BUITENLAND. FEUILLETON. De bloeiende Phi lodendron. Verkoopingen enz. LAATSTE BERICHTEN vrouw, terwijl zij den vloer veegde, over haar kind, en viel met het hoofd op den veger, waarvan de steel haar in een der oogen drong. Dit oog werd geheel verbrijzeld, en ook nit hot andere is het licht geweken, zoodat de ongelukkige vrouw in een oogenblik volslagen blind is geworden. Te Winschoterzijl is Maandagavond door eon trein van Nieuweschans naar Groningen oen arbeider overreden. De ongelukkige werd zwaar verminkt en was terstond dood. Maandag namiddag ging te Caumermolen, bij Heerlen (L.) iemand met een geladen dubbelloops geweer op de lijBterjaoht. Toen hij van de eene weide in de andere wilde gaan, kroop hij door een gat in de heg, na zijn ge weer in die open ruimte te hebben neergelegd. Na doorgekropen te zijn, vatte hij het geweer met den loop en trok het naar zich toe. Waar schijnlijk is daarbij de haan in een takje of in den grond blijven haken en vervolgens neer. geslagen, waardoor een der schoten afging en don onvoorzichtigen jonkman trof. Het schot nam een deel van zijn kin weg en doorboorde de halsaders, zoodat de getrof fene haast dadelijk een lijk was. Te 's Hertogenbosch was een veld-artil- lerist gedeserteerd en werd Zaterdag morgen weer opgevangen. Het bleek noodzakelijk dat hij, alvorens de cachot in te gaan, in het hos pitaal werd opgenomenop weg daarheen wist hij te ontsnappen. Maar ook zijn nieuw gast vrij verbluf werd ontdekt en de gewapende macht verscheen er. Een massa volk stond voor het huis. Op eens vloog de deserteur het huis uit door de menigte heen. Hij vluchttte in een tuin, klom daar over een heining en verdween. Wel werd hem een revolverschot nagezonden, doch dit trof geen doel. Echtgenoot: Waar brei je die kousen voor Huisvrouw: Yoor een liefdadig genootschap. EchtgenootZou je aan dit genootschap mijn adres niet kunnen opgeven? Ze zouden mij bsst te pas komen. Een late, maar welgemeende nieuwjaarswensch. Het Mb ld tegen vervalschingen bevat de volgende, hygiënische wenschen, die voor nieuwjaar bestemd waren, doch, wegens plaats gebrek moesten blijven liggen. Voor de mannenDat zij zich meer aange trokken gevoelen door degelijke kunst dan door verstrooiingen die hunne gezondheid be- nadeelendat zij geen schoenmaker nemen, die, evenals Torquemada, een voorstander van pijnigingen is; dat zij indachtig zijn, dat vele der zoogen. den eetlust opwekkende middelen den eetlust evenmin bevorderen als vele middelen, die gunstig voor de spijaver- teering heeten te zijndat zij in een al te bekwame keukenmeid slechts de Lucretia Borgia van jicht en diabetes zien; dat hun kachel de verbrandingBproducten voor zich zelve behoudtdat zij bij ongesteldheid niet de werken van Schopenhauer en Verlaine lezen (ook opgeruimdheid iB een geneesmiddel) dat zij indachtig zijn, dat een te zittende levenswijze de gezondheid onder mijnt; - dat zij bedenken, dat de beste manier zijne haren kwijt te raken, in de aan wending van haarmiddelen bestaat, die ze zoogenaamd moeten doen groeien;dat hunne uitgaven nooit hunne inkomsten overtreffen; hun geldkast zal zich daarbij even goed bevin den als (men veroorloove-ons de vergelijking) hun ribbe dito; dat zij zich er niet mede inlaten om het metselwerk van een nieuwe woning te drogenden eigenaar bezorgt dat geld, maar den huurder rheumatiek; dat zij overdreven microbenvrees van zich afzetten; in het leven zijn, evenals in den oorlog, te veel voorzorgsmaatregelen even schadelijk als geene. Voor de vrouwen: Dat de een of andere modegril hare gezondheid niet moge benadee- lendat zij zich niet sterk inrijgen met het doel er als^ wespen uit te ziendat zij een schrobbeering aan een dienstmeisje tot deD volgenden dag uitstellen; dat zij zich bij het verlaten van een bal, met het oog op haar gedecolleteerd toilet, liever belachelijk bedek ken dan zich in 't geheel niet te bedekken dat zij geen misbruik maken van parfume rieën, noch van voor haar te moeielijke muziek, beide verderfelijk voor de zenuwendat zij een prik by het toedienen van morphine als veel gevaariyker beschouwen dan een prik, 4. Vit het Duitsch. VA» AL WIN RÖMER. „Houd mij voor geheel dolzinnig, zoo gij wilt", zei Hans schielijk, „maar het moet mij van het hartSadert drie weken ben ik geen mensch meer. Overal heb ik u gezocht en nergens gevonden, want ik bemin u, mejuf frouw Mul neen, die naam is mij te prozaïsch in dit heilige oogenblik. Gij moet mij uwen voornaam zeggen „Maar dokter „Anders ga ik in de klasse en vraag het aan uw neef'- „Luciestamelde zij, onthutst over die onstuimigheid. „Ik bemin u, LucieEeriyk oprecht, uitbundig 1En daar zij roerloos voor hem stond, zonder eenig geluid te geven, met den blik strak op den grond gericht, voegde by er half vragend bij „En hopeloos Zij sloeg de oogen op en een blos als een morgetizonneglans gleed over haar gelaat, terwijl zij zachtjés zei„Neen. Ik was toen reeds boos op mij zei ven, dat ik zoo hatelijk' tegen n geweest was! Eigeniyk vond ik n bij de naaimachine opgedaan; dat zy er zich op toeleggen het vet worden liever te ver mijden, dan middeltjes aan te wendeD, om mager te worden (het eerste gaat gemakkelijker dan het tweede)dat zij zich niet blanketten, an ders is daarvan het gevolg dat zy op pachy dermen gelijkendat zy de overtuiging erlangen, dat te veel jaloezie wel migraine veroorzaakt, maar den man niet naar den huiselijken haard terugvoertdat zy er zich niet aan storen, dat men van haar zegt den voet van een Engelsche vrouw met sneeuw- schoenen te hebben, want dit is gezonder dan een AsBchepoesters voet met een schoeisel van uienschillendat zy heur haar niet opmaken tot een onoverzienbaar hoog opstaand kapsel (dat begint met belachelijk te zyn en eindigt met het dragen van een pruik)dat zy in armoedige omstandigheden liever een warme japon koopen dan een armbandr; dat zy zorgen, dat de maaltijden steeds op tyd gereed zyn, en ten slotte last not least ldat zij door hygiënisch te leven er zoo beminnenswaardig uitzien, dat allen huwelijken uit ware liefde sluiten, de eenige waarbij een natie wel zal varen. De kleinste gemeente is zeker wel Morteau (Haute Marne) die volgens volkstelling van 1896 14 inwoners telde. De gemeenteiyke inrichting is er precies gelijk aan die van andere plaatsen, maar met de samenstelling van den gemeenteraad heeft men er wel last 1 In 1896 bevatte de kiezerslijst drie namen, twee kiezers kwamen op, en negen van de tien gemeenteraadsleden (die, bij gebrek aan inwo nende burgers, grootendeels worden gerecru- teerd uit inwoners van naburige dorpen, die grondbezit hebben in Morteau) werden met algemeene stemmen gekozen. Voor de tiende plaats waren twee candidaten, die elk éen stem kregen; by herstemming stemde de éene kiezer blanco, zoodat met volstrekte meerder heid van éene stem, Morteau aan zyn tiende raadslid kwam. In Engeland verliest de absolute Zondags rust weer een beetje terrein. Zoo zal nu te Londen des Zondags bestelling van brieven plaats heb ben, tegen een extra port van 3 stuivers per mijl. 't Is wel wat duur, maar in elk geval er is een bres geschoten. Toevallig, is in de Fransche kamer door den abbé Lemire juist voorgesteld den Zondags dienst by de posteryen in te krimpen en de kantoren slechts drie uur per dag geopend te houden. Een opzienbarende moord is in het En gelsche plaatsje Riddenden (Kent) door de dochter van een rector aldaar gepleegd. Zy deed den vroegeren onderwyzer van de Zon dagsschool naar het schoollokaal roepen, en toen de man daar kwam, loste zij in tegen woordigheid van den vicaris een schot, dat achter het oor trof en ODmiddellyk den dood tengevolge had. Het bleek dat zij pas den dienst in de naburige kerk had bijgewoond en daar had gebiecht. Zoo kalm mogelijk gaf zy na den moord de revolver over en vroeg ter stond te worden gearresteerd. De aanleiding tot dit misdrijf is gelegen in de verdenking, dat de vermoorde zich aan kinderen had vergrepen, welk misdrijf het joDge meisje wilde wreken. Over geheel Engeland worden tegenwoor dig de winkeliers, die margarine voor boter verkoopen, streng vervolgd. Eiken dag kan men lezen welke zware boeten opgelegd worden. De rechtbank te Posen heeft een meubel makersjongen van 13 jaar veroordeeld tot een week gevangenisstraf wegens majesteits schennis l Als middel om der jeugd liefde voor den vorst in te boezemen, lijkt dit ons onover trefbaar. Niet alleen op de Brennerbaan is een reusachtige steenmassa omlaag gekomen. Bij Verona gebeurde hetzelfde en ook daar was de schade spoedig herBteld. In de zuidoostelijke Dolomiten bij Brunneck is een rotspartij in het dal gestort, zoo groot, dat men zich een dergelijken bergval in die streek niet kan herinneren. Ongelukken of schade werden ge lukkig niet aangericht. Ter aanvulling van een bericht in ons vorig nummer over den stryd aan de univer siteit te Chicago, diene nog dat de groote zon daar, hoogleeraar aan het college of surgeons, is geschorst wegens het „beleedigen van de vrouweiyke kunne." dadelijk niet onaardig; maar omdat Papa zoo boos op u was „Oja, Papazei hij met een zucht. Daar ging de deur der tweede klasse open en het kale hoofd van professor Weiland werd zichtbaar. Het was tijd om een einde te maken aan de idylle in de gang. „Waar kan ik u ontmoeten, Lucie?" „Om zes uur op den Amselweg", zei zy verlegen, „maar zeg niets aan George, opdat papa het niet hoortO hemel, Papa „Geen woordriep hy verrukt en kuste haar snel de hand. Eindelijk hadden zij afscheid genomen; gelukkig ging vijf minuten later de bel en kwam er een einde aan de verlegenheid van dr Baumgarten, waarin hij zich verwikkelde toen hy, tot groote verbazing der klasse, hun het derde bewijs wilde leveren voor de gelijk vormigheid van den driehoek In het rustuur dreigde professor Weiland lachend met zijn mageren wijsvinger, zonder echter een woord te zeggen. Van dien dag af ontmoetten zy elkaar dage lijks, op den Amselweg en op andere wegen en smeedden plannen hoe zij dentoornigen papa zo aden kunnen verteederen. Maar wat zij ook bedachten, ten slotte vonden zy altijd dat het nog niet het ware was en troostten elkaar dan met een kus en de hoop op de toekomst! Voorloopig was het zoo ook best uit te houden,,.,, En werkelijk heeft hij zich zeer onbehoorlijk uitgelaten. Want het zal toch wel beneden de wetenschappeiyke waardigheid zijn, als een hoogleeraar zegt dat de vrouw „een dyspepti- sche tweebeenige uil" is en dat hy „het god- deiyk schoone vrouwenlichaam" het „toppunt der ironie van de natuur" acht. Niet onnatuurlijk dat de vrouwenvereenigin- gen door het geheele land in felle woede ont stoken zijn. Een vagebond, een tweetal marechaussees ontwarend: „'tls verschrikkelyk zoo onveilig als tegenwoordig de wegen zyn." Sneeuwbal-Verzekering. In Engeland is een maatschappy gevormd, die levensverzekering en lyfrente wil ver schaffen, op de manier van den „sneeuwbal", welke zoo vaak voor liefdadige doeleinden wordt gebezigd. Zy geeft nl. bewyzen uit van 1 shilling tot 1 pond sterling, maar de houder heeft eerst recht op uitkeeringen als hij nog 10 zulke coupons neemt en die aan tien per sonen weet over te dragen, zóó, dat elk van deze ook weder een boekje van 10 coupons koopt. Ieder nemer heeft er dus belang by de coupons aan den man te brengen en de koo- pers weder tot colporteurs te maken. The Economist acht dit middel zeer beden- keiyk, omdat het er toe zal leiden, dat men anderen overhaalt een coupon te koopen zon der dat zij in staat zijn er nog 10 bij te ne men en dus hun geld hebben weggeworpen. Bovendien is de verzekering heel duur. Im mers moet 101 zyn gestort alvorens een dertigjarige een polis krijgt voor 180 bij overlijden, of 12 's jaars als hij 51 is ge worden. De andere levensverzekeringen kee- ren echter in zulk geval voor 100 bij over lijden 260 A 280 uit en by de postspaar bank kan men voor een storting ineens van 100, na zyn 51e jaar een lijfrente van 15.7 sh. koopen. Een vakschool voor koetsiers. Te Beriyn heeft zich een commissie gevormd, die toezicht zal houden op een in te richten gemeentelijke ry- en vakschool voor koetsiers. Het plan is, alle liefhebbers, die roeping voelen eenmaal koetsier te worden, in staat te stellen een cursus te volgen, waarby de kunst vaD het mennen, doch ook de theorie van het om gaan met paard en wagen zal worden onder nomen, staldienst, hulp bij ongelukken met paarden, hoefbeslag, een beetje veeartseny komt verder op het program voor. Men wil twee klassen instellenvoor leerlingen die onafgebroken cursus van drie maanden volgen en voor uurleerlihgen, die telkens, als zy ge legenheid hebben, een uur onderricht krijgen, Uit het oogpunt der veiligheid voor de mensehen en het belang van het paard is zoo'n idee nog niet zoo kwaad. Te Hulst had Dinsdag, ten overstaan van den notaris mr J. G. van Deinse, ten gemeente huize, onder nadere goedkeuring van den bur gemeester, by inzet en opbod plaats de her verpachting van de tollen op den weg van Terneuzen naar Axel en van Hulst naar Walzoorden. Thans werd het hoogst ingeschreven voor de tollen op den weg van Terneu zen naar Axel: op het Zwaantje (Trini teit) voor f 940 door F. Dellaert te West- dorpeop hef Spui (Axel) voor f 570 door A. Cortvriendt te Spui; en by Axel voor f 1300 door P. van Dijken te Axel voor die op den weg van Hulst naar Walsoorden: op Rustwat voor f 1420 door J. van Geyt te Rustwat; op Kuitaart (Hontenisse) voor f 1610 door Louiza Ser geant te Kuitaart; en bij Walsoorden voor f 3110 door J. Thielman te Walsoorden. De totale opbrengst was nu f 8950. By de verpachting op 10 Dec. jl, bedroeg die f 5100. Toen waren hoogste bieders de achter elke tol vermelde personen tegen de achter hun naam genoemde sommen: voor de tollen op den weg van Terneuzen naar Axel: op het Zwaantje P. Dieleman, te Sluiskil, f 790; op het Spui J. de la Riviére, te Spui, f 260en bij Axel P. van Dyken, te Axel, f 710 van die op den weg van Hulst naar Intusschen kreeg papa Muller, die spoorweg secretaris was, lust om zyn pensioen te vragen. Hy had lang genoeg in het gareel der maatschappij geloopenhy was zeker van een goed pen sioen, geen wonder dus dat hij verlangde,,zyn laatste levensjaren ergens in een mooi berg- stadje te slijten Dat trof de gelieven als een donderslag uit een blauwen hemel. Nu m o e s t er iets ge daan worden. Maar ze konden nog altijd niets goeds bedenken. Alle toespelingen, die Lucie thuis gemaakt had, waren met dezelfde uitvallen beantwoord: „Die onbeschaamde kerel uit de komedie", was gelijk aan den rooden shawl voor den dollen stier. Papa Muller werd woedend als men het gesprek daarop bracht. Dat die onbeschaamde kerel tevens de leeraar van George was, had Lucie tot nog toe wijselijk verzwegenzij had het al akelig genoeg gevonden, dat George verklapt had hoe vreeselyk lang dr Baum garten zich had laten smeeken eer hij haar dien vryen middag voor hem toegestaan had. Ook haar moeder had zy nog altyd niet in het geheim durvea nemen, ofschoon het haar dikwijls genoeg op de lippen gezweefd had. Moeder was zoo bang voor vader, zoo afhankelyk van zijn wil. Zy vreesde verwyten van haar te hooren. Het was inderdaad wan hopig Daarbij kwam dat dit monster, dat zich zoo onbeschaamd tegenover haar vader gedragen had, ongeduldig begon te worden Walzoorden: op Rustwat J. van Geijt, te Rustwat f 1370; op Kuitaart A. Kouwijzer te Kuitaart, f 1070; en bij Walzoorden P. J. Knijpers, te Walzoorden f 900. De totale opbrengst is voor het met 30 April a. s. eindigende driejarig tijdvak f 6930, zoo dat gedurende de volgende 3 jaar de niet- onaardige som van f 2020 per jaar meer zal worden ontvangen. Als groote verschillen tusschen de nog loo- pende en de nieuwe pacht valt op te merken die, per jaar, van f 260 op f 570 voor den tol op 't Spui en van f 1000 op f 3110 voor die by Walsoorden, Die van Rustwat echter ging achteruit van f 2310 tot f 1420. 'sCravenhage. Omtrent de aanstaande werkzaamheden der Tweede kamer ver neemt men dat de behandeling van het revisie- ontwerp in de aanstaande bijeenkomst vóór die van het ontwerp tot verzekering tegen ongelukken nog niet vaststaat. Het antwoord der regeering op het voor loopig verslag over het leerplicht-ontwerp, met belangrijke wyziging ten opzichte van den leerplichtigen leeftijd en den duur van het herhalingsonderwijs, is in bewerking. Amsterdam. De gemeenteraad keurde zon. der hoofdelyke stemming goed de voordracht om burg. en weth. uit te noodigen voorstellen in te dienen voor de benoeming van een tram directeur en van een electro-technicus. De Kamer van koophandel besloot eenstem mig een adres aan de regeering te richten, waarin het wetsontwerp tot verbetering van het Noordzeekanaal krachtig wordt onder steund. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum Plaats. Voorwerpen. Information. S Febr. Veere, Meubels, De Vos. 16 Middelburg, Huizen, Hofsteedje, Verbuist. 22 Meliskerke. Tak enLoeff, 3 Maart Oost-Soub., Huizen enz., De Vos. 21 April Veere, Inspan, Huvers. 24 Middelburg, Inspan, Inspan, Verhulst. 25 Middelburg, Tak. 26 B O. Soubnrg, Inspan, Loeff. 28 Meliskerke, Tnspan, Tak enLoeff. 2 Mei O. Souburg, Inspan, Loeff. 3 a Meliskerke, Inspan, Tak enLoeff 5 a "Vlissingen, Inspan, 10 Ooitburg, Inspan, Hendrikse. 12 a Schoondijke, Inspan, De Smidt. 15 St. Jan en Eremo, Inspan, Hendrikse. 17 Waterlandk., Inspan, Hendrikse. 24 Aardenburg, InBpani Hendrikse- TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Maandag 13 Febr. Vlissingen. Bouwen vaD een kerkge bouw voor de Ger. gemeente (B). Aanwijzing 7 Febr. 2 u. Inlichtingen G. Guillaume. Donderdag 23 Febr. Middelburg. Polderhuis Walcheren 1 !/s Vernieuwingen Westkapelschen zeedijk. Aan- wyzing van af 16 Febr. Inlichtingen hoofd opzichter bureau. Verzending en laatste buslichting der MAT aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-In dlë. Brindïai (Eng. dienst) 10 Febr. 1.05 'a nam. botterdam (Iiloyd). 10 Febr. 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienat). 11 Febr. 5.45 's morgens. Met deze gelegenheid wordt alleen ver ionden de correspondentie voor Atjeb en dt Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorioopige verzending plaats heeft te 6.30 'b avonds. Algemeen Uverzicht. Het Engelsche parlement is weer bijeen. En het bleek dat hy, die te voren een overzicht van de troonrede aan de pers heeft medege deeld, goed was ingelicht. Maar al hebben wij melding gemaakt van wat in de troonrede zou staan, nu dit stuk er is, mag men er zeker nog wel even op terugkomen. en brutaal voorby het huis wandelde, hoe dringend zij hem ook verzocht had dit niet te doen. „Ik kan nietIk houd het geen heelen dag uitzonder je te zien!" bromde hy, „stondt ge van daag heus voor het raam of niet „NeenMama begint achterdochtig te worden". „En ik dacht stellig dat gij het waart. Die ellendige bijziendheid. Wie heeft er dan voort durend voor het ronde raam gewerkt „Niemand „Ja, ja. Ik heb het duidelijk gezien. Een witte mouw of zoo iets, eer buitenge woon hoog. Ik dacht dat gij op een bankje stondt." „O! nu gaat mij een licht op, en wel een heel vroolyk. Dat is onze Philodendron geweest, die wij voor het ronde raam gezet hebben." „En zou ik dan een groene philodendron voor een witten mouw aangezien hebben?" vroeg hy gekrenkt. „Wel neen. Onze Philodendron bloeit." „Wat? Hebt gij een bloeiende Philo dendron. Philodendron Perthusum Hoor eens dat is bijzonder interessant. Die moet ik zien." „Maak ons dan een visite", zei zij spottend. „Dat zal ik ookMorgen kom ik, geloof mij. Wanneer is uw papa bepaald n i e t te buis Het eerste gedeelte van die rede is naar ouder gewoonte een terugblik. In de eerste plaats wordt herdacht de met zooveel beleid door lord Horace Kitchener gevoerde veldtocht in Soedan, welke leidde tot den val van Om- durman en de geheele onderwerping van het Khalifaat. In verband hiermede bracht do koningin hulde aan de beide legers. In de tweede plaats Kreta. De mogendhe den, die hebben saamgewerkt om dit eiland te doen bezetten, hebben prins George het gezag verleend, dat noodig is om het eiland te be sturen. Rust en vrede zyn hersteld door deze benoe ming, welke op Kreta door beide partijen goed werd opgenomen. Dan komt de herinnering aan de voorstel len van den Czaarde koningin achtte zich ge lukkig te kunnen doen weten, dat zy bereid was deel te nemen aan de beraadslagingen der te houden conferentie. Bij de voortzetting van dit historisch over zicht kwam nu een belofte voor de toekomst. De dood van de keizerin van Oostenryk had geleid tot een conferentie, over de gevaren der anarchistische samenzweringen, waaraan ook vertegenwoordigers der koningin deelnamen. Hoewel het H. M. niet mogelijk was aan alle daar voorgestelde middelen haar steun te ge ven, schijnt het toch noodig eenige wyzigingen te brengen in de te dezer zake bestaande wet ten van het Vereenigd Koninkryk. Dan volgen herinneringen aan de rampen in West-Indië en aan de gevallen van pest in enkele deelen des ryks, en ook aan het ge voel, dat, tot groote voldoening der koningin, de Kaapkolonie leidde tot het erkennen van de gemeenschappelijke verantwoordelijkheid van kolonie en moederland de verdediging des rijks. Na de gebruikelijke frases over oogst en begrooting, volgde de aankondiging van nieuwe ontwerpen. Daaronder in de eerste plaats een wet om de organisatie van het bestuur der hoofdstad te voltooien dan een betref fende het toezicht op het lager-, het middel baar- en het technisch onderwijs. Verder een reeds ten deele behandeld ontwerp betreffende de byzondere wetgeving op de posterij, en een om de plaatselijke besturen bevoegd te ver klaren de pachters van kleine huizen by te staan, om het door hen bewoonde huis te koopen. Verder volgt de aankondiging van eenige wetten betreffende aanmoediging van den landbouw en van het teehniscbe onderwijs in Ierland, en een voorziening in de behoefte aan duinwater voor Londen, regeling betref fende naamlooze vennootschappen enz. Het meest opvallende in deze reeks ontwer pen is, dunkt ons, wel dit, dat de eigenlijke politiek onbesproken wordt gelaten, en dat men aan de troonrede niet kan zien welke richting men op koloniaal, buitenlandsch of binnen- landsch gebied wil inslaan. Imperialisten en Klein-Engelschen, conservatieven en liberalen zouden het stuk kunnen teekenen. Trouwens de politiek blyft meer bewaard voor het debatLin de beide huizen. Het Hoogerhuis ging natuurlijk voor, daar het Lagerhuis aan de traditie verplicht is zijn onatbankeiykheid tegenover de koningin te toonen, en daarom eerst een klein wetsontwerp behandelt, alsvorens de heeren zich verwaardigen te gaan spreken over wat men der koningin zal antwoorden. Bij het debat in het Hoogerhuis heeft Salis bury drie punten van buitenlandsche politiek besproken, Soedan, China en de voorstellen van den Czaar. Ten aanzien van Soedan verklaarde Salis bury, dat de gebezigde uitdrukkingen niet rechtvaardigen de meening, dat Soedan is inge- lyfd: „Wy hebben het gebied van den Kbalief krachtens een tweevoudig recht bezet. Het heeft deel uitgemaakt van Egypte's grondge bied, dat op het oogenblik door ons is bezet, en wij hebben het veroverd. Wy gelooven dat tegen de aanspraken op grond van de verovering eenvoudig niets is in te brengen, maar wy wijzen ernstig terug de bewering dat wy voornemens zouden zyn de aanspraken van onzen bondgenoot den Khedive te betwisten of jegens hem een onrechtvaardigheid te begaan. Wij hebben zijn standpunt ten volle erkend." Merkwaardig is het antwoord op de vraag of Engeland ook de positie van eenige andere mogendheid heeft erkend. „Wy antwoorden," zoo zeide Salisbury, „krachtens ons recht van verovering, dat in de geschiedenis van het „Bega toch geen onvoorzichtigheid, Hans. Ik sterf van angst." „Wees gerust. Gij krijgt nog meer bezoek." „Maar zeg dan toch wat gij bedoelt." „Neen, neen. Het is beter dat gij het niet weet. Geef mij alleen den tyd aan „Tot twaalf uur is hy op zijn bureau." „En ik op het gymnasium „En 's middags van drie tot zes." „Goed. Dan kom ik. Vaarwel schat, het wordt hoog tyd, dat de zaak in orde komt", zei hy en sloot haar den mond met een kus, toen ze nog meer wilde vragen. Gelukkig dat niemand het zien kon. Den volgenden dag stond, door tusschen- komst van Theo Ring, in de courant: „Zeldzame plant. Naar ons door een bloemenvriend wordt meegedeeld, bevindt zich voor het ronde raam van den heer Muller, den spoorweg-secretaris, Nmnbergstraat 40, een Philodendron Perthusum, ook boomwurger genaamd, die ondanks ons noordelyk klimaat in bloei geraakt is. Wij betwijfelen niet of de gelukkige bezitter dezer voor ons zoo zeld zame verschyning zal gaarne bereid zyn ook andere boomenvrienden in de gelegenheid te stellen, deze bijna 10 cM. lange heerlijke bloem, die den vorm heeft van een kleinen gondel van naby te bewonderen". Natuurlyk begon er dien dag een kleine pelgrimstocht naar don huize Muller, zooda#

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2