BUITENLAND. letteren en kunst. "landbouw. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN liet gebouw krijgt inwendig een lengte van 25 M. en een breedte van 13 M., met de gale rijen voor 600 personen plaats biedend. De ruime kerkeraadskamer met kosterawoning boviudt zich in de onmiddelijko nabijheid dei- kerk. Met dezen bouw verdwijnt de z. g. Pranscbe erve, die met haar zevental woningen nog een oud-historisch plekje was. Bij een winkelier te R i 11 b e m worden sedert Zaterdagmorgen een paar gouden knoopen vermist. Men heeft alle reden te vermoeden, dat hierbij diefstal in 't spel is. Hoewel de politie allerlei pogingen in 't werk stelde oin licht in deze te ontsteken, is haar dat tot heden nog niet gelukt. S,Te Wolfaartsdijk hield Woensdag de vereeniging Nut en Genoegen eene buiten gewone vergadering, waarin een talrgk publiek aanwezig was. Een paar tooneelatukjes Knoo pt» in dm zakdoek es In de Wachtkamer, af gewisseld door een paar voordrachten entwee kleinere blijspelletjes en tot slot een tableau- vivant in 2 tafereelen Duel en Gewond ver schaften een zeer genoegelijken avond. Wolf erts Fanfare verhoogde de gezelligheid niet weinig door af en toe eenige muziekstukken ten ge- hoore te brengen. Te Driewegen kreeg een landbou wersknecht in den stal van een os zulk een trap tegen het linkerbeen, dat dit brak en afgezet moest worden. Zekere Van H., een paardenkoopman uit Axel, kwam Woensdag van de Markt te Terneuzen per gerij, waarvoor een paard, dat om ze'n nukkigheid vrij wel bekend was. Dicht bij Axel liep het dier zich dood tegen het huis van S. Dieleman. Van H. en ze'n passagiers vielen met een vaart uit het rijtuig, evenwel zonder letsel te bekomen. Op het telegraafkantoor te Terneuzen werden in 1898 behandeld 63414 telegrammen dat is 9987 meer dan in 1897, toen dat cijfer 53477 beliep. Volgens bericht uit Sas van Gent aan de Tern. Ct. is aldaar een peperfabrikant ge vlucht, die eene groote vervalscbing heeft ge pleegd. Een Duitsche firma werd voor eene belangrijke som bedrogen. Een onderzoek is ingesteld. Door de rijkspolitie te Oostburg is Woensdagavond de hand gelegd opeen vijftal jeugdige personen van 14—17 jarigen leeftijd, die van de marfetdrukte gebruik hadden ge maakt, om een buitenstaande kist met sinaas appelen open te breken en de vruchten zich toe te eigenen. Een paar der jongens hebben reeds vroeger met de justitie kennis gemaakt. Men heeft een stil vermoeden, dat de jongens ook niet vreemd zijn aan tal van kwajongens streken en allerlei straatschenderijen, welke in den laatste .tijd voorkomen. De heer M. H. van 'tKruijs te Groningen heeft, wegens verschil van gevoelen met het bestuur der gemengde zaDgvereeniging Dekker over de opvatting van de taak van den direc teur, zijn ontslag als zoodanig genomen. Eenige leden hebben zich afgescheiden en zullen nu eene nieuwe vereeniging onder zijne leiding oprichten. De Opera-veroeniging aldaar, onder directie van genoemden heer, zal Zaterdag en Maandag a. s. Cavaleria Rusticana en Die Regiments-: tochter opvoeren. De tenorparty zal gezongen worden door den heer Uhlig uit Dresden. Eleonore Duse, die te Athene eenige voor stellingen gaf is ten Paleize genoodigd, waar de koning haar zijn bewondering betuigde en een herinnering aan haar optreden in dit land overhandigde. Cosima Wagner, de weduwe van den grooten componist, die aan influenza lijdende was, verkeert in levensgevaar. ZUIVELWET. Door den heer Mindert Bokma de Boer, pri vaat zuivelconsulent te Groningen, is aan de Tweede kamer een adres gezonden, waarin hij zegt overtuigd te zijn, dat de belangen van de Nederlandsche zuivelindustrie en die van de kunst boter industrie, dus van de bereiding, den van God" komen. Op zijn vraag„Lieve kleinen, waarom doet gij geen kwaad?" hoort men een aantal verschillende antwoorden komen: „Om niet gestraft te worden. Omdat wij onze meesters gehoorzaam moeten zijn. Omdat het onzen ouders genoegen doet, enz. „Maar wanneer gij geen ouders hebt of niet meer hebben zult, waarom zult gij dan geen kwaad doen Antwoorden van verschillende zijden „Omdat wij het zelf verkeerd vinden omdat anderen ons niet zouden liefhebbenom een goed voorbeeld aan anderen te geven." De bisschop moet wat dringender worden en vraagt: „Dat is alles heel mooi, maar zou het ulieden toch niet helpen om geen kwaad te doen, indien gij wist, dat een algoed en almachtig hooger wezon u altijd ziet, en dat van u verlangt?" Yan alle kanten klinkt het: „Neen, wij willen goed doen zonder bang te zijn voor een spion!" De bisschop heeft nog een koord op zijn boog, en vraagt: „Dus is er niemand, behalve rwe ouders en uwe meesters, dien gij bewondert en wilt nastreven?" Nu hoort men een groot aantal bokende namen weerklinken„O ja Robert Owen, William Wilberforce, John Hampden, Giordano Bruno, Bayard, Marcus Aurelius," en nit den mond der meisjes: „Harriet Beecher Stowe, Harriet Martioeau, Rachel Russell, Mad Roland, enz." De biBschop„Gij hebt den grootste aller verkoop en de verzending van natuurboter en kaas en van kunstboter, kunstkaas ot surrogaten niet beter zullen kunnen behartigd worden dan door afzonderlijke regeling van beider belangen by speciale wetwaarin onder meer dient ge stipuleerd te worden„het instellen van eene ernstige, nauwlettende, deskundige contróle op de handelingen, die in het gegeven geval moe ten toevertrouwd worden aan mannen, die zoo wel theoretisch als practisch bekend zijn met het zuivelbedrgf en met de kunst-boter-indus- trie, terwijl met gestrenge voorkoming van het inbreuk maken op „de vrybeid van bedrg ven", aan de daartoe aan te stellen controleurs de bevoegdheid moet worden verleend om te allen tyde, zoowel in de zuivelinrichtiugen als in kunstboterfabrieken, tegenwoordig te zijn bij de daar te verrichten werkzaamheden, met de volmacht, dat aan hen, op eerste aan vraag, monsters zullen worden verstrekt van grondstoffen en hulpmiddelenby de bereiding van boter of kaas gebruikt, zoomede van de daaruit of daardoor te voorschijn gebrachte producten, met zeer gestrenge strafbepalingen tegen hen, die zich schuldig maken aan het verknoeien van die producten, zoowel tijdens ais na de bereiding, en bekendmaking van de namen van de strafschuldigen in de meest ge lezen dagbladen van ons land, en in de meest bekende locale bladen van de provincie, waar in de schuldigen hun bedrijf uitoefenen. Overtuigd, dat de belangen van de zuivel industrie, noch die van de kunst-boter-industrie gebaat worden door de wet van den 23enJuni 1889, Stil. no. 82, houdende bepalingen tot voorkoming van bedrog in den boterhandel, geeft hij in ernstige overweging, dat door de kamer bij de regeering worde aangedrongen Primo: op het intrekken van de wet van den 23en Juni 1889, Stil. no. 82; Secundo op het tot stand brengen van twee wetten, eene regelende de belaDgen van de zuivel-industrie en eene regelende de belangen van de kunst-boter-industrie bij ons te lande. Te Twisk (N.-H.) is opgericht eene Vereeniging tot veredeling van het rundvee in den kring Medemhlik. Haar doel tracht zij te bereiken o. a. door het aanleggen van een stamregister, waarin alleen koeien kunnen worden aangenomen: 1° welke uitmuntendoor goeden vorm; 2° waarvan bewezen is, dat zoowel de quantiteit als qualiteit harer melk uitmunt, en 3° die de tuberculine injectie kunnen trotseeren. Deze vereeniging is de eenige, die het vee aan tuberculine-inspuiting zal onderwerper. Dinsdag zullen in de Belgische kamer de volgende interpellaties worden behandeld I. Het mond- en klauwzeer nagenoeg vol komen verdwenen zynde uit de omstreken van Turnhout, en het vervoer van vee er thans hersteld zijnde, dient de veemarkt dier stad niet heropend? II. Sedert nagenoeg drie maanden zijn de veemarkten geschorst. Denkt de minister van landbouw niet dat verbod te kunnen intrekt eD, ten minste in de streken waar alle ziekte is verdwenen, zooals in 't land van Waas het geval is? De heer C. W. P. Mieling, inspecteur der Staatsspoorwegen te Breda, is verplaatst naar Utrecht, terwijl de heer C. Walraven, adjunct- inspecteur, Ae betrekking van eerstgenoemde tot Juli zal waarnemen. Een bericht hierover, in ons nommer van Woensdag opgenomen, en uit een Hollandsch blad afkomstig, was niet juist. Gedurende de maand Januari werden door de booten der Stoomvaart-Maatscbappy Zee land tusschen Engeland en Nederland via Vlissingen vervoerd 6540 personeD, terwijl van de route via Hoek van Holland door 3242 reizigers werd gebruik gemaakt. De ceintuurbaan om Rotterdam nadert haar voltooiing en men stelt zich voor haar met 1 Mei a. s. in exploitatie te nemen. Naar men meldt, zullen de mailtreinen van Amsterdam naar Vlissingen v.v. van dien datum af niet meer over Utrecht, doch over Harme ien—Gouda—Rotterdam langs de nieuw aange legde ceintuurbaan naar en van Vlissingen gaan, waardoor deze reis aanmerkelijk wordt verkort. De gemeenteraad van Bergen-opZoom verleende aan den heer D. de Leeuw te Am sterdam concessie voor den aanleg van een waterleiding, onder voorwaarde, dat deze in menschen niet genoemd: Jezus van Nazaret; kent gq dien niet?" „O ja, den braven timmerman, die was een kindervriend, en troostte ongelukkigen en verworpenen, en hij heeft gezegd, dat een kleine gift van een arme meer waard is dan een groote van rijken." „En dan?" vraagt de bisschop. „Hij is door de priesters vermoord, om dat hij hen huichelaars noemde." „En na zijn dood?" vraagt de bis schop verder. „Toen werden er kerken gebouwd te zijner eer, maar wij hebben geen kerkenwij leeren wel te doen als vele Christenen en andere goede menschen die handelen als Jezus, maar niet te doen als zoovelen, die te kerk gaan en zich ook Christenen noemen, maar rijk, gierig en zelfzuchtig zijn." De Rev. Phylactery slaagt er daarna ook niet in, den schoolleerlingen een duidelijk be grip van den duivel te geven. Vrij onvol daan keeren de missionarissen terug op óen na; want Clerestory besluit op het eiland te blij ven, op welk beslnit de mooie oogen van Janet Barlow waarschijnlijk', niet zonder invloed zijn geweest. één jaar zal tot stand komen. Verder werd besloten voor 65.000 aan te koopen de Woensdrechtsche Heide, ter grootte van 235 hectaren, om als militair oefeningsterrein in te richten. Een en ander in verband met de loopendo geruchten van verplaatsing van het garnizoen wegens gebrek aan goed drinkwater en geschikt oefeningsterrein. Tevens werd goedgekeurd een ontwerpbe sluit tot onderhandsche verhuring der heide aan den Staat voor 50 jaren, voor een huur van f 1500 per jaar. Te Rotterdam is op het centraal bureau van politie een onderinspecteur van politie, belast met de vervaardiging van photographieen van bekende binnen- en buitenlandsche anarchis ten, waarvan ruim een honderdtal origineele platen door de politie verzameld waren, over eenkomende met de signalementen, die onlangs in het Alg. Politieblad voorkwamen. De photo's zullen in een zakboekje verzameld worden en aan de inspecteurs en rechercheurs een exemplaar ter hand gesteld worden. Blijkens een scbrgven van een onzer landgenooten te Algiers aan 'tHand. heeft het bezoek van de Piet Hein aldaar aanleiding gegeven tot een reeks bezoeken en feesten over en weer. Ons oorlogsvaartuig wordt zeer geroemd en de officieren vinden, evenals de bemanning, een vriendelijk onthaal. Eenigen tyd geleden werd bij eene in verfwaren handelende firma te Rotterdam ingebroken en werden da boeken en de con tanten ontvreemd. Zaterdag ji. werden een drietal personen, als verdacht zich aan dat feit schuldig gemaakt te hebben, gearresteerd, ter wijl by de instructie nog een der getuigen in bewaring werd genomen. Het blijkt dat de hand is gelegd op een heel complot inbrekers, dat in het bezit was van een collectie inbrekers werktuigen geheel in overeenstemming met de eischen des tijds. Verschillende nog niet ge arresteerde personen staan onder verdenking tot het complot te behooren. Het vorige jaar werden twee personen, Rugs en Stadhouders, tot langdurige gevange nisstraf veroordeeld wegens een inbraak te Delft. Na de veroordeeling meldde een aLder zich bij de justitie aan als de dader van de inbraak in vereeniging met een kameraad. De beide laatsten werden, wegens gebrek aan bewijs, in twee instanties vrggesproken. Zoo. veel was echter tijdens dit proces wel gebleken, dat het hoogst onwaarschgnlijk was, dat Rugs en Stadhouders de daders waren. Niettemin bleven zij hun straf ondergaan, wgi geen an deren in hun plaats veroordeeld waren. 1 Februari nu is aan R. en S. gratie verleend en hebben zij de gevangenis reeds verlaten. Onder Zoetermeer is een schaap door den bliksem gedood. Nabg Wassenaar is een arend geschoten en met veel moeite nog levend bemachtigd. Het dier had een vlucht van 21/- meter. In de luncheroom Kalverstraat te Am sterdam was sedert een paar dagen een nieuwe bediende in dienst gekomen. Maandag avond omstreeks halfnegen had deze man, een vader van vijf kinderen, bet ongeluk in den liftkoker te vallen en op de plaats dood te big ven. Zondag brandde te Alkmaar een woning gedeeltelijk af. De bewoner heeft erkend den brand te hebben gesticht. Te Babyloniënbroek is een ongehuwde moeder gearresteerd, beklaagd van haar kind te hebben gedood. Zij ontkent dat zij den dood daarvan heeft veroorzaakt. Door een toeval viel een alleenwonend grijsaard te Wagenborgen in het vuur, dat in zijn kamerje op den haard brandde. Op zijn hulpgeschrei schoten de buren toe en doofden de vlammen. Het bleek toen, dat de onge lukkige ernstige brandwonden aan beenen en buik had gekregen. Hg is aan de gevolgen overleden. Te Tubbergen is het lijk gevonden van een 21 jarigen boerenknecht, met eene circa 6 eM, groote wond aan een been, hetgeen doet vermoeden, dat een misdaad gepleegd is. De justitie doet onderzoek. Dat men in België nog al lichtvaardig omspriDgt bij het maken van acten van den burgerlijken stand, bleek dezer dagen bij een proces. In 1797 heette een familie Veremans, in 1830 Veeeremans, in 1837 werd een kind ingeschreven als Ferremans, terwgl de moeder in haar doodaete Vermans werd genoemd. Op deze wgze familierelaties vast te stellen, moet al heel moeilijk of erg gemakkelgk zijn. Te Assenede bij Gent is een groot in wording zijnd gebouw ingestort. Drie werk lieden werden medegesleept, van wie éan on- middellgk werd gedood door een ijzeren balk. Een tweede werd later dood gevonden. Volgens een ander bericht is er nog een overleden. Twee der dooden zijn gehuwden vaders van gezinnende derde is een jongeling die de volgende week moest loten. Men vermoedt, als oorzaak der ramp, dat de muren van het gebouw te zwak waren voor het dak dat 40.000 kilogr. woog. Naar men zegt zgn de werklieden verzekerd tegen ongelukben. In den sneltrein tusschen Kamerijk en Brussel is een koopman op listige wijze van een portefeuille, inhoudende 10,000 francs, beroofd. Hij reisde alleeD, doch aan de grens was een keurig gekleed jongmensch bg hem komen zit ten, die hem bij Quiévrain met een beleefden groet weer verlaten had. Sedert eenige dagen was in een katholiek instituut te Rgssel een jonge leerling zoek onder zeer vreemde omstandigheden, daar het zelfs niet waB aan te nemen, dat de knaap naar buiten was geweest. Maar spoedig vond men het afschuwelijk mishandelde lijk in een groote kist, in den hoek der spreekkamer. De justitie meende terstond, dat een der geeste» lijbe broeders de schuldige zou zijn en stelde een onderzoek in, met het gevolg, dat tegen een hunner ernstige bedenkingen rezen, De woede in de stad is algemeen en een talrijke menigte belegert het instituut. Ook in de stad ia het woelig, terwyi eenige priesters op straat aan beleedigingen van de zijde der opgewonden bevolking blootstonden. De Fransche ministerraad hoeft zich be zig gehouden met de te verwachten bezoeken van vreemde vorsten, bij gelegenheid van de tentoonstelling van 1900. Alleen de keizer en de keizerin van Rusland zullen een rechtstreek- sche uitnoodiging van de Fransche regeeriog ontvangen, maar zelfs ongenoode vorstelijke gasten zullen met Fransche gastvrijheid worden ontvangen. Er is nog geen beslissing genomen omtrent het gebouw, waar men deze hooge bezoekers onderdak zal brengenwaarschijnlijk zal de regeering een der grootste hotels voor dat doel huren. In Frankrijk moet de staat per jaar 630.000 francs uitbetalen als schadevergoeding voor vermiste postpakketten. Jules Verne heeft Woensdag zyn 71e verjaardag gevierd. Hij heeft nu 72 boeken geschreven en een handteekening onder een anti-Dreyfus- manifest, Aan een Parijsche dame, die door het niet gesloten zyn van een coupé deur uit den trein viel en letsel bekwam, is 10.000 frs scha devergoeding toegekend. De vordering was 100.000 frs. Bij Seafort heeft een schipbreuk plaats gehad. De reddingboot bracht 10 schipbreuke lingen aan. Bijzonderheden ontbreken. In het Lagerhuis zijn te weinig plaatsen, zoodat de leden er een moeten kiezen door een stoel te beleggen met de door de tra ditie aangewezen hoed, als teeken van in bezitneming. Dat beleggen kan eerst plaats hebben op den dag van de opening der zitting en nu waren er 's nachts te een uur al leden die een plaats kwamen kiezen; ook om vier uur meldden zich liefhebbers aan. Soedan blijft voorloopig voor toeristen gesloten. Generaal Kitchener wil er niemand toelaten, die er niet bepaald noodig heeft. Reeds nu is er sprake van een record op de zetmachine. Een zetter van de Daily Telegraph heeft in een werkdag van 8 uur 129.000 letters gezet, hetgeen overeenkomt met ruim vier bladzijden van deze courant. Op een vergadering van de Thames Irontvorks is medegedeeld, dat sedert 1893, toen de acht-urige arbeidsdag werd ingevoerd, het uitbetaalde loon van 100.000 pd st. omstreeks 150 is gestegen, zoodat de korte arbeidsdag geen noodlottigen invloed op den gang van zaken heeft gehad. Met betrekking tot prins van Löwenstein Wertheim wordt bevestigd dat de vermiste op reis is en spoedig wordt terugverwacht. In een dorpje bij Keulen is een vrouw met haar dochter nit de hoogste verdieping van een brandend huis op straat gesprongen. De vrouw was terstond doodde dochter is zwaar gekwetst. Een ernstig spoorwegongeluk had bg den spoorwegovergang Steinstiicken, niet ver van het station Drewitz, plaats. Daar werd een boerenwagen, waarop zich drie personen be vonden, door een uit Berlgn komenden nacht trein gegrepen en geheel vernield. Twee per sonen werden onmiddellijk gedood, de derde zwaar verwond. Het ongeluk is toe te schrgven aan het schuw worden der paarden, die de barrière hadden doorgebroken. Te Berlijn gebruikt men tegenwoordig hoefgzers van zwaar geperst papier, die goed bevallen. Een Fransch blad verhaalt het volgende staaltje van Duitsche kleinzieligheid, dat niet alleen om de bron een beetje verdacht is. Verleden jaar liet de stoombootmaat schappij KeulenDusseldorf twee nieuwe schepen bouwen. Om tijd te winnen, deed zij een op stapel zetten op een werf te Mül- heim en het ander te Kinderdijk. Terzelfder tgd vroeg zij aan de keizerlijke kanselarij toestemming, den twee nieuwen stoomschepen de namen te geven van de keizerin en den keizer van Duitschland, Augusta Victoria en Wilhelm. De vorige week heeft de kanselarij aan de maatschappij bericht, dat het schip te Mülheim gebouwd Augusta-Victoria mocht worden ge noemd, maar dat de keizer weigerde zijn naam te geven aan het andere schip, „omdat het in den vreemde gebouwd is". De begrafenis van de vorstin van Boel- garije heeft Woensdag met groote praal plaats gehad. Op den spoorweg van Milaan naar Monza is de electrisehe beweegkracht in gebruik ge nomen. Goochelaar-dief. Door de Oostenrijksche politie is de hand gelegd op een dief, die een internationale reputatie had door de handigheid waarmede hij zijn stukjes volvoerde. Zijn naam is Ma- thias Engel, vroeger van beroep koopman te Weenen, later, toen zijn zaken verliepen, zeer toegejuicht als goochelaar en nog weer later portefeuille-dief. Want dit was een eigen aardigheid van den heer Engel, dat hij alleen werk maakte van moeilgk te ontfutselen por tefeuilles dat was een caprice, die hem uit zijn vroeger goochelaarBberoep was bygeble- ven, dat hij alleen moeilijke toeren uitvoerde. Maar bij een laatste „experiment" liep hij er in. Terwgl hij in een trein in druk politiek gesprek met een medereiziger verdiept zat, lichtte hij dezen diens brieventasch uit den binnenzak, doch liet hem bg ongeluk vallen. Met een beleefd lachje raapte hg de porte feuille op met een „u heeft uw portefeuille laten vallen." De reisgenoot begreep echter in welk gezelschap hij zich bevond en aan het eerst volgend station verzocht hij de politie den ex- goochelaar, wiens toer mislukt was, in verze kerde bewaring te willen nemen. (Rbld.) Verkoopïngen enz. Dinsdag is te Domburg, ten overstaan van den notaris Huvers, behalve de in ons nommer van Woensdag gemelde perceelen, nog verkocht een dubbel woonhuis met erf, moes tuin en bosch, genaamd Klein Vlaanderen, samen groot 57 a. 4 c., voor f 5100 aan J. BoBtelaar te Aagtekerke. Het perceel bouwland onder Aagtekerke, nabij den Molen van Domburg, groot 1.16.50 heet., werd niet voor f 2975 maar voor f 2175 gekocht door J. Minder houd Szn. te Domburg. Door de landbouw-societoit Vnitas te Colgnsplaat is Woensdag aanbesteed de .'evering van o 8400 KG. mais. Daarvoor schreven in de heeren I. Boogerd te Middelburg voor f 5.35, A. Kole ad f 5.19, J. J. de Mul ad f 5.19l/t en J. C. de Mul ad f 5.20. De levering is gegund aan den heer J- C. de Mul. b. 9300 KG. katoenzaad meel. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren Labrijn en Pilaar te Goes voor f 7.25, K. Schip pers te Cortgene voor f 6.89, J. C. de Mul ad f 6.76s, A. Kole ad f 6.63, I. J. van der Have te Zierikzee ad f 7.35 dubbelgezeefd, en ad f 6.80 Texas, en C. van Blois te Dreischor ad f 6.98 per 100 KG. Aannemer werd de heer A. Kole. c. 53900 KG. Cbilisalpeter, 15»/» stikstof. Ingeschreven werd door de heeren A. Kole voor f 8.73», J. C. de Mul ad f 8.98 s, C. van Blois te Dreischor voor f 8.89, wed. A. Schip pers te Camperland ad f 8.93, A. M. van Driel te Nieuwerkerk (D.) ad f 8.67, P. J. Versluis te Terneuzen ad f8.87, J.F. Adriaansens Polfliet te Walsoorden voor f 8.76, A. Snelleman te Dinteloord ad f 8.82, P. J. van Aardenne te Dordrecht voor f 9.12, I. J. van der Have ad f 8.88 en P. G. Adriaansens te Bergen op Zoom voor f 8.88. Alle prijzen zijn per 100 KG. Zij, by wier namen geen plaats is genoemd wonen te Colgnsplaat. 's-Gravenhage. Alhier is, na eene korte ongesteldheid, overleden de heer dr A. T. van Aken, sedert 29 Mei 1883 inspecteur van het middelbaar onderwgs voor Noord-Holland, Zuid-Holland, Friesland, Groningen en Drenthe. Esterhazy vertoefde heden eenige uren in de residentie. Het gerechtshof heeft inzake W. F. S., sla gerBjongen te Vlissingen, beklaagd van diefstal, opzending naar een opvoedingsgesticht gelast; Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datam PlaatB. Voorwerpen. Information. 15 Febr. Veere, Middelburg, Meubels, De Vos. 16 Huizen, Verbuist. 22 Meliakerke, Hofsteedje, Tak en Loeff. 23 Oadelande, Inspan, P. Overman I Maart Nisse, Inspan, P. Overman Oo9t-Soub., Huizen enz,, De Vos. 9 Baarland, Inspan, P. Overman 21 April Veere, Inspan, Huvers. 24 Middelburg, Inspan, Verhuist. 25 Middelburg, Inspan, Tak. 26 e 0. Souburg, Inspan, Loeff. 28 Meliakerke, 0. Souburg, Inspan, Tak en Loeff. 2 Mei Inspan, Loeff. 3 Meliakerke, Inspan, Tak enLoefl, 5 Vlissingen, Inspan, Inspan, 10 Oostburg, Hendrikie. 12 s Scboondyke, Inspan, De Smidt. 15 St. Jan en Eremo, Inspan, Hendrikse. 17 WaterJandk., Inspan, Hendrikie. 24 Aardenburg, Inspan. Hendrikse- Verzending en laatste busliohting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Allee plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Brindisi (Eng. dienst) 10 Febr. 1.05 's nam. Rotterdam (Dloyi). 10 Febr. 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienat). 11 Febr. 5.45's morgens.' Genua (Nederl.) 14 Febr. 6.30 's avonds. Amsterdam (Nederl.) 17 Febr. 6.30's avonds. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwyl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Algemeen Overzicht. Toen Dupuy in de eerste zitting van de commissie voor de revisiewet de conclusie der drie raadsheeren mededeelde, vonden wij aan leiding de opmerking te maken, dat de eerste president zijn hoogsten plicht had verzuimd. Immers waar hij en de beide oudste raads heeren erkenden, dat noch de goede trouw, noch de achtbaarheid der aangevallen magi straten verdacht kon worden, daar had de eerste president tot plicht te waken voor de eer van het hoogste rechtslichaam. Alles had hij af te wijzen wat kon worden opgevat als een erkenning, dat het bij de strafkamer toch niet was zooals bet behoorde. Dat hg, de eerste president van het hof, het gebied der wetstoepassing verlatende, zich met de wetgeving ging bemoeieD, was verkeerd Maar het was verraad aan zijn medeleden, dat hij adviseerde tot een maatregel, welke niet anders dan als een strafoefening was op te vatten. Deze meening destyds in het kort door ons geuit is nog versterkt nu onder meer het geheele schrijven van den president be kend werd. Tot ondersteuning van het advies, dat het verstandig zou zyn de strafkamer de uitslui tende verantwoordeiykheid te ontnemen, voert het drietal aan, dat men heeft te vreezen, dat bedoelde magistraten, wier goede trouw en achtbaarheid niet verdacht kunnen worden^

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2