BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN, FEUILLETON. moord. Om deze misdaad te bedekken, had hij den grond met petroleum begoten en toen het huis in brand gestoken. Een bovenwonend joDgmensck had hulpgeroep gehoord, maar was te bang om naar beneden te gaan. Hij werd eerst door het gevaar genoopt te vluchten. Verkoopingen enz. Te Hulst bad Zaterdag zooals in een deel der oplaag van ons vorig nommer in 'tkort nog is gemeld ten stadhuize plaats de verpachting der tollen op de provinciale wegen in het voormalig vijfde district. De uitslag is dat pachters werden tegen eene jaarlijksche pachtsom als volgt van do tollen op den weg van Terneuzen naar Axel: op het Zwaantje, P. Dieleman, te Sluiskil, f 790, op het Spui, J. de la Rivière, te Spui, f 260 en bij Axel, P. van Dijken, te Axel, f 710; van die op den weg van Hulst naar Walzoorden: op Rustwat, J. van Geijt, te Rustwat, f 1370, op Kuitaart, A. Kouwijzer, te Kuitaart, f 1070 en bij Walzoorden, P. J. Knijpers, te Walzoorden f 900. De totale opbrengst was dus f 5100. De nog tot 1 Mei 1899 loopende pacht bracht jaarlijks respectievelijk op: f860,f260,f1220, f 2310, f 1200 en f 1000 of samen f 6850 thans wordt dus de jaarlijksche opbrengst f 1750 minder. Deze mindere opbrengst vindt hare oorzaak voor den weg Terneuzen- Axel in de verharding of verbetering der verharding van verschillende wegen om en bij den provincialen weg, waardoor de passage over enkele wegsgedeelten is verminderd; en voor den weg HulstWalzoorden in den verwacht wordenden aanleg vandestoom- tramlija tusschen deze twee plaatsen. Behalve voor den tol op het Zwaantje en die op Kuitaart zijn al de hoogste bieders de tegenwoordige pachters. 's Cravonhago. De Hooge Raad verwierp heden het cassatieberoep van J. H., gewezen jachtopziener te Kruiningen, veroordeeld wegens meineed ten nadeele van een beklaagde. Heden middag is het lijk van den nog ver misten vierden brandwacht onder de puinhoo- pen der afgebrande brood- en meelfabriek ge vonden. (Zie Verschillende berichten.) Nader blijkt dat Zondag avond twee zwaar gekwetste brandwachts,Verkruijsen en Sikkele rum,naar bet gemeente-ziekenhuis zijn vervoerd. Het laatst gevonden lijk is dat van den brand wacht Rem. Volgens later telegram is de brandwacht Ver kruijsen, vierde slachtoffer van den brand, in het ziekenhuis aan de bekomen wonden overleden. Tweede kamer. Bij de heden voortge zette behandeling van het hoofdstuk binnen- Imdachè zdleen der Staatsbegrooting waar schuwde de heer Van Kar nebeek bij de afdeeling „onderwijs" tegen bezuiniging op het hooger onderwijs ten koste van de wetenschap. De beer Heldt bepleitte de belangen der werklieden bij het universiteitsonderwijs. De beer Mees vroeg meer plaats voor moderne talen op de gymnasia, wat de heer Everts be streed, die ook was tegen de vorming van halfgeleerden. De heer Pyttersen hecht meer aan taal- en handels-konnis dan aan de klassieke opleiding. De heer Lobman bepleitte de belangen der bijzondere universiteiten, en vroeg ook daar voor bet recht van promotie. De minister wil ook weduwen van leeraren aan gemeentelijko burgerscholen een pensioen verzekeren. Populair wetenschappelijke voordrachten behooren z. i. door vereenigingen georganiseerd te worden. Verder wenscht hij het godsdienstonderwijs op de scholen te vergemakkelijken ea is zeer 'voor studio der moderne talen wegens onze buitenlandsche handelsrelatiën. Hij is tegen rijksklinieken in krankzinnigenleer. Parijs. Volgens een gerucht werden uitge breide politiemaatregelen genomen aan het 8 DE BEGGBNKLIMSTEB. NOVELLE van M. TAM MS. Uit het Duitsch. Bij de Eisackhrng nam men afscheid, niet zonder dat Marie herhaaldelijk haar leedwezen betuigd had dat de ontmoeting slechts zoo kort kon zijn, want de Legnerts zouden morgen met Joachim, per eersten trein over Mori en Riva verder reizen, terwijl Inga en JoBefa, die op haar terugreis uit Italië waren, nog een paar dagen dachten te blijven. „Ik kan u niet zeggen hoe gaarne ik morgen uw uitstapje naar Mendel zou meemaken", verzekerde de jonge vrouw. „Maar het ver lof van een officier is altijd zoo akelig kort". „En de kinderen roepen om brood", voegde de ritmeester er bij. „Vooral als zij aan de zorgen van uw schoonmoeder toevertrouwd zijn", viel Inga lachend in. „Maar niet waar, van middag gaat gij nog met ons naar den Runchelatein ging Marie voort. Even ontmoette Inga den blik van Joachim, zij sloeg de oogen neder en zei schielijk„Ik kan niet, ik moet aan mijn rentmeester schrij ven, dat hij ons dezer dagen in Johannisthal verwacht. Morgen kom ik er in het geheel niet station Montparnasse, daar Dreyfus aldaar zou aankomen. De prefectuur zeide echter, dat dit geschiedde tegen een mogelijke manifestatie van de aan hangers van Déroulède, die daar voor een verga dering waren opgeroepen. Boedapest. De nieuwe minister voor Kroatië heeft te Weenen den eed afgelegd. Een gedeelte van de kamerleden, die hun steun aau het plan van Tisza hadden geschon ken, namen hun handteekeuing terng, en men gelooft dat anderen dit voorbeeld zullen volgeD. De oppositie blijft staan op den eisch, dat Banffy aftreedt en dat Tisza geen president van de kamer wordt. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Maandag 12 December. Rotterdam. Bericht van den make- laar ff. van Randwijk). Ter markt van heden was de stemming voor buitenlandsche granen stil. Meel flauw, onveranderd. Zaterdag 10 December. Antwerpen. Tarwe kalm. Amerikaansch roode no. 2 fr, 17. Pari) s. Tarwe prijshoudend; loop. md. fr. 20.95. Postli. Tarwe flauw. Zaterdag fl 9.63. Vrijdag li 9.65. B e r 1 ij n. Hoewel de berichten uit het bui tenland meestal flauw luidden, was de kleine prijsverbetering in Noord-Amerika voldoende om hier aanvankelijk eene iets betere stem ming teweeg te brengen, maar tengevolge van gebrek aan ondernemingslust ging deze na-' der hand weder verloren. Tarwe en rogge bo den per December-levering aan de daling vrij goed tegenstand, maar de Meiprijs liep 25 pf. terug. New-York dis. 717/svorigen dag 707/« Chicago 64«/863% Verzending en laatste buslichting der MAI1 aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-In dië. Marseille (Lloyd). 13 Dec. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 16 Dec. 1.05's nam. Rotterdam Lloyd16 Dec. 6.30 's avond». Marseille (Pr.dienst). 17 Dec.5.45'smorgens. Genua (Nederl.) 20 Dee. 6.30 's avonds. Amsterdam (Nederl.) 23 Dec. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 23 Dee. 1.05 'a nam. Napels (Duitsche dst.) 9 Jan. 1.05 's nam. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en dt Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi Britsche booten, heeft daags fce voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen. Algemeen Overzicht. Een kleine wending heeft de toestand in de hoofdstad van Hongarije genomen, maar de ;evolgen er van zullen wel niet groot zijn. Oe regeering heeft de Kamer voor een week verdaagd. Dit besluit is genomen na een zitting, welke nog rumoeriger was dan de vorige. Banffy werd met de kreten„Landverrader" en dergelijke begroet, en eender leden, Kubik, een groote, zware figuur, werd met moeite weer houden Banffy aan te vliegen. Deze las daarop het besluit tot verdaging voor en werd door een lijfwacht zijner vrienden uit de zaal geleid. Vermoedelijk zal deze maatregel wel geen ander doel hebben, dan de regeering tijd te geven den toestand kalm te overzien en de maatregelen te overwegen, welke noodig zijn om uit de moeilijkheden te komen. Maar ex zal, dunkt ons, al heel wat moeten gebeuren, als de regeering er in slaagt vóór Zaterdag een voldoende oplossing te vinden. Feitelijk heeft de kamer dus slechts twee weken over voor de regeling van den binnen- landschen finantioelen toestand en van die van de verhouding tot Oostenrijk. Of deze regelingen in zoo korten tijd tot stand kunnen komen Wij meldden reeds dat toe, als wij naar den Mendclpas gaan, en die brief heeft haast. Maar als Josefa zich bij u mag aansluiten". „Wel zeker, heel graag" zei Marie, het meisje vriendelijk toeknikkende. En zoo geschiedde het, dat Josefa dien mid dag alleen met de drie vrienden op weg ging, langs de snelstroomende rivier de Talser, met baar steenachtige bedding, met rotsspleten langs hare oevers, waaruit de stekelige vruch ten, de kastanjeboomen, die er tusschen groeien, kwistig op den weg geworpen worden. Daar ginds van de hoogte ziet de Ravenstein min achtend neder op de bescheiden Riedburg in het Sarndal, maar ook hij moet het hoofd buigen voor den eerwaardigen Runkelstein, die majestueus boven den rozentuin, in den zonnenglans, als een keizerskroon schittert. Toen zij dé burcht daar in de hoogte bij een wending van den weg voor het eerst in het oog kreeg, ontwaakte in Josefa de oude klauterlust. Zij was het eerst het steile pad op, en eerst op het deftige burchtplein der slotruïne kwam zij eenigszins tót bedaren. Terwijl de Legnerts, hoe ontvankelijk ook voor natuurschoon, niet vergaten dat men zich onderweg ook eens moest versterken, en dus plaats namen in de restauratie, betrad Josefa met Joachim de ophaalbrug. Heel in de diepte lag het Sarndal; langs het steile pad klommen muilezels, reden rijtui gen liepen menschen. Er klonk een post hoorn en in de verte luidden dorpsklokken. Tisza der regeering daarvoor den weg wil banen door zijn voorstel, dat door de meerder heid wordt gesteund. Maar hoe dat in de kamer aangenomen te krijgen, als de oppositie doorgaat met baar obstructionisme en elke afdoeniDg van zaken belet? Sommige bladen meenen, dat de regeering gesteund door de schriftelijke toestemming van de meerderheid der leden, haar gang zal gaan, alsof die toestem ming op regelmatige wijze in een vergadering van de kamer ware verleend. Uit een formeel oogpunt is natuurlijk alles daartegen te zeggen een dergelijk optreden is in strijd met elk denkbeeld van constitutioneele verantwoorde lijkheid. Maar waar men in elk geval tot een on- grondwettigen toestand zal komen, schijnt het in elk geval beter, dat de regeering handelt in overeenstemming met de extra parlementaire wilsuiting van de meerderheid, dat heelemaal buiten het parlement omgaat. Maar toch zijn dergelijke middelen slechts eenmaal te gebruiken, en zal Banffy wel ver plicht zijn heen te gaan, tenzij hij nog een oplossing weet te vinden, welke bevrediging brengt. Dat Franz-Joseph alles doet om Banffy te steunen, is nataurlijk. Men zegt dat de keizer-koning hem Zondag in een audiëntie heeft ontvangen en toen zeer hartelijk was. Niet minder opvallend is, dat den minister van Kroatië, wiens aftreden de crisis verergde, zijn ontslag kreeg zonder eenige dankbetuiging voor de gedurende zooveel jaren bewezen diensten. Hij wordt opgevolgd door Erwin Eseh, obergespan van Syrmie. Deze is van Servische afkomst, niet katho liek en behoort tot de liberale richting. Dat deze toestand naar buiten ongunstig werkt, is niet meer dan natuurlijk. Er zijn sporen van een algemeene ongerust heid en deze wordt niet geringer, nu men overal van nieuwe wapeningen en legeruit- breiding boort. Keizer Wilhelm, die Zondag eeu deputatie uit den Rijksdag ontving, heeft deze gelegen heid aangegrepen om zijn leger voorstellen aan te bevelen, door een tamelijk zwartgallige be schouwing over den politieken toestand, het onde middel, door Bismarck bij herhaling met succes toegepast. Misschien moge hot voor; Duitschland niet zijn kracht hebben verloren, maar de wereld denkt bet hare van het Fran- sche spook, of dat wat daarvoor in plaats komt. Want het Fransche spook kan men ditmaal niet oproepen. Herhaaldelijk is reeds gemeld, dat den laatsten tijd in Frankrijk stemmen opgingen onder hen die meenen, dat Frankrijk moet kiezen tusschen twee vijandenDuitschland en Engelandhet moet de revanche opgeven, of zijn koloniaal streven beperken. Gelijk wij reeds meer mededeelden, zijn er in de dagen van het conflict om Fashoda ettelijken geweest, die betoogden, dat Engeland meer nog dan Duitschland de erfvijand was, waarom zij een verzoening met Duitschland preekten, in de hoop daardoor steun tegen Engeland te verwerven. Eigenaardig is, dat op dit oogenblik bet blad van Cassagnac, de Autoritéen de Köln. Z. deze zaak bespreken en zich beide gunstig uiten voor een toenadering. De Cassagnac toch raadt in zijn Autorité den Franschen aan om hun vijandige gevoelens tegenover Duitschland en tegenover Engeland te vergelijken en zich dan at te vragen welke haat het zwaarste weegt? De schrijver gelooft, dat het veel beter is om een schikking te treffen met den vijand van 1870 dan met den vijand van 1898 en van alle tijden. De Parijsche New-York Herald heeft, na deze merkwaardige teekenen des tijds, een onderzoek ingesteld naar de meening van verschillende personen. En daarbij bleek, dat men zeer verbitterd is op Engeland, meer nog dan op Duitschland. Zelfs de hoofdman der patriotten, Paul Deroulède, was vóór een toenadering, mits Elzas-Lotharingen neutraal werd verklaard. Zelfs aan die zijde is dus de revanche op gegeven. Rochefort betoogde dat Engeland den oor log zoekt en meent dat het verbond met Rus land niets geeft, wijl het Frankrijk niet tegen de aanmatiging van Engeland heipt. Dat Engeland oorlog met Frankrijk zoekt, is een onderstelling, welke door hen, die na denken, al spoedig zal worden verworpen. Maar men vindt haar ook elders terug. Volgens den Parijschen correspondent van de Petit Bleu gelooft men, dat de rede van Monson door Salisbury was geïnspireerden bestemd om een uitbarsting van volkswoede te veroorzaken, die zou leiden tot den oor log, welken de staatkundige en maritieme krin gen in Engeland reeds sedert een j aar wenschen. Het zou dus een navolging zijn van de Bis marck's Emser-depCcho. Als dat de bedoeling is geweest, dan blijkt, dat de Engelsche regeoring zich heeft vergist, want alleen de volksblaadjos zijn bepaald ver ontwaardigd. Hot volk zelf zwijgt. Slechts enkele beteekenisvolle feiten worden voruiold Zoo bv. dat de kustbewoners van Brotagno, Hier boven was do luoht zón Riiivor en scherp, daft Josefa meende heel «.aolit, heel geheimzinnig do stemmon van vroegere eeuwen, tusschen de kiimopvankou boven ilo slotpoort te hooren ruischen. „Wie woot", zei zij, „wie or eenmaal op dezen plek gestaan bobben, waarop ik, hot kind der negentiende eeuw, thiuni rtt.u V WoUieht een Bchoono burchtvrouw, mot oen mutsjo on een tascbje a la Gretchon. Hot, klinkt, wol kinderachtig, maur ik zou gaarne met. haar ruilen!" voegde zij er bij. Joacldiu ging op haar scherts in en zei: „Dan toch zokor alloon als ik besloot, de rol van don botooverdon prins op mij te nemen?" Die woorden maakten haar erg verlogen, ou eensklaps stond haar diou avond woor voor den geest, toen zjj als een slordig kind zoo trotsch aan zijn hand de straat over was ge wandeld, van zijn huis naar het hare. Ohoe goed herinnerde zij zich alles nog? Als de prina uit het sprookje was hij haar toen voorgekomon, ön zij vond zich zoo onbeschrij felijk groot, als een prinses. Toen vloeide haar kinderhartje over van geluk en nu? Zij drukte de handen voor den mond om het niet uit te Hchreeuweu van geluk Eerst laat in den avond keerden de wande laars terug. Voor het hotel liep een dame heen en weer. Joachim herkende haar dadelijk. Het was Inga, geheel in het wit, terwijl het licht der olectrisché lampen op haar blond hoofd viel. die voor een jaar uit handen van Monson oen medaille kregen, wegens de redding van de schipbreukelingen der Drummond Castle, thans dit eeremetaal terugzonden. Ook de Russische pers veroordeelt de in breuk op de diplomatieke vormen streng. Een der bladen keurt ook de rede van Chamber lain af en zegt dat een toenadering tusschen j Frankrijk en Rusland aan de eene en Engeland aan de andere zijde best mogelijk is op den grondslag van de verdeeling van China. Beknopte Mededeelingen. De Parijsche senator De Marcère, die de laatste dagen de aandacht trok door zijn verzet tegen het voorstel van WaldeckRousseau, heeft een open brief geschreven, waarin hij een bijeenroeping van het congres aanbeveelt tot herziening der grondwet. Bijzonderheden vinden wij niet vermeld. Het vredesverdrag is in dc Engelsche en de Spaansche taal geschreven op bladen per kament, verbonden door linten in de klenren van de beide volken. Zaterdag avond te half negen kwamen de gedelegeerden voor de laat ste maal samen, waarna zij te negen uur het verdrag onderteekenden. Te Madrid heeft men de tijding met gelaten heid ontvangen. Volgens de Times zou de vredesconferen tie te Petersburg alleen uit de gewone leden van het corps diplomatique bestaan. In Macedonië is men bevreesd voor een opstand. Deze zou vooral van Boelgaarsche zijden worden aangestookt. De Porte zond twee of drie regimenten derwaarts. Het uitvoerend comité in Kreta heeft zijn ontslag genomen. Prins George is daar niet erg mede ingenomen en verzocht den voorzitter Sphakiamakis en diens collega's op 's prinsen aankomst te wachten. Koning Leopold, die reeds lang uit was op de bevordering van de belangen der Bel gische ngverheid in China, heeft den keizer en de keizerin-regentes het grootkruis van de Leopoldsorde geschonken. Zoowel uit Fransche als uit Engelsche bton kooien berichten over het toenemen van den opstand in China. Men zegt dat de Chi- neesche regeering reeds rekent op den steun der internationale troepen voor de verdediging van Peking. De keizerin van China heeft gelast dat het ChiBeesche leger moderne wapens krijgt. De oorlog tegen Mpefoe heeft 50.000 pd st. gekost. Volgens een der Engelsche sensatie bladen, ia de tocht geheel mislukt. Mpefoe is goed verschanst en onder het Transvaalsehe leger heerscht groote tuchteloosheid. DREYFUS. Alweer een nieuwe onthulling over de on wettigheid van de veroordeeling van Dreyfus, Ditmaal eene afkomstig van Guillemet, een der questoren van de Fransche kamer. Deze deelt mede van een zeer geacht marine-officier het volgende te wetenOp een door hem ge geven diner was ook een der leden van den krijgsraad van 1894, die zeer gedrukt was. Op een vraag van den gastheer antwoordde hij, dat hij inderdaad door ernstige zorgen was bezwaard. De krijgsraad, zoo vertelde hij ver der, was op het punt Dreyfus vrij te Bpreken, wijl men niets had dan het bordereau en geen enkel bewijs dat dit van Dreyfnswas, Daarop was een afgezant van den minister van oorlog binnengekomen, die het woord van den minis ter bracht, dat Dreyfus schuldig was. Deze, namens den minister mondeling uitge brachte verklaring liad de leden van den krijgsraad overtuigd. Alleen daarop werd Dreyfus veroordeeld. Het zal wel onnoodig zijn te zeggen, dat, als dit zoo is, de houding van den krijgsraad nog misdadiger is dan uit de eerste mededeelingen bleek. Immers zeven mannen, die geroepen waren recht te spreken, hadden zich verlaagd tot blinde uitvoerders van de bevelen van den minister. En het ergste daarbij is dunkt ons wel dit, dat de krijgsraad niet bij keuze, maar volgens rooster is saamgesteld. Men heeft in Frankrijk de officieren, die tot zulk een schanddaad in staat zijn, dus maar voor het grijpen! En wat dit alles nog erger maakt, is dat goon dor zoven loden van den krijgsraad zijn berouw toont door oou openlijke bekentenis. „Ik heb hier op u gewacht.", zei zij, „omdat ik u vaarwel wilde zeggen, eer ik mij to ruste begeef. Morgen rijd ik met Josefa roods vóór dag en dauw bot gebergte in, ou dan is er geen gelegenheid moor oui afscheid to noiuon!" Zij sprak gejaagd on stak Mario on LoUnoct do hand too. Joaoliiui was eon weinig ter •rijde, iu de schaduw gaan staan, zoodat do afstand to groot was om hom oou hand te govon. Zij vorgonoogdo zich dus mot oen lichte buiging. Josefa schrikte hevig. Zij had in haar geluk geen oogenblik aau scheiden gedacht on nu volgde zij schoorvoetend hot voorbeeld haror moedor. Toen de beurt aan Joachim kwam, kon zij zich niet goed houden. „Moet dat heerlijke wederzien nu al weer uit zijn?", stamelde zij, terwijl haro oogen vol tranen schoten. Er kwam oen zonderlinge trek op zijn gelaat en hij sprak op zijn kort- bondige manier„Als de dames morgen een plaats voor mij in het rijtuig hebben vertrek ik nog niet." Hij zag echter langs de blij verraste Josefa been naar Inga, die de oogen opsloeg, hem even aanzag en begon te beven. „O hoe heerlijk I" juichte Josefa. Maria zag haar man veelbeteekenend aan, doch eer loga nog kon antwoorden, boog Joaohim heel diep voor haar, als voor een vorstin, en verliet snel het. gezelschap. „Frits" zei mevrouw Lehnert toen zij óp Wel zon deze zijn positie in het leger, mis schien zelfs zijn vrijheid in gevaar brengen. Maar dat offer mochten zij toch wel brengen, om het slachtoffer van bun zwakheid te be vrijden. Een andere vraag echter is deze, wat hiervan aan is. Er bestond tot dusver overeenstem ming tusschen de verklaring van de Eclair die van den advocaat Salie, en de Demange en die van een lid van den krijgsraad aan den uitgever Stock. Deze laatste wist zelfs de vier in het geheim overgelegde stukken te noemen. En vaa nog meer gewicht zijn de mededee lingen van Picquart in zijn beide brieven aan Sarrien, welke bij de eerste behandeling van de revisie voor het hof van cassatie zijn voor gelezen. De eenige verklaring van deze tegen strijdigheid kan deze zijn, dat de officier, die de geheime stukken bij zich had, ze niet heeft vertoond. De beschikkingen voor heden zijn ver anderd. De leden van den krijgsraad hebben thuis bericht gekregen, dat bet proces verdaagd is, en daarom komen zij niet bijeen. In het andere geval zou Labori de voorloopige invrij heidstelling van zijn cliënt hebben gevraagd. Men weet niet precies wie daarover nu te be slissen heeft. Volgens de Gaulois heeft generaal Jamout, de generalissimus van bet Fransche leger, zich by Faure beklaagd over den pijnlijken toestand waarin de chefs van het leger door de jongste gebeurtenissen zijn gekomen. Faure zou heb ben geantwoord, dat de grondwet hem niet veroorloofde op eenige wijze tusschenbeide te komen. Gelukkig, mag men daar wel bijvoegen. Mevrouw Henry heeft aan den deken dor advocaten gevraagd, haar kosteloozen rechts bijstand in een proces, wegens beleediging van haar echtgenoot, te willen bezorgen. Déroulède en Habert, die reeds de vorige week verklaarden, dat het nu tijd was tot daden over te gaan, hebben Zaterdagavond getracht met 200 volgelingen een Picquart-meeting te overvallen. Trarieux had vooruit do regeering op deze mogelijkheid gewezen en daardoor was er voldoende politie. Deze liet alleen Dérou lède en Habert tot de zaal door, waar men hen echter niet wilde aanhooren. Vertrokken en aangekomen schepen. Vlissingen, 11 Dec. Binnengekomen het Eng. ss. Garry, gez. Sinclair, van Amster dam, en het Duitsche ss. Hebdomos, gez. Tossgreen, van Greaker (Noorwegen) beiden voor Vlissingen bestemd. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz» Axel, 10 Dec. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgtjarige tarwe a nieuwe tarwe f 7.75 a 8.— jarige rogge a/—nieuwe rogge 6.— a 6.25jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 8. a 8.25jarige zomergerst f—.— a nieuwe zomergerst 7.25 a f 7.50; haver f 6.a 6.20paardenboonen f 7.25 a 7.50; groene erwten 8.—a 8.25; kool zaad a kanariezaad f a vlas (per 44 a. 56 c.) f—.— f— a Boter f 1.00. Eieren 4, Rotterdam, 12 Dec. Ter graanmarkt van heden was tarwe, ruimer aangevoerd en lager in prijs, 5.70 a 7.20per 100 kilo's 8 a 8.75Canadatarwe 5.30 a ƒ6; rogge 4.50 a f 5.50wintergerst, flauwer, 7.75 a 8.85zomergerst 5 a 5.35per 100 kilo's 8.25 a 8.40chevaliergerst f 8.60 a 9.15haver, traag, 2.60 a 3.90per 100 kilo's 6.75 a 7.20witteboonen 9.75 a 10.50bruineboonen f 8.— a 10.50kook- erwten 7.50 a 8.50 voetstoots /"6.75 a ƒ7. Amsterdam, 12 Dee. Lijnolie 17%- Raapolie 24 Vt a contant. Gent, 9 Dec. Vlas en snuit. De aanvoer van inlandsch was iets grooter dan vorige week en er bestond goede vraag tot vaste prijzen. De zeer gemeene soorten schijnen nog verlaten te zijn. Russisch stil maar prijshou dend. Garens van vlas zonder verbetering in de vraag, noteering onveranderd. Linnen met weinig handel. Amsterdamsche goederenmarkt. Deze markt had in de afgeloopen week weder niet veel vertier. Koffie. De stemming in 'tbegin dezer week was uiterst kalm, doch de afloop der Batavia-veiling bracht een gunstige wending. bun kamer waren, „merkt gij niets?" De ritmeester zag van zijn courant op en bromde: „Hoe zoo?" „HeggODklimster en JoachimLieve hemelDe mannen zijn toch al te dom! Gij ziot niet dat or brand is, voordat uw eigen baard verschroeit." „Zoo, waarlijk? Ja, wie kan zich ook in menschonkennis meten met zulk een kuappe vrouw als gij zijt „Nu, al te knap behoefde men daar van avond niet voor te zijn," antwoordde Marie, toch gestreeld„dat kon een blinde wel met zijn stok voelen. Josefa verzoekt dadelijk wordt zijn reisplan opgegeven En dat bij iemand wet zulk een ijzeren wil als Joachim! Nu, wij is 't wel, ik heb dat hartelijke kleine wezen dadelijk lief gehad. Wees toch niet zoo saai Frits, verheug u met mij 1 En wat krijgt die jongen een aardige schoonmoeder!" De ritmeester lachte lachte zoo lang, tot dat de tranen hem langs de wangen biggelden, „Kom eens hier, kind ik moet zeggen", hij nam haar hoofdje tusschen zijne handen en kuste haar op den mond „ik moet zeg gen, mijn engel dat ik nog nooit zoo'n domme, kleine gans gezien heb, als gij zijt!" (Wordt vervolgd,)

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3