BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN Met dit boek in de hand zal menig tuinier in staat wezen zijn kennis van de dieren te ver reken en een scheiding te maken tusschen de voor hem nuttige en schadelijke insecten. In het tweede deel nl. hoopt de schrijver de meer nuttige insecten te behandelen, zoo, dat dan niet alleen de vijanden, maar ook de vrienden vau den bloemen- en groentenkweeker dezen in schrift en beeltenis zullen worden voorgesteld. De prijs van het le deel is 3.50; zekerlijk wat hoog, hetgeen mijns inziens wordt ver oorzaakt door de fraaie afbeeldingen en het over 't algemeen elegante van 'tboek. P. LEENHOUTS. Henri Lavedan zal in de Académie Fra/nr Qaise Henri Meilhac opvolgen. Verschillende Berichten. Onze Koninginnen zijn Donderdag namid dag te 's Gravenhage teruggekeerd. De Koningin- Moeder liep nog moeilijk, met behulp van een stok. De toestand van den heer W. H. PylB, het lid der Eerste kamer, is zoo verergerd, dat hem de laatste sacramenten der stervenden zijn toegediend. Liefhebbers van verkortingen bij het schrijven moeten die zucht niet te verdrijven, daar zij gevaar loopen onduidelijk te worden. Eeu grappige mededeeling doet de Zutf. Crt. daurvan Een blad zou met het oog op een typhus- epidemie bekend maken, dat B. en W. der ge meente, in overleg met de gezondheidscom missie zelve, maatregelen in het belang der volksgezondheid hadden genomen. De zetter vond op de copie het woord gezondheidscom missie afgekort tot Gez. C. en maakte die afkorting op zijn manier volledig. Toen de courant uitkwam stond er „B. en W. hebben in overleg met de GezustexB C enz." Evert O, de bewoner van de Hoedemakers- straat, verdacht van de aanranding op de twee meisjes aan de Nicolaas Witsenkade te Amster dam, is op vrije voeten gesteld. De lijken van het echtpaar Zelle, de twee andere slachtoffers van den bekenden brand te Amsterdam, zijn Donderdag op Zorgvlied be graven. Natuurlijk waren er tal van belang stellenden en nieuwsgierigen op de been, zoowel op den weg, dien de stoet nam, als op de begraafplaats waar de predikant Hogerzeil, eenige vakgenooten van Zelle en de broeder van diens vrouw het woord voerden. Leden van den Ned. Kappersbond de lijkbaren grafwaarts. Nette jongelui. Eenige studenten waren Donderdagochend voor den kantonrechter te 's Gravenhage gedagvaard, wegens het ver wekken van burengerucht. Reeds lang vóór hun zaak door den deurwaarder werd uitge roepen, werden de heertjes echter op last van den kantonrechter naar het politiebureau ge bracht wegens hun onordelijk gedrag in het gérechtgebouw. De schade, door den brand aan de kon. stijfselfabriek der heeren Heumann Cie. te Roosendaal toegebracht, bedraagt ruim ƒ150.000. Aldaar trok Woensdag avond een reiziger uit Brussel door zijn vreemde manieren de aan dacht der beambten, die hem lieten fouilleeren. Eene groote partij diamanten, gouden en zil veren sieraden kwamen toen uit zijne zakken te voorschijo, welke alle benaderd werden. Behalve de boete, zal hij bovendien nog tienmaal de inkomonde rechten moeten betalen, alvorens iets terug te ontvangen. Te Nijmegen stapte een bewoner van de Keumengas(steeg), waarvan de huizen gedeel telijk zijn gebouwd op de daken der huizen in de Grootestraat, een dezer nachten uit bed, omdat bij een geweldig leven hoorde, toen opeens de grond hem onder de voeten weg zonk en hij ter hoogte van ongeveer 6 meter in de smederij van een bewoner der Groote straat tereohtkwam, welke val een gevolg was van het instorten van een gemetselde steun pilaar in die werkplaats. Ook eene brandende petroleumlamp en eenig ander hnisraad viel mede naar beneden, doch door het uitgaan der lamp werd brand voorkomen. De onver wachte bezoeker, die aanvankelijk tengevolge van den val zijn bewustzijn had verloren, kwam spoedig weer bij en werd door eenige buren langs een ladder weder naar boven ge holpen, terwijl zijne vrouw en drie kinderen, die eveneens in bedoeld slaapvertrekje aan wezig waren, door een luchtraampje uit hunne gevaarlijke positie werden verlost. Een treurig vooruitzicht. Onlangs moeBt te Enschedé een elfjarige jon gen wegens dronkenschap van een der scholen verwijderd worden. Nu heeft hij zich aan zakkenrollen schuldig gemaakt. Een koopman ontstal bij nl. een portemonnaie met f 3 toen hij gevonden werd waren al 70 cent versnoept. Te Beets werd een weduwe, die 's nachts haar kachel had laten doorbranden en den sleutel nagenoeg dicht gedaan, dood in haar bed gevonden. Bij het station Balseem (L.) sprong iemand uit een goederentrein, waarin hij te Budel, zonder voorkennis van den conducteur, was gestapt. Hij werd later door een spoor wegarbeider met gebroken beenen op de spoor rails gevonden. vrouw, door ijverzucht gedreven, maar wat vertelde. Een paar dagen geleden vernam de vrouw dat haar man met de weduwe van den ver moorde naar een restaurant was gegaan. Gewapend mot het wapen, waarmede haar man den moord zou hebben gepleegd, een grooten stok met ijzer beslagen, ging zij de minnenden opzoeken, toen dezen met nog een derde dineerden. De weduwe werd toen zoo toegetakeld dat haar toestand hopeloos schijnt. De furie ie daarop gevangen genomen. Maar nu heeft de justitie aanleiding gevonden te onderzoeken, wat waar is van het beweren, dat haar man de echtgenoot van zijn liefje doodde. In de haven verongelukt is de mailboot Sydney uit het Verre Oosten, die zonk bij het binnenkomen van Marseille. De opvarenden werden door de sleepbooten gered, terwijl ook een gedeelte van de lading behouden bleef. Te Parijs worden de eieren steeds bij het gewicht verkocht. Men berekent dat er 15 groote op een kilo gaan. Deze kosten 105 a 120 franc de 1000. De middelsoort 17 op een kilo gelden 80 a 95 francs per 1000 en de kleinen 22 op een kilo 54 a 70 francs. Ia 1897 zijn in de Fransche hoofdstad 35.526.642 kilo eieren verbruikt. Te Brisbane overleed zekere James Tysen, die indertijd als slagersjongen begon en 30 jaar later de regeering van Queensland eon half miljoen pond ter leen kon aanbieden tot herstel van het financieel evenwicht. Eenige jaren later redde hij de kolonie van een groote crisis, door voor ettelijke miljoenen papier op te nemen. Maar de rijkdommen van dezen man haien het nog niet bij die van den Amerikaan Roche- feller, die 2 miljard rijk is. Keizer Wilhelm heeft aan 's Pausen ver tegenwoordiger te Berlijn, den heer Neuber, een rozenkrans van olijvenhout uit den hof van Geth8emanè ten geschenke gegeven. Te Wezel heeft een onderwijzer aan de Katholieke school, die wegens veronachtzaming zijner plichten zou ontslagen worden, vijf schoten op den rector en diens vrouw gelost; waardoor zij ernstig getroffen zijn. De dader is in hechtenis. Bij een brand in eene boerderij te Son- neberg in Pruisen zijn van de 11 bewoners 7 in de vlammen omgekomen. De stoomboot Caledonian van Bombay heeft niet ver van Suez vier van pest verdachte passagiers aan wal gezet. Uit Aaow wordt gemeld, dat daar sinds 8 Nov. geen geval len van pest voorkwamen. Verknopingen enz. Aan het gebouw van het gewestelijk bestuur te Middelburg werd beden aanbe- 3ed: I. Het inrichten tot doorvaart van de tweede opening van de brug in den Postweg over het kanaal van Zuid-Beveland. (Raming f 31.400.) Ingeschreven werd door de heerenM. van den Hoek, Terneuzen, voor f 33.300, G. Vlot Gz., Hardinxveld, ad f 32.900, P. J. Visser Pz., Hansweert, voor f 32.700, M. Visser, Papen- drecht, ad f 32.330, P. van Beers, Vlissingen, voor f 32.135, C. van Beers Pz., idem, ad f 32.100, C. van Bovod, Amsterdam, voor f 31.840, P. Dronkers, Kapeile, ad f 31.379, M. L. Huson, Vlissingen, voor f 31.200, J. Lindenberg Cz., Wemeldinge, ad f 31.200 J. J. Krijger, Vlissingen, voor f 31.100F. N. de Rooij, idem, ad f 30.990; C. de Wilde Az., Kattendijke, voor f 30.985P. J. Dubbelman, Dordrecht, ad f 30.850; J. M. van Ditmars, Middelburg, voor f 30.500; J. J. Kooijmans, Dordrecht, ad f 30.400J. B. Koch, Hansweert, voor f 30.400; J. B. de Wolff, Dordrecht, ad f 30.224; W. P. de Vries, Rossum, ad f 30.100 en W. Dekker, Veere, ad f 29.780. II. Het herstellen van vier ducdalven op de binnenreede van Brouwershaven, behoorende tot de zeewerken in de provincie Zeeland. (Raming f1000.) Hiervoor schreven in de heerenH. J. Ro- meijn, Burgh, voor f1045; L. A. Vink, Brou wershaven, voor f 997 en M. Arnold, idem, voor f989. Op de bovenzaal der sociëteit De Verge noeging alhier zijn Donderdag avond, ten over staan van notaris Huvers, verkocht de vol gende, te Middelburg staande en gelegen panden en erven. Gekocht werden een woonhuis en erf, aan de Oostpunt, wijk O no. 216, voor f 1736 door J. de Buck een woonhuis en erf, aan de Nederstraat, wijk O no. 102, voor f 1650 door C. J. Eekkers; een woonhuis en erf, aan de Nederstraat, wijk O no. 109, voor f 1168 door J. de Buck. De beide koopers wonen te Middelburg. 's Gravenhage. Tweede kamer. In de heden gehouden zitting is, na een kort debat over de door den heer Travaglino betoogde wenschelijkheid tot beperking der notarieele examens, waartegen de minister zich verklaarde, de begrooting van justitie aangenomen met 63 tegen 3 stemmen. Daarna kwam aan de orde de begrooting voor bbmenlandsche zaleen, De heeren Van der Borch, Mutsaers en De Ras betoogden de urgentie eener lotsverbete ring van ambtenaren bij de Provinciale griffies. De heer De Savornin Lohman vroeg ver sterking der bevoegdheid van gemeenteraden tegenover den burgemeester, wiens gezag men niet wil verminderen. De minister verklaarde dat bij hoopte, in overleg met de commissarissen der Koningin in de verschillende provinciën, in 1899 geld te kunnen vragen voor tractementsverhooging der griffie-ambtenaren. Eene uitvoerige discussie is gevoerd over het voorstel van den heer E. Fokker om gevraagde f 7927 te weigeren voor een nieuw archief en een nieuw gebouw bij het gouvei» nementshuis te Middelburg. Zooals bekend, deed de heer Fokker dat voorstel op grond van niet gebleken behoefte, en wil hij de' restauratie der Abdij in 't vervolg naar een vaat plan doen uitvoeren. De heer Lucasse, het amendement bestrijdend, wees op de ongeschiktheid van vele ambte naars vertrekken, Nadat de minister den onhoudbaren toestand in het gebouw had aangetoond, weid het amendement verworpen met 61 tegen 21 Bij de afdeeling „armwezen" verklaarde de heer Hartogh eene partieele herziening der armenwet te beschouwen als een weldaad voor het land en de heer Troelstra esn eisch van sociale rechtvaardigheid. Laatstgenoemde verlangde die herziening naar een stelsel van werkverschaffing van gemeente wege. De minister beloofde de gegeven wenken in overweging te zullen nemen bij eene, vermoe delijk in dit zittingsjaar nog in te dienen herziening, die geen monopoliseering van ar menzorg bij de overheid beoogt. Verder zijn goedgekeurd de posten voor de volkstelling en het subsidie tot beteugeling van het misbruik van sterken drank. De minister verklaarde daarbij, dat bij de herziening der drankwet zal gestreefd worden naar opruiming van clandestine kroegen. /erzending en laatste bnslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indiëa Napels (Duitsche dst.) 12 Dec. 1.05 's nam. tfarseille Lloyd13 Dec. 6.30 's avonds. ^Brindisi (Eng. dienst) 16 Dec. 1.05's nam. Rotterdam (Lloyd). 16 Dec. 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienst), 17 Dec. 5.45's morgens. Genua (Nederl.) 20 Deo. 6.30 's avonds. Amsterdam (Nederl.) 23 Dec. 6.30'a avonds. Brindisi (Eng. dienst)23 Dec. 1.05 's nam. Met deze gelegenheid wordt alleen ver bonden de correspondentie voor Aljeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi Britsche booten, heeft laags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Over Napels, met Duitsche booten, nitslui- ;.end voor de correspondentie, waarvan dever- .ending met deze gelegenheid op de adressen Met de Nederlandsche booten via Genua r xi Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. "W* est-Indië. -iuriname via Sout hampton 13 Dec. 5.45 's morgens Suriname via St Na- zaire8 Jan. 5.45 's morgens. Curasao via Queen- stown. Eiken Dinsdag en Vis dag 10.16 's avonds. Suriname via Amsterdam Den laataten en 14cc elke maand 6.30 's av. /«rkoopiMgea «n Verpachtingen i» Zeelaiu. Te Parijs werd voor ongeveer zes weken op straat een zwaar gekwetst man gevonden, die, naar duidelijk bleek, erg was geslagen, en des nachts aan de gevolgen overleed. De eerBte onderzoekingen brachten niets aan het licht, maar spoedig bleek, dat een vrouw rond uit haar man beschuldigde den moord te hebben gepleegd. Hij toch had, naar zij zeide, met de vrouw van het slachtoffer in betrekking gestaan en toen hij door den man betrapt werd, deze vermoord. De politie deed de vrouw ontbieden. Maar hoewel deze haar beweringen handhaafde, meende de commissaris dat de Datum. Plaat*. Voorwerp». Information 10 Dec. Aagtekerke en Domburg, Houtwaren, De Vos. 13 Middelburg, Meubels, De Groot en Hondius. 14 N. &St.Joosl., Boomen, Middelburg, Verp. Grasetting, Tak. 15 Tak- 16 Zoutelande en W estkapelleHoutwaren, De Voi 16 Koudekerke, Boomen, Loeff. 17 Biggekerke enKoudekerkeHoutwaren, 20 Middelburg, Kaphout, enz. Tak. 21 Middelburg, Kaphout, Tak. 21 Grypskerku, Kaphout, Tak- 22 Arnemmden, Verp. Hofstede, Verhuist, 23 Domburg, Kaphout enz., Tak. De MiddelburgscJte courant wordt 's avonds te acht uur in Goes uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent A. C. BOLUIJT, firma Wed. A, C, DB JONGE aldaar. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 16 Dec. Middelburg. Gebouw van het Provin ciaal bestuur 11 u. de navolgende werkeB, be hoorende tot het kanaal door Zuid-Beveland Het maken van een houten kuip tot het droogzetten van taatsen van groote schutsluizen van genoemd kanaal, met bijbehoorende werken. Raming f 3100. Het maken van een remmingwerk ter weerszijden van het westelijk landhoofd van de Schorebrug en het vernieuwen van een dukdalf in de binnenhaven te Wemeldinge. Raming f 2600. cHet verrichten van herstellingen aan twee houten deuren van de kleine schutsluizen, met bijbehoorende werken, van genoemd ka naal. Raming f 2440. Voor alle drie aanwijzing 9 Dec. op de plaats. Inlichtingen hoofdingenieur te Middel burg, arr. ingenieur te Goes en opzichter te Hansweert. den ijzeren wil bewonderen van den man, die toonde zoo den plicht der dankbaarheid te willen vervullen, en daarbij alles om zich heen vergat, wat hem zou kunnen doen wankelen. Maar nu is het uit. Na de onaangename uitingen, welke eerst in het boek van Moritz Busch den kanselier in den mond werden gd, na de zachtere, maar toch altijd min der vleiende opmerkingen in da jongst ver men gedenkschriften, heeft de keizer Bis marck's dood niet vermeld in zijn troonrede. 'tWas iets dat velen Duitschers heeft gehinderd. Maar toch zal men moeten erkennen, dat de ;er vroeger voldoende tol heeft betaald, en nu mocht zwijgen. eze houding viel te meer op, omdat den volgenden dag een andere ovatie plaats had, welke eveneens op een grooten omkeer wees. Bjj Bismarck's 80en verjaardag was het de rijksdag, vooral het centrum, die den stichter rijks zijn gelukwensch onthield, een feit, dat den keizer aanleiding gaf tot een bitter telegram. Maar nog geen vier jaar later staat tegen over 's keizers zwijgen een warme lofrede op Bismarck, in den rijksdag uitgesproken door een lid van het centrum, den nieuw gekozen president Von Ballestrem. En nog merkwaardiger dat, met uitzondering van de sociaal-democraten die heengingen, alle leden opstonden. Wel mocht Von Ballestrem zeggen dat de majesteit des doods alles verheldert. Maar juist daardoor valt, dunkt ons, te scherper schaduw op de houding van den vorigen Rijksdag. Maar die fout is thans hersteld en Bismarck heeft den lof gehad, die hem in de eerste plaats in dat lichaam als de stichter des Rijks toekwam. Aangenaam deed echter aan de uitdrukke- ke verklaring dat men hem als hervormer niet minder hoog stelde, omdat hij zeer dik werf in botsing kwam met personen en partijen. Dat men deze rede heeft op te vatten als in lesje aan den keizer, gelooven wij niet. De onthouding des keizers dunkt ons ten minste uiet geheel ongerechtvaardigd, ook al stuit het wel een beetje, dat de keizer nog al uitwijdde over zijn reis naar het Oosten en over alles wat hij zelf daar deed. De Rjjksdag kan dus nu aau den arbeid gaan, en die arbeid is veelomvattend. De Rijksbegrooting voor 1899 bedraagt ruim 1.554.000.000 mark. Het leger kost bijna 80, de marine 30 en Kiao Tschoe 81/, miljoen mark. Bovendien is er nog ruim 447a miljoen noodig voor bijzondere uitgaven voor het leger en bijna 34 miljoen voor de vloot. Dat er weer zooveel voor leger en vloot wordt gevraagd is anders niet onnatuurlijk, want het ziet er nog lang niet naar uit, of de volken den strijd hunner belangen eensklaps zullen staken en dus het Duizendjarige rijk doen aanbreken. Het meest trekt op dit oogenblik de aandacht i verhouding tusacban Frankrijk en Engeland. Maar dat is niet alleen de schuld van Monson. Want terwijl bijna de geheele Fransche en een groot deel der Engelache pers de houding van den ambassadeur veroordeelt, heeft Chamber lain, als een waar enfant teiiHble, de meest stuitende punten uit de rede nog eens aange scherpt. De goede verstandhouding met Frankrijk is, zoo zeide de Britsche minister van koloniën, afhankelijk van de houding der Franschen en van het staken van hun hatelijke politiek. Hetzelfde dus wat Monson zeide, maar dub bel ernstig, omdat deze herhaling bewijst dat minste dit lid van het Britsche kabinet niet verlegen is met de allerminst diplomatieke taal van zijn ambassadeurs. Vooral de kleine Fransche pers gaat erg over de zaak te keer. Maar niet alleen daar te lande veroordeelt men sir Ed. Monson. Ook te New-York is men een en al verba zing en in diplomatieke kringen acht men de zaak zonder voorbeeld. En nu komt er nog iets bij dat verrassen- voranderingen op politiek gebied in het uitzicht stelt. De jongste dagen liepen geruchten over een overeenstemming tusschen Engeland en Rus land. Chamberlain nu heeft dit onderwerp aangeroerd en betoogd dat zulk een schikking wenschelijk en noodig was. Maar hij voegde nog daarbij, dat Duitsch- land en Engeland samen veei kunnen doen voor het behoud van den vrede en voor de ontwikkeling van den wereldhandel. Nog steeds dus het zoeken naar een toena- ;ring tot Duitschland. Of die komen zal Een groote overeenstemming van belangen is niet terstond te zien. Maar men weet dat het niet geheel onmo gelijk is, dat Duitschland in een positie komt, waarin het niet minder dan Engeland belang zal hebben naar een machtigen bondgenoot om te zien. Het hof van oassatio heeft besloten een on derzoek in te stellen naar de gegrondheid van het bezwaarschrift van Picquart en dit arrest brengt de onmiddellijke schorsing der beide processen tegen Picquart mede. Uit het rapport van den raadsheer Atthalin blijkt, dat het oordeel van deze reeds vaststaat. Er is connexiteit tusschen de beide beschuldi gingen tegen Picquart en volgens hem is de civiele justitie de eenige bevoegde rechter. Mimerel, de advocaat van Picquart, sprak slechts zeer kort en sloot zich bij de conclusies van Atthalin aan. De procureur-generaal Manau betoogde dat het hof nog niet voldoende is ingelicht, ook wijl het dossier van het militaire proces ont breekt. Hij concludeerde daarop tot een arrest de soit-conmmique, dat is tot mededeeling van het verzoek van Picquart aan de vertegen woordigers van het O. M. bij de rechtbank en bij den krijgsraad, met last om binnen 14 dagen de gerechtelijke dossiers, met advies over de aanvraag van Picquart, ter griffie van het hof te deponeeren. In het rapport van Atthalin viel bijzonder op dat deze gewaagde van een in beslag ge nomen, hoogst belangrijken brief van Esterhazy dt. 17 Aug. 1894 (dat is van een paar weken vóór het verraad). Verder wees hij op het vreemde feit, dat het eerst ingestelde proces tot grondslag had, dat het petit bleu echt was, en daarop in eens een aanklacht wegens valschhoid volgde. De weduwe Henry, die reeds vroeger opkwam tegen de berichten dat haar man geld van Esterhazy zou hebben genoten, doet dit nogmaalszij wijst daarbij op de zeer beschei den levenswijze van haar man, en tart De Reinach te bewijzen dat haar man veel meer dan zijn tractement verteerde. In de Senaatscommissie is de regeering gehoord over het amnestie-ontwerp. Op een desbetreffende vraag, antwoordde Du- puy, dat de regeering zeer wel wist dat van de amnestie alleen werd uitgesloten Emile Zola. Maar de regeering achtte dat noodig. Drumont, Millevoye en een paar andere Fransche kamerleden zullen, zoodra de kamer uiteen is, gerechtelijk worden vervolgd wegens de jongste opruieryen. De nestor van den Duitschen Rijksdag, die Woensdag de eerste zitting moest leiden, is de 88-jarige Dieden. Wegens zijn hoogen leeftijd bleef hij echter weg, en werd daarop door den 80-jarigen Lingen vervangen. Men schijnt in Engeland wel wat vroeg te hebben gejuicht over den terugtocht van den gekken Mollah. Tenminste, er heeft weer een gevecht plaats gehad, waarin aan beido zijden 30 of 40 man sneuvelden. Maar een gedeelte van de troepen van den Mollah is gevlucht. Frankrijk en Duitschland hebben, beide on der ernstige bedreiging, van China voldoening gevraagd wegens de verkeerde behandeling van zendelingen. Zelfs zou Frankrijk reeds een afdeeling cavalerie over de grenB hebben ge- 't Wordt meer dan tijd, dat men dat onchris telijk bloedvergieten eens voorkomt, door op te honden, den menschen een godsdienst op te dringen welke de hunne niet is. De Spaanach-Amerikaaneche commissie voor de vredesonderhandelingen eindigde Don derdag hare beraadslagingen. Het vredesver drag, dat 15 artikelen telt, zal Maandag of Dinsdag worden onderteekend. De jongste zitting eindigde met een krachtig protest vau Montero Rios, den voorzitter der Spaansche commissie, die verklaarde te moeten zwichten voor overmacht. HANDELSBERICHTEN. Algemeen Overzicht. Keizer Wilhelm heeft, dunkt ons, indertijd getoond te kunnen vergeven. Ondanks alles wat Bismarck.deed dat hem moest krenken, bleef de keizer den beroemden man hulde brengen. En als men den keizer daarbij zag póortacbrij- den, dan was het ons soms, als moest men Beknopte Mededeeiingen. Door den Belgischen minister van jus titie is een wetsontwerp ingediend ter aanvulling van de bepalingen over het kwet sen van de zeden door onstichtelijke lie deren of uitroepen in openbare vergade ringen of op openbare plaatsen. Het ont werp bepaalt dat die feiten zwaarder zullen worden gestraft, als ze worden gepleegd in tegenwoordigheid van een kind beneden de zestien jaar. De straf is dan een gevan genisstraf van éen tot drie maanden en een boete van 100 tot 1000 frank. In de Belgische bladen wordt getwist over de waarheid van een mededeeling, dat de abbé Daens zijn vrijheid boven zjjn priester ambt zal stellen, en, zooals bet H. v. A. zegt, „de kap over de haag gaat werpen." Generaal Dosse is Donderdag een kijkje komen nemen in de zaal, waar hij Maandag den krijgsraad zou moeten presideeren. Maar 'twas onnoodige moeite. Graanmarkten enz. Vlisbiköek, 9 Dec. Boter f 1.20 k f 1.10. 7.per 104 stuks. Amsubdah, 9 Dec. Lijnolie f li1/,. Raapolie f 243/< a ooutant. Coreghem-Ahdkrlecht, bij Baussix, 8 Dec. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1472 stuks runderen aangevoerd, waarvan 558 ossen, 237 stieren en 677 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor: ossen 0.70 tot 0.85 francsstieren 0.55 tot 0.71 francskoeien en vaarzen 0.55 tot 0.71 francs. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Donderdag 8 December. Antwerpen. Tarwe flauw. Amerikaansch roode no. 2 fr. 17. Parijs. Tarwe flauw; loop. md. fr. 21,15. B e r 1 ij n. Tengevolge van de hernieuwde, zij het ook matige, daling in Noord Amerika heersehte hier zeer weinig kooplust en hoewel ook het aanbod zeer klein was, waren zoowel Tarwe als Rogge niet dan tot lagere prijzen te plaatsen. De daling bedraagt evenwel niet meer dan 25 a 50 pf. New-York dis. 703/<; vorigen dag 727s«' Chicago 63 64y8. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Per telegraaf Vorig» Kom. 1000 1000 Staatsleenlngen. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stuik» Cert. N. W. Seh. 2* 1000 dito Obl,3 dito Cert3 HONG. Qoudleening 1881-884 e 1000 ITALIË, in». OS/81 5 Lire 100-100000 OOSTENRIJK. ObL Mei-Norember 5 fl. dito J».-Juli 5 a PORT. O. B. 58/84 met ticket 8 dito dito '88/89 met ticket 4* fr. RUSLAND. Obl. 1880 gecona.4 Z.R. 858/s 856/ia 9«* 986/s 951116 96 1000 841,4 84(4 1000 888,4 833/4 19* 500 33* 888/4 095 97W/JI 97*

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3