BUITENLAND. Verknopingen enz. LAATSTE BERICHTEN In het Belgische dorpje Fosses overleed een vrouw, die de volgende maand haarlOOen v u-jaardag zou hebben gevierd. In den postwagen van den trein van Parijs naar Brussel is brand ontstaan door het afvallen van een petroleumlamp. Alle voor Brussel en Antwerpen bestemde pakketten Parijsche bladen zijn vernield of beschadigd. Bij toeval is alleen de Aurore behouden gebleven De Fransche kamer stond fra 600.000 toe voor de slachtoffers van de ramp te Toulon. Te Parijs zijn de vicomte Henri de Chézelles en zijne echtgenoote, behoorende tot de aanzieniykste en rykste familiën, drie uur na elkander aan longontsteking gestorven. Zy waren den 12den dezer bijna tegeiyk ziek geworden. In de zaak van den Londenschen dok directeur is later ontdekt, dat hy zich wel had bevoordeeld by de vervalsching der boeken en 220.000 pd. st. heeft verduisterd. De beweging onder de Duitsche medische studenten tegen het toelaten van vrouwen op hun colleges neemt toe. By Güppingen is het paard van een rijtuig schichtig geworden, en door de gesloten barrière van den spoorweg heengereden, juist toen de trein aankwam. De koetsier is zwaar aan den rug gekwetst. Van twee personen, die verzocht hadden een eindje te mogen mee- ryden, is er een gedood en de tweede ernstig aan het hoofd gekwetst. In den Beierschen Landdag is de regee ring hard gevallen over het opdragen van de levering van 500 spoorwegwagens aan Belgi sche fabrieken. De minister deelde mede dat geen enkele Beiersche fabriek de levering kan aanvaarden en dat de kans klein was dat men in een andere Duitsche stad terecht kwam. Men heeft de waggons nu 200 M. goedkooper en dat hoewel de fabrikant de inkomende rechten en het vervoer moét betalen. Bovendien achtte de regeering het nuttig, dat van tyd tot tyd ook eens bnitenlandsche firma's een bestelling kregen, anders zonden dezen nooit meer inschry ven, en zon men dan do gelegenheid verliezen de prijzen in het binnenland te vergeiyken. Tot dnsver is vastgesteld dat in het Windsor Hotel te New-York nog 35 personen vermist worden. Het aantal omgekomenen by den jong sten Btorm in de Ver. Staten wordt op 140 geschat. Dezer dagen deelden wy mede, dat de gouverneur van New-York had geweigerd gratie te verleenen aan een ter dood veroordeelde dame, die uit jalousie haar schoondochter had vermoord. ThanB wordt gemeld, dat het von nis voltrokken is. Hoewel de wet een boete van 5000 d. be dreigt tegen het openbaar maken van verslagen over voltrekkingen van de doodstraf, gaven verscheidene New-Yorksche bladen byzondere edities uit met een verbaal van het gebeurde. Te Calcutta de vorige week 218 sterfge vallen aan pest, tegen 66 in de daaraan voor afgaande week. aemsentsraad van Middelburg. ZittiDg van heden, Woensdag, middag te 2 V» nur. Voorzitter de heer jhr mr L. Scborer, burge meester. Afwezig de heer J. F. van Dnn'né. 1 vacature. De voorzitter opent de vergadering en zegt Al vorens met de werkzaamheden te beginnen zult u mij vergunnen enkele woorden te spre ken naar aanleiding van het overiyden van ons medelid, den heer mr G. N. de Stoppelaar, Met hem toch, mijne beeren, werd iemaDd weggenomen, die ten nauwste is verbonden geweest aan het bestuur dezer gemeente. Al den tyd dat hij secretaris of lid van den raad is geweest, was hy steeds met y ver werk zaam om de belangen van Middelburg te be vorderen, van Middelburg dat .-hij zoozeer liefhad. Waar het mogelijk was den innerlijken toe stand der gemeente te verbeteren, gaf hy zieh steeds. Hij was verder een stryder voor verlichting en beschaving en wydde ook vooral aan het ODderwys zyne zorg. In een woord, om niet van al zyn andere verdiensten te spreken, Middelburg verliest in den heer De Stoppelaar weder een lid van de oude garde, die oude garde die wij zoo noode missen. Voorzeker zal Bteeds in deze vergadering de herinnering levendig biyven aan mr De Stop pelaar, terwyi zgn werkzaam leven ten allen ttjde een voorbeeld voor allen zal biyven." De leden geven van hunne instemming blijk. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Hierna doet de voorzitter mededeeling van ingekomen stukken. Daaronder bshoort het bekende schrijven van den heer Van Dnnné, waarin hy zyn ontslag neemt als lid van den raad. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. Verder deelt de voorzitter mede, dat de ge- meentebegrooting van 1899 door Ged. Staten is goedgekeurd. Nog doet de voorzitter mededeeling, dat thans geen bezwaar meer bestaat dat de ge meente de door haar verschuldigde bydrage in de kosten van aanleg van het havenkg- naai en werken van rijkswege, per resto groot f 285.000, aflosse in jaariyksche termynen van f 5000, in plaats van f 15 000, zooals oorspronkelijk was bedongen. Daardoor heeft de gemeente een geldeiyk voordeel van f 83.000. De heer mr A. P. Snouck HurgroDje meent te spreken namens de meerderheid van den raad wanneer hy burg. en weth. dankt voor de wijze, waarop zy deze zaak hebben behandeld» (Applaus). De voorzitter acht het resultaat zeer in het voordeel der gemeente. Nog had de voorzitter medegedeeld, dat door C. Janae ontslag is gevraagd als onder wijzer op sohool C. Dit wordt gesteld in handen van burg. en weth. Conform het voorstel van borg. en weth- wordt besloten tot verhuring van de boven lokalen van het waaggebouw aan den garni zoenscommandant. Eveneens wordt goedgekeurd het voorstel van burg. en weth. tot uitgifte in recht van erfpacht van gronden ten dienste van de Is- raelietische begraafplaats. De rekening der plaatseiyke gezondheids commissie over 1898, bedragende in ontvang en uitgaaf f 75.95, wordt goedgekeurd. Ia behandeling komt vervolgens het voorstel van burg. en weth. naar aanleiding van het adres van J. J. Hendrikse Hz., betreffende den toestand van eenige straten in de gemeente. Zooais reeds werd medegedeeld, strekt dit om adressant te kennen te geven, dat op eene ver betering van de ligging en den aard der be strating van de Spanjaardstraat by voorko mende gelegenheid zal worden gelet voor zoo ver dit met andere belangen is overeen te brengen. Dit wordt goedgevonden. Aan de orde zyn nu de voorstellen van burg. en weth. betreffende aanvulling en verbetering van het RIOOLSTELSEL en het aangaan eener geldleening hiervoor fcot oen bedrag van f 37.000. Deze voorstellen zijn vroeger door ons breedvoerig medegedeeld. De fiaanoieele commissie heeft bericht, dat »y zich met het plan der te sluiten leening kan vereenigen. De heer W. J. Sprenger zegt te behooren tot de minderheid, die met dit voorstel niet meegaat, op grond der groote kosten. De uit breiding zal zeer goed en nnttig zyn, maar zy is z. i. niet strikt noodzakelijk. Er zyn nog andere werken van algemeen nut, die veel uit gaven zullen vragen, en spreker vindt geen vrijheid, met het oog ook daarop, den schulden, last der gemeente met f 37.000 te bezwaren. De heer mr A. P. Snonck Hnrgronje is er ook tegen den schuldenlast zonder noodzaak te ver- hoogen. Maar het is noodig dat verbetering kome in den onhondbaren toestand van het rioolstelsel. De sneering van een aantal parceelen op de grachten is verboden, maar het verbod is niet te handhavendat verdient afkeuring. Nu is er een gunstige gelegenheid om het rioolstelsel te verbeteren daarvan moeten wy gebrnik maken. De heer jhr mr W. H. Snouck Hnrgronje stemt hiermede in. Het voorstel is niet onverwacht gekomen. Toen de uitgave voor het eerste deel der rio- leering werd gedaan, wisten de raadsleden dat het tweede zou volgen. Misschien kon nog eenigen tyd gewacht worden, maar dan zon een vieieuse toestand bestendigd biyvcn, die algemeen wordt afgekenrd. De voorzitter deelt mede, dat de commissie voor de fabricage in gnnstigen zin over dit voorstel heeft geadviseerd. De heer Heyse wyafc er op, dat dit voorstel niet rauweiyks den raad op bet lijf valt. Het was te verwachten. Spreker wenscht echter een vraag te doen, ot het plan wel voltooid is, of het bedrag wel vast staat. Da heer Den Bouwmeester antwoordt hierop, dat tegenvallers in het plan niet te vreezen zyn. Verschillende onderzoekingen hebben aangetoond, dat er geen tegenvallers te wach ten zyn. De heer Heyse dankt voor de inliohting. Daarna wordt hot voorstel in stemming ge bracht en aangenomen met algemeene stemmen, behalve die van den heer W. J. Sprenger. Alsnu komen in behandeling bezwaarschrif ten betrekkkeiyk de inkomstenbelasting over 1898. Besloten wordt te bandhaven de aanslagen van Giffard in de 5de en Goethaart in de 11de kl. en terng te brengen van de 3de naar de 2de kl. J. de Lange. Nadat de heer jhr mr E. P. Schorer nog de aandacht heeft gevestigd op eenige vermoede lijke onnauwkeurigheden in de Handelingen wat betreft de stemmingen in de laatste ver gadering, en verbetering is toegezegd, vraagt de heer mr K. W. Brevet eenige inlichtingen omtrent de werken op den Dam. Er is een dure omheining geplaatst, die doet verwachten dat daar iets fraais zal tot stand komen, en nn wenscht spreker te vernemen of burg. en weth. zich overtnigd hebben dat het zilte water geen kwaad zal doen. De heer Den Bouwmeester deelt mede dat het gras goed groeide, zoolang er een politie agent by stond; toen die weg was, liep het publiek er over en groeide het gras niet meer. Ook nn is het plan het terrein met gras te bezetten en op den hoek een parkje met bloe men. Als het publiek dit nn een beetje ont ziet, zal dit een en ander wel groeien. Voor zilt water behoeft men niet bevreesd te zyn. De heer Brevet dankt voor de inliohting en hoopt dat het geld, aan den Dam besteed, niet reddeloos verloren zal zyn. Daarna wordt de zitting gesloten. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Do nderd. 23 Mrt. KiaderuitvoeringSchouw- burg 7n. Zaterdag 25 Mrt. Algem. Verg. aandeelh. Stoomtr. Mij. Breskens— Maldeghem. Nieuwe Doelen 1 n. Woensd. 29 MrL Voorstelling Ned. Too- neelvcreeniging. Schouw burg 7 7* u. Zondag 2 April. Soirée Meubelmakers. +- Schuttershof 8 u. Te O o s t - S o u b u r g, in de herberg Dorp- zicht werd heden, ten overstaan van notaris Pde Marot Tak, verkocht a. Het hofsteedje, in de gemeente Oost- en West-Souburg, aan den Steenen Weg naar Ritthem, groot ongeveer 51 aren, in pacht by Wiilem Boaselaar. b. Het woonhuis N 225, met tuingrond, aldaar, bewoond door Pieter Jasperse. Alles opgehouden op t 2938. Te Scherpenisse is heden voormid dag, ten huize van J. Rystenbil, door het bestuur der waterkeering van het calamiteuze water schap Scherpenisse aanbesteedhet herstel de vernieuwing en het onderhond tot 30 April 1900, van de aarde-, kram-, rys- en steenglooiing- werken aan genoemde waterkeering. Minste inschry ver was de heer G. Bolier te Scherpenisse voor f 8398. Hansweerd. Heden is men begonnen met de overlading van het ijzererts uit het lekge slagen schip Rees (zie ons no. van 21 dezer) in het aakschip Tebah, schipper Pols. Het vooronder staat vol water. Door aanhoudend pompen houdt men de Rees boven water. Amsterdam. De jaarvergadering der Am- sterdamseht Omnibusmaatschappij keurde heden het verslag en balans goed en stelde het di vidend op 13®/io pot. vast. De stad ontvangt f 167.705 als aandeel in hét vervoer, het on derhond der bestrating en bet reinboaden der tramwegen. In de heden gehouden vergadering van de Nieuwe Nederlandsche Opera is de heer Chr. Timmner opgetreden als tweede directeur, met Pauwels. Men hoopt met het volgend seizoen te kun nen aanvangen. De heden gehonden zitting van den ge meenteraad was wederom niet van belang ontbloot. Er kwamen nl. ter tafel een zevental voordrachten van burg. en weth., waardoor een klein millioen van de schatkamer opge- eischt zon moeten worden. De eerste voordracht was om f 20.000 be schikbaar te stellen voor eene veilige berg plaats (safedeposit) in de kelderverdieping van de nieuwe beurs, waardoor de exploitatie- waarde van het gebouw niet onaanzieniyk zal verhoogd worden. Dit voorstel werd bestreden door de hoeren Pauw, Kamelingh Onnes en Hoogland, als overbodig, maar verdedigd door den beer Korthals Altes en den wethouder dr Blooker, op grond dat de kelder zal verhuurd worden. Het voorstel is daarna aangenomen met 27 tegen 13 stemmen. Dan nog wehschen burg. en weth. in'de beurs eene drnkkery in te richten voor het drukken der dagelyksche benrsconrant voor f 40.000, waarvoor de Vereeniging voor den Effectenhandel f 7000 'sjaars buur wil geven. Na langdurig debat is, op voorstel van den heer D. Schut, met 24 tegen 17 stemmen be sloten tot aanhouding, teneinde een nader on* derzoek in te stellen. Madrid. De Koningin teekende een besluit, waarby aan den Franschen gezant te Washing ton, Cambon, volmacht wordt gegeven cm de ratificatie van het vredestractaat met de Vereenigde-Staten uit te wisselen. Een voorstel van Bianco om 28 generaals te bevorderen, wordt druk besproken. TB HOU0EM AAMBESrEOIMaEM. Donderdag 2 3 Maart. Middelburg. Polderhuis 17» u.ver voeren van straatklinkers en straatkeien voor het polderbestuur van Walcheren, en leveriDg van eiken- en masthout. lalichtingen Hoofd opzichter Abdy. Krabbendyke. Stationskoffiehuis 1 u. bouwen nieuwe school met bijlevering van ameublement. Aanwijzing in loco 23 Maart. Inlichtingen A. Ie Clercq te Kruiningen. Vrjjdag 24 Maart. Middelburg. 11 u. Provinciaal Gebouw vernieuwen Z. vloedsteiger op de O. Bazalt- kade buitenhaven kanaal te Vlissingen. Raming f 3500. Aanwyzing 17 Maart. In lichtingen hoofdingenieur Middelburg, inge nieur en opzichter Vlissingen. Zaterdag 1 April. S c h o r e. Koffiehuis A. op 't Hof 4 u. afbreken en opbouwen woonhuis voor J. Gle- rum Chrz. Aanwyzing 1 April. Inlichtingen A. Ie Clercq, architect, Kruiningen. Dinsdag 4 April. Middelburg. Bureel directeur dir. bel. enz. 12 n.Gedeelteiyk verbouwen ryksbelas- tinggebouw te Vlissingen met onderhoud en herstel. Raming f 3700. Aanwyzing 28 Maart. Inliohtingen rijksbouwmeester 's Gra- venbage en opzichter by de landsgebonwen J. Bar tele te Rotterdam. Donderdag 6 April. Goes. Prins van Oranje 11 u.Vernieuwen enz. werken, leveren enz. 18.340 M* rijazink- stuk, Breede watering bew. Ierséke. Bestek firma F. Kleenwens en Zn. Vrijdag 7 April. Middelburg. 10 u. Provinoiaal Gebouw onderhoud rijksgebouwen in de Abdy. Aan wijzing l April. Inlichting Bouwkundige, be last met het toezicht. Woensdag 12 April. Zifpe. Lokaal polder 11 u.: Vernieuwen enz. werken, dllksverzwaring, waterschap Brui- nisse. Aanwijzing 4 en 8 April. H E R IJ K. Deze heryk is door Ged. Staten van Zeeland bepaald in de hieronder volgende gemeenten op de daarby aangegeven dagen en uren: Goes, ook voor Kloetinge en Kattendyke, benevens 's Heer Hendrikskinderen en Wisse- kerke (gemeente 'sHeer Arendskerke), 23, 24 en 25 Maart. Wolfaartsdyk, 10 ApriL Heinkonszand, ook voor 's Heer Arends kerke, 11 April en 12 April des voormiddags Algemeen Overzicht. Alweer een groote kwestie uit de wereld: die over de Fransche en Engelsche bezettingen in Midden-Afrika. Geiyk men weet had inde dagen van het Faahoda-incident Engeland zich bereid verklaard, om ouder gewoonte in Afrika concessie te doen, en met name aan de Fransche kolonies een uitweg naar den Nyi toegezegd. Reeds vry spoedig vingen de onderhandelingen over znlk een schikking aan, welke van beide zyden op vriendschappeiyke wyze werden ge voerd. Wel heeft een deel der pers nooit nage laten roet in het eten te gooien. Maar de diplomatie zette haar arbeid rustig voort, met het gevolg dat te Londen een overeenkomst is geteekend, welke de rechten van beide landen in dat deel van Afrika omschryven. Engeland krygt Bahr-el-Ghazal en Darfoer, Frankrgk Wadai en Bagimi benevens het ge bied ten Noorden en ten Oosten van het Tchad- meer. Verder waarborgen de partyen elkander behandeling op den voet van geiykheid in het gebied tusschen het Tchad-meer en den Nyl, zoodat beide volken tot dit meer en den Nijl kunnen doordringen, zonder elkander te be lemmeren. Dat men het aldus eens is geworden, mag een verbiydende tyding worden beschouwd. Want weer is nu een reden weggenomen voor de verwydering tusschen beide landen. Maar vooral van belang is deze oplossing, omdat wederom biykt hoe verkeerd het is geschillen als hier voorkwamen, terstond als zoo uiterst gevaariyk te beschonwen. Waar twee volken geen oorlog willen, be hoeft deze niet te ontstaan; door onderling overleg is een oplossing te verkrygen welke vry wat hechter is dan die, welke de een den ander met de wapens afdwingt. Vermoedeiyk zal het bericht dat men het eens is geworden, in de betrokken rijken een goeden indruk maken. Wel zullen de chauvinisten in beide landen beweren, dat de regeering te veel heeft toegestaan, dat zy niet voldoende de be langen des lands heeft behartigd. Maar wie naar een minnelijke schikking streeft, zal nooit geheel zyn wenBchen bevredigd zien. Iets moet worden opgeofferd, om een feryg te ver- mijden. In de Fransche hoofdstad zal men echter zyn blydschap wel wat temperen, wijl öen andere zaak groote onrnst zal baren. De reeks ontploffingen in verschillende oorlogsmagazynen en werkplaatsen is weer wat grooter geworden. Dinsdagmiddag had een ontploffing plaats in het laboratorium van het departement van oorlog, met het gevolg dat drie personen, de hoofdingenieur, chef van het laboratorium, de ingenieur en een bediende, gekwetstjzijn. Alles wordt weer met de gewone geheim zinnigheid behandeld, en men kan zelfs niet te weten komen, of de slachtoffers ernstig gekwetBt waren of niet. Dematerieele verwoesting schijnt niet groot te zyn, maar toch heeft de ont ploffing tot ver in den omtrek de hnizen doen schudden. Een paar weken geleden zon een dergeiyk voorval een bescheiden plaatsje onder de ge mengde berichten hebben erlangd. Maar na alles wat de laatste weken gebeurd ia, kan het niet an ders of men wordt ongerust en gaat weinig waarde hechten aan de verzekering van DeFreycinet, dat het voorgevallene te Boarges niet aan kwaadwilligheid is toe te schrijven. Reeds voor eenige weken, zelfs vóór de ramp te Tonlon, liepen er geruchten over nieuwe plan nen van de anarchisten en de werkzaamheid der politie bewees, dat ook zy reden had haar maatregelen te nemen. Dat alles maakt het steeds moeieiyker te gelooven, dat de steeds langer wordende lijst der ontploffingen alleen aan ongelukken te wyten zou zyn. In den Franschen senaat heeft Dinsdag Fabre zijn rede van Vrydag hervat, en betoogd, dat de minister van oorlog had moeten optreden naar aanleiding van de bonding van vele offi cieren. De Freycinet heeft er zich met het gewone praatje afgemaakt. Wat verwyt men eigeniyk aan de offioieren, zoo vroeg hij, onder opmerking, dat hy toch niet op algemeene aanmerkingen kon antwoor den. En daarop kwam als hoogste wijsheid van zoo wat alle ministers van oorlog„Men moet in het leger vertrouwen stellen en niet den indruk vestigen alsof het besoherming noodig heeft!" Het debat liep op deze wyze dood. Dat zou zeker niet het geval zijn geweest, zonder de ons niet geheel duidelijke tactiek van Trarienx) om alles wat met de Dreyfus- en legerzaak in verband staat alleen buiten het parlement te behandelen. Denzelfden ochtend toch was een nieuwe brief van dezen senator bekend geworden, ditmaal een aan De Freycinet, wien hy om inlichtingen vraagt over de bekende poging om den loop van het recht te belemmeren, door valscbe in lichtingen over een der meest bezwarende ge tuigen tegen Picquart. Dezen brief in zijn geheel mede te deelen, dient tot niets wijl de feiten bekend zyn, maar merk waardig zyn de daarin voorkomende data. 25 Aug. werden door de sub-divisie te Batna aan den minister ongunstige raededee- lingen over het karakter van Savignaud gedaan. Nadat Labori om inlichtingen over dit sujet heeft gevraagd, stunrt generaal Deohizelle 6 December een rapport, waarin hij naar dat van 25 Augustus vervat. 16 December schryft De Freycinet aan Zur- linde dat er twee Savignauds zyn, en dat de een (de schelm) niet bedoeld kan zyn en dat wel bedoeld schijnt de Savignaud, die ordon nans van Picquart was en over wien deze zich tevreden toonde. 18 December schryft Laborl weer aan De Freycinet, dat de door den minister bedoelde man niet Savignaud maar Roques heet en dat juist de stafmuzikant is bedoeld4 weken laat De Freycinet dien brief onbeantwoord. 16 Januari stnurt Labori een rappel, 18 Januari krygt hy daarop ten antwoord, dat de inlichtingen over Savignaud zoo slecht zyn dat men ze niet uit banden kan geven, of toestaan dat Labori er afschrift van neemt. Hoewel Trarieux De Freycinet niet be schuldigt, biykt hieruit voldoende dat de minister zelf diep in deze knoeierij is ge wikkeld, tenzy hij het willooB werktuig van zijn officieren is geweest, en maar teekent of als waar aanneemt, wat men hem voorlegt. Bovendien deelt Trarienx mede dat hem alB een feit is medegedeeld dat Savignaud, vóór hij werd opgeroepen, te komen getuigen, een bezoek heeft ontvangen van een majoor en een kapitein van den generalen stat die beiden in de zaak betrokken zyn. 't Wordt tyd dat Savignaud „zelfmoord „pleegt." Beknopte Mededeelingen. Het H. v. A. vernam, dat er sprake van was, dat Da Smet de Naeyer weer minister zou worden. Er bestaat kans, dat men in het clericale België op voorstel van een socialist een be- iangryken stap doet in het belang der gehuwde vronw. De centrale sectie heeft zich vereenigd met het beginsel van een voorstel vanVande- velde, die de vrouw de vruchten van haar arbeid en haar spaarpenningen wil verzekeren. Het daartoe strekkende ontwerp onttrekt bedoelde gelden aan de hnweiyksgemeenschap. Het geeft der vrouw de bevoegdheid door alle rechtsmiddelen haar geld te beschermen en stelt dit niet afhankelijk van de toestemming van den echtgenoot. By de ontbinding van het hnweiyk kan de man of diens erven eischen dat de persooniyke goederen van de vrouw, door haar arbeid of haar spaarzaamheid ver worven, tot de gemeenschap terngkeeren, tenzy de vronw of haar erfgenamen van de gemeen schap afstand doen. Verder wordt bepaald, dat het niet geoor loofd is by huweiyk8che voorwaarden af te wijken van de bepalingen dezer wet, welke verbindend zyn, ongeacht het tydstip waarop en de voorwaarden waaronder het hnweiyk gesloten is. Elke gehuwde vronw heeft het recht bij de ryksspaarbank of by de rykspensioenkas, op eigen naam en zonder tnsschenkomst van den man, een boekje tot ten hoogste 3000 francs te nemen. Dat bedrag kan zy mede zonder tnsschenkomst van haar man terugnemen, be houdens diens verzet in geval van verschil over de herkomst. Het hof van cassatie is Dinsdag byeen geweest, om een aanvang te maken met het onderzoek van het geheime dossier. De rap porteur deelde de ontvangst mede van een verzoek van Mornard, om de drie raadaheeren die reeds in de voorioopige instantie oordeelden, te wraken. Procureur-generaal Manau, conclu deerde tot toewyzing, steunende op de bepalin gen der revisiewet. Het hof heeft het verzoek ontvankelgk verklaard en besloot zyn zittingen tot Vrydag te verdagen ten einde de raads- heeren te hooren. De prins van Wales is te Villefranche weer eens uitgegleden en gevallen. Of de ge volgen even hinderlgk zyn als de vorige maal, vinden wg niet vermeld. Salisbury zon heden weer naar Frankrijk vertrekken, waar hy een paar maal in het jaar een week of zes vertoeft. Uit een nader uitgewerkten staat biykt dat op de leger voorstellen der Duitsche regee- riog zyn geschrapt 124 officieren, 175 onder officieren en 3655 minderen. En daarom was nn zooveel te doen De berichten over den Paus luiden niet overeenstemmend. Maar in het algemeen biykt dat iedereen den toestand zorgvol inziet. De berichten over Spanje (lang niet altijd even betrouwbaar) luiden van daag vrij een stemmig nog al somber. Ook te Madrid moeten de afgedankte soldaten rumoerig zyn, Waarom het paleis en andere openbare gebouwen een bijzondere wacht kregen. Er had een huis zoeking plaats bij de National, het blad dat in relatie staat met generaal Weyler. De telegraafcensuur heett de overseining van be richten over de republikeinsche samenzwering te Ecya verboden. Te Havanna blijft het woelig. Zondag werden by de opstootjes 57 personen gevangen genomen. Maandag ontplofte inde kathedrzal een bom. - Rusland streeft naar een oplossing van het incident, ontstaan door de honding van zyn gezant tegenover Milan van Servië. De zaakgelastigde heeft op een conoert verzocht aan Milan te worden voorgesteld. Vertrokken en aangekomen schepen. Hr. Ms. pantserdekschip Zeeland is 18 dezer van Curasao vertrokken ter voortzetting van de reis. HANDELSBERICHTEN. Graanmarnten enz. Oobtbubo,22Maart.Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redeiyk met matigea omzet.

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2