Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. Men achi-yft ons uit Biervliet: Door vele belanghebbende ingezetenen, zoo wel van Biervliet als van het gehucht Drie wegen, is oen verzoek tot den inspectour der posterijen gericht oin den bodenloop te wijzi gen, in overeenstemming met de wijze, zooals wij die dozer dagen in de Midd. Crt. bespra ken, namelijk, dat de boden om 8,45 en 12.30 vertrokken en te 9,30 en 4 uur aankomen. Als een gevolg dezer regeling behoort een der beide boden te Biervliet woonachtig te zijn en zou de loop in de avonduren nu vertrekt de bode 's avonds 7 uur naar Hoofd plaat kunnen vervallen. HET TOONEEL. Nieuwe gezichtspunten zijn ons Donderdag avond niet geopend, frissche ideeën ons niet geopeubaard. Noch in het zeer aardige lever de rideau, of te wel, op zijn ouderwetsch Nederlandscb, „voorstukje" geheeten, noch in De Zonzij van 't leven hebben' wij iets gehoord, dat wij op het tooneel al niet meermalen vernamen. Maar toch zullen wij van beide volstrekt geen kwaad zeggen. Zij verschaften ons een genoeglijken avond. Frisch waren de ideeën niet, maar eigen aardig en leuk vaak wei. Wij gelooven dat het algemeen gevoelen weer te geven is in deze woorden: „Men heeft zich uiterst vermaakt eu veel gelachen, maar het gevoel van den avond was ten slotte, alsof men een groote zoete schuimpjes had genoten." Die opmerking, zoo geheel vau toepassing op do voorstelling van Donderdagavond, schreef F. C. jr juist in de Opr. Haarl. Crt van naar aanleiding van een voorstelling door een Fran8ch gezelschap van Le Controleur des wagon-lits, waarbij het zeer vol was, terwijl, toen het Nederlandsch Tooneel hetzelfde stuk gaf, de zalen mager bezet waren. Nog grappiger was het, dat, toen datzelfde gezelschap Le Terre neuve van A. Bisson gaf, daarover, als iets zeer bijzonders, uitvoerig werd geschreven in een groot blad, terwijl hetzelfde stuk meermalen door het Tivoli gezelschap, onder den titel 'N dolle Wereld te Rotterdam, en ook te Middelburg is gegeven. Men weet weldat ietwat losse maar toch aardige blijspel, waarin de hoofdpersoon, een afgevaardigde, al jaren lang zijn vrouw bedriegt. Poolman speelde daarin zoo meesterlijk als Bruniquel. Toen is daaraan niet eens veel eer bewe zen; maar nu het een Fransch gezelschap speelde, een „zeer tweede-rangs" nog wel, werd daarvan nog al ophef gemaakten wa ren er allerlei „vreemde menschen, veel dames" tegenwoordig, die zich geschaamd zouden hebben als zy het stuk in het Nederlandsch hadden gehoord. Op hetzelfde thema als in 'N dolle Wereld nu was ook geborduurd door den niet vermelden schrijver van Kleine geschenkenHet geeft te zien den man, die, hoewel vijf jaar getrouwd, zoo 's avonds, in plaats van naar ze'n club, naar een goede kennis gaat en dan zijn vrouw en zijn geweten geruststelt door een cadeautje. Maar de vrouw is slimzij doorziet het spelletjezij begrijpt dat zij dient als een madonna-beeld, dat men in de kerken geschen ken biedt als boetedoening voor begane zonden; en zij weet geestig haar man tot bekentenis te brengen. Het recept, dat hi) den heereu in zaal had aangeboden, faalde dus. Hij nam z advies terug. Vlug en geestig werd het door mevrouw Schwab eu den heer Faassen gespeeld. En wat wij verder te zien en te hooren kregen als product uit de fabriek der onuit puttelijke firma Blumenthal en Kadelburg, dfc tegenwoordig de stnkken uit den mouw schij nen te schudden, het was waarlijk goed en beter dan menig vorig blijspel, door hen ver vaardigd. Het is in het genre van De twee wapens, hoewel dat toch o. i. hooger staat. De ingre diënten, waaruit Auf der Sonnenseite is samen gesteld, komen weer neer optwee boemelende jongelui, die van de wereld genoten hebben een schatrijk geworden fabrikant, die wel met de „hoogen" wil omgaanzijn vrouw, die met haar hoogmoeds-ideeën a la Janus Tulp, aller lei dwaasheden doet en zotte uitdrukkingen bezigteen lieve, huwbare dochter, die, het spreekt van zelf, verstandiger is dan mama en de hoofden van genoemde jongelui op hol brengt. Maar die allen bij elkaar leveren ons in hun doen en laten, in hunne gesprekken zooveel grappigs, zooveel onderhoudends, dat men zich goed amuseert- Vooral de gesprekken tusschen die twee vrienden, die op zwart zaad zitten, en van wie ten Blotte de een met het fabrikants dochtertje, het goudviscbje, trouwt, zijn bij zonder leuken dit kwam te meer uit door het vlugge, aardige, losse en gemakkelijke spel van de heeren Ternooy Apèl en Faassen. De goedmoedige fabrikant Wulckow was in handen van den heer L. van Westerhoven, en natuurlijk weer uitstekend. Hoe een maD, die steeds met werklui heeft omgegaan, zoo idioot achtig tegenover zijn livereiknecht kon doen, dat was wel onbegrypelgk en raar. Maar het type van den knecht was overigens kostelijk, zelfs in al zijne overdrijving; en Kelly vervulde die rol zeer goed. Het geheel is trouwens een gemakkelijk te spelen stukmaar men moet het toch, zooals men Donderdagavond deed, vlug en los weer geven. De dames Schwab—Weiman, De Boer—Van Rijk en Faassen—Braakensiek verhoogden het genot van het geheel. Waarom komt laatstgenoemde niet wat meer op den voorgrond; zij weet zeer goed te speleneen vorig maal zagen wij haar ook reeds met genoegen, tn rollen als die van Kiïthe zou zij mevrouw Van der Horst meer rust nemenwant zij dient voorzichtig te zijn en niet te veel te doen. Woensdag 29 Maart geeft dit gezelschap, j Nederlandsche Tooneelveremiginghare laatste voorstelling in dit seizoen. Zij komt dan met Ghetto, van Herman Heyermans Jr., een stuk dat zooveel opgang maakt en nog steeds, ook bij zijne 25ste opvoering, volle zalen trekt. Stellig beleeft het zijn 50ste! RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden (Vrijdag) zijn veroordeeld wegens: mishandelingW. A. A., 25 j., arbeider, Sas van Gent, tot 6 m., D. F. d. B., 18 j., werk man, Sluiskil (Terneuzen), tot 2 m., en P. J. M., 25 j., werkman, Sluiskil (Terneuzen), en H. v. d. B18 j., tuinmansknecht, Vlissingen, beiden tot 14 d. gev. straf, en A. v. B., 20 j.. schippersknecht, enM.W.,19j., scheepsjagers- knecht, Wemeldinge, ieder tot f 3 b. s. 3 d. h.; en huisvredebreuk: F. J. B., 21 j., kleermakers knecht, Goes, tot f 3 b. a. 3 d. h. Vrijgesproken K. J. Jz., 41 j., kuiper, Zou- telande, beklaagd van diefstal. By bevelschrift van genoemde rechtbank is naar de openbare zitting verwezen do zaak tegen den te Boschkapelle en omstreken be- ruchten A. v. B., oud 25 jaren, zonder beroep, geboren en wonende te Boschkapelle, thanB alhier in hechtenis, beklaagd van op 15 Decem ber 1898 te Lamswaarde, gemeente Hontenisse, met het oogmerk om zich wederrechteiyk te bevoordeelen, den bierhuishouder P. J. Kindt door leugens en verdichtsel, o. a. door zich voor te doen als een zoon van eene bekende familie uit den Pawlwspolder, gemeente Honte nisse, heeft bewogen een bedrag van f 4.50 aan hem af te geven. Aan den beklaagde is de heer mr A. A. de Veer, advocaat te Middelburg, ambtshalve verdediger toegevoegd. De firma Davidse en Co. te Middel burg had met een fabrikaat te Zaandam gecontracteerd voor den alleenverkoop van limonade gazeuse en limonade siroop, vervaar digd uit essence, door den fabrikant geleverd. Bemerkende dat een andere firma te Middel burg de siroop verkocht in fiesschen met het zelfde gedeponeerde fabrieksmerk, diende ge noemde firma b9 monde van haren advocaat, mr M. Jacq de Witt Hamer, bij de rechtbank te Haarlem een eisch tot ontbinding der over eenkomst in. Voor gedaagde trad op mr D. E. Lioni van Amsterdam. De rechtbank heeft dezer dagen de vorde ring van eischeresse in allen deele toegewezen. ONDERWIJS. Op de voordracht ter benoeming van een hoofd der school no 1 te Leerdam komt o. a. voor de heer J. Boogerd te Middelburg. De Donderdag overleden heer dr A. T. van Aken was ruim 69 jaar en verwisselde reeds in 1877 de betrekking van directeur der vyfjarige Hoogere burgerschool te 's Graven- hage voor die van inspecteur van het Middel baar onderwys. Ook was hg gedurende ver scheidene jaren curator van het Haagsche gymnasium. Aan vele instellingen van onder wys gaf hy overigens zijn steun. Zoo bekleedde hij nog steeds met ingenomenheid de betrek king van voorzitter van het bestuur der school voor volwassenen. De overledene waB ridder van de orde van den Nederl. Leeuw en van de Belgische Leopolds- orde. LANDBOUW. Door het hoofdbestuur der Vereeniging van landbouwers die suikerbieten verbouwen, gevestigd te G o e s, is aan den Bond van Nederlandsche Beetwortelsuiker fabrikanten het volgend schrijven gericht: „Van de afdeelingen onzer vereeniging op Zuid-Beveland en Schouwen ontvangen wij ernstige klachten over de bepaling in de tracten, dat de kosten van inladen en wegen voor rekening der landbouwers komen. In de samenkomsten met de afgevaardigden van uwen Bond, in het vorig jaar te Roosen daal gehouden, werd door ons in de handha- ,ving der bepaling, dat die koBten voor den verkooper bleven, slechts berust, omdat wij in de meening verkeerden, dat daarbij van uwe zijde een beginsel in het spel was, waar van niet zoude worden afgeweken en waarvan enkelen onzer de juistheid erkenden. Nu evenwel in het vorig jaar in Zuid-Beve land, de meeste, zoo niet alle fabrikanten hetzij openlyk, hetzij bedekt, inlaad- en weegloon voor hunne rekening namen, begrijpen ook wij niet, waarom nu, onder geheel gelgke omstan digheden als in het vorig jaar, verandering bunnen WYangen, De Inntete kon dan wnt t8eren 0I> g*l"lte- Beleefd maar ernstig hebben wy de eer, er daarom bij uwen Bond op aan te dringen, de kosten van inladen en wegen wederom voor uwe rekening worden gebracht, of dat, moch ten daartegen thans bij u te overwegende be zwaren bestaan, de prijs van beetwortelen zooveel wordt verhoogd, dat de landbouwer onder normale omstandigheden tenminste f 10 zuiver per 1000 K.G. beetwortelen ontvangt". In afwachting van het antwoord van den Bond noodigt dit hoofdbestuur de afdeelingen der vereeniging dringend uit met het afsluiten van contracten te wachten. Allerlei berichten omtrent het contrac teeren van suikerbieten in Zeeland kunnen niet opnemen. Ze komen trouwens op hetzelfde neer. De agenten bieden te weinig f 10 bruto, tegen f 1050 het vorig jaar, en de verbouwers zeggen natuuriyk „dank je". De laatsten deden beter om, zoo als door enkelen reeds geschiedde, te contrac- Begraven of verbranden Naar aanleiding van een mededeeling van iemand te Oldeboorn, waarin gewezen werd op het gevaar om, ingeval van besmettelijke ziekte het aangetaste en gestorven vee te begraven, deelt men het volgende mede: „Voor eenigen tijd had ik gelegenheid in de Neumark een grondbezitter te leeren kennen, die 64 stuks koeien bezat. In den zomer nu werd dezen koeien lucerne gevoederd. Toen 's avonds een dezer dieren doodbleef, werd eerst het ongeval aan het gebruik van broeierige lucerne geweten; nadat echter in den loop van eenige uren meer slachtoffers vielen, werd de hulp van den veearts inge roepen, die miltvuur constateerde. Na verloop van nog geen 24 uur was er van de 64 stuks vee geen enkel meer in leven. Het geval was eenvoudig ditvoor een jaren was op genoemd landgoed miltvuur uit gebroken en waren de cadavers nabij den koe stal begraven na behoorlijk ontsmet te zijn. Vele jaren lang was dit plekje grond onge bruikt big ven liggen, totdat de tegenwoordige bezitter er lucerne op zaaide met den gemelden treurigen afloop. Dit voorbeeld is zeker een reden om ver branden in inrichtingen, zooals die inDuitsch- land hier en daar verrijzen, als het eenige afdoend middel te beschouwen". Te Nice is overleden de heer H. P. J. v. d. Berg, die onlangs wyien den heer Groe- neveld als directeur der Javasche bank op volgde. De overledene, reeds geruimen tijd lijdende, was tot herstel van gezondheid uit Indiënaar Europa gekomen. Men herinnert zich hoe ruim een jaar geleden bleek, dat enkele gemeenten voor een deel hadden geleefd van toekomstige baten, door de opcenten van de personeele belasting over den termyn van 1 Januari tot 30 April reeds onder de inkomsten van het vorige jaar te brengen. Onder meer had men te Amsterdam zoo verkeerd gedaan, maar de burgerij ia nu zwaar gestraft voor die zorgeloosheid vroegere bestuurders. Immers de grootte van de rijksuitkeering hangt hoofdzakelijk af van de in 1897 geheven wordende belastingen. Het gemeentebestuur nu had opcenten over 12 maanden in rekening gebracht, waarmede Ged. Staten het eens waren. Maar by Kon. besluit is beslist, dat alleen de opcenten over den termijn 1 Mei—31 De cember 1897, en niet die tot 30 April 189r aanmerking konden komen. De Deli-Maatschappij keert 47 pCt. dividend uit. In verband met het beweren, dat mr Van Hall buiten de zaak der waardelooze spoor- wegaandeelen stond, deelt de heer Jacobs aanklager) in het N. v. d. D. mede, dat mr Van Hall persoonlijk de 30 aandeelen Chalons-Orleans aan hem, Jacobs, heeft ter hand gesteld, zonder dat óf mr Van Hall óf Haas (die er bij te, woordig schijnt geweest te zijn) een woord repte van de waardeloosheid dier effecten. Het accept, groot f 15.000, door graaf Z. S. afgegeven, in ruil voor de dertig aandeelen (die elk heetten 500 k 600 francs waarde te ver tegenwoordigen) is door den heer JacobB per- sooniyk aan mr Van Hall in het Paleis voor Volksvlijt overhandigd. Aan de meesten van hen, die deelnamen aan een Concours Hippique in de Maliebaan tijdens de inhuldigingsfeesten in 1898, is van wege de afdeeling 'sGravenhage der Holland- sche Maatschappij van Landbouwaangeboden eene portefeuille in prachtband, inhoudende eenige photographieën van no. 3 van het pro gramma: de elf provinciën, voorgesteld door eene boerin en een boer in nationaal costuum uit elke provincie, gezeten op een twee- of vierwielig voertuig. Elk span is afgebeeld zooals 't in den ring verscheen en by de platen ia gevoegd een pho tographic van alle deelnemers en hunne gezel linnen-in groep. Behalve eenige kleinere giften, heeft de kunstschilder J. J. L. ten Kate, te Epe, Gel derland, aan mevrouw Waszklewiczvan Schilf- gaarde de som van f 100 toegezonden, ter bestryding van de kosten van de vredesmani- Van S. L. van Giersen, teGiersen—Nieuwer- kerk, den man die op zoo zonderlinge wijze verdweeD, is de inboedel verkocht. Er heerschte daarbg heel wat drukte. Te midden van de pret bracht iemand een ander een mess! in de borst toe. Te Utrecht is een werkman, werkzaam aan de Rijks Munt, gearresteerd. De man had zich een hoeveelheid pas gemunt geld toege- Er is eene belooning van f 500 uitge loofd voor hen, die inlichtingen kunnen geven omtrent de daders van den diefstal aan de Bierkade te 'sGravenhage. In Den Haag trad Donderdag in het hu- welgk een bruid van 79 jaar en 11 maanden en een bruidegom, die den leeftijd van 67 jaar heeft bereikt. Het is 't derde huwelijk van het bruidje. De arend, dezer dagen te Wassenaar, op de buitenplaats van baron D. J. G. J. van Pallandt, door diens jager aangeschoten, is aan den Haagschen dierentuin ten geschenke gege ven. De vogel is een byzonder fraai exemplaar van Haliaëtus albicilla en overtreft de in den dierentuin reeds aanwezige twee exemplaren dezer soort in grootte. In ons land komt hij slechts gedurende het koude jaargetyde voor en wel het meest langs het zeestrand; hy wordt echter by sneeuw en strenge koude meer binnenslands geschoten ot gevangen, waar het volk hem niet zelden de namen van konings- of keizersarend geeft. (Dbld.) Het bekende gebouw der socialisten, Constantia, aan de Gedempte Rozengracht te Amsterdam, komt 20 Maart in veiling, op ver zoek van den hypotheekhouder. Waarschynlijk zal van socialistische zyde geen bod worden ge daan, zoodat dit gebouw dan een gansch andere bestemming zou krijgen. Te Zaandam dronk een kind uit een pot met kokend water en is aan de bekomen brandwonden bezwekenterwyi een ander kind, van twee jaar, tijdens afwezigheid der moeder door spelen met vuur in brand geraakte en zich daarby zoo ernstig bezeerde, dat eveneens de dood het gevolg was. Tusschen Gorssel en Zutphen is door een trein overreden eene nog onbekende dame. Haar Igk was deerlijk verminkt. Toen te Winterswijk een molenaarsknecht met zijn geladen wagen naar huis terugkeerde, ontmoette hg een dienstbode, die hem ver zocht een eind te mogen meergdendaaraan werd voldaan. By haar woning gekomen, wilde de kneebc stil houden, doch het meisje was reeds van het voertuig gesprongen, bleef met de rokken aan den wagen haken, viel en werd overreden. Haar toestand is zorglijk. De begrafenis van den ouden heer Boom gaard heett te Groningen in allen eenvoud) maar onder veel nieuwsgierige belangstelling plaats gehad. Aan het graf van den eenvou- digen man werd niet gesproken. De heer G. A. Boomgaard was geboren den 21 Sept. 1789 en sedert 1864 weduwnaar. Zijn vader werd 81, zijn moeder 72 jaar oud. Te Breda zyn gevankeiyk binnengebracht drie personen, die verleden Zondagavond door zoowat honderd vijftig steenen neer te op de rails van de stoomtram van Roosendaal naar Steenbergen, den tram hadden willen laten ontsporen. Door de oplettendheid van den machinist was het gevaar bijtyds ontdekt en werd een groot ongeluk voorkomen. De laag- hartigen hebben ree De „ware broeders" In de nog jeugdige Drankbestryders-vereeni- ging Sint-Paulm te Tilburg dreigt een scheuring te ontstaan. Zy hadden zich verbonden na twaalf uur voormiddag geen sterke dranken meer te gebruiken. De kwestie is thans ge rezen of dit nu als Greenwich- of wel als Amsterdamsche tijd te verstaan is. Een partij meentdat de bedoeling is den localen tyd te volgen, daar in die 20 minuten nog heel wat geconsumeerd kan wordende andere, dat deze strengere uitlegging tegen den geest der vereeniging is. De oprichter en leider, dr Van Zinnicq Bergmann, hoopt alsnog een voor beide par tijen bevredigende oplossing te kunnen vinden. Weer is te Antwerpen een vrouw aan hondsdolheid overleden. De moord te Rijssel heeft tot steeds tal- rijker wordende betoogingen aanleiding gegeven. Talrijke benden doorkruisten de stad onder het uitroepen van verwenschingen tegen de g teiyke broeders. Behalve voor de school, waar de misdaad werd gepleegd, schoolde men ook samen voor de bureaux der dagbladen. De ontdekking van den moordenaar was te danken aan een bg het ïyk gevonden briefje. Toen nu de justitie alle geeateiyke broeders vroeg dezelfde zinsneden te schryven, weigerde hunner en toonde zoo groote verwarring, dat men tot zijn arrestatie besloot. Bij de Franache kustplaats Gatteville was een Spaansche boot Ballesteros gestrand, en weer vlot geraakt. Maar daarna bleek dat het vaartuig geheel geplunderd wasbijna alle meubels, spiegels, behangsels, zelfs het keuken gereedschap was verdwenen. Te Nice is een tentoonstelling van brief kaarten met afbeeldingen gehouden, waar 130.000 exemplaren voorhanden waren. E Duitsche firma had er 40.000 ingezonden. Op een Woensdag te Londen gehouden banket van reeders deed de minister van koop handel eenige mededeelingen over het gebeurde te Antwerpen met den agent van de Boar trade, die zorg draagt dat aan boord van de te Antwerpen binnenvallende Engelsche schepen geen zielverkoopers worden toegelaten, die de haven daar onveilig maken. Het door dien ambtenaar uitgevaardigde verbod had aanleiding gegeven tot minder welwillende betoegingen van bedoelde heeren tegen de Engelsche maatschappijen. Maar de minister deelde mede, dat de by regeering te Brussel ernstige vertoogen zouden worden ingediend. Reeds lang is het te Londen een bijna onoplosbaar vraagstuk ruimte te vinden voor het steeds toenemende verkeer. De groote wegen zgn zoo overvol, dat de politie reeds aan automobielen de voorkeur geeft boven bespannen rgtuigen, omdat deze laatste meer plaats innemen. Thans is, tot groote ontevre denheid der koetsiers, bepaald, dat leege cabs niet meer door de hoofdstraten mogen rijden om vrachtjes op te doen. De cabs moeten zich op de daarvoor aange wezen plaatsen opstellen. De koetsiers be weren dat dit hun per dag wel f 3 zal kosten. Y vette Guilbert, die eenige dagen voor stellingen geeft in bet Apollotheater, is op bet oogenblik de lieveling van het Berlijnsche publiek. In de havens van Madagascar zijn maat regelen genomen tegen de overbrenging van pest door van Mauritius komende schepen. Sinds 25 Januari kwam te Tamatave slechts een geval van pest voor. Een in de Transvaal- sche plaats Middelburg voorgekomen verdacht geval is gebleken werkelijk pest te zyn. Buftenfandsche Verduurzaamde levens middelen. Het Mdbl. tegen de Vervalschingen schryft het volgende, dat wel behartiging verdient Men zendt ons een onvemist blikje, waarin asperges geconserveerd werden, voorzien van het volgende etiketPrima Ia SpargelkSpfe Beconvalescenten-Sparffel. Dit blikje, met lood j gesoldeerd, bleek zeor sterk aangetast te zyn, zoodat de ongelukkige „reconvalescent", die deze asperge-koppen gebruikt heeft, zeer zeker bij voortgezet gebruik ernstig nadeel zal ondervinden. Waarom koopt men toch bui- tenlandsche verduurzaamde levensmiddelen, waar wy die in ons land zoo voortreffeiyk kunnen krygen, zonder gevaar te loopen schadelijke bestanddeelen in ons organisme op te nemen? Men weigere onbekende merken, waarvoor de fabrikant zich schaamt zyn naam als waarborg op de etiketten te plaatBen. Verkoopingen enz. Bij de Donderdag gehouden openbare verpachting van een deel der landerijen van het burger-,gast-en weeshuis te Aardenburg zyn buitengewoon hooge prijzen gemaakt. De landerijen van het gasthuis liepen van f 1137.27 tot f 1673.42 of eene verhooging van ruim 47 die van het weeshuis van f 1592.25 tot f 2159.77 of eene verhooging van 35.6 De landerijen van het gasthuis brachten ge middeld op f 32, die van het weeshuis f 24 per Brugsch gemet of 0.442368 H. A. De oorzaak dezer verhooging moet gedeelte lijk gezocht worden in de verdeeling van groote kavels in kleine, waardoor de kleine landbouwer zich van een stuk land kon ver zekeren. Amsterdam. Donderdag vergaderde het Amsterdamsche comité voor het manifest van den Nederlandschen vrouwenbond ter interna tionale ontwapening tot het verkiezen van een bestuur van het Amsterdamsche sub-comité. Gekozen werden de heeren P. H.Hugenholtz, voorzitter, H. Wertheim, secretaris, die zich assumeerden de dames BoissevainBrugmans en Riemsdyk—Van der Leeuw en voorts de heeren Henri Polak, Nolting, Kater, Passtoors, Obreen en professor Van Hamel. 22 Februari zal in het Paleis van Volksvlijt een propaganda-meeting gehouden worden. In de zaak Haas-Van Hall is een groot deel der telegraphische correspondentie opgevraagd. 12 ambtenaren zyn belast met het nazoeken der telegrammen en bewijsstukken, waaronder meerendeel gefingeerde of vervalschte namen voorkomen. In de algemeene vergadering der Nederland sche vereeniging voor locaalspoorwegen en tram wegen is de rekening, sluitende met een batig saldo van f 402, op advies der financieele com missie goedgekeurd. Als bestuursleden werden de heeren Kooh en Loder herkozen. Hierna werd behandeld het verslag der com missie inzake het wetsontwerp tot nadere rege ling van den dieiast en het gebruik der spoor wegen, waarop uitBl uitend met beperkte snelheid wordt vervoerd. Mr Vlielander Hein, rechtskundig raadsman, lichtte in 't kort een adres aan de kamer toe, waarin eenige bezwaren tegen het aanhangig wetsontwerp werden uiteengezet. Het hoofdmotief om op wijziging van dit wetsontwerp aan te dringen, vond spreker hierin gelegen, dat de stoomtramdienBt uit eigen kracht is ontstaan, wat tusschenkomst der regeering zijns inziens niet rechtvaardigt en concurrenten, als diligencediensten, van de voorgestelde knellende bepalingen geheel vrij biyven. Ook zou dit ontwerp gewijzigd moeten wor den ten aanzien der bepalingen, waardoor onder zekere omstandigheden met goedkeuring der regeeriDg zal kunnen worden afgeweken. Daardoor toch zouden de tramdiensten kunj nen afhangen van inzichten van opvolgende regeeringen. Besloten werd dit adres aan de Eerste en de Tweede Kamer in te zenden. Leeuwarden. Alhier is heden nacht de strookartonfabriek met zes stoomhuizen door brand totaal vernield. De vuurzee was uren ver zichtbaar. Persoonlyke ongelukken had niet plaats. Alles was verzekerd. Oorzaak van den brand onbekend. 270 werklieden, meerendeels gehuwd, zyn door dien brand zonder werk. Bombay. Volgens geruchten heeft de sul tan van Oman aan Frankryk een haven afge staan. Engeland zou daartegen geprotesteerd hebben. Pretoria. Ofschoon wel aanbiedingen wor den gedaan, wordt niet aan eene Staatsleeniiig gedacht. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland.' Datnm Plaata. Voorwerpen. Informatiën, 16 Pebr. Veere, Meubels, De Vos. 16 Middelburg, Huizen, Verbuist. 22 Meliskerke, Hofateedje, Tak enLoeff. 23 Oudelande, Inspan, P. Overman 1 Maart Nisse, Inspan, P. Overman 3 Oost-Soub., Huiaen enz,, De Vos. 9 Baarland, Inspan, P. Overman 21 April Veere, Inspan, Havers- 24 Middelburg, Inspan, Verhuist. 25 Middelburg, Inspan, Tak. 26 0 8ouburg, Inspan, Loeff. 28 Meliskerke, Inspan, Tak enLoeff* Mei 0. Souburg, Inspan, Loeff. 3 Meliskerke, Inspan, Tak enLoeff. 5 Vlissingen, Inspan, 10 Oostburg, Inspan, Inspan, Hendrikse. 12 Schoondyke, De Smidt. 15 St. Jan en Eremo, Inspan, Hendrikse. 17 Wixterlandk., Inspan, Hendrikse. S* A ardenburg, Inspan, Hendrik**»

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2