ALLGOGK'S PLEISTERS FEUILLETON. BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN B m m m De millioenen van Nelly. RECLAMES. A6EITEI gevraagd. 's Cravenhage. Het gerechtshof bevestigde heden het vonnis der rechtbank te Zierikzee, waarbij D. R. F., scharenslijper aldaar, wegens mishandeling is veroordeeld. Op 70 jarigen ouderdom overleed heden alhier de heer mr C. F. Th. van Maanen, sedert 1877 advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, vroeger by het gerechtshof te 's Gravenhage. Tweede kamer. By de verdere behan deling van het revisie-voorstel-Harte werd heden met 35 tegen 24 stemmen bepaald dat revisie gerechtvaardigd moet rijn door ernsti- gen twyfel aan de omstandigheden, die tot de uitspraak leidden. Over 't voorstel van den heer Rink om by geheele behandeling van een revisie-proces openbaarheid voor te schrijven is levendig ge- discusseerd. Namens de voorstellers opperde de heer Rethaan Macaré daartegen overwegende bezwa ren met het oog op eene verplichte motiveering eener uitspraak van den Hoogen Raad en het gevaar voor critiek op getuigenverklaringen. De heer P. J. Troelstra ondersteunde het idee van volledige openbaarheid, daar afwy- zing van een verzoek om revisie door deü Hoogen raad definitief is. Het amendement Rink (openbaarheid) werd daarop aangenomen met47 tegen 31 stemmen. De overige artikelen zyn vervolgens, eenigs- zins gewyzigd goedgekeurd. Op voorstel van den minister van justitie is bepaald dat, wanneer een beklaagde, wiene vonnis in revisie is, schuldig wordt bevon den aan een ander strafbaar feit, hij niet hoo ger dan in eersten aanleg gestraft kan worden. De eindstemming over het ontwerp zal Woensdag te half twee plaats hebben, waarna de behandeling der mijnwet zal hervat worden. Amsterdam. De heer Henri de Vries heeft tegen 1 Sept. ontslag gevraagd en bekomen als acteur bg de koninklijke vereeniging Het Nederlandsch Tooneel. Brussel. Do koningin van België is ernstig ongesteld. Zij ïydt aan een aandoening van de longen. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum Plaat». Voorwerpen. Information. 8 Maart Middelburg, Houtwaren enz. W. Verstegen 8 Ooit-Soub., Hnisen enz., De Vos. 3 VlUungeh, Strandgoed, Bosch. 4 Gapinge, Hofstede, De Vos. 9 Middelburg, Huizen, Inspan, Inspan enz., Verhuist. 9 Baarland, P. Overman 11 Westkape'.le, Loeff. 13 Halst, Tol (verp.), Burgemeeat. 15 Ritthem, Hui», Tak en De Maret Tak. 15/16 Middelburg, 0. Soubarg, Rijwielen, Notarishuis. 29 Hofsteedje enz., Maret Tak. 99 Brigdamme, Hofstede, Hnvers. 91 April Veere, Inspan, Huver». 24 Middelburg, Inspan, Verhuist. 25 Middelburg, Inspan, Tak. 26 0. Souburg, Inspan, Loeff. 28 Meliskerke, Tnspan, Tak en Loeff. t Me 0. 8ouburg, Inspan, Loeff. 3 Meliskerke, Inspan, Inspan, Tak enLoefi 5 VÜuingen, Maret Tak. 10 Ooitburg, Inspan, Hendrikse. 13 Schoondjjke, Inspan, Da Smidt. 15 St. Jan en Eremo, Inspan, Hendrikse. 17 Waterlandk., Inspan, Hendrikse. 84 Aardenburg, Inspant Hendrikse- Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Maandag 6 Mrt. Voordracht J. do Haan Natuurkundig -gezelschap. Sociëteit St. Joris 8 u. Dinsdag 7 Mrt. Concert Zangvereeniging i Tot Oefening en Uitspan ning. Concert- en gehoor zaal 7 Va u. Vrijdag 10 Mrt. Verg. Loge La Comp. durable. Lokaal 7 Va u. Dinsdag 14 Mrt. Opn. leden Midd. Zieken fonds. Sociëteit St. Joris 7—8 u. W o e n s d. 15 Mrt. Lezing-Hasselbach Nuts- departement. Schuttershof 8 n. Donderd. 16 Mrt. KinderuitvoeringNckoww- burg 7Va u. W o e n 8 d. 22 Mrt. Uitvoering Hosanna. Con cert- en gehoorzaal VI tu. Woensd. 29 Mrt. Voorstelling Ned. Too- neehereeniging. Schoute burg 7 Va n. 11- Uit het Duitsch. VA* WILHELM HEGELER. VI. Steeds feller werd de strijd. Steeds sneller Volgden de zegepralen voor Nelly en den Bchilder elkander op! Mevrouw Rose begon bedenkelijk te hijgen en zich te waaien met haar zakdoek. Het jonge meisje liep eensklaps naar haar toe en zei deelnemend: „Wat hebt gy het warm 1" „O I neen, volstrekt niet." „Niet? en gy zweet toch zoo." „Werklui zweeten. Dames nooit." Verbluft droop Nelly af maar in den Ijver van het spel vergat zy de beleediging. Men verwisselde van plaats en de schilder speelde nu met mevrouw Rosemaar Nelly sloeg zóo mooi dat zy toch won. Zij en de schilder speelden alleen. Mevrouw Rose ver veelde zich en de officier zag haar bewonde rend aan. René Basch wierp Nelly den bal toe, en zy jrioeg hem terng. Nog eens en nog eens Verzending en laatste buslichting der MAn aan het postkantoor te Middelburg, (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Amsterdam (Nederl.) 3 Maart 6.30 avonds. Brindiai (Eng. dienst)3 Maart 1.05 's nam. Napels (Duitsche dst.) 6 Maart 1.06 'e nam. Marseille (Lloyd)7 Maart 6.30 's avonds. Brindiai (Eng. dienst) 10 Maart 1.05 's nam. Rotterdam Eloyd10 Maart 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienst). HMaart5.45'smorgens. Genua (Nederl.) 14 Maart 6.30's avonds. Met deze gelegenheid wordt alleen ver tonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 avonds. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen. Padang wordt aangedaan door de boottn der Maatschappyen Nederland en Lloyd. Over Brindiai Britsche bootenbeeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avoads en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Met de Nederlandsohe booten via Genu* en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh ei de residentie Sumatra'a Oostkust. W est-Indië. Curasao via Queens- town. 7 Maart 10.16 'a avonds Suriname via Sout hampton 7 Maart 6.45 'a morgens Cura9ao via Liverpool10.15 'savonds. Suriname via St Na- taire8Maart 5.45 'a morgens. Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14ei elke maand 6.30 's av. Algemeen Overzicht. Een vast aaneengesloten meerderheid van 158 senatoren heeft zich achtmaal om de Fransche regeering geschaard en, na verwerping van alle amendementen, het geheele revisie-ontwerp aan genomen. De aanneming was te verwachten, toen bleek dat zoo groote welsprekendheid en kracht vat argumenten als Maandag en Dinsdag waret gehoord, niet voldoende waren om de behan deling der artikelen te beletten. Maar eet treurige verrassing was, dat met nog grooter meerderheid, dan waarmede die beslissing viel, alle amendementen werden verworpen, welke beoogden het recht te versterken. Reeds de principieele beslissing deed ons leed, vooral om de dubbelzinnigheid der voor standers. De een verdedigde het ontwerp als een middel om bevrediging te brengen, de ander als een noodzakeiykheid nu de straf kamer verdacht was. Tegenover deze tot het laatst volgehouden stelling was slechts éen waardig antwoord mogeiyk, een verwerping met groote meer derheid. Maar de senaat wilde niet; het ka binet ging dit lichaam boven de rechtvaardig heid jegens de leden der strafkamer, boven de belangen van het recht. Dat deze laatste achterstonden, bleek vooral bij de behandeling der artikelen. Dat de debatten contradictoir en openbaar zouden zijn, behoefde niet in de wet, zoo zeide Lebret, en de senaat nam er genoegen mede, zelfs de voorsteller van het amendement om dit voorschrift in de wet op te nemen. Het voorstel om de eindbeslissing aan het hof op te dragen en das te voorkomen, dat de zaak weer voor den krijgsraad zou komen, verwierf slechts 57 van de 227 stemmeneen voorstel om de drie raadsheeren, die in de voorloopige instantie hadden geoordeeld, uit te sluiten (een eisch van de tegenwoordige wet) werd verworpen met 158 tegen 117. Bestreden is dit amendement niet, ten minste niet op principieele gronden. Dupuy vroeg de verwerping, omdat de aanneming maar tot nieuw uitstel zou leiden en de commissie was het daarmede eens, evenals de getrouwe meer derheid van 158, die zesmaal tegenover een minderheid van 118 of daaromtrent stond, welke minderheid by de eindstemming tot 131 steeg, dank zy de deelnemiug van 14 senato ren, die eerst op het laatste oogenblik kwamen. Na alles wat wy over deze wet mededeelden, is het, dunkt ons, onnoodig nogmaals te wijzeD op de groote beteekenis van dit ontwerp, dat, als door de rahetten aangetrokken bleef, de bal herhaaldelijk heen en weer vliegen; nu eens rakelings langs het net, dan hoog in de lucht, met een grooten boog. De toe schouwers klapten opgetogen in de handen en begonnen te tellen. De beide spelers naderden elkaar meer en meer, terwgl de bal steeds sneller heen en weer vloog; nu waren zij zoo dicht by het net, dat zy elkaar de hand konden geven. Nelly, die niets kwaads vermoedde, wierp den bal telkens zoo, dat haar tegenpartij nem vangen konmaar deze gaf eensklaps een harden slag op zy, waarvan zy een oogen blik Bchrikte, doch toen holde zij den bal achterna. Als ze hem had laten gaan, dan zou hij ver buiten het terrein gevallen zyn, maar zij maakte een echte Kirchhaselon sprong, gleed uit en viel, met haar rokken omhoog, zoodat er een stuk van haar panta lon te zien kwam en welk een pantalonLomp en wgd, en lang, tot ver over de knieën, vaD de leelijkste, grofste wollen stof, zooals slechts boerenmeisjes dragen. Als het maar een nette witte pantalon ware geweest, zon niemand er zich aan geërgerd hebben; maar deze oüder- wetsche, wollen visscherbroek, met een rood kantje tot versiering kwam al dien aan de grootste weelde en sierlijkheid gewoon zynde [lieden als een misdaad voor, als een zonde [tegen het fatsoen en de goede zöden. gelijk een der senatoren zelf opmerkte, het land tot oneer Btrekt. Of wy thans nog op een gunstigen afloop van het revisie-geding mogen hopen Als men let op de algemeene instemming die dit ontwerp bij de tegenstanders der revisie ondervindt, als men let op den Bteun, door de rechterzyde daaraan geschonken, dan kan niet worden ontkend, dat de kansen aanmer kelijk zjjn gedaald. Dat de revisie zelve in gevaar is, gelooven wy niet. De aanvraag afwyzen zal het hof wel niet. Maar wij vreezen dat weinig of geen gebruik gemaakt zal worden van de bevoegdheid, om invloed te oefenen op de nieuwe behandeling door een anderen krijgs raad. En wat baat een revisie als Dreyfns ander maal wordt overgeleverd aan vgf hoofdofficieren en twee kapiteins, allen onbekwaam om in rechtskwestiën te oordeelenallen de eer des legers als het hoogste stellende en daarbij de eer des legers zoekende in dat wat zijn schande is; allen doordrongen van het besef der discipline, dat aan hoofdofficieren verbiedt zyn generaals en den generalen staf in het ongeiyk te stellen. Dat zy, die een krijgsraad in deze zaak handhaven, durven praten van een gewet tigde verdenking tegen de strafkamer, ziedaar zeker wel het ergerlijkste in deze geheele zaak Maar wat wel te zeggen van de bestrijding van dit amendement door Guerin, (den minis ter in 1894, die generaal Mercier Bertillon als schriftkundige aan de hand deed!) op grond dat bet tegen de belangen van den veroor deelde was. Deze heeft er recht op door de zijnen te worden geoordeeld 1 En dat allés kan in vollen ernst in den se naat worden verteldDe belangen van Dreyfns veiliger bg de ondergeschikten van generaal van generaal Zurlinden, generaal Pellieux enz dan by een college van rechtsgeleerden Maar het ministerie moest gered en daar voor heeft alles moeten wgkeD. Niet aldus in Spanje, waar de Senaat Sagasta tot heengaan heeft gedwongen. Het bericht dat de Spaansche regeering bg de stemming over een voorstel der oppositie slechts een meerderheid van drie stemmen had, zag er niet hoopvol uit. Maar in elk geval, het was een meerderheid, en dan, de kamer was er ook nog. 't Was daarom wel waf onverwacht, het besluit van het kabinet om aan de regentes zijn ontslag aan te bieden. Maar aa alles wat gebeurd is, mag men wel aannemen, dat Sagasta niet te gauw heenging. Het voorstel, dat tot zoo belangrijk besluit leidde, was ingediend door generaal Bargèsen op zich zelf van vrij onschuldigen aard. Het bevatte een machtiging aan de regeering om alle eilanden in het Verre Oosten, welke nog niet verloren waren, te verruilen, te verkoopen of af te staan. Een dergeiyke machtiging is zeker geen bewijs van wantrouwen. Maar er zat natunrlgk, al weten wy niet precies wat, meer aan vast, en daarom werd het amendement gesteund door do geheele oppositie: conservatieven en afgescheiden libe ralen, terwijl generaal Weyier en zgn vrienden zich onthielden. Vandaar dat het slechts drie, volgens anderen twee stemmen verschil gaf en dat waB, waar het een partijstemming gold, wat heel weinig. De regeering voorzag dat het bg de eindstemming nog anders zou zyn, en besloot daarom heen te gaan. De toestand is, dunkt ons, niet zuiver ge noeg om het mogeiyk te maken zich te ver diepen in de waarschynlijke oplossing, welke de crisis zal erlangen. De liberale bladen geven den raad de Cortes te ontbinden. Beknopte Mededeelingen. De laatste berichten over het monarchis tisch complot luiden, dat men wel vele aan- wg zingen heeft gevonden voor het bestaan van een complot, maar geen bepaald bewijs. De justitie heeft Dinsdagavond laat bevel gegeven voor 16 nieuwe huiszoekiDgeD, welke in den vroegen ochtend van Woensdag werden uitgevoerd, o. a. bij den bond voor het Fransche vaderland, den bond voor de belangen van de nationale verdediging enz. Waarom ook de Ligue des Droits de VHomme huiszoeking kreeg, zal wel niemand begrypen die zal toch niet betrokken zyn in het complot? Ook heeft men ditmaal den Bonapartisten een bezoek gebracht, o. a. Legoux, den vertegen woordiger van prins Victor Napoleon. Verschillende Parijsche bladen bevatten Zy was als bedwelmd van schrik en meende om zich heen gegichel en gelach te hooren, zoodat zy het liefste doodstil zon zgn blgven liggenmaar de lnitenant schoot toe en hielp haar naar een bank. Er heerschte groote opschudding onder de toeschouwers. Alleen de Engelsche dames keken strak voor zich en deden alsof zij niets gezien hadden. Nelly stond op en liep waggelend naar huis. Zoodra zy uit het gezicht was, vloog zy, on danks haar geschaafde knie, de trap op. Maar even snel volgde haar de geschiedenis van het onheil. In een oogwenk was het heele hotel op de hoogte. In zes talen werd haar schande besproken, terwgl elke natie het geval op zgn manier vertolkte. Ook het personeel kwam het te weten. Jean, die uit het raam der eetzaal naar het spel had gekeken, vertelde het den portier, deze aan den kellner en zoo kwam het by den liftjongen, die snel omhoog steeg naar de kamermeisjes en door het verhaal groote opschudding te weeg bracht. Zij be weerden nog nooit zoo iets onfatsoenlijks ge hoord te hebben en verzekerden dat iets der- gelijks haar nooit zou kunnen overkomen. VII. Een hoop door elkaar geworpen papieren, gebroken eierschalen, een halfvolle kop thee, interviews van leiders der Orleanistische partij. Zoo heeft Buffet erkend, dat de lijsten van de aanstaande prefecten en sous-prefecten gereed waren om hen te vervangen, die niet met de nieuwe regeering zouden meegaan. Maar hij ontkende dat een beroep op eenig generaal was gedaan. Uit deze lijsten zou blijken op welke van de tegenwoordige prefecten door de monarchale party vertrouwd wordt. Te Nancy heeft men een officier gevangen genomen, die bezig was manifesten van den hertog van Orleans aan te plakken. De voor raad biljetten werd in beslag genomen, even eens een aantal ter uitdeeling gereedliggende strooipenningen. Vandaag zal het hof van cassatie de zaak- Picquart behandelen en morgen uitspraak doen. De Echo de Paris deelt mede, dat Quesnay de Beaurepaire voor zijn artikelen geen centime ontving en dat zgn campagne „het belange- looze werk van een vaderlandslievend man" was. Bérenger heeft zich nu bereid verklaard het woord „aan de pers verkocht" te vervangen door „aan de pers geleverd" en daarmede ver valt het duel. In Engeland was de verplichte schooltyd tot dusver 11 jaar. Woensdag is in het Lager huis voor de tweede maal een ontwerp gelezen om dien op 12 jaar te bepalen. Bestaat er verband tusschen de volgende berichten, voorkomende in éen telegram uit Berlijn? De bondsraad schijnt geneigd het voorstel betreffende de terugroeping der Je- zuïten goed te keuren. De regeering heeft doen verklaren, dat zij de door de begrootingscom- missie voorgestelde vermindering der aanvraag voor cavalerie niet kan aanvaarden. Ook uit een verklaring van Von Bülow in de begrootingscommissie uit deu Duitschen Rijksdag is gebleken, dat de overeenkomst met Engeland betreffende Afrika geheim biyft. Zy is getroffen voor het geval zekere gebeurte nissen plaats hebben, en zal niet openbaar worden, vóór de omstandigheden haar inwer king doen treden. De nieuwe Hongaarsche premier Koloman Szell heeft Woensdag in de kamer zyn pro gramma ontvouwd, inhoudende dat de regeering op de wet van 1867 steunt en bezield met liberale beginselen, zal trachten de eenheid van den Hongaarschen Staat tot stand te brengen. Wat de buitenlandsche politiek be treft, iedereen is het er over eens dat men een vredespolitiek moet volgen, gebaseerd op het drievoudig verbond. De voortdurende krijgs toerustingen zgn te betreuren, maar zy zyn noodzakelijk in het belang des lands. Het blgkt dat de operatie, welke de Pans Woensdag ochtend onderging, noodig was ge worden door de ontsteking van een zakgezwel of fistel aan het bovengedeelte van de linkerdy. Van deze operatie is des middags mededeeling gedaan in een bulletin van de doctoren Mazini en Lapponi, die er by voegden, dat de paus de operatie goed doorstond, en dat hoewel men geen chloroform kon gebruiken. Des avonds was de temperatuur 377a graad. Latere berichten gewagen van gebrek aan eetlust en groote zwakte. Rampolla had een conferentie met Ledochowski, Parocchi en Mazella. Volgens de Politische Correspondent zijn er op de Turksch-Montenegrynsche grens nog telkens gevechten tusschen Mohammedanen en Christenen. De beide Duitsche schepen, die voor Manilla lagen, gaan naar China. De admiraal beval de belangen der Duitsche onderdanen aan de zorgen van admiraal Dewey op. Op zich zelve is het een niet onbelangrgk iets, dat Duitschland blijk van goed vertrouwen geeft in de Amerikanen.Maar nog belangrijker is de terugroeping der schepen, omdat ze in China noodig zgn. Er schijnt daar iets om te gaan, dat van nog meer gewicht is dan de bescher ming der tali-yke DuitschersopdePhilippynen. Over de verhouding tnsschen de Amerikanen en de Philippino's is overigens niet veel nieuws. Belangryke gevechten zgn niet geleverd. Admiraal Dewey heeft zijn vraag over de Oregon toegelicht met het oog op de noodza- kelijkheid om te waken tegen den smokkel handel in wapenen en krijgsvoorraad, welke vooral van de zyde van Japan gedreven wordt- Het Madridsche blad Reforma deelt mede dat deze handel een grooten omvang heeft. Kort geleden waren uit Japan voor de Philip pino's aangevoerd 30 kanonnen, 30.000 geweren en eenige miljoenen patronen. Het blad voegt erbij, dat Japan op de Philippijnen dezelfde overbiyfselen van een souper op schotsch en scheef staande meubels, een niet opgeslagen bed, waarop toch iemand gelegen had alles bestrooid met sigarenasch dat was de wo ning van Peter Wilde, te Genève. De jonge man paste goed bij zyn omgeving. Met slechts een paar allernoodigste kleeding- stukken aan, liep hij heen en weer, in het heldere zonlicht, dat op zyn vermoeid gelaat viel, waaruit hg met een koortsachtige hand zgne verwarde haren streek. Hij had den heelen nacht gewerkt en was toch ontevreden over zich zelf. Na nam bg een bad en maakte by al de wanorde, die er reeds heerschte, nog een waren zondvloed in de kamer. Dat was zyn uiter lijk leven. Als men hem naar zgn in nerlijk gevraagd had, zou hy gezegd heb ben „Ik ben een verstandsmenschKoel nuchter, zelfzuchtig, met tameiyk veel wils kracht, volstrekt geen vooroordeelen, en eenige half verouderde beginselen. In plaats daarvan bezit ik idealen, maar die zijn zoo verward en rekbaar, dat zij mg niet hinderen. Zij zijn zoo bont als de vlaggen by een op tocht. Voor elke handelwyze kan ik de toe- passeiyke vlag van een ideaal hyschen. Voor het oogenblik zyn eerzuoht en verlangen naar rykdom de dryfveeren van myn doen en laten on^er dien invloed speelt mijn leven zich rol wil spelen als de Vereenigde Staten op Caba vervulden. De Amerikaansche Senaat heeft de Spaan sche indemniteitswet, die den 20en Februari door de Kamer was goedgekeurd, eveneens aangenomen. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. MEDEDEELING van weg© de Plaatselijke Gezondheids commissie te Middelburg In zake het ONDERZOEK VAN MELK. In het jaarverslag der Gezondheids-Commissie, onlangs ook in dit blad gepubliceerd, werd medegedeeld, dat de Commissie in de re sultaten van het onderzoek der alhier ver kocht wordende melk gedurende de laatste jaren aanleiding had gevonden, in bet vervolg dat onderzoek voortdurend te doen plaats hebben en den uitslag op gezette tijden bekend te maken. Wy geven thans hieronder de resul taten, verkregen in Januari en Februari 11. Tot goed begrip der medegedeelde cyfers deelen wij hier mede, dat melk van normale samenstelling een soorteiyk gewicht heeft, dat zich wel binnen zekere grenzen kan bewegen) maar toch nooit veel verschilt van 1,03 en bij goede melk daar niet beneden, noch veel daarboven mag gaan. Voorts bepaalt men het gehalte aan vaste stoffen, en aan het belang rijkste bestanddeel daarvanaan vet. Deze cijfers bewegen zich ook binnen grenzen, maar toch kan men op grond van de ervaring van lange jaren van goede, normale melk zeggen, dat zg een gemiddeld gehalte aan vaste stoffen heeft van 11,5 en aan vet van 3 terwyi men zeker matige eiachen stelt, als men alB mtmmum-cyfers voor marktmelk nog toelaat: 1,029 voor het soort, gew, 10 vaste stoffen en 2,5 vet. Onze resultaten zijn nu als volgt, waarby wy hier geen commentaar voegenonze conclusie willen wy echter gaarne aan belangstellenden mededeelen Leveranc. Soort, gewicht Vaste stoffen Vet C. J. V. 1,029 10,2 2,3 J. D. 1,031 12 3,— S. L. 1,029 10,9 3, M. D. 1,031 10,9 2,4 A. 0. R. 1,030 10,9 2,7 W. M. 1,032 11,0 2,5 G. T. 1,032 11,6 3,1 D. L. 1,031 10,9 2,4 c. 1,0306 11,3 2,8 B. M. B. 1,033 10,4 1,84 D. F. 1,034 10,3 1,5 J. C. 1,032 11,5 2,7 W. D. 1,030 10,1 2,— n L. D. 1,030 H,7 n 3,n Middelburg, 1 Maart 1899. De scheikundige sub-commissie, A. J. WIJNNE. J. C. VAN DER HARST J.J.z, 40 cent per regel. sedert 1847 ia Amerika 10 gebrülk, genezen RHEUMATIEK, SPIT, JICHT, BR0HCH1TIS, VERKOUDHEID en HOEST en aile pijnen en aandoeningen, De ALLCOCK'S PLEISTERS overtroffen alle andere wegens hare versterkende eigen schappen. Belangrijk Consulaat van de Vereenigde Getuigschrift, f Staten, Amsterdam, tï Dec., 1898. Het doet mij genoegen te vernemen, dat gij AUm/Bck'* Porous Plmlstorm in Holland zult introduceeren, Ik heb ze met prachtig gevolg gedurende jaren gebruikt en wil ze gaarne aanbevelen. Hoogachtend (w, g.)G. F. COREY, U.S. Consul. PRIJS: per stuk /0,50 of 2 Pleisters voor Bij alle Apothekers verkrijgbaar. Agent te AMSTERDAM J. M. POLAK, Apotheker, Galerij No.35. Wordt franco per post verzonden tegen overmaking van bedrag in postzegels. af als een nnrwerk." Wanneer men hem verder gevraagd had ot dat zgn geheele wezen was, zon hy geaarzeld en er verlegen by gevoegd hebben„Ja, dat is mijn heele wezen, als het was zooals het zijn moest; maar deze prachtig wer kende machine, dit glad loopende nnrwerk heeft helaas! nog éen veer te veel. Gewoon- lijk slaapt die, maar als zij eens begint te loopen, dan is het gedaan met alle regelma tigheid. Dan hollen de wgzers als bezeten voort, of zy staan stil, of de eene gaat voor de andere achteruit." „Hoe noemt gij die veêr „Dat kan ik u niet zeggen. Wanneer de wetenschap niet uitgemaakt had dat er geen ziel is, dan zou ik zoo vry rijn die veêr mijn ziel te noemen, nu noem ik haar het ding, dat niet bestaat oh dat my toch ont zettend veel last veroorzaakt. Het ia de aan leiding tot allerlei stoornissen, Het maakt dat ik vaak het tegendeel doe van hetgeen ik wil. Dat ik opstuif wanneer het veel beter ware kalm te biyven. Dat ik myn hand open, als zy liever gesloten moest biyven. Dat ik smadeiyk lach, wanneer ernst my tot eer zou strekken. In 't korthet is een dwaas, onpraetisch ding. Gelukkig de menseh die deze overbodige veêr niet bezit!" (Wordt vtrtolgd,)

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 3