Verschillende Berichten. tarwe f 403.32, van ruwe Essextarwe f389.87 eD van Challeager-tarwe f308.17. De geldelijke opbrengst is verkregen door de tarwe le soort te berekenen op f 7,75, de 2e soort op f 6,50 per HL. en het stroo op f 15 per 1000 KG. Het hectoliter-gewicht waB voor Bordeaux- en Essex tarwe 78 KG., voor Challenger 79 KG. Uit het bovenstaande blijkt, dat de hoogste opbrengst is verkregen van de Bordeaux-tarwe. De proefnemer schrift, dat deze variëteit uit munt door lang en stgf stroo en groote goed gevulde aren en dat hij ze daarom, vooral voor de zware gronden, zeer kan aanbevelen. Ook de Exsex-tarwe is een goede variëteit, die een hooge opbrengst geeft en op zware gronden thuis behoort. De.Challenger beviel veel minder en was ook niet zuiver van soort. De belangstelling van de landbouwers was groot en do proefnemer had veel vraag naar zaaigraan van het proefveld. Op proefveld no. 13, op middelmatig zwaren kleigrond, nam de heer P. C. Meulenberg te Wisse kerke een vergelij kende cultuurproef met een drietal haver-variëteiten. Het proefveld, groot 22 aren, werd verdeeld in drie gelijke perceelen, die op 7 April respectievelijk bezaaid werden met Zweedscbe Probsteier-haver, Origineele Probsteier-haver en Duppauer-haver. Het geheele proefveld ont ving vóór het zaaien der haver een bemesting van 250 KG superphosphaat per HA en later als overbemesting 200 KG Chili-salpeter per HA Op 't laatst van April kwamen de variëteiten boven en groeiden verder gunstig op. De geldelijke opbrengst waB vanZweedsche Probsteier f280.93, Origineele Probsteier f305.76 en Duppauer f 259.48, alles per H.A. Hieruit blijkt dus, dat de Origineele Prob eteierhaver zijn goeden naam gehandhaafd heeft en nommer een gebleven is. Alle drie de varië teiten zijn volgens den proefnemer aanbevelens waardig, doch de Orig. Probsteier is, vooral voor een vruchtbaren kleigrond, doorgaans een' der beste variëteiten. Het hectoliter gewicht der variëteiten is niet hoog geweest, en ook de kwaliteit was niet bijzonder mooi. Het minder gunstige wéér was hierop van in vloed. Op proefveld no 14, op middelmatige klei, nam de hèer-W. du Claux te Wissekerke een bemestingproef met kalk. Het proefveld, groot 32 aren, werd geheel bezaaid met Chevalier-gerst en in twee gelijke perceelen' verdeeld. Het geheele proefveld werd bemest met 500 Kg. superphosphaat en 125 Kg. Chilisalpeter per. HA., terwijl eene helft bovendien bemest was met. 100Ö Kg. kalk per HA. De gerst werd 22 Maart met de machine gezaaid en kwam 21 April gelijkmatig boven. De stand van het gewas kon in de verschil lende tijdperken van groei vrij goed genoemd worden. Half Augustus werd geoogst bij zeer gunstig weer en de geldelijke opbrengst wasbemes ting met superphosphaat en Chilisalpeter f 26J.08, id; met kalk f 279.68?. Het graan is berekend tegen f 5.50 per HL. en het stroo tegen f ló'de 1000 Kg. De kor rel was van beide perceelen mooi blank, doch wel wat smal. Doof de toepassing van de kalk is dus een hoogere opbrengst verkregen van 269 HL en 400 KG. of in geldswaarde van f 18.60°. Hoewel dit resultaat niet schitterend is, blijkt er toch duidelijk uit, dat de balk goed gewerkt heeft en de grond er behoefte aan had. De proefnemer schrijft in zijn verslag: „mijn oor deel over de proef is, dat de balk met vrucht is aangewend en dat hoogstwaarschijnlijk een nawerking er van het geldelijk voordeel nog verhoogen zal", welk oordeel de heer Kakebeeke ook gaarne tot het zijne maakt. Wordt vervolgd). LETTEREN EN KUNST. Ten opzichte van eene wijziging, gebracht, door weglating van enkele woorden, in het stuk van Heijermans Ghettoblijkt nader dat ei geen kwestie van verbod is geweest. Het was eenvoudig een verzoek. In opdracht van den burgemeester had de commissaris van politie den heer V. d. Horst, mededirecteur van de Ned. TooneeUereenigingvriendschappelijk in overweging gegeven die uitdrukkingen weg te laten of te verzachten, daar, in geval de orde veratoord werdde burgemeester zijn plicht zou moeten vervulleD. Enkel „fluiten" wordt niet als rustverstoring beschouwd. Naar aanleiding der uitvoering van het oratorium van Lorenzo Perosi De opstanding van Lazurus schrijft Daniël de Lange in het N. v. d. D. Hoe 't mi] ook spijt, ik ban Perosi niet onder de geniën rangschikken dus beschouwen wij hem als een componist van den tweeden rang. Waarom wordt voor het werk van een twee- denrangs-componist zoo ontzettend veel reclame gemaakt? Voor menigeen is dit wellicht een geheim, maar velen weten wel, dat een groot uitgever, zooals Ricordi, te Milaan, voor de com ponisten, wier werken hij onderneemt, hemel en aarde in beweging zet. Dit is met de werken van Perosi natuurlijk ook het geval geweest. Wie weet of de oomponiBt zelf niet nog meer dan anderen er over verwonderd is, dat men zijn werken, die hij zeker op een zonnigen voormiddag, aan het klavier of orgel zittend, gefantazeerd heeft, voor iets van beteebenis houdt, 't Is bepaald overbodig zich het hoofd te breken met lange en diepzinnige beschóu wingen over dit werk. Een weinig Mendels sohn, een weinig Handel, een weinig Bach, een weinig Wagner, een weinig Mascagni, een weinig Verdi, dit alles vermengd, en het werk is gereed. Het aan elkaar soldeeren van die verschillende heterogene bestanddeelen gelukt Perosi soms goed, soms minder goed 5 maar hij is nog jong en zal zich dus de handigheid er van wel eigen maken. En deze jonge man wil ons een beeld van den Christus voor de ooren tooveren, hij wil ons hart in de diepste diepten treffen. Diep bedroefd, diep verslagen heb ik toegehoord en in mijn hart als een profanatie van het edelste waargenomen. Ware 't niet, dat ik mij den jongen, roomschen geestelijke, volkomen te goeder trouw en bezield met een ernstig streven voorstelde, dus alleen de schuld werp op den mercautielen speculatie- en hebzuchtgeest van den uitgever, ik zou moeten uitroepen de woordenga weg vm onssatan Maar Perosi is zeker onschuldig hij heeft in eenvoud en vol naïveteit voor zich en zijn om geving, die kleine werken zoo daarheen gewor. pen. Men vond ze lief en bevallig, en het ver dere is onwillekeurig als van zelf gegaan. Hoe menigmaal fantazeert men niet in kleinen kring de omgeving beschouwt 't bijna als een won der, dat de toonen zoo aan elkaar gevoegd worden. Dan is 't echter noodig het verstand te doen zegevieren en zich niet te laten ver blinden door vleiende woorden. Dus, Perosi is toch niet geheel onschuldighij had weerstand moeten bieden, maar men vergete niet de woorden Wie zich zonder zonde gevoeltwerpe den eersten steen op hem. Amen. Adolphe d'Ennery, de bekende Fransche tooneelschrijver, is in den ouderdom van 81 jaar overleden. Hij vermaakte zijn woning en zijn verzamelingen aan den Staat, met een rente van 16.000 frs voor het onderhoud. Patti is Woensdag barones Cederström geworden. Het huwelijk had onder grooteD toeloop van nieuwsgierigen plaats. Wel 12000 menschen waren naar het Sóhotsche stadje Brecon gegaan om iets van de plechtigheid te zien. In den regel vervult op een bruidspartij het bruidspaar een lijdelijke rol. Maar bi) Patti was het anders. Op den avond vóór het huwelijk heeft de bruid zelve haar gasten genot verschaft door het zingen van het air des byoux uit de Faust en door haar mede werking in een pantomime. Een andere exentriciteit is deze, dat het bruiloftsmaal werd opgediend in den treiD, waarmede het geheele gezelschap naar Londen reed. Sir George Fandel-Philips had veel moeite zich in den trein verstaanbaar te maken, toen hij den gebruikelijben dronk op het jonge paar uitbracht. Een ander artist uit de oude school deed van deze week ook van zich hooren. De eertijds zeer vermaarde Eugelsche tenor zanger Sims Reeves, thans 80 jaren oud, heeft deze week te Londen nog een concert gegeven. De man verkeert in benarde omstandigheden en de beste artisten hielpen hem dit concert tot stand te brengen. Natuurlijk gaf zijn zang zelfs geen flauw denkbeeld meer van hetgeeD hij 40 jaren geleden vermocht te doen hooren, maar het feit, dat hij op dezen leeftijd nog iets kan voordragen, is al merkwaardig genoeg. m m m Naar men meldt, heeft de heer mr E. G, J. Tilman, raadsheer in het gerechtshof, te 's Hertogenbosch, tegen 1 April a. s. als zoo danig ontslag gevraagd. De officier van gezondheid le klasse dr T. J. H. Snijders, van het regiment grenadiers en jagers, wordt 1 Mei e. k. overgeplaatst bij het militair hospitaal te 'sHage. Hr. Ms. fregat Johan Willem Friso zal, zegt men, uit de sterkte der vloot afgevoerd en binnenkort bij publieke inschrijving ver kocht worden. Uit de Wijnhaven te Rotterdam is het lijk opgehaald van een man, die sedert 8 Januari werd vermist. Aldaar had een boot werker, terwijl hij werkzaam was in het onder- ruim van de Bromoaan de Wiihelminakade. het ongeluk met zijn kleeren ia aanraking te komen met een brandende petroleumlamp, tengevolge waarvan de man levensgevaarlijke brandwonden bekwam. Te Klnndert viel een twintigjarige jongen, die bij het afrijden van de Kade met een mallejan, waaronder twee zware olmen hingeB, ongevraagd de be hulpzame hand bood. Een der wielen ging hem over het lichaam, tengevolge waarvan hij oogenblikkelyk dood was. Op het IJ, nabij het stoomgemaal van den Noorder-IJpolder, werd een Zaanschnit aangevaren door een Engelsch stoomschip, met het gevolg dat de Zaanschuit zonk, den knecht in de diepte met zich voerende. Eenigen tijd later werd diens lijk opgehaald. Te Bloemendaal is op. het buiten Novia Magmnbewoond door den oud gozagvoerder van de maatschappij Nederlandden heer Graadt van Roggen, een groote ruit in de serre ingetrapt en zijn uit een buffet gestolen 42 stuks tafelzilver. Nabij een steenfabriek onder Renknm is een geraamte gevonden, dat, naar den krach- tigen bouw te oordeelen, van een Volwassen man van 30 jaar afkomstig moet zijn. Maar het ban ook van eene vrouw wezen. Dat spreekt van zelfOp grond van dit laatste brengt men in herinnering het spoorloos ver dwijnen van de 25jarige Sarah Anna Jnett,in de bnnrt van Aruhem op of omstreeks 7 Juli 1893 aldaar het laatst gezien in gezelschap van Hendrik de Jong. De officier van justitie te Arnhem nu verzoekt inlichting omtrent de herkomst van het lijk of geraamte, dat be* waard wordt in een verzegelde kist. Te Groningen is een gearresteerde, ver dacht van diefstal en het plegen van oplich terijen, toen hij weer in den celwagen zou gaan, ontsnapt. Men zoekt hem overal. In het ziekenhuis aldaar is opgenomen een tim merman, die te Winschoten met de hand in een zaagmachine geraakte en- zwaar verwond werd. Zondag middag is te Antwerpen door middel van braak een partijtje effecten, meest loten, gestolen. Een der vrouwelijke leden der bende ging naar Brussel, om den buit te verkoopen en slaagde daarin. Maar een vrien din, wien ze om raad had gevraagd, kreeg, toen zij van den diefstal hoorde, kwaad vermoeden en gaf de zaak aan. Het gevolg waB dat de politie de daderes terstond in den knip had. Deblander, de man die te Parijs zijn beide dochtertjes vermoordde door ze in een vestiginggracht te werpen, heeft gratie van de doodstraf gekregen. De commissie voor de gratie nam als verzachtende omstandigheid aan, dat Deblander onder den invloed van jaloezie heeft gehandeld. Te Cherbourg woedde Donderdag weer een hevige Noord Oosten storm, welke de reede onbruikbaar maakte en de gemeenschap ver brak. Een belangrijk deel der te Londen ge stolen bankbilletteD, de stukken van 1000 pd. st. zijn per post terugontvangen, waarschijnlijk omdat ze als weinig courant niet inwisselbaar zijn. Voor de andere billetten heeft de Bank onder zekere waarborgen schadeloosstelling be loofd. Over de wijze waarop de diefstal werd ge pleegd wordt gemeld, dat de biljetten waren geborgen m een lade, die van het loket bijna niet te bereiken was. Alleen zou het iemand, die goed op de hoogte was, misschien gelukken een greep in deze lade te doen, staande voor het loket, maar dan is het nog bijkans onmo gelijk dat deze daad, hoe snel ook uitgevoerd, niet werd opgemerkt door het zeer talrijke bediendenpersoneel. Natuurlijk is de mogelijk heid niet uitgesloten, dat een der bedienden in de zaak is betrokken. Deze zou dan het pak biljetten weggenomen hebben en overge geven aan een handlanger voor het loket. Dit is de meest aannemelijke verklaring voor den moeilijk verklaarbaren diefstal. Bepaalde ver moedens zijn er echter nog niet. Onder de vele eigenaardige gebruiken in Engeland behoort dit, dat op den derden Dinsdag van Januari een kapitein met tam boers en horenblazers in de poort van elke kazerne verschijnt en daar bekend maakt dat de officieren niet verantwoordelijk zijn voor de schulden van onderofficieren en minderen. Tevens wordt de bevolking gewaarschuwd eeD soldaat geen hooger crediet dan éen dag soldij te geven. Hoe streng men in Duitschland weet te straffen is weer de vorige week gebleken. Om zijn vriend een genoegen te doen, bracht een mijnwerker te Dordmund voor dezen een dynamietpatroon mede, omdat hij er nog nooit een gezien had. De politie kwam achter dit feit, maakte proces-verbaal van het geval op en de mijnwerker werd dezer dagen tot acht maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat hy zonder voorkennis der politie dynamiet in zijn bezit had. Te Weenen had een ontploffing plaats in een chemische, werkplaats. Een vat benzine vatte vuur, .met het gevolg dat drie personen gedood zijn. In Zwitserland, waar de winter tot dusver ook zeer zacht is geweeBt, is Dinsdagnacht plotseling een groote omkeer gekomen. Er is zeer veel Bneeuw gevallen, zoodat men voor talrijke storingen in het verkeer vreest. - In de stad Mexico heeft een aarbeving groote schade aangericht. 200 huizen werden zwaar beschadigd, 10 geheel vernield. Geluk kig hoort men niét van dooden en alleen van een 100 tal gekwetsten. De rechter te Montreal had onlangs uit spraak te doen over de rechten van negers en kleurlingen. Bg een muziekuitvoering was toegang geweigerd aan een neger, die zgn plaats betaald had. De neger sprak den direc teur van het concertgebouw aldaar in rechten aan en de rechter heeft nu beslist, dat de wet geen verschil maakt tusschen lieden van ver schillende ras of kleur, en dat de gelgke rech ten van allen moeten worden geëerbiedigd ook door hotelhouders en door directeuren van schouwburgen en concerten. De gedaagde werd tot 50 dollars schadevergoeding en inde proceskosten veroordeeld. Nederland op de Parijsche tentoon stelling. Over de wereldtentoonstelling te Parijs en de medewerking van Nederland, schrgft de Parijsche correspondent in de Opr. Haarl. Ct. 't volgende Met de tentoonstelling gaat het goed voor uit. In zekere gedeelten worden de werken op dit oogenblik door den hoogen waterstand der Seine bedreigd, over het algemeen vlotten zij tamelijk wel. Ook Nederland heeft geen reden tot blagen. Dezer dagen sprak ik baron van Asbeck, den vriendelijken gedelegeerde van Nederland's commissaris-generaal, die ook lid der Nederlandsche hoofdcommissie en sedert dit najaar een onderscheiding voor Neder land en voor zyn vertegenwoordiger tot secretaris der „Yereeniging van buitenlandsche commissarissen-generaal en gedelegeerden ter tentoonstelling van 1900" benoemd is. Het glanspunt zal Nederland's koloniale af- deeling zijn. Nederland verkreeg op het plein vóór het Trocadero een terrein van 2500 vier kante meter, aan het einde rechts op den hoek, als men van de avenu van Jena komt; dus zoo goed mogelijk gelegen en onder de omstandig heden ook tamelgk bevredigend wat uitgestrekt heid betreft. Niet zonder vrucht zullen de rei zen naar Java en de subsidies ondernomen en besteed zijn. De tempel van Boeddha zal ver rijzen in al zgn eigenaardige grootsche pracht, niet ongeveer nagebootst, maar geheel nauw keurig zooals hg op Java staat. Voortbreng selen van den bodem, de inboorlingen zullen getrouw naar de natuur, echt, weergegeven wordenwederom zal men zich kunnen ver lustigen in de bevalligheid van Javaansche dansmeisjes en van beter slag, naar men hoopt, dan in 1889. Ongelukkigerwijze is er in 2500 vierkante meter oppervakte niet zooveel ruimte als in de verbeelding van een Fransch, of ander, journalist. Gamesntsraad van Vlissingen Zitting van heden, (Vrgdag) middag te 2 uren. Voorzitter de heer jhr mr A. A. van Doorn van Koudekerke. Afwezig de heeren Van Raalte en Kloppers. De voorzitter opent de vergadering eu spreekt de leden als volgt toe: „Mijn Heeren! Nu ik het voorrecht heb Uwe eerste verga dering in dit jaar weder te mogen leiden, kan ik niet nalaten U voor te stellen, om met mg even een terugblik te werpen op het afge- loopen tijdperk. Eu dan herinner ik U in de eerste plaats aan het groote feit, dat onze geliefde en geëerbiedigde Koningin Wilhelmina op 31 Augus tus de regeering over het land harer vaderen aanvaardde en aan het feest, dat in onze gemeente op den dag der inhuldiging Zoo aangenaam werd gevierd. De samenstelling van uw college onderging geene verandering, hoewel de voortdurende afwezigheid van uw medelid Kloppers wegens ernstige ziekte te betreuren was. Het jaar 1898 was voor onze gemeente in meer dan een opzicht tamelijk voorspoedig. In zielental ging zg weder vooruit, want de bevolking, die op 1 Januari 17.846 inwoners bedroeg, telde er op 31 December 18.371, dus 525 meer. De aanbouw van nieuwe perceelen werd met krachtige hand voortgezet. Immers, ofschoon aan het einde des jaars met den bouw van en kele huizen nog geen aanvang was gemaakt, werd toch door de gemeente aan bouwgrond voor niet minder dan 58 woningen verkocht tot een totaal bedrag van f 57000, waarvan aan weerszijden van den nieuwen oprit voor f 31.000. Om dien bouw mogelgk te maken moest echter worden besteed voor het verrichten van het aardewerk, het rioleeren en bestraten van dien oprit f 16.000. Met nadruk meen ik er voorts op te moeten wyzen, dat dit hoog bedrag van grondverkoop geen winstcijfer voorstelt. Integendeel ontving de gemeente daardoor slechts een gedeelte terug van wat zij in eeu vorig jaar besteedde aan den bouw van het reservoir. Tengevolge van het groot aantal leerlingen op school A moest het onderwgzend personeel aan die school met eene onderwijzeres ver meerderd worden. Een herhaald verzoek aan de regeering om eene billijke toepassing van artikel 49 der onderwijswet inzake de voorgenomen uitbrei ding der scholen A, B en D werd evenwel niet ingewilligd en ook moest voor 1899 de heffing van belasting op het gedistilleerd van f 20 op f 17.50 per H. L. verminderd worden, tengevolge waarvan het bedrag van den Hoof- delijken Omslag voor dit jaar met de mindere opbrengst ad f 4000 moest verhoogd worden. Nog herinner ik U aan uwe besluiten tot aanwgzing van een terrein voor het nieuw te bouwen burgerweeshuis, tot vaststelling eener pensioen-verordening voor gemeente-ambtena ren tot verzekering der opzichters en werk lieden by de fabricage en den reinigingsdienst tegen ongelukkentot herstelling der be schoeiing aan de stoomboothelling; tot vast stelling der verordening op de heffing en in vordering van hoofdeiyken omslag en tot ver- eeniging der scholen E—F onder één hoofd. De herdenking van wat in het afgeloopen jaar werd tot stand gebracht, mag ons moed en vertrouwen geven voor de toekomst. Het pas ingetreden jaar, waarin ook weder zeer belaDgrgke zaken aan uwe beslissing zul len worden onderworpen, moge zich kenmerken door dezelfde aangename en vruchtbare samen werking als tot dusver bestond Ik wensch U toe, dat geluk en voorspoed ook dit jaar in ruime mate uw aller deel moge zijn en dat gy onder Hoogeren zegen met opge wektheid moogt medewerken aan den voor uitgang der gemeente, die ons dierbaar is". De heer Van Uije Pieterse dankt den voorzitter namens de leden voor zijne geluk wenschen en wenscht den burgemeester en zyne echtgenoote wederkeerig een gelukkig jaar toe. Verder verzekert hg het gevoelen van den voorzitter te deelen omtrent den gunstigen toestand in 1898 en zich te verheugen in dat jaar geene teleurstellingen ondervonden te hebben. Hij hoopt van harte dat 1899 voor Vlissin gen een gunstig jaar zal zgn en verzekert den voorzitter, dat by op den steun van den ge meenteraad kan rekenen, wanneer het geldt de belangen van Vlissingen te bevorderen. De leden geven van hunne instemming met het gesprokene biyk. Thans wordt overgegaan tot het lezen der notulen van de vorige vergadering, welke wor den goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeliDg van eenige stukken, welke voor kennisgeving worden aan genomen, waaronder een beschikking van Ged. Staten op de reclames van den hoofdelijken omslag. Daaruit blgkt dat worden teruggebracht: J. de Ruyter van de 3e naar de 2e; W. Brielsman van de 9de naar de 8ste; M. A. van Boekhout van de 12de naar de 10de; A. J. Boogert van de 13de naar de 6de; L. Th. Ouwerkerk van de 16de naar de 15de; J. I. Sharkey van de 16de naar de 14de en P. C. Speckens van de 21ste naar de 20ste klasse; worden gehandhaafd H. Kosten in de 11de G. J. Wetjen in de 13deen dat wordt afge voerd A. Minderhout. Verder ia ingekomen bericht omtrent goed keuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot vereeniging van scholen E. en F. Alsnu komt in behandeling een voorstel tot onderhandschen verkoop van een stuk grond gelegen aan de 5de Dwarstraat aan J. Spin- naay voor f 1951.80 en f 85.20 voor trottoir. Dit wordt goedgevonden. De zitting gaat nu, op verzoek van den heer Wibaut, over in eene met gesloten deuren. Na heropening komt in behandeling een verzoek van de Koninkiyke maatschappy de Schelde, waarby zg uitstel verzoekt voor het bebouwen van dat gedeelte terrein, gelegen op het „eiland", door haar in Maart 1898,rvan de gemeente gekocht, met de bepaling dat het ter rein óen jaar na den onderhandschen verkoop bebouwd moet zgn, omreden het contract tus schen adressante en den Staat der Nederlanden betreffende de ruiling van gronden der genie- terreineD, ofschoon reeds in April 1898 notarieel 'opgemaakt, tot heden niet by de wet is be krachtigd. Adressante verzoekt daarom deze bepaling zoodanig te wysigen, dat zy den tyd heeft met het behouwen van het terrein tot een jaar na de wettelyke bekrachtiging van het con tract, met den Staat der Nederlanden gesloten. De commissie van financiën stelt voor het uitstel te verleeneu niet voor onbepaalden tijd maar tot 23 Maart 1900. Conform dit voorstel wordt besloten. Wordt goedgevonden, naar aanleiding van eene opmerking van den minister van binnen- landsche zakeD, de volgende wyziging te brengen in de verordening op den hoofdeiyken omslag en deze opnieuw vast te stellen Art. 7 wordt gelezen Ter berekening van het belastbaar inkomen wordt afgetrokken van het zuiver inkomen van weduwnaars en {weduwen zonder kin deren en ongehuwden f 300 van weduwnaars en weduwen met 13 kinderen en van gehuwden zonder kinderen of met 13 kinderen f 400 van weduwnaars, weduwen en gehuwden met meer dan 3 kinderen f 400, benevens f 25 voor elk kind boven het getal van drie. Onder kinderen worden verstaan eigen of aangehuwde kinderen, welke op den len Ja nuari van het belastingjaar den leeftijd van 18 jaar niet bereikt hebben en geen eigen inkomsten hebben. In het ongewyzigde artikel komt deze laatste zinsnede niet voor. Het is burg. en wetb. gebleken, vooral na de ervaring, het vorige jaar opgedaan, toen er slechts éen stoomcaroussel aan de insehryving deelgenomen heeft, dat het zeer wenscheiyk is in het belaDg der gemeentebas de insehry ving naar de beste plaatsen op de jaarmarkt reeds in het begin van het jaar te doen plaats hebben. Daarom stellen zg voor de verorde ning tot regelingder bepalingen, waarop de plaatsen op de jaarmarkt zullen worden toe gewezen, als volgt te wijzigen lo. In art. 1 wordt gelezen voor „de eerste helft der maand April" „de eerste helft der maand Januari". 2o. In art. 1 en 3 wordt gelezen voor den eersten Mei den eersten Februari. Deze wyzigingen worden goedgekeurd. Thans komt aan de orde het adres van de slagersvereeniging, in zyn geheel opgenomen in ons nommer van 2 Dec. '98, en waarby zg geheele of gedeelteiyke afschaffing verzoekt van het keurgeld op slachtvee' en vleesch. Burg. en weth. stellen voor op dit verzoek afwy'zend te beschikken, om reden de bewerin gen van adressante, in haar verzoek vervat, geheel onjuist zijn. In de eerste plaats wordt er niet, zooals adressante het uitdrukt, een groote som overcompleet keurgeld in de ge meentekas gestort. In 1897 b.v. brachten de keurgelden op f 1532.11hiervan ontving de keurmeester als jaarwedde f 856.42 en f 100 voor bezoldiging van assistenten. Dan nog moet uit de opbrengst bekostigd worden het onderhoud van het kantoortje van den keur meester en het aanschaffen van registers en vuur en licht en gedeelte van de jaarwedde van den controleur der plaatseiyke belastingen enz. enz., zoodat slechts een zeer klein bedrag jaariybs in de gemeentekas vloeit. De raad vereenigt zich hiermede. Alsnu komt ter tafel een adres van Iz. van Brabel c. s., hetwelk luidt „Geven met verschuldigden eerbied te kennen: ondergeteekenden, bewoners van de St Jacob- straat alhier, dat het dikwgls gebleken is dat genoemde straat te smal is om rij- en voer tuigen, met paarden bespannen, in draf te laten ryden dat dit tevens veel gevaar voor de bewoners oplevert reden waarom zy uw Ed. achtb. eerbiedig verzoeken het rijden in draf van ry- en voer tuigen, met paarden bespannen, in genoemde straat te verbieden, ten einde ongelukken te voorkomen." Burg. en weth. komt het, met het oog op eventueele ongelukken, wenscheiyk voor aan het verzoek der bewoners in bovengenoemde straat tegemoet te komen en stellen voor over eenkomstig art. 107 der algem. verordening van politie te bepalen dat in de St Jacobstraat niet anders dan stapvoets mag gereden worden. Aldus wordt besloten. Door de aanhoudende ongesteldheid van den onder wyzer J. den Boer is het noodzakeiyk geworden om met 1 Februari tot 1 April, of zooveel vroeger als de nieuw te benoemen onderwyzer met boofdacte voor wiskunde in functie komt, eene tydeiyken onderwyzer of ondorwyzeres te benoemen, waarom burg. en weth. voorstellen de bezoldiging van dien tijdelijken onderwijzer of onderwijzeres te be rekenen volgens den maatstaf van f 500 of f 550 per jaar, al naar gelang de te benoemen persoon den 21-jarigen leeftijd al dan niet heeft bereikt. Dit wordt goedgevonden. Nog wordt goedgevonden aan den agent van politie P, J. Bartelse, evenals vorige jafen,

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 2