BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN verstoring kon worden vervolgd. De recht bank beantwoordde de vraag met neen. De beklaagde werd vrijgesproken met de uitspraak, dat de haan wel de rust verstoord had, doch dat er geen termen bestonden kraaien als „onvoegzaam" te brandmerken. Volgens de Fr. Z. wordt uit MeppeB gemeld, dat twee Nederlandsche deserteurs eon dubbelen moord en diefstal pleegden. Zij werden in het grensplaatje Schwartenberg opgespoord, maar vluchtten over de grenzen terug. Daar werden zg door de Nederlandsche politie in hechtenis genomen. Te Port Louis (Mauritius) zijn eenige ge vallen van pest voorgekomen. 's Cravenhage. De betrekking van ad ministrateur der Domeinen aan het departe ment van financiën, zal niet meer vervnld worden. Door inbraak zijn Zondag uit de woning aan de Bierkade van P. M. F. 4200, aan bankpapier en zilvergeld en uit het gebouw Gerechtshof eenige kleine voorwerpen gestolen. Nederland kan op het terrein der wereld tentoonstelling te Parijs over eene ruimte van 6500 vierkante meter beschikken. Marktpryzen van Tarwe en Meel. Maandag 30 Januari. Rotterdam. Bericht van den make laar H. van Randwijk). Ter markt va n heden was de handel stil. Meel onveranderd. Zaterdag 28 Januari. Antwerpen. Tarwe prijshoudend. Ameri- kaansob roode no. 2 fr. 17%. Pargo. Tarwe flauw; loop. md. fr. 21.60. Pest li. Tarwe flauw Zaterdag B 9.73. Vrij dag fl 9.73. B e r 1 ij n. In navolging van Amerika was hier de Btemming weifelend en dit had flau were prijzen tengevolge, omdat de lust tot zaken zeer beperkt was. Tarwe daalde per Mei ca. 50 pf., rogge echter slechts 25 pf. Sew-York dlo. vorigen dag Chicago 74% Verzending en laatste boslichting dor MAI1 aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Genua (Nederl.) 31 Jan. 6.30 's avonds. Amsterdam (Nederl.) 3 Febr. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst)3 Febr. 1.06 'a nam. Napels (Duitscke dst.) 6 Febr. 1.05 's nam, Marseille (Lloyd). 7 Febr. 6.30 'savonds. Brindisi (Eng. dienst) 10 Febr. 1.05 's nam. Rotterdam (Jlloyi). 10 Febr. 6.30 'a avonds. Marseille (Fr.dienst). 11 Jan. 5.45'smorgens. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atieh en de Residentie Sumatra's Oostkust, ter wil daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi Britsche bootenbeeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en een auppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Over Napels, met Duitscke booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adresser ia aangewezen- Met de Nederlandsche booten via Genus en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh et de residentie Sumatra's Oostkust. ~W est-Indië. Suriname via Sout hampton 7 Febr. 5.45 's morgens. Suriname viaSt Na- x&ira8 Febr. 5,45 's morgens Curacao via Queen- stown. Eiken Dinsdag en Vrij dag 10.15 's avonds, ëtiriname via Amsterdam Den laatsten en 14eu elke maand 6.30 av. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum Plaats. Voorwerpen. Information. 7 Febr. Domburg, Huis enz., Hu vers. 3 Maart Qost-Soub., Kuiten enz De Vos, 24 April Middelburg, Inspan, Verhulst. 25 Middelburg, Inspan, Tak. 26 O. Souburg, Inspan, Loeff. 28 Meliskerke, Inspan. Tak enLoeff S Mei O. Souburg, Inspan, Loeff. 3 Meliskerke, Inspan, Tak enLotff. 10 Oo.tbnrg Inspan, Heudrikse. 12 Schoondijke, Inspan, De Smidt. 15 St. Jan en Eremo. Inspan, Hendrik8e 17 Wateriandk., Inspan, Hendrikse. 2* Aardeuburg, Inspan, Hendrikae. Algemeen üverzicht. De zienersblik van Zola beeft niet gefaald. De even domme als monsterachtige poging om in het einde nog het licht te smoren, is verricht! Mogen wij nu ook het andere deel der voor spelling gelooven, en mogen wij aannemen, dat Zola ook daarin gelijk heeft, dat het recht toch zal zegepralen Voor Dreyfus is het te hopen. Maar wij weten waarlijk niet, of de eindelijke zegepraal van het recht nog een overwinning zal zijn, welke het hart kan verheugen. Want FrankrijlFs eer en aanzien is reddeloos verloren. Immers wat nu verder komen moge, de vrij spraak van Dreyfus, zelfB do bestraffing der ware misdadigers, zal geen uiting zijn van een heilig rechtsgevoel. Wij schrjjven dit neer, onder het volle be sef van den ernst onzer woorden; welko niet alleen zijn ingegeven door droefheid en ver ontwaardiging. Want van de geweldige samenzwering tegen het recht, is in den loop der maanden zooveel naar buiten doorgedrongen, dat do tijd voor een objectieve beoordeeling van wat omging zeker niet ontbrak. In het eerBt misschien wel. Toen de Dreyfus- zaak eindelijk weer op het terrein van het recht was gebracht, en naar de daartoe geroe pen organen der rechtelijke macht, het hoog ste rechtscollege des lands, was verwezen, scheen het een even onbeduidend als hopeloos ge spartel, dat enkelen er nog van spraken den loop van het recht te belemmeren. Men hoorde van plannen om de wet te wijzigenmen sprak van een door Quesnay de Beaurepaire te on dernemen aanval tegen zijn mede-raadsheeren in het bof. Maar wie kon dat ernstig opvat ten. Een gelegenheidswet, en dan nog wel een gericht tegen hen die recht zochten Een raadsheer, die het gezag van het hoogste rechts, college des lands zou neerhalen Is het won der dat wij het nauwelijks der moeite achtten voor ons zeiven, dat alles na te gaan, veel min der om alles haarfijn op deze plaats mede te deelen. Maar langzamerhand viel nu eens op deze, dan weer op gene bijzonderheid een eigenaar dig licht, dat een onderling verband deed zien, zoodat eindelijk de draden van de geweldige samenzwering al duidelijker en duidelijker werden opengelegd. Het eerste praatje,dat Cavaignac toch zou trach ten de onherroepelijke daad van Brisson ongedaan te maken, werd gevolgd door een wetsvoorstel, om de beslissing aan de daartoe bevoegde kamer van het hof te ontnemen. En toen dit ontwerp maar matige belangstelling wekte, verraadde het Journal de Bruxelles het geheime dat Quesnay de Beaurepaire gereed stond den strijd tegen zijn ambtgenooten te aanvaarden. En tegelijk had de laster vrij spel. Ja een Frangois Coppée durfde het wagen openlijk uit te spreken, dat de Fransche natie nooit een vrijspraak zou eerbiedigen, welke ten koste van miljoenen verkregen was. Toen eenmaal het terrein zoo bereid was, wierp Quesnay de Beaurepaire het masker af, en volgde het beruchte verraad. Ia edele ver ontwaardiging over zooveel onrecht en partij digheid wierp de raadsheer zijn ambtskleeding en hooge bezoldiging weg, om de wereld te kunnen verbazen met de beuzelaehtigste verhalen. En wie nog een oogenblik mocht meenen, dat werkelijke verontwaardiging of ernBtige feiten Quesnay de Beaurepaire had gedreven, werd aanstonds beter ingelicht. De wel wat onhandige correspondent van het Journal de Bruxelles had weken te voren het plan ont huld. En waar dus de ontslagname een lang te voren beraamd plan bleek te zijn; waar de aangevoerde gronden steunden op feiten van jonger datum dan het besluit waartoe zij heetten te hebben geleid, daar was alle geloof in de oprechtheid van Quesnay de Beaurepaire verdwenen. Een oogenblik scheen het, alsof het opzet te stout was. De gehuichelde verontwaardi ging van Quesnay de Beaurepaire wekte een oprechte verontwaardiging bij het publiek. En dit verplichtte tot voorzichtigheid. Regee ring en Kamer vielen Quesnay de Beaurepaire niet bij. „In het Journal Officiel zal hij zijn von nis lezen", zoo sprak Dupuy. Maar tegelijk ver zuimde deze niet 's mans insinuaties de eer van een onderzoek waardig te keuren, en dus den eersten slag toe te brengen aan het gezag van de strafkamer. Een onderzoek beteekent niets, zoo heette het. Zeker, zoo behoort het te zijn. Maar de zwakheid of erger van Dupuy en Lebret, had de tegenstanders gewapend. „Ma gistraten wier houding zelfs een onderzoek had noodig gemaakt", dat waren de boosaar dige woorden, door den giftzuiger Coppée uit het besluit van Dupuy en Lebret gezogen. Met waardige, onverstoorbare kalmte zette bet Hof zijn moeilijke taak voort, geen acht gevende op 'de lasteringen van daarbuiten. De uitkomst van het onderzoek zou alles in het ware licht brengen, zoo kon men meenen. Maar die uitkomst liet zich wachten, tot Zaterdag een tipje van den sluier werd opge licht. Sans suspecter en rien la parfaite hono- rabilité des membres de la chambre criminelle, aldus vangt het advies vau Mazeau aan. Maar nu wordt toch zeker openbaar gemaakt op welke gronden deze vrijspraak steunt Nu wordt toch zeker de laster beschaamd en de lasteraar aan de kaak gesteld Nu wordt toch zeker een schitterende voldoening gegeven aan de magistraten, wier onpartijdigheid door den ellendigen Quesnay de Beaurepaire verdacht werd gemaakt Wel neen! Het onderzoek had een officieus karakter, zoo zegt Dupuy, en daarom kan bij alleen maar de slotsom van het onderzoek mededeelen. De laster mag niet ontwapend worden 1 En nu het practisch resultaat. Een eerher stel? Ook dat niet, want het advies van Mazeau luidt: Sans suspecter en rien la parfaite honorabilité des membres de la chambre crimi nelle, il serait sage dans les circonstan- ces excep tionel les, que nous traver sons, de ne pas laisser a la chambre crimimlle seule la responsabilitê de Varrêt li rendre. Ziedaar het advies van den eersten magistraat van Frankrijk, den eersten voorzitter van het hof van cassatie 1 Op het oogenblik dat de raadsheeren in dat hof meer dan ooit behoefte hebben aan zede- lijken steun tegenover bet domme, misleide publiek, gaat hun voorzitter hen verlaten. Hij raadt der regeering aan, langs bijna revolution- nairen weg dien raadsheeren te ontnemen wat de wet in hun handen stelde. En hij geeft dat in overweging, niet omdat die raadsheeren in iets te kort schoten, maar om de circonstances exceptionnelles, dat is de openbare meening. Die weigert vertrouwen te stellen in de strafkamer. Deis buigen wij voor baar het hoofd! Aldus de eerste magistraat des lands, die op zijd heilloos werk het zegel van de regeering gedrukt ziet! Deze ziet in het advies, dat mot beide han den door haar is aangegrepen eeu middel tot „bevrediging", maar laat niet na toch den in druk te wekken, dat het ingrijpen noodig is geworden, door wat bij het onderzoek van Mazeau uit kwam. Laf en dubbelhartig schijnt die houding. Zou zij heden sterker blijken? 't Is niet zoo geloopen, als wij Zaterdag op gezag van de staf bladen vreesden. Maar helaas, 't is bijna nog erger 1 Beknopte Mededeelingen. Over den toestand in België valt mede- te deelen, dat het verzet tegen de enkelvoudige distrioten blijft toenemen. De vertegenwoordigers der clericale vereeni- gingen in het district Gent hebben met 83 tegen 4 stemmen zich tegen het stelsel der enkelvoudige districten verklaard. Het Hbld van Antw. zegt dat de rechterzij, zoo van Senaat als Kamer, zal worden bijeen geroepen. De formule, die het gouvernement aan de meerderheid wil voorleggen, zal waarsebijulljk een schipperend karakter hebben. Dit is noodig om het voorstel door de meerderheid te doen bekrachtigen. Waarin het voorstel zal bestaan, blijft nog in het duister en het ontbreekt niet aan nieuwe onderstellingen. In alle geval hoopt men in het kamp der meerderheid op eene oplossing. Hetzelfde blad meldt dat de nieuwe minister Cooreman zal aftreden als Vandenpeereboom het een- of tweevoudig kiesstelsel wil doorvoeren. Men zou zoo zeggen, waarom dan de plaats ingenomen van Nyssens, die er evenzoo over dacht Kolonel Cordier heeft eindolijk verlof ont vangen om de Libre Parole wegens de bekende lasteringen te vervolgen. Verder zal generaal Gallifet de Gaulois aanklagen, terwijl ook overste Gaudelette verlof heeft gevraagd tegen de Aurore een aanklacht in te dienen, of Urbair Sohier uit te dagen. Vrijdagavond hadden te Parijs twee betoo gingen plaats. De eerste was de opmerkelijkste, als teeken des tijds. De Bonapartisten hebben in een der schouwburgen gemanifesteerd, door de keizerlijke vaan te ontplooien. De republi keinen kwamen daartegen in verzet. Verder heeft een meeting der Dreyfusnards, geleid door Octave Mirbeau, aanleiding gegeven tot botsingen, waarin 30 personen gekwetst werden* Chamberlain heeft aan een maaltijd van de juweliers verzekerd, dat er een treffende overeenstemming bestaat tustchen het Rijk, de kolonies en de Vereenigde Staten. Alle kolonies verkeeren in bloeienden toestand, behalve de Antillen die lijden onder de suiker- premies. Van andere zijde is daarentegen bekend, dat Chamberlain heeft afgezien van het plan op de Fransche suiker een boog invoerrecht te leggen. Volgens de Politik, het te Praag ver schijnend blad, zal de Rijksraad niet meer bijeenkomen en morgen of overmorgen worden verdaagd. De Itaiiaansche Kamer heeft het handels verdrag met groote meerderheid aangenomen, vooral als blijk van de goede gezindheid tegen over den nabuurstaat. Over het verdrag zelf liet men zich niet zoo gunstig uit. Velen achtten de voordeelan voor Frankrijk grooter dan die voor Italië. In Italië is men zeer boos over het feit, dat de paus de jongste circulaire van Moera- vieff ontving. Men wil nu dat, als de Paus iemand ter conferentie zendt, de Itaiiaansche vertegen woordiger zal heengaan. Het comitaat Heves, een der grootste uit don gar ij e, heeft, uit overwegiag dat Banffy in 3trrjd met de grondwet regeert, besloten geen belasting te betalen en geen contingent te le veren. Tevens is besloten de andore comitaten uit te noodigen, dat voorbeeld te volgen. Het geheele Boelgaarsche kabinet is af getreden. De sultan heeft, evenals de laatste jaren, den Ramazan-tocht naar een der moskeeën te water gemaakt. Er heeft, naar men zegt, dit maal werkelijk gevaar bestaan. In de onmiddellijke omgeving van den snitan heet een aanslag tegen Z. M. ontdekt te zijn. Toen de politie vier der samenzweerders op pakte, achtten twee zoons van een vroegeren grootvizier het noodig aan boord van een Fransch schip te vluchten. Admiraal Montojo, die de capitulatie van Cavitte onder teeken de, is vrijgesproken met een meerderheid van éen stem. Generaal Toral, die voor den krggsraad moet verschijnen we gens de capitulatie van Santiago, is door de regentes ontvangen. Over de stemming van den Amerikaan- schen Senaat loopen de berichten uiteen, maar het schijnt werkelijk, dat het dot van het vredesverdrag aan een zijden draadje hangt. Volgens de World zal de commissaris- generaal Eagan door den krijgsraad schuldig worden verklaard en uit den dienst ontslagen worden. Volgens Engelsche bladen worden er pogingen aangewend een verzoening te bewer ken tusschen de Chineesche keizerin-weduwe en den keizer. Het groot-zegel zou den keizer worden toevertrouwd en geen brief zou worden verzonden, zonder dat de keizer van den inhoud kennis had genomen. De ontvangen brieven en stukken zouden eveneens den keizer worden ter inzage gegeven, maar de keizerin zou mogen antwoorden. Zij zou ook blijven voeren de contröle over de geldmiddelen, de keizer daarentegen mogen benoemen en ontslaan de hooge ambtenaren* De directeur der spoorwegen, Hue, is afgezet, en een lid van het Tsung-li-Yamen in zijn plaats benoemd. De Engelsche gezant heeft een onderzoek geëiBckt naar de rechtmatigheid van de grieven, tegen Hue ingebracht. Blijken zij ongegrond, dan zal hij, gesteund door den Duitschen gezant, herstel van Hue in zijn ambt verlangen. Rhodes moet zijn groot spoorwegplan wat inkrimpen. De autoriteiten to Kaapstad willen niet, dat hij voorloopig verder gaat dan van Boeloewayo naar de Zambesie (560 K.M.) Als deze lijn gelegd is, kan men zien of ver dere verlenging tot het Tanganikameer noodig is. De aanslag tegen de justitie. Nieuwe verdachtmakingen. Denzelfden dag dat de Fransche regeering den schandelijken aanslag smeedde, had Quesnay de Beaurepaire den strijd heropend. Waarschijnlijk om te verblaren waarom het onderzoek geen ernstige bezwaren tegen de door hem beschuldigde magistraten aan het licht had gebracht, deelde bij in de Echo de Paris mede, dat hij den strijd zou hervatten. In de eerste plaats beschuldigde hij den mi nister van justitie Lebret en den premier Dupuy dat zij der enquete-commissie niet de noodige vrijheid bij hun onderzoek hadden gelaten. Hij zegt dat toch de verklaringen der ge tuigen openbaar zullen worden; dat de on waardige magistraten zullen worden gestraft dat de procureur-generaal geen pleidooien meer zal houden ten gunste van een verrader en dat de rechtvaardigheid zal doorbreken. Als Mauau niet voor de rechtbank wordt gedaagd zal hij de openbare meening te hulp roepen, om Dupuy en Lebret rekenschap te vragen. Daarbij legt hij den oud-minister Heus- son de woorden in den mond: De regeering kon niets doen zonder de groote Joodsche bankiers te raadplegen. Eindelijk zegt hij, dat de regeering door haar voorstel om de rechtsmacht te verplaatsen, de enquête op den achtergrond wil schuiven. Al even erg is de insinuatie van het blad de Soir, dat beweert dat Lebret aan Mazeau heeft gevraagd, de conclusie van zijn rapport te wijzigen. Mazeau zou daarop den minister hebben gevraagd hem dit verzoek schriftelijk te doen, waarop de minister weigerde. Het blad tart elke tegenspraak. Het rapport van Mazeau. Uit het officieuse verslag over den minister raad van Zaterdag blijkt, dat daar onderzocht werden het rapport en de conclusie van Mazeau. Deze laatste luidde„Zonder in eeu enkel op zicht de volstrekte honorabiliteit van de leden der strafkamer in verdenking te brengen, is het geraden, in de buitengewone omstandigheden, welke wij doorleven, niet aan de strafkamer alleen de beslissing te laten." Na levendige gedachtenwisseling besloot de ministerraad deze conclusie te aanvaarden en aan de beide kamers voor te stellen, dat de beslissing over een reviBie-aanvraag wordt opgedragen aan de drie kamers van het hof van cassatie, in die gevallen, waarin de straf kamer het onderzoek aan meer dan drie harer ieden heeft opgedragen. Van deze beslissing heeft Dupuy mededeeling gedaan aan de commissie uit de Kamer, belast met het onderzoek van de soortgelijke wets ontwerpen, door de kamerleden Gerville-Réache en Rose ingediend. Na deze mededeeling vroeg Renault Morlière of in het rapport van Mazeau namen worden genoemd. Zoo ja, dan zouden bedoelde magi» straten in een onaangename verhouding ver keeren, zoo neen, dan zou de geheele straf kamer verdacht zijn. Dupuy weigerde daarop te antwoorden. De voorzitter der commissie kwam den beiden ministers ter hulp, door op te merken, dat de commissie niet heiast waB met het onderzoek van het regeeringBvoorstel, en dus niet bevoegd was de regeering daarover te ondervragen. Dupuy deelde verder mede, dat er slechts een officieuse enquête had plaats gehad en dat er geen rapport, alleen maar een advies van Mazeau bestaat. Na mededeeling van de reeds vermelde conclusie van Mazeau zeide Dupuy, dat de regeering niet voornemens was het on derzoek een ander gevolg te geven dan de indiening van het aangekondigde ontwerp. Verwachtingen voor heden. Bij het begin van zijn mededeelingen in de commissie heeft Dupuy opgemerkt, dat de commissie was benoemd op een oogenblik dat de kamer vijandig was aan het plan de beslis sing aan de strafkamer te ontnemen, en dat deze opvatting door de regeering werd gedeeld. Sedert echter is de toestand veranderd. Uit deze woorden moet, volgens de Temps, worden afgeleid, dat de regeering het onder zoek wil zien opgedragen aan een andere com missie, dan die welke door de kamer was belast met het onderzoek der voorstellen Gerville-Réache en Rose. De commissie zou besloten hebben, zich in de zitting van heden onzijdig te houden. Zij zal geen incident uitlokken, en niet ver langen, dat het nieuwe ontwerp in haar handen wordt gesteldnochtans zal zij het aanvaarden zoo de kamer uit zichzelve daartoe besluit. Men verwacht dat bet ontwerp tot een storm achtige zitting zal leiden, en dat de tegen standers der regeering geen gemakkelijke overwinning zullen geven. De uiterste linker zijde heeft zich reeds tegen verklaard, en be lastte Camille Pelletan het ontwerp uit haar naam te bestrijden. Men spreekt van een plan om het ontwerp te amendeeren, in dien zin, dat het hof van cassatie zou belast worden met het eindvonnis, en zulks ter vervanging van den krijgsraad. Ons dunkt, dat deze oplossing iets voor zou hebben. Immers hoewel ook dit een gelegen heidswet zou zijn, is het, dunkt ons, geheel iets anders of men een zaak ontneemt aan een college (de strafkamer) dat haar reeds in handen heeft, of aan een ander (den krijgsraad) dat haar wellicht nog in handen zou krijgen. In den senaat heerschte Zaterdag groote opgewondenheid. Trarieux en Fabre lieten zich zeer ongunstig over hot ontwerp uit. De bureaux der vier republikeinsche groepen zou - den Zondag samenkomen om te beraadslagen over de noodzakelijkheid de vier republikein sche groepen tot een vereenigde vergadering saam te roepen. De beslissing daarover is echter overgelaten aan de groepen zelve, die heden ochtend vergaderen. Velen achten de mogelijkheid van een con flict tusschen de beide kamers niet uitgesloten. Zoo b.v. Cornély, die reeds Vrijdag in de Figaro op dat gevaar wees, eu de tuascheukomst der wetgevende macht een herinnering aan de da gen der groote omwenteling noemde. HANDELSBlmCHTEN. GraanmarKien enz» Axel, 28 Jan.Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgtjarige tarwe a nieuwe tarwe 8.—- a J 8.10; jarige rogge f—.— a/~nieuwe rogge 6.— a 6.25jarige wintergem ƒ-—a nieuwe wintergerst 8.30 a 8.50jarige zomergerst a nieuwe zomergerst 7.75 a j 8.haver f 6.a 6.25; paardenbooiien 7.25 a f 7.50groene erwten 8.a f 8.10; kool zaad a kanariezaad f a vlas (per 44 a. 56 c.) f—.f a Boter f 1.10. Eieren 3.-—. Rotterdam,30Jan. Ter graanmarkt van heden was tarwe, puike, goed pr§Bhonden&, 5.90 a 7, overige soorten waren slechts ge deeltelijk als voren te verkoopen ad f 8.25 a ƒ8.75; Cauadatarwe 5 a ƒ5.50;rogge, onver anderd, f 4.50 a 5.45gerst alle soorten goed te plaatsen, winter- 8 a 8.65, zomer- 8.20 a 8.60; chevaliergerst f 5.50 a 6.25,; haver 7 a 7.25; per mud 2.60 a 3.75; paardenboonen flauw 6.90 a ƒ6.40; witte niet aangevoerdbruinoboonen, goed ge vraagd, 7.75 a 10.75; erwte® 7.50 a ƒ8.50 voetstoots f 6.60 a f 6.90. Amstz&dak, 30 Jan. Lgnolie f 18V3. Raapolio 24'/8 a contant. Gent, 27 Jan. Vlas. De aanvoeren van in- landsch waren ocbeteekenend voor den tjjd van het jaar; ze werden tot vorige prijzen verkocht. Russisch genoot eenigszins betere vraag, de prijzen waren onveranderd maar aan den vas ten kant. Garens van vlas zijn gevraagd, maar tot lagere prijzen dan waartoe de spin nerij wil afgeven. Garens van snuit flauw en met weinig zaken. Katoenen garens zijn moei lijk te plaatsen, niettegenstaande de prijsver betering van katoen. Linnen met weinig handel. Amsterdamsche goederenmarkt. Van de hoofdartikelen dier markt valt, met uitzondering van tin, ook de vorige week niet veel te zeggen. Koffie. Ook die week bleef de stemming onveranderd kalm, hoewel een gunstige onder toon waarneembaar was. De termjjninarkfc voor Santos en Java vertoonde eenige verbete ring en sluit dan ook iets boven de noteerin= gen der vorige week; verkoopere waren gere tireerd. Beetwortel-suiker. De stemming was vaster. Febr.-lev. tot 11%, gedaan, nn niet onder 11'/4 te koop. Najaar niet onder 11 te koop. Ook voor geraffineerd was de Stem ming iets vaster. Superior crushed 14V< genoteerd. R ij st. Ongepelde. De stemming was voor Java kalm, daarentegen voor Birmah zeer vast op de verhoogde prijzen. Gepelde prijshoudend voor de beste en zeer vast of iets hooger voor de ordinaire soorten. Specerijen. Notemuskaat en foelie prijs houdend. Nagelen. Voor Zanzibar was de stemming beter, en de omzet op termijn vrij belangrijk. Peper was eerst kalmer, vervolgens weder vaster gestemd. Vruchten zonder nieuws van eenigaanbe lang. Katoen. De opwaarfcsehe beweging heeft ook deze week stand gehouden en de prijzen zijn opnieuw belangrijk hooger. Men noteert loco middlg. Amerik. 18 a IS1/* et., basis middlg, Mei/Juni-lev. 18% a 18% ct. Tin. De week opende vast met goeden omzet tot stijgende prijzen. Er viel een ver booging van circa 5% te constateeren, nl. Banka ƒ667s, Billiton f 66Va, Straits 66%, alles loco. Termijnen gingen in dezelfde rich ting mede. De veiling liep lager af dan mou verwachtte en sedert verflauwde de stemming weder en zijn er nu verkoopers van prompt a 66%. Billiton loco noteert 641/», Straits 64nominaal. Amerik. Petroleum. De pr^s voor loco in consumtie bleef ook do afgeloopen week nog onveranderd, alzoo 10.15 per 100 kilo, bij geregelden afzet voor behoefte. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Vö-lr« Pa- 38 30 Jan. Jan. Staatsleenimgen. NEDERLAND. pCt. ÏWrtr Stókw Cart. N. W. Sch. 3J4 1000 88% 86lï/w dito Obl3 1000 971li 971/4 dito Cart. 8 1000 97 97 UONG. Gonilitsnisg 1000 ITAT.TB. in». 63/81 5 Lire 100-100000 - 891/8 OOSTENRIJK. Obl. M»i-Nnvan«b« 5 fl. 1000 84l/< 84% dito Jiit.-Juli 5 1000 84% 84% PORT. O. B. 53/84 3816/w ■at ticket 8 *5"/M dit» dito '88/89 ■ui ticket 4}f fr. 500 351/g SBl/s RU8LAJTD. Obl. 1880 gecons. 4 ZJK. 635 9818/lS 9816/18 dito 1889 Hop« 4 - 635 991/8 99% dito '94 6e Km- 4 535 1001/u 100% dito 1867/69 4 d 100 1018/4 IOSS/4 dito 1884 ircad 5 G.R. 135-1000 1087/w SPANJE. O.buit. P«p«t. 1000-34000 40 49* dito bin. i-»rpft. 4 Pr. 800-35000 TURKIJE. G9}rir. 4 tr. 800-3500 9U8/M 93 Gacosv. seri» D. 30-3000 34 dito dito C. 30-100 38 38 EGXFTE O. L. 76 4 30-100 BS4ZTT.TR. ObL LoxiM 1888. 100 OM. 18894 100 50l/| 60% VENEZUELA JIII 4 r 100-800 878?

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 1