Dood van Felix Faure. FEUILLETON. s Een grappig tweetal. middelen en naar de omstandigheden welke daaruit in geval van oorlog voortspruiten. Het amendement werd verworpen nadat mi nister Ritchie verklaard had, dat een officieel ouderzoek onder de bestaande omstandigheden had uitgebracht dat de rampspoedige gevolgen, voor welke men in geval van oorlog vreest, wel niet verwezenlijkt zullen worden. Als de vloot maar sterk genoeg wordt gehouden om de Brifcsche handelswegen te beschermen en de kusten te beveiligen voor een blokkade, is er niet het minste gevaar voor hongersnood. Er is sprake van het aftreden van den Duitschen minister van landbouw, die het niet met Von Hohenlohe zou kunnen vinden. In den Duitschen rijksdag interpelleerde de afgevaardigde Johannsen over de uitwijzing van Deensche onderdanen uit Noord-Sleeswijk. De rijkskanselier verklaarde, dat het recht tot uitwijzing van buitenlanders een uitvloeisel is van het sonvereiniteitsrecht der bondsstaten en de uitoefening van dit recht niet staat onder toezicht van het rijk. De uitwijzingen, welke de Pruisische regeering heeft gelast, vallen buiten den werkkring van den rijkskan selier. Spr. weigerde op grond daarvan de in terpellatie te beantwoordenook zouden de verbonden regeeringen aan een eventueele be spreking van het onderwerp niet deelnemen. De Zwitsersche regeering heeft in haar antwoord aan den czaar gewezen op de nood zakelijkheid om eenige bepalingen in de con ventie van Genève Roode Kruis) meer in overeenstemming met de gewijzigde denk beelden te brengen. De Italiaansche senaat is niet zoo volg zaam als de regeering wel zou willen. Vooral de jongere senatoren zouden een zelfstandigheid ten toon spreiden, welke men in dat hooge staatslichaam niet gewoon is. Reeds éen wetsontwerp, een van niet over wegend belang, is verworpen. Over de crisis in Hongarije zijn nog geen stellige berichten. Te Boedapest neemt men algemeen aan dat tot Banffy's aftreden beslo ten is. Het gebeurt niet dikwijls dat een regee ring met leedwezen haar tegenstanders ziet wegblijven. Maar in Spanje is het anders. Sagasta is bezorgd over het bevel van Don Carlos aan zijn aanhangers om weg te blijveD als het vredesverdrag behandeld wordt. Gewoonlijk sluiten de partijen zich in om standigheden als deze aaneen, waardoor voor komen wordt dat een zoo groot nationaal be lang als partijkwestie wordt behandeld. Maar Sagasta schijnt te vreezen, dat de republikeinen dit voorbeeld zullen volgen. Geschiedt dit, dan zou alleen de regeeringspartij voor di' goedkeuring van het vredesverdrag stemmen en dus de uitsluitende verantwoordelijkheid daarvoor dragen. Uit de Temps blijkt, dat de regeering te Madrid aan het manifest van Don Carlos wel een militante beteekenis hecht en niet een terugtocht, gelijk andere bladen. Maar toch maakt men zich niet ongerust. De Eerste volksraad van de Transvaal behandelde de begrooting die in de raming een batig saldo aan het eind van het jaar van een kwart millioen pond sterling oplevert De opbrengst der goudbelasting wordt geraamd op 200.000. Daar de regeering meer aanbiedingen voor een leening krijgt op gunstiger voorwaarden, zegt men dat de firma Hope Co. haar vroeger aanbod binnen een paar dagen zal hernieuwen. Door de verwerping eener motie om de voorstellen betreffende het Nicaragua-kanaa) bij de begrooting te voegen, heeft de Ameri kaanache kamer de tot standkoming der wet in dit zittingjaar onmogelijk gemaakt. Een schokkende tijding kwam heden in den vroegen ochtend tot ons. Felix Faure is Donderdagavond te 10 uur overleden. Een hartkwaal maakte een einde aan het leven van den zesden president der Fransehe republiek. Zelden zal een plotselinge dood meer onge legen zijn ingetreden. Ongelegen voor de Fransehe republiek, die zich te midden van zoo geweldige crisis als zij doorleeft, een nieuw hoofd zal hebben te kiezen, waarbij alle hartstochten der laatste tijden op geweldige wijze dreigen uit te barsten. Maar ook ongelegen voor de reputatie van den over ledene. Tot den laatsten ochtend zijns levens Schermutselingen. Hoeveel onderwerpen hebben wij over den pook behandeld! Byvoorbeeld De snelheid, waarmee wij oud worden. Wat de heer Mere dith toch zou bedoelen met te zeggen, dat de vrouw het laatste zal zijn wat door den man beschaafd wordt. Thomson, Wat zal dit alles beduiden als we honderd jaar verder zijn Hoe heel anders zijn wij tweeën dan alle andere menschen? De mooiste vrouwennaam (Mary). Het ge-heim van te zijn en niet te zijn. Waarom leeft Mary? Leeft Mary inderdaad Zij was binnengekomen met een heel be drukt gezicht, omdat hoe langer zij er over nadacht, hoe minder zij begreep waarom zij leefde. Dat kwam door het lezen van een boek, getiteldWaarom leven wy een had men niet opgehouden hem aan te vallen, en zijn naam in verband te brengen mot zaken, welke het licht niet mogen zien. Eu zoo kau het niet, anders, of er zal alom twijfel rijzen of de toedracht der zaak wel zoo is, als officieel wordt medegedeeld. De een zal denken aan de omstandigheden waaronder een Lemercier Picard en een kolo nel Henry om het leven kwamen; een ander zal vermoeden, dat de president zelve een uitweg heeft gezocht uit de moeilijkheden, waarin by, naar beweerd werd, is gekomen, nu zijn voorganger voor het hof van cassatie heeft gesproken en daarbij niet onaangeroerd liet de wijze waarop het kabinet van 1894 het Dreyfus-proces behandelde. In hoever voor dergelyken twijfel grond be staat, is nog niet te bepalen. Zeer onvoor zichtig is het zeker, dat men zoo geheimzinnig te werk giDg, in plaats van terstond naar de grootst mogelijke publiciteit te streven, gelijk bij voorbeeld bij den dood van Jules Ferry, toen nog geen twee uur na den dood het meest volledige bericht afdoende zekerheid bracht, dat dit sterven geen verband hield met de toen woedende Panama-crisis. Eerst heden middag ontvingen wij de volgende telegrammen over den dood. De president, die gelijk o. a. uit zijn beweeg lijke levenswijze en groote jachtpartijen bleek, zich in een goede gezondheid scheen te ver heugen, gevoelde zich Donderdag ochtend minder wel. Hij klaagde over pijn in de beenen en liet zijn gebruikelijk toertje t< paard achterwege. Toch gevoelde hij zich nog in staat deD ministerraad te presideer en, welke in de na middag afliep. Omstreeks zes uur, en nadat hij de zoo pas ge nomen besluiten had onderteekend, riep hij gene raai Gall toe „Kom spoedig. Ik voel my onwel.' Doctor Parant en majoor Humbert verzorg den den president. Reeds spoedig iiet de toestand zich zoo aanzien, dat de omgeving het noodig oor deelde den minister-president met het gebeurde in kennis te stellen. Dupuy begaf zich onmiddellijk naar het Elysee, waar voor en na hem ook de andere ministers samenkwamen. De toestand bleef den geheelen avond ernstig. Op Faures verzoek kwamen zijn vrouw ei, kinderen, van wie de stervende een hartroerend afscheid nam. Daarna sprak hij eenige vriendelijke en hartelgke woorden tot de h eren van zgn huis. Tevens werd een geestelyken ontbode die den stervende van de H. Sacramenten voorzag. Hij verloor te 9 uur het bewustzijn en over leed te 10 uur. Twee geestelijke zusters bewaken het lijk dat heden gebalsemd wordt. Vooral mevrouw Faure moet door den dood zeer smarteiyk getroffen zyn. Aan het Elysêe werden des avonds geen inlichtingen gegeven over den dood van den president der republiek. De deuren bleven ge sloten. Alleen werd door een officier van het militair huis het bericht van het overig deD bevestigd. Voorziening In de vacature. Volgens de Fransehe grondwet wordt de president der republiek gekozen in een ver eenigdo vergadering van Senaat en Kamer, die te Versailles als congres bijeenkomen. In den regel heeft deze verkiezing zoo spoedig mogelyk plaats; in 1894 nog geen drie etma len na den dood van Carnot. Ditmaal zal men nog meer spoed maken. Volgens een telegram van heden middag if de bijeenkomst van het congres be paald op morgen (Zaterdag) -middag te een uur precies. Iu afwachting van de benoeming van een opvolger, worden de functiën van president waargenomen door den president van den ministerraad, alzoo door Charles Dupuy, toe vallig dezelfde die ook in 1894 met de waar neming van het presidentieel gezag was belast. Nog den avond van den dood heeft Dupuy de eerste maatregelen genomen, welke door den toestand noodig werden. Aan de prefecten en onderprefecten werd door hem het volgende telegram gezonden „Met leedwezen meld ik u het overlijden van den president der Republiek. Wees zoo goed alle mogelijke maatregelen te nemen om de bevolking met het sterfgeval in kennis te stellen. De regeering rekent op uw waak zaamheid." In een tweede aanschryving van den minis- aoort van boek dat niet uitgegeven moest worden, want het maakt de menschen maar ongelukkig. Mary staarde het probleem aan, met groote, strakke oogen, totdat ik haar dwong om op te zien, door er een ander probleem tegenover te stellen. „Leeft eij?" In haar onwetendheid meende zy dat hier aan niet te twijfelen viel, maar ik leende haar een boekBisschop Berkeley en sedert is zij begonnen zichzelf heimelyk te knypen, al leen om zich te overtuigen dat zij er nog is. Haar das. Tot nog toe had ik (zooals men zal opge merkt hebben) door woord, noch blik, noch teeken de overeenkomst geschonden, die onze platonische vriendschap mogelijk maakte. Ik had haar zelfs nooit lieveling genoemd, om dat ik na rijp nadenken, met geen mo gelijkheid had kunnen beweren dat dit een van de manieren was, waarop ik Thomson toe sprak. En ik zou op dezelfde wijze voortge gaan zijn, als zy niet een das had gehad, dien ik niet verdragen kon. Die das alleen is aanaprakeiyk voor hetgeen er dieD dag gebeurde. Het is een reep verschoten terra cotta, dien zij voor haar mond bindt als zy door den mist gaat. Dan is haar gelaat uit- ter-president ontvingen deze ambtearen last op hun post te blijven of, zoo zij niet op hun standplaats waren, daar terug te beeren. Voor zoover bekend, is nergens iets bijzon- vers voorgevallen. Verder deed Dupuy, die met de andere ministers op het Elysêe aanwezig was, de offi- eieele personen waarschuwen, zooals de gezan ten, den militairen gouverneur van Parijs, den prefect der Seine en den prefect van politie, de presidenten van den senaat en kamer. Beide laatstgenoemden begaven zich onver- wyid naar het Elysêe. Faure's leven. Een Z0"r eenvoudige Parijsche jongen, 30 Januari 1841 geboren als zoon van een schryn- werker, en zelf aanvankelgk den kost verdienende als leerlooier, ziedaar de jeugd van Felix Faure. Maar met welke vaart steeg hij hooger op den ladder. Van een bescheiden ambachtsman klom hij op tot groothandelaar en industrieel, terwgl zgn groote geestkracht en ondernemings geest bleken uit den omvang, dien zijn zaken namen, en Faure tot een van de grootste ree- ders uit Havre maakten en tevens tot een zeer geziene, vertrouwde persoonlijkheid. Dat bleek o. a. uit het feit, dat hij werd ge roepen aan het hoofd te staan van de Kamer van Koophandel in zijn woonplaats. Hoe iemand, die het in de maatschappij tot zulk een hoogte heeft gebracht, die een werk kring had, welke hem dubbel lief moest zijn, waar hij zelf zyn zaak had gegrondvest, hoe zoo iemand ooit de voorkeur heeft kunnen geven aan het politieke leveD, ziedaar een vraag welke ons een raadsel is, ook omdat Faure, die als koopman een beslist vrijhande laar was, zijn beginselen zoo niet over boord moest werpen, dan toch verloochenen. Maar Faure aanvaardde niet alleen een zetel in het Palais Bourbon, hij Het zich zelfs vinden tot een geheele toewijding aan de politiek, en wel door bij de vorming van het groote ministerie een plaats als onderminister van handel en koloniën aan te nemen. Driemaal bekleedde hij dat ambt (onder Gambetta, onder Jules Ferry en onder Tirard). Na eenige jaren was Dog belangrijker plaats voor hem weggelegd. Bij de vorming van het kabinet Dupuy in Mei 1894 werd Felix Faure belast met de portefeuille van marine. In het licht van die dagen heeft hg deze betrekking naar behooren vervuld. Maar eerst later werd ook zijn naam genoemd in ver band met de slechte voorbereiding der Mada- gascar-expeditie, toen bleek dat Frankrykniet over de noodige schepen kon beschikken en zelfs de Engelsche handelsvloot moest worden te hulp geroepen, om de Fransehe troepen over te brengen. Bekend zijn de hevige aanvallen, welke in die dagen, vooral in September en October, tegen Faure's collega voor oorlog werden gericht. Geen smaadreden werd den minister bespaard, vooral niet door de clericaal-antisemitische pers, die generaal Mercier verantwoordelyk stelde voor het feit, dat bg deze expeditie, welke geen enkel schot had te lossen, meer dan 7000 officieren en soldaten zgn omgekomen van ellende en gebrek. Steeds wonnen deze aanvallen in kracht, vooral toen de anti-semitische pers, voorgelicht door Du Paty de Clam of Henry, de eerste berichten over de arrestatie van Dreyfus kreeg en dus nieuw voedsel vond voor aanvallen op den minister, die niet krachtig genoeg heette op te treden tegen den Joodschen verrader. Meer dan waarschijniyk dat men daarin den oorsprong heeft te zoeken van de groote zaak. Want toen Mercier, door de voorbarige pu bliciteit gedwongen, besloot de vervolging tegen Dreyfus door te zetten, zwegen allen, die een paar dagen te voren nog het hardst gescholden hadden, ook Rochefort, die, als wii ons niet vergissen, in die dagen het bekende woord sprak „een leger saamgesteld uit soldaten als leeuwen en generaals als ezels". Destijds werd over Faure gezwegen. Maar de socialistische Dreyfuspers heeft vooral den laatsten tijd niet nagelaten te beweren, dat ook Faure schuldig was aan den noodlottigeD afloop van de Madagascar-expeditie en dat Faure zich bij de uitrusting der vloot en hel doen van bestellingen meer koopman dan staatsdienaar had getoond, en dat niet eens van gunstige zijde. Dat er in die dagen geknoeid is, staat, ge- looven wg, vast. Of Faure daarbij willens en wetens heeft medegewerkt, niet. Bovendien mag niet onvermeld blyven, dat hg in èen opzicht schandelijk belasterd is. dagend genoeg, maar ik kon het wel verduren als ik den anderen kant uitkeek, als ze dan maar zelf niet zoo roekeloos was, van allerlei afscheidsopmerkingen door die das heen te maken, die heel dun ia. Dan is haar mond om kort te gaan, ik ban dat niet verdragen. Ik had haar herhaaldelijk gewaarschuwd, maar zg scheen niet te begapen wat ik bedoelde. „Kom niet dicht bij my, met dat ding voor uw mond", heb ik wel tienmaal tegen haar gezegd. Ik heb hardnekkig geweigerd het voor haar vast te binden. Ik heb gezorgd dat de tafel tusschen ons in was en dan vroeg zij waarom (door de das). Zij was heel dwaas. En van daag toen ik mij toch al wat vreemd voeldeHet was in een oogenblik geschied „Tracht niet te spreken met dat ding voor uw mond!" had ik gezegd, terwgl ik met myn rug naar haar toe stond. „Denkt gij dat ik het niet kan, omdat hij te stijf zit." „Ga weg." Zy draaide mij om en zei verbaasd„Waar om, hy zit heel los. Ik geloof dat ik er wel door zou kunnen fluiten." En zy floot er door. Dat maakte een einde aan onze platonische vriendschap. Faure heeft in het minder eervolle leven van haar vader geen aanleiding gevonden om niet de vrouw te trouwen, die bij lief bad. En bekend met de onzuivere bronnen van den rijkdom des vaders, nam hij de dochter zonder bruidschat, een feit dat, gelijk men weet, in Frankrijk maar zeer zelden voorkomt. Alles wat wij over deze zaak hoorden, heeft ons steeds den indruk gegeveD, dat Faure handelde als eerlijk, fatsoenlijk man, die vrij was van een helaas te veel bestaand vooroordeel. Faure als president. Gelgk wg reeds opmerkten, werd in de dagen van-Faure's ministerschap zgn naam nooit in verband met het Madagascar-schandaal genoemd. En zoo ongerept was zgn naam, dat, toen in het laatst van December de keuze van een kamer-president moeielgkheden bood, er ernstig sprake was, dat de minister van marine naar het Palais Bourbon zou verhuizen. Daartoe kwam het niet. Maar grooter eer was voor Faure weggelegd. Toen Casimir Perier half Januari van het jaar 1895, onder nog steeds niet opgehelderde omstandigheden, aftrad als president der repu bliek, vereenigden de gematigden hun Btemmen op Faure, en slaagden er zoo in Henri Brisson uit het Elysêe te weren. Met 430 van de 791 stemmen werd Faure met de hoogste macht in den Franschen staat bekleed. Dat hij die ten nutte van zijn land heeft aangewend, zal wel niemand beweren. Nog gisteren en eergisteren werd door de gematigde bladen als de Temps betoogd, dat de oorzaak van de moeilykheden, welke de republiek alle levenskrachten ontnemen, niet ligt in de grondwet, maar in de toepassing of juister in de niet-toepassing van deze hoogste staatswet. De macht, welke de grondwet hem schonk, gebruikte Faure niet. Maar zijn tegenstanders waren vooral de laatste maanden niet uitge praat over het misbruik, dat hij zou maken van de macht en den invloed, welke hij buiten de grondwet had. Zijn persoon. Om uit de omgeving, waarin Faure geboren werd, op te klimmen tot de positie, welke hij te Havre zou innemen, daarvoor waren zeker groote hoedanigheden, bekwaamheid, doorzicht en geestkracht noodig. Zonder deze is het in de niet-staatkundige wereld slecht vooruitkomen. Ook zgn huwelgk, onder de zooeven vermelde omstandigheden, kon niet dan een voor zgn karakter vleiend getuigenis zgn. Maar later bleek, dat sterke beenen noodig zijn om de weelde te kunnen dragen. Vooral sedert de Octoberdagen van 1896, toen Faure door den machtigsten souverein der wereld als zijns gelijke werd behandeld, toen bij het afscheid de czaar hem omarmde, schynt een belangryke keer in zijn karakter te zijn gekomen. Van waardeering was sedert weinig sprake meeren als men zich over het hoofd van den staat uitte (wat natuurlgk een groot deel der pers niet doet) dan was het nooit anders dan met spot over den van niets tot- iets en alles gekomen man. Ontelbaar zyn de verhalen over de bespot telijke aanmatiging van den vroegeren burger jongen. Vooral op de jacht, zgn meest geliefkoosde uitspanning, toonde hij niets van die gemeen zaamheid, welke doorgaans door dit vermaak wordt gewekt. Het trotsche hoofd van den staat won het steeds van den hartstochtelyken jager. Wel is alles wat verhaald wordt, niet op een goudschaaltje te wegen, maar zeker is dat bij enkele gelegenheden werkelyk bleek van een allerminst democratische opvatting van zgn hoog ambt. En als men daarbij voegt de verhalen over zijn vroeger doen als minister, zijn krachteloos bewind, en het sterke vermoeden dat hg, wel licht om persoonlijke belangen, een der eersten was onder do tegenstanders des rechts, dan ge- looven wij genoeg te hebben gezegd, om aan te geven, dat Faure niet om zich zelf zal worden betreurd. Toch is zijn dood, naar wij gelooven, voor het land een ware ramp. Wie zal hem opvolgen Ziedaar de vraag welke zich opdringt en vermoedelijk reeds morgen te Versailles zal worden beslist. Natuurlijk dat de geheele strijd zal loopen over de vraag van den dagvoor en tegen revisie, voor en tegen den generalen staf en diens clericalen meester. Vijf minuten later. Ik sprak onstuimig, hartstochtelijk, opge wonden en zij was al dien tijd bezig om haar jakje aan te trekken en den mouw te zoeken. „Het was uw eigen schuldmaar ik ben blij. Ik heb u gewaarschuwdschrei maar gerust. Ik zie u gaarne schreien." „Ik haat a." „Neen, dat doet ge niet." „Een vriend „Mijnheer Thomson „ThomsonChutThomsonZgn voor naam is niet Harry Ik weet niet hoe die is, het kan me niet schelen „Gij zeidefc „Het was een leugen. Trek niet zoo'n mondje „Dat zal ik doen, als ik wil." „Ik waarschuw u!" „Het kan me niet schelenOO „Ik heb u gewaarschuwd „Nu weet ik wie ge zift." „Juist, en ik ben er trotsch op." „Platonische vriendschap? Nonsens! Ik kibbelde met u dien keer, opdat ik uw hand zou kunnen vasthouden, als wy het weer by- legden. Toen ge dacht dat ik uw karakter bestudeerde toen zet niet zoo'n Wellicht dat het keerpunt, aan welks naby- heid wg gister nog niet geloofden, heden gekomen blijkt. Zal het een man van het zwaard zlju, of een des rechts? Zal men een geëerbiedigd staatsman zoeken of een generaal? Zal men een kracht willen of een zwakkeling Ja zal men een republikein willen of een monarchaal? Ziedaar de groote vraag van den dag. Maar dit is zeker de toekomBt van Frankryk staat op het spel. Zal de republiek deze nieuwe crisis overle ven. Of zou uit de verwarring van heden wel licht een man te voorschijn komen? INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. Mijnheer de Redacteur. In het laatste verslag van de raadsvergade ring van Terneuzen schrijft uw correspondent, dat de wethouder Van IJsselstein beweerd heeft, dat de bouwmeester zijn plicht niet heeft gedaan, omdat een bestek op den bepaalden tijd niet was ingezonden bij het dagl. bestuur en de verrekeningsstaten niet in orde waren. Vergun mg, mijnheer de redacteur, den lezers van uw blad aangaande deze zaak eenige op helderingen te geven. Wat toch is het geval De bouwmeester (mijn zoon) had een bestek gemaakt, dit ter inzage gezonden by de leden van de commissie van fabricage en in de ver gadering van 6 Februari was het behandeld. Nadat elk der leden zijne bezwaren in het midden had gebracht de heer Visser had zes> de heer Van den Hoek niet minder dan 15 aanmerkingen deelde ik aan de heeren mede, dat ik, vermoedende dat het bestek door enkelen ten onrechte zou worden afgekeurd, een hooggeplaatst ambtenaar van 's rijks waterstaat inlichtingen dienaangaande had gevraagd, en dat ZEd. mij verzekerd had, dat het bestek, door mijn zoon bij de commissie van fabricage ingediend, in orde was en zeker zou worden goedgekeurd. Eenige veranderingen en bijvoe gingen waren door de meeste leden van de commissie van fabricage gemaakt en de wet houder Van IJsselsteijn droeg mgn zoon op het gewijzigde bestek denzelfden avond bij het Dagel. best. in te zenden. Mijn zoon heb ik ten sterkste afgeraden dat te doen. Immers, een deskundige had uitgemaakt, dat zyn be stek voldeed aan de voorwaarden, door den Staat voorgeschreven, en het is mij ook later verzekerd, dat de wijzigingen, die de meeste leden van reeds ge noemde commissie in het bestek gemaakt hadden, overbodig waren. Wat de verrekeningstaten betreft, waarover de wethouder Van IJsselsteyn in de vergade ring gesproken heeft, kan ik den lezers van uw blad mededeelen, dat zy tot de laatste maand toe ingevuld waren. Myn zoon heeft ze dan ook dadelijk bij zgn thuiskomst aan het Dagl. Best. verzonden. Wegens familie-aangelegenheden heb ik de raadsvergadering niet kunnen by wonen en heb das ook niet de reden kunnen noemen, waarom mijn zoon het bestek niet op den bepaalden tijd heeft ingeleverd. Een ieder, mijnheer de Redacteur, die weet, dat enkele leden van den Raad alles in het werk stellen om den bouwmeester zooveel mogelijk tegen te werken omdat hij bij de benoeming hun candidaat niet was zal moeten bekennen, dat de wethouder Van IJsselsteyn in de raadsvergadering van 9 Febr. mgn zoon ten onrechte beschuldigd heeft van het niet volbrengen van zynen plicht. U, mynheer de Redacteur, dankzeggende voor de afgestane plaatsruimte, hoogachtend, Uw dw. dn. C. VAN DER HOOFT, Lid der Commissie van fabricage. Terneuzen 15 Febr. 1899. HANDELSBERICHTEN. Grraanmarüten enz. Vxmbihoik, 17 Febr. Boter f 1.20 f 1.15. Eieren f 3.60 per 104 stuks. Ajcstmuum, 17 Febr. Lynolie/' 183/4. Raapolie 2472 a contant. cükegsem-airdkkiechi, bij Bküssel, 16 Febr. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1500 stuks runderen aangevoerd, waarvan 642 ossen, 190 stieren en 668 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor: ossen 0.70 tot 0.84 francsstieren 0.55 tot 0.70 francskoeien en vaarzen 0.55 tot 0.70 francs mondje „Geef my myn das." „Ik leende u Berkeley opdat ik u by de schouders zou kunnen vatten, onder voor wendsel dat ik moest onderzoeken of gij nog leefdet." „Vaarwel voor altyd „Al dien tijd, toen wij het geheim van het Zijn bespraken, dacht ik hoe prettig het zou zgn om mgn hand onder uw kin te steken en uw hoofdje op te lichten." „Als gg ooit weer tot mg durft spreken." „Trek niet zoo'n mondje en ik zou liever mgn vingers door uw haar steken dan het grootste gedicht maken Zg was weg, en liet haar das achter. Myn hart zonk mg in de schoenen. Ik deed het raam open, en ik had haar kunnen volgen. Maar ik deed het niet. Wat ik zag had een merkwaardige uitwerking op myn gemoed. Ik zag haar met opzet de straat oversteken, ten einde den ouden man een dubbeltje te geven. Einde goed, al goed! Ik ga onmiddellyk naar het huis, waar Mary-lief woont. EINDE,

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 3