BUITENLAND. zijn van een Konstantinopelschen troon, altijd wanneer de Mogendheden ooit besluiten dien te herstellen. Men verhaalt er bij, dat zelfs de Heilige Russische Synode zich haar zaak heeft aange trokken. Nadat zoo consciëntieus mogelijk papieren en stamboom van de prinses waren onderzocht, heelt de Synode zich ten gunste van de kroonpretendente uitgesproken en haar voor de rechtmatige erfgename van het oude Byzantijnsche rijk verklaard. De Heilige Sy node zond der prinses een schrijven, waarin haar erf aanspraken bevestigd werden en zij zelfs met „Koninklijke Hoogheid" wordt aan gesproken, terwijl haar zoon aangeduid wordt als de „toekomstige beschermer van de glorie rijke traditie van het orthodox-Byzantijnscbe keizerrijk". Of de dag van haar kroning al bepaald is, vinden wij niet vermeld. üit de puinhoopen van het Windsor hotel zijn nog te voorschijn gehaald een brandkast met omstreeks een miljoen en een ijskast met ijs er in Scheepsrampen. Het is do laatste dagen weer vreeselijk ge weest met de zeerampen. De ergste was vermoedelijk het reeds ver melde vergaan van de Stella. Deze boot had een groot aantal reizigers aan boord, die met de Paaschvacantie een uitstapje Daar Guernsey en Jersey, de bekende kanaal-eilanden, maakten. Het schip is door een dikken mist over vallen en daardoor op de kust geraakt. Het schip zonk in 10 minuten, terwijl op het laatste oogenblik een donderende slag beweeB, dat de ketels sprongen. Aanvaukelijk meende men, dat alle passagiers behouden zouden zijn, want de Lynx had vier booten met 40 passagiers gered en twee andere sohepen brachten ook schipbreukelingen aan, in het geheel 74 passagiers en 19 van de be manning. Maar later bleek, dat net aantal opvarenden ruim 180 had bedragen, zoodat er heel wat vermisten zijn. Dat alles in goede orde is gegaan, blijkt wel daaruit, dat de vrouwen en kinderen het eerst in de booten gingen, met het gevolg dat,rallen werden gered. Het ongeluk had plaats Donderdagmiddag te 4 uren bij kalm weder, maar zwaren mist. Men Eegt dat de kapitein verantwoordelijk is, wijl de boot bij mist niet zoo snel had mogen varen. Een andere ramp had op de Engelsche kust plaats. Uit aangespoelde stukken van een wrak bleek dat de Fransche bark Maréchal Lamesvan Swansea naar San Frarcisco, is vergaan. Van de opvarenden is niets verno men, zoodat -die vermoedelijk allen zijn om gekomen. Eindelijk heeft op den Missisippi een groote ramp plaat- gehad, 100 mijl van Memphis. Daar is d« ketel van een groote rivierboot gesprongen, t;>-n 40 of 50 menschen aan boord waren. Het scuip b ik onmiddellijk in tweeën en zonk. Alleen de kapitein en een der man- Bchappen werden bij toeval gered. Uit het gevangenisleyen. Een Amerikaan, die wegeos oplichtergen 22 jaar heeft gevangen gezeten, deelt aan Eogel- sche bladen een en ander mede over den indruk van het gevangenisleven. Daaraan wordt door het Hbld het volgende ontleend Dag na dag, lange, sombere, slapelooze nacht na nacht sleepten langzamerhand en eentoonig tot weken, maanden en jaren. Er was niets om den geest bezig te hou den de gedachten dwaalden onbestemd omen als soms een herinnering uit een ge lukkig verleden opkwam, werd het hart ver wrongen door een doodsangst van wroeging. Eens in de week kon men een boek verkrijgen, maar ze waren onbelangrijk en niet naar mijn smaak. Mgn eenige genoegen waren mijn vriendjes de rotten en muizen. Zonder eenigen twijfel heb ik hen wat nog van mijn verstand is overgebleven, te danken. Ik maakte er mgn metgezellen van door hen te temmen. Ik had een jonge rot. Zindelijker dier is er niet en het is zoo bijzonder hartelijk en dank baar voor goede behandeling. Steeds was het dier bezig met zijn huid glad te strijken en als het gegeten had veegde het zorgvuldig kop en pooten af. Zoo leerzaam moest door les geven in haar onderhoud voor zien. Zij haastte zich dus om het huis te verkoopen en een kleinere woning te zoeken. Op zekeren middag, nadat zij al veel trappen geklommen en kamers gezien had, be sloot zij nog een woning op de tweede ver dieping te gaan zien, toen de concierge op het portaal van de eerste verdieping zeide „En hier woont pas mijnheer Tinville, de groote zanger." Zij stond stil en verbleekte. Even daarna betrad zij het sombere salon, waar op een fauteuil een grijsaard met ver lamde beenen lag uitgestrekt. „Ik ben het, Antoinette," zei zij met tranen in de oogen. Hij bekeek het gelaat, dat door de aandoening weer dezelfde uitdruk king van voor achttien jaren kreeg. „Zijt gij daar eindelijkriep hg uit en stak haar zijne bevende handen toe. „Ik wist wel dat, als ik hier heen kwam om testerven, ik u eenmaal zou terug zien." „Gij zult mij dezen dag zien en gij zult niet sterven en daar ik uw vrouw niet heb kunnen zijn, wil ik uw dochter worden." Zoo hebben zij elkaar teruggevonden en zoo leven zij voortaan voor elkander. Ziet zQ nog in den armen, zieken mandie reeds ten halve door den dood is aange raakt, den schoonen zanger, wiens mooie zwarte oogen en wiens liefelijke stem haar bekoord hadden Is er niets dan herinnering als het dier wasIk maakte met een griffel en een paar touwtjes een schommel, en daarop kon de rot al de kunsten doen van den knap- aten acrobaat. Als een rot eet, gaat zij steeds zitten en brengt het voedsel met de voorpooten naar den bek. Ik had mgn rot geleerd staande te eten. Ik plaatste haar op mijn bed mot den kop rechtop als een soldaat. Dan gaf ik haar een stuk brood, dat zij in die houding at. Maar terwijl zij naar haar brood beek, hield zij ook mij in het oog, en als ik niet oplette, ging zij langzamerhand zitten. Maar als ik haar dan even aankeek, stond zij weder eensklaps recht op, als een schooljongen die door den meester betrapt wordt op speelschheid. Zij was echter jaloersch van aard en toonde grooten naijver van mijn kleine muizen. Eens dat ik met deze bezig was en niet gezien had dat mijn rot in de buurt was, sprong zij als een bliksemflits twee voet ver en greep de muis bij den nek, juist zooals een tijger zijn prooi bespringt. Ik kwam te laat tusschenbeiden. Mijn muis was dood. De muizen waren bijzonder lieve troetel dieren, eveneens Detjes en zindelijk in hare manieren. Soms had ik er wel tien, en ik ving ze op de volgende eenvoudige manier. Ik bad in mijn gevangenis een tinnen kop om uit te drinken. Ik bevestigde binnenin een stukje brood, zoowat halverwege: dan plaatste ik den kop onderstboven op den grond, maar ik beurde de eone zijde zoo hoog op dat een muis er onder door kon kruipen, en dan hield ik den kop ia dien stand door een splinter hout. Het duurde nooit lang of een muis gleed er onder door. Om het brood te bereiken, moest zij op haar achterste pooten gaan staan en duwde dan met de voorpooten binnenin tegen de zijde van den kop, dan verloor deze zijn evenwicht en het muisje was gevangen. Ik had een muis die allerlei kunsten kende. Als ik haar dat gelastte, ging zy in mgn open handpalm dood liggen, met de vier pooten in de lucht, geheel roerloos. Maar de heldere, schitterende oogjes bleven open en op mgn gelaat gericht. Zoodra ik riep„Word weer levendsprong de muis op en liep snel langs mijn arm om binnen mgn vest te verdwijnen, waar ik haar steeds warm koesterde en aan het oog der bewakers onttrok. Ik was zoo bevreesd, dat men mij dit lieve dier zou afnemen, dat mij tot gezelschap was. In de hoop een waarborg te krijgen, dat dit niet zou geschieden, toonde ik bet muisje aan den geneesheer der gevangenis, toen deze zijn gewone bezoek kwam afleggen. Ik liet het dier al zijn kunstjes doen, en zoo tam was het, dat het zelfs, nu er bezoek was, in mijn palm ging dood liggen, kijkende naar mij en naar den vreemde. Toen ik het sig naal gaf, vloog zij weder voor veiligheid binnen mgn vest. De dr lachte en ik was overtuigd dat hij den cipier wel een wenk zou geven om mij het onschuldig dier te laten behouden, dat mijn eenige gezelschap was. Ik hoorde hem buiten mij a deur even spre ken toen kwam de cipier binnen hg maakte zich na een worsteling met geweld meester van het diertje en trapte hot dood met de hak van zijn laars. Ik schaam mij niet te verklaren, dat ik bitter weende over den dood van dit kleine slachtoffer van mgn te groot vertrouwen in menschen. Eene schoone slaapster. Uit San Francisco wordt melding gemaakt van eene „schoone slaapster." Zij sliep wel geen honderd jaren, als de prinses uit het sprookje,maar toch een merkwaardig langen tijd. Elida Wilbur, zoo heet he meisje, kreeg dertien maanden geleden, bij een twist met haren minnaar, esne flauwte, en wat men ook deed om haar weer tot bewustzijn te brengen het was te vergeefs. Zij bleef voortdurend slapen, tot zij een paar dagen geleden eindelijk ontwaakte. Zoodra haar bedroefde minnaar dat vernam, snelde hg verheugd naar haar toe, maar zijn getrouw wachten werd slecht beloond. De jonge dame begon, zoodra zij hem zag, den twist te ver volgen, juist op het punt, waar zij gebleveB was. in die genegenheid, die haar een engel doet zijn in de laatste levensdagen van dien onge lukkige, of mengt zich daaronder het mede- doogeD, het moederlijke gevoel, dat aan de liefde van elke vrouw die zachtheid, die innigheid, dat geduld, die zelfverloochening verleent, welke men te vergeefs bij de liefde van een man zoekt. Ik weet het Diet. Zij zijn gelukkigZij woont boven hem en zorgt voor zijn huishouden en ziDgt hem zijne lievelingsliederen voor. Zij heeft de overvolle vertrekken geschikt en verschikt, totdat het er gezellig en vriendelijk uitziet. Zij wil hem niet trouwen, want zij vindt dat bij te rijk is en wil er zich niet aan blootstellen dat men haar leelijke drijfveêren toeschrijft. Hij dringt er niet op aan. Waartoe dienen dergelijke banden tusschon lied on die zoo innig verbon den zijn? Zij zijn gelukkig! Ea nooit zal iemand meer weduwe zijn dan Antoinette, wannoor die man sterft, die noch haar minnaar, noch haar echtgenoot is geweest, maar eonvoudig geheel haar ziel: hare geheele liefde. EINDE. De arme moest maken, dat hij weg kwam, om niet het verwgt te beloopen van baar op nieuw een langdurige flauwte te hebben willen berokkenen. Het is een echt Amerikaan sch verhaal Algemeen Overzicht. Zullen wij een rustiger Paschen hebben dan de laatste jaren? Vóór twee jaar kwam op Paa8chmorgen de tijding, dat de Grieksche oorlog was uitgebrokenverleden jaar de mededeeling van Mac Kinley, welke niet on gunstig scheen, maar toch tot den oorlog leidde en nu 't Ziet er niet naar uit, dat wij morgen door soortgelijke tijdingen zullen worden opgeschrikt. Ernstige wolken zijn er niet aan de lucht; en daar waar nog gestreden wordt, heeft juist een gevecht plaats gehad, dat vermoedelijk de partijen wel bewegen zal de Paaschdagen eens uit te blazen. De Amerikanen hebben Malolos, het hoofd kwartier der Philippino's, genomeoernstig verzet werd niet ontmoet en de verliezen der Amerikanen worden opgegeven als 1 doode en 15 gekwetsten. Of daarbij niet een beetje overdrijving in omgekeerde richting plaats heefr, durven wij niet beoordeelen. Maar de Amerikaansche verliescijfers zijn altijd verwonderlijk klein. Maar het kan wel waar zijn, dat deze over winning zoo goedkoop was, want de Philip pino's hebben tijdig den terugtocht aanvaard, na vooraf de stad in brand te hebben gestoken, met het gevolg, dat wel de helft der huizen vernield werd. Een ander oord, waar het nog lang niet rustig kan worden genoemd, is Samoa, den archipel in de Stille Zuidzee, welke reeds lang haar onafhankelijkheid inboette en onder den invloed van Engeland, Duitschland en de Ver- eenigde Staten werd gesteld, welke Mogendheden indert ij d te Berüj n tot overeenstem ming kwamen Daarbij werd o. a. bepaald op welke wijze de koning vau Simoa zon worden gekozen. Hoewel de bepalingen dienaangaande nogal duidelijk heeten, is er toch een botsing ont staan tusschen de drie voogden en wel naar aanleiding van de verkiezing van Mataafa tot koning. Deze verkiezing werd door den opper rechter Chambers ongeldig verklaard, welke verklaring op haar beurt weer door andere ongeldig werd genoemd. Vandaar geharrewar, en over en weer be schuldigingen van iutriges. Gelijk wij onlangs mededeelden, had Duitschlaud het niet onleuke voorstel gedaan, om die af te snijden door terugroeping van alle Europeesche ambtenaren, een voorstel dat bg Amerika een slecht ont haal vond en aanleidiog gaf tot een nieuw voorstel tot verdeeling, dat weder bij Engeland bezwaar ontmoette. De strijd der belangen heeft natuurlijk een grooten invloed op de verschillende voorstel lingen, welke aan de zaak gegeven worden. Daaruit blijkt wel dat Engeland en de Ver- eenigde staten, die de geldigheid van Mataafa's koningschap betwistten, hem een ultimatum zonden, dat werd beantwoord met een aanval op de hoofdstad Apia, waarbij drie Engelschen en een Amerikaan werden gedood. Het gevolg was dat de aanwezige oorlogs schepen hun kanonnen eens lieten spreken. Groote uitwerking had dit bombardement niet, al werd het Duitsche consulaat getroffen. Maar het ergste is, dat zoodoende weer een kink ia de diplomatieke onderhandelingen tusschen de drie mogendheden komt. Of alles wat gebeurd is, naar den zin der Amerikaansche regsering is, west niemand. Voor het jongste gevecht en alles wat daar aan voorafging, waren uit Washington de meest vriendschappelijke verzekeringen gegeven, waar in werd medegedeeld, dat de regeering der V. S. de noodzakelijkheid erkent eener overeenkomst tusschen de drie betrokken mogendheden, voor elke actie op de Samoa-eilanden, en dat daarom da vertegenwoordigers der V. S. op Samoa last ontvangen hebben een vriendschappelijke en verzoenende staatkunde te volgen tegenover de vertegenwoordigers der Duitsche belangen op bot eiland, en alles te vermijden, wat ver keerd bon worden opgevat of aanleiding zou kunnen geven tot onlusten. Maar reeds den volgenden dag kwam het bericht van het door de Amerikaansche bevel hebber gestelde ultimatum en van de daaruit voortgekomen botsing. Van belang is deze zaak op zich z9lve niet. Ja, niemand zou zich over Samoa warm maken, ware het niet dat er drie groote mogendheden in betrokken zijn, wiens onderlinge betrekkingen vooral in den tegenwoordigen tijd zeker de aandacht ver dienen. Gelukkig dat er vele ambtenaren in de zaak betrokken zijn, zoodat het gemakkelijk zal vallen door deze of gene te desavoueeren een gemakkelijken terugtocht te verkrijgen, want ernstige verwikkelingen wil natuurlgk geen der mogendheden. Beknopte fflededeelingen. In verband met de begrootingsdebatten heeft de Fransche ministerraad den minister van koloniën opgedragen, een ontwerp voor te be reiden tot regeling van het koloniale leger. Het is thans officieel, dat een Fran sch eskader den nieuwen band tusschen Frankrijk en Italië zal bezegelen en daartoe koning Humbert op diens reis in Sardinië zal gaan begroeten. Niet teruggeschrikt voor de stellige maar onwaar gebleken mededeeling van zijn blad, betreffende het diner-Roget-DerouIède, gaat Yves Guyot voort aan te toonen, dat or een geregeld complot heeft bestaan, waarin de generaals Roget en Pellieux betrobben waren. Ook Cavaignac zou, naar Guyot stellig verze kert, ia de zaak betrokken zijn geweest. Maar later zou hg achteruit gekrabbeld zijn, öf om dat bij zag dat de kans van slagen gering was öf omdat hij begreep dat een slagen van den coup hem toch niet op het kussen zou brengen. De Siècle wijst erop dat de regeering in een paar dagen tijd twee Boulangisten hooge betrekkingen heeft gegeven. Duchesne is tot procureur-generaal te Tananariva benoemd en Marteneau tot koloniaal-gouverneur. Het blad vraagt of het ministerie van koloniën alle gunsten voor de Boulangisten bewaart. Duitschland heeft het voornemen mede te doen aan het plan van Oostenrgk, om maatre gelen te nemen met het oog op het ontwerp om in Indië een differentieel recht van premie suiker te heffen. Vooral in de dagen voor Paschen is het aantal afscheidingen van de Roomsche kerk in Oostenrijk zeer talrijk geweest, ook inBohemen. Te Barcelona kwam een Fransche boot, de Algerie, aan. Deze is door de autoriteiten onder toezicht gesteld, wijl men meent dat zij wapen8 voor de Carlisten aanbrengt. De berichten, dat het weer spande tus schen Rusland en Milan, heeten onwaar. Van scherpe nota's is geen sprake en Milan beert te Belgrado terug. Een gedeelte der troepen te Kiao Tscheou is naar Chan gezonden om daar voldoening te vragen voorden moord op een Duitschen zen deling. Ook is er iu de buurt van Kiao Tscheou gevochteD, doordien een Duitsche patrouille even buiten het Duitsche gebied werd bescho ten. Men maakt zich te Peking ongerust over de houding der Duitschers. Een vreemd bericht bomt uit Nicaragua. Men zou daar groote neiging hebben, om in lijving bij de Vereenigde Staten te verzoeken, en president Zelayo zou dit plan sttuuen. Zou meu meeuen langs dezen weg de Unie te kunnen bewegen, toch het Nicaragua-kanaal te maken? Bg een aanvullingsverkiezing voor het Kaapsche Lagerhuis te Stellenbosch zijn de beide candiöaten van den Afrikaandr Bond gekozen tegen de progressistische candidaten, van wie een de oud-minister sir J. Sivewright was. De meerderheid van het kablnet-Schreiner is dientengevolge tot zes stemmen gestegen. De Dreyfus-zaak. Terwijl het geld toestroomt voor de open baarmaking van de stukken der enquete, zoodra dit geoorloofd zal zijn, is Figaro op eigen be weging met die openbaarmaking begonnen, natuurlgk zonder af te vragen, of dit wel ge oorloofd was. Trouwens, niemand die zich eenige illusies maakte, dat de 80 exemplaren werkelijk buiten de handen van het publiek zouden blijven. Men was al begonnen ze te laten zien aan de officieren van den staf en anderen, die zoo doende gelegenheid hadden de stafpers wat leugens mede te deelen. Maar nu heeft de Figaro een gedeelte dei- stukken in haar bureel. Want als het blad alles heeft, dan zou het al een zeer ongelukkigen greep, tenminste nit journalistiek oogpunt hebben gedaan, door in de eerste plaats op te nemen, alle stukken be treffende de behandeling van de zaak-Esterhazy voor een raad van onderzoek (Aug. 1898) Het voornaamste dat nu wordt medegedeeld, heeft betrekkiog op de verhouding tusschen den generalen staf en Esterbazy, waarover Ester- hazy al zoowat alles heeft verteld wat er te zoggen viel. Het blijkt dat Du Paty de Clam erkent, dat Eiterhazy's brieven en mededeelingen aan de pers hem alle in de pen waren gegeven, en Du Paly erkent, tot het schrijven van den brief aan Faure te hebben aangespoord. Ook blijkt dat de schoonzoon van dan toen- maligen minister van oorlog Billot naar den advocaat van Esterbazy ging en dezen ver zocht met hem saam te werken. Du Paty de Clam erkende, om Esterbazy te redden, alles behalve dat hij de drijvende kracht wasook herkende hij het handschrift van de instructies, welke Esterbazy voor ziju verhoor door Pel lieux kreeg. Van wie ze zijn, zegt Du Paty weer niet. Maar het blijkt uit den inhoud dat dat ze van hem zelf moeten wezen. Behalve dit verzoek deelt de Figaro mede een brief van generaal Zurlinden aan den minister van oorlog, (Cavaignac) uit de dagen van het ontslag van Esterhazy uit den dienst, waarin de generaal den minister vraagt toegevend voor Esterhazy te zijn, en zich tevreden te stellen met een disciplinaire straf. Mocht de minister Esterhazy toch op „reform" willen stellen, dan zou Zurlinden willen aan raden om in het desbetreffend besluit vooral toch te zetten, wegens „inconduite habituelle." Immers de raad van onderzoek heeft de vragen betreffende de vergrijpen tegen de discipline en tegen de eer verwoipen. Dat Zurlinden na dezen brief, waarin hij zoo opkomt voor Esterhazy, en dus blijkt aan hem gebonden te zijn, nog minister kon worden, is zeker een raadsel. Dat de Figaro deze stukken openbaar maakt, wekt natuurlijk zekere sensatie. DeregeeriDg moet er over hebben beraadslaagd en besloten een onderzoek in te stellen. Naar Jaurès mededeelt, is een der belang rijkste stukken uit het militaire dossier ver dwenen, en wel de toelichting van Du Paty de Clam tot de geheime stukken. De Middél'burgsche courant wordt 's avonds te zeven uur in Vlissingen uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent C. N. J. DE VEY MEST- DAGH aldaar. Burgerlijke Stand. Van 25 Maart1 April. Vlissingen. Ondertrouwd L. Minder houd, jm. 30 j. met E. W. van Rietschoten, jd. 20 j. A. J. Guinéa, jm. 29 j. met M. E. Krahmer, jd. 27 j. P. N. A. Braun, jm. 25 j. met ADaaue, jd. 19 j. J. de Rijke, jm. 27 j. met J. Geljon, jd. 23 j. A. M. van Beers, jm 19 j. met M. L. Manuaart, jd. 23 j. P. A. Pieterse van Wgck, jm. 25 j. met M. C. Maas, jd. 23 j. BevallenM. J. C. Fiorusse, geb. Van Hercules, z. A. Visch, geb. Paauwe, z. S. Geldhof, geb. De Wit, z. W- Baljé, geb. Kemeling, d. S. E. G. Jansen, geb. Hulst, d. J. Brasser, geb. Haverhoek, z. C. van Herk, geb. Puijpe, d. C. Tilroe, geb, Zwartepoorte, d. C. Risseeuw, geb. Frelier, d. C. J. Walrave, geb. Visser, z. A. Corthals, geb. Lippens, z. M. J. de Nooijer, geb. Van Opbergen, d. L. Duivewaardt,geb. Van den Berg,z. E. Sehreuder, geb. Willemse, d. A. C. Heijdens,geb. Berting, d. L. de Vos Burchart, geb Collet, z. (levenl.) T. Jobse, geb. Vos, z. (levenl.) OverledenH. Marijs, z. 2 m. N. van Spar- rentak, wede van J. Sauderse, 87 j. A. de Pierre, wede van J. M. Bouwman, 71 j. J. Hermans, wede van J. van Loo, 93 j. E. G. Naerebout, d. 3 m. J. J. Willemse, z. 2 m. F. J. Bakker, z. 7 j. M. J. A. Minne, d. 7 m. A. J. Paasse, z. 14 m. M. Browning, ongeh. d. 81 j- Goes Getrouwd: A. Kosteu, jm. 27j.met C. M. Frenks, jd. 29 j. J. Borghstijo, jm. 23 j. met J. Ie Clercq, jd. 25 j. Bevallen M. Lipliju, geb. Van der Kempe, z. M. A. C. Leijgruaff, geb. Stieger, d. M. E. Bartelse, geb. De Vos, z. Overleden: J. Dirkse, man van J. Cornu, 39 j. C. H. Versluis, vrouw van J. C. van de Weert, 42 j. G. Berger, wedr van E. Berwald, 78 j. M. H. J. de Laat de Kanter, vrouw vau J. Fransen van de Putte, 42 j. Vcrgiidcriisgeii, toucerteu enz. Middelburg. Zondag 2 April. Soirée Meubelmakers. Schuttershof 8 u. Maandag 3 April. Soirée Oefening en ge noegen. Schuttershof 8 u. Dinsdag 11 April. Voordrachten Willem van Zuylen. Schouwburg 8 u. W o e n s d. 12 April. Alg. Verg. Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschap pen. Gebouw 8 u. Z a t e r d. 15 April. Alg. Verg. Polder Wal cheren. Polderhuis 10 u. Dinsdag 18 April. Concert Vereen, voor lu strum. muziek. Concert en gehoorzaal 71/, u. TE AANBESTEDIftaEN. Dinsdag 4 April. Middelburg. Bureel directeur dir. bel. enz. 12 n.Gedeeltelijk verbouwen rgksbelas- tinggebouw te Viissingen met onderhoud en herstel. Raming f 3700. Aanwijzing 28 Maart. Inlichtingen rijksbouwmeester 's Gra- venbage en opzichter bij de landsgebouweu J. Bartele te Rotterdam. Donderdag 6 April. Goes. Prins van Oranje 11 u.Vernieuwen enz. werken, leveren enz. 18.340 M3 rijszink- stuk, Breede watering bew. Ierseke. Bestek firma F. Klaeuwens en Zn. Vrijdag 7 April. Middelburg. 10 u. Provinciaal Gebouw onderhoud rijksgebouwen in de Abdij. Aan wijzing 1 April. Inlichting Bouwkundige, be last met het toezicht. Vlissingen. Bareel opzichter fortificatiën aau do Dolckade 1 u.Het eenjarig onderhond der werken en gebouwen te Vlissingen en te R a m m e k e n s. (Raming f 5560) en het eenjarig onderhoud der kazernegebouwen enz. te Middelburg. (Raming f 2980). In lichtingen opzichter fortificatiën te Vlissingen. Zaterdag 8 April. Terneuzen. Bureel opzichter fortificatiën Noordstraat 1 u.Het eenjarig onderhoud van de werken en gebouwen enz. te Terneuzen en te Ellewoutsdijk en van de zeewerin gen to Terneuzen. (Ramiog f 3860) en het doen van voorzieningen aan rijsbeslag en watertaluds te Terneuzen. (Raming f 1000.) Inlichtingen opzichter fortificatiën Terneuzen. Woensdag 12 April. Zijpe. Lokaal polder 11 u.Vernieuwen enz. werken, dijksverzwaring, waterschap Brui- nisse. Aanwijzing 4 en 8 April. Vrijdag 14 April. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. Maken en inhangen van een paar ijzeren deuren voor de Westschutsluis te Sas van Gent. Raming f 4725. Aanwijzing 7 April. Inlichting hoofdingenieur 11e district, ingenieur Terneuzen en opzichter to Sas van Gent. Het verbetereu van de Rijkswaterleiding bewesten het kanaal van Terneuzen in den Oud-Zevenaar en Sluispolder. Raming f 13.000. Aanwgzing 7 April. Inlichting hoofdingenieur 11e district, arr. ingenieur Terneuzen en op zichter aldaar. Zaterdag 15 April. Krabbend ij ke. Gemeentehuis 11 u. Bouwen post- en telegraafkantoor. Aanwijzing Zaterdag 8 April 1 u. Inlichtingen A. Ie Clercq, Kruiningen. Maandag 17 April. Oostburg. De Stadsherberg 2 u.Het afbreken van een gebouw en het bouwen van een nieuw woonhuis en remise te Oostburg. Aanwijzing 17 April. Inlichting A. Ie Clercq, architect te Kruiningen. Dinsdag 18 April. B u r g h. Gemeentehuis 11 u.onderhouds werken Burgh- en JPestfZcmd-polder. Raming f 7740.16. Aanwijzing 11 en 14 April 1012 u. Vrijdag 21 April. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. Het bouwen van een sluiskaechtswoning bij de Westsluis te Terneuzen. Raming f 3950. Aanwijzing 14 April. Inlichting hoofdingenieur 11e district, ingenieur Terneuzen en opzichter aldaar. HE R IJ K. Deze herijk is door Ged. Staten van Zeeland bepaald in de hieronder volgende gemeenten op de daarbij aangegeven dagen en uren: Wolfaartsdgk, 10 April. Heinkenszand, ook voor 's Heer Arends- kerke, 11 April en 12 April des voormiddags. Heerenhoek, ook voor Borssele en Nieuwdorp (gemeente 's Heer Arendskerke), 12 April des namiddags en 13 April. Ovezande, ook voor Nisse, 14 April. Stoomdrukkerij - D. G. Krober Jr. - Middelburg:»

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 6