Verschillende Berichten. „O ja 1" ia 5t antwoord, „als dAt alleen de kwestie wasMaar wij, Camperlanders, hebben onzen Veer weg, of beter geen veerweg, maar een slijkbaan. Camperland is reeds eenwen lang schandelijk achter uitgesteld. Dat moet nu op houden. En dat zal ook ophouden, als we onzen candidaat maar gekozen krijgen. Want die is van Camperlands belangen doordrongen van kop tot teen, en van den onhoudbaren toe stand van den Veerweg is hij diep overtuigd. Gewis, we zouden ook wel den Wissekerkschen raadsleden die overtuiging kunnen geven. Maar hun willen we niets te danken hebben. Wacht nog maar 8 dagen en onze man komt erdoor, 't Ging nu al op 't kantje af92 stemmen van de 316. Als die 100 slaapmutsen maar waren opgekomen De kom der gemeente, die tot zekere hoogte buiten de kwestie staat, haalt over die zooge naamde achteruitstelling de schouders op, als tegenover iemand, die een boozen droom voor waarheid aanziet. Maar met dat alIeB leven we toch in spanning over den uitslag van onze revisie-affaire. En als geen gelegenheidswet dien uitslag verschuift, duurt die spanning nog ruim eea week. Hoe houden we 't uit Door den gemeenteraad van St. Anna- land is besloten het telephoonkantoor aldaar des avonds een half uur langer open te stellen dan nu het geval is, en de bezoldiging van den beheerder te verhoogen met f 25 en te brengen op f 150. Tevens werden benoemdtot klokkenist N. Bruinzeel en tot nachtwaker B. van Oudenaarde en zulks in de plaats van den overleden titularia M. van Oudenaarde. Door den dijkraad van den calamiteusen Nuscmna-polder is aan hoogere autoriteiten voorgesteld om in den dienst 1899/1300 aan die waterkeering tusschen de dijkpalen 7 en 8 steenglooiing aan te brengen van zuilen- bazalt, ter voortzetting van de vroeger ge maakte van Lessineeschen steen, en tevens om tusschen dgkpaien 7—12 een binnenberm te maken, lang 468 Meters. De kosten dezer buitengewone werken worden geraamd op f 6964.87. Verder heeft het bestuur besloten in de peilraaien 5—15 den toestand der daar aan wezige kraagstukken door een duiker te doen onderzoeken, omdat de toestand aldaar in de laatste jaren niet schijnt te zijn vooruitgegaan. Donderdag avond vergaderde te Ter- neuzen de Kamer van Koophandel en Fabrie ken. De heeren H. C. E. van IJselsteijn en J. A. van Rompu werden herkozen, resp tot voor zitter en vice-voorzitter. Door de commissie, die was aangewezen om met den ingenieur van 's rijks-waterstaat te onderhandelen over het verkrijgen van een seinpaal aan de West-binnensluis, waaruit voor de gezagvoerders der afkomende schepen blijken kan of ze al of niet kunnen door varen om af te schutten, werd medegedeeld dat ze hnnne bedoeling zoo nauwkeurig moge lijk hebben uiteengezet, mét het gevolg dat in den door hen aangegeven geest proeven worden genomen. Deze proefneming voldoet zóó goed, dat, naar met grond mag worden verwacht, het sein definitief zal worden ge plaatst waar het nu voorloopig staat. Waar een brievenbus geplaatst is en een beambte meer op het post- en telegraafkantoor is aangesteld, zal de kamer voorloopig op andere zaken aangaande de posterijen niet nader aandringen, ook in verband met de be noeming van den nieuwen inspecteur, die zich nog niet op de hoogte van zaken heeft kun nen stellen. Ingekomen was een adres van de Kamer van Appingedam, stenn verzoekende haar streven om van rijk, provincie en gemeente en water schapsbesturen te verkrijgen dat in de voor waarden van aanbesteding voor het uitvoeren van werken eene bepaling worde opgenomen waarbij de aannemer verplicht wordt een borg te stellen als waarborg zijner leveranciers. De Kamer was van meening dat die bepa ling alleen voor insoliede aanemers noodig is, en het een zaak voor denlev.rancierisomtoe te zien aan wie hij levert. Zij vereenigde zich met algemeene stemmen met het voorstel van den heer Van Rompu, om het adres voor no tificatie aan te nemen. Dinsdag j-1. is te IJzendijke in een buitengewone vergadering der polders Zuid- diepc-Oranje, Geertruida, Magdalena en Anna in beginsel besloten tot begrinting van den gemeenschappelijken weg, die naar den straat weg van den Koninginnen polder en haven leidt. De eerstgenoemde polder is gemeente IJzendijke; de overige polders liggen onder Biervliet. Met opmerkelijk groote meerderheid éen ingelande slechts was er tegen werd de noodzakelijkheid dezer groote verbetering in gezien. Bij goedkeuring van de te leenen som met aflossingsplan zal die wegsverharding allen landbouwers uit het zuidwestelijk deel van Biervliet ten goede komen. Opleiding van costuumnaaisters. Nu de Vrije Vrouwenvereeniging een adres aan de Tweede kamer heeft gezonden ten einde subsidie te verkrijgen voor het oprichten eener confectieschool is het zoo schrijft mej E. v. d. B., te Middelburg, in het jongste nommer van Maatschappelijk werk gewenscht in een blad, dat gegevens wil verzamelen en meedeelen omtrent veel wat verbetering be hoeft in onze maatschappelijke toestanden, er op te wijzen hoe gewettigd voornoemd adres is door de gebrekkige wijze, waarop tot nog toe het costnumnaaien onderwezen wordt. Ik kan mij slechts bepalen met de gegevens mede te deelen, die ik daaromtrent hier ter stede verzameld heb; naar alle waarschijnlijk heid zullen de toestanden in andere deelen van ons land daar maar weinig van afwijken. Om op de hoogte te komen van het vak?j moet het meisje, dat voor coatuumnaaister wenscht opgeleid te worden, bij eene gevestigde naaister in de leer gaan. Zij betaalt niets, zoo zij tevens voor loopmeisje dienst doet; zoo zij voortdurend naait, betaalt zij f 1 a f 1.50 per maand. Haar leertijd duurt gewoonlijk drie jaar, maar de kennis, die zg daarin kan verwerven, is bedroevend weinig. Het meisje doet het gemakkelijke werkde juffrouw zelf of de eerste naaister garneert en van het knippen wordt de leerlinge gewoonlijk niets gewezen. Haar eenige kans om daarvan wat te leeren is, ter sluiks er iets van af te zien onder het doornaaien aan het haar opgedragen werk. Sommige juffrouwen knippen bovendien zelfs in een andere kamer. Zijn nu die jaren voorbij, dan gaat zij ver dienen. In het begin f 2.50 in de maand, later f 1 in de week. Kan zij eerste naaister worden f 2.50 tot f 3.00 in de weekf 4 is eene groote uitzondering. Zij werkt daarvoor van 9—12 en van 2—8 uur en verbindt zich in den drukken tijd vroeger te komen en later te blijven. Sommige dagen werkt zij van 6 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds met 2 uur rust. Voor dat extra-werk krijgt zij bij enkelen een kleinigheid eens in het jaar, bij anderen niets. Ieder zal inzien, dat dit geen opleiding te noemen is, dat het er op deze wijze geheel van afhangt, of het meisje vlug is en door afzien begrijpt, hoe zij het werk aanpakken moet. Bovendien heeft haar juffrouw indertijd ge woonlijk dezelfde gebrekkige opleiding gehad en is dus niet in staat grondige vakkennis mede te deelen. Intasschen meenen de meisjes haar vak voldoende geleerd te hebben en ves tigen velen zich spoedig als huisnaaister, waar door zij dan 65 A 75 ct. plus den koBt kunnen verdienen. Weinige van die huisnaaistertjes, wier aantal legio is, verstaan het costuum- naaien grondigde meesten hebben nog veel toezicht en leiding bij haar werk noodig. Zoowel door particulieren als door eigenaars van confectiewinkels wordt er bovenal geklaagd dat er zeer moeilijk goede coupeuses te krijgen zijn. In vele magazijnen verdient eene bekwame coupeuse, meestal uit het buitenland aange nomen, f 1000 en meer per jaar plus kost en inwoning. Uit al het voorgaande blijkt, dunkt mij, ge noeg, hoe wenschelijk het is scholen op te richten voor dit vak. Immera hoe geheel ver schillend van de tegenwoordige zonden de leerjaren der meisjes dan zijnDaar zullen zij vindendoelmatig ingericht onderwijs, eene onderwijzeres, zelf volkomen op de hoogte, die het zich tot taak stelt de meisjes grondige kennis mede te deelen. Nu hangt hare opleiding af van eene naaister, die werkkrachten noodig heeft, daarvoor meisjes in de leer neemt, maar wier belang volstrekt niet eischt baar goed op de hoogte te brengen van het vak. Voor jongens zijn de toestanden^, zoo geheel anders Op ambachtsscholen kunnen de on vermogende leerlingen kosteloos uitstekend vakonderwijs ontvangen. Moeten wij niet trachten ook de meisjes het voorrecht te verschaffen grondig zich te kun nen bekwamen in een vak, waarmede honderde en duizende vrouwen in ons land hun brood trachten te verdienen Aan de strekking van dit betoog brengen wij gaarne alle huldeen wij beamen ten volle den wenscb, door de geachte schrijfster geuit. Bovendien: znlk eene opleiding zou niet alleen kunnen meewerken om in het vak van eoatnnm-naaiater eene gewen ach te verbetering te brengen, maar ook om in 't algemeen de maat schappelijke positie der vrouw op dit punt te helpen veranderen en verbeteren. Zooals de schrijfster dien schetst, Iaat de toestand van naaisters algemeen zeer veel te wenschen over. En hoe is die in grootere steden dan Middelburg Vaak nog veel erger. En nu zouden wij het juist zoo goed vinden, dat er evenzeer in dat vak eene degelijke oplei ding kon plaats hebben, ook omdat wij daarin tevens een middel zien tot zuivering en tot verbetering der begrippen op dit gebied. Wat toch is het geval? De groote toevoer van meisjes, die naaister worden, werkt al de euveleD, die er in deze bestaan, in de hand. Of is de huidige toestand niet voor een groot deel een natuurlek gevolg van de zucht van tal van meiBjes om „jufvrouw" te wezen en 'n avonds vrij te zijn Hoe komt het toch, dat er meer en meer gebrek ontstaat aan nette, flinke dienstboden Voor een groot deel is dat zeker wel een Wij kunnen niet nalaten hierbij eens te ■wijzen op een eigenaardig staaltje van de wijze, waarop De Sociaal-Democraat in deze zijn lezers inlicht. In dat blad komt ook een uittreksel van het door mej. E. v. d. B. geschrevene voor, maar daaruit blijkt van de hoofdstrekking van dat betoog weinig of niets. Het orgaan van mr P. J. Troelstra laat alleen het licht vallen op den toestand der naaisters. Dat willen wij nog daarlaten; want dit past geheel in het kader van dat orgaan Maar laat het dan in elk geval eerlijk aanhalen l En dit doet het niet. De woorden met 2 uur rus t" laat hef in zijne aanhaling weg. Zoo stelt men den toestand erger voor dm hij is. Als men naar dit eene staaltje moet beoor- deelen de manier, waarop men in dat blad steeds de zaken in het lieht stelt, dan ligt eene te maken conclusie voor de hand! Het is hoogst moeilijk in deze aan eene ver gissing te denken! gevolg van den afkeer, die er, om niet altijd te wettigen redenen, bij de meisjes uit de volks klasse bestaat om in een dieDst te gaan. Van het platteland worden velen stadwaarts gedreven om daar te dienen, omdat zij dat verkiezen boven het werken in de boerderij en het leven in de stad zoo aangenaam vindeD. Voor haar is daar juist zoo gemakkelijk een plaats te verkrijgen, omdat de meisjes in de stad het bestaan, dat mej. E. v. d. B. schetst, verkiezen boven een betrekking als dienstbode, waarbij zij toch een veel beter leven kunnen hebben, in elk geval goed loon en goeden kost en inwoning verkrijgen. De hoofdoorzaak van den tegenwoordigen toestand is ook hierbij weer de dwaze zucht naar hooger, die in alle standen valt waar te nemen. En nu zien wij in eene betere opleiding juist een machtig middel om met al die ongezonde begrippen te leeren breken. De eischen zullen dan van zelf hooger wordental van meisjes, die geen kans zien daaraan te voldoen, zullen moeten terugkeeren op de oude paden, en in nederiger, maar daarom niet beter en eervoller werkkring een bestaan trachten te vinden. Dat zal haar niet alleen ten goede komen, maar vooral ook dien naaisters, welke eene degelijke opleiding genoten en dan eerder een goed bestaau kunnen vinden. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Bechtbank te Middelburg. Heden (Vrijdag) zijn veroordeeld wegens mishandeling P. G. V., 22 j., en A.P. d. K., 21 j., landbouwers, Hulst, de le tot 3 w. en de 2e tot 7 d. en J.v.H., 22j., werkman, Breskens, tot 14 d. gev.straf, en O. J. F. K., 17 j., zon der beroep, Terneuzen, tot f 10 b. s. 10 d. b., en L. J. v. R., 36 j., kantoorlooper, Vlissingen, tot f 3 b. s. 3 d. h.en diefstalA. W., 36 j., werkman, Middelburg, tot 1 m. gev. straf, en J. R., 48 j., broodbak ker, Eilewoutsdijk, tot f 8 b. b. 8 d. h., en G. W., 19 j., arbeider, en J. d. V., 19 j., werk man, Domburg, beiden tot f 5 b. a. 5 d. h. Drie personen, die met een transparant, betrekking hebbende op de zaak-Hogerhuis, in de Prinsengracht te Amsterdam voeren, zijn door het kantongerecht veroordeeld tot f 1 boete, subs. 2 dagen hechtenis. Eigenaardige vonnissen. De rechtbank van Chateau Thierry, dezelfde die verleden jaar het geruchtmakend vonnis wees, waarbij op eigenaardige sociaal-econo mische gronden een ongehuwde moeder, die uit honger een brood had weggenomen, werd vrijgesproken, heeft nu een oppassend man, buiten schuld werkeloos geworden, vrijgespro ken van het delict van bedelen. Het vonnis, dat zeker in rechtskundigen kringen niet wei. nig zal worden gekritiseerd, overwoog dat, als de maatschappij niet zorgde dat iemand die werken wilde en kon, brood had, bedelen als niet strafbare overmacht moeBt worden be schouwd. LETTEREN EN KUNST. Het jubilé van mevrouw Theo Bouwmeester Donderdagavond in den stadsschouwburg te Amsterdam was schitterend. Eivol was de komedie. En de geschenken en bloemen, haar aange boden, waren ontelbaar. Namens eene com missie ontving zij een album met namen van heD, die hebben bijgedragen om haar portret te doen schilderen door den heer De Josselin de Jong en dit te plaatsen in den foyer van den schouwburg. Mevrouw Beersmans sprak „Doortje" ook recht hartelijk toe. In haar woord van dank herdacht mevrouw Bouwmeester mevrouw Kleine, die zij bijna niet gekend had, maar van wie zij wist dat het een groot talent en eene superieure vrouw was geweest. Zij beloofde te trachten haar voorbeeld te volgen, haar plaats te veroveren. Van verschillende gebouwen op het Leid- sche plein woei, ter eere van het jubilé der talentvolle vrouw, de vlag en van den stads schouwburg waren er twee uitgestoken. Voor een plaats werd tien golden geboden en zelfs 's avonds vijftien gulden gegeven. Het was Donderdag 25 jaar geleden, dat mr S. Muller Fz. het ambt van archivaris der gemeente Utrecht aanvaardde, waartoe hij in de raadsvergadering van 18 December 1873 was benoemd. Het Utr. Dbld. bracht den jubi laris, aan wien de stad de grootste verplich tingen heeft, alle hulde. Na een kort over zicht van de geschiedenis der openbare verza melingen van de gemeente Utrecht in de laatste 25 jaren, om deze uitspraak te recht vaardigen, zegt het blad, dat mr Muller het Utrechtsche archief gemaakt heeft tot de model-inrichting, waarvoor het in het gansche land bekend staat. 't Wordt tegenwoordig mode de wandka- lenders al fraaier, ja ze zelfs tot ware kunst producten te maken, door reproducties van teekeningen van eerste meesters. Hoe ver men daarmede van den practischen weg afdwaalt, blijkt wel uit het getuigenis dat wij in een der bladen over zulk een kalender lezen„Een hsel bescheiden kalendertje; in een hoekje hindert de teekening al heel weinig". Benoit is ziek en heeft rust noodig. Hij zou zelfs vreezen niet in staat te zijn de Van Dyck-cantate te voltooien. Volgens een Hongaarseh blad, is Mun- bacay in den laatsten tijd veel beter geworden en begint ook zijn geheugen terug te keeren. Telkens wanneer over Parijs wordt gesproken begint hy te Bchreien. Hij heeft heimwee en er zgn ook ureD, dat hij, evenals vroeger, ge zellig praat. De doctoren bHjven weinig hoop op herstel koesteren. Met 24 dezer wordt in dienst gesteld Hr. Ms. logementschip Neptunus en daarop o. a. geplaatst de kapitein ter zee K. J. Bal., als commandant, en de officier van administratie 2e klasse H. P. Winkelman. Thans heeft de rechtbank te Amsterdam ook tegen mr Van Hall rechtsingang met be vel tot gevangenhouding verleend. De school voor kunstnijverheid, verbon den aan het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem, begon het nieuwe schooljaar met 171 leerlingen, die in de verschillende afdeelingcn van het onderwgs zgn ingedeeld. In een Donderdag te Utrecht gehouden buitengewone algemeene vergadering van den Nederlandsche Protestantenbond is dr J. H. de Ridder te Rotterdam tot lid van het hoofd bestuur herkozen. Door een elftal groothandelaren, zoowel in natuurboter als in margarine, wonende te Amsterdam, is een adres gericht tot de Tweede Kamer, waarin zij opkomen tegen de practi- sche uitwerking van 's ministers denkbeeld in het ontwerp boter wet, „dat van den handel geen meerdere offers mogen worden gevraagd, dan voor de bereiking van dat doel (beteuge ling van knoeierijen van leveranciers) strikt noodzakelgk is". Adressanten vestigen de aan. dacht op een paar bepalingen, welke zy in hun nadeel achten. Tot vader en moeder in het nieuwe ge. meentelijke armhuis te Wildervank zijn be. noemd G. Kieviet en echtgenoote, thans in gelijke betrekking werkzaam in het gesticht der diaconie. Tot chef-bloemist op Het Loo is benoemd de heer W. H. Wind, bloemist te Apeldoorn, en wandelleeraar op tuinbouwgebieden dit in plaats van den heer J. H. Kraaijenbrink, die op zgn verzoek eervol is ontslagen. Aan 't station Rotterdam D. P. werd Woens dag door een rangeermachine een perronwagen, vol koopmans- en andere goederen, gegrepen, waardoor de geheele lading verpletterd werd. De arbeider wist zich in veiligheid te brengen. In dezelfde stad viel op den Nieuwen Binnenweg een heistelling, die men verzetten wilde, om. Een schilder kreeg een slag in zijn lendenen, een hoofdwond en een beenwond, en een behanger een gebroken been. Beiden wer den naar het ziekenhuis gebracht. Bovendien waren nog andere personen in geringe mate gekwetst. De dieven van de vier jassen uit een woning aan den Willemsparkweg te Amsterdam zgn gevat. Het zyn een achttienjarige jongen en een meisje. Van het geld, dat zich in een portefeuille in een dier kleedingstukken be vond vond men slechts weinig bij hen. Dinsdag had een schipper uit Woudrichem het ongeluk dat bij het lichten van zijn an- kerkuil, een werk, waartoe eigeniyk twee per sonen noodig zijn, zijn bootje kantelde en zonkwaardoor hy te water geraakte en zich ongeveer een half uur aan een tonnetje moeat dryvende houden, daar zijn hulpgeroep Diet werd opgemerkt. Eindelijk, toen hij evenwel reeds zoo uitgeput was, dat hij niet meer om hulp kon roepen, werd hy nog opgemerkt door een paar visschers en zoo van een anders wissen dood gered. Te Tilburg kwamen by een brand, die aan kwaadwilligheid wordt toegeschreven, zeven koeien om en te Grootegast brandde een boe renplaats af, waarbij acht runderen, een veulen en 14 varkens in de vlammen omkwamen. Te Boxmeer zakten tien jongens door het ijs van een breede sloot. Met groote moeite werden er zeven gered, doch drie zgn ver dronken. Nabij Genemaiden vielen op een hoeve twee knaapjes van een loopplank in het wa ter een ervan verdronk. Te Manrik verdronk een twaalfjarige knaap, dat met een kameraadje aan den kant van het water op een plank speelde, die zij als vlot gebruikten. „Sociale vrijheid" In de Vrije Socialist van 18 Jan. komt de volgende adver tentie voor, waarin de voluit gestelde namen en adressen bekort zijn „Daar mijne vrijheidslievende sociale vrouw mij en hare kleine kinderen heeft verlaten en is gaan leven in sociale vrijheid met P. C. B.kolporteur, wonende Goadacbeweg...... te Rotterdam, vraagt onderstaand adres eene vrg- heidslievende, sociale, knappe huishoudster. Adres: J. C...., Gasthuisstraat no...., Breda." Wat is het merkwaardige van de werken aan de rivier de Solo AntwoordDe kosten zgn dnplo. Van de drie personen, die onlangs te Brussel door een dollen hond werden gebeten en naar het Pasteurgesticht te Rijssel gezonden, zgn twee genezeD, maar is de derde, wien het serum niet hielp, gestorven. De man werd hoe langer hoe woester. Uit Parys. Een twintigjarige vrouw aldaar had de gewoonte 's avonds dikwijls eene vriendin te bezoeken, die vlak naast haar woonde, en dan, als het laat werd, uit het venster derjaatste in het hare, daarvan door een smalle gang gescheiden, over teBtap- pen. Dinsdag deed zij dat weer, stapte mis en viel op de scherpe punten van een gzeren heb. Letterlijk gespietst gaf zij bijna onmid dellijk den geest. Op een der Seinebootjes riep Woensdag plotseling iemand „We zinkenEr ontstond een paniek, de boot legde in allerijl aan, onder groot gedrang vluchtte ieder de kade op. Bg onderzoek bleek, dat er geen zweem of schaduw was van averij. De meesten scheepten zich weder in. Maar spoedig ontstond er nieuwe ontsteltenistal van beurzen en horloges waren verdwenen De man, die alarm gemaakt bad, was ook verdwenen. De Spaansche uitvoerhandel nam in 1898 belangrijk af: de invoer daalde met 88, de uitvoer met 129 miljoen pes. De tolinkomsten daalden 24 miljoen. De dame, die met den heer John Knight zelfmoord pleegde, is herkend als een te Rot terdam wonende Fran^aise mile Rousseau. De jury heeft volgens gewoonte het verdict uitgebracht: zelfmoord tengevolge van ver stands verbij sterin g. De reeds meer besproken zaa k tusschen de beide zoons van lord Poulett zal nu toch aan den rechter worden voorgelegd. De oudste zoon heeft voldoende papieren, maar de jongste zegt dat zijn halfbroeder buiten echt is geboren. De oudste zoon wordt overstelpt met aan biedingen van geld op zgn toekomstig erfdeel en daaronder van lieden die het werkeiyk belangeloos doen. Mme Tussand bood hem 1000 pd Bt. voor zgn orgel, een paar café- ch«utauts boden tot 50 pd st. per avond voor het optraden van Viscount Hinton als orgel draaier. Te Beriyn is meD, na herhaalde proet- nemingen, erin geslaagd voor een deel over te nemen het voor de omwonenden zoo hinderlijke geraas, dat yzeren spoorbruggen en viaducten maken bij het voorby rijden van treinen. Naar do Weenensche correspondent van de Kö'ln. Ztg verneemt, heeft de Universiteits senaat aldaar tegen den universiteitsprofessor Schenk, den uitvinder van de theorie over jongens en meisjes, een disciplinair onderzoek ingeleid, wegens zijn reclame in de dagbladen. - In Nagy-Bobrocz, een plaatsje van een paar duizend inwoners in het Hougaarsche komi- taatLiptau, zyn in don nacht van Dinsdag op Woensdag bij stormweer driehonderd huizon afgebrand. Tal van menschen kwamen in de huizen om. Te Rome is een agent der veiligheids politie, die in het bgzonder belast was met het toezicht op de anarchisten, vermoord go- vonden. De Lilliputter republiek San Marino heeft te Rome haar eigen munt laten slaan in stuk- ken van vgf, twee en éen franc, die zy wil doen erkennen door de Latgnsche muntunie. Het staatje telt 9000 inwoners, en heeft een oppervlak van 59 KM. Het heeft geen staats schuld, en de ontvangsten overtreffen de uit gaven met eeu paar duizend francs. Bij een sneeuwstorm in Canada is een station van den Canadian Pacific begraven. De stationchef met vrouw en twee kinderen «n drie andere personen verloren het leven. Het station is vernield en de telegraphische gemeenschap is verbroken. Om den trots eenigszins te dempen van personen, die er zoo prat op zyn dat zy van een kruisvader afstammen, heeft een Engelsch- man uitgerekend hoeveel middeleeuwsche voor vaderen iedereen heeft. Ongetwijfeld heeft ieder mensch een vader en een moeder gehad; deze vader en moeder hadden elk ook een vader en moeder en zoo wordt met elke generatie, die men opklimt, het aantal voorvaderen van hetzelfde tydperk verdubbeld. Wanneer men nu rekent dat er elke eeuw drie generaties van menschen komen en verdwijnen, komt men tot het resultaat dat in het jaar 1000 een ieder 46 millioen voorvaderen beeft gehad. (Hierbij wordt het onmogelgke geval genomen dat de persoon in kwestie niet van éen voorvader of voormoeder op twee of meer wyzen afstamt.) Daar de bevolking van Nederland toen geen millioen was, zou een volbloed Nederlander, geheel van vreemde smetten vrg, op meer dan 46 ver schillende wgzen van elk Nederlander van het jaar 1000 afstammen. Het is dan ook vrij wel zeker, dat de personen, die niet zoowel vorsten als lijfeigenen, misdadigers als heiligen onder bun voorvaderen van het jaar 1000 tellen, tot de zeer groote uitzonderingen be- hooren, zoo er al dergelgke personen bestaan. Jack the Ripper gevonden Nadat uit het onlangs verschenen boek van mayor Arthur Griffits, vroeger directeur van 't gevangeniswezen in Engeland, over de „ge heimen van de misdaad en van de politie" ge bleken is, dat men alle redenen had om de beruchte moorden van Jack the Ripper toe te schrijven aan een in zijn geestvermogens ge- krenkten arts, heeft Daily News en daarna ook de Daily Mail die onderstelling bevestigd door de mededeeling, dat een geestelijke uit het Noorden verzekerd heeft, dat inderdaad een geneesheer, man van goede familie en overigens onbesproken levenswandel, die een paar jaren geleden, na den laatsten moord van „Jack" overleed, bekend zou hebben in de biecht, dat hij de dader is van de talrijk gepleegde gru welen; hg maakte door verdrinking in de Theems een einde aan zyn leven en machtigde zgn biechtvader tien jaren na zyn dood het geheim volledig te openbaren. LANDBOUW. De wegens gortigheid aan de Belgische grenzen afgekeurde koeien worden, zegt men, weder in Nederland teruggevoerd. Daar deze koeien, tot waarschuwing met twee gaatjes in het oor zijn gemerkt, hebben naar men meldt sommige eigenaars en vee handelaars er iets op gevonden. Zg maken een snede door de gaatjes en splyten alzoo het oorde gaatjes zgn dan verdwenen. Men zij daarom op zijn hoede, want er zgn reeds pogingen gedaan, om zulke koeien op onze veemarkten te brengen. Er ie nog een gevaar aan verbonden. De bedoelde koeien zijn niet alleen lijdende aan gortigheid, maar kunnen ook het mond- en klauwzeer over brengen, welke ziekte vóór en na in de grens- stallen heerscht. PROEFVELDEN. (Vervolg), De heer A. de Hullu Iz. te C a d z a n d nam op proefveld no. 17, op zwaren kleigrond, een proef om het nut van het gebruik van kunst mest aan te toonen. Het geheele proefveld, groot 46 aren, werd in drie perceelen verdeeld en in 't najaar van 1897 bezaaid met Witte Mold'a-tarwe. Perceel I werd voor 't zaaien vpn de tarw§

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2