BUITENLAND. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN stuk op te treden en ook de andere artisten hooi weinig meer voor verdere voortellingen voelen. Alsof er nooit een letter over geschreven ia en niet reeds maanden geleden de kwestie van alle kanten is toegelicht en duidelijk ge maakt, komt nu eene firma te Assen, die ook niet met haar tijd meegaat, met de curieuse mededeeling dat briefkaarten, op de adreszijde waarvan eenigszins uitvoerig het beroep was godrukt, onbestelbaar werden terug ontvangen. Door den directeur-generaal is nu eens en voor goed bepaald, dat briefkaarten, welke niet in alle opzichten beantwoorden aan de te dezer zake vastgestelde bepalingen, na 1 Juli niet meer als zoodanig ter verzending mogen worden toegelaten. Iugevolge de door den raad van toezicht op de spoorwegdiensten vastgestelde regeling voor de samenstelling der districten en de aan wijzing van de inspecteurs, die in elk district met het dagelijksch toezicht zijn belast, is bij de Exploitatie Maatschappij aan den district- inspecteur J. S. A. Noordendorp, ter stand plaats Breda, het toezicht opgedragen op de spoorwegen Vlissingen—Breda—Bokstel en Til- ourg-grens, met inbegrip van de stations Roo sendaal, Breda, Tilburg en Bokstel. De heer C. W. P. Mieling, inspecteur der Staatsspoorwegen te Breda, is verplaatst naar Utrecht, terwijl de heer W. Walraven, adjunct- inspecteur, de betrekking van eerstgenoemde zal overnemen. Het bestuur der provinciale afdeeling Groningen van de Vereeniging tot bevordering der bijenteelt in Nederland heeft in een adres aan de Tweede kamer verzocht Btrenge maat regelen te nemen tegen den invoer van ver- valschten honing, omdat de surrogaten den prijs van het natuurproduct zoodanig drukken, dat concurrentie voor den imker onmogelijk wordt. Bovendien bevatten sommige soorten van kunsthoning voor de gezondheid schade lijke bestanddeelen. De ond-minister van oorlog, de luitenant generaal J. W. Bergansius, heeft zich bereid verklaard om op te treden als lid der eere- commiss'e, bedoeld in artikel 20 der statuten van de Vereeniging van gepensionneerde onder officieren en minderen van het Nederlandsche leger, ten doel hebbende het verleenen van onderstand aan militairen, gepensionneerd voor de wet van 29 Mei 1877 en aan hun weduwen. Volgens het Eb ld. wordt ten gunste van het leerplicht-ontwerp een groote betooging op touw gezet, waaraan niet alleen de vereenigin- gen van onderwijzers, doch ook de werklieden- i andere corporaties zullen Waar en wanneer de betooging zal geschieden, is nog niet vastgesteld. Ter gelegenheid van het carnaval zal te Bergen op Zoom een optocht gehouden worden, voorstellende de inhuldiging van koningin Wilhelmina. Van 14 tot en met 16 April e. k. zs Het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam weder eene groote internationale honden-tentoonstel ling gehouden worden. Men begint daarvoor nu reeds reclame te maken door te melden dat onze koninginnen daarnaar zullen komen kijkenen dat, in verband daarmee, haar bezoek aan Amsterdam tusschen die datums zal vallen. Te Veghel is een boerenhofstede afge brand. Bijna niets kon gered worden. Sedert geruimen tijd werd te Oud-Kra lingen een jong meisje van 17 jaar vermist, dat 'savonds door haar vrijer was thuisge bracht. Thans is haar lijk uit de Rotte op gehaald. Op een school te Amsterdam, vanwege de Vereeniging voor lager onderwijs op gere formeerden grondslaggaf een onderwijzer een jongen, die het hem op alle mogelijke manie ren lastig maakte, een tik om de ooren en daarna nog twee klappen op de wangen. De jongen werd hierna bewusteloos, volgens den onderwijzer omdat hij zich zelf op de bank liet vallen, en werd naar het gasthuis vervoerd. De jongen zelf geeft de volgende lezing van het gebeurde. Hij erkende op school ondeu gend te zijn geweest, doch hg had dien dag van 's morgens 9 uur tot 's middags half éen voor de klas moeten staan met de handen achter het hoofd gevouwen. En ook des mid dags had de onderwijzer hem weer in dezelfde houding willen laten staan "en toen had hij dit geweigerd. De onderwijzer had hem daarop geen twee klappen gegeven, doch vier harde slagen, die hem vreeselijke pijnen veroorzaakten. Toen do jongen hierna onwillig werd en zich eenige voor den onderwijzer min vleiende woorden had laten ontvallen, werd hg over den grond gesleurd en met een fermen schop tegen het been in de bank geduwd. Zijn moeder vertelde dat dezelfde onderwijzer hem eenigen tijd geleden zóódanig op den rug had gestompt, dat bloedende wondjes waren ontstaan, waarvan de onderwijzer zich zelf heeft kunnen overtuigen en waarover hij spijt uitgesproken had. De knaap is nu van de school af. Na onderzoek door de politie is de zaak nu in handen der justitie. Alweer oen ongeluk met een vuur wapen. Te Hillegom was een rijksveldwach ter bezig zijn revolver na te zien, toen opeens het schot afging en de vrouw, die aan de tafel zat, in de borst werd getroffen. Haar toestand is hoogst bedenkelijk. Te Delft zijn de banen der ijsclub geopend. Een jongen vroeg, terwijl zijn haar ge knipt werd, aan den barbier, wat deze van zijn knevel dacht. De barbier gaf ten antwoord „Breng hem den volgenden keer eens mede, dan zal ik het je zeggen. Toen verleden nacht de mailboot, die te 11 uren Ostende verlaten had, te Dover was aangekomen, vond men in den salon le klas, op eene valies, het portret van een jonge dame benevens een brief, te Ostende geschreven, waarin de schrijfster haar voornemen te kennen geeft, om tijdens de overvaart overboord te springen. Daar men die jonge dame niet meer heeft teruggezien, bestaat er geen twijfel, of j heeft haar beBluit ten uitvoer gebracht. Blijkens de gewone opgaaf van het bureau Veritas zijn in December vergaan 174 zeilschepen, omtrent 9 van welke zulks by ontstentenis van alle tijding ondersteld wordt, daaronder 4 Nederlandsche, en 46 stoom- booten, omtrent éene waarvan eveneens niets bekend is, en waaronder 2 Nederlandsche. By het Belgische leger is de nieuwe tgdverdeeling met uren van I tot XXIV in gevoerd. De Fransche kamer besloot een nog ingry- pender wyziging in de tydverdeelmg in be handeling te nemen en wel die tot invoering van de 10-deelige tgdrekening, waarbij het uur wordt verdeeld in 100 minuten a 100 lingen bij 't einde van het zwemmen aan den verkeerden kant moeten hebben gelegen." Datum Plaats. 8 Febr. Domburg, 15 Veere. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Voorwerpen. Information. Inboedel, H nvers. - Meubels, Oo ^os. 16 Middelburg, Huizen, Verhulst. Tak enLoeff. De Vos. Huvers. Verhulst. Tak. Loeff. Tak enLoeff. Loeff. Tak enLoeff Hofsteedje, Huizen enz., Inspan, Meliskerke, 8 Maart Oost-Soub. 21 April Veere, 24 Middelburg, Inspan. Middelburg, Inspan, S6 O. Souburg, Inspan, !8 s Meliskerke, Tnspan, 2 Mei O. Souburg, Inspan, Meliskerke, Inspan, Vlissingen, Inspan, Oostburg. Inspan, Sohoondijke, Inspan, St. Jan en Eremo, Inspan, Waterlandk., Inspan, Aardenburg, Inspan. De te Parys in verband met de spionnen- zaak gearresteerde persoon was een reiziger vuile photographieën. De gezochte officier is te Chalons gearresteerd. Wat men al verzint. Te Marseille is men eenige oplichters op het spoor, die, zich verzekerd hebbende tegen ongelukken, zichzelven met een nagemaakt paardengebit van gzer in den arm deden „byten" en dan schadeloosstelling eischen. Wanneer het noodig waB dienden, zg elkander als „getuigen". Het meisje, dat na „onschuldig" verklaard te zyn aan den moord op haar minnaar by 't verlaten van het rechtsgebouw te Nizza, door stoken werd, biykt niet dood te zgn. De wonde, in de linkerborst toegebracht, is wel twaalf centimeter diep, maar trof geen edel deel. De dader, Girand«, broeder van den vermoorde, gehuwd en vader, is in hechtenis. EenigeD zijner vrienden hebben een poging gedaan om in 't hospitaal te dringen waar het meisje ligt, om een nieuwen aanslag op haar te beproeven. Wegens een verschil tusschen een lid der balie en een rechter te Alicante hebben alle advocaten aldaar het werk gestaakt. Te Aberdeen is de laatste Engelschman die Goethe nog ontmoet heeft, de emeritus professor Forbes in den ouderdom van 97 jaar gestorven. In 1829 Goethe stierf in Maart 1832 had Forbes Goethe gesproken. Hy vertelde altijd, dat Goethe er teen, ofsohoon hy al 81 jaar was, zeer frisch uitzagzyD oogen waren helder en doordringend, zyn houding recht. Een der Duitsche officieren, die betrok ken was in het groote speelschandaal, is gevangen genomenniet alleen om het aandeel dat hy in de zaak zelve heeft, maar ook omdat hy eerst als getuige was gehoord en toen onder eede valsche verklaringen aflegde. Een eerste luitenant der cavalerie, die voor zeven weken by Mnnchen in een duel een majoor doodstak, is door den krggsraad vrggesproken. Te Weenen hebben de vrouwen weer een nieuw vak veroverd. Daar was de doodgraver overleden en nu heeft men 's mans weduwe op haar verzoek met het ambt belast. Op den Brennerspoorweg heeft een rots schuiving plaatsgehad, waardoor 50M. van den weg onder een groote massa rots is bedolven. Een jongen, die van het Aosadal uit de bergen beklom om hout te zoeken, is in een tweehonderd meter diepen afgrond gevallen. Twee zyner broers, die hem gingen zoeken, kwamen eveneens in dezen afgrond om het leven. Hoe langer hoe dwazer! Te New-York zal op Vastenavond onder de aris tocratie een omgekeerd bal plaats hebben. De gasten zullen daarbg een masker voor het achterhoofd en een pruik voor het gezicht moeten dragen, zoodat allen zullen schynen achteruit te dansen. Het feest wordt alvast met zinspeling op wijlen Bellamy's roman Looking Backward gedoopt. In den Amerikaanschen staat Colorado, waar de vrouwen ook staatkundige rechten hebben, en mogen kiezen en gekozen worden, werd de wetgevende vergadering onlangs gepresideerd door een der vrouweiyke afge vaardigden. Zy bracht het er uitstekend af, en het eenige incident was, dat een der le haar by toeval als „Mgnheer de voorzitter" aansprak. Te Chicago beleeft men op dit oogenblik minder genoegen van de geiykstelling der vrouw. De dames, die aan de universiteit aldaar de geneeskundige colleges loopen. hebben geprotesteerd tegen een uitdrukking van een der hoogleeraren, over de physische eigen schappen der vrouw. Maar de heeren studen ten meenden dat dit protest niet te pas kwam, en zagen er een verstoring in van de orde op het college. Het gevolg is dat zg de uitslui ting der vrouwelijke studenten verlangen. Geheel anders zijn de bekommeringen van andere zusters. Er is in Amerika een comité gevestigd van dames, die het beneden de waar digheid der vrouw achtten, dat haar sekse maar steeds gebruikt wordt op reclameplaten, om het oog der heeren te trekken. Zij roepen daarom de hulp der wet is, opdat deze zal verbieden op dergelijke platen vrouwen af te beelden, onverschillig of deze niet, heel of half ed zgn. Een professor weidde op een college uit over de voordeelen van athletische oefening. „De Romeinsche jongelingen," vertelde hy, „zwommen gewoonlgk driemaal de Tiber over vóór het ontbijt." Daar bij een glimlach zag op 't gelaat van een der studenten, hield hy op en vroeg boos „Mynheer, waarom lacht u? Wy zouden graag in uw vroolykheid willen deelen." „Ik dacht er aan," antwoordde de stud .dat de kleeren van die Romeinsche jonge* Hendrikse. De Sinidt. Hendrikse. Hendrikse. Hendrikse- Verkoopingen enz. Te D o m b u r g, in de herberg De roode Leeuw, zgn heden, ten overstaan van den notaris Huvers, de volgende perceelen, allen staande en gelegen in die gemeente, verkocht, en wel: Een bHis en erf, groot 1 are, 51 cent., voor f 650, door C. Minderhoud te Aagtekerke. 5 aren 70 cent. tuingrond, voor f 238, door P. Bimmel Pz. te Domburg. Een huis en erf, groot 66 cent., voor f 415, door C. van IJzeren te Domburg. Een woon- en winkelhuis met erf aan de Heerenstraat, gemerkt no. 53, groot 2 a. 43 cent., voor f 1550 aan J. de Rijke te Gapinge. Een woonhuis en erf aan de Heerenstraat, gemerkt no. 52, groot 97 cent., voor f825 aan P. Slabber te Aagtekerke. Verder de volgende perceelen, te Aagte kerke gelegen Een perceel bouwland, naby den Molen van Domburg, groot 1.16.50 heet., voor f2975 door J. Minderhoud Jzn. te Domburg. Een perceel bouwland aan RooBjeswegje, groot 33 a. 30 cent., voor f 720 aan M. van der Welle te Domburg. Door pen landbouw-vereenigiiig Welbegre- te Aardenburg is dezei gegund de levering van150.400 Kg, superphosphaat 14% aan den heerS. Gazan te Rotterdam ad f 2.52'; 80.500 Kg. ammoniak superphosphaat 7 en 9% aan den heer Iman van der Have te Zierikzee ad f 6.52s en 50.600 Kg. Chilisalpeter aan den heer J. Versluys te Terneuzen ad f 8.77. AT J E H. Een heden ontvangen officieel telegram meldt „Heden troepen ter Westkust van Atjeh ageeren tegen Toekoe Oemar. Een officier bekwam een schampschot. Amsterdam. Het gerechtshof vernietigde heden in hooger beroep het vonnis der recht bank alhier, waarby vrijgesproken werd eeD lid der Roomsch Katholieke kiesvereeniging, die bij de jongste verkiezing voor twee leden Provinciale Staten voor de candidaten zyner vereeniging op onwettige, strafbare wijze in het verkiezingslokaal propaganda maakte. Beklaagde werd nu veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Hetzelfde hof veroordeelde een tabakemake laar, wegens oplichterg der firma Hope Comp voor f 37.000, tot 21/, jaar gevangenisstraf. 's-Cravenhage. Eerste kamer. By de behandeling der begrooting van oorlog ont vouwde de minister tegenover den heer Schim- melpenninck van der Oye, die opkwam teger den verkorten oefeningstijd, welke geen grond slag mag zijn voor legerorganisatie, nader als zijn standpunt dat een tweede proef met ver korten oefeningstijd het volk moet bewijzen hoe de militaire autoriteiten daarover denken. Hy blgft voor 8 maanden oefening, maar zal heengaan en geen legerorganisatie, opdien korteren oefeningstgd gegrond, voorstellen, als meer dan een derde der autoriteiten er tegen is. Hg staat of valt met den verkorten oefe- ningstyd, gepaard met legeruitbreiding. De minister verklaarde zich, met den heer Van Asch van Wijk, niet tegen vestiging van het Haagsche hospitaal op een ander terrein. De begrooting is daarna zonder stemming aangenomen. By de begrooting voor waterstaat betoogde de heer Reekers de waardeloosheid der zalm- proefnemingen en de heer Alberda het belang der kanalisatie te Westerwoide. De heer Nebbens Sterling pleitte, in het be lang ook voor Zeeland, van handel en scheep vaart, voor de verbetering van den Waterweg van Dordt via Brouwershaven naar Zee. De heer Breebaert vroeg alsnog den steun der regeering voor eene vee-inzending naar de Parijsche tentoonstelling, terwijl de heer Regout wees op den plicht tot bezuiniging tegenover den aandrang om kostbare werken. Dit deed ook de minister, die echter de hoop uitBprak dat eene verbetering der financiën zal toelaten die werken tot stand te brengen waarvan het belang vast staat. Hg berust voorloopig in de weigering om verhooging van subsidie voor de Parysche tentoonstelling. Die begrooting is hierna ook aangnomen. Wegens ongesteldheid van den minister Cremer verdedigde de minister van financiën de koloniale begrootingen, die daarna aan de orde kwamen. Nadat de begrootingen voor Suriname Curasao en de begrooting van koloniën waren goedgekeurd, is de Kamer uiteengegaan. Keuten. Volgens de Kol. SZstt, hebben alle regeeringen in het voorstel van Rusland toegestemd om de ontwapenings-conferentie te 's Gravenhage te houden. Parijs. De strafkamer van het hof van cassatie sloot de enquete in de Dreyfus zaak. Het dossier wordt naar den procureur-gene raal teruggezonden. Londen. Volgens Financial News worden de onderhandelingen over de Transvaalsche leening voortgezet met de firmas Montagu te Londen en Wertheim Gompertz te Ameter- i. Deze zyn bereid een millioen pond over te nemen tegen den koers van 89 pet en zich het recht van voorkeur voor te behouden voor de rest der leening ad l1/* milj. pond. De eerste aanval op Manilla begon Zater dagavond, omstreeks zeven uur, vermoedeiyk ten gevolge van het schot door een Ameri- nsch schildwacht, gelost op twee Philip- pino's, die doorgingen, hoewel zg gewaarschuwd den. Het gevecht breidde zich snel uit; eerst tegen den morgen, toen ook de vloot gereed was, begonnen de Amerikanen den aan val op de vyandelij ke stellingen, die door het vuur der schepen zeer gehavend waren. De Philippino's hadden gehoopt, dat de bevolking in de stad zich tegen de Amerikanen zouden verzetten. Maar de Amerikaansche be velhebbers hadden onmiddeliyk voldoende voor zorgsmaatregelen genomen. Washington. Uit Manilla komt bericht dat de geheele verliezen der Philippino's be dragen 2000 dooden, 3500 gewonden en 5000 Mad rid. De koningin-regentes teekende een beBluit, waarby de grondwettige waarborgen hersteld worden. Boedapest. De kans op een schikking tusschen de beide partijen is zeer toegenomen. Koloman Szell zal in opdracht van den ke: o nderhandelingen verder voeren, zonder daarbij het kabinet te vernederen. Bai dan aan de kamer waarborgen geven voor de uitvoering van de te maken afspral De oppositie verlangt uitbreiding van het kiesrecht en optreden van Szell aan het hoofd der regeering. Het aftreden van Banffy zou echter eerst plaats hebben, nadat de kamer een indemni teitswet had goedgekeurd. Of de oppositie daartoe bereid zal zyn, is nog niet bekend. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Maandag 13 Febr. Vlissingen. Bouwen van een kerkge bouw voor de Ger. gemeente (B). Aanwyzing 7 Febr. 2 u. Inlichtingen G. Guillaume. Donderdag 23 Febr. Middelburg. Polderhuis Walcheren V/t u. Vernieuwingen Westkapelschen zeedyk. Aan wyzing van af 16 Febr. Inlichtingen hoofd opzichter bureau. Algemeen Overzicht. „Caprivi! He ja, die is er ook nog geweest Zoo ongeveer zal de eerste indruk van het krantlezend publiek zyn geweest, toen het Maandag avond de doodstgding las van den man, die gedurende eenige jaren een betrek king heeft bekleed, zoo hoog, als er weii in deze wereld zijn aan te wgzen. Caprivi toch verstond de kunst, welke een Duitsch staatsman moet kennen, de kunst om zich te doen vergeten. En zeker was er weinig of niets, dat hem de vervulling van dezen plicht moeilgk maakte. Want bij het scheiden uit zgn ambt liet hg geen ander voetspoor na, dan de wandelaar aan het strand der zee. Voor een groot deel was dat wellicht daarvan het gevolg, dat het een onmogelgke taak was zich te onderscheiden in een stoel, pas door Otto von Bismarck ver laten. Maar van even grooten invloed was het feit, dat alleen 's keizers welbehagen, niet een door het verleden gewettigd vertrouwen hem tot zyn betrekking riep. Niets toch wees Caprivi aan als de man, die geroepen zou worden zoo hoog ambt als dat van kanselier van het Duitsche rijk te beklee- den. 'Eu het best werd dit weergegeven door het Bismarck bg diens ontslag in den mond gelegde woord„Zie, nu maakt de ke zijn besten generaal tot zijn eersten staatsman, en zgn eersten staatsman tot generaal." Dat de aldus tot eersten staatsman geroepen generaal in zijn nieuw ambt geen schitterende gaven toonde, is natuurlijk. Maar eigenaardig is, dat van de werken, waaraan zgn naam ver bonden werd, in de eerste plaats moet worden genoemd een arbeid op een gebied, dat den krijgsman wel bijzonder vreemd zal zgn gewe dat van de buitenlandsche handelsbetrekkingen. Behalve een aantal handelsverdragen sloot hy den bekenden tractatenbond, welke voor vele jaren de handelsbetrekkingen tusschen het Drievoudig verbond vastlegde. Op het gebied der buitenlandsche politiek valt het meest op te merken, dat hij het bekende geheime verdrag met Rusland, dat Bis marck voor eenige jaren aan de openbaarheid prijs gaf, niet vernieuwde. Ronduit werd door de regeering erkend, dat dit dubbele spel te zwaar viel aan iemand, die geen Bismarck was. Maar al verloor hg dus, gelijk zyn voorganger het noemde, den draad naar Petersburg, vaster knoopte hy de banden met de beide andere bondgenooten toe, zoodat het Drievoudig Ver bood door ben vernieuwd en versterkt werd. Op het gebied van de binnenlandsche politiek werd door hom geen enkele lauwer geplukt; integendeel. De door hem verleende steun aan de schoolwet, welke de volksschool aan de geesteiykheid zou uitleveren, noopte hem al spoedig de leiding der zaken in Pruisen op te geven, door af te treden als minister-president. Deze scheiding van twee zoo moeiiyk scheid bare ambten werd later den tweeden rijks kanselier noodlottig. Hij viel, toen hy in botsing kwam met zyn opvolger aan het hoofd der Pruisische regeering. Groote dingen heeft hij dus niet verricht, zoodat hij te nauwernood onder de staatslieden van onzen tijd vermeld zal worden. Bepaald schitterende hoedanigheden, welke terstond de wereld met ontzag of bewondering vervulden, heeft Caprivi nooit bezeten. En waar hij geen man van groote beteekenis was, die uitlokte tot byzondere studie van wat hy wel was, gelooven wij niet, dat buiten zyn om geving veel van hem bekend is. Van daar dat wy meenen het by deze korte herinnering aan den overledene te kunnen laten. Niet lang stil te staan bij dezen doode is to meer plicht, omdat de levenden alle aandacht vragen, in deze felbewogen dagen, waarin het nieuws zich gestadig ophoopt. Het groote feit van den dag is zeker de be slissing van den Amerikaanschen Senaat be- iffende het vredesverdrag met Spanje. 't Biykteen verkeerde tactiek te zijn geweest, door Aguinaldo gevolgd. De aanval op de Amerikaansche stellingen heeft den senaat niet afgeschrikt van het door de Unie te onder nemen avontuur. Met 3 stemmen boven de vereischte meerderheid van 2/3, met 57 tegen 27 stemmen, heeft dit lichaam het vredesver drag aangenomen. Bijzonderheden worden nog niet gemeld, en daardoor weten wij niet, of de werking van het verdrag nog getemperd is door een motie, welke uiting geeft aan het voornemen dePhi- lippijnen later een groote mate van zelfstan digheid toe te kennen. Maar al wat men in Amerika over de Philip - pynen praat, is den huid verkoopen, vóór de beer gevangen iB. Men heeft den archipel nog niet, en als het waar is wat de Belgische consul te Manilla verhaalt, dat Aguinaldo over 80.000 goed ge* wapende mannen kan beschikken, dan is de kans niet groot, dat de Amerikanen zich daar een positie zullen verwerven. De aanval van Zaterdag is vermoedeiyk het gevolg geweest van den raad van Agoncillo den agent van Aguinaldo in de Ver. Staten, die steeds aandrong op het openen van den stryd, vermoedelijk in de hoop, dat dit van invloed zou zijn op de stemming in den Senaat. Agoncillo is na het bekend worden van den aanval overhaast vertrokken en heeft Canada bereikt. Over den stryd zelf zijn geen nadere be richten bekend. Alleen is er een officieel telegram van de Spaansche overheid, die aan de regeering te Madrid het volgende mededeelde: „Zaterdag avond te 10 uren hebben de opstan delingen krachtdadig Manilla aangevallen. Zy hebben zich meester gemaakt van byna geheel onze oude buitenlinie. De Amerikanen hebben zich dapper verdedigd op de verschansingen en in de voorsteden. Zij openden een hevig artillerievuur, waar aan het eskader deelnam. De monitors hebben twee dorpen uit den omtrek in brand geschoten. De troepenmacht van beide kanten is groot en het vuur is levendig. De Spaansche legermacht ligt gekampeerd. Een sergeant is door een verdwaalden kogel gewond." Verder heeft men te Madrid bericht, dat Aguinaldo voor de uitlevering der Spaansche gevangenen de volgende voorwaarden steltIn de eerste plaats een uitkeering van 500.000 dollars en de uitlevering van de kanonnon, geweren en munitie welke aan het Spaansche leger behooren. De regeering heeft daarop doen weten, dat zg de Philippino's niet anders mag beschouwen dan als opstandelingen, en dat het haar tegenover de Vereenigde Staten niet geoorloofd iB, hun wapenen en krggsvoorr&ad te verschaffen. Beknopte Mededeelingen. Het comité der Belgische Christen-demo craten besloot zich te verklaren vóór de even redige vertegenwoordiging en voor het een voudig algemeen stemrecht. De plaatselyke groepen zijn vry gelaten zich te verbinden met andere partijen, die hetzelfde doel hebben. Ook de conservatieve (vermond clericale) vereeniging te Brussel verklaarde zich vóór de evenredige vertegenwoordiging. De Temps heeft generaal Mercier doen interviewen over het verhaal van de Voltaire dat Casimir Perier voor het hof van cassatie heeft erkend te weten dat Mercier de veroor deeling van Dreyfus op geheime stukken verkreeg. Mercier was erg spraakzaam, maar antwoordde natuurlgk niet op de vraag of de ex-president zoo iets kan hebben gezegd. Reeds nu is een overzicht gegeven van de troonrede, waarmede heden het Engelsche parlement uit naam van de koningin zal worden geopend. Het staatsstuk begint met de ge bruikelijke vermelding, dat de betrekkingen tot de buitenlandsche mogendheden van vrede- lievenden aard zgn. Verder gewaagt de troon rede van de krijgsoperatiën in Soedan, den staat van zaken op Kreta, en de uitnoodiging van den Czaar voor de vredesconferentie, welke uitnoodiging is aangenomen. In diep gevoelde bewoordingen wordt gewaagd van den moord op de keizerin van Oostenryk. De troonrede stelt als waarschynlgk in uit zicht verandering van de Britsche wetgeving ten opzichte van anarchisten. Er zullen wets ontwerpen ingediend worden voor het ge meentelijk bestuur van Londen en voor het lager onderwijs,

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2