feuilleton; flfiieltaiSCbB Comil Het Melken. Hl LIEFDESGESCHIEDENIS. Middelburg 1 April. BIJVOEGSEL VAN DE VAN Maandag 3 April 1899, no 79. VI. Een zaak van gewicht bij het melken is ook het vastgrijpen der spenen. De een begint met beide voorspenen eerst uit te melken een tweede grijpt de beide achterspenen 't eerst aan; een derde zag ik aanvangen door de rechter voorspeen en dö rechterachterspeen leeg te halen, terwijl een vierde het weer anders deed. De vraag is nu welke de beste methode is, en dan luidt het antwoord hieropde beste manier van melken is het overkruis melken. Daarbij vat men een rechterspeen en een linker- speen gelijktijdig en zorgt er tevens voor dat men dan ook één voorste en één achterste speen in de handen heeft. De rechtervoorspcon moet dus gelijktijdig met de linberacbterspeen worden uitgemolken, zoodat de kruisgewijs ge plaatste spenen gelijktijdig worden uitgedrukt. Dit doende krijgt de uier een schuddende bewegiDg, zoodat de prikkel in den geheelen uier aanwezig is. Dat dit van invloed is op de melkgeving, is ook door proeven gestaafd zoo wordt o. a. medegedeeld een proef van prof. Albert in Halle, waaruit blijkt de groote invloed van overkruis melken, zoowel op de hoeveel heid als op de hoedanigheid van de melk. Deze professor bekwam door overkruis meibeu eene dagelijksche hoeveelheid melk van 0.35 tot 0.5G K.Gr. meer dan anders, terwijl die meerdere melkmassa niet kwam door meerder waterige melk, want er viel dagelijks eene hoeveelheid van 25—97 gram meer botervet te constateeren. Zulk een proef roept den melksters genoeg zaam toe ook met het overkruis melken een aanvang te maken, waar zulks nog niet gebeurt. Meermalen werd mij het bezwaar genoemd, dat de dieren, die gewoon waren zijdelings gemolken te worden, een overkruïsmelken niet zouden gedoogenzij zouden beginnen te slaan, onrustig worden enz. Misschien zal dit laatste den eersten dag voorkomen, maar overal waar ik de methode heb zien toepassen, is het zonder stoornis ge gaan; ik raad dus aan om bij jonge dieren met overkruis melken direct te beginnen na 't werpen van 't eerste kalf; ook bij eenigen tijd gemolken dieren verdient deze wijze van doen aanbeveling. Gedurende het melken moet deze werkzaam heid onafgebroken worden voortgezet, en reeds voor een kenner is 't geluid voldoende om te oorieelen of een melker al dan niet goed zijn vak uitoefeut. Da beweging moet regelmatig en daarbij tamelijk snel plaats hebbenwordt daarmede telkens opgehouden, dan kan dit niet anders of het dier lijdt er pijn door. Men moet de melk in den emmer hooren vallen, zoo regelmatig mogelijk, en daarnaast moeten we in den emmer een groote massa schuim waarnemen. Er moet „schuim gemolken" worden, want heeft dit niet plaats, dan is ergens een fout. Een goed melker weet dit dan ook reeds voldoendeen zoodra er geen schuim op de melk wordt gemolken, zegt hij, dat er iets aan 't dier mankeert. Een ander geval is het hij hem die leert melkende handigheid daarin moet eerst worden verkregen en dit kan slechts langzaam geschieden. Ejrst zorgen dat men de vaavdigheid heeft om de eene speen juist ledig te drukken, ter wijl de andere zich vult, en daarna wat vlugger beginnenziedaar een les voor den eerstbeginnende. Thans rest mij ter bespreking de tijd van melken. Ia de eerste plaats komt daarbij ter sprake bet twee- of driemaal daags melken. In den eersten tijd na 't kalven, een maand of vier driemaal melken en na dien tijd, vooral als de dieren een eindweegs van de boerderij in de weide loopen, tweemaal daags, ziedaar een regel, voor de verklaring waarvan ik, om in geen herhaling te vervallen, de aandacht mijner lezers bepaal bij hetgeen ik schreef Uit het Frcmsch. VAN MARGUERITE COPPIN. In een provinciestadje, een burgerlijk, elegant, klein stadje, een plaatsje dat vijf jaar ten achteren is bij de hoofdstad, maar zich toch verbeeldt daarmee gelijk te staan, of althans er zeer veel op te gelijken, leefden dertig jaar geleden een vader met ziju dochter. De eerste was nog vrij jeugdig en de dochter was ge boren heel in bet begin van zijn huwelijk met een vrouw, die hij innig lief had, en die hem veel te vroeg ontvallen was, waardoor zijn huiselijk geluk voor goed verstoord werd. De vader was schilder. Hjj had nog al talent en een goeden naam in de geheele provinciehij was gezellig van aard, aange naam in den omgang, gezien bij de dames, en hij verdiende door elkaar 15.000 francs per jaar. Hij hield veel van goed eten en drinken en liet zijn huishouden, dat op een vrij groo- ten voet was ingericht, besturen door zijn dochter Antoinette. In huis was hij echter vaak brommerig, vitterig, schriel, afgunstig en ontevreden over allerlei dingen, die hij zich bij anderen Het welgevallen. Antoinette, een stevige, gezonde in het nummer der Midd. Crt van 30 Januari. Dan dient er op gelet of 't melken geschiedt vóór, tijdens of na het voederen. Nog altijd geloof ik, dat èn met het oog op den rustigen toestand van het dier èn in verband met de zindelijkheid van de melk een voederen na het melken is aan te bevelen. Geefc men den dieren het voedsel voordat zij worden gemolken, dan zal tijdens het melken een groote hoeveelheid bloed aan den uier wor den onthouden, omdat het naar de gevulde en geprikkelde spijsverteringsorganen wordt ge trokken. En juist tijdens het melken verlangen we een flinke bloedstrooming naar het melk- orgaan, omdat daardoor de melkgeving wordt verhoogd. Wordt het voedsel toegediend tijdens het melken, dan zullen de dieren niet meer zoo rustig zijnaltijd komen er op een stal enkele koeien voor die tijdens het voederen zeer bewegelijk zijn en reeds daardoor de zoo be geerde rust op den melkstal verhinderen. In de tweede plaats wordt bij een voederen tijdens het melken veel bloed verbruikt voor de kauworganen, voor de verteringsorganen in den bek en voor de verteringsorganeu in het lichaam, wat ook een nadeel is. Ten derde wordt door voederen tijdens het melken een massa stof in de stallucht gebracht, waardoor de melk ook met allerlei vuil wordt geënt. Dit bezwaar geldt ook, wanneer we gaau melken na 't voederenen waar nu bij de zuivelbereiding reeds bij 't begin de zindelijk heid dient betracht, moet hierop reeds bij 't melken worden gelet. Als regel zoude mijns inziens een voederen na 't melken te verkiezen zijn, behoudens in enkele gevallen. Zoo zal men dieren, die ge jaagd zijn door het toedienen van wat voeder, wel eens rustiger kunnen maken, en kan het daarom aanbeveling verdienen zulke dieren tijdens bet melken wat af te leiden door het geven van voeder. Wordt de zindelijkheid der melk bevorderd door de stallucht zuiver te houden, dan zegt dit den landbouwer te zorgen voor goede lucht- verversching in den stal. Temperatuur, luch tigheid en licht zijn drie factoren van groot belang, die op een zuivelboerdery in de stallen nauwkeurig dienen geregeld. De invloed van de temperatuur op de hoeveelheid melk is genoegzaam bekend hoe lager die temperatuur, hoe minder werkzaam bloed voor de melkvor- rning kan dienen. Ook het licht is van invloed gebleken op de melkgevinghoe lichter de stal is, hoe beter. De luchtververscbing nu is noodig vooreen goede gezondheid en goede levenswerkzaamheid van de melkkoe; evenzeer ook voor de ver kregen producten. Is de stallucht niet zuiver, dan wordt de melk spoedig aaDgatastdaarom moet zelfs op den zindelijksten melkstal nog worden aangeraden de melk, na 't melken, zoo spoedig mogelijk uit den stal te verwijderen. Bij 't melken moet men ook zindelijk te werk gaan; nooit mag met vuile handen wor den gemolken. Voorzeker zal dit wel lang een moeilijke zaak blijven, maar de landbouwer diene erop te letten dat het melkpersoneel altijd, alvorens te gaan melken, de handen flink reinigt. In 't eerst lacht men er om» maar verplicht de eigenaar zijn melkers om vóór 't melken altijd de banden te wasschen, dan zal dit Bpoedig gewoonte zijn, en zonder kosten noch moeite zal men een nuttige ver andering in 't bedrijf hebben verkregen. Even zoo dient men erop te letten dat uiers en spenen niet te vuil zijn als men gaat melken door de schuddende beweging tijdens het mel ken vallen allicht vuile deeltjes, huidschilfers en andere onreinheden in de melk, wat men liever voorkomt. Er zijn dan ook plaatsen waar vóór 't melken de uiers allen worden ge- wasschen en afgedroogdzulk een handelwijze zal, aanbevelenswaardig als zij is, in veel streken nog wel op zich laten wachten. Maar minstens zorge men or voor den uier, voordat de melkemmer er onder wordt geplaatst, met de hand of een droge doek eren af te wrij ven, waardoor losse onzuiverheden reida worden verwijderd. Veelal kan men niet gelooven hoe veel vuil anders wel in de melk kau komen, maar willen mijne lezers zich overtuigen van de groote onreinheden, die in de melk kunnen voorkomen, dan raad ik hun aan eens een kijkje te gaan nemen in een pas uitgedraaiden centrifuge-trommel. Aan de buitenwand van den ontroomer zal men dan vinden een massa brunette van twintig jaar, die zich grooten- deels zelf had opgevoed,deed zooveel mogelijk haar best om het hem naar den zin temaken en hij hield wel veal van haar, maar hij kon het toch niet helpen dat hij in de eerste plaats en nog veel meer hield van den uit stekenden vader van deze allerliefste dochter Zonder éan vrouwelijke bloedverwante, die haar had kunnen leiden want haar vader had slechts twee ongehuwde broeders en alle andere familieleden waren ver af of dood liep het jonge meisje gevaar, heel weinig jonge dame te worden en iets te veel op een jongen te gelijkener waren echter twee diogeD, die haar daarvoor bewaarden. Vooreerst haar kunst. De dochter van den niet onverdienstelijken schilder bezat zeer veel muzikaal talent en een prachtige Btem, een zuivere contr'alt, een liefelijk, innig, mooi geluid. Eq daar zij heele dagen aan zich zeiven was overgelaten, had zij wel erger dingen kun nen doen, dan zich onvermoeid in den zang en op de piano te oefenen, zoodat zij het spoedig tot een zeer groote hoogte als zange res en pianiste had gebracht. En bovendien had zij hare liefde. Een leven, dat bewaakt wordt door deze beide groote lichten van hoofd en hart, zal nooit de afschuwelijke schaduw van het kwaad leeren kennen. Antoinette beminde een kunstenaar, een groote musicus, een operazanger, die heel mooi, heel knap, heel gevierd was, en die> z. g. .centrifugeslib, een smerige massa, die door de sterke ronddraaiing in de machine zich uit de melk heeft afgezonderd. VRAACBUS. Vraag. Wensch onder tarwe als dekvrucht serradella te zaaien. Hoeveel zaad is noodig voor 200 roeden Wanneer en hoe te zaaien Grond is lichte kleiwelke bemesting Te gebruiken als groenvoer of als hooi; hoe te oogsten Antwoord. Serradella is een voederge was, dat vooral thuisbohoort op zandgronden ze behoort tot de familie der vlinderbloemigen en is dus e9n stikstof-verzamelaarster. De hoe veelheid zaaizaad op 200 roeden is ongeveer 15 KG.het gewas wordt gezaaid einde Maart en begin tot midden April. Men zaait het dan over 'tveld uit en egt bet in. Daar het een stik stof verzamelaarster is, is't goed wat superpbos- phaat te strooien, b.v. 100 tot 150 KG.superphos- phaat op de 200 roeden. Het toedienen van wat kalimest verdient aanbeveling. Wat aangaat de opbrengst kan worden me degedeeld, dat einde Augustus de serradella kan worden afgewerkt; bij gunstig weer kan in October dit gewas worden gemaaid en ge hooid. Voor hooi is 'tgoed dit maaien te doen plaats hebben tegen 't einde van den bloei, omdat dan de opbrengst aan verteerbare, voedende bostanddeelea het grootst is. P. LEENHOUTS. Een bibliotheek voor de jeugd. In Middelburg bestaat sinds vier jaar een kostelooze bibliotheek voor de jeugd; het aan tal lezers wordt er steeds grooter, ook de ouders en grootouders voegen zich nu en dan bij de jeugd. De methode om belangstelling bij den gewoonlijk weinig leergierigen lezer op te wekken voor instructieve lectuur bestaat daar in, dat nu en dan bij het „mooie" boek een werkje van degelijker inhoud wordt gevoegd. Een lezer(es) krijgt altijd liever twee boeken, dan één hij of zij neemt de wetenschap dan maar op den koop toe, maar als die nu in een heel aautrekkelijken vorm aangeboden wordt, ontstaat bij velen wel heel langzamerhand de lust om meer te weten en te begrijpen. Wat bet leiden van zulk een bibliotheek tot een bijzonder aantrekkelijk maatschappelijk werk maakt, is dat ook de allerarmsten, de kinderen in lompen, die zich in de Ons iZuis-clubjes niet durven vertoonen, hier om boeken komen. Ea ofschoon deze kinderen heel wat anders en heel wat meer noodig hebben dan geestesvoedsel, is het toch goed voor hen, dat zij geregeld lezen. Het ge volg kan zijn een weinig ontwikkeling, die eerste voorwaarde voor den aanstaanden ar beider om tot betere toestanden te komen. Het kan zijn een schijnsel van licht in hun donker leven. Het oprichten en ia stand houden van een dergelijke bibliotheek is niet kostbaar. Een f 250 oprichtingskosten, een f 120 door jaar- Itjksehe contributies bijeengebracht, doet hier een duizendtal boeken circuleeren en voorziet een aantal lezers, nu tot 340 geklommen, iedere 14 dagen van boeken en tijdschriften. Acht personen besteden ieder éen uur ia de week aan het uitgeven der boeken en het be spreken er van voor zoover de tijd dit toelaat, opdat zooveel mogelijk iedere lezer krijgt, wat aan zijn leeftijd en bevattingsvermogen past. De grootste moeilijkheid is wel een keuze te doen uit den stroom van boeken, vertaalde en oorspronkelijke, die voortdurend aan de markt der kinderlitteratuur verschijnen. Hier moet met omzichtigheid te werk worden ge gaan eene bibliotheek waarin alles zou wor den opgenomen, wat door de uitgevers ver koopbaar geacht wordt en daarom wordt aangeprezen, zou zeker niet mper waarde heb ben dan een publieke bibliotheek. Het ver schil tusschen deze twee leesinrichtingen behoort niet alleen daarin te bestaan, dat de eene kosteloos is en de ander niet, maar ook hierin, dat in de kostelooze bibliotheek slechts een keuze van boeken voorhanden is, terwijl de personen die de boeken uitdeelen, zoo goed nadat hij haar eens in een vriendenkring had hooren zingen, voorstelde om haar les te geven, zóo opgetogen was hij over de Btem en het talent van dit knappe meisje, waarvan hij hoopte een groote operazangeres te kunnen maken. „De mooie Tinville," zooals hij algemeen genoemd werd, kon niet nalaten een levendigen indruk te maken op de jeugdige verbeelding en het gevoelige hart zijner leerlinge. Zij zag in hem den romanheld, den toegejuichten kunstenaar in haar geliefkoosd vak en een go8dbartigen vriend. Want hij had weldra de zelfzucht van haar vader doorgrond, evenals de slavernij der dochter en de ondegelijkheid van dit huishouden, waar alles uitgegeven werd wat men verdiende. Ja, waar men zelf3 reeds meer begon uit te geven dan er ontvangen werdwant met al die fijne wijnen, die truffels, dat wild, die aardbeien in Maart, die rozen in Januari, kan men gemak kelijk 15.000 frs. in het jaar opmaken Nog zonderlinger was het, dat die „mooie Tinville", die kwam, zag en overwon, waar hij zich vertoonde, en die de diepste minachting aan den dag legde voor de vrouwen in het algemeen, smoorlijk verliefd werd op dit een voudige, ongekunstelde, ernstige, onontwikkelde hartstochtelijke kind. Hij bewonderde haar als artiste en op zekeren dag viel hij midden in de les voor haar op zijne knieën en bekende haar zijne liefde. mogelijk bekend zijn met den inhoud, weten wat zij hun lezers geven. Het is daarbij noodzakelijk, dat deze per sonen wat studie maken van het onderwerp „kinderlektuur" maar dit zal, om het peadago- gische inzicht, dat het geeft, voor velen blij ken een aantrekkelijk en nuttig werk te zijn. Wie in andere plaatsen van ons land, (hoe noodig zou het ook op de dorpen zijneen dergelijke bibliotheek zou wenschen op te richten, vindt het bestuur van de Middelburg- sche bibliotheek altijd gaarne bereid tot het geven vau inlichtingen. Aldus schrijft mevrouw W. Wibaut—B. v. Berlekom, presidente van de Bibliotheek voor de jeugd te Middelburg, in het jongste nom- mer van Belang en Recht. In eenige regelen vooraf wijst zij erop hoe nuttig het is te letten op hetgeen die jeugd leest. Wat „publieke leesbibliotheken" betreft, zij wil er niet te veel kwaad van spreken, want zij zijn voor velen de eenige bron geweest, die hun levensgenot on ook wel kennis kon ver schaffen. Maar men vindt daarin gewoonlijk rijp en groenen niemand bekommert er zich over of de kinderen romans lezen, die hun niet passen, of verhalen, die de verbeelding op ge vaarlijke wijze prikkelen niemand let er op dat zij de boeken doorvliegen, gejaagd om dien eenen cent per dag, dien zij betalen moeten. LETTEREN EN KUNST. Het jongste nommer van Belang en Recht bevat: Vertrouwenspersonen van Arbeidsters door H. v. d. M. Een bibliotheek voor de jeugd door M. Wibaut—B. v. B. Wat zal zij er mede doen door H. v. d. M. Een vraag. Onderwijskronïek door H. De vrouw in de oud-Indische Litteratuur en verder verscheiden- beden, mededeelingen, leestafel en correspon dentie. Lady Randolph Churcill zal een nieuwe revue uitgeven Anglo-Saxon, die zeer fraai zal worden uitgevoerd. Maar de 3 maandelijksche afleveringen zullen dan ook een guiDje kosten. Bij eiken jaargang komt een lijst der inteeke- nareu, natuurlijk een speculatie op de ijdelheid der lieden. Verschillende Berichten. Te 'sGravenbage is overleden de heer dr H. A. de Jong, vroeger geneesheer te Middelburg. Hij practiseerde sedert 1885 in de residentie. Te Rotterdam kreeg een echtpaar twist, omdat do man van zij a vrouw geli wilde hebben. Beideu waren onder den indruk van sterken drank. Toen de man met praten het geld niet kon machtig worden, ging hij tot daden over, greep een mi-s en bracht zijn vrouw eenige steken toe, o. a. in den buik, in de linkerzijde en aan den schouder. Levens gevaarlijk verwond is de vrouw naar het ziekenhuis vervoerd. In dezelfde plaats is ingebroken bij een boek handelaar op den Goudschen weg €n eenig geld en eene verzameling postzegels gestolen. Verder zijn daar een drietal jongelingen ge arresteerd, die verdacht worden zich aan dief stal met braak in een suikerfabriek te hebben schuldig gemaakt. In Den Haag geraakte bij de rioleerings- werken een man tusschen een stoommachine bekneld en werd bijna onmiddellijk gedood. Een ander werkman, die de machine tot stil stand wilde brengen, geraakte met een zijner armen tusschen de machine, waardoor hem het lichaamsdeel werd afgekneld. Aan de Oostenburgergracht te Amsterdam is een jongen van ongeveer 13 jaar, die zich door overklimming van een hek toegang tot de terreinen der H. IJ. S M. had verschaft, door een losse machine overreden. De ktaap was terstond dood. In het Noord-Hollandsch kanaal is een schipper over boord geslagen en verdronken. Verdacht den diefstal te hebben gepleegd, die eenige maanden geleden te Bloemendaal plaats had bij den heer Graadt van Roggen, is uit Utrecht naar Haarlem vervoerd zekere W. W., een recidivist. Terwjjl zij zat te eten, kreeg de vrouw van een Urker visscher een graat in de keel. Zij kon die niet verwijderen en overleed onder hevige pijnen. „Ik zou u terstond ten huwelijk vragOD," ging hij voort, „maar ik ben getrouwd." „Getrouwd „Ja; een afschuwelijke echt, een jeugdige dwaasheid, die mij biadt aan eeu verdorveD schepsel, dat ik al sedert laug mijn huis uitge jaagd heb. Maar duid het mij niet ten kwade dat ik u die hopelooze liefde bekend heb. Ik wil dat gij altijd op mij zult rekenen en ik heb u gezegd dat ik u iets aanraad, ik u een goe den raad geef. Gij moet u aan de opera ver binden, dan wordt gij vermaard, rijk en ge lukkig." „O, neen," riep Antoinette schreiende uit, „gelukkig nooit 1 Want, ik heb u ook lief en ik kan uw vrouw niet worden Wat kan mij du8 al het overige schelen?" En deze twee zoo verscbilleude wezens, de eene eon nieuweling in het leven, rein en on schuldig, de ander geblaseerd, versleten, be dorven door het leven achter de schermen, dat zoo spoedig doet verwelken, wisselden de teederste bekentenissen, de heiligste beloften. En die beloften hebben zij gehouden hun leven lang. Want natuurlijk was de vader er tegen dat zijn dochter zich aan het tooneel verbond. Neen, bij had haar noodig: het werd tijd dat zij hem al de moeite vergold, die hij zich voor hare opvoeding had gegeven. Had zij een mooie stem, een groot talent? Welnu, dan moest zij op concerten zingen, lessen geven, Onder de catechisanten te Herwijnen die eerstdaags bevestigd zullen worden tot lidmaat der Ned. Ilerv. gemeente, bevindt zich een vrouwtje van 72 jaar. Te Nijmegen waren eenige kinderen op het spoorwegemplacement aan het spelen. Een der kleinen geraakte daarbij onder een r&ngeeren- den kolenwagen en werd zoo ernstig aan het hoofd, borst en rechterarm gewond, dat bet weldra overleed. Een voerman te Nieuw Beerta, die bezig was hooi te iaden, viel van den wagen en overleed aan de bekomen kneuzingen. O, die drukfouten! Volgens een der Hollandsche bladen is Dirk HaBpels bij zijn rentrée te Rotterdam door een stampvolle zaal „stomachtig" gehuldigd. De koningin van België is weer zoover hersteld, dat zij bezoeken ban ontvangen en door het paleis wandelt. Uitgaan is haar evenwel nog niet geoorloofd Te Brussel is een petrolenm-automobiel op straat gesprongen. Da berijder bekwam eenige niet gevaarlijke brandwonden. Te Luik waren allerlei geruchten ver spreid over te vertrouwelijken omgang tusschen de advocaten en eenige vrouwelijke clienten, die zij in de gevangenis kwamen opzoeken. Deze praatjes waren kennelijk verspreid door den directeur, die daarop gesommeerd werd namen te noemen. De man wees daarna een advocaat aan, die reeds vele jaren dood was, waarop diens weduwe een proces wegens laster instelde en fres 30.000 voor eerherstel eischte. De rechter heeft deze vordering evenwei afge wezen en de weduwe in de kosten veroordeeld. De rechter Magnaud, te Chateau Thierry, die by het vellen van vonnissen meer zijn ge voel dan de wet laat spreken, krijgt in Frank- ryk navolging. Ook te Pepignau is een gebrekkige man, die nooit met de justitie in aanraking kwam, vrijgesproken van de aan klacht wegens bedelarij. Te Choisy le Roi, by Parijs, is een acht jarig meisje, dat om een boodschap was ge zonden, vermist en spoedig vond men in de buurt haar schoenen en de fljsschen olie, welke door haar waren gehaald. Men gelooft dat bet arme kind vermoord is, maar heeft het lijkje nog niet kunnen vinden. De proefneming met de telegraphic zon der draad had plaats over een afstand van 32 Eng. mijl (517b K.M.) De proeven zullen een maand lang worden voortgezet; aanvankelijk gaat het werken niet erg vlug, daar men slechts 15 woorden per minuut overbrengt. Op bijzonder verzoek van de keizerin van China zal de Fransche regeering een onderzoek doen instellen naar den moord, vóór eenige maanden in de Chineesche ambassade te Parijs gepleegd. Gelijk men weet, is in den regel bet gebouw eener ambassade onschendbaar. Te Almagarinos (Sp. provincie Leon) zijn 50 huizen door brand vernield. Een grysaard kwam in de vlammen om. Het Britsch museum beeft van wyien den heer Vincent Stuckey Lean een legaat van 50.000 p. st. ontvangen ter uitbreiding en ver betering van boekerij en leeskamer. De heer Lean heeft eveneens 50.000 p. st. vermaakt aan de vrije boekerijen van Bristol 5000 p. st. aan het University College van Bristol20.000 p. st. aan eene Weesinrichting van die stad en nog 5000 p. st. aan vijf andere liefdadige instellingen. De te Berlgn gevoerde onderhandelingen leidden tot overeenstemming ten aanzien van een telepkoonverbinding van Berlijn en Frank fort met Parijs. Beide Duiteche steden zouden door een extra draad onderling worden ver bonden, zoodat men op drukke uren langs twee wegen met Parys zal kunnen spreken. De rechtbank te Frankfort heeft een wielrijder, die in overmatig snelle vaart een zeventigjarige vrouw overreed, waarbij het oudje doodelijk werd gewond, tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld, wegens manslag door onvoorzichtigheid. De IndBeige kwam dezer dagen een zonderling verhaal doen over een pretendente naar de troon van bet Byzantijnsche rijk. Bidoelde dame, of liever vorstin, is prinses Eugenie Palaeologus, die in Malta is geboren en met een Engelschen officier is gehuwd. Zij beweert in rechte lijn af te stammen van den laatsten keizer van Byzantium, Constantinus Palaeologus; mitsdien zou ze de erfgename dit zou nog meer opbrengen dan de loopbaan eener opera-ztogeres, met ai de dure costu mes, en de engagementen die misloopen, en de directeurs, die bankroet maken Dan bleef zij thuis, dat wil zeggen bij kaar vader, die haar noodig had. Ea toen Tinville, verontwaardigd over zoo veel zelfzucht, waaraan het leven en de roem van het meisje werden opgeofferd, tusschen- beide wilde komen, viel de vader hem iu de rede: „Z'.g eens vrieud. Gj kunt mijn doch ter niet huwen, niet waar Er is iemand die u van haar scheidt, geloof ik. Dan vind ik dat gij in deze niets te zeggen hebt Tinville nam een engagement in een heel anderen hoek van het land aan en verliet zijn vriendin, die, hoewel diep bedroefd, haat vader gehoorzaam lo on begon les te ge^en en weldra degene was die den kost verdiende, terwyi de schtldor, vóór zyn tijd oud en ge brekkig geworden, woldra niet meer kon werken en voel zorg voreisebte en ook geld noodig had. Zoo verliepen cr verscheiden jaren. Antoi nette koesterde in haar hart nog altijd dezelfde vereering voor den meester harer jeuad. Zij bezat een verzameling portretten in al zijne rollen en bewaarde zorgvuldig al de couranten, die van hem gewaagden. Toen haar vader stierf, was zy acht en dertig jaar oud. Nu stond zij geheel alleen op de wereld en

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 5