BUITENLAND. ambt neêrgelegdde „goede, brave man" had er reden toe. De ongebondenheid van eenige jongelieden maakte het den man te lastig. Eenigen tijd geleden werd hij gewapend en wel, aan een boom gebonden, zoodat hij moest wachten tot een voorbijganger hem verloste; een ander maal werd hij opgenomen, en, han gende gehouden over de leuning eener brug, oi bedreigd met een nachtlijk bad, als hij niet een proeve zijner danskunst ten beste gaf! Soms werd het dezen dienaar der justitie zóó moeilijk gemaakt, dat hij moest vluchten, en hulp zoeken door rustige burgers uit bed te porren, en te verzoeken hem huiswaarts te be geleiden (N. R. C.) Te Markeloo bracht een jongmensch zijn meisje thuis, wonende een half uur buiten die gemeente, en vroeg of zij een volgenden keer met hem wilde uitgaan, wat zij weigerde. Hij bracht haar daarop met zijn mes diepe sneden toe over het gezicht en beschadigde daardoor neus en ooren. De dader is gearresteerd. Vergiftige koffie. Wij ontvingen uit Malta van den chef van den Geneeskundigen Dienst bericht, dat aldaar uit Triëst honderden balen koffie aangevoerd zijn geworden, welke bij chemisch onderzoek, in het Staatslaboratorium uitgevoerd, bleken gekleurd te zijn met een hoogst vergiftige stof, nl. chroomzuurlood. Niet minder dan 261 monsters koffie, in verschillende winkels ge nomen, bleken aldus gekleurd te zijn en het behoeft geen betoog, dat bij voortdurend gebruik van dergelijke koffie een slepende loodvergiftiging het onvermijdelijke gevolg zal zijn. De koffieboonen zagen er zeer fraai geel uit en waren op het oog niet van de beste koffiesoorten te onderscheiden. Daar deze koffie blijkens het officieele rap port ook naar Genua, Hamburg en Londen verzonden is geworden, achten wij het voor den groothandel wenschelijk, ernstig toe te zien, dat dergelijke vergiftige waar niet hier te lande op de markt gebracht worde. Heeft de kleinhandel eenmaal zulke artikelen in zijn bezit, dan is het hoogst bezwaarlijk de stof te vernietigen, vooral daar deze boonen allicht met andere gemengd verkocht worden, en de vervalsching derhalve dan veel moeilijker te Dr v. H. R. H. (Mdbld t. d. vervalsching en.) pest weer toeneemt te Karrachee. Te Tamatave (Madagascar) had men van 125 Januari 68 gevallen, waarvan 2 zonder doode- 1 ijken afloop, bij Europeanen. Heerlijk vernielingswerktuig. Met een enkel woord maakten wij reeds melding van den brief van Lockroy, aan de Matinover de waarnemingen aan boord van het pantserschip Magenta, tijdens de proeven om dit schip met de onderzeesche torpedoboot te bedwingen. Aan een uitvoeriger bericht ontleenen wij het volgende Aller oog aan boord was op zee gevestigd. Officieren en manschappen tuurden naar de kammen der golven en elk oogenblik ging er een kreet op van den een of ander, die de onderzeesche meende te bemerken. Wij ver beelden ons haar overal te zien, maar zij was nergens. Middelerwijl was zij bezig rustig, onzichtbaar, haar doel te naderen. De span ning was op het hoogst en ik dacht aan de marteling, die de dapperste mannen, de bevel hebbers met de grootste zelfbeheersching, te verduren zouden hebben ingeval van een wer- kelijken aanval door den onzichtbaren vijand. Op eenmaal werd een juiste waarneming gedaan. De koepel der Gustave Zédé had zich even vertoond, op een afstand van meer dan 350 meter, ons nog steeds vóór. Onmiddellijk wer den bevelen gegeven, stukken op haar gericht maar de onderzeesche was weg, voor onzen blik en ons geschut verborgen. Een minuut ver streek, er werd bevel gegeven om de vaart te versnellen. De admiraal en ik, leunende over de brug, zagen met bliksemsnelheid een langwerpig voorwerp aanschieten, blinkend als goud: torpedo van de Zédé. Zij trof ons schip meer dan 3l/« meter beneden de waterlijn en stiet op het pantser te pletter. Ware zij geladen geweest, de Magenta zou gezonken zijn. Tegenover dit gunstig oordeel staat een ander van een der admiraals die juist de goede werking tegenover stoomende oorlogschepen betwist en daarom de onderzeesche booten onder de defensieve wapenen rangschikt. rapport zou leeren kennen, waarom zij besloot dat alle raadsheeren aan de enquete zouden deelnemen. Dit ernstige streven, om met kennis van zaken te kunnen oordeelen, gaf aanleiding tot de eerste aanvallen van lieden die betoogden, dat het tegenwoordig onderzoek een instructie is, en dus zij die daaraan medewerken (io ca8u de geheele strafkamer) moeten worden uitgesloten van de beslissing over het fond der zaak. Maar de grootste fout, welke het hof van cassatie heeft begaan, is dunkt ons wel dit, dat het de onpartijdigheid wat ver heeft gedreven. Reeds bij den aanvang van het onderzoek lazen wij het min of meer vreemde bericht, dat de minister van oorlog zich in het revisiegeding partg stelde en zekeren generaal Chamoin had afgevaardigd, om kennis te nemen van dossiers en getuigenverhooren. Aanvankelijk hielden wij dit voor praatjes, omdat in deze zaak slechts twee partijen zijn: O. M. en veroordeelde. Maar nu blijkt dat het hof de lankmoedig heid zoovar heeft gedreven, dat het een ver tegenwoordiger van den generalen staf gelijke rechten gai als.dien der vertegenwoordiging. Maar niet alleen dat dit een informaliteit was, het toelaten van een generaal vóór het onder zoek was afgeloopen moest nadeelig werken, omdat nu de staf controle kreeg over het samenstel der antwoorden, door de verschil lende generaals en stafofficieren gegeven. Die controle nu heeft al aanstonds doen zien, hoe hopeloos de toestand was. Te verwon deren was dit niet; want ook uit de buiten rechtelijke verhooren van de militaire getuigen bleken zooveel tegenstrijdigheden, dat een ieder kan zien, dat de generaals, al dan niet te goeder trouw, logen, iets waarvan men heden toeval lig weer een nieuw bewijs kreeg. Het eerste gevolg van deze lankmoedigheid was, dat de staf alle pogingen ging aanwenden om de zaak weer te herstellen. Nieuwe getuigen werden aangebracht, en de reeds gehoorde generaals vroegen andermaal te mogen voor komen. Dat werd toegestaan en toen moet een verandering van stelling hebben plaats De Nederlandsche ingenieurs Gonrad en Welcker zijn Vrijdag te Antwerpen aangekomen, in verband met het door hen in te stellen onderzoek naar de verbetering van de Schelde. Jan van Rijswijck gaf hun ter eere een diner. In België heeft men nog meer dolle hon den ontdekt. In de provincie Henegouwen zelfs een achttal, die allen gedood zijn. Ook in Griekenland heeft een dolle hond eenige personen gebeten o.a. de vice-consul der Vereenigde Staten, te Athene, die sedert aan watervrees is gestorven. Bij het Fransche plaatsje St Leger is een rondreizende koopvrouw in haar voertuig door een geweerschot gedood en vervolgens beroofd. Het paard vervolgde alleen den weg naar huis, waar de zoon verwonderd kwam uitloopen en toen zgn moeder dood vond. De jonge man is van schrik ernstig ziek geworden. Te Nizza heeft in het rechtsgebouw een bloedig drama plaats gehad. Een jong meisje stond terecht wegens moord op haar ontrouwen minnaar, en werd, gelijk in zulke gevallen meer geschiedt, door de jury vrijgesproken. Maar ditmaal was de stemming niet als anders geheel ten voordeele van de beschuldigde want nog vóór zij de rechtszaal had verlaten, werd de vermoorde door zgn vrienden gewroken, daar dezen het meisje doodden. Te Airoio, welk plaatsje onlangs door bergbestortingen veel heeft geleden, heeft een herhaling daarvan plaats gehad. Gelukkig kwam de rotsmassa in het vrije veld neer. In Illye, een plaatsje in Hongarije, voer de men onlangs op Romeo en Julia van Sha kespeare. Op het aanplakbiljet stond vermeld „De schrijver zal de voorstelling bijwonen". In het proces tegen de beide roovers, die te Rome terechtstonden, is de een vrijgespro ken van alles, en de tweede van de beschul diging dat hij den hertog en de hertogin van Meiningen had aangehouden. Wegens andere feiten kreeg hg echter 15 jaar. Uit Britsch Indië wordt gemeld, dat de hopigen blik af en stapte naar de restauratie, waar de vrienden van Theo Ring bijeen zouden komen om het succes der Vurige holen met eenige flesschen wgn te vieren. Terwijl zijn vrienden hem luidruchtig begroetten, keerde ook zgn kiespijn weer terug. Dat was toch al heel zonderlingHg had gelegenheid ge noeg om zich daarover te verbazen, want hg bracht een slapeloozen, radeloozen nacht door, ofschoon hij op aanraden zijner vrienden alle mogelijke verdoovings- en opwekkingsmiddelen aanwendde. Geheel afgemat van de pgn begaf hg zich den volgenden morgen naar school, naar zgne dertig leerlingen, die de vijfde klasse van het stedelgk gymnasium vormden. Goddank! Om tien uur was hij vrg. Met den stormpas snelde hg dan ook naar den tandarts, om den kwelgeest te laten uittrekken. De wacht kamer zat vol lotgenooten, die zijn pijn deelden, zonder haar, zooals het liedje zegt, te ver minderen. Integendeel, hg werd nog akeliger van den aanblik van zooveel gezwollen wangen en pgnlijke gezichten. De wereld was waarlgk een jammerdal! (Wordt vervolgd).) Beknopte Mededeelingen. De gemeenteraad van Berlijn besloot, zoo lang de benoeming van een opper-burgemeester niet door den keizer bekrachtigd is, den burge meester Eirschner een maandelgksche toelage van 1000 M te verleenen. Weer wordt uit Sleeswijk gemeld, dat nieuwe uitzettingen hebben plaats gehad. De koning van Zweden gaat goed vooruit. Er is reeds sprake van dat hg naar Biarritz zal gaaD. De Italiaansche Kamer nam Vrijdag een motie van vertrouwen in het kabinet-Pelloux aan, door de regeering gevraagd naar aanleiding van het debat over de verkiezingen en de verzoeken om amnestie; de regeering is voor nemens een amnestie-voorstel te doen, wanneer zij het oogenblik daartoe geschikt acht. De reeds vermelde moord op een beambte der Italiaansche veiligheids-politie staat niet alleen. Er zijn reeds twee man onder de han den der moordenaars gevallen. Men beweert niets meer of minder, dau dat het plan bestaat alle beambten van dezen tak van dienst uit te De arrestatie te Livorno van twee anarchisten zou tot de ontdekking van dit plan hebben geleid. De sultan wil eenige Italiaansche zee officieren in dienst nemen. De Sultan heeft onlangs in Klein-Azië een groote concessie verleend voor den bouw van dokken en entrepots. Concessionaris is Haidar-pacha, maar deze heeft Duitsch kapitaal achter zich. Thans heeft Frankrijk geprotes teerd, wijl een Fransche vennootschap rechten op deze werken heeft. In het besluit van den Khedive, tot voorloopige verlenging van de rechtsmacht der gemengde rechtbanken voor éen jaar, ziet men het gevolg van het gemeenschappelijk optreden van Duitschland, Frankrijk en Rusland. En geland had natuurlijk niets liever gewild, dan dat de zaak hu maar was doodgebloed, want sedert de bekende beslissing over de kosten van den SoedanoorlogisEugeland niet goed over de gemengde rechtbanken te spreken. Onver klaarbaar is het niet dat men, nu Egypte toch zoowat een halve kolonie is geworden, meent dat men geen vreemdelingen noodig heeft om er recht te spreken. Maar even be grijpelijk is het standpunt van de anderen, die niet willen dat de Engelsche bezetting van het Nglland eenigen invloed zal hebben op de verhouding tusschen Egypte en de andere mo gendheden. Men heeft nu ten minste een jaar om ver der te zien. Gelijk uit de St. Crt. reeds be kend is, zal de opvolger van mr De Stoppe laar slechts voor een jaar worden aangesteld. De pokken maken vele slachtoffers onder de Amerikaansche troepen op de Philippijnen. Maximo Gomez heeft zich nu bereid verklaard zijn troepen voor 3 miljoen dollars af te danken. Maar men weet nog niet of zgn hoofd-officieren daarmede tevreden zgn. De premiers der Britsche kolonies in Australië zijn het eens geworden over alle verschilpunten, welke tot dusver de aaneen sluiting dier kolonies in den weg stond. vond de zaak echter te dwaas, om er gewicht aan te hechten. Opvallend is dat generaal Schneegans zich in dit stuk erg koeltjes uit laat over de spionnage in het algemeen. Zij bestaat, maar men moet er niet do spil van de nationale verdediging in zoeken. Bravo Men beweert dat er ernstig sprake van is Quesnay de Beaurepaire wegens laster te vervolgen. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. gerectificeerd en met elkander in overeenstem ming gebracht. Er had een concentratie op het door den staf aangewezen punt van ver dediging plaats. Tegelgk met deze echt militaire manoeuvre werd de campagne geopend tegen de straf kamer, die oorgetuige was geweest van dat allss. En niet alleen tegen de strafkamer, maar ook tegen de dossiers, welke een schrif- telgk bewijs inhielden, dat de generaals eerst de meest uiteenloopende verklaringen aflegden, toen deze verdeeldheid bleek, van front veranderden. Vandaar de aandrang om het geheele onderzoek te vernietigen. Ziedaar hetgeen uit verschillende mededee lingen en vooral uit die van de Aurore volgt. Natuurlijk dat wij het laatste gedeelte niet als absolute waarheid geven. Maar ver van de waarheid kan het niet zgn. Want als de gene rale staf een vertegenwoordiger zond om zich op de hoogte te stelles, dan was het alleen om in staat te zijn de noodige maatregelen te nemen, en invloed te oefenen op de verdere getuigen verklaringen. De „onpartijdigheid" van het hof, om ook den staf toe te laten, heeft dus wel ernstige gevolgen. Nog sterker laat, naar wij hedenmiddag zagen, de Siècle zich over dit alles uit. „Wie aan het ministerie van oorlog leidt de juridische zaak-Dreyfus De verklaringen van alle getuigen van de enquête worden eiken avond aan den minister van oorlog medegedeeld door generaal Chamoin. Wie is de persoon die ze daarna aan de volgende getuigen mededeelt, vóór dat deze getuigenis gaan afleggen? Krachtens welke bevelen en onder wiens verantwoordelijkheid heft men aldus, ten voor deele der militaire getuigen alleen, het geheim, van het onderzoek op? Op welk bevel en onder welke verantwoor- delijkheid wordt den militairen vóór hun getuigenverklaring door hun chefs bevolen wat zg hebben te verzwijgen Wij brengen dit schandaal ter kennis van de commissie uit de Kamer, die het ontwerp- Lebret bestudeert. Wij hopen dat zij haar onderzoek ook over dit feit zal uitstrekken." OVER BURGEMEESTERS. verschillig wordt, het geven van advies be schouwt als een wassen neus en in stilte denkt loopt naar de maan Het werkt slecht, indien de regeering zelf de wet op zulk een eigenaardige manier, zoo geheel in 't belang of voor het genoegen van een persoon uitlegt en toepast. Terneuzen, 3 Febr. 1899. X. Het lang uitblgven van oen burgemeesters- inoeming begon hier meer spanning te ver wekken. Men schreef die aan allerlei oorzaken toe. Velen meenden dat een ingezetene, die'niet op de voordracht scheen voor te komen, door den minister zou zijn gewild. Vele leden van den gemeenteraad begonnen al bang te worden, dat werkeiyk een ingoze tene zou worden benoemd. Die heeren toch hadden het, ofschoon niet raadsvergaderingen, gezegd, dat zij eene be noeming van een ingezetene zouden betreuren. Dat gevaar is nu geweken. Wij hebben eindelijk een burgemeester, die, Jlgens een schrijven uit Ierseke in deze courant, bijna volmaakt is. We willen het hopen. Maar al heeft iemand nog zooveel nobele iraktereigenschappen hg wordt daardoor alléén nog niet geschikt voor burgemeester. Met het oog op den treurigen toestand, waarin onze gemeenteverordeningen schgnen te zgn we hebben bijvoorbeeld sedert 1885 een niet rechtsgeldige politieverordening en met het oog op de rechtsgeschillen, welke zich hier nu en dan en zeker meer dan woonlijk elders voordoen, hadden velen willen benoemd zien een burgemeester met juridische opleiding, een burgemeester, tevens geheel op de hoogte van het administratierecht. Moge de burgemeester ook aan de wenschen in dit opzicht voldoen Er valt hier ook, naar het schgnt, in de ge meentehuishouding nog al wat op te knappen Feestelijkheden zullen niet plaats hebben. Dat is verstandig. Men wgst, als men daarover spreekt, steeds op het voorbeeld van het naburige Zaamslag, waar de burgemeester, ofschoon totaal onbe kend, een paar jaar geleden door de ingezetenen zeer feestelgk werd „ingehaald". En nu De g emeenteraad, zooals herhaal delijk is gebleken, zou gaarne een ander bur gervader hebben. Wat hebben de lui aan een burgemeester, die zijn verblgf houdt in een andere gemeente vraagt men. En werkelgk, men staat verbaasd over de telkens verleende vergunning aan het gemeen tehoofd van Zaamslag om te Terneuzen te wonen, nu pas weer tot 1 Mei 19001 Waarom Men zegt omdat er te Zaamslag geen huis voor den burgemeester zou zijn. Burg. en weth. en de gemeenteraad hebben beweerd en aangetoond dat dit onwaar is. Er zgn tg den geweest, dat er zelfs meer dan een huis beschikbaar was. En al mogen aan die woningen gebreken wezen bg welke woning is dat niet het geval men zou er toch in ieder geval even goed geïnstalleerd zgn als op een paar kamers boven een schoen- en laarzen winkeltje. Vermoedelijk is de heele kwestie dan ook niets anders dan een voorkeur, door den burge meester aan Terneuzen gegeven, omdat het daar prettiger en aangenamer is. Maar mag de regeering dit laten wegen Men heeft beweerd dat de gemeenteraad voor een burgemeesterswoning moest zorgen, als de burgerg hem zoo gaarne in haar midden had. Men zou zulke beweringen eenvoudig onbe antwoord kunnen laten, als niet zelfs degelgke en ernstige menschen zich daaraan schuldig Burgeriyte Stand. Van 28 Januari—4 Februari. Vlissingen. Ondertrouwd: D. Schouten,jm. 20 j. met S. P. S. Mos, jd. 21 j. Getrouwd: J. Janse, jm. 22 j. metE.Baas, jd. 20 j. Bevallen: M. J. Streefkerk, geb. De Vroom, z. M. Streefkerk, geb. Stroo, d. M. van der Burgh, geb. Van Huizen, d. J. M. C. Ratelband, geb. Wilkens, z. en d. (tweel.) L. M. Vader, geb. De Smit, z. K. Withagen, geb. Roelse, d. J. P. Willemse, geb. Auer, d. J. M. van der Star, geb. De Visser, d. C. M. Olthoff, geb. Krug, d. G. D. de Jong, geb. Bode, d. M. Volk, geb. Pluijmers, d. E. P. Swint, geb. Venema, z. P. Willeboordse, geb. De Rijke, z. C. Verstraten, geb. De Beer, z. E. F. Abicht, geb. Verstraete, z. M. T. Debra, geb. Pijliser- z. (levenl.) J. F. Ardewijn, geb. Van Raan, z. (levenl.) J. Doornebos, geb. Arden, z. (levenl.) M. van der Star, geb. Sinke, d. G. Embregts, geb. Mosterd, z. J. H. Nauta, geb. Sommeling, d. C. J. Bar ent sen, geb. De Koning, z. OverledenM. Monté, d. 6 w. C. H. Dhont, vrouw van W. J. de Bruijn, 41 j. P. C. Nonnekes, d. 2 m. Goes. Bevallen: M. K. Witte, geb. Van Dijke, z. M. C. Nöller, geb. Raats, d. G. Labeur, geb. Milhous, z. J. P. M. van Hove, geb. Boudier, z. M. de Koster, geb. Dees, d. G. Gartsen, geb. Franzen, z. A. Schipper, geb. Cornelisse, z. (levenl.) A. Verbeem, geb. Steen bakker, z. (levenl.) Overleden: I. Wessel, wedr 70 j. Q. van der Linde, wedr 73 j. HANDELSBERICHTEN. Graanmaraten enz. 2 Febr. In de laatste week, van Donderdag tot Donderdag, zijn van hier ver zonden 575.000 consumabele oesters, tegen de volgende prijzen40 tot 45 kg. f 8 a 11, 50 tot 60 kg. f 15 a 25, 70 tot 75 kg. f 4.0 a 50, bijzonder mooie 67 tot 70 kg. f 45 a 55. Gent, 3 Febr. Ter veemarkt van heden (Vrijdag) werden te koop gesteld 38 schapen, 4 lammeren, 66 kalveren, 345 vette varkens, loo- per8_, 268 biggen, melkkoe, groote ossen, 76 jonge ossen, 81 vaarzen, 95 vette koeien, 56 stieren, magere dieren, Prgzen waren per kilog. voorossen en larzenvleesch fr. 1.25 a fr. 1.30idem 2de qual. fr. 1.12 a fr. 1.20; koeienvleesch fr. 1.20 a fr. 1.25idem 2de qual fr. 1.— a fr. 1.12 stierenvleesch fr. 1.— a fr. 1.22; kalfvleesch 1.60 a fr. 1.80; schapenvleesch fr. 1.25 a 1.30lamsvleesch fr. 1.70 a fr. 1.80en varkensvleesch fr. 0.96 a fr. 1.06. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 0.80 a fr. stieren fr. 0.71 a fr. kalveren fr. 0.95 a fr. 1.—. Versch roet fr. 0.30 a fr. 0.35. De Dreylus-zaak. Hoe langer zoo meer zonderling is het licht, dat opgaat over den strgd tegen de strafkamer. Immers men bestrijdt haar omdat zij het noo dig oordeelde aan haar arrest een nauwkeurig onderzoek te doen voorafgaan; een tweede reden van bestrgding is, dat de straf kamer niet heeft willen beslissen op een mededeeling van de verhooren uit de tweede hand, welke men alleen maar uit het proces-verbaal of uit het Het hof van cassatie heeft Vrgdag drie hoogleeraren van de Eeole des Chartes Paul Mayer, Giry en Molinier over het bordereau gehoord. Alle drie meenden, na vergelij' van het origineel met den zoogenaamden pelure-btief van Esterhazy, dat het boven allen twijfel was dat Esterhazy de schrijver van dat stuk is. Meyer en Molinier bevestigen in de Temps dat de afdrukken van het bordereau, welke in den handel zgn, volkomen juist zijn. Daardoor wordt nu het aantal beëedigde ver klaringen van generaal Pellieux, die in strijd met de waarheid zijn gebleken, tot drie gebracht. De absolute echtheid van het stuk van Henry, de onvolledigheid van het door de Siècle open baar gemaakte rapport-D'Ormeschéville en de afwijkingen in de facsimilés hebben alleen maar in de verbeelding bestaaD. Ook al laat men nu de goede trouw van den generaal buiten bespreking, dan blgfet toch hoe lichtvaardig van die zijde wordt geageerd en zoo wordt alle vertrouwen in het doorzicht van den generaal weggenomen. De Aurore deelt mede, dat generaal Schnee - gans en kolonel Stoffel den valschen brief van keizer Wilhelm in handen hebben gehad, en vraagt of het niet noodig zou zgn deze offi cieren te hooren. De generaal spreekt dit verhaal in de Temps tegen. Maar hij erkent dat hij door kolonel Stoffel over den brief heeft hooren spreken en weet dat een autografie van dergelijk stuk aan verschillende personen is vertoond. Hij Men zou evengoed verder kunnen gaan en beweren dat de gemeente de woning ook moet meubileeren en voorts zorg moet dragen voor licht en brandstoffen enzoovoorts. Het is bespottelgk. In ieder gevaler is geen enkele wetsbe paling, welke aan een gemeente dergelgken plicht oplegt. Maar wat de wet wél voorschrijft is dat de burgemeester zijne vaste woonplaats binnen de gemeente heeft. En hiervan kan alleen wor den afgeweken als het noodig is in het belang der gemeente. Hoe zich dat nu kan voordoen doet niets ter zake. De regeering in de eerste plaats moest aan het voorschrift de hand houden. Zelfs al schreef de wet het niet voor, dan zou het nog een eerste plicht van den burge meester zgn in de gemeente, ja zelfs in de kom of hoofdkom te wonen. Vindt hij dat vervelend, vindt hij het elders prettiger welnu, laat hij geen burgemeester worden of laat hg bedanken. Werkelijk de regeering is al te gul met hare vergunningen. Er zijn meer voorbeelden van, ook in Zeeland. De regeering moest meer hechten aan het advies van den gemeenteraad, die toch het best in staat is en zeker veel beter dan Ged. Staten, om te beoordeelen wat belang der ge- Wanneer een gemeenteraad zich tegen het „uitwonen" verklaart, moest daarvan geen sprake kunnen zijn. En wat zien we te Zaamslag? De gemeenteraad heeft zich herhaaldelijk, zoo pertinent mogelgk tegen uitwoning ver klaard hij heeft zgne meening toegelicht en Het mocht niet baten. Is het wonder dat zoo'n gemeenteraad on- Marktprijzen van Tarwe en Meel. Vrijdag 3 Februari. ntwerpen. Tarwe flauw. Amerihaansch roode no. 2 fr. 17 Vs- Parijs. Tarwe vast.; loop. md. fr. 21.80. Pes tb. Tarwe kalm. Vrijdag fl 9.74. Donder- ig fl 9.56. B e r l g n. Er heerschte hier zoo weinig lust tot zaken, dat de van Amerika gemelde prijsverlaging slechts weinig invloed uitoefende. Enkele zaken zijn per Mei tot stand gekomen, in tarwe tot 50 pf. en in rogge tot 25 pf., lagere prgzen dan Donderdag; daarna heeft men de vraagprijzen echter weder verhoogd. Disponibel trok weinig attentie. New-York dis. vorigen dag Chicago Vergaderingen, «Joiicerten enz. Middelburg. Zondag 5 Febr. Voorstelling-Bakker. Schuttershof 8 u. Maandag 6 Febr. Voordracht prof. H. P. Wgsman Natuurkundig gezelschap. Sociëteit St. Joris 8 u. Dinsdag 7 Febr. Biljart-concours. Sociëteit Vergenoeging 7!/a u. Donderd. 9 Febr. Voorstelling Ned. Too- neelvereeniging. Schouw burg V/a u. Maandag en Dinsdag 13 en 14 Febr. Natuurk. Voordrachten G. Dahne. Schuttershof 8 u. Dinsdag 21 Febr. Concert-Messcbaert-Rönt- gen. Concert- en gehoorz. Dinsdag 28 Febr. Soiree Vereenigde Socië teiten. Schuttershof 7 l/ 2 u. Dinsdag 7 Mrt. Concert Zangvereeniging Tot Oefening en Uitspan ning. Concert- en gehoor zaal V/a u. Vlissingen. Zondag en Maandag 5 en 6 Febr. Too- neelvoorstelling. Sehouw- Zwr^zaai-Stof koper 8 u. Koudekerke. Vrijdag 10 Febr. Landbouw-voordr. Leen- houts. Openb. school 6 u. Vrgdag 17 Febr. Landbouw-voordr. Leen- houts. Openb. school 7 u. ONS HUIS te Middelburg. Op Maandag 6 Februari a. zal de heer W. H. Hasselbach in de leeszaal optreden tot het houden van voordrachten. Leden der vereeniging en ingeschrevenen (boven 18 jaar) voor leeszaal, lessen, cursussen, clubs kunnen bg den concierge, tegen betaling van 2Vs cent, op de gebruikelijke wgze toe gangskaarten verkrggen. De Middelburgsche courant wordt 's avonds te acht uur in Goes uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent A. C. BOLUIJT, firma "Wed. A. C. DE JONGE aldaar. Stoomdrukkerij - D. G. Krober Jr. - Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 6