel myn oog op een jong menscb, die aan den overkant liep, ona vluchtig aan zag en gauw den hoek omsloeg. Hy was zoo spoedig verdwenen dat ik te nauwernood had opgelet hoe hg er uitzag. Later op den dag kwamen wij iangö een café, waar drie heeren zaten te rooken en Rynwyn te drinken, en een daarvan dook bijna onder de tafel, zoodra bij my gewaar werd. Waarom zen die man my ontwgken. Was het de graaf? Neen deze; jonge man was veel grooter en had een echt aristocratisch niteriyk. Het was zeer geheimzinnig. Dien avond na tafel zei myn snibbige, oude dame eensklaps„Ik begryp volstrekt niet, 's-Cravenhage. H. M. de Koningin-Moeder heeft Maandag op het Koninkiyk paleis alhier de akte geteekend, waarbij zij het landgoed Oranje Nassauoord bestemt tot Sanatorium voor longiyders. Het wetsontwerp om tramwegen onder lo- caalspoorwegen te brengenbeeft in de afdeelin gen der Tweede kamer bezwaar ontmoet, zoowel omdat Gedeputeerde Staten niet zijn gehoord als omdat aan de provinciale besturen de zorg voor tramwegen uitstekend is toevertrouwd. Van de voorstanders van het ontwerp ver langden bovendien velen speciale wetteiyke regeling der tramwegen en niet toepassing daarop van een bestaande wet, die daarvoor niet bestemd is. Amsterdam. Heden ochtend verleende H. M. de Koningin audiëntie aan militaire autoriteiten, boven den rang van tweede-luite nant, van schuttery, leger en vloot; niet alleen uit de hoofdstad, maar aan alle krygers uit de garnizoensplaatsen des lands, voor zoo ver de dienst dit toeliet. Terwijl de Koningin deze audiëntie ver leende, bracht H. M. de Koningin-Moeder met klein gevolg een bezoek aan de Zieken verpleging op de Prinsengracht. Hier werd H. M.r by afwezigheid wegens ambtsbezigheden van prof. Rotgans, ontvangen door den heer W. J. Leenhouts, vice-voorzitter van het be stuur der inrichting, en rondgeleid door de directrice, mevr. Esser. Alle zieken ontvingen bloemgeschenken van H. M. Enkelen werden toegesproken. Van 1 tot 3 uur verleende de Koningin audiëntie aan civiele autoriteiten. Heden middag is weder klein diner ten Hove waaraan genoodigd zijn, behalve de vier dagelgksche gasten, de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland met den griffier. Parijs. De Figaro bevat heden de getui genisverklaring van generaal Gonse. Begin Sep tember 1894 had deze van kolonel Sandherr het borderel ontvangen, dat in het bezit van Henry was gekomen. Het bordereau gaf verschillende technische details aan, die meerendeels alleen aan een officier van den generalen staf be kend konden zijn. Op de vragen naar het geheime dossier (dat door hem is saamgesteld) weigerde hy te antwoorden. Op den avond van de degradatie ontving hy langs indirecten weg een mededeeliog van de bekentenis van Dreyfus. H E R IJ K. Deze herijk is door Ged. Staten van Zeeland bepaald in de hieronder volgende gemeenten op de daarby aangegeven dagen en uren: Ovezande, ook voor Nisse, 14 April. Ellewoutsdyk, ook voor Driewegen, 15 April. Baarland, ook voor Oudelande, 17 April. Hoedekenskerke, 18 April desvoorm. 'sGravenpolder, ook voor 's Heer Abtskerke, 18 April des namiddags. K a p e 11 eook voor Sehore, 19 en 20 April. Wemeldinge, 1 Mei en 2 Mei des voorm. Ierseke, 2 Mei des namiddags, 3 en 4 Mei Kruiningen, met uitzondering van Hansweert, 5 Mei. Hansweert (gemeente KruiniDgen),6Mei. Algemeen Overzicht. Ook de parlementaire Paasch-vacantia is of loopt ten einde. In Engeland is het parlement reeds weer bijeen. Maar veel belangrijks is het nog niet wat van daar wordt vernomen. Spannende debatten werden Dinsdagavond verwacht, naar aanleiding van een motie van waarom Harold toch niet hier is. Hij wist dat ik zou komen en ik hoorde van onzen gezant te Rome dathy naar Schlangenbad ging „Wie is Harold?" „Myn neef; het eenige lid myner familie, behalve ik zelf, dat geen idioot is. Harold is attaché te Rome." Nu begreep ik alles en zei„Dan is hij te Schlangenbad ik heb hem van morgen gezien." De oude dame keek mij door en door, alsof zy een Rönntgen-straal was. Ik zeg dat zy zich afvroeg of het doorgestoken kaart was en of ik hier gekomen zou zyn om Harold te ont moeten. t)Hoe weet gij dat?" vroeg zg op bitsen toon. Als ik de waarheid had gezegd zou ik geantwoord hebben„Omdat ik van morgen een jong mensch, met een knap uiter- iyk heb opgemerkt, die blgkbaar zijn best deed om uw aandacht te ontgaan; wanneer een jonge man het ongeluk heeft van uw neef te zgn en iets van u te wachten te hebben, is het heel begrijpelgk dat hy u liefst zoo lang mogeiyk uit den weg gaat"; maar dat zou noch beleefd, noch handig geweest zyn en ik had ook geen reden om den heer Harold er in te laten loopen. Ik zei dus al leen„Ik heb een sterk vermoeden dat ik hem van morgen gezien heb. Familiegelijkenis mis schien! het valt my daar net in, nu gij er overspreekt. Een lang, slank jong mensch. toet groote poëtische oogen, een artistieken Sydney Gedge over do nog steeds brandende kerkeiyke kwestie. De Bteller der motie wensebt, dat het Lager huis zijn leedwezen zal uitspreken, over dan geest van tuchteloosheid, welke in de Church Unioneen vereeniging van 4000 Engelsche geestelgken, bestaat, en blijkt uit de aanneming met algemeene stemmen van een memorial. Verder wenscht de spreker, dat bet Huis zyn instemming betuige met een vroegere verklaring van de regeering, dat noch de eerste lord der schatkist, noch de lord-kanselier een geesteiyke voor een betrekking zou aanbevelen dan in de vaste overtuiging, dat decandidaat bereid was op loyale wjjze zijn bisschop te gehoorzamen. Ia aansluiting daarvan wilde Sydney Gedge de hoop uitspreken, dat geen lid van de Church Union door een minister zou worden aanbe volen voor een betrekking of gunst, tenzij men de overtuiging had, dat de betrokken persoon gehoorzaam zal zyn aan de wetten van die boven, die in kerkeiyke zaken rechtsmacht hebben. Simuel Hoare stelde een amendement op deze motie, in hoofdzaak strekkende, om den geesteiyke ook de voorwaarde te stellen van gehoorzaamheid aan het Prayer-Bookhet reeds meer besproken werk een soort statuut der kerk de plechtigheden regelend. Over den afloop van dit debat heeft de telegraaf echter niets gemeld. Er wordt alleen melding gemaakt vau twee regeeringsmededeelingen betreffende Afrika. De eerste mededeeling houdt iu, dat Engeland eerst als de rust in die Btreken hersteld is, kan overgaan tot de uitvoering van het verdrag van 1894, waaiby een gedeelte van de provincie Bahr-el-Ghazal aan den Congostaat is verpacht. De tweede mededeeling hield in, dat het bezoek, door Rhodes aan Berlijn gebracht, en de daar door hem gevoerde onderhandelingen een geheel particulier karakter hebben en van Rhodes uitgingeniets dat aan de belangheb benden bekend is. Van andere zyden wordt ten aanzien van den Rhodesspoorweg gemeld, dat Rhodes nu drie ontwerpen voor zijn spoorweg aan de re geering heeft aangeboden. Aan het verkrggen eener ryksgarantie twgfelde hg neoit. Toch is hy nog op zwarigheden gestuit, welke het mogelijk maken, dat alle onderhandelingen over deze zaak mislukken. Maar hy zal door gaan en zich desnoods rechtstreeks tot het publiek wenden. De Belgische kamer zal eerst de volgende week terugkeeren en dan, naar men zegthet veelbesproken ontwerp tot wijziging der kieswet gereed vinden. Volgens Bien Public zou de Belgische regeering de kies wetkwestie willen oplossen, door toepassing van het evenredig Btelsel in de groote districten, zooals Brnssel, Antwerpen, Gent, Luik, Charleroi, Bergen en Leuven. Het H. v. A., het bekende clericale orgaan, is daarover niet best te spreken, en zegt: „Van die 7 districten bezitten wg er thans 4, de linkerzyde 3, maar de vier eersten hebben het dubbel getal afgevaardigden der drie andere. Zoodat wy in die zaak niet voor ona eigen zouden zorgen Wat niet belet dat de liberalen, die de E. V. mordicus weigerden toeu zy 't bewind in han den hadden, nog niet tevreden zullen zijn. Jammerlijk dat wy altijd naar hun geschreeuw luisteren en niet doen zooals zg destyds deden de woorden van Mao Mahon toepassen j'y suis, j'y reste Op een al te warme ontvangst kan het ont werp dus by de clericalen niet rekenen. Het meeste benieuwd zijn wy naar de toe lichting tot dit ontwerp. Want het moet toch al een zeer zonderling stuk zyn, waarin men zal willen goedpraten, dat in het eene deel des lands de keuze der volksvertegenwoordigers zal plaats hebben volgens een stelsel, dat ge heel verschilt van dat hetwelk in een ander deel wordt toegepast. Over het stelsel zelve valt natuuriyk nog niet te oordeeien. In ons oog heeft de evenredige vertegen woordiging steeds het bezwaar, dat men weg neemt het correctief tegen de ongeiy ke verdeeliug der kiezers over het land, en dus een bepaalde streek meer invloed geeft, naarmate* het aantal kiezers er grooter is. Immers ais in een deel des lands op de 50.000 zielen 9000 kiezers zyn, en in een ander knevel een weinig Oostersch van uiteriyk." „Dat is HaroldDie akelige jongen Waarom komt hij my niet opzoeken Ik meende dat ik het wel begreep maar zei dit niet. Zwygen is goedNn begreep ik ook dat die jonge man niet my had trachten te ontwgken; maar de oude dame. Ik was nie mand. Lady Fawley was een Europeesche beroemdheid. „Misschien weet hij niet in welk hotel gij logeert, ot dat gij hier zijt", zei ik, eens klaps behoefte voelende om Harold te verde digen. „Niet weten in welk hotel? Hij weet dat ik eiken zomer op denzelfden dag hier kom, en daar dit het eenige fatsoenlijke hotel in heel Schlangenbad is, behoeft hij mij nergens anders te zoeken. Maar hy is een ondankbaar monster. Ais by nu komt, ontvang ik hem niet." Den volgenden morgen nam zy my echter weer mee om Harold op te Bporen. De con cierge had in alle hotels naar hem moeten vragen en nu liep zy zelf de pensions af. Eindeiyk vond zy hem, in een villa op den berg, Harold! jou schelm, wat beduidt dat, waarom ontwykt gg mij „Tante lief! Gy hier? Wanneer zytgij gekomen. En wat ziet gy er goed uit?" Die handige zet was zyn redding. Hij wierp my een smeekenden blik toe„Verraad mij niet" en ik antwoordde stilzwygend „Geen

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2