BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN B De heden hier ter stede gehouden col lecte voor de Luther6che armen heeft opge bracht de som van 243.69. Coes. Heden verscheen o. a. voor het kan tongerecht alhier} W. E. B. te Kloetinge, be klaagd op 1 October 1898 in Goes gerookt paardenvleesch gevent en verkocht te hebben, hetwelk vóór de consumptie niet gerookt en daarvoor minder goed geschikt geacht werd. Drie getuigen zonden in deze zaak worden gehoord. Gerard Geluk en Kaatje Dingens, schoondochter van den len getuige, terwijl de derde getuige, Joh* Corn, van Rijswijk, huis vrouw van F. de Jonge, thans te Bergen op Zoom, niet was verschenen, wegens onbekend adres. De getuigen verklaarden van de beklaagde, op genoemden datum gerookt vleesch te heb ben gekocht. Aan de beklaagde werd door den kanton rechter gevraagd, of dat vleesch vooraf ge keurd was. De beklaagde antwoordde dat bij het slach ten het vleesch is gekeurd door den veldwach- tea van Kloetinge en den keurmeester H. Hengst- mangers te Goes. Daarentegen antwoordde zij ontkennend op de vraag of een keuring had plaats gehad, vóór het vleesch gerookt verkocht werd. De inhoud dezer verklaringen werd bevestigd door een schriftelijk rapport van genoemden keurmeester, den heer Hengstmangers. Op grond, dat beklaagde verplicht was geweest het vleesch te doen keuren vóór den invoer in de gemeente, werd een boete van f 5 ge- eischt. De uitspraak is op 13 dezer bepaald. 's Gravenhage. "In de z a a k V e m e r is !(len het getuigenverhoor geëindigd. De brieven, door mevr. Meijer aan Vemer geschre ven, blijken door diens moeder vernietigd te zijn. Maar de dienstbode, die ze heeft gelezeD, deed daaruit mededeelingen, waaruit volgde dat mevr. Meijer bekl. sterk heeft aangehaald. Terwijl verschillende getuigen Vemer als abnormaal kenschetsten, betoogde de inspecteur van politie, dat bekl. bij zijn verhoor na zijn arrestatie goed bij zinnen was. Mr. Van den Brandeler, die het O. M. ver tegenwoordigde, betoogde het opzet, maarzon- der voorbedachten rade. Het kalm, bedaard overleg ontbreekt om moord aan te nemen. Hij Bcbetste Vemer als een ongelukkige zenuwlijder, die onder de suggestieve macht van mevr. Meijer zich met haar inliet. Hij karakteriseerde den invloed dezer vrouw als demonisch. Aannemende de gedeeltelijke toerekenbaar heid, overeenkomstig het rapport der deskun digen De Jong en Le Rütte, vorderde hij wegens doodslag, tweemaal gepleegd, tien jaar gevan genisstraf. De verdediger, mr. J.Limburg,pleitte ontoe rekenbaarheid van beklaagde, wiens observatie onvoldoende was en op wien art. 37 van het Strafwetboek behoorde te worden toegepast. De wetenschap bewijst, dat ook een gedege neerde krankzinnig of waanzinnig kan zijn. Amsterdam. De crisis bij de Ned. Opera is onveranderd. De heer Loman blijft voor zijn uittreden uit de directie thans f 5500 vragen, of van het door hem gestorte. Bij de plechtige installatie van mr Sleeswijk als rechter bij de rechtbank deelde de presi dent mee, dat het college wegens vele werk zaamheden spoedig zal worden uitgebreid. Noodlottige brand te Amsterdam. Heden ochtend heeft naar men ons uit Amsterdam telegrafeert daar ter stede weer een noodlottige brand gewoed, die aan drie menschen het leven heeft gekost, dit maal in een gedeelte der stad, waar dergelijke rampen nooit voorkomen. De brand brak omstreeks half zeven uit op de derde verdieping van een kapperswinkel op de Heerengracht, het tweede huis van de Leidschestraat, bewoond door den kapper Selle. Deze werd omstreeks genoemd uur wakker en bespeurde toen dat de brand reeds zoo'n aan zienlijken omvang had, dat vluchten langB den gewonen weg niet meer mogelijk was. In zijn wanhoop Bprong hij uit het venster der derde verdieping en bekwam daardoor zulke verwondingen, dat bij spoedig na zijn overbrenging in het Binnengasthuis overleed. Onderwijl waren zijne vrouw en een commen saal, de heer Reael, die aan de overzijde van de straat een sigarenwinkel hield, in de woning achtergebleven, waar zij in de vlammen om kwamen. Een vierde bewoner van het huis, de be diende van den kapper, was naar Haarlem, en is daardoor vermoedelijk een soortgelijk ellendig lot ontkomen. Over de oorzaak van don brand loopen de lezingen uiteeen. Men schreef dien eerst toe aan de groote hitte van den oven in het hoekhuis, waarin een banketbakkerswinkel is gevestigd. Maar later bleek, dat in dat huis geen brand was geweest, behalve op den zolder, door het overslaan der vlammen. Verder bleek dat beneden in den kappers winkel de vloer geheel was weggebrand, zoo dat de brand vermoedelijk daar is ontstaan. Het vuur werd door de brandweer in korten tijd gebluscht. pappi zich den eersten dag al dadelijk boos op mij maken." Zij rolde haar servetje op en maakte een dienaresse voor de presidentsvrouw, die baar een kus op het voorhoofd drukte en sprak „Joachim, brehg het kind naar huis. De tuin deur zal reeds gesloten zijn en zij mag niet zoo laat alleen over de straat gaan." Josefa was gelukkig, en greep met kinder lijken eenvoud de hand van haren geleider, terwijl zij naast hem voorttrippelde, en vol trots uitriep: „Gij zijt als de echte prins uit het sprookje en ik ben de prinses". Joachim zag neer op haar opgeheven ge zichtje, met de verwarde haren over de oogen, en zijn blik gleed verder over haar gehavende jurk en vuile schort en hij zei spotachtig „Maar dan toch als een betooverde prinses", Terstond daarop stonden* zij voor de deur vaq het buurhuis en Josefa trok aan de schel. Zoodra de deur openging, overgoot hen een heldere lichtstraal, zoodat Joachim, uit de duisternis komende, geheel verblind stond te staren in een ruime vestibule vol licht en rozengeur, versierd met Perzische tapijten, w dekt door een kunstig beschilderd plafond, rustende op slanke pilaren. En uit dien sprook- jeadroom trad hem een verschijning te gemoet, zóo schoon als de koele, streng, critiseerende moeilijk voldane jonge man nog nooit aan- sohonwd had. (Wordt vervolgd,) Parijs. Picquart heeft by het hof van cas satie een verzoekschrift ingediend, waarin hg vraagt om een regeling van de jurisdictie. Voor dit verzoek beroept hij zich op de artikelen van het wetboek van strafvordering, welke het hof het recht verleenen een juris dictie aantewgzen, wanneer voor den burger lijken enden militairen rechter dezelfde zaak of met elkander verwante zaken aanhangig zijn gemaak. Tevens vraagt hij uitspraak te doen over de handelingen van den rechter, aan wien de zaak onttrokken wordt. [Hoewel dit telegram niet door duidelijkheid uitmunt, blijkt in elk geval, dat de scherp zinnige Labori nog een uitweg uit de be staande moeilijkheden ziet, en tracht dien te bereiken. Red.] Marktprijzen van Tarwe en Meel- Maandag 5 December. Rotterdam. Bericht van den make laar ff. van Randwijk). Ter markt van heden was de stemming kalm. Meel onveranderd. Zaterdag 3 December. Antwerpen. Tarwe kalm. Aiuerikaansch roode no. 2 fr. 17*/s- Parijs. Tarwe gedrukt; loop. md. tr. 21.35. Pesth. Tarwe zonder kooplust. Zaterdag fl 9.75. Vrijdag fl 9.74. B e r 1 ij n. Er heerschte hier heden eene gedrukte stemming. Tarwe verloor de prijs verbetering van Vrijdag ten volle. Rogge werd wegens ruimer' aanbod per December mk. 1 lager verhandeld, per Mei mk lager. New-York dis. 73'/s; vorigen dag 73% Chicago 65%; 65%. Datum. Plaat». Voorwerpen. Informatiin 7 Dec. O. Souburg, Huis enz., Maret Tak 8 Middelburg, Hofsteedje enz., Tak. 8 Middelburg, Huizen, Haver». 9 Oostkapelleen Grijpskerke, Houtwaren, De Vos. 10 Aagtekerke en Domburg, Houtwaren, De Vos. 14 N. St. JooslBoomen, Tak. 15 Middelburg, Verp. Grasetting, Tak. 16 Zoutelande en WestkapelleHou 1 waren, De Vos. 16 Koudekerke, Boomen, Loeff. 17 Biggekerke enKoudekerkeHoutwareu, De Vos. 21 Mddelbnrg, Kaphout, Tak. 21 Grypskerke, Kaphout, Tak- 28 Domburg, Kaphout enz Tak. Algemeen Overzicht. Kossuth en zijn vrienden willen den Hon- gaarschen premier interpelleeren over de rede van graaf Thun. Zij toch vreezen, dat de bedreigingen van den Oostenrijkschen premier een slechten invloed zullen hebben op betrek kingen tot Duitschland. Geheel ongegrond is die vrees niet. Want er zijn teekenen, welke de aanleiding verraden tot het praatje van den Londenschen Observerdat de verhou ding tusschen de bondgenooten een beetje te wensehen laat. Wel heeft keizer Wilhelm zijn vriend bi diens jubileum een kostbaar geschenk gegeven wel heeft de Éeichsanzeiger den dag vóór het jubilé een hartelijk artikel aan 's keizers bondgenoot gewijd, maar dat neemt niet weg, dat er zekere ontstemming heerscht. Het beste bewijs daarvoor is, dat bjj hetuitdeelen van onderscheidingen op den feestdag alle Rijks- Duitschers zijn overgeslagen en geen hunner een lintje of titel verwierf. Dat zou een antwoord zijn op de uitzetting van Oostenrijksche onderdanen uit Duitschland. Te Berlijn heeft het veel opzien gebaard, dat de keizer een langdurig onderhoud had met den Oostenrijkschen ambassadeur, hoofd zakelijk tot bespreking van de uitzettingen. Men spreekt van het aanstaande aftreden van den Pruisischen minister van binnen land- ache zaken, terwijl men in den Rijksdag een interpellatie verwacht. Zonderling zal men zeggen, maar het is nu eenmaal een feit, dat bij de meeste kwesties Pruisen en Duitschland verward worden, en het Duitsche Rijk verantwoordelijk wordt acht voor wat de Pruisische regeering doet. Dat de tegenwoordige ontstemming diep zit, gelooven wij niet. Want de oppositie-pers in Oostenrijk en die in Bongari natuurlijk belang bg te overdrijven. De Ne uc Freie Pr esse giüg daarbij zelfs zoover van te vragen, of het bondgenootschap tusschen Oostenrijk en Duitschland nog wel bestaat, en of zoo dit nog het geval is, de rede van graaf Thun niet het naderende einde daarvan doet zien. Op het oogenblik behoeft daarvoor natuurlijk geen vrees te bestaan. Maar toch geeft de toestand in Oostenrijk, waar de regeering en de parlementaire meerderheid een anti-Duitschen grondtoon hebben, aanleiding tot de vraag of het bondgenootschap nog wel een gezonden basis heeft en of die niet wordt ondermijnd door de partijen, welke belang hebben bij de toeneming van den invloed der Slaven. De N. F. P. geeft daarom de Pruisische regeering gelijk en merkt op, dat bet een daad van zelfbehoud is, als men Silezië, Posen en Oost Pruisen van Slaven zuivert. De ervaring toch leert, hoe de oorspronkelijk Duitsche streken in Oostenrijk, hoe langer zoo meer onder Slavischen invloed komen en daarom is het niet meer dan zelfverweer als Pruisen van aanvang af maatregelen neemt om te voor komen, dat zijn eigen provinciën den weg van Oostenrijk opgaan. Voor de Duitschers in Oostenrijk is de toestand natuurlijk een nieuwe aanleiding om den blik naar de zijde van de is te richten, en den wenscü te versterken, naar aanslniting bij het groote Duitsche rijk, waarin de heerschappij van het Germaansche ras verzekerd is. De Duitsche pers volgt natuurlijk met be langstelling de gebeurtenissen, welke de tegen stelling tusschen de beide deelen van de be volking van Oostenrijk steeds grooter doet worden. Zoo bv. de Deutsche Tageszeitung, welk blad schrijft: „Graaf Thun ontziet zich niet bedreigingen tegen Duitschland te uiten, voor het geval, dat de Pruisische regeering eene over strooming harer grensprovinciën door Poolsche of Czechische elementen ook in het vervolg zoude willen beletten. Dat is de korte zinder lange rede. Heel goed. Wij zullen ons daardoor niet laten verhinderen om alles te doen om een verczechiseering of verpoolsching van onze grenslanden te beletten. Aan graaf Thun echter onzen dank, dat hij ons nu reeds in licht hoe wij te handelen zouden hebben wanneer het Duitsch-Oostenrijksche verbond tengevolge van Czechisch-Poolsche invloeden in het kabinet te Weenen, kwam te vervallen." Ook daar dus de vrees, dat het verbond een einde zal nemen. Dat dit voor Europa van reusachtig belang zou zijn is natuurlijk. En er behoeft nog niet eens zekerheid, voor te bestaan, dat de zaken zulk een loop zullen nemen, om er een grooten invloed van te verwachten. Want van het oogenblik, dat het bondgenootschap ophoudt een natuurlijke samenvoeging te zijn, heeft keizer Wilhelm te rekenen met de toekomst en andere vrienden te zoeken. Immers zonder dat zou Duitschland kans loopen den een of anderen dag geheel geïso leerd te zijn. En zelfs die kans mag niet bestaan. Vandaar dat de toestanden in Oos tenrijk, vooral de toenemende invloed der Slaven, een ernstig verschijnsel is, dat steeds meer de aandacht verdient en de staatkundige verbindingen in ons werelddeel zal bepalen. De beurs te New-York beeft zich tot Mac Kinley gewend met het verzoek te Was hington een conferentie te beleggen tot on schendbaar verklaring van particulier eigen dom ter zee, ook waar het bezittingen van oorlogvoerenden betreft. Mac Kinley is daar voor. De Amerikaansche regeering overweegt een plan van den minister van oorlog om de be volking op Cnba welke door den oorlog aan het werk is ontwend en haar arbeidsmid delen zag verminderen te steunen door aanleg van een spoorweg, welke het geheele land van Oost naar West zal doorkruisen en door zij takken met de voornaamste steden zal wor den verbonden. Tevens zouden daardoor de nijverheid en de landbouw gebaat worden. Ook een gedeelte van het bezettingsleger zal onder de Cubanen worden aangevorven. Beknopte Mededeelingen. In de Belgische kamer is een interpella tie te wachten over de maatregelen in Frank rijk tegen vreemde arbeiders, waardoor vooral Belgische onderdanen worden getroffen. Een groot politiek schandaal is te Ho boken bij Antwerpen ontdekt. De ontvanger te Wilrijck heeft aan het gemeentebestuur valsche lijsten van belastingbetalers gezonden, ten einde bij het opmaken der kiezorslgsten de liberalen te bevoordeelen. De zaak is in handen der justitie, terwijl volgens het ff.*>.^4. de ontvanger is geschorst. - Bij den. Franachen senaat ia ingekomen een voorstel van Delpech, om te bepalen, dat het voorzitterschap van en het O. M. bij de krijgsraden zal worden waargenomen door leden van de civiele justitie. In zijn toelichting wijst Delpech op de noodzakelijkheid, dat iemand, die met een functie zal worden belast, de daar voor noodige bekwaamheid bezit. Verder wijst hij er op, dat in de meeste andere staten het beginsel wordt gehuldigd, dat aan de krijgs raden verbonden worden personen, die buiten de militaire hiërarchie staan. - Het Lagerhuis is tot den 7en Februari verdaagd, en zal vermoedelijk dien dag her opend worden. Het conflict tusschen keizer Wilhelm en den regent van Lippe schijnt bijgelegd, ten minste de zoon van den graaf-regent is buiten ancienneteit, zelfs met overapringing van een rang, tot chef van een escadron cavalerie bevorderd. Nadat de kwestie van het Beiersche hoog militair gerechtshof was bijgelegd in den be den zin, is een nieuwe gerezen, en wel over de vraag of de Beiersche kamer van het hof recht zal spreken in naam van den keizer of in dien van den koning. In onze mededeeüng over de ontvangst van prins George op Kreta verbaasden wij er ons over, dat zijn vertrek van Athene niet was gemeld, en dat de buitenlandsche bladen geen bijzonderheden over den intocht mede deelden. Thans wordt dit ons duidelijk. Im mers het blijkt dat de prins eerst den 18en naar Kreta gaat. In een der bladen was een bericht over een betooging ter gelegenheid van 's prinsen benoeming verkeerd opgevat. Maar het blijkt nu dat de prins er niet by was. Volgens de Times heeft een van de meest invloedrijkste muzelmannen den minister een telegram gezonden om hem uit naam van zijn geloofsgenooten geluk te wensehen. De opstand in Yemen breidt zich uit. De Turk8che troepen zijn geheel verslagen. Te Shangai verwacht men, dat Peking spoedig door de Europeesche troepen zal wor den bezet. DREYFUS-ZAAK. In de Fransche kamer zijn nu twee in terpellaties aangekondigd: óen van Fournière, die vraagt wat de regeering zal doen om een botsing tusschen de beide justities te voorko men, en een tweede van Paschal Grousset over de misdadige manoeuvres van ambtena ren en voormalige ambtenaren van den staf, die allerlei inlichtingen aan de bladen geven en eerst den keizer van Duitschland, en nu de Russische en Oostenrijksche ambassade in de zaak betrekken. De Freycinet heeft aan Grousset om inlich tingen doen vragen over de feiten, welke tot de interpellatie aanleiding geven. - Het big kt dat er niet een, maar verschil lende valschheden zijn gepleegd bij de stem ming over de urgentie van het ontwerp Waldeck-Rousseau. De brutaalste bedriegerij wasechter die om er twee valsche stemmen tegen uit te brengen in naam van Faire, die op het oogenblik in den Senaat de beweging ten gunste van Picquart zal leiden. Het voorstel is tengevolge van deze manoeuvres verzonden naar de commissie voor het parle mentaire initiatief. Deze bestaat uit 11 voor standers van de urgentie, 4 tegenstanders en 3 leden die aan de stemming geen deel namen. - Verschillende bladen deelen mede, dat Jules Roche, toen deze in 1893 rapporteur was voor de oorlogsbegrooting, een brief van E8terbazy ontving. Deze deelde daarin mede, dat hij, met behulp van „zijn vriend en schuld- eischer majoor Henry," in staat was hoogst belangrijke inlichtingen te verschaffen over de misbruiken aan den generalen staf, voorname lijk aan het tweede bureau. Het hof van cassatie beeft dezen brief doen inbeslagnemen, en Jules Roche er over gehoord. Deze kwam iu de corridor Picquart tegen, en begroette den van valschheid beschuldigden officier met een handdruk van oneindig grooter waarde dan de kus, welke Esterhazy van Henri van Orleans kreeg. De Figaro noemt dit verhaal slechts gedeel telijk juist; maar erkent dat er nieuwe stuk gevonden zgn, welke bewijzen dat er finantieele betrekkingen tusschen Esterhazy en Henry bestonden, en dat deze laatste den eerste geld schuldig was. De medeplichtigheid van Henry aan het verraad begint daardoor meer en meer vast te staan. Volgens de Rappel heeft De Freycinet n onderzoek doen instellen naar de gedra- ngen van Du Paty de Glam in de schandalen. Het gevolg daarvan zal zijn, dat Zurlinden bevel krggt Du Paty te vervolgen. Welke officier belast zal worden de acte van verontschuldiging op te stellen, is nog niet bekend. Het hof van cassatie zal heden het sheime dossier ontvangen. MornaTd, den advocaat van mevr. Dreyfus, zal worden toege staan er inzage van te nemen, maar is door zijn ambtseed tot geheimhouding verplicht. Een kapitein van den staf zal het dossier voor het hof van cassatie toelichten. - Cassagnac had in de Autorité een artikel geschreven over de rede van generaal Mercier te Le Mans, en zich daarin bgna even scherp uitgedrukt als Zola in <TAccuse. Men sprak eerst van een aanstaand duel, maar nu heeft Mercier op de vraag van een journalist geant woord, dat hy de Autorité niet leest, en dus niet weet wat dat blad over hem schreef. In de zaal van het Groot Oosten van Pargs had Zaterdag avond een Picquart-meeting plaats, welke van de studenten uitging. Er waren 4000 a 5000 toehoorders. a J 8.40; jarige rogge fa nieuwe rogge 6.25 a 6.50jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 8.— a 8.10jarige zomergerst a nieuwe zomergerst 7.a J 7.40; haver f 6.a f 6.10; paardenboonen 7.50 a 7.60groene erwten 8.25 a 8.40kool zaad a kanariezaad a vlas (per 44 a. 56 c.) f Boter f 1.00. Eieren 4.50 Rotterdam, 5 Dec. Ter graanmarkt van heden was tarwe, ruim aangevoerd en lager in prgs, 5.75 a f 7.25per 100 kilo's f 8 a f 8.70Cauadatarwe 5.30 a 6 rogge, lager, 4.60 a 5.50wintergerst 7.90 a f 8.50zomergerst ƒ5 a 5.35chevaliergerst 8.60 a 9.15haver 2.60 a 3.70, per 100 kilo's 6.90 a 7.30 witteboonen 10 a 10.75; bruineboonen, lager, 8.75 a 10.75; erwteD 7.50 a 8.50voetstoots 6.75 a 7. Akstikdax, 5 Dec. Lijnolie f 17V3. Raapolie f 24% a contant. Gent, 2 Dec. Vlas. De markt was van inlandsch slecht voorzien voor den tyd van het jaar. De vraag blijft levendig, vooral voor goede kwaliteit, en de prijzen zgn ten gunste van verkoopers. Russisch kalm en weinig ver anderd. Garens van vlas stil, maar prijshoudend. Garens van Bnuit vinden tot onveranderde prgzen koopers. Garens van katoen beter ge stemd en vaster. Linnen gedrukt. Amsterdamsche goederenmarkt. De markt kon in de afgeloopen week niet roemen op groote levendigheid. Koffie. De markt bleef onveranderd kalm gestemd met beperkten omzet, hoewel men in het artikel, speciaal in SantoB, meer vertrouwen schijnt te krijgen. Beetwortel-suiker. De stemming was vast, sluit echter iets flauwer. Dec.-lev. tot 12 a ll,3/ifi gedaan, Jan./Maart tot .2a 127s. Ook voor gerafineerd was de stemming vast, doch de markt sluit flauwer. Superior crushed 14% genoteerd. Rgst. Ongepelde stil. Gepelde prijshoudend flauw of zeer vast, al nadat de vraag of het aanbod voor de een of andere soort de over hand had. Specerijen. Notemuskaat en foelie goed gestemd. Nagelen flauw, vooral voor Zanzibar op termijn. Peper zeer kalm. Vruchten. Krenten flauw. Rozijn kalm. Amandelen vast op de hooge prgzen. Appelen verkeeren voortdurend in willige stemming. Pruimen flauw. Vijgen stil. Katoen. Ofschoon de toevoeren in de Ame rikaansche havens wederom iets grooter zijn, blijft de stemming voor het artikel gunstig en het aanbod van Amerika vrij beperkt. Men noteert: loco middlg. Amerik. 17 a 17'/* et-., basis middlg. Dec.-Jan.-lev. 17 a 17% ct. Tin. De markt opende en bleef tot even vóór de veiling vast. Het Banka in veiling bracht dooreen 50% op. Aanvankelijk sche de prgzen zich te kunnen handhaven, maar spoedig kwam er dringend aanbod en sluit de markt zeer flauw op 50 voor Banka en Straits, 49% voor Billiton, alles loco en verkoopers. Termijnen noteerden 50 a 50%. Amerik. Petroleum. De noteeringvan 10.45 voor loco in eonsumtie bleef onver anderd, geregelde omzet. Ansjovis zeer stil en de prijzen geheel onveranderd. Fijne zaden. Karweizaad geregeld ge vraagd tot onveranderde doch vaste prijzen. Ook in mosterd- en maanzaad werden verschil lende partijtjes afgedaan. Kanariezaad in éen doen. Men noteert: mosterdzaad bruin 27 a 30, dito geel 18 a 24, kanariezaad 8 a 01 li per 100 kilo, karweizaad, jarig 12 a f 12%, dito 1898 11'/8 a 12, maanzaad blauw 17% a 18% per 50 kilo, alles inch baal. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Per telegraaf Vorig* Kout. h»lon< 5 Dec, Ntaatsleeningen. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken 85 96* INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. EEN VRAAG. Mijnheer de Redacteur 1 Het is in den laatsten tgd meermalen voor gekomen, dat het hoofd der openbare school te Overslag al de leerlingen dier school onder schooltgd op den weg voor het ge bouw op de knieën liet liggen als de geeste- ïyke der plaats een stervende de laatste sacra men ten ging toedienen. Is zulk een daad geoorloofd Mij dunkt, het is in elk geval moeilijk te begrijpen, hoe het betrokken hoofd zoo iets in overeenstemming kan brengen met zijn plicht als onderwijzer en met zgn verantwoordelgkheid als hoofd van een openbare, neutrale school. O. Een ander ingezonden stuk van den heer J. F. van Dunné over de Werken in de Abdij te Middelburg moest wegens plaatsgebrek tot een volgend nommer big ven liggen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Axel, 3 Dec. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) warende tarwe a waren de pryzen als volgtjarigi nieuwe tarwe 8.21 Cert. N. W. Sch. 2* 1000 dito Obl8 1000 dito CertS 1000 HONG. Goudleening 1881-034 1000 100* ITALIË, in». 83/81 5 Lire 100-100000 88* OOSTENRIJK. Obl. Mei-Noveinber 5 fl. 1000 dito Jan.-Jnli 5 1000 PORT. O. B. 53/84 met tioket S dito dito '88/89 met tioket 4* fr. 500 RUSLAND. Obl. 1880 gecon*.4 Z.R. 835 dito 1880 Hope 4 635 dito '04 6e Ëm. 4 w 635 dito 1867/69 4 4 100 dito 18?4 goud 5 G.R. 135-10C SPANJE. G.buit. Perpet. .4 Pe». 1000-34000 40 dito bin. ferpet. 4 Pr. 500-35000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-3500 Geconv. eerie D. 30-3000 337/g dito dito C. 30-100 371/8 BTPTE O. L. '76 4 30-100 1073/e BRAZILIË. Obl. Londen 188S4# r 100 dito Obl. 18894 100 53 VENEZUELA 1881 4 100-500| 36* 8*% 848/g 838/4 837/g 338/8 «3t/g 33 33* 871/» 97* 983/:8 98 097/g 100 101% IOIS/4 103 »07/16 328/4 373/g 100-500| Indnstrieele en Financleele ondernemingen. 55*. 36% NEDERLAND. pCt. N. W. en Pro. Pbr. Cert5 N»d. Hand. My A. N.-I. Handelib. A. Zeeland Pr. dito dito Obl. 1886 500-1000 1000 350 657/g 658/8 87* - 1000 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor A. Mij tot Ezpl, tm St. Spw. Aand. Ned. Ctr. Spw. A. dito Obligatien. 3 N.-I. Spw. Aand. N.-B. Boit. Obl. ge»temp. 1875/80 dito Se hypotheek ITALIË. Spoorweg, leening 1887/80 3 Lir. 500-3500 1000 1147/g 115 350 111 113 350 1000 350-1000 180 S50-1000 MI/» Zuid Ital. Sp. O. 8 w 500-5000 Z.R. 100 tal. Sp. O. POLEN. W. W. A. RUSLAND. Gr. Sp. Maat». Obl. 1888 4 Kurk Oh. Ai. O. 4 Motk. Smol. dito 4 Z. W. Spoonnü 4 AMERIKA. Atch. Top S. F. eert. ran pref. aand... dito AJg.Hyp. 0. Oentr. Pao, OW, 5 301B/18 551/4 4 100 100 J 1000 z.r. 635 4 500-1000 600-1000 IOOI/4 - 10"/g 458/4 06 «Ag ïooo m/i 45* ym

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3