BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN Besloten word verhooging; der subsidie te vragen voor het onderwijs van schipperskin deren. Nog zal worden aangevraagd het maken van eon vluchthaven te Urk en het plaatsen van een misthoorn aldaarzal adhaesie worden verleend aan bet voorstel der Vereeniging tot behartiging der stoomvaartbelangen in Neder land tot het verkrijgen van een belboei op het Ruggebotzal worden verzocht het licht op den Pampus zoodanig te plaatsen, dat bet van alle kanten goed en duidelijk zichtbaar iszal worden .aangedrongen op geheele of gedeeltelijke opruiming der zandbank beneden do IJselbrug te Kampen. Men sprak de wen- schelijkh9id uit van stoom vaartuigen als politie op de Zuiderzee. De heeren Smeenge en Bouman werden alB bestuursleden herkozen. De Nederlandsche Wieier-Bond is opge richt. Men weet dat het plan daartoe bestond, omdat de A. N. W. B. het besluit nam het renwezen uit zijn program te doen vervallen. De nieuwe Bond nu beeft ten doel dat ren wezen in de eerste plaats en het wielrijdenin 't algemeen te bevorderen. Hij telt reeds 200 leden en houdt Zondag te Amsterdam zijn eerste algemeene vergadering o. a. ter ver kiezing van een bestuur. Nu wordt weer bericht dat de t 10.000, waarvan al meer dan eens eprake was, niet zijn gogeven ten behoeve van de afdeeling visscherij ter Parijsche tentoonstelling. De zaak is deze Nadat de bijzondere subsidie op de begrooting van waterstaat ad f 20.000 voor de inzending van paarden en vee door de Tweede kamer was afgestemd, heeft een belangstellende f 10.000 daarvoor beschikbaar gesteld, in de overtuiging dat door landbouwmaatschappijen en andere belanghebbenden een gelijk bedrag bijeengebracht zal worden. Burg. en weth. van Schiedam hebben aan den gemeenteraad voorgesteld het straat schrobben voor het vervolg te verbieden, omdat anders tot een kostbare uitbreiding van de werken der waterleiding moet worden overgegaan. Ook de president van de Nederl. Herv Synode heeft zitting genomen in het comité voor het vredesmanifest, door den Nederl. Vrouwenbond ter internationale ontwaking in het leven geroepen. De vergadering van dat comité zal gehouden worden op Zaterdag 4 Februari te twee uur s namiddags te 's-Gravenhage. Een prachtige reclame op kerkelijk gebied. Een prins uit Britsch-Indië, prins Pandian, die tot het christendom is bekeerd, komt in Den Haag, Rotterdam en Amsterdam preeken. In Engeland deed hij dit reeds en hield hij voor groote scharen toehoorders lezingen om de belangen van zijn volk te bepleiten. Voor de vertolking in het Nederlandsch zal gezorgd worden. Bij een Woensdag middag te Amsterdam gegeven voorstelling ten bate van Kindervoe ding was de schouwburg geheel vol. Er werden tableaux vivants opgevoerd, o. a. Met vinden van Mozes door de dochter van Pharaogeschikt door mejuffr. Therese Schwartze. Verder zongen mevrouw OldenboomLutke- mann en de beer Chs E. H. Boissevain eenige liederen en werd een tooneel uit Tartuffe gegeven. Het hotel Berg en Dal is door aandeel houders verkocht aan den heer Riesener, thans gérant, onder beding dat het gekochte ge durende nog 10 jaren een hotel moet blijven. Het bötel Oud Berg en Dal blijft het eigendom van de vennootschap. In verband met het gemelde omtrent de vermoedelijke poging tot vergiftiging te Oude Tonge, meldt men oüb, dat J. Hobbel niet alleen landbouwer maar ook timmerman is, evenals de eerste man van zijn nu overleden vrouw, die Kuip heette, bij wien hij als knecht werkzaam was. Niet Hobbel, maar de vrouw bracht twee kinderen uit haar eerste huwelijk mee. Bij Duivendrecht is eene vrouw, die de Bpoorbaan wilde oversteken, door een trein gegrepen en vermorseld. Te Eck-en-Wiel sloeg, terwijl een vrouw uit Tiel uit een voer tuig stapte, het paard op hol, waardoor zij den wagen over haar lichaam kreeg. Tengevolge van de bekomen verwondingen moest zij in hot Ziekenhuis worden opgenomen. Haar toe stand is zeer ernstig. Aan de Oranjesluizen bij Amsterdam werd terwijl de stoker van een stoomboot, van Gro. ningen op Maastricht varende, bezig was de boot vast te leggen, door het touw zijn linker been gegrepen en geheel van het lichaam af gerukt. Bij aankomst te Amsterdam is hij per brancard naar het ziekenhuis gebracht. Na ontdekking van de oplichting met horloges ten nadeele van een horlogemaker te 's Gravenhage is gebleken, dat nog andere eigenaren van magazijnen, evenals de bedrogene, briefkaarten hadden ontvangen, valschelgk onderteekend met de namen van bekende en solide ingezetenen, waarbij verzocht werd op bepaalde uren artikelen aan hunne woningen op zicht te zenden. De bedoelde horlogemaker was echter da eenige die er ingeloopen is. Op verschillende plaatsen zijn horloges in beslag genomen, uit dien diefstal afkomstig. Het programma van de feestelijkheden der Oeteldonksche club te 's Hertogenbosch bestaat dit jaar, behalve uit den grooten op tocht, uit wedstrijden, waarbij prijzen worden uitgeloofd voor de fraaiste en meest karakte ristieke costuums. Te Parijs hebben twee vrienden, een paar denkoopman en een rondtrekkkend bandelaar, met messen gevochten om eene vrouw. De een bleef op de plaats dood, de ander werd deerlijk gekwetst naar een hospitaal gebracht» In dezelfde stad heeft Maandag een schilder, Carrier, het lijk zijner tante doen verbranden, waarbij nagenoeg twee uur lang klassieke muziekstukken van ernstigen en godsdiensti- gen aard werden uitgevoerd. Te Barcelona hebben thans allo rijtuig verhuurders, rijtuigmakers en rijtuigschilders het werk gestaakt. In de stad is geen huur rijtuig te krijgen. Gelijk wij reeds vroeger mededeelden, is dat liet gevolg vau het raadsbesluit tot invoering eener nieuwe belasting op het verhuren van rijtuigen. Onze christelijke beschaving. In de arena te Madrid heeft men een stier met twee leeuwinnen laten vechten. De stier was overwinnaar. Te Londen staat men voor een diefstal van banknoten, zoo groot als daar in jaren niet plaats had. In een der banken is een pak billetten ter waarde van 60 of 70 duizend pond sterling gestolen, meest nieuwe, waarvan vele met opvolgende nummers. Men neemt aan dat de dieven goed bekend waren met de aan de bank bestaande gewoonten. Te Londen overleed graaf Poulett, be kend sportsman, maar voor 't overige geen persoon van beteekenis. Hij was drie keer ge huwd en uit het eerste huwelijk is een zoon geboren, burggraaf Hinton, die, door zijn va der verstooten orgeldraaier is. Ook aan het derde huwelijk is een zoon ontsproten. De vraag is thans wie van beiden graaf Poulett zal worden. Volgens sommigen is dit niet kwestieus en zal de orgeldraaier, die steeds zijn naam van burggraaf gevoerd heeft, de geluk kige zijn. Een nieuwe cycloon, die boven Diélette nabij Cherbourg losbrak, sloeg den dijk over een lengte van 50 meter aan stukken. Het binnenkomen in de haven is zeer ge vaarlijk. Bij Inverness is een spoorwegwachter onder den trein gekomen, terwijl hij bezig was een ploeg werklieden voor het naderende ge vaar te waarschuwen. De man was onmiddel lijk dood. Een Grieksch jongmensch, zoon van den secretaris van koningin Olga en peetekind van deze vorstin, was in het Russische leger officier en geplaatst bij de lijfwacht der Cza ritza. Bij een der jongste oefeningen berispte hij een soldaat, die daarop een zeer ruw ant woord gaf. De officier werd zoo driftig, dat hij een revolver nam en den man doodschoot. Maar nauwelijks had hij de uitwerking van zijn schot gezien, of hij richtte de revolver op zich zelf en joeg zich een kogel door het hoofd. Een duur verbod. Da regeering der republiek Columbia is veroordeeld tot het be talen van 30.000 pd. st. als schadeloosstelling aan de eigenaars van het blad Panama Star and Heralddat in 1886 willekeurig was op geheven op last van de regeering te Bogota. In waanzin. Den 7en j's avonds om kwart voor acht ontstond er brand in kampong Limbangtjina, meldt de Mak. Crnt. Zekere Mama, een man van jaren en bekend onder de ingezetenen als een bekwaam doekoen, trachtte zijn huis in brand te steken. De in lander Minro, die in de nabijheid der woning van Mama woont, wilde het binnendringen om dit brandgevaar te voorkomen, doch ontving van Mama een steek met een lans in de borst. Hierop begon Minro te schreeuwen „brand, brand, amok, amok"Binnen weinige minuten werd er alarm geslagen en kwamen de kampong bewoners allen met lansen en krissen gewa pend op de plaats des onheils. Voor de woning van den brandstichter gekomen, werd hij door den assistent-resident gesommeerd zich over te geven, doch hij gaf aan deze sommatie geen gevolg en riep steeds„kom maar boven alB jelui durven, dan zal ik jelui den buik openen en ging daarbij steeds voort zijn goederen en de atapbedekking der woning te verbranden. Zoo had het wel ruim l'/a uur geduurd. Toen alle pogingen om den woesteling naar buiten te lokken vruchteloos bleven, gelastte de assis tent-resident, ter voorkoming van grooter on heil en verwoesting, den djaksa en collecteur V. d. Vr. om op den amokmaker te schieten. De heer V. d. Vr. kreeg, toen hij zijn geweer aanlegde, een flesch op zijn rechtervingers en aangezicht, zoodat 't schot het doel miste. Eerst na 6 schoten, door den djaksa en den heer V. d. Vr. gelost, zeeg de ongelukkige doodelijk getroffen ter aarde. Verkoo pingen enz. Te Serooskerke werden Woensdag in de herberg bij L. Melse, ten overstaan van den notaris Tak, verkochteen hof3teedje in die gemeente benevens 36 perceelen bouw- en wei land, liggende in de gemeente Serooskerke, bij de hofstede Hooiperk en in den Boschhoek, in de gemeente Vrouwepolder in Schellach en in de gemeente St. Laurens, aan den grindweg naar Gapinge en aan den weg naar Grijpskerke, alles te zamen groot 27 hectaren, 87 aren, 14 centiaren. Gekocht werden perc. 1—3, 1 h. 21 a. 80 c. bouwland, voor f 1526 door H. Goedegebuur te Ritthem perc. 4, 28 a. 60 c. weiland, voor f 365 door J. Poppe te Veere perc. 5, 1 h. 57 a. 60 c. weiland, voor f 1901 door H. Goedegebuur; perc. 6, 1 b. 73 a. weiland, voor f 2030 door A. Ilendrikse te Grijpskerke; perc. 8, 1 h. 18 a. 20 c. bouwland, voor f 1350 door A. Goedbloed te Oost-Souburg perc. 9, hofstede met tuiu en 53 a. 63 o. bouwland, voor f 925 door J. Wouters te Vlissingen perc. 10, 43 a. 16 c. bouwland, voor f 445 door M. Melis te St Laurens; perc 1114, 2 h. 06 a. 45 c. weiland, voor f 2090 door H. Goedegebuur j perc. 15, 75 a. 40 c. weiland, voor f 676 door P. Baaijens te Middelburg perc. 16, 43 a. 80 c. weiland, voor f 422 door J. Coppoolse te Serooskerke; perc. 17, 45 a. 10 c. weiland, voor f 420 door Chr. Christiaanse te Serooskerke; perc. 18, 37 a. 70 c. bouwland, voor f 411 door P. Cevaal te Serooskerke perc. 19, 37 a. bouwland, voor f 412 door denzelfden; perc. 20, 1 b., 37 a., 10 c. weiland, voor f 2022 door L. Melse te Serooskerke; perc. 21—24, 2 h., 43 a., 70 c. bouwland, voor t 2263 door H. W. AUaart te Serooskerke; perc. 25, 43 a., 20 c. bouwland, vow 1 450 door J. Wattel te Serooskerke perc. 26, 55 a., 40 c. bouwland, voor f 560 door H. L. Meijers te Serooskerke perc. 27, 60 a. 50 c. bouwland, voor f 755 door A. S. Schuman te Serooskerke perc. 28—29, 94 a. 40 c. bouwland, voor f 790 door P. Wattel perc. 30—31, 2 h. 28 a. 50 c. weiland, voor f 2880 door A. Wijkhuis te St. Laurens perc. 32, 1 h. 36 a. 80 c. weiland, voor f 1551 door A. Hendrikse te Grijpskerke; perc. 33—34, 2 h. 22 a. 50 c. weiland, voor f 2400 door P. de Man te Meliskerkeon perc. 35—36, 4 h. 03 a. 50 c. weiland, voor f 3175 door F. Dekker te Gapinge. De totale opbrengst was, zooals gemeld, f 29.619. Perc. 129 zijn gelegen in Serooskerke, perc. 30—32 in St. Laurens en perc. 3336 in Vrouwepolder. Te Zierikzee werd Woensdag ver kocht eene hofstede met ruim 42 hectaren bouw- en weiland, in de gemeente Ouwerkerk. Deze bracht in perceelen op de som van f807 per 40 a. 33 c.a. De koopers komen dadelijk op het gebruik. Eenige weken geleden werd diezelfde hof stede publiek verkocht en werd daarvan ei genaar de toenmalige pachter, die daaraan nog eenige jaren pacht had, voor f 490 per 40 a. 33 c.a. Er werd dus Woensdag op de massa het niet onaanzienlijk avans van f 27.000 behaald. Hansweert. Op de Schelde, ter hoogte van de Frederik, is een sleepschip en een sleep boot bij laag water omhoog gevaren. Bijzonderheden ontbreken nog. 's-Gravenhage. H. M. de koningin-moe der zal morgen een bezoek brengen aan Oranje- Nassauoord. Per staatsspoor zal H. M. te 10.6 naar Ede vertrekken en te 6.15 terugkeeren. De directeur van het kabinet der Koningin, wiens toestand zeer vooruit gaat, komt morgen uit Zeist in de residentie terug. De Eerste kamer is bijeengeroepen tegen Maandagavond 30 dezer te 91/» uur. Parijs. Het onderzoek naar enkele feiten, aan magistraten van het Hof van Cassatie ten laste gelegd, is nog niet geëindigd. De minister van justitie ontving daarover nog geen rapport. New-York. Uit Havanna wordt gemeld, dat Maximo Gomez voornemens is alle op het eiland aanwezige Cubaansche troepen te con- centreeren in de provincie Santa Clara. Vandaar zou men naar de buurt van Havana marcheeren en aldaar een kamp opslaan en deu loop der zaken afwachten. De toestand wordt ernstiger. Washington. Uit Manilla wordt gemeld, dat 22 Januari de Philippijnsche republiek is geproclameerd. De mogendheden zullen hier van bericht ontvangen. Verzending en laatste buslichting der MAD aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Iiiclië. Brindisi (Eng. dienst) 27 Jan. 1.05 's nam. Rotterdam Lloyd27 Jan. 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienst). 28 Jan. 5.45'amorgens. Genua (Nederl.) 31 Jan. 6.30 's avonds. Amsterdam (Nederl.) 3 Febr. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst)3 Febr. 1.05 's nam. Napels (Dniteche dst.) 6 Febr. 1.05's nam. Marseille {Lloyi). 7 Febr. 6.30's avonds. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondontio voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds, Padang wordt alleen aangedaan door de booten dor Maatschappij Nederland. Over Brindisi Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 'e avonds. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh er de residentie Sumatra's Oostkust. ~W est-Indië. Suriname via Sout- hamptonFebr. 5.45 's morgens. Suriname viaSt Na- zaire8 Febr. 5.45 's morgens. Curasao via Queen- otown. Eiken Dinsdag en Vrij dag 10.15 's avonds. Suriname via Amsterdam Den laatstee en 14en elke maand 6.30 §v. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 27 Jan. Vlissingen. Raadhuis 2 u.Levering haver en paardeboonen. Inlichting opzichter reinigingsdienst. Zaterdag 28 Jan. Middelburg. Oost-Indisch Huis 11 u. a het onderhouden, gedurende 1899, 1900 en 1901 van de Rijksgebouwen in dat huis en b uitvoeren eenige werken. Aanwijzing Woens dag 25 Jan. 11 u. Inlichtingen hoofdopziener LL. van Wuyckhuise. Algemeen Uverzicht. Indien wij nogmaals terugkomen op het crisisje, dat men Maandag te Brussel heeft gehad, dan is het niet omdat dit zooveel veran dering brengt. In hoofdzaak is het kabinet ge bleven wat het was, eerder nog wat minder vrijzinnig dan in zijn vorige samenstelling. Maar het gebeurde is wel van belang, omdat de zaak niet uit is en elk oogenblik weer aan de orde kan komen. Gelijk men weet, werden Maandagmiddag twee gansch andere namen genoemd dan die welke Dinsdagochtend in den Moniteur ver schenen. 't Was geen abuis van den correspondent die geseind had. Want de geheele Brnsselsohe pers, zelfs de kamerleden wisten niet anders. En Dinsdagochtend verschenen de geïllus treerde bladen met de portretten van de nieuwe ministers Helleputte en De Brocqueville. Hun optreden, vooral dat van Helleputte, was logisch in verband met het punt van verschil. Maar nu blijkt, dat des avonds de plannen veranderd zijn en besloten werd het stelsel der enkelvoudige districten niet zoo op den voorgrond te stellen als den vorigen dag ge schiedde, toen de andere ministers door dat vasthouden tot heengaan werden genoopt. Vanwaar die omkeerdes te onbegrijpelijker omdat toch niet is aan te nemen, dat ook de koning zoo van meening veranderd is Niet geheel onmogelijk is het, dat menging begrijpen dat, als het nieuwe stelsel werd aan genomen, er meer zou vallen, in de eerste plaats de voorzitter van de kamer, die, gelijk wij reeds mededeelden, zou aftreden, om in de bres te kunnen spriBgen voor het evenredig kiesrecht. Men beweert, dat de regeering nu toch in die richting een oplossing zoekt, en wel door aanneming van groote districten met evenre dige vertegenwoordiging. Het verzet tegen het stelsel der enkelvou dige districten had men trouwens niet alleen bg de katholieken te zoeken. De linkerzijde was er even sterk tegen en heeft daarvan doen blijken door een manifest van 40 liberale en socialistische kamerleden. In dit stuk wordt vooropgesteld, dat twee ministers aftraden, omdat zij niet op 's konings bevel een ontwerp tot invoering van enkel voudige districten wilden indienen. Deze crisis, buiten het parlement om ont staan en opgelost, en waarover de regeering in de Kamers geen opheldering wilde geven, is een inbreuk op de parlementaire gewoonte en verplicht de oppositie tot een beroep op het land. Verder wordt gezegd, dat de regeering een schandelijke party-coup zal wagen met het doel de uitdrukking van den volkswil te ver- valschen, de vertegenwoordiging der democra tische partyen te verminderen en aan de tegen woordige regeeringspartg een blijvende en kunstmatige meerderheid te verzekeren. Het stuk eindigt met den uitroep„Weg met de enkelvoudige districten, leve het algemeen stemrecht Het hier tegen het stelsel aangevoerde be staat, dunkt ons, alleen uit groote woorden, niet uit argumenten. En dit, zoowei als de bezwaren van an deren, zouden weinig doen vermoeden, dat men maar even over de Noordergrens des lands heeft te zien, om het stelsel in de praktijk te leeren kennen. Het in het manifest opgesloten verwyt aan den koning wordt nog sterker geuit door de Patriote, welk blad een heftig artikel tegen den koning eindigde met de woordenLeve de Republiek. Ook het tot nu toe officieuse Journal de Bruxelles keurt de inmenging des konings af als niet politiek. De Réforme bevat een voor den koning zeer hatelijke, en vrij onwaardige plaat. Ook in Duitschland loopen crisis-geruohten. Maar die zijn zoo periodiek, dat wy niet eens melding zouden maken van de geruchten, welke nu weer loopen, en den vorst Von Hohenloüe—Langenburg als den opvolger van den tegenwoordigen kanselier noemen. Maar ditmaal krggt het praatje een eigenaardige beteekenis, omdat de vorst, die als aanstaand kanselier wordt gedoodverfd, stadhouder van het Rijksland is. Keizer Wilhelm zou deze gelegenheid aangrijpen om zyn zwager Adolf SchaumburgLippe een positie te verschaffen. Afgescheiden van de waarheid, welke na tuurlek eerst later zal blijken, verdient dat gerucht zeker de aandacht. Den laatsten tijd hoort men in Duitschland telkens van plannen des keizers, welke verband houden met het zoeken van een bestemming voor vorst Adolf. Toen deze met de zuster des keizers huwde, had men de verwachtingen dat deze prins in Lippe een toekomst zou vinden. Maar door de bekende geschillen over de opvolging en het regentschap is de jonge vorst altyd zonder vooruitzichten; Dat de keizer zich by het nemen van be langrijke politieke besluiten zou laten leiden door zgn voorkeur voor zyn zwager, is een bedenkelijk iets, en de geruchten dat dit zoo zon zyn, kunnen byna even ernstig heeten. Er gaat wat van het vertrouwen weg als op dit gebied nepotisme plaats heeft, en familie belangen vóór dien van den staat gaan. Voor het overige is het stil in de Duitsche politiek. De Ryksdag heeft het centrum- voorstel tot intrekking van de Jezuïetenwet in eerste en tweede lezing aangenomen. De zaak is daarmede natuurUjk geen stap verder, want als de Bondsraad bereid is, den terugkeer der Jezuïeten toe te staan, dan had hg de bestaande gelegenheid wel reeds gebruikt, door goedkeuring van het vroe ger aangenomen voorstel. De Landdag heeft zich na eindelijk bezig gehouden met de geruohtmakende verdry ving van Deensche onderdanen uit Noord-Sleeswyk. De regeering verklaarde dat de bedoelde maatregel noodig was ter bestryding van de agitatie, welke afscheiding beoogt en steeds levendiger wordt. Men agiteert door hladen, vereenigingen, manifestaties en door het ont bieden van dienstboden uit Denemarken. Het Pruisische gebied werd daardoor een centrum van agitatie, en dat mocht men niet te licht tellen. De regeering aanvaardt daar om de volledige verautwoordeiykheid. Beknopte Mededeelingen. De Temps wyst er op dat verschillende bladen het gerucht vermelden van een aan staand onderhoud van keizer Nicolaaa II, keizer Wilhelm II en president Faure. „Wij zjjn ge machtigd dit gerucht beslist tegen te spreken", zegt het blad. By de behandeling van de begrooting van binnenlandsche zaken heeft de Fransche kamer met 306 tegen 199 stemmen verworpen een amendement tot opheffing van de betrek king van onder-prefect. De Siècle meldt dat het hof van cassatie de kanselarg heeft uitgenoodigd alle getuigen verklaringen, voor de kamer van strafzaken in zake de Dreyfus-revisie afgelegd, te laten druk ken door de staatsdrukkery, met inachtneming natuuriyk van de noodige waarborgen voor de veiligheid van den Btaat. De kanselarij zou geantwoord hebben, dat het deze uitgave niet acht te zijn ten algemeene nutte. Naar de Temps vernam, is wel het bezwaar van de kosten geopperd, maar is nog niet geweigerd. De Siècle zon zulk een weigering niet goed keuren. Er behoort, zegt het blad, zoo veel mogeiyk licht te worden verspreid over de zaak-Dreytus en het zal den rapporteur onmo- geiyk zyn in zyn rapport een plaatsje te geven aan de tallooze stukken en uitvoerige verkla ringen die te zyner beschikkingen zullen wor den gesteld. Daarom is het in het algemeen belang dat alle stukken en getuigenissen door den druk wordeu verspreid. De beslissing is dus aan den minister vau justitie. Het zal wel niet uoodig zyn aau te toonen, dat aan de stafparty, om zich tegen het arrest te kunnen verzetten en het publiek verkeerd te kuunen inlichten, niets ergers kau overko men dau een openbaarmaking der verhooren» Onder de verhalen betreffende Eaterhazy vonden wg dit, dat hy, hoewel geschrapt als ridder van het Legioen van Eertoch met deze onderscheiding in het knoopBgat voor het hof van cassatie verscheen. Het biykt dat dit geen praatje, maar een feit is. De af en toe wel eens officieuse Daily Graphie meldt, dat de Fransche gezant te Londen de New-Fonndland en Madagascar- kwesties niet aanroerde, en wel de regeling der grens tusschen Soedan en Bahr-el-Gazal op den voorgrond stelde. De Westminster Gazette maakt melding van een merkwaardig bewys voor het ver trouwen, dat men toch altyd nog in perfide Albion stelt. Toen voor eenige maanden een oorlog tusschen Frankryk en Engeland dreigde, en men voor een bombardement van Havre vreesde, hebben vele Fransche belanghebbenden aldaar zich by Lloyds tegen alle schade ver zekerd. Nadat een tQd lang in Engeland elk oegenblik verkiezingen plaats hadden, waar fel gestreden werd, met voor de liberalen gunstig gevolg, is het de laatste maanden erg rustig geweest. De vacatures kwamen zoowat allen voor in districten waar voor een kracht meting geen aanleiding bestond. Maar nu overleed het liberale lid Holmnr, die in 1895 met een meerderheid van 97 stemmen in een Schotsch district gekozen werd. Men zal dus nu kunnen nagaan of de liberalen ernstig geleden hebben onder de jongste roeringen in hun midden. Keizer Wilhelm heeft onlangs uit handen van Herbert von Bismarck de ridderorden van den rijkskanselier terugontvangen. De keizer heeft deze aan een der militaire musea afgestaan. By de Pruisische kamers is een wetsont werp ingediend, dat de weduwen en weezen van onderwijzers gelijkstelt met die van andere staatsambtenaren. De weduwe krggt als pen sioen 40 pet. vau dat, hetwelk haar man zou hebben genoten, de kinderen als de moeder nog leeft '/t, als zy is overleden tod het weduwegeld. Maandag heeft de Spaansche Regentes, op den naamdag des Konings, een amnestie doen afkondigende 52 anarchisten van Montjuich behoorden niet tot de bevoorrechten. Nedjib is teruggekeerd naar zyn post vau agent der Turksche regeering te Sofia. Hij kreeg voor zichzelf een aanzieniyke traote- mentsverhooging (als die maar wordt uitbe taald en een paar dozgn ridderorden voor hooge Boelgaarsche ambtenaren. Eu dat na zyn in ons vorig nommer vermeld rapport Of de jongste geruchten over de nieuwe nederlagen aan den Congo waar zijn, wegtmee

Middelburgsche Courant | 1899 | | pagina 3