Verschillende Berichten. letsel noch storing der geestvermogens ten gevolge hebben, voor de verzekering buiten aanmerking te laten, acht de reg. noodzakelijk. UIT STAD EN PROVINCIE, Nog niet lang geleden namen wij uit het Tijdschrift ter beoefening van het administra tief recht een lezenswaardig opstel over, waarin behandeld werd de kwestie of vrouwen ook benoemd konden worden tot secretaris of ambtenaar ter gemeente-secretarie. En zulk een opstel staat in dat tijdschrift niet op zich zelf! Wie het kennen, waardeeren het daarom zeer; dit blijkt ook wel hieruit, dat het reeds '/.ijn zestienden jaargang is ingetreden en zijn lezerskring zich meer en meer uitbreidt. Edoch, in Zeeland konden er meer abonnés op dit maandschrift zijn. Men schijnt het o. a. in ouze naaste omgeving nog niet genoeg te kennen. Mogen wij daarom hierop nog eens de aan dacht vestigen Zooals men weet, staat het onder hoofdre dactie van den heer H.J.G. Hartman, commies, chef der eerste afdeeling ter Provinciale Griffie van Zeeland te Middelburg, die uit den aard zijner betrekking wel de geschikte persoon mag genoemd worden om een dergelijk tijdschrift te redigeeren. Daarbij heeft hij zich de medewerking ver zekerd van anderen, op het gebied van admi nistratief recht goed thuis. Zools bekend, wordt het tijdschrift, dat er steeds kenrig uitziet, uitgegeven door de firma F. Kleeuwens en Zn te G o e s. De kommies te water 2e kl. C. de Meij te Vlissingen (haven) wordt met ingang van 1 Maart a.s. tijdelijk verplaatst naar Helle- voetsluis. Uit Goes schrijft men ons Aan de oproeping tot bijwoning eener alge- meene vergadering, uitgegaan van het hoofd bestuur der inhuldigingsfeesten, tegen Dinsdag avond, hadden zeer velen gevolg gegeven. De overvolle zaal der sociëteit Van Onge nachten Vrij was feestelijk versierd; voor het tooneel prijkten drie vlaggentropheeën met de wapens van Nederland, Zeeland en Goes, en de buste der Koningin, terwijl ook het vaandel, dat by gelegenheid der feesten was geschonken, in een sierlijke kast was tentoongesteld. De beide muziekkorpsen Euphonia en Hosanna op het tooneel geplaatst, brachten eerst het Wilhelmus ten gehoore, waarop de heer Z. D. van der Bilt La Motthe de vergadering opende. Mededeelende dat deze eindvergadering we gens eene langdurige ongesteldheid van hem tot nu toe was uitgesteld, betuigde hij aller eerst zijn dank voor de tijdens zijne ziekte ontvangen bewijzen van sympathie. Daarna herinnerde hij er aan dat hij op 17 Sept. reeds den dank der hoofdcommissie aan de burgerij had overgebracht, welke dankbetui ging was beantwoord door den heer J. Donner, voorzitter der commissie voor de Kerkstraat. Nu bracht hij hartelijke woorden van dank aan allen, die tot het welslagen der Goesche feesten hadden medegewerkt. Zoo ook aan het college van burg. enweth. voor zijn financieelen stens en zijn persoonlijk optreden by gelegenheid der inhuldigingsfeesten, waardoor deze een zeker cachet hadden gekre gen; aan den heer Lamers voor diens feestrede; aan de heeren Otto Lies en J. Kooiman voor hunne bemoeiingen in zake de feestcantate en aan de solisten en uitvoerders daarvanaan de beiden harmonieën en aan den heer mr P. L. van Eeten, van wien het initiatief tot dit feest was uitgegaan. Hij sprak daarbij den wensch uit, dat de schoone en onvergetelijke feesten de profetie zonden zijn eener gelukkige regeering van H. M. de Koningin. De eere-voorzitter, de heer Wesselink bar gemeester, sprak daarop hartelyke woord ei van dank aan de burgerij voor de wijze, waarop zij teest had gevierdgeen enkele wanklank was vernomen. Het was een genot om zoo feest te vierenMoge de gemeente Goes in bloei toenemen 1 Ten slotte noemde hij, onder levendige toe juiching en fanfares, den heer Van der Bilt La Motthe de ziel van het geheele feest. De heer J. de Hoogb, hoofd der christelijke school, betuigde zijn dank voor de wijze, waarop de kinderen in die feestdagen waren behandeld en onthaald. Door den penningmeester, den heer P. A. de Ligoy, werd daarop rekening en verantwoor ding gedaan. Deze bedroeg in ontvang f 1687.76* en in uitgaaf t 1687.50 en leverde alzoo een goed slot op van t 0.265, welk bedrag de grondslag zal worden van de bcnoodigde uit gaven van eventueel volgende feesten. De heer Donner verklaarde namens zijne mede-commissieleden de rekening in orde bevonden te hebben, en beval voor volgende leesten den heer De Ligny ala penningmeester aan. Daarop betuigde de voorzitter zijn dank ,'aan de heeren De Ligny en Breetvelt, respec tievelijk penningmeester en secretaris van het hoofdcomité, voor hun ijver en goeden wil. Hierna sprak de heer L. de Beste, voorzitter directeor van Hosanna, nog eenige woorden, om openlijk dank te betuigen aan het hoofd bestuur en voornameiyk aan den voorzitter voor de goede regeling van de feesten en de ondervonden welwillendheid. Namens Hosanna bood de spreker den heer Van der Bilt La Motthe een prachtige mand met bloemen aan, om daardoor de gevoelens van die vereeniging ten zijnen opzichte te vertolken. De verschillende toespraken werden door fanfaren bezegeld en door de uitvoering van eenige muzieknommers afgewisseld. Ten slotte brachten de muziekkorpsen nog het volkslied ten gehoore, terwijl na afloop der vergadering de muziek een rondgang met fakkellicht door eenige straten maakte. Dat men voorzichtig zijn moet met het ge bruiken van handelsmerken ondervond Dinsdag iemand te dezer plaatse, die briquetton verzond in een kist, waarop het merk stond van een andere fabriek dan waarvan dit atookmateriaal afkomstig was en die daarvoor verbaliseerd werd. Zondag avond was in de Bocht van Guinea alhier eene familie gezellig bgeen, toen plotse ling door een der ruiten en het gordijn met een mes werd gestoken. Men begaf zich naar buiten, waar een van het gezelschap, de schoon zoon eener weduwe, dadelijk werd aangevallen en geslagen. Zyne vrouw, die hem trachtte te ontzetten, bekwam ook slageD, zoodat beiden zich onder geneeskundige behandeling moesten stellen. Jalousie de metier schijnt als de oorzaak van den aanval te moeten worden beschouwd. Te Waarde is een landbouwer, die voor eiken mol, op zijn grond gedood en aan hem bezorgd, de som van 10 cent betaald. 't Is treurig Ook de uilen kunnen daar nog op geene bescherming rekenen. Deze dieren worden gevangen en zonder mededoogen gedood. Laatst hebben in die gemeente een paar op geschoten knapen een tweetal uilen op eene wreedaardige manier gemarteld. By schoolkinderen kan het woord van den onderwijzer veel ten goede werken; doch wie treedt hier tusschen beide als het knapen geldt, die reeds de school hebben verlaten Aldus vraagt onze berichtgever. En wij antwoorden met een wedervraag kon de veldwachter tegen de daders geen pro ces-verbaal opmaken Te Wissekerke waren bij de Dinsdag gehouden stemming voor een lid van den raad vacature wijlen dr Janssen 213 van de 319 kiezers opgekomen. 19 briefjes waren van onwaarde. Herstemming tusschen do heeren Schip pers die 92 en H. Meulenberg die 75 stemmen verkreeg. Op den heer P. C. Meulenberg waren er 27 uitgebracht. Men schrijft ons uit Brouwershaven: In den nacht van Zondag op Maandag heeft onze gemeente een zwaar verlies geleden door het plotseling overljjden van een zijner meest verdienstelijke ingezetenen, Matheus Arnold, onder het volk om zijn robusten lichaamsbouw in de wandeling „Dikke Teeuw" genaamd. Hij stierf tengevolge van een hartkwaal, waar aan hij reeds een paar jaar lijdende was. Van beroep café- en logementhouder, was hij bo vendien hoofd der bergingmaatschappij, pach ter van verschillende mosselbaoken, eigenaar eener weegbrug en wat niet al meer. Bijkans in alles had hij een werkzaam aandeel, want werken en werk verschaffen, dat zat hem in het bloed, en als er heelemaal niets meer te doen viel, dan toog Teenw Daar Rotterdam en kocht er wrakken en liet die hier slopen en de afbraak verkoopen. Daardoor verschafte hij weer velen handen werk en velen gezin nen brood. Het liefst trad hij op als „stieuwedoor", want niets ging hem boven werken op en aan schepen, terwijl bij strandingen zgn weerga niet te vinden was. Nauwelijks was er van de vuurtorens be richt ontvangen, dat in de nabijheid een schip aan den grond zat, of Teeuw stapte in een wagen mi reed naar de plek waar de equipage aan wal was gekomen. Daar wist hij steed6 den gezagvoerder te overreden zijne maatschappij met de berging te belasten en als hem dit was gelakt, was bij biyder dan een generaal met zijn gewonnen veldslag. En dan was het een lust hem aan het werk te zien. Eenigzins wijdbeens, de handen in de broekzakken, de breede rug naar achter ge bogen het zware door weer en wind gebruinde en gerimpeld hoofd in den nek, stond hy da? als een commandant zyne bevelen te geven e? wanneer hy een zyner ouderhebbenden zeide „toe jongetje maak jij daar dat takeltje eens vast", dan was er geen onder ben die niet aanstonds gewillig gehoorzaamde, ook al was dit „jongetje" vaak een oude zeerob en dat „takeltje" een zware katrol, die boven aan een geweldig zwiepende mast moest worden aangebracht. Donderdag zullen wij hem naar zijn laatste rustplaats brengen, maar daar zullen weinigen in deze gemeente zyn in wier oog geen traan zal glinsteren als zij hem voorbij zien dragen en die niet zullen zeggen, dat daar een braaf en nuttig burger is heengegaan, wiens gemis maar al te zeer door tal van gezinnen gevoeld zal wordeD. Onder Brydorpe, gemoente Duiven- d ij k e, is Dinsdag avond, door de duisternis miBleid, te water geraakt en verdronken de landbouwer C. den Oude aldaar. Bij kon. besluit is aan J. Barendregt Azn., burgemeester der gemeente Z aam slag, toe stemming verleend om tot 1 Mei 1900 te Ter- neuzen te biyven wonen. Dinsdagavond werd te Terneuzen door de Vereenig de Handwerkslieden hare jaarver gadering gehouden en teyens feesteiyk herdacht het vijfjarig bestaan der vereeniging, welke herdenking in den afgeloopen zomer om ver schillende redenen niet kon plaatB hebben. In den namiddag werd in het lokaal der vereeniging eene tentoonstelling gehouden vaD werkstukken, geleverd door verschillende led en der vereeniging, waaruit, zooals de eere-voor- zitter Eijke in zijn openingswoord opmerkte, bleek, dat Terneuzen en de vereeniging am bachtslieden bezit, die voor andere plaatsan niet behoeven onder te doen. Verder waren ook tentoongesteld de teeke- ningen van de leerlingen van den teeken- en rekencursas onder leiding van den heer J. Bielé en die van den sedert Januari opgerichten cursus in het ambachtsteekenen onder leiding van den beer L. de Bruijne. Dezen gaven blyk van het goede resultaat van het onderwijs. Door vele donateurs en leden werd de tentoonstelling bezocht. Des avonds waren velen met hunne dames aanwezig. Het jaarverslag werd uitgebracht door genoemden eerevoorzitter, den heer Eijke. Daaruit bleek dat het aantal leden met 12, dat der donateurs met 4 toenam en het totaal op 31 Dec. 1898 was 56 leden en 46 donateurs, waarvan 2 der laatsten eerelid zyn. In Febr. kwam de reken- en teekencurBus als proefne ming tot stand met 8 deelnemers en werd gehouden tot April, het resultaat was zoo goed, dat er met Nov. 14 deelnemers waren en dit aantal met Jan. nog is toegenomen, zoodat de lokaliteit weldra te klein zal zgn. De inkomsten hebben bedragen f 569.67, de uitgaven f 547.72'/, er is alzoo een goed slot van f 21.95Aan ziekengeld behoefde slechts uitgekeerd te worden f 10.50. Verder werd een overzicht gegeven van de geschiedenis der vereeniging gedurende haar vijfjarig bestaan en daarbij aangestipt, dat na veel moeite en na V6el strijd de vereeniging thans toeneemt in Mental en men den goedeD weg bewandelt voor verbetering der positie van den ambachtsman. Velen zouden nog lid moeten zijn en ook velen zouden nog als do nateur kunnen steunen, want voor uitvoering van een en ander is veel geld noodig. Men hoopte dat dit spoedig zal gebeuren. Op 31 Dec. bezat de vereeniging aan kapi taal f 462.66'/,, terwijl zij eene schuld heeft van f 1728, waarvoor haar gebouw waarborg is. Sedert de inwerkingtreding van het uitkeerings- fonds by ziekte werd aan zieke leden uitge keerd f 196.50. Dank werd verder gebracht aan allen die tot nog toe hunne krachten aan de vereenigiDg hebben gewijd, vooral gedurende de ongunstige omstandigheden, die zij heeft moeten doorwor stelen. De hoop werd uitgesproken dat zy in bloei moge toenemen. De avond werd verder gezellig doorgebracht met verschillende bijdragen, ernstige en luimige, afgewisseld door liederen van de zangafdeeling Geduld Overwintterwijl aan het ofScieele pro gramma nog veel werd toegevoegd. In de Maandag te IJ z e n d ij k e gehou den raadszitting werd de vaststelling van de wyziging van den legger der wegen en voet paden tot eene volgende vergadering aange houden, nadat de heer Hendrikse had gewezen op het toeval dat, behalve de nieuw aange legde grintwegen in den Oranjepoldergeene wijzigingen worden voorgesteld dan juist van perceelen die onder zijne administratie behooren. Vervolgens werd door de daartoe aangewe zen commissie schriftelijk verslag uitgebracht over de veranderingen van het kerkhof, strek kende om, ingevolge een vroeger voorstel van bet raadslid Hendrikse, ook aan de hervormden een eigen terrein voor begraven toe te kennen, de begraafplaats voor da katholieken uit te breiden, en een deel voor algemeene begraaf plaats aan te wijzen. De voorzitter achtte een begraafplaats voor de hervormden absoluut onnoodig, niet naar den geest der wet en daarenboven een bron van twisten, omdat er„ velen in de gemeente zijn die niet tot hat kerkgenootschap behooren of hun lidmaadschap daarvan hebben opgezegd. Daarenboven was van die zyde geen verzoek ingekomen, om een eigen begraafplaats te hebben. De rapporteur Hendrikse zeide, dat, waar ook vanwege de katholieken geen vei zoek tot ver grooting was ingekomen, men derhalve conse quent moest wezen en niet met twee maten meten. De heer Leenhouts bracht in het midden, dat niet aan elke secte een eigen begraafplaats kan worden gegeven en de algemeene zou kun nen dienen voor hen die niet protestant of katholiek zgn. Ten slotte werd met algemeene stemmen be sloten het rapport te zenden aan de betrokken bedienaren van den godsdienst, om hun ge voelen daarover in te winnen. Op een adres der muzieksoeieteit Geduld Overwint om, met het oog op de dit jaar in de gemeente te houden tentoonstelling van landbouw en veeteelt, alsnog subsidie te mogen ontvangen, waartegenover zg hare medewerking toezegt, werd weder afwijzend beschikt. Een voorstel van den heer Carpreau e. s. om de sociëteit te machtigen onder garantie van de gemeente een rentelooze leaning van f 300, af losbaar in zes jaren, aan te gaan, werd door de voorstanders der subsidie beBtreden en met vier tegen drie stemmen verworpen. Nadat dit punt der agenda afgehandeld was, verliet de heer Hendrikse de vergadering. Deze gelegenheid nam het raadslid De Jaeger te baat voor te stellen aan het gezelschap eene subsidie van f 75 voor den tgd van ëen jaar te verleenen, betaalbaar in Januari 1900, welk voorstel werd aangenomen met 4 stemmen (De Jaeger, Carpreau, Calon en Bekaar) tegen 2 (Leenhouts en Doens). Vroeger werd besloten, en op den oproepings brieven stond ditmaal uitdrukkelyk vermeld, dat voorstellen, vragen of interpellatiën, niet aan de orde van den dag, niet in behandeling zouden worden genomeD, wanneer zij niet 24 uren te voren schriftelijk aan den voorzitter waren ingediend. Een ieder make nu zegt onze berichtge ver zelve de gevolgtrekking hoe in IJzendijke met dp uitvoering van raadsbesluiten wordt omgesprongen. Te betwijfelen valt of de muzieksocietoit deze subsidie onder de vernederende bespre kingen, welke daarbij hebben plaats gehad, zal willen aannemen, en of zij niet liever op eigen wieken zal willen dry ven, dan voorschriften te ontvangen van een haar vijandig gezinde cor poratie. Intnaachen staat do muziektempel verlaten op de markt, als blijk van der vroede vaderen halsstarrigheid, den vreemdeling too- nead, hoezeer men in IJzendijke de edele toon kunst op prgs stelt. Na afdoening van enkele zaken van onder geschikt belang, sloot de voorzitter deze ver gadering, die door een zeer talrijk publiek met belangstelling werd bygewoond. Zou het nu niet het juiste oogenblik zijn om de bestaande kwestie uit te voeten te maken -Geven en nemen" is nu eenmaal iu de wereld bet parool. De gemeente wil thans wêar geveniaat het muziek gezelschap wat nemen en alleen letten op den goeden wil der meerderheid. Er zijn wezenlijk al haken e« oogen genoeg oji dit onderinaansche. (Red) LETTEREN EN KUNST. Uit Vlissingen schryft men ons Dinsdagavond mocht het Vlissingsche pu bliek, in grooten getale in het Schouwburg- lokaal op de Rommelkade vereenigd, de ken nismaking hernieuwen met het tooneelspel Blanchette van Eugène Brieux, dat voor eenige jaren, wij meenen in 1892, voor de eerste maal hier ter stede werd opgevoerd. Misschien waren wy, nu wy in die jaren meer en meer zijn gewend geraakt aan het zien van treurige levenstoestanden op het tooneel, en aan rea listische tafereelen en beschrijvingen, der waarts gegaan in de hoop nu eens het mooie en edele vau dit tooneelspel, ondanks den, over 't algemeen, ruwen vorm, te mogen ont dekken. Wij weten niet of sommigen hierin zijn geslaagd, wg evenwel moeten erkennen, dat het ons niet wilde gelukken. Dit tooneelstuk, dat een, misschien sporadisch voorkomenden, toestand zeer overdreven voor stelt, geeft te veel hartstochtelijke, meermalen tot ruwheid overslaande tooneelen, te veel luidruchtige kijf- en twistscèues, die den toe hoorder een gevoel van onbehagelijkheid ge ven; het stelt hoofdpersonen voor, die te weinig sympathiek zijn en sluit dan met een te weinig bevredigend einde, dan dat het ooit zou kuunen pakken. Toch heeft dit tooneel spel vele goede zijden, o. a. dat de handeling vlug afspeelt en daarin geen langdradige tooneelen voorkomen. In enkele trekjes wordt dikwyls veel gezegd, o. a. het opvallend tutoyeeren van de trotsche en haren stand ontgroeide Blanchette door de keukenmeid van hare vriendin Lucie. Den leden van den TieoK-schouwburg in 't algemeen, en elk van hen in 't byzonder, een woord van lof voor de wyze, waarop zy dit stuk, dat aan actie en samenspel geene lichte eischen stelt, opvoerden. De heer Poolman spselde den vader in Blanchetteeen rol reeds vroeger door hem uitmuntend vervuld, en mevrouw Mulder— Roelofszen die van Blanche ite. Na de pauze maakten wij kennis met het biyspel Dos (l Dos in 1 bedrijf van Mevr. Roger de Beauvoir. In dit geestige, vrooUjke stukje, vol bewonderingswaardige staaltjes van flux de bouchc, fijne gezegden, en geestige gesprek ken, in dit echt Fransche stukje oogstten de dames Van WarmeloFaassen en Staas en de heer Morriën een welverdiend aacces èn door hunne uitstekende voordracht èn door hun ambitieus spel. Na dit stuk, evenals na Blanchette, liet het publiek zich niet onbetuigd iu zijne toejui chingen. Het genot van den avond werd ons wel wat vergald door de betreurenswaardige eng heid der garderobe. Als men gedurende tien minuten moet duwen en dringen, „pardon" en „pas de quoimompelen, stooten en gestooten worden om zen overjas aan te krygen, dan raakt men uit zijn humenrhoe goed ge stemd men ook zy. Wanneer zal daarin eens verandering komen? Het mangelt den uitgevers van De Hol- landsche-Revue niet aan ijver. Onlangs zonden zij, de Erven Loosjes te Haarlem, ons een aardig en kenrig boekje, waarin afbeeldingen van hunne drukkerg, enz., waar dit maand schrift verschijnt. Nu weêr ontvingen wij een reclame-biljet, net en aardig bewerkt en geteekend door den schilder J. G. van Garspel. Het stelt voor eenige heeren, die, aan eene leestafel gezeten, verdiept zgn in het tgdschrift. Jammer dat een hunner met zgn neus te dicht by het overhemd van zijn rechterbuurman zit; dit maakt, van links gezien, een zonderling effect. Overigens is het een goed gedacht en goed uitgevoerd biljet. De Hollandsche Revue zelve is een lezens waardig tydschrift; een goede gids, die door zgne overzichten ons flink op de hoogte houdt van hetgeen er in het binnen- en bet buiten land omgaat. In de Januari-aflevering wordt de vredes beweging besproken. Mevr. B. Waszklewicz- Van Schilfgaarde, de presidente van den Ned. Vrouwenbond ter Internationale Ontwapening vormt het onderwerp van de karakterschets; een groot portret van deze voorvechtster voor de- vredesideeën is er by gevoegd, en onder de kleinere portretten vindt men er een van mr J. B. Breukelman, den voorzitter van den Algemeenen Nederl. Vredebond. Bij de meedeeling van 't oprichten van het bureau voor sociale adviezen zijn tevens de portretten opgenomen van de leden van het voorJoopïg bestuurJ. C. van Marken, mr. A. Kerdijk, pastoor dr A. Ariens, H. W. Vliegen en dr J. EriDgaard. De titelplaat geeft een groot portret van prof. B. H. Pekelharing. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Heden (Woensdag) zyn veroordeeldwegens straatschenderijC. K., A. A., Middelburg, J. P. i. J., A. O. B., C. W. V., J. A. S., vV singen, tot i 1 b. s. 2 d. h.rumoer G. J. d. R,, M. B., G, y. S., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. b»; J. J. Middelburg, tot f 3 b. s. 2 d. h.A.M, J. Q. P., Middelburg, tot f 5 b. s. 3d. h.loopeu op beplanten grond: B. v. B. Mz., P. J. Jz., Arnemuiden, tot tl b. s. 2 d. h.als gebruiker van land, niet voldoen aan de aanzegging van het düksbestuur van een polder in ZeelandA. M., Oostkapelle, A. M., Serooskerke, tot f 10 b. a. 3 d. h.mot een voertuig anders rijden dan stapvoets te Middelburg, waar dit is verboden A. A., Mid delburg, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.hebben van een regenbak te Middelburg, die op de stoep aan de straat uitkomt, niet afsluiten met een slotD. d. B., A. T., Middelburg, tot t 1 b. s. 1 d. h.als tot den dienst bij de brandweer te Middelburg aangewezene, niet voldoen aan zgne verplichting om gedurende de exercitio de hem opgelegde werkzaamheden te verrichten W. D., Middelburg, tot f 5 b. S. 2 d. h. Verder wegens het, als maskramer niet te Middelbnrg woonachtig, zijne waren aan do huizen der ingezetenen ten verkoop aanbieden zonder voorafgaande kennisgeving aan het bu reau van politie: A. M. v. R., Dordrecht tot f 1 b. a. 1 d. h.wateren buiten de bakken P. V., B. S., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h. als houder van een gestorven stuk vee niet zorgen dat dit dier wordt begravenJ. B., J. D., Middelburg, tot 15 b. s. 2 d. h. werpen van vuilnis in een gemeentehaven te VlissingenR. A. S. D. vrouw van P. J. M., Vlissingen tot f 0.50 b. s. 3 d. h.als tapper niet zorgen dat zijn lokaal te Vlissingen, na middernacht gesloten isJ. C. S., Vlissingen, tot f 5 b- b. 3 d. h.als bezoeker eener tap perij, te Vlissingen, zich niet vddr of op het sluitingsuur daaruit verwyderen: C. J. D., C. L., VlissiDgen, K. K., W. K,. Amsterdam, tot f 1 b. s. 1 d. h. het van elders te Vlissingeu invoeren van vleescb, zonder bewys van keuring; A. F., Koudekerke, tot f 5 b. s. 3 d h.in eene werkplaats den arbeid van 2 personen benedon 16 jaar later doen eindigen dan te zeven uur 's namiddags L. P. P., Vlissingen, tot 2 X f 5 b. s. 2 d. h. i. b., Ten slotte wegens dronkenschap: W. J. C. v. W. vrouw van J. d. K., M. P., Middelburg, P. D-, Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h., G. H., K. W. M., Middelburg, H. V., K. A. d. B., C. R. R., Vlissingen, tot f 2 b. 2 d. h., L. F. G., J. d. L., Vlissingen, tot i 3 b. s. 2 d. h., L. V., Middelbnrg, tot 2 X 3 dagen h., J. C. S., VlissiDgen, tot 5 dagen h., M. d. W., Vlis singen, tot 10 dagen h., C. J. B., Middelburg, tot 2 weken h. Bekrachtigd is hot vonnis van 14 December 11. gewezen tegen W. A. A., Middelburg, met vernietiging echter van dat gedeelte waarbij een te zware straf werd opgelegd en mitsdien is veroordeeld tot f 1 b. s. 1 d. h. ONDERWIJS. De Levensverzekering-Maatschappij van het Ned. Onderwijzers Genootschap heeft in het vorige jaar voor f 600.000 aan nieuwe con tracten gesloten. De gemeenteraad van Sneek besloot zonder hoofdeiyke stemming, overeenkomstig het voorstel van burg. en wetb., dr J. L. Andreae te verzoeken zyn aanvrage om ontslag als directeur der H. B. School terug te trekken, wet bijvoeging dat voor wantrouwen der leeraars in den directeur geen gegronde reden bestond. Tot tydelgk leeraar in de geschiedenis aan de H. B. School met 5jarigen cursus voor jongens te 's Hage, ter vervanging van den heer Salverda de Grave (tijdelijk directeur), is benoemd de heer N. Japikse, leeraar aan het gymnasium aldaar. Zaterdag ook geen audiëntie by den mi' nister van binnenlandsche zaken. Ook de Köln. Z. zegt dat de vredescon ferentie te 's Gravenhage zal vergaderen. De Ind, meent dat het nog tusschen Brussel en Den Haag staat. Als wij ons niet vergissen, dan zal deze conferentie de grootste zijn, welke men sinds het Weener congres beleefde. H. M. de Koningin ontving Dinsdag middag de Jeden van de Eerste kamer in audiëntie. Na ruim 18 jaar verbonden te zijn ge weest als fonrier aan bet koninklijk staldepar tement moest de heer A. B. Metzei, vroeger adjudaut onderofficier der veld-artillerie, om gezondheidsredenen zgn dienst verlaten. Hoe hoog deze man stond aangeschreven, bleek wel uit de hulde, hem gebracht door het geheele stalpersoneel, uit de dankbetuiging, hem ge bracht voor zijn vele goede diensten, maar wel het meest hieruit, dat onze Koningin persoon- lgk aan het departement kwam om den heer Meizsl haar leedwezen te betuigen dat zyn ge zondheid hem verhinderde langer in haar dienst te blyven, en den foerier haar portret in lyst overhandigde. Te Uden overleed, in den ouderdom vau 79 jaar, de heer H. Manders, de generaal der orde van het H. Kruis. Hy was de eenige hier te lande resideereade orde-generaal. Door den zwaren mist was Dinsdag de scheepvaart zoo goed als geheel gestremd. De hoot van Queenboro kwam toch op tijd te Vlissingen aan. Die van de Harwich- lgn daarentegen kwam bijna twee uur te laat te Hoek van Holland aan. In afwachting van nadere vaststelling by gewijzigd algemeen reglement op den loods- dienst, met aanvulling in zoover van het be paalde bij koninklijk besluit van 17 Dec. 1892 betrekkelgk de te voeren seinen door stoom- vaartuigen, bestemd voor uitoefening van loods- dienst, is bepaald dat die stoomvaartnigen, ten teeken dat zij loodsen aan boord hebben en loodsdienst verrichten, in den vervolge, des nachts, behalve de voor stoomschepen vastge stelde top- en zyiichten, daarenboven zullen vertoonen bij korte tnsschenpoozen van hoog: stens 15 minuten drie op elkander volgende schitterlichten. De adelborst der le kl. F. de Koning, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. Het verlof wegens ziekte, verleend aan den lè luit. H. Ermerins van de inf. O.-I. leger, dat ultimo Mei eindigt, is met 6 maan den verlengd. In verband met daarover geuite klach ten is bevel gegeven, de keuring van onze soldaten man voor man te doen plaats hebben. Dit bevel zal zich uitstrekken over alle gar«

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 4